Pytanie:
Czy niedoświadczony doradca mógłby zaszkodzić mojej karierze?
Academic Bot
2018-05-03 15:11:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedoświadczony profesor zaproponował mi tytuł doktora w wielkiej europejskiej instytucji. Pomimo tego, że instytucja jest bardzo silna w mojej dziedzinie, ponieważ stanowisko to oferował właśnie ten profesor, musiałbym zaangażować się w współpracę z nim przy mojej pracy magisterskiej. Ten profesor jest młody i stosunkowo niedoświadczony, ale podoba mi się to, nad czym pracuje, i wydaje się, że dobrze nam się dogaduje.

Moje pytanie brzmi, czy niedoświadczony doradca zaszkodziłby mojemu rozwojowi jako naukowca, lub moja kariera w ogóle? Czy w trakcie studiów doktoranckich będę miał czas, aby pracować na boku z innymi, bardziej renomowanymi profesorami na wydziale, czy też zwykle koncentruje się na jednym projekcie badawczym?

Może się to znacznie różnić w poszczególnych krajach europejskich (np. We Francji w Twojej grupie byłoby wielu innych, bardziej doświadczonych pracowników, podczas gdy w Niemczech prof * to * wydział).Jeśli czujesz się komfortowo, określając, który to kraj, możesz uzyskać lepsze odpowiedzi.
@nengel: Jestem w Niemczech.Żaden prof tutaj ** nie jest ** wydziałem.To samo dotyczy każdego innego działu, z którym współpracuję.Proponowałbym, że wielkość wydziału i liczba (starszych) profesorów w dużo większym stopniu zależy od dziedziny oraz tego, jak ważna i ugruntowana jest ta dziedzina w twojej instytucji niż od lokalizacji.
@skymningen: to nie dział „Fachgebiet”?W każdym razie przez 3 lata studiów doktoranckich w Niemczech nie miałem żadnego kontaktu z żadnym innym profesorem poza moim własnym.Moi koledzy współpracowali, ale zazwyczaj z profesorami z innych krajów, którzy brali udział w tym samym projekcie 7PR.
@nengel Fachbereich jest tym, co nazywamy.Poddział informatyki w moim przypadku.Która sama w sobie jest podrozdziałem „Fakultät”.Grupę „jeden zespół prof” nazywamy.Grupy współpracują ze sobą, zdecydowanie rozmawiają i mamy wspólne „mini konferencje” i inne wydarzenia.Pochodzę z Niemiec, studiowałem tutaj i niedługo skończę doktorat.Mam też przyjaciół na innych niemieckich uniwersytetach na innych kierunkach, w których obowiązuje podobna struktura.
@skymningen: Nie wiedziałem o żadnej formalnej strukturze pomiędzy Fakultät i Fachgebiet.
@nengel To dlatego, że wydział informatyki był kiedyś Fakultätem, ale teraz mamy tylko duże.(Myślę, że to głównie medycyna, nauki humanistyczne, matematyka i nauki ścisłe oraz języki). Struktury te różnią się między uniwersytetami iw naszym przypadku również podlegają zmianom.(Co najmniej jeden inny niemiecki uniwersytet wprowadził podobną zmianę w podobnym czasie.) Ta dyskusja nie ma już znaczenia dla tego pytania, więc proponuję ją zakończyć.Ale tak naprawdę, powiedziałbym, że 99% „Fachbereich” ma więcej niż jednego profesora w Niemczech.
@skymningen: Och, ciekawe!Zresztą, to trochę odbiega od tematu, ale zdecydowanie czułem, że mój czas w laboratorium badawczym we Francji był bardziej „wspólny” niż mój czas w Niemczech.
Na jakiej podstawie określiłeś tego profesora jako niedoświadczonego?Brak doświadczenia w jakim aspekcie?Nadzór?Publikacje?
Czy obawiasz się, że Twoja kariera ucierpi, ponieważ Twój doradca nie jest jeszcze * znany *, czy też doradca nie jest jeszcze * kompetentny *?
Moje 2 centy ... Twoja kariera jest tym, co z tego zrobisz.Posiadanie niedoświadczonego doradcy może w rzeczywistości wymagać, abyś był proaktywny w swojej karierze, zamiast jeździć na jego ogonie.Tak czy inaczej, powodzenia i mam nadzieję, że odniesiesz wiele sukcesów!
Z łatwością.Kariera nie wymaga dużego doświadczenia.
Sześć odpowiedzi:
gerrit
2018-05-03 16:14:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedoświadczony doradca może zaszkodzić Twojej karierze, będąc stosunkowo nieznanym. Oznacza to, że mogą nie mieć dostępu do tej samej sieci, a ich listy polecające nie mają takiej samej wagi. Brak doświadczenia w superwizji może na przykład prowadzić do nierealistycznych oczekiwań. Niedoświadczony doradca może być bardzo dobry dla Twojej kariery, szybko zdobywając sławę dzięki niesamowitym publikacjom, które wspólnie napiszecie i pozostając w pamięci wszystkich, pisząc listy polecające. Mogą spędzać dużo czasu na pracy z tobą.

Doświadczony doradca może zagrozić twojej karierze, nigdy nie będąc w pobliżu. Być może zdążyli już wyrobić sobie markę, mieć bardzo wysokie oczekiwania od doktorantów, do tego stopnia, że ​​są nadmiernie zestresowani i rezygnują z pracy. Lub mogą być bardzo dobre dla Twojej kariery, tak samo jak mogą być oddani doktorantom, stawiając ich na pierwszym miejscu ponad większość innych obowiązków, mając realistyczne oczekiwania od doktorantów i mając wielki wpływ na pisanie listów polecających. linia: doświadczony doradca może być dla Ciebie lepszy niż niedoświadczony, ale z pewnością nie musi tak być. I pamiętaj: bardzo dobry / sławny naukowiec nie zawsze jest dobrym doradcą doktorskim.

Wątpliwe jest, czy doświadczeni, czy niedoświadczeni profesorowie mają większe oczekiwania wobec swoich studentów.Moje dotychczasowe ograniczone doświadczenie wskazuje na przeciwieństwo tego, co mówisz, a ponadto spodziewałbym się, że starszy profesor będzie miał lepszy przegląd i będzie bardziej realistyczny.Być może jednak może się to udać.
@RichardHardy True.To może iść w obie strony.Dodałem te punkty.
_ Niedoświadczony doradca może zaszkodzić twojej karierze, będąc nieznanym ._ - Przynajmniej w mojej dziedzinie, zasadniczo niemożliwe jest zostanie profesorem bez bycia „znanym”.
@JeffE Myślę, że chodziło o to stosunkowo, a nie absolutnie - na przykład możesz być _znany_ w swojej dziedzinie, ale być może tylko w określonej niszy lub przez osoby, które przeczytały _ wszystkie_ nowe prace i zauważyły twoje.Porównaj to z kimś, kto jest znanym nazwiskiem w tej dziedzinie.(I oczywiście istnieje pełen zakres między tymi dwoma punktami).
@JeffE Oprócz tego, co mówi Nic Hartley, nie wszędzie trzeba być profesorem zwyczajnym, aby być doradcą.Jak na kogoś, kogo znam, jej doradca jest znany w Wielkiej Brytanii w całym kraju, ale niezbyt dobrze znany na arenie międzynarodowej.
@gerrit Przez „profesor” rozumiałem „wydział z tytułem stałym (lub odpowiednik)”, a nie „profesor zwyczajny”.
KBriggs
2018-05-03 22:45:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym ze wskaźników tego, czego można się spodziewać, jest jego publikacja przed profesurą. Nie jest to doskonały wskaźnik, ale jest to punkt wyjścia do oceny jego potencjalnego wpływu na Twoją karierę. Jeśli publikował regularnie i w dobrych czasopismach, a jego współautorzy / były przełożony jest dobrze znany, może to złagodzić fakt, że dopiero zaczyna swoją karierę.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, jak ugruntowany. jego laboratorium jest fizycznie. Czy będziesz w stanie od razu przeprowadzić badania, czy też pierwszy rok pracy będzie obejmował głównie podnoszenie ciężarów i ustawianie sprzętu, zanim zaczniesz generować dane? Jeśli laboratorium nie zostało jeszcze skonfigurowane, może to być duże ryzyko.

Wszystko to powiedziawszy, posiadanie doradcy, który będzie bardzo zmotywowany do publikowania i z którym się dogadujesz, to ogromne plusy. Jeśli dobrze się dogadujesz i jesteś jednym z jego pierwszych uczniów, prawdopodobnie możesz liczyć na duże wsparcie.

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, chyba że faktycznie połączyłeś jego profil badawczy (czego prawdopodobnie nie powinieneś robić). Z pewnością rozpoczęcie od młodego profesora wiąże się z ryzykiem, ale jeśli jest on wyraźnie zmotywowany i dobrze się dogadujesz, może to wiele złagodzić.

bob.sacamento
2018-05-03 20:20:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma mowy, żebym powiedział: „Niedoświadczony? NIE! Zapomnij o nim!” Ale jego doświadczenie jest jednym z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę. Chcesz kogoś, kto przydzieli Ci pracę, która będzie nie tylko interesująca, ale także będzie wyglądać imponująco dla osób, z którymi będziesz chciał zatrudnić. Potrzebujesz także kogoś, kto może Ci doradzić, jak poruszać się po często niezwykle konkurencyjnym rynku pracy. I tak, chcesz kogoś z powiązaniami. Przed laty miałem doradcę, który był właściwie dość dobrze znany i pracował w instytucji europejskiej. Ale nie wiedział wystarczająco dużo o rynku pracy w USA, do którego w końcu musiałbym wrócić, aby w ogóle pomóc mi w sposób, który zasugerowałem powyżej. Wróciłem zupełnie nieprzygotowany do znalezienia pracy.

Biorąc to pod uwagę, nowi faceci mają swoje zalety - energia, „młoda krew”, inspiracja, innowacyjne pomysły itp. Jest więc wiele rzeczy do zrobienia na konto. Musisz po prostu „podsumować” wszystko i sprawdzić, czy ogólna „suma” jest tym, czego potrzebujesz.

Podejrzewam, że młody profesor ma średnio lepsze pojęcie o tym, co w danym momencie należy uznać za imponujące.Młody profesor najprawdopodobniej wykonał ostatnio imponującą pracę;w przeciwnym razie ich szanse na rynku pracy byłyby nikłe.Starzy profesorowie mają perspektywę, ale wielu z nich straciło kontakt ze swoją dziedziną dziesiątki lat temu.
qsp
2018-05-04 04:47:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten temat był kilkakrotnie omawiany w tej witrynie, możesz poszukać wcześniejszych odpowiedzi.

Nie ma takiej zasady, że praca z młodymi lub znanymi profesorami jest dobra lub zła, to zależy od przypadku. Ponieważ lubisz rzeczy, nad którymi pracuje, i dobrze się dogadujesz, nie ma się czym martwić, ponieważ jesteś w wspaniałej instytucji . Z całym szacunkiem nie zgadzam się z następującą odpowiedzią Gerrita.

Niedoświadczony doradca może zaszkodzić Twojej karierze, będąc nieznanym. Oznacza to, że może nie mieć dostępu do tej samej sieci, a jej listy polecające nie mają takiej samej wagi.

Nieznani badacze nie mają możliwości dostania się do wspaniałej instytucji. Ma albo dobre wyniki w publikacjach, albo silną sieć kontaktów, albo jedno i drugie (bardzo często).

Czy w trakcie mojego doktoratu będę miał czas na współpracę z innymi, bardziej uznanymi profesorami z wydziału?

Jest to często możliwe w większości miejsc, które znam, ale nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Podczas doktoratu będziesz najbardziej produktywny i stworzysz najsilniejszą pracę magisterską, gdy skupisz się na jednym projekcie.

Terry Price
2018-05-04 22:14:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, tak, mógłby „zaszkodzić twojej karierze”, ale tak samo może być wiele rzeczy.

Mam dwóch doradców. Jeden jest pod koniec lat 70., w zasadzie widział to wszystko, drugi jest pod trzydziestką, nie ma etatu, a ja jestem jego pierwszym doktorantem.

Obie strony mają zalety i wady. Moje zdanie lub porażka nie oznacza, że ​​starszy przełożony jest fazowany. Jest prawie bez rąk. „Powodzenia, mam trochę pieniędzy, mam nadzieję, że nie umrzesz”.

Mój młodszy przełożony stawałby na głowie, żeby ci pomóc, ale jest oczywiście niedoświadczony. „hej! zróbmy to wszystko i zróbmy to jutro!”

Jeśli zadajesz tego rodzaju pytanie, prawdopodobnie nigdy nie byłeś w sytuacji „prawdziwego świata” i przydałby Ci się trochę więcej doświadczenia.

JosephDoggie
2020-08-06 02:20:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość tej odpowiedzi dotyczy doktoranta. Studenci studiów magisterskich zwykle mogą sobie poradzić we względnie spokojnej sprawie.

Jestem w USA i uczestniczyłem w programie elektrotechniki, więc to, co wiem, inne kierunki lub inne obszary geograficzne mogą być takie same lub nie .

Kiedy chodziłem do szkoły średniej, uczeń miał doradcę, który nie osiągnął etatu i był na najlepszej drodze do wyjazdu. Ten uczeń nie został zatrzymany. Być może był tu zbieg okoliczności, ale wydał mi się interesujący zestaw faktów.

Z drugiej strony niektórzy doradcy, którzy byli profesorami zwyczajnymi, już przepracowują swoich studentów i zadają trudne pytania na ustach egzaminów.

Mój doradca był dla mnie o wiele milszy, niż sobie wtedy wyobrażałem, ale uświadomienie sobie tego zajmuje lata.

Jeden profesor powiedział mi, że relacja doradca-absolwent-uczeń zawsze jest problematyczne.

W każdym razie zrób wszystko, co możesz.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...