Pytanie:
Na etapie zawieszenia doktoratu. Jak się z tego wydostać?
girl101
2017-11-28 19:04:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem na czwartym roku doktoratu i ukończę go za cztery lata. Mój doradca chce 5 artykułów w czasopismach. Mam:

  • Jeden opublikowany artykuł.
  • Dwa artykuły w trakcie recenzowania w dwóch różnych czasopismach, jeden z nich został wcześniej odrzucony 3 razy.
  • Jeden manuskrypt sprawdzany przez mojego doradcę.
  • Dwie kolejne prace w toku, ale wydaje mi się, że znalazłem się w zawieszeniu z tymi pracami.

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy moje postępy są złe, średnie czy dobre?

Gdy zaczynałam doktorat, wiele bym dał wysiłku w pracę. Śledziłbym, ile godzin poświęcam na swoją pracę, próbowałbym nadrobić, jeśli liczba godzin poświęconych mojej pracy jest mniejsza.

Ostatnio, przez ostatnie 3-4 miesiące, ja nie jestem w stanie poczuć tego poświęcenia, które czułam wcześniej. Widzę, że pracuję znacznie mniej, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby zmotywować się do szybszej i większej pracy.

Czuję się bezradny. Czuję się bardzo winny, że tracę czas. Ale kiedy siedzę przy pracy, sprawy stają się tępe, mój mózg wydaje się przestać działać. Naprawdę nie wiem, jak mam wyjść z tej fazy.

Nie mam motywacji do cięższej pracy. Zainteresowanie maleje. Chciałbym pracować więcej godzin, ale mi się to nie udaje. Chcę pracować ciężej, czego teraz nie jestem w stanie.

Proszę, pomóż mi tutaj, jeśli to możliwe.

Informacje dla doradcy: ja wykonuję całą pracę, on tylko sprawdza gramatykę. Nie mam od niego żadnych informacji technicznych. Gdybym mówił o tym, jak nisko się czuję, powiedziałby tylko: „Doktor jest taki, nie trać nadziei”. Powtarzanie tych wersetów nie pomaga mi.

Twój „doradca chce 5 artykułów w czasopismach” (prawdopodobnie opublikowanych), masz 1, * potrzebujesz 4 więcej *.Jeden artykuł został odrzucony trzy razy;być może dążyć do wydania mniej prestiżowego czasopisma, jeśli zostanie ponownie odrzucony, w przeciwnym razie rozważ jego porzucenie.Masz inny artykuł w trakcie recenzowania.Zakładając, że obie prace zostaną zaakceptowane, wtedy * potrzebujesz jeszcze tylko 2 *.Wydaje się, że to dobry postęp na półmetku.Zwłaszcza, że masz jeden manuskrypt z doradcą, a kolejne dwa są w trakcie.
W jakim temacie normalne jest posiadanie co najmniej 5 publikacji w czasopismach na stopień doktora?
@Mare wymóg może być normą krajową, a nie normą dyscyplinarną.(Należy pamiętać, że jakość tych czasopism nie jest określona).
@Mare Może jest to praca zbiorowa zamiast monografii.
Dwa odpowiedzi:
fedja
2017-11-29 02:10:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Praca naukowa to zawsze gra o wysoką stawkę. Nigdy nie masz gwarancji, że odniesiesz sukces, a kilka niepowodzeń z rzędu zwykle prowadzi do dość przygnębiającego stanu, gdy całkowicie tracisz chęć do podejmowania dalszych prób. To nic niezwykłego. Oto techniki, które zwykle stosuję, gdy przez długi czas nic nie robię.

1) Cofnij się i zrelaksuj. Zapomnij o tym wszystkim przynajmniej przez miesiąc. Żyj swoim życiem (mam nadzieję, że są rzeczy, które lubisz poza rozwiązywaniem problemów, pracą w laboratorium i pisaniem artykułów).

2) Porozmawiaj z ludźmi w swojej dziedzinie lub przejdź do trybu online (powiedzmy do MathOverflow) żeby zobaczyć, nad czym pracują i mają z tym problemy. Jeśli nie jesteś na samym dole, zawsze będzie dużo osób, którym możesz pomóc. Znacznie zwiększa twoją pewność siebie.

3) Pamiętaj, że nie masz obowiązku („obowiązek” to nie to samo co „presja”), aby cokolwiek produkować lub udowadniać komukolwiek, że jesteś kimkolwiek dobry. Przybyłeś do równoległego wszechświata, aby zastanawiać się, odkrywać i bawić się. Więc po prostu zrób to dokładnie. Przeczytaj coś zabawnego w swojej dziedzinie, zadaj sobie kilka „głupich” pytań itp. Po prostu poczuj, że należysz do otaczającej Cię scenerii i możesz cieszyć się małymi strumieniami i wzgórzami, zanim spróbujesz przekroczyć dużą rzekę lub wspiąć się na górę.

4) Spójrz na obrazy teleskopu Hubble'a i spróbuj wyobrazić sobie wszystkie odległości, czasy i energie. To stawia wszystkie twoje zmartwienia, ambicje i pragnienia we właściwej perspektywie. Nie przejmuj się zbytnio problemami czegoś tak nieistotnego, jak jedna jednostka na ponad 7 miliardów na jakiejś zapomnianej przez Boga planecie w odległym zakątku jakiejś małej galaktyki, całkowicie zbędnych i możliwych do zastąpienia w dowolnym momencie. Skoncentruj się na świecie zewnętrznym . Możesz dowiedzieć się czegoś na ten temat, zanim skończy się czas, to jedyna gra, na którą naprawdę warto zagrać na poważnie, i masz pełne kwalifikacje, aby w niej uczestniczyć, pomimo faktu, że wokół zawsze będą znacznie silniejsi gracze.

Jest ich więcej, ale te cztery działają wystarczająco dobrze. I oczywiście, kiedy tylko chcesz, narzekaj znajomym na swoją sytuację. Nie musisz zajmować się wszystkim samemu :-)

HEITZ
2017-11-29 10:13:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, co czujesz, jest całkowicie normalne i bardzo powszechne. Jesteś tak blisko, ale czujesz się tak daleko, wypalony po latach zmagań i wciąż masz polecenie, aby produkować coraz więcej.

1) Nie poddawaj się - zaszedłeś bardzo daleko i jesteś w aby zarobić najwyższy stopień, do jakiego można dążyć. Gdyby to było łatwe, każdy by je miał.

2) Czas bardzo dobrze zapoznać się z faktycznymi wymaganiami dotyczącymi doktoratu w Twojej instytucji. Zdziwiłbym się, gdyby wasza szkoła określiła jako wymóg „5 opublikowanych prac”. To jest próba twojego doradcy narzucenia arbitralnych reguł i być może wyciągnięcia z ciebie więcej. Jeśli nadszedł czas, aby to zrobić, dowiedz się, jaki jest podany proces i rozpocznij go. Twój profesor na pewno będzie miał jakąś siłę przebicia, ale jeśli pójdziesz drogą biurokracji, sprawy zaczną się toczyć. I nie martw się, co on / ona pomyśli - chodzi o Ciebie i Twoją pracę oraz Twoje poświęcenie .

Wydaje mi się, że twoje postępy są w porządku, chociaż nie widziałem treści twojej pracy. Widziałem doktoraty nagrodzone 0 opublikowanymi pracami, a niektóre z tych projektów były świetnymi pomysłami, które po prostu się nie powiodły. Widziałem też doktoraty przyznawane kandydatom z 5 gównianymi opublikowanymi artykułami.

Podciągnij się, gotowe. Kiedy już to zrobisz, nikt nie może jej odebrać.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...