Pytanie:
Co oznacza ten raport rewizji Elsevier?
user2991243
2016-01-13 14:45:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest raport z przeglądu artykułu na stronie statusu wersji EVISE: enter image description here

Czy to oznacza, że ​​mój artykuł został odrzucony? Dlaczego nie ma opcji „Ukończ i wyślij recenzję” dla drugiego recenzenta? Dlaczego status artykułu „Oczekuje na decyzję”?

Powiązane: [Co oznacza „Complete and Send Review” w czasopiśmie Elsevier w zakładce History] (http://academia.stackexchange.com/q/60898/7734). Gdybym musiał postawić guees, wydaje się, że Elsevier dostarczył nowy, mylący interfejs statusu…
@Wrzlprmft Dziękujemy za komentarz. Myślisz, że to problem w interfejsie, czy problem z redaktorem naczelnym !?
Interfejs. Zgłoś błąd. Jeśli dostaną wystarczająco dużo, mogą coś z tym zrobić.
@Wrzlprmft. Zespół wsparcia Elsevier odpowiada: To jest problem z czasopismem !. Jeśli jest to problem z czasopismem, decyzja podjęta tylko przez jednego recenzenta, a nie dwóch. Czy to prawda?
Cóż, musiałbyś zapytać dziennik. Jednak * decyzja w toku * i * odrzucenie * są prawie bezpośrednio ze sobą sprzeczne. Może się zdarzyć, że to drugie faktycznie oznacza * zalecenie odrzucenia *, a decyzja jest w toku, ponieważ inny redaktor musi potwierdzić lub odrzucić decyzję współredaktora. W tym przypadku jednak Elsevier ponownie ponosi winę za zagmatwany interfejs.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i komentarze. To był błąd w systemie EVISE. Dział wspierający EVISE próbuje to naprawić w kolejnych aktualizacjach.
Cztery odpowiedzi:
Wolfgang Bangerth
2016-01-13 20:37:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytam, że zastępca redaktora odrzucił artykuł i musi on zostać sformalizowany przez redakcję lub redaktora naczelnego.

Przygotuj się na e-mail ze złymi wiadomościami: - (

Teraz, dzięki cudowi Internetu, możesz dowiedzieć się o odrzuconym papierze, jeszcze zanim otrzymasz e-mail!
Czy można powiedzieć, że redaktor naczelny przekazuje poprawkę pocztą?czy redaktor naczelny wysyła e-mail, czy to oznacza, że zawsze jest to odrzucenie?
@optimalcontrol - czy pytasz, czy jakikolwiek e-mail to zawsze zła wiadomość?Nie, EiC również komunikują się o przyjęciach pocztą elektroniczną.
user2991243
2016-02-07 04:18:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i komentarze. To był błąd w systemie EVISE. Wspierająca sekcja EVISE próbuje to naprawić w kolejnych aktualizacjach.

Kakoli Majumder
2016-02-04 14:37:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, zastępca redaktora czasopisma wydaje zalecenia dotyczące akceptacji lub odrzucenia artykułu. W twoim przypadku AE zalecił odrzucenie. Jednak ostateczną decyzję podejmuje EIC. Dlatego status nadal pokazuje „Oczekiwanie na decyzję”. Gdy EIC formalnie podejmie decyzję i przekaże Ci ją e-mailem, proces podejmowania decyzji zostanie uznany za formalnie zakończony.

W większości przypadków decyzja EIC jest zgodna z zaleceniem AE, a decyzja EIC jest zwykłą formalnością. Jednak w niektórych wyjątkowych przypadkach EIC może samodzielnie dokonać przeglądu manuskryptu i wydać inną decyzję. Jednak takie przypadki są niezwykle rzadkie i powinieneś być psychicznie przygotowany na odrzucenie.

Hussain
2016-10-06 11:53:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że niekoniecznie jest to odrzucenie. Widziałem ten sam status na jednym z moich artykułów przez 2 dni i ostatecznie była to drobna korekta. Status mojego artykułu zmienił się z „w trakcie sprawdzania” na „Gotowy do decyzji” na „Oczekiwanie na decyzję”, a na końcu „Poproszono o zmianę”. Myślę, że jeśli zastępca redaktora odrzuci, EIC nigdy nie zdecyduje się na drobną korektę. Dodatkowo, po przejrzeniu komentarzy recenzentów zdałem sobie sprawę, że powinna to być drobna poprawka (Wersja 1: Akceptuj, Wersja 2: Kilka drobnych rzeczy dotyczy tekstu i formatu, Wersja 3: Kilka sugestii).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...