Pytanie:
Jak mogę wyjaśnić moje oceny?
Praveen S V
2019-02-18 04:42:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Studiuję studia magisterskie na jednym z najlepszych IIT w Indiach i nie mogę się doczekać, aby ubiegać się o doktorat, a tutaj mam problem.

Mój instytut stosuje względne oceny. Wydziały mogą same wystawiać oceny. Zwykle student, który uzyskał najwyższy wynik w klasie (S-10). Uczniowie, którzy uzyskają kolejne 3-4 wysokie wyniki otrzymają (A –9 punktów). Nastąpiła ocena B (8 punktów) dla kolejnych 5-6 uczniów, którzy uzyskali punkt. Kolejnych 5-6 uczniów z wyższym wynikiem otrzyma ocenę C (7 punktów), a następnie ocenę D (6 punktów). Wszyscy pozostali uczniowie otrzymają ocenę E (5 punktów). W przypadku zajęć do wyboru sytuacja jest jeszcze gorsza. W przypadku niektórych przedmiotów fakultatywnych, które studiowałem, było mniej niż 15 studentów, więc łącznie tylko 3-4 studentów może uzyskać ocenę S i A. Jak mam sobie z tym radzić, starając się o doktorat? Mój kierownik działu zgodził się przedstawić mi moje stanowisko na jej kursie.

Jakie dokładnie jest Twoje pytanie?Jak zamienić oceny na inny system oceniania?
Nawiasem mówiąc, witam na stronie.
Myślę, że na to pytanie udzielono już wcześniej odpowiedzi.Zasadniczo jednak, jeśli złożysz podanie na uniwersytet w dowolnym miejscu, będą wiedzieli, jak przeprowadzić uczciwą konwersję na dowolny system, z którym wolą pracować.Nie musisz tego dostarczać.
@Buffy Absolutnie nie!W wielu przypadkach kandydat może zostać oceniony przez osoby, które nie są zaznajomione z ich systemem ocen.
Uniwersytety @jakebeal, które przyjmują studentów zagranicznych, robiły wiele takich rzeczy.Prawdopodobnie w żadnym przypadku nie przyjmą tłumaczenia wnioskodawcy.
Zgadzam się z @Buffy tutaj, instytucje przyjmujące studentów zagranicznych albo mają stopnie referencyjne, albo starają się skontaktować z instytucją wydającą, aby się dowiedzieć ...
Dział przyjęć powie Ci, jak przeprowadzić konwersję.Twoje referencje i wyniki testów powiedzą o Tobie wszystko, co można powiedzieć o Twoich ocenach.
Zgadzam się z @jakebeal.Nie zakładałbym znajomości ... i myślę, że jeśli wnioskodawca załączy tłumaczenie, nie może to zaszkodzić i jest duża szansa, że zostanie przynajmniej sprawdzone.
Zgadzam się z @Buffy.W naszym dziale działają międzynarodowe komitety dla głównych krajów, w szczególności dla Indii i Chin.Wiedzą, jak ocenić coś takiego jak IIT i przekształcić to w amerykański odpowiednik pod względem rygoru.Jeśli nie słyszeli o szkole, jest to w zasadzie automatyczne odrzucenie.
„Umm, spójrz, przechodziłem wtedy przez złe rozstanie… to się po prostu stało” <- wyjaśniły oceny.
Jeśli starasz się o przyjęcie na uniwersytety w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, sprawdź: https://academia.stackexchange.com/a/46852/15148 Raport WES przeprowadza również ocenę kursu po kursie, tłumacząc twoje oceny / oceny na ich odpowiedniki w USAocena literowa.Zapytaj dział rekrutacji na uniwersytecie, do którego aplikujesz, czy takie dostarczenie im pomoże.
Dwa odpowiedzi:
Ben
2019-02-18 06:06:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak mogę wyjaśnić moje oceny?

Wyraźnie iz referencjami: wykonałeś rozsądną pracę na tym poście, dając nam podstawowe informacje o tym, jak działa system oceniania na Twojej uczelni. Jeśli próbujesz wyjaśnić to uniwersytetowi, na którym jesteś kandydatem, warto przedstawić dokument zawierający krótki, ale jasny opis tego systemu i pokazujący, jakie zasady odpowiadają kursom, które ukończyłeś. Wyjaśnij to tak jasno i prosto, jak tylko potrafisz, i staraj się nie przeciągać tego zbyt długo. Postaraj się myśleć, że to ty jesteś osobą, która otrzymuje te informacje, i zapytaj, co chciałbyś wiedzieć, aby było to jak najbardziej jasne.

Pamiętaj też, że uniwersytet nie przyjmie na to twojego słowa, więc należy odpowiednio odnieść się do polityki uczelni, na której przyznawano stopnie. Twój uniwersytet w Indiach powinien mieć dokumenty dotyczące polityki lub ocen, które zawierają te informacje, więc odpowiednie sekcje tego dokumentu powinny być załączone jako załącznik i powinieneś odwoływać się do nich, gdy stwierdzasz, że zasady oceniania na twoich kursach. Postaraj się, aby osoba sprawdzająca wniosek była jak najłatwiejsza.

Dzięki, czy list od szefa mojego działu wyjaśniający system oceniania wystarczy?
atkat12
2019-02-18 06:38:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka krótkich uwag na temat strategii opartej na samodzielnym sprawdzaniu aplikacji.

  • Po pierwsze, system IIT jest niezwykle szanowany i myślę, że ludzie rozumieją, że oceny są oceniane niejednorodnie na całym świecie. Więc możesz otrzymać więcej kredytów, niż się spodziewasz.

  • Po drugie, o ile wiem, dopuszczenie do IIT jest bardzo konkurencyjne. Nie wahałbym się więc zwrócić na to uwagi, nawet przed omówieniem twoich ocen (np. „Byłem jednym z 5% najlepszych uczniów w całym kraju na egzaminie wstępnym” lub coś w tym rodzaju).

  • Po trzecie, oceniając nieznane transkrypcje, szukam różnic. Mogę więc zauważyć, „boryka się z algebrą liniową, ale celował w algorytmach”. Jeśli jesteś silny w tematach, które chcesz realizować, z pewnością będzie to dla ciebie korzystne.

W każdym razie wyjaśnienie na pewno by pomogło. Powiedziałbym, że kluczowe punkty to:

  1. Jeśli używasz systemu 0–10 punktów, a nie systemu AF, i uczelnia otrzymująca wniosek nie wymaga że zgłaszasz oceny w standardzie amerykańskim, w ogóle nie przełożyłbym na oceny AF.
  2. Jeśli musisz je uwzględnić, to dodałbym informacje o systemie kwot zgodnie z zaleceniami powyżej, zauważając, że jest to bardzo konkurencyjny.
  3. W szczególności byłoby dobrze, gdybyś mógł przełożyć swoje oceny z liter na rankingi (np. B = ranga 15/55), aby ludzie mogli spojrzeć na nie z odpowiedniej perspektywy.

W przypadku instytucji ze Stanów Zjednoczonych we wniosku jest kilka miejsc, w których można to zrobić:

  1. Załącz dodatkowe wyjaśnienie. Wiele uniwersytetów zezwala na uwzględnienie strona do np wyjaśnij, jeśli opuściłeś semestr z powodu nagłej sytuacji rodzinnej lub czegoś w tym rodzaju. Możesz więc albo napisać małą notatkę, albo po prostu dołączyć kolejną kopię transkrypcji z ocenami przetłumaczonymi na rangi.

  2. Wspomnij o tym w swoim osobistym oświadczeniu. „Chociaż system oceniania jest niezwykle konkurencyjny, udało mi się ukończyć 23. miejsce w mojej 100-osobowej klasie” lub coś w tym rodzaju.

  3. Poproś referentów, aby również zanotowali. Przeczytałem listy, w których napisano: „Jak wiesz, XX jest wiodącą uczelnią w kraju XX z wyjątkowo selektywny współczynnik przyjęć na poziomie XX. Według mojej oceny kandydat XX jest jednym z najlepszych uczniów w klasie, ze szczególnymi predyspozycjami do XX. ”

Na koniec powinieneś sprawdzić z innymi studentami i profesorami. Nie mogę sobie wyobrazić, że jesteś pierwszym studentem IIT, który napotkał ten problem i jestem pewien, że szkoła ma strategie, ponieważ co roku wielu uczniów jest przyjmowanych do instytucji w USA. Twoja transkrypcja może nawet automatycznie zawierać wydrukowaną stronę z wyjaśnieniem.

Powodzenia!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...