Pytanie:
Czy mogę wysłać tę samą propozycję badań do kilku profesorów?
prospapp
2016-11-24 14:58:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem przyszłym doktorantem nauk humanistycznych i już skontaktowałem się z potencjalnym doradcą na uczelni, w której bardzo chciałbym pracować. Przygotowałem propozycję badawczą (ponieważ muszę ją złożyć w aplikacji ) i wysłałem go do niego w celu uzyskania opinii.

Jednocześnie planuję aplikować na inne uniwersytety, a mój pierwszy wybór jest bardzo konkurencyjny. Znalazłem już kilka wydziałów na innych uniwersytetach, z którymi chciałbym również pracować (te same zainteresowania naukowe itp.). Problem w tym, że oboje wymagają szkicu projektu badawczego przy pierwszym kontakcie.

Moje pytanie brzmi: czy wysyłanie tej samej propozycji badawczej do kilku różnych potencjalnych doradców jest w porządku, czy też jest „etyczne”? Jak często to jest? Czy naprawdę mogę skontaktować się z tyloma doradcami, ilu chcę, usłyszeć od nich, a następnie wybrać tego, z którym chcę pracować (zakładając, że więcej niż jeden zechce mnie przyjąć, z ich strony)?

Wiem, że to może brzmieć niepokojąco, ale naprawdę nie wiem, jak to działa, jeśli chodzi o „etykietę aplikacji”. Dziękuję wszystkim!

Dwa odpowiedzi:
dimpol
2016-11-24 15:39:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli sam napisałeś propozycję, nie widzę problemu z wypróbowaniem wielu uniwersytetów. Zwróć uwagę na terminy: nie chcesz znajdować się w sytuacji, w której musisz wybierać między przyjęciem oferty uniwersytetu „niższego poziomu”, a jednocześnie czekasz na odpowiedź uczelni pierwszego wyboru.
Jeśli włączysz sugestie członka wydziału jednej uczelni w propozycjach innych uniwersytetów, przynajmniej poinformuję tego członka wydziału. Coś w rodzaju: „Twój uniwersytet jest moim pierwszym wyborem, ale jak wiesz, jest bardzo konkurencyjny. Czy masz coś przeciwko, jeśli wykorzystam tę propozycję, aby aplikować na inne uniwersytety jako rezerwę”? Osiąga to dwie rzeczy: po pierwsze zapobiega potencjalnemu członkowi wydziału, który mógłby poczuć się wykorzystany, aby dostać się na inną uczelnię, wykorzystując jego uwagi. Po drugie, porady, które otrzymujesz, mogą odnosić się głównie do jego / jej uniwersytetu i nie mogą być uogólnione na inne uniwersytety.

Dziękuję Ci. Na tym etapie propozycja jest całkowicie moją własną pracą: wciąż czekam na informację zwrotną od mojego potencjalnego doradcy pierwszego wyboru. Oczywiście nigdy nie wysłałbym propozycji, która zawierałaby sugestie członka wydziału bez poinformowania go o tym: moje pytanie dotyczyło tego pierwszego szkicu zrobionego tylko przeze mnie.
Dɑvïd
2016-11-25 05:50:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mówisz, dla jakiego kraju / kontekstu kulturowego są przeznaczone aplikacje. W szczególności znam brytyjskie otoczenie. W tym przypadku nie ma problemu z wykorzystaniem tej samej propozycji badań do różnych zastosowań - jest to nawet oczekiwane.

Istnieje dodatkowa wątpliwość w sytuacji, którą opisujesz, że jeden potencjalny przełożony może znacznie zainwestować w rozwój Twojego wniosek. Gdybyś udał się do innej instytucji, po dobrym wykorzystaniu wkładu tego kontaktu, wtedy rozsądne byłoby również, gdyby ten kontakt był odrobiną nastolatka - - chyba że zaistniały okoliczności łagodzące (np. znaczna różnica w poziomach finansowania).

Generalnie jednak potencjalni nadzorcy będą oczekiwać, że wnioskodawcy będą testować wody w więcej niż jednej instytucji (powinni ubiegających się o to w każdym przypadku!). W większości przypadków przejrzystość nie powinna stanowić problemu (tj. Należy poinformować osobę kontaktową, że w rzeczywistości składasz podanie również gdzie indziej). Jeśli nie masz do czynienia z prima donna / primo uomo , nie powinno to stanowić problemu.

Tak, właściwie mówiłem o Wielkiej Brytanii! To całkiem uspokajające, postąpię zgodnie z twoją radą.
@prospapp Cieszę się, że to była pomoc. Ponieważ twoim kontekstem jest Wielka Brytania, być może warto również zauważyć, że propozycja badawcza jest często ważona jako jeden z czynników oceniających kandydatów na stypendia - dodatkowa zachęta do tego, aby była jasna, ostra, przemyślana, dobrze opisana itp. Powodzenia!
a co, jeśli zostanie zaakceptowanych więcej niż jeden wniosek z tą samą propozycją?Czy to powszechne w kontekście akademickim odrzucenie oferty, gdy ją przyjęli?Czy to może sprawić kłopoty?(@wrzlprmft ♦)
Przepraszam, @Eilia,, ale właściwie nie jestem pewien, o co pytasz.Pytasz: co się stanie, jeśli ktoś zostanie przyjęty na więcej niż jedną uczelnię do tej samej propozycji?To może się zdarzyć i nie powinno sprawiać kłopotów.(Akceptujesz jedną, a resztę odrzucasz!) Jeśli nie o to Ci chodziło, proszę o wyjaśnienie.
@Dɑvïd, trafiłeś w sedno!Martwiłem się kwestiami moralnymi, a nawet intelektualnymi, kiedy dwóch profesorów akceptuje mój plan, a ja muszę odrzucić jednego z nich.Czy może to spowodować jakiś problem w przyszłości, np.kiedy prawdopodobnie wybrali recenzenta do mojego przyszłego artykułu (na podstawie propozycji)?Wiesz, chcę spojrzeć na sprawę z pesymistycznej perspektywy.:(


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...