Pytanie:
Czy ukończenie studiów licencjackich z matematyki zwiększa konkurencyjność kandydatów na studia doktoranckie z filozofii?
Smithey
2016-01-09 06:34:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Studiuję filozofię na moim uniwersytecie licencjackim, ale mam też sporo zajęć z matematyki. Ogólnie zauważyłem, że uczęszczanie na zajęcia z matematyki jest bardzo czasochłonne i dramatycznie ogranicza ilość czasu, jaki mogę spędzić na zajęciach z filozofii. Z drugiej strony czuję, że wiele się uczę na zajęciach z matematyki, co czasami wpływa na to, jak myślę o filozofii. Jestem młodszy i potrzebowałbym około 4 dodatkowych zajęć z matematyki na kierunku matematyka (zostały mi jeszcze trzy semestry, zanim skończę). Czy w celu przyjęcia na studia doktoranckie z filozofii powinienem nadal uczęszczać na zajęcia z matematyki i uzyskać specjalizację z matematyki (oprócz filozofii), czy też powinienem po prostu skupić się na filozofii?

DODANE: Rozumiem, że matematyka będzie pomóż mi w studiowaniu filozofii. Szczególnie interesuje mnie, czy warto studiować przez pozostałą część mojej kariery licencjackiej, biorąc pod uwagę koszt alternatywny związany z moją zdolnością do skupienia się na filozofii.

Logika matematyczna powinna być jednym z tematów przydatnych dla filozofii
@Kendall Studia doktoranckie z filozofii wymagają jedynie tytułu licencjata z filozofii lub nawet studiów licencjackich z filozofii bez dyplomu z filozofii. Otrzymam tytuł licencjata. w filozofii.
Ach, wiesz co, przeczytałem to pytanie, ponieważ jestem studentem matematyki, ale chcę zrobić doktorat z filozofii, zignoruj ​​mnie!
Dwa odpowiedzi:
Daniel R. Collins
2016-01-09 22:23:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli możesz, zalecamy ukończenie studiów na kierunku matematyka. (Sam mam podwójny tytuł licencjata z filozofii &, chociaż moja szkoła magisterska i praca zawodowa dotyczyła matematyki).

Studia licencjackie to najlepszy czas, aby poszerzyć swoją wiedzę na tylu kierunkach, na ile chciałbyś brać. Generalnie szkoła podyplomowa to miejsce, które wymaga wyłącznego skupienia się na jednym wąskim obszarze. Tak więc okazja, którą masz teraz, nie będzie dostępna później; a stopień będzie trwale dokumentował, że możesz osiągnąć w dowolnej dziedzinie, w której musisz pracować.

Ponadto istnieje możliwość, że w późniejszym życiu będziesz chciał dostosować lub zmienić pola . Posiadanie stopnia z matematyki pozwoli Ci natychmiast rozpocząć studia w dowolnej dziedzinie związanej z naukami ścisłymi.

Stojąc okrakiem na dwóch oddzielnych polach, jak akademicki Colossus, masz perspektywę i opcje, które niewielu innych może dopasować, a teraz jest najlepszy czas, aby to ustalić.

PsyPhi
2016-01-09 22:08:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam wrażenie, że drugi kierunek studiów zawsze pomaga, a matematyka jest postrzegana jako trudny przedmiot (najczęściej) z punktu widzenia nauk społecznych / humanistycznych (dobrze odzwierciedla Twoje umiejętności). Jeśli to tylko jeden lub dwa kursy, prawdopodobnie powiedziałbym, że warto, niezależnie od tego, czy go użyjesz, czy nie. Ostatecznie będzie to zależeć od konkretnych profesorów i ich dziedzin tematycznych, o które się ubiegasz. Jestem pewien, że profesor logiki lub kognitywistyki byłby bardziej skłonny niż profesor etyki. Zależy to również od tego, czy potrafisz zainteresować się matematyką jakimś obszarem filozofii - wystarczy, że masz drugi kierunek matematyki, a następnie chcesz pracować w dziedzinie, która nigdy jej nie używa, lub, nigdy nie włączając tego do aplikacji do profesorów / uniwersytetów, nie naprawdę warto poświęcić chwilę (chyba że jest to minimalny wysiłek). Będąc sam w sobie, prawdopodobnie bardziej przydalibyśmy się Tobie w psychice niż w przypadku psychiki, ale to jest mój specyficzny obszar. Dopasuj to, co chcesz zrobić, do tego, co robisz i zastanów się, czy możesz użyć tego jako argumentu na swoją korzyść, ubiegając się o doktorat (a następnie z grubsza dopasuj wysiłek dla osiągnięcia).

[Edytuj1 : Zajmuję się psychologią ekologiczną i systemami dynamicznymi, sprawdzamy nasze założenia znacznie częściej niż inne obszary psychologiczne, a filozofia jest w tym niezwykle pomocna. Dynamic Systems częściowo opiera się na równaniach różnicowych i ODE, więc matematyka byłaby świetna, gdyby była dobra;).]

[Edit2: Przeczytaj również odpowiedź Daniela, aby uzyskać bardziej długoterminową perspektywę niż ' dostanie się do szkoły średniej.]

Please elaborate *psy-phi.*
Zajmuję się psychologią ekologiczną i systemami dynamicznymi, sprawdzamy nasze założenia znacznie częściej niż inne obszary psychologiczne, a filozofia jest w tym ogromnie pomocna. Dynamic Systems w dużej mierze opiera się na modelowaniu równań i innych wnioskach matematycznych, więc matematyka byłaby świetna, gdyby była dobra;).
Edytuj swoją odpowiedź, tak aby zawierała te informacje.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...