Pytanie:
Równoważenie krótkoterminowej pozycji akademickiej i ciąży
dsfgsho
2016-09-18 18:39:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mojej bliskiej przyjaciółce zaproponowano trzyletnie stanowisko podoktoranckie po tym, jak ukończyła poprzednie 3-letnie stypendium. Jest bardzo podekscytowana nową pozycją, ale jednocześnie bardzo się martwi, ponieważ ona i jej partner planują mieć pierwsze dziecko. Wspomniała, że ​​czuje, że skorzystałaby z profesora, który zaproponował jej nowe stanowisko, gdyby wkrótce zajdzie w ciążę i będzie na urlopie macierzyńskim przez kilka miesięcy, a dopiero co dołączyła do nowego laboratorium.

Tak naprawdę nie wiedziałem, jak odpowiedzieć. Czy to naprawdę powinno ją martwić? Albo jak zrównoważyć przechodzenie między (względnie) krótkoterminowymi stanowiskami a założeniem rodziny?

Rozważania: 1. Jakie prawa obowiązują w kraju i na uniwersytecie, do którego się wybiera? Jak postępuje się z ciążą np. W finansowanych programach badawczych? 2. Czy ma dobre relacje z prof? Jeśli agencja finansująca wspiera urlop macierzyński (np. Wydłużając okres finansowania), może być opcją, aby o tym wspomnieć, jeśli stosunki są dobre. 3. W krajach, które znam, jeśli * nie * tego ujawni, prof. Nie ma przeciw niej żadnej drogi ucieczki - ale oczywiście moralnie trudno jest pozostawić profesora w ciemności. 4. Czy zaplanowała, jak radzić sobie z intensywną pracą po doktoracie i dzieckiem?
1: Wielka Brytania, 10 najlepszych uniwersytetów pod względem finansowania zewnętrznego, ale nie znam programu. 2: Wydaje mi się, że poznała go tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy starała się o pracę. 3: Czy sugerujesz, aby ujawniła profesorowi, że rozważa posiadanie dziecka? 4: nie jestem tego pewien, ale czy w pracy akademickiej jest na to dobry czas?
2. To oczywiście niewystarczająca ilość informacji. 3. Jeśli dobrze zna profesora, co nie wydaje się mieć miejsca, lub jeśli istnieje prawny model przedłużenia finansowania, to również może być atrakcyjne dla profesora (czasami jest to zgodne z ich harmonogramem); w przeciwnym razie, jeśli nie jest to wymagane przez prawo, prawdopodobnie nie powinna tego wyrażać - może ostatecznie zdecyduje inaczej? 4. Nie jest to lepszy czas, ale na różnych etapach Twojego życia mogą istnieć lepsze sieci wsparcia. I to zależy od ich charakteru; niektórzy ludzie ciągną go z niewiarygodnie lekkim dotykiem. Ale musi się zastanowić, czy to działa w jej przypadku.
Jeden odpowiedź:
aparente001
2016-09-19 00:31:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli dobrze zrozumiałem, nie jest w tym czasie w ciąży.

Jeśli post-doc jest na rocznej wizycie, nie widzę problemu. Ciąża trwa zwykle około 9 miesięcy. Często do poczęcia potrzeba więcej niż jednego cyklu. Gdyby chciała mieć pewność, że poród nie przerwie 12-miesięcznej wizyty, ona i jej partner zawsze mogli poczekać kilka cykli przed rozpoczęciem.

Może zacząć mieć ochotę na popołudniową drzemkę o godz. jakiś punkt; prawdopodobnie będzie chciała przynieść do pracy dodatkowe przekąski; byłaby mądra, gdyby zaplanowała w taki sposób, że nie będzie musiała spędzać dużo czasu na nogach w laboratorium w ostatnim trymestrze ciąży. Niektóre kobiety uważają, że ich koncentracja nie jest do końca taka, jak przed ciążą. Może chcieć zwiększyć elastyczność swojego projektu (ów) na wypadek, gdyby stwierdziła, że ​​jej produktywność jest nieco mniejsza niż ta, do której była przyzwyczajona.

Poza tym jedynym ograniczeniem, o którym mogę pomyśleć, byłoby pracuje w dziedzinie związanej z promieniowaniem.

Jeśli post-doc jest dwuletnim spotkaniem, może chcieć zaplanować przebieg pracy, aby umożliwić jej powrót do pracy w niepełnym wymiarze godzin po urodzeniu dziecka przychodzi, ale wciąż robi postępy w swoich badaniach.

(Jak połączyć pracę z opieką nad małym dzieckiem to osobny temat, którego tutaj nie będę się poruszać).

Uwaga, moja odpowiedź byłaby inna, gdyby miała wskoczyć na stanowisko pracy na etacie, z solidnym obciążeniem dydaktycznym i koniecznością zbudowania programu laboratoryjnego od podstaw. Ale ta pozycja nie brzmi tak.

To, czy i kiedy zacząć mieć dziecko, to bardzo osobista decyzja. Nie widzę tutaj żadnego celu, który mógłby stanąć jej na drodze, jeśli ona i jej partner chcą to zrobić teraz.

(Należy pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych dyskryminacja kobiet w ciąży jest surowo zabroniona. nie wyobrażam sobie, że w Wielkiej Brytanii sytuacja wyglądałaby znacznie inaczej. W razie wątpliwości, http://law.stackexchange.com może pomóc.)

Twój ostatni akapit wskazuje, że może to oszczędzić pracodawcom konfliktu interesów, nie wspominając o planach ciąży.
@CaptainEmacs - Zgoda. Sprawy rodzinne nie mają miejsca w żadnych dyskusjach, które mają miejsce przed podpisaniem umowy. W pewnym momencie może zechcieć skorzystać z pomocy doradcy w zaplanowaniu faktycznego przebiegu pracy, ale natura relacji, która rozwija się z doradcą, pomoże jej zdecydować, czy doradca jest osobą, której opinię chciałaby wziąć pod uwagę.
„Jeśli post-doc jest wizytą roczną, nie widzę problemu”. Myślę, że możesz nie doceniać problemów czasowych. Po pierwsze, dany naukowiec planuje * teraz * mieć dziecko. Stanowisko akademickie prawdopodobnie nie rozpocznie się za kilka miesięcy, a może nawet dłużej. (Np. Znam kogoś, komu zaproponowano właśnie postdoc na rozpoczęcie studiów jesienią 2017 r.) Jeśli mówisz komuś, aby poczekał, aż poród nastąpi po zakończeniu rocznego postdoc, to w szczególności mówisz mu opóźnić poród do końca pracy ...
.... Problem w tym, że jeśli nauczycielka akademicka nie będzie miała w przyszłym roku tej samej pracy akademickiej, to będzie chciała kolejnej i sytuacja będzie bardzo podobna. W szczególności piszesz: „Uwaga, moja odpowiedź byłaby inna, gdyby miała wskoczyć na stanowisko pełnoletności, z solidnym obciążeniem dydaktycznym i koniecznością zbudowania programu laboratoryjnego od zera. Ale to stanowisko nie brzmi jak to”. Ale to może być dokładnie to, co robi lub chce robić zaraz po porodzie.
@PeteL.Clark - Mogłaby również planować przeprowadzkę do kraju Trzeciego Świata, aby wziąć trzyletnią przerwę w wychowywaniu dzieci i obcować z naturą. Posłuchaj, jeśli jej plany poporodowe odnoszą się do pytania, powinny zostać wyszczególnione w pytaniu. Nie można oczekiwać, że będziemy mieć kryształową kulę ani wyobrazić sobie wszystkich rzeczy, o których nie było w pytaniu.
@PeteL.Clark - „Znam kogoś, komu zaproponowano właśnie postdoc na rozpoczęcie studiów jesienią 2017 r.” - Wydaje się to dość niezwykłe na podstawie tego, co widziałem w przypadku pracowników po doktoracie, ale tak czy inaczej - jeśli przyjaciel OP spodziewał się znacznego opóźnienia, to Jej głównym zmartwieniem byłoby to, czy jest ładny pokój, w którym mogę odciągać pokarm lub pielęgnować. Naprawdę nie rozumiem, o co ci chodzi. Mam nadzieję, że napiszesz odpowiedź, więc zobaczę, jaka powinna być, Twoim zdaniem, konstruktywna rada dla przyjaciela PO, ponieważ z twoich komentarzy naprawdę jej nie rozumiem.
To stanowisko trzyletnie. wyjaśniłem to w pytaniu.
Prosimy o uprzejme komentarze.
@StrongBad - Czy mógłbyś być bardziej szczegółowy? Jeśli nieumyślnie powiedziałem coś, co sprawiło, że poczułeś się niekomfortowo, przeliteruj to. Oflagowania można również użyć, gdy zauważysz problem z tonem lub treścią komentarza. Dziękuję Ci!
@aparente001 nic konkretnego i nic nadzwyczajnego. Chciałem tylko przypomnieć tobie i Pete'owi o uprzejmości.
@StrongBad - Każda konkretna opinia, którą możesz przekazać, byłaby bardzo mile widziana, czy to w komentarzach, czy poprzez oflagowanie. Dzięki za pilnowanie rzeczy. Zwróć uwagę, że Twój pierwszy komentarz przyszedł do mnie automatycznie, mimo że nie było znaku @, ponieważ byłem autorem odpowiedzi, którą komentowałeś; ale druga strona może nigdy nie zobaczyć Twojego komentarza bez @ thingie, jakkolwiek to nazwiesz.
@StrongBad: „Chciałem tylko przypomnieć tobie i Pete'owi o uprzejmości.” Nie widzę żadnego braku uprzejmości ze strony aparente. Przypominanie ludziom, aby zachowywali się dobrze w przypadku braku złego zachowania z ich strony, samo w sobie może być postrzegane jako nieco niegrzeczne. Tylko przypomnienie. (Zalecałbym usunięcie wszystkich ostatnich pięciu komentarzy).
@PeteL.Clark pojawiła się flaga, że ​​komentarze były „niegrzeczne”. Nie czułem, że którykolwiek z komentarzy był tak niegrzeczny, że należałoby go usunąć, ale widziałem, że dyskusja może się pogorszyć. Nie pingowałem nikogo, ponieważ chciałem, aby przypomnienie było ogólne. Weźmy to na czat, jeśli chcesz porozmawiać dalej.
@StrongBad: Uważam, że twierdzenie, że komentarze aparente są „niegrzeczne”, jest całkowicie bezpodstawne. Jeśli uważasz, że tak jest, powinieneś być w stanie wyjaśnić dlaczego. Przypominanie ludziom o uprzejmości bez dobrego powodu jest niegrzeczne. Proponuję następującą prostą praktyczną zasadę dotyczącą zachowania na tej stronie: rób to, co robisz w kontaktach z kolegami ze studiów. Gdybym był na spotkaniu wydziału i prowadził z kimś całkowicie cywilną debatę, a osoba trzecia przypominała mi o uprzejmości, nie zareagowałbym dobrze. Możesz zrozumieć, że to nie jest pozytywny wkład, prawda?
Teraz naprawdę tego nie rozumiem ....


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...