Pytanie:
Czy uczelnie mają dobre biblioteki matematyczne?
user6036
2013-02-17 17:24:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy uczelnie lokalne mają dobre biblioteki matematyczne (z zaawansowanymi książkami)? Jestem pewien, że różni się w zależności od miejsca. Chciałbym poznać ogólną sytuację.

Zapytaj w każdej instytucji, do której rozważasz złożenie wniosku.
Oprócz innych pomocnych odpowiedzi, myślę, że warto pogodzić się z wydawaniem pieniędzy na książki do matematyki, ponieważ nawet jeśli biblioteki mają te książki, to mogą być sprawdzane. Tym bardziej w miejscach aktywnych!
Chociaż nie popieram tego (również nie jestem prawnikiem itp.), Rzeczywistość jest taka, że ​​istnieją pewne witryny internetowe, na których można bezpłatnie znaleźć szeroką gamę zeskanowanych książek matematycznych, które umożliwiłyby uzupełnienie dowolnej uczelni biblioteka ma do zaoferowania.
Dwa odpowiedzi:
Nate Eldredge
2013-02-17 20:30:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście, jak mówi Dave Clarke, każda instytucja jest inna. Jednak generalnie spodziewam się, że odpowiedź brzmi: nie”.

Kolegia lokalne zazwyczaj oferują tylko kursy dla niższych rangą i nie oczekują, że ich studenci lub wykładowcy będą prowadzić badania. Co więcej, są one zazwyczaj finansowane ze środków publicznych i pobierają jedynie symboliczne czesne, więc prawdopodobnie nie będą miały dużo dodatkowych pieniędzy. Biorąc to pod uwagę, trudno zrozumieć, dlaczego bibliotekarz ze społeczności lokalnej chciałby wydawać pieniądze na zakup zaawansowanych książek lub czasopism matematycznych.

To powiedziawszy, biblioteka społecznościowa prawie na pewno miałaby dostęp do sieci wypożyczeń międzybibliotecznych, umożliwiając jeden, aby (ostatecznie) zdobyć dowolny zasób będący przedmiotem zainteresowania. Niektórzy mogą również zawrzeć umowę o wzajemności z pobliską biblioteką naukową. Jest również całkiem możliwe, że mieliby dostęp do internetowych baz danych, które mogłyby zawierać wiele materiałów matematycznych.

Anonymous Mathematician
2013-02-17 21:20:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pełni zgadzam się z odpowiedzią Nate'a Eldredge'a, ale oto kilka zasobów do zbadania, jakie rodzaje książek matematycznych można znaleźć głównie w instytucjach licencjackich:

Jeśli są jakieś uczelnie lokalne, do których zamierzasz aplikować , możesz poszukać internetowego katalogu bibliotecznego lub osobiście odwiedzić bibliotekę i ją sprawdzić. To zdecydowanie najbardziej wiarygodny sposób na stwierdzenie, czy biblioteka byłaby zadowolona.

Mathematical Association of America zapewnia podstawową listę biblioteczną książek polecanych bibliotekom licencjackim, z adnotacjami wskazującymi, jak istotna jest według nich książka. Dziesiątki lat temu lista obejmowała sekcje dwuletnie i czteroletnie, ale obecnie jest prawdopodobnie skierowana bardziej do czteroletnich uczelni. Mimo to da górną granicę tego, czego można się spodziewać po typowym college'u. Na liście nie znajdziesz monografii badawczych.

American Mathematical Association of Two-Year Colleges najwyraźniej miało podobną listę, przynajmniej od 1993 r., Kiedy napisano te wytyczne (patrz D.1), ale nie mogę znaleźć tego online. Prawdopodobnie możesz dowiedzieć się więcej, pytając ich.

Oczywiście w niedofinansowanych instytucjach może brakować nawet najbardziej podstawowych książek z podstawowej listy bibliotecznej, podczas gdy wyszukane szkoły mogą mieć je wszystkie i więcej. Zauważ, że chociaż są tam całkiem wymyślne uniwersytety sztuk wyzwolonych, na ogół nie trafia się na uczelnie społecznościowe z dużymi budżetami.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...