Pytanie:
Czy publikowanie pracy domowej jest etyczne?
tim
2015-06-08 01:49:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami podczas pracy nad kursem na uniwersytecie chciałbym napisać o tym na swojej stronie internetowej lub opublikować go w całości, ponieważ myślę, że mogą być nim zainteresowani inni.

Mój celem nie jest dotarcie do innych uczniów, ale myślę, że w zależności od wykonywanej pracy jest prawdopodobne, że z łatwością ją znajdą, szukając, a większość kursów wykorzystuje przez wiele lat pytania do pracy domowej i tematy papierowe.

Więc moje pytanie brzmi, czy byłoby to dla mnie etyczne iw jakich okolicznościach.

  • Czy to zależy od zadania? Np. Założyłbym, że nie jest w porządku, jeśli jest to bardzo konkretne zadanie, którym interesowaliby się tylko inni studenci, ale dobrze, jeśli jest to ogólny problem?
  • Czy to zależy od długości? A co z prostymi pytaniami do pracy domowej w porównaniu z dokumentami zawierającymi całą stronę, slajdami prezentacji, pracą dyplomową a kodem?
  • Czy powinienem coś zrobić, aby to ukryć? Np. Zmienić tytuł pracy, usunąć wszelkie wzmianki o kursie i nazwie uczelni, nie publikować samego pytania do pracy domowej?

Pytam głównie o jego etykę, ale jeśli wiesz, czy generalnie jest to legalne lub zabronione przez uniwersytety, też byłbym tym zainteresowany.

Jeśli ma to wpływ na twoją odpowiedź: studiuję informatykę w Niemczech.
sub >

Rozumiem, dlaczego możesz chcieć opublikować artykuły / notatki / nietrywialny kod, który piszesz (i robi to wiele osób), ale dlaczego miałbyś rozważyć to w przypadku prostych pytań domowych?
Czy istnieją prace „domowe”, których nie można bezpośrednio wyprowadzić z wielu publicznych repozytoriów kodu? Lub z często zadawanych pytań / instrukcji technicznych wielu dostawców? Wikipedia?
Jeśli zdecydujesz się go opublikować, poczekałbym przynajmniej do zakończenia kursu.
@Kimball nawet proste pytania do pracy domowej mogą być interesujące lub zabawne (np. Wykonać atak XSS przez wstrzyknięcie SQL lub udowodnić twierdzenie o liczbach pierwszych). @ user2338816 to dobra uwaga (i to, co próbowałem wyrazić w moim pierwszym punkcie). @ Mangara, to również bardzo dobra uwaga, dzięki.
Może masz inne pojęcie o prostych zadaniach domowych niż ja. Nie wiem o atakach XSS, ale udowodnienie twierdzenia o liczbach pierwszych nie jest moim pomysłem na proste zadanie domowe (jest bardziej skomplikowane niż typowa „kartka”).
@Kimball masz rację, to był zły przykład. Może coś takiego jak dowód twierdzenia o euklidach pasuje lepiej. Albo napisanie algorytmu sortowania, podsumowanie artykułu, itp. Więc coś, co może zająć 0,5-4 godziny, daje w rezultacie maksymalnie 0,5-2 strony, ale wciąż jest wystarczająco ogólne, aby być interesujące dla innych. Więc nie coś w stylu „napisz A * B * C + D * (E + F) w DNS”, ale raczej „opisz, jak przekształcić formułę w DNS”. (Chociaż najbardziej podoba mi się przykład XSS, ponieważ jest to coś, co nie tylko jest interesujące dla innych studentów, podczas gdy np. Przykład DNS prawdopodobnie jest).
Z pewnością zgadzam się, że wiele zadań domowych jest interesujących (i ogólnie dobre ćwiczenia są). Osobiście nie miałbym nic przeciwko, aby moi uczniowie publikowali własną prezentację bardziej interesujących problemów, o ile jest to po terminie oddania zadania (i najlepiej, gdy otrzymają ocenę z powrotem, aby upewnić się, że ich praca jest poprawna) - w rzeczywistości chciałbym prawdopodobnie ucieszy się wiadomość, że te pytania również okazały się interesujące. Przy okazji, przynajmniej w przypadku problemów z pracą domową, widzę, że format bloga jest bardziej odpowiedni niż zbiór plików PDF z ćwiczeniami i rozwiązaniami.
Praktyczne podejście: zapytaj instruktorów na kursach, gdzie chcesz to zrobić. Gdybym miał ucznia regularnie publikującego informacje o interesujących problemach z klasy, chciałbym poinformować innych uczniów o tym zasobie. (Chciałbym jednak, aby uczeń zaczekał, aż upłynie termin oddania zadania, zanim go opublikuje).
Nie widzę nic wielkiego, lubię, gdy mam do dyspozycji „zadanie domowe i jego rozwiązanie”, mogę się uczyć na przykładzie. Postaraj się rozwiązać ten problem samodzielnie, w przeciwnym razie spójrz na rozwiązanie i spróbuj go zrozumieć. Kto kopiuje rozwiązanie, robi zło tylko sobie. Egzaminy są właśnie po to. Zrobiłem wiele zdjęć / zdjęć rozwiązanych problemów i upubliczniłem je (dropbox ... i udostępniony link na grupie uni-facebook). Jeśli jest jakiś problem między mną a nauczycielem, mogę mu pokazać, że WIEM, jak je rozwiązać i o to chodzi. Jestem również studentem informatyki.
Czy kwestia ponownego wykorzystania pytania przez wiele lat nie podlega dyskusji? Wyobrażam sobie, że są one już dostępne dla uczniów, którzy chcą z nich korzystać za pośrednictwem zrzeszeń studenckich lub innych kanałów. Wtedy problemem nie byłaby etyka, ponieważ pytania już tam są, ale możliwość wystąpienia sprzeciwu jako PO byłaby jedynym możliwym do zidentyfikowania studentem publikującym pytania publicznie.
Czy * nie * publikowanie pracy domowej jest etyczne?
Trochę nie na temat: odkryłem, że następnym krokiem w kierunku opanowania materiału po rozwiązaniu ćwiczeń może być często wymyślanie własnych ćwiczeń (które nie muszą być innowacjami „od zera”, ale mogą być uogólnieniami, analogiami lub po prostu odpowiedziami na naturalne pytania zadałeś sobie pytanie) i rozwiązałeś je. Jeśli uda ci się to z powodzeniem, nauczysz się * dużo * więcej i będziesz mieć do opublikowania coś naprawdę niezależnego.
Najprostszy sposób rozwiązania tego problemu: poproś o zgodę profesora / szkoły / wydawcy / autora podręczników (ktokolwiek jest właścicielem praw autorskich do zadania). Jeśli mówią, że możesz, zrób to. Jeśli powiedzą, że nie możesz, pomyśl długo i intensywnie o tym, jak bardzo chcesz z tym walczyć i co wpłynie na twoją reputację.
Jeśli korzystasz bezpośrednio z materiału profesora (slajdy, zestaw zadań itp.), Który podaje kurs, myślę, że powinieneś zapytać go o zgodę.
Jedenaście odpowiedzi:
Rhonda
2015-06-08 03:23:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasem robiąc kurs na uniwersytecie, chciałbym napisać o tym na swojej stronie internetowej lub opublikować go w całości, bo myślę, że inni mogą być nim zainteresowani.

To wzmacnia twoją naukę, ALE obecni studenci będą mieli do niej dostęp.

Kiedyś zrobił to student z mojej uczelni, a ktoś inny ją skopiował. Był w tym wielki bałagan. Na szczęście uczeń dostał pozytywną ocenę z zajęć.

i większość kursów przez wiele lat wykorzystuje pytania do pracy domowej i tematy papierowe.

i

Moje pytanie brzmi, czy byłoby to dla mnie etyczne i w jakich okolicznościach.

Zamiast używać dokładnej odpowiedzi na pytanie, czy możesz utworzyć podobne pytanie i podać rozwiązanie. W ten sposób dajesz innym ludziom korepetycje i sprawiasz, że myślą (i sprawiasz, że myślą), zamiast dawać odpowiedzi uczniom, którzy chcą tylko zaliczyć zajęcia i zapomnieć, czego się „nauczyli”.

To bardzo dobry punkt w przypadku pytań do zadań domowych i myślę, że powtarzanie nieco innych problemów często pomoże mi pogłębić zrozumienie materiału. Myślę, że nie działałoby to tak dobrze w przypadku większych prac - takich jak dokumenty, większe programy itp. -
@tim Pomyślałbym, że w takich przypadkach nie tylko możliwe jest wykrycie plagiatu (tj. Rozwiązania nie są po prostu „dobre” lub „złe”), ale prawdopodobnie wykonane?
Rok temu wziąłem projekt i konstrukcję kompilatora, który miał ciężką teorię na temat automatów i gramatyk LR. Utknąłem w klasie, więc poszukałem w Google i w końcu znalazłem stronę internetową ucznia, na której prowadził czytelnika przez różne zestawy problemów, co pomogło mi zrozumieć, czego mi wcześniej brakowało. Nie wiem, czy były to problemy z zadaniami domowymi z jego uniwersytetu, czy też stworzone przez niego, ale uważam, że udostępnianie swojej wiedzy online dla domeny publicznej jest *** zawsze *** dobrą rzeczą, ponieważ ktoś, kto jej potrzebuje, jest związany natknąć się na to w pewnym momencie!
@OllieFord W college'u, do którego uczęszczam, przeprowadzają kontrole plaigaryzmów tylko poprzez szczególnie wyczerpujące zadania. Ich system przesyłania jest bardzo prosty i, o ile wiem, większość innych wydziałów ma do dyspozycji uczniów w formie papierowej pracy, tylko przedmioty oparte na informatyce używają punktów przesyłania.
paul garrett
2015-06-08 04:05:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótko mówiąc, twierdzę, że nie powinno to być pytanie, które uczeń musi rozważać ... Tak więc operacyjna odpowiedź brzmi „nie, to nie jest nieetyczne, ale może być sprzeczne z (nierozsądnymi, nie do obrony) zasadami w stopniu, który spowoduje dla ciebie fatalne kłopoty… "Więc nie, to nie jest nieetyczne, ale prawdopodobnie często" poważnie nielegalne ", niebezpieczne dla ciebie, chociaż nie powinno.

Uwagi inne odpowiedzi nie są „nierozsądne”, ale twierdzę, że w zasadzie nie do utrzymania. Oznacza to, że jeśli rzeczywiście jest bardzo mało zadań, których wykonanie można by „przetestować”, przykładowe wykonania z pewnością będą istnieć „na wolności”, niezależnie od tego, czy uczeń z określonej klasy umieści swoje własne rozwiązanie w Internecie. Chociaż myślę przede wszystkim o środowisku matematycznym, jestem na tyle dobrze zaznajomiony z zagadnieniami CS, aby nie czuć się nieobecnym w myśleniu o takich kwestiach. Rzeczywiście, liczba emisji „magazynowych” w obu przypadkach wydaje się podobna ... i niewielka. Oznacza to, że istnieje poważniejsza kwestia, która polega na tym, że liczba rozsądnych pytań, na które można odpowiedzieć (poza trywialnymi różnicami) jest bardzo mała, a osoba sumienna może jedynie zebrać „rozwiązania”, zamiast myśleć o nich przez siebie.

Moim zdaniem to jest „prawdziwy problem”, jeśli w ogóle jest problemem. To znaczy, moglibyśmy potraktować ubóstwo zmienności jako sygnał, że udawanie, że trzymamy w tajemnicy jakąś trywialną ideę, aby ją „przetestować”, jest perwersyjne!?!

Istnieją dwie zasadniczo sprzeczne kwestie: promowanie zrozumienia i stypendiów oraz organizowanie wygodnych „testów” do różnych celów. „Wygodne testowanie” preferuje oczywiście jak najwięcej tajemnic. Promowanie zrozumienia dokładnie chciałoby wyjaśnić zainteresowanym stronom, jak rozwiązać problemy poruszone… między innymi… w „testach”.

Niektóre wydarzenia, które w końcu „dotarły do ​​mnie” na ten temat kilka lat temu, wiązały się z ostrzeżeniami moich kolegów, że „zatwierdzone rozwiązania” dla egzaminów (absolwentów) nigdy nie powinny być publikowane, ponieważ w przeciwnym razie uczniowie nauczyliby się te problemy ... uh ... co? :) Ok, nawet jeśli przez chwilę to „kupimy”, to można zauważyć, że wtedy złe „rozwiązania” są jedynymi dostępnymi, więc ludzie uczą się ze złego materiału…?!?!

Meta-komentarz jest taki, że wiele instytucji „edukacyjnych” w ogóle nie wymyśliło, jak radzić sobie z płynnością i dostępnością informacji, a zamiast tego próbują zabronić wszystkich oczywistych „nowych” aleje, aby po prostu uniknąć zmian. Chociaż prawdą jest, że motywacje niektórych uczniów mogą nie być najbardziej honorowe, absolutnie nie jestem zwolennikiem żądań, które uznają ich za winnych poważnych nadużyć poprzez „korzystanie z internetu” lub „mówienie ludziom tego, co wiedzą”, oraz wkrótce. To byłoby przewrotne. Zamiast tego należy wszystko zmienić, aby „dochowanie tajemnic” nie było istotną częścią oceny kompetencji.

Podsumowanie: nie jest to wcale nieetyczne, ale może być tak nielegalne, że należy zapytać lokalne władze . (Jeszcze raz, chociaż dobrze jest zapytać, to okropne, że jest tu problem ...)

Gdzie nielegalne masz tutaj na myśli „wbrew zasadom uniwersytetu / wydziału, które mogą prowadzić do wydalenia z powodu jakiegoś zarzutu nieuczciwości akademickiej”, a nie „wbrew prawom twojego kraju, tak że możesz iść do więzienia / zostać ukaranym grzywną”, prawda?
@BillBarth, w USA, prawdopodobnie tylko „wbrew zasadom uniwersytetu”, tak, ale mam wrażenie, że gdzie indziej mogą istnieć poważniejsze reperkusje, więc nie udaję, że wiem. W związku z tym, jeśli czyjś Univ rości sobie prawa autorskie do wszystkich materiałów wygenerowanych przez uczniów w ich zajęciach (co najwyraźniej często się podnosi!), Prawa autorskie, DMCA, bla-bla-bla mogą zostać wprowadzone do gry przez kogokolwiek, kto może lepiej pozwolić sobie na prawników, lub tylko zagrozić, że stać ich na prawników ... (Idioci ...) Gdyby nie było jasne: myślę, że uczniowie powinni „posiadać” własną pracę, nawet jeśli stymulowani spostrzeżeniami nauczycieli ...
Uniwersytety @paulgarrett: (w USA) prawdopodobnie nie będą prawnie dochodzić jakichkolwiek roszczeń dotyczących praw autorskich dotyczących wyników studentów (w przeciwieństwie do asystentów naukowych). Pieniądze po prostu płyną w złym kierunku; sąd prawie na pewno odrzuciłby wszelkie nieodpłatne przeniesienie praw autorskich, a nawet mógłby stwierdzić, że to studenci, a nie uniwersytet, są właścicielami praw do wynajętej pracy wykładowców, których pensje pochodzą z czesnego, co byłoby koszmarem dla każdego uniwersytetu. biuro transferu technologii.
@BenVoigt,, rzeczywiście, sam bym tak myślał, aż do kilku sporów, których byłem świadkiem ostatnich lat (w USA). Nic nigdy nie trafiało do sądu, nie, ale studenci byli zmuszani do przekonania, że ​​jakakolwiek praca, jaką wykonali na kursach, należała do uniwersytetu ... Nie ma znaczenia, czy stanąłby w sądzie, gdyby jedną stronę zastraszały same groźby.
@BenVoigt Dotyczyłoby to * odpowiedzi * na pytania, ale nie samych * pytań / problemów *. Generowanie dobrych prac, pytań testowych itp. Może wymagać dużo pracy, a te treści (spodziewałbym się) być własnością uniwersytetu.
Zgoda @Servy:. Niezależnie od tego, czy jest to własność uniwersytetu, poszczególnych profesorów, czy jakiegoś autora podręcznika, pojawia się pytanie, czy podlega on „dozwolonemu użyciu”.
@BenVoigt Rzeczywiście, właśnie dlatego rozróżnienia, takie jak „jedno konkretne pytanie, z wielu, zadane w trakcie kursu” a „każde pytanie / zadanie domowe zadane w całej klasie” mogą stać się istotne. Wyobrażam sobie, że ten pierwszy miałby mocne argumenty jako argument dotyczący dozwolonego użytku, a drugi ... mniej.
@Servy: Ale fakt, że działalność może w rzeczywistości nie być przestępstwem, nie jest pocieszający, jeśli narusza instytucjonalną politykę dotyczącą honoru i powoduje kary.
@BenVoigt - Czy publikowanie w witrynie internetowej w celu nieograniczonego rozpowszechniania jest zgodne z dozwolonym użytkiem? Według naszych bibliotekarzy ledwie spełnia wymogi dozwolonego użytku, nawet jeśli wyjmę akapit z książki i umieszczę go na wewnętrznej stronie internetowej.
@ScottSeidman: Dozwolony użytek to nie to samo, co de minimis. Przypuszczalnie przywołano by tutaj uprawnienia „komentarz”, „krytyka” i „stypendium”. Odsyłam do https://www.law.cornell.edu/uscode/text/17/107
Nox
2015-06-08 13:32:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moim zdaniem nie ma nic złego w publikowaniu rozwiązań (interesujących) pytań / ćwiczeń na własnej stronie, biorąc pod uwagę, że nie ma wyraźnej polityki przeciwdziałania temu na Twojej uczelni.

Nigdy o tym nie słyszałem polityka zabraniająca publikowania odpowiedzi na mojej uczelni, a ogólne podejście w naszej grupie jest takie, że studenci mogą się czegoś nauczyć, nawet powielając rozwiązania innych. W szczególności w przypadku fizyki (mój temat) istnieje zestaw problemów, które pojawiają się w pewnych odmianach na przestrzeni lat i patrząc dostatecznie, znajdziesz odpowiedź (lub przynajmniej zarys rozwiązania) dla prawie każdego problemu.

Osobiście uważam, że uczniowie są wystarczająco dorośli, aby pojąć rzeczywistość i zrozumieć, że jeśli tylko kopiują rozwiązania, na dłuższą metę robią sobie krzywdę. W pewnym momencie brakująca metodologia nadejdzie i ugryzie ich w a **.

Studenci TL; DR powinni być na tyle dojrzali, aby zrozumieć, że kopiowanie 1: 1 jest bardziej szkodliwe niż niepotrzebne. My (jako pomoc techniczni) nie jesteśmy ich opiekunkami.

MJeffryes
2015-06-08 03:43:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na ostatnim roku studiów licencjackich z informatyki otrzymaliśmy e-mail z wydziału przypominający nam, że publikowanie rozwiązań do pracy domowej jest zabronione ze względu na rosnącą liczbę osób, które celowo lub nieumyślnie udostępniają swoje zadania za pośrednictwem publicznych repozytoriów Github.

Istnieje argument, że wykładowcy nie powinni ponownie wykorzystywać zadań domowych, ale silnym kontrargumentem jest to, że na niektórych kursach jest tylko kilka oczywistych zadań do ustawienia (np. w kursie z wewnętrznymi bazami danych wdrażającym scalanie lub algorytm sortowania lub w kursie wyszukiwania tekstu implementującym Pagerank). Dlatego w wielu przypadkach publikowanie rozwiązań będzie zabronione przez przepisy uniwersyteckie lub wydziałowe. Co więcej, ułatwianie komuś plagiatu poprzez umożliwienie mu skopiowania Twojego rozwiązania jest często samo w sobie wykroczeniem akademickim.

Publikowanie rozwiązań określonych pytań wyraźnie ułatwia oszukiwanie (szczególnie w przypadku kodu źródłowego łatwego do Google) oraz jako takie uważam, że jest to nieetyczne.

Z prawnego punktu widzenia, jeśli zadasz pytanie, możesz naruszać prawa autorskie autora, ale nie znam krajów, w których pomagasz innym ludziom w plagiatowaniu Twojej pracy jest nielegalne.

Zazwyczaj oczekuje się, że praca magisterska zostanie opublikowana, więc prawdopodobnie nie ma problemu z umieszczeniem jej w Internecie.

Oczywiście po ukończeniu studiów uniwersytet niewiele może zrobić, aby cię powstrzymać. Zasady dotyczące honoru i postępowania nie mogą wykraczać poza czas spędzony na uniwersytecie.
@aeismail Mogliby spróbować cofnąć twój dyplom, ale nie sądziłbym, że posuną się tak daleko, chyba że wystąpi czynnik obciążający, a podstawy byłyby dość chwiejne. Albo mogą wybrać drogę naruszenia praw autorskich.
Pomyślałbym, że zadania takie jak przykładowe będą łatwe do znalezienia za pośrednictwem google lub github. Jeśli chodzi o plaigaryzm, to trwa. Studenci kursu, który prowadzę na mojej uczelni, kopiują i wklejają Javę i HTML do przesłanych przez siebie programów i stron internetowych. Nauczycieli to nie obchodzi, ponieważ uczniowie nie są tak naprawdę oceniani za to, co mogą stworzyć, są oceniani na podstawie tego, ile mogą później o tym napisać.
Dan
2015-06-08 23:07:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrobiłem licencjat z informatyki i bez względu na to, o co prosił profesor, z pewnością jest tam jakieś rozwiązanie. Z mojego punktu widzenia trudno jest NIE oczekiwać, że Twoje rozwiązanie zostanie tam opublikowane.

Jeśli chodzi o publikowanie odpowiedzi, nie rozumiem, dlaczego byłoby to złe, zwłaszcza jeśli tak jest podchwytliwe pytanie lub wyjątkowe pytanie, które skłoniło cię do myślenia. Pamiętam, że w szkole musieliśmy stworzyć algorytm, który po prostu wykrywa szyfrowanie xor i oblicza klucz na podstawie znanego słowa. Czułem, że moja odpowiedź jest wyjątkowa i zapytałem profesora, czy mogę opublikować ją w Internecie. Zgodził się i nie miał ze mną problemu.

Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytaj nauczyciela tego kursu, czy możesz opublikować / omówić to na swoim prywatnym blogu.

„To z pewnością zakład, że gdzieś tam jest już rozwiązanie”. Gdyby tak nie było, znacznie więcej studentów nie zaliczyło kursów informatycznych.
Fuhrmanator
2015-06-09 00:58:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdź definicję plagiatu w Twojej szkole. Moja uczelnia definiuje jako akt plagiatu podlegający sankcjom:

Remettre ou rendre disponible un travail, une partie de celui-ci, tel que décrit à l'alinéa précédent, à un autre étudiant qui l'utilise en tout ou en partie sous sa signature;

W tłumaczeniu oznacza mniej więcej

Przesyłanie lub udostępnianie jakiejkolwiek pracy lub jej części innemu uczniowi, który z niej korzysta lub jej części jako własne dzieło.

Jeśli popełnisz plagiat na swojej uczelni, powiedziałbym, że jest to nieetyczne.

Najwyraźniej twoja uczelnia zdecydowała się zrezygnować z całego systemu publikacji recenzowanych, ponieważ inni studenci zdecydowanie mają dostęp do czasopism i materiałów konferencyjnych. Albo są winni selektywnego egzekwowania.
Oczywiście prawidłowe cytowanie wyjaśniono powyżej w regulaminie. Nie chciałem kopiować całości. Ponadto, jeśli uczeń cytuje rozwiązanie zadania domowego opublikowanego w Internecie, prawdopodobnie będzie to warte 0.
Ale skoro nie możesz kontrolować, czy inny uczeń dokłada należytej staranności w cytowaniach, wydaje się, że powinieneś założyć najgorsze, że każda praca, którą „udostępniasz”, zostanie ostatecznie wykorzystana niewłaściwie bez cytowania?
Są takie stwierdzenia również w USA i, jak sugeruje @BenVoigt, de facto istnieje selektywne egzekwowanie, tylko po jednej stronie wyobrażonej wyraźnej „linii”, z jednej strony której jest prawdziwa praca naukowa, a po drugiej druga strona (podobno) zajęcia. Tego rodzaju reguły są zbyt proste w stosunku do obecnego stanu „informacji”.
Dlatego podajemy jasne scenariusze tego, jakie są akceptowane i niedopuszczalne zachowania na seminariach, aby zapobiec plagiatowi na początku programu studenta. Są na YouTube w mojej szkole.
@BenVoigt Praca domowa w programach inżynierskich (Kanada i USA) to często otwarte problemy (brak jednego rozwiązania, łatwe do wykrycia kopie). Podczas moich studiów w latach 80. zespół uczniów otworzył swój katalog komputerowy dla całej klasy, a później zostali uwikłani w plagiat, gdy inny zespół oddał dokładnie ten sam projekt. Jeśli pokazujesz swoją odpowiedź na egzaminie osobie siedzącej obok ciebie, to też bawisz się ogniem. Zgadzam się, że nie jest czarno-biały, ale właśnie dlatego istnieją komisje ds. Plagiatu i prawnicy, którzy interpretują każdą sprawę.
Kate Gregory
2015-06-09 23:00:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym myśleć, że mówisz prawdę, mówiąc, że chcesz zamieścić swoją pracę domową na blogu, ponieważ uważasz ją za interesującą i jesteś zadowolony ze swojego rozwiązania. Załóżmy, że przydzielono Ci coś na kursie programowania i powiedziano Ci, aby rozwiązać ten problem przy użyciu rekurencji. Co więcej, w wyniku tego zadania „otrzymujesz” rekursję i myślisz, że jest niesamowita.

W takim przypadku blogowanie „W końcu widzę, o co całe zamieszanie dotyczy rekursji” jest całkowicie właściwe. Możesz dołączyć fragmenty kodu ze swojego rozwiązania rekurencyjnego, być może także zestawiając je z jakąś iteracyjną wersją. Możesz dołączyć diagram lub inną pomoc ilustracyjną, która pomogłaby Ci zrozumieć, co się dzieje, lub zrzut ekranu z debugera pokazujący stos wywołań. Wszystko to jest dobrym postem na blogu o rekurencji, który zawiera 10-20 linii kodu, który w pewnym momencie był zawarty w czymś, co przekazałeś dla znaków.

W przeciwieństwie do tego, blogowanie " CS 123 Zadanie 4 (XYZ University Prof ABC) ”, które składa się z jednego lub dwóch własnych zdań, jeśli tak, z tekstem pytania i kompletnym rozwiązaniem spakowanym do wpisu na blogu - cóż, to zupełnie inna sprawa . To nie jest interesujące, nie jest to coś, co ktoś chciałby przeczytać lub się z tego nauczyć. To tylko sposób na rozdawanie rozwiązań przyszłym studentom przy jak najmniejszym wysiłku od nich i od Ciebie. To nie jest etyczne, profesjonalne, uczciwe ani przyzwoite.

Oczywiście nie ogranicza się to do programowania. Jeśli napisałeś o czymś esej i dowiedziałeś się kilku bardzo interesujących rzeczy tak jak to zrobiłeś, to post na blogu, który zawiera fragmenty eseju i linki do zasobów, nie jest tym samym, co wpis na blogu, który wkleja się w pytanie i zawiera esej jako reszta postu lub załącznik. Jeśli zaprojektowałeś piękny pokój, budynek, ogłoszenie o ślubie, kolację, plac zabaw lub okładkę albumu, dzielenie się tym projektem wraz z przemyśleniami, które w nim weszły, częściami, które lubisz najbardziej, i reakcjami, które zebrałeś od innych, nie jest to samo, co „Oto pytanie, oto co zrobiłem dla mojego rozwiązania”. Zgadza się?

Jestem pewien, że wiesz, co chcesz zrobić.

ahorn
2015-06-09 03:19:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czekam co najmniej tydzień po terminie, zanim opublikuję moją pracę w Internecie, aby mieć pewność, że uczniowie oddający ją późno nie uzyskają dostępu do mojej pracy w ostatniej chwili, aby ją ukończyć. W przypadku, gdy ktoś skopiuje Twoją pracę, długi okres między terminem wykonania a publikacją online pomoże uniknąć nieporozumień co do tego, kto stworzył pracę. Jeśli jest zapytanie ze strony uczelni, musisz być w stanie udowodnić, że twoja praca została przekazana przed drugą osobą. Ponadto możesz udowodnić, że praca, którą opublikowałeś w Internecie, była Twoją pracą, a druga osoba skopiowała ją z Twojej witryny.

keshlam
2015-06-09 06:12:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka uwaga: dobry prawnik zajmujący się prawami autorskimi może być w stanie argumentować, że odpowiedzi na prace domowe są dziełem pochodnym, co naraziłoby Cię na ryzyko pozwu, jeśli opublikujesz bez pozwolenia tego, kto jest właścicielem praw autorskich do materiału zlecenia. Wątpię, by większość szkół skorzystała z tego prawa w normalnych warunkach, ale to zależy od nich, a nie od ciebie, a oni już mają swoich prawników.

To faktycznie zostało przetestowane na mojej uczelni. Prawnicy uniwersyteccy doszli do wniosku, że (1) prawa autorskie do każdego kodu _ napisanego przez studentów_ w ramach zadania programowego należą do studentów, a (2) prawa autorskie do dowolnego kodu _ napisanego przez instruktorów_ w ramach zadania programowego należą do instruktorów. Zasadniczo więc student publikujący zadanie domowe, które opiera się na szkielecie dostarczonym przez instruktorów, byłby dziełem pochodnym, ale to instruktor, a nie uniwersytet, musi egzekwować swoje prawa autorskie.
To jeden zestaw prawników. Następny set i sędzia może zdecydować inaczej. Wybierz bitwy i rozważ uzyskanie pozwolenia, nawet jeśli uważasz, że go nie potrzebujesz.
Scott Seidman
2015-06-09 19:45:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z naszej niedawno zaktualizowanej polityki uczciwości akademickiej (lub być może do wdrożenia w najbliższej przyszłości:

6) Nieautoryzowana dystrybucja lub publikacja materiałów związanych z kursem Dzielenie się kursem materiały na poziomie indywidualnym w celach edukacyjnych (np. praca z grupami lub z korepetytorem) są dozwolone pod warunkiem, że nie jest to zabronione przez profesora. Studenci nie mogą publikować, rozprowadzać ani sprzedawać --‐-‐-‐-‐-‐-‐ elektronicznie lub w inny sposób -‐-‐-‐-‐-‐-‐ żadnych materiałów szkoleniowych opracowanych przez instruktora w jakimkolwiek kursie Uniwersytet (np. slajdy prezentacji, pomoce do wykładów, nagrania wideo lub audio wykładów i egzaminów) bez wyraźnej zgody prowadzącego. Udostępnianie lub rozpowszechnianie materiałów kursowych w celu dawania lub uzyskiwania nieuczciwej przewagi na kursie jest zabronione. Studenci muszą ponadto przestrzegać wymogów ochrony praw autorskich do materiałów udostępnianych w celach instruktażowych.

W związku z tym takie działanie byłoby akademickim uczciwym naruszeniem w naszej instytucji i może skutkować karami ze strony ostrzeżenie aż do separacji.

Naruszenie lub nie, w najlepszym przypadku publikujesz prace pochodne, których nie masz prawa publikować. To nieetyczne zachowanie.

Nie sądzę, aby „jakikolwiek materiał kursowy”, tak jak opisano, faktycznie obejmował odpowiedzi na pytania zadane (co miałem na myśli głównie w moim pytaniu; pytania można parafrazować lub po prostu całkowicie pominąć w niektórych przypadkach). Nie uważam też, że odpowiedzi na pytanie są pochodną pytania, ale nie jestem prawnikiem, więc jeśli możesz to rozwinąć, mógłbym być przekonany, że się mylę.
Na naszej uczelni byłbyś zobowiązany do podpisania w pierwszym dniu umowy, która mówi, że rozumiesz, że uważamy taki czyn za naruszenie uczciwości akademickiej. Po tym dniu, jeśli to zrobisz i zostaniesz złapany, nie zostanie to potraktowane jako naruszenie praw autorskich - zostanie potraktowane jako naruszenie uczciwości akademickiej. Twoje podpisane oświadczenie zostanie przedstawione na rozprawie i zostanie podjęte postępowanie dyscyplinarne. Żadnych pytań prawnych, żadnych prawników, tylko podpisane oświadczenie pokazujące, że wiedziałeś, że to naruszenie.
Alfonso F R
2015-06-11 23:00:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to bardziej kwestia polityczna niż etyczna i wiąże się również z zarządzaniem własnością intelektualną. Jeśli twoja praca zawiera kod związany z oprogramowaniem open source (takim jak GNU / LINUX) lub sprzętem open source, zdecydowanie powinieneś go opublikować. Z drugiej strony, jeśli Twoja instytucja jest prywatną korporacją, generalnie nie jest to zalecane, nawet jeśli nie narusza to ściśle polityki organizacji w zakresie własności intelektualnej. Warto również sprawdzić, czy nauczyciel, doradca lub menedżerowie mają z tym problem, czy nie. Na przykład: niektórzy nauczyciele mogą się sprzeciwić, jeśli program ich kursu nie zmienia się często i wkładają wiele wysiłku w jego tworzenie i utrzymywanie w tajemnicy (np. Do celów ewaluacji), podczas gdy inni mogą zachęcać do tego dobra w klasie. Powiedziałbym, że zależy to głównie od dyscypliny i środowiska, a nie od długości twojej pracy. Chociaż trend w kierunku otwartego dostępu jest bardziej powszechny każdego dnia u zarania ery Internetu, nadal nie jest powszechny w niektórych obszarach i instytucjach, a zdecydowanie mniej promowany w sektorze prywatnym. Należy również pamiętać, że Twoja praca będzie przedmiotem publicznej kontroli i czasami może być plagiatowana przez osoby pozbawione skrupułów. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, zawsze we właściwy sposób wspominaj i odnosz się odpowiednio do prac innych osób, na których barkach się wspinasz. Nie tylko dlatego, że jest to etyczne i bardziej użyteczne, ale dlatego, że okazywanie odpowiedniego szacunku pracy innych sprawi, że twoja będzie mniej podatna na ewentualne nadużycia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...