Pytanie:
Czy włączenie własnego artykułu do przeglądu literatury jest złą praktyką?
user7112
2013-10-17 17:13:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tytuł mówi wszystko.

Piszę artykuł na rzadko badany temat w mojej dziedzinie - o ile wiem, istnieje 4-5 artykułów.

Niedawno opublikowałem powiązany artykuł, nadal czyniąc ten temat rzadko badanym tematem.

Czy włączenie mojego własnego opublikowanego artykułu do przeglądu literatury byłoby złą praktyką?

Często zdarza się, że recenzje są pisane przez osoby dobrze zaznajomione z tematem, więc odpowiadając na twoje pytanie: wręcz przeciwnie
Zalecam, abyś odnosił się do swojej pracy tak, jakby napisała ją inna osoba. (To znaczy, napisz „Noche (2013) odkrył, że ...” zamiast „W 2013 roku autor odkrył, że…”.) Pomaga to w podwójnie ślepej recenzji twojego artykułu.
@JoelReyesNoche tak, będę traktować siebie jak trzecią osobę. Niestety, proces weryfikacji podwójnego wiązania jest dość rzadki w mojej dziedzinie ...
Należy pamiętać, że w niektórych dziedzinach nieuwzględnienie własnych odpowiednich artykułów w przeglądzie literatury może zostać uznane za wykroczenie akademickie. Ma to zapobiec wielokrotnemu publikowaniu tych samych wyników przez autorów.
Cztery odpowiedzi:
silvado
2013-10-17 17:22:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, wcale. Powinieneś uwzględnić wszystkie publikacje, które wchodzą w zakres recenzji, a jeśli okaże się, że jedna z nich jest twoją pracą, to oczywiście nadal musisz to uwzględnić w recenzji. Po prostu upewnij się, że w sposobie omawiania tego starasz się być obiektywny . Najlepszą praktyką byłoby dokonanie recenzji swojego artykułu tak, jak recenzowałbyś artykuł innego autora.

Może masz współautora recenzji, który nie był współautorem artykułu badawczego? Poproś go / ją o przeczytanie sekcji recenzji tej pracy naukowej.

Zwróć także uwagę na pozytywny aspekt tej sytuacji: opublikowanie pracy naukowej w dziedzinie, którą recenzujesz, zapewnia większą wiarygodność jako autorowi przegląd w tym obszarze.

Fomite
2013-10-17 20:43:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie sądzę, żeby to była szczególnie zła praktyka, zakładając, że artykuł jest rzeczywiście związany z tematem, a nie jest naciągany.

  1. Czytelnik czyta recenzję papieru, aby uzyskać obraz całej dziedziny - nie uwzględniając własnych artykułów, szczególnie w małej dziedzinie, w rzeczywistości odmawiasz im zrozumienia znacznej części tematu.
  2. Wiele dziedzin mieć referaty zaproszone (lub zaproponowane jako „Czy chciałbyś zaprosić ...”) przez osoby, które można by uznać za ekspertów w tej dziedzinie. Myślę, że istnieje dość wyraźne oczekiwanie, że ludzie najlepiej wykwalifikowani do napisania recenzji w tej dziedzinie mogą w końcu wspomnieć o swoich własnych artykułach.
  3. W metaanalizie, nieuwzględnienie własnych artykułów (lub włączając w to własne niepublikowane prace) może wpłynąć na wyniki. Chociaż twój artykuł może nie być metaanalizą, zasada nadal obowiązuje - artykuł powinien być dogłębnym przeglądem dostępnej literatury.

Biorąc to pod uwagę, traktuj swoją pracę z równej ręki i, jak sugerowano, być może ktoś inny przeczytał ją, aby upewnić się, że żadna „Najwyraźniej właściwa odpowiedź brzmi (ja, 2013), której oszałamiający geniusz wykracza poza ramy tego artykułu” nie wślizgnęła się.

h22
2014-01-27 20:10:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często przytacza się własne prace naukowe i nie jest to uważane za zły ton.

Darren Ong
2014-01-27 22:53:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie otrzymałem raport sędziego kilka tygodni temu, w którym mój sędzia powiedział mi, że muszę zacytować więcej moich własnych artykułów w sekcji przeglądu literatury. Więc zdecydowanie nie wygląda na to, że jest to zła praktyka, szczególnie w matematyce.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...