Pytanie:
Podziękowania po wywiadzie
seekseek
2014-06-23 11:42:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie odbyłem rozmowę kwalifikacyjną na etat, podczas której przeprowadziłem rozmowę kwalifikacyjną z kilkoma osobami z działu. O ile wiem, po rozmowie mam przesłać podziękowanie. Czy powinienem wysłać jeden do każdej osoby, z którą rozmawiałem, czy byłoby to postrzegane jako przesada?

* „O ile wiem, po rozmowie mam przesłać podziękowanie.” * Naprawdę? Do tej pory nigdy nie wysłałem ani nie otrzymałem listu z podziękowaniami, ale jestem skłonny wierzyć, że jest to zwyczajowe w innych miejscach.
Cztery odpowiedzi:
Dmitry Savostyanov
2014-06-23 11:54:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli czujesz, że chcesz podziękować członkom panelu za ich czas i uwagę, przejdź dalej i wyślij im krótką wiadomość. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zazwyczaj nie da się wykluczyć jednej lub dwóch osób z listy bez irytowania kogoś, więc powiedziałbym - napisz do wszystkich albo do żadnej. Odczucie, że taka komunikacja jest „bezsensowna”, „kradna czas” i „niepotrzebne” jest naturalne - krótko mówiąc, tak nie jest . Starszy pracownik naukowy otrzymuje mnóstwo spamu i niepowiązanej korespondencji, które usuwa z chrząknięciem. Niech wiadomość będzie krótka i pozytywna, a oni usuną ją z uśmiechem.

Czy naprawdę widziałeś komitety wyszukiwania porównujące, od kogo otrzymały notatki?
@StrongBad Masz rację, jest to mało prawdopodobne. Ogólnie rzecz biorąc, dobrym nawykiem może być nie wykluczanie nikogo, gdy docenia się pracę grupy.
@StrongBad: Wystarczy, że jeden członek komitetu powie do drugiego: „Mam najmilszą notatkę od dr…”
StrongBad
2014-06-23 12:38:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli planujesz wysłać notatki, ponieważ uważasz, że zwiększy to Twoje szanse na zatrudnienie, nie trać czasu. Gdyby dwóch kandydatów było równie dobrych pod względem życiorysów i równie kolegialnie podczas rozmów kwalifikacyjnych, czego nigdy nie są, to być może i tylko może podziękowania nie miałyby znaczenia. Gdy tylko jeden kandydat będzie nawet o włos lepszy od drugiego, wówczas podziękowanie nie będzie miało znaczenia.

Jeśli chcesz wysłać podziękowania, ponieważ doceniasz czas, jaki zabrał ze swojego harmonogramu i podobało Ci się rozmawianie o ich badaniach i chciałbyś potencjalnie współpracować z nimi, poprosić ich o opinie w przyszłości itp., a następnie wysłać im podziękowanie. Rozmowy kwalifikacyjne, nawet jeśli nie dostaniesz pracy, są świetną okazją do nawiązania kontaktów. Podziękowanie to sposób na kontynuację rozmów, które rozpoczęły się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie są skutecznym sposobem na zwiększenie szans na zatrudnienie.

Nie wszystkie te decyzje są podejmowane na świadomym poziomie. Jest całkiem możliwe, że bardzo drobne rzeczy mogą wywołać pozytywne lub negatywne wrażenie, które nieświadomie przesiąknie na resztę czyichś akt. Nie twierdzę, że wysyłanie podziękowań jest konieczne (nigdy tego nie robiłem), ale myślę, że trudniej jest wykluczyć pozytywny efekt, niż wydaje się to brzmieć.
Trevor Wilson
2015-02-02 07:40:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że jedynym sposobem byłoby przesadą, gdybyś podziękował ludziom, którym nie miałeś powodu, by podziękować.

Biorąc pod uwagę wyrażenie „dziękuję za ___”: Jeśli możesz wypełnić puste miejsce z czymś rozsądnym, takim jak „zaproszenie mnie na rozmowę kwalifikacyjną” (do osoby, która faktycznie wysłała zaproszenie), „poświęcenie czasu na spotkanie ze mną” lub „oprowadzenie mnie po kampusie”, wtedy byłoby miło wysłać krótki opis uwaga dla osoby mówiącej. W dzisiejszych czasach myślę, że e-mail byłby jak najbardziej odpowiedni.

Z drugiej strony, jeśli jedyne, za co musisz komuś podziękować, to rozważenie twojego wniosku, prawdopodobnie nie miałoby sensu wysyłanie podziękowanie dla tej osoby.

Ari Trachtenberg
2015-02-02 04:53:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

List z podziękowaniem może być przydatny, jeśli próbujesz ocenić podekscytowanie działu rozmową kwalifikacyjną. Wylewna i podekscytowana odpowiedź może wskazywać na szczere zainteresowanie kandydatem, podczas gdy zwięzła, ściśle strzeżona odpowiedź może wskazywać na ściślejszą rywalizację o stanowisko (lub brak zainteresowania ... lub antyspołeczny profesor ... lub zły dzień z fryzurą).

Zganiłbym za zbyt częste czytanie odpowiedzi - łatwiej jest zapytać bezpośrednio kogoś z działu, z którym nawiązałeś kontakt. W rzeczywistości jest to o wiele lepsze niż list z podziękowaniem, ponieważ nie sugeruje nieuzasadnionej próby wpłynięcia na decyzję.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...