Pytanie:
Czy naukowcy mają jakąś motywację do publikowania wyników negatywnych lub potwierdzających?
Franck Dernoncourt
2015-01-15 01:42:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Negatywne wyniki są czasami postrzegane jako niepowodzenia, a potwierdzające jako brak kreatywności, mimo że oba rodzaje mogą być przydatne. Czy badacze mają jakąś motywację do publikowania wyników negatywnych lub potwierdzających (odłóż na bok przypadki, w których są do tego zmuszeni, np. Niektóre zarejestrowane badania kliniczne)?

powiązane: [Dlaczego ludzie nie publikują błędów?] (http://academia.stackexchange.com/q/732/10643)
Dwa odpowiedzi:
jakebeal
2015-01-15 01:59:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z pewnością istnieje zachęta do publikowania wyników negatywnych: dobry wynik negatywny, który jasno wskazuje, że „X jest niemożliwy” lub „X nie jest prawdą”, może być niezwykle cenny. Sam opublikowałem kilka negatywnych wyników i jestem dumny z tej pracy.

Jednak wyniki negatywne zwykle muszą wiązać się z dużo wyższymi standardami dowodów niż wyniki pozytywne, aby odróżnić „X niemożliwe ”i„ Nie mogę dowiedzieć się, jak zrobić X. ” W przypadku pozytywnych wyników pokazanie „Potrafię X” automatycznie implikuje „X jest możliwe”, ale sylogizm nie działa na odwrót. Myślę, że to jeden z głównych powodów, dla których publikowanie negatywnych wyników jest tak trudne. Ponadto recenzentom łatwiej jest spierać się z negatywnymi wynikami, a trudniej spierać się z pozytywnymi: w przypadku negatywnych ma duże znaczenie dlaczego są one negatywne, podczas gdy w przypadku pozytywnych pytanie „dlaczego” można zdegradować do dyskusji i hipotezy do przyszłych badań.

Potwierdzające wyniki są jednak znacznie trudniejsze do uzasadnienia w przypadku braku wyraźnego mechanizmu, który ich wymaga, jak w przypadku badań medycznych. Zwykle otrzymujemy wyniki potwierdzające nie bezpośrednio, ale pośrednio poprzez opracowywanie nowych wyników opartych na wcześniejszych wynikach: wcześniejsze wyniki są potwierdzane przez ich zastosowanie w kontrolach w nowym badaniu.

Stephan Kolassa
2015-01-15 03:15:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją czasopisma poświęcone negatywnym wynikom. Jeśli poświęciłeś czas i pieniądze na próbę odtworzenia wyniku, ale nie byłeś w stanie tego zrobić, możesz wyrzucić dane lub opublikować je w jednym z tych miejsc.

Ponadto John Ioannidis „klasyczny„ meta-negatywny ”artykuł zyskał niewielką sławę.

Istnieją także czasopisma, które„ zachęcają do replikacji ”(cokolwiek to oznacza w kontekście wysokich wskaźników odrzucenia), np IJF.

(Oczywiście negatywne wyniki mają wartość z czysto naukowego punktu widzenia.)

ogólnie rzecz biorąc, cytaty z pewnością można uzyskać, powielając wyniki i / lub publikując wyniki negatywne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...