Pytanie:
Polecający jest zbyt zajęty, aby przesłać list
jessica
2017-01-26 09:02:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie skończyłem ubiegać się o przyjęcie na 12 programów dla absolwentów w całym kraju i jak dotąd wszystko szło całkiem gładko, ale jest jedna rzecz, o którą się martwię.

Mam trzy osoby, które Poprosiłem o napisanie dla mnie listu polecającego. Dwóch z nich przesłało już swoje LOR, co jest świetne, ale jest jeden, z którym mam problemy ze smutkiem.

Powiedziałem jej w zeszłym tygodniu, że wciąż brakuje mi LOR od niej . Jej odpowiedź była taka, że ​​A) nie wiedziała, że ​​składam podanie do tylu szkół i B) jest zbyt zajęta, aby wysłać te LOR. Całkowicie rozumiem, z jakim stresem prawdopodobnie musi sobie radzić dla kogoś tak zajętego jak ona, ale jednocześnie jestem naprawdę zdenerwowany, ponieważ początkowo zgodziła się napisać je dla mnie przed sezonem składania aplikacji nawet zaczął. Aby dodać, wysłałem jej również listę wszystkich szkół, do których wówczas aplikowałem.

Teraz, przechodząc do tego tygodnia, wysłała LOR do czterech szkół, do których aplikuję. To jest początek! Ale przypomniałem jej jeszcze raz, że składam podanie do innych szkół, a dokładniej ośmiu więcej, a oni wszyscy obecnie czekają na przesłanie jej LOR. Odpowiada, że ​​nie, wysłała to do pięciu szkół - i mam nadzieję, że to tylko moja lista kontrolna online jest opóźniona, ale tak nie jest - i że jest zbyt zajęta, aby robić jeszcze więcej. Wyraźnie powiedziała, że ​​chce, aby to był ostatni raz, kiedy będzie musiała oddać więcej listów, ponieważ jest zajęta ostatnim e-mailem, który mi wysłała.

Jestem bardzo przygnębiony tą sytuacją i nie jestem pewien, co robić. Nie jestem najbogatszą osobą na świecie, więc dosłownie wydałem sporą część moich oszczędności tylko po to, by złożyć wniosek. Te opłaty za zgłoszenie sumują się. Posiadanie tych pieniędzy i całego czasu spędzonego na pracy nad moimi aplikacjami pójdzie na marne tylko dlatego, że brakuje jednego komponentu mojej aplikacji, byłoby dużym rozczarowaniem. Jednocześnie naprawdę nie chcę powodować napięcia między nią a mną. Całkowicie współczuję jej sytuacji i naprawdę nie chcę jej obciążać, więc trochę się waham, czy spróbować ponownie z nią porozmawiać. Zdecydowanie nie chcę wyglądać na nachalnego.

Jakieś sugestie, jak temu zaradzić? Kiedy muszę o tym pomyśleć, robię się trochę łzawiący i niespokojny.

Trzy odpowiedzi:
Nate Eldredge
2017-01-26 09:19:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trudno mi zrozumieć, jak to naprawdę może być problemem dla profesora, ponieważ w dzisiejszych czasach składania online, po napisaniu listu, wysłanie go do każdej dodatkowej szkoły zajmuje bardzo mało czasu. Dwanaście szkół to trochę zawyżone, ale z pewnością nie śmieszne. Jednak powiedzenie jej tego nie poprawi sytuacji. Oczywiście przepracowanie i wypalenie to z pewnością rzeczy dla wykładowców i mogą pojawić się takie problemy w grze. Chodzi mi jednak o to, że w oparciu o to, co powiedziałeś, wygląda na to, że twoja prośba jest całkowicie rozsądna i jest to z jej strony nieprofesjonalne zachowanie.

Sugerowałbym, abyś omówił to z jej kierownikiem działu. Możesz podzielić się łańcuchem e-maili z przewodniczącym, wyjaśniając, że poprosiłeś o listy z dużym wyprzedzeniem, a profesor zgodził się je wysłać; że faktycznie napisała już list; i że powód jej sprzeciwu najwyraźniej nie jest związany z żadnymi obawami dotyczącymi twoich kwalifikacji.

Krzesło będzie w lepszej pozycji, aby porozmawiać z nauczycielem na temat wysyłania listów. Wydziały są zainteresowane tym, aby uczniowie odnieśli sukces i myślę, że większość krzeseł nie byłaby zadowolona, ​​gdyby zobaczyła tę przeszkodę z względnie błahych powodów. Krzesło może również zaproponować dostosowanie obciążenia pracą profesora lub poprosić o przesłanie listów przez innego członka personelu. W ostateczności krzesło może być w stanie oprzeć się na jakimś innym profesorze, aby w krótkim czasie napisał zastępczy list.

Szybko, ale nie panikuj zbytnio przed zbliżającymi się terminami. Programy dla absolwentów są zwykle w stanie zapewnić pewną elastyczność w odniesieniu do listów składanych po terminie, o ile część wniosku studenta została dostarczona na czas.

Może to nieco zepsuć twoje stosunki z profesorem. Jednak powiedziałbym, że już wysadziła twój związek, odmawiając wysłania twoich listów. To naruszenie bardzo prostego obowiązku zawodowego.

Dzięki za twoją odpowiedź! Myślę, że to dobry pomysł. Nie jestem pewien, czy warto to zauważyć, ale równie dobrze mogę po prostu to tam wyrzucić. Moim polecającym jest instruktor, który prowadził zajęcia na kursie rozszerzonym, a nie na prawdziwej uczelni. Mimo to jestem pewien, że mógłbym porozmawiać o tym z szefem działu rozszerzenia.
@jessica: Tak, to trochę wpływa na sytuację. Powiedziałbym, że każdy instruktor kursu na poziomie uniwersyteckim ma podobny obowiązek, ale kierownik wydziału może mieć w tym przypadku mniejszy wpływ na nią. Ale myślę, że to nadal najlepszy wybór. Jedyny inny pomysł, jaki przychodzi mi do głowy, to zwrócić się do innego profesora, który dobrze cię zna, wyjaśnić sytuację i zapytać, czy mogą szybko napisać do ciebie list.
Z drugiej strony możliwe jest, że kierownik działu ma jeszcze większy wpływ, ponieważ przyszłe zatrudnienie instruktora może zależeć od łask wydziału. W każdym razie zgadzam się z odpowiedzią i życzę powodzenia!
@Raghu Parthasarathy - Dziękuję! Zobaczę jak to będzie. Mam nadzieję, że dept. head może mi pomóc, ale jeśli nie, myślę, że mogę spróbować ponownie złożyć wniosek w przyszłości. Jestem trochę rozczarowany tym, ile wysiłku, czasu i pieniędzy włożyłem w tę rundę.
„zajmuje to dosłownie jedną minutę”: to nieprawda. Możemy poddać recyklingowi główny list, a kilka programów dla absolwentów jest zadowolonych z prostego pliku PDF, ale wiele z nich wymaga również wypełnienia ich specyficznego, niezręcznego formularza. Jeśli włączysz programy europejskie, niektórzy chcą list wysłany pocztą (zwykłą).
@MarcGlisse: Edytowano na „bardzo mało czasu”.
- Sugerowałbym, żebyś omówił to z jej przewodniczącą wydziału. Naprawdę świetna sugestia. Jeśli ta osoba jest dosłownie zbyt zajęta, aby złożyć już napisane LOR, to sugerowałoby mi, że należy zająć się poważniejszymi kwestiami.
@industry7 - Myślałem, że w jej życiu osobistym wydarzyło się coś okropnego, jak nagły wypadek rodzinny czy coś w tym rodzaju, ale modlę się za nią, że to nie wszystko.
trikeprof
2017-01-26 09:50:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(Całkowicie zgadzam się w tej kwestii z Nate'em Eldredge'em, ale i tak ...)

Nie denerwuję się łatwo, ale kiedy słyszę o takich przypadkach - a wśród moich uczniów są przykłady a nawet moi koledzy starają się o pracę każdego roku - zawsze jestem przez chwilę wściekły. Listy wymagają niewielkiej ilości czasu i mają ogromne znaczenie. Oczywiście większość komisji rekrutacyjnych przyzwyczajona jest do spóźniania się listów; a jeśli niektórzy członkowie wydziału nie lubią pisać listów, wolno im tak myśleć. Niemniej jednak: kiedy uczeń prosi o list (zwyczajna prośba) i mówimy tak, czy nie zgadzamy się, że nie będziemy torpedować twoich planów na przyszłość (a przynajmniej cofniemy o rok ) przez zepsucie i / lub wycofanie się w ostatniej chwili? Niewiele innych rzeczy, które robię, ma tak duże znaczenie, jeśli chodzi o cenę zaniedbania. To znaczy, jeśli ktoś ma uzasadniony wypadek lub poważne problemy zdrowotne, to jedna rzecz. Ale poza tym nie rozumiem, że nie dokładam wszelkich starań, aby te listy były napisane, wysłane i otrzymane. Ups.

Z biegiem czasu wkroczyłem w obronę kilku uczniów, czasem z jednodniowym wyprzedzeniem, którzy znaleźli się w tego rodzaju sytuacji i (całkiem słusznie) wpadli w panikę. Czy jest ktoś, kogo mógłbyś poprosić o list jako plan awaryjny? List od całkiem dobrego, jeśli nie idealnego sędziego jest dla ciebie lepszy niż nic.

Staram się pisać spersonalizowane listy, odwołując się do różnych wydziałów i być może ona też chce to robić. Ale biorąc pod uwagę liczbę listów, o które prosisz, dlaczego nie przygotuje po prostu standardowego listu, który jest niezmienny dla wszystkich odbiorców? Z pewnością lepiej niż w ogóle nie pisać.
@trikeprof - W takim razie brzmisz jak niesamowity profesor. :) Chciałbym mieć cię jako punkt odniesienia! Ha ha. Prawdę mówiąc, nie mam na myśli nikogo innego, co jest jeszcze bardziej frustrujące.
@Captain Emacs - mógłbym spróbować jej to zasugerować. Nie wiem, jak wygląda list, ale jeśli dopasowuje go do każdej instytucji, do której aplikuję, rozumiem, dlaczego jest zestresowana. Dzięki!
user67075
2017-01-26 14:16:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajmowanie się LOR jest częścią pracy profesora; jeśli profesor zaakceptuje, ma moralny obowiązek, aby to zrobić. Jednak nie zawsze jest to tak proste, jak kopiowanie i wklejanie, i trzeba wypełnić wielokrotnie kwestionariusze itp. Nie jest to wymówka, aby tego nie robić, ale weź pod uwagę:

  1. Czy wycinanie i wklejanie ogólnej litery jest zawsze optymalnym rozwiązaniem? Z pewnością oszczędza czas profesora, wykonuje swoją pracę, ale wynik może być nijaki. Wydaje mi się, że mam zbyt wiele LORów, które są wyraźnie ogólne. Gdzieś jest równowaga. Jeśli chodzi o ramy czasowe i mówienie za siebie, zwykle robię to razem z tym samym terminem i zwykle czekam do kilku dni przed terminem: jest to mieszanka zwlekania i myślenia o tym, jak mogę poprawić poprzednią serię listów.

  2. To, co studenci uważają za pilne, może nie być tak pilne dla profesora, który może mieć różne inne uzasadnione terminy przed końcowymi datami składania LOR. Wraz z pojawieniem się elektronicznego przesyłania formularzy łatwo jest poczekać do bardzo bliskiej daty zakończenia, aby zakończyć pracę.

  3. Niektóre e-maile wysyłane przez instytucje trafiają do skrzynek ze spamem i może trochę potrwać, zanim wyśledzisz.

Teraz: w twoim przypadku możesz postawić przed drzwiami sędziego, to brak komunikacji. Jeśli sędzia jest zajęty, powinien zapewnić aktualne informacje lub harmonogram i oczekiwać przypomnień.

Wątpię, czy rozmowa z kierownikiem działu byłaby przydatna w miejscu, w którym pracuję, ale może w twoim przypadku byłaby przydatna.

Nie słyszałem jeszcze o żadnym moim współpracowniku, który obiecał LOR i nie dotarł; w niektórych przypadkach terminy sprawiały, że uczniowie byli zdenerwowani lub bardzo zdenerwowani, do tego stopnia, że ​​wysyłali spanikowane e-maile do sędziego, ale to po prostu wraca do mojego punktu # 2. Niektórzy moi koledzy uważają, że pisanie LOR jest prawdziwym obowiązkiem, ale wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, i ostatecznie się udaje.

Czasami zastanawiam się - wbrew komentarzowi trikeprof - czy list wysłany przez kogoś mniej kompetentnego jest faktycznie lepszy niż mniej listów wysłanych przez bardzo kompetentnych recenzentów: niektóre z listów, które widzę, są całkowicie bezużyteczne i odkładane na bok przez komisja oceniająca.

Należy się martwić, że do tej pory NIC nie zostało zrobione. Jednak proces się rozpoczął i szacuję, że twój ostatni sędzia ma rozsądny szkic, który może łatwo zmodyfikować na czas.

Może źle zrozumiałem, ale wydaje mi się, że nie chodzi o to, że zamierza ich wysłać, ale odkłada to na ostatnią chwilę - wygląda na to, że powiedziała wprost, że ich nie wyśle. To zupełnie inna sytuacja.
Hmmm ... cóż, w końcu wysłano 4 (lub 5), ale masz rację: czy „Ona wyraźnie powiedziała, że ​​chce, aby to był ostatni raz, kiedy będzie musiała oddać więcej listów” oznacza, że ​​NIE zrobi wszyscy, o co prosili, w końcu lub zrób to, ale nie więcej (jak to było w moim czytaniu).
@ZeroTheHero - Tak, chciałbym wysłać to w ostatniej chwili, ale czuję, że dała mi jasny sygnał, że nie planuje więcej robić. Porażka. Ale nadal spróbuję zobaczyć, co mogę z tym zrobić. Naprawdę nie chcę, żeby to przeszkadzało mi w chodzeniu do szkoły.
Łał! Niewiarygodne! Nie wiem co powiedzieć.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...