Pytanie:
Dane osobowe (ciekawostki) w sekcji „o mnie” na stronie akademickiej
user42770
2015-10-18 03:23:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwrócono mi uwagę, że kilka witryn biznesowych radzi dodać kilka „interesujących faktów o sobie” w sekcji „o mnie” na swojej profesjonalnej stronie internetowej.

Wydaje się, że celem tej praktyki jest uniknięcie bycia „sztywnym i nudnym” oraz podzielenie się nieoczekiwanymi lub humorystycznymi szczegółami, które malują obraz Twojej osobistej strony (dziwactwa i wszystko inne).

Zastanawiam się, czy ta praktyka jest szeroko rozpowszechniona również w środowisku akademickim (a zatem czy powinienem skorzystać z rady).

 • W Zasadniczo nie sprzeciwiam się publicznie udostępnianiu niewielkich (nie zbyt dziwnych) fragmentów danych osobowych o sobie (takich jak muzyka, którą lubię, książki, które ostatnio czytałem, jak nazywa się moja jest);

 • Znam kilku (całkiem udanych) kolegów i kilku profesorów, którzy zamieszczają takie osobiste ciekawostki na swoich stronach internetowych;

 • Myślę, że może to mieć pozytywny wpływ na osobiste relacje z kolegą starszych naukowców i na pewno pokaże młodszym (studentom), że w końcu jesteśmy ludźmi!

Obawiam się jednak, że ta praktyka może być postrzegana jako żartobliwy lub nieprofesjonalny przez starszych naukowców (zwłaszcza, że ​​jestem młody, jestem absolwentem). Stąd pytanie.

Takie rzeczy są zwykle „kalkulowane” pod kątem efektu, jaki mogą osiągnąć. Pozowanie. Pomyśl dokładnie o tym, co umieścisz i jakie wrażenie wywrze to na wszelkiego rodzaju profesjonalnych stronach.
„Sztywny i nudny” to jest to, czego szukasz, a nie wrażenie, którego chcesz uniknąć. Ujmując to w mniej żartobliwy sposób: chcesz, aby ludzie czytający twoją stronę byli podekscytowani twoją pracą, a nie tym, jak fajnym kolesiem / dudetą jesteś.
Cztery odpowiedzi:
DavidPostill
2015-10-18 14:16:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak dotąd w żadnej z pozostałych odpowiedzi nie wspomniano o bezpieczeństwie”.

Dane osobowe, takie jak Jak ma na imię Twoje pierwsze zwierzę, jest używany przez wiele mechanizmów odzyskiwania kont online.

Wiele kont zostało zhakowanych przy użyciu takich danych osobowych:

Można użyć następujących elementów profilu kradzież lub przywłaszczenie sobie tożsamości:

 • Pełne imię i nazwisko (zwłaszcza drugie imię)
 • Data urodzenia (często wymagana)
 • Miasto rodzinne
 • Stan związku
 • Lokalizacje szkół i daty ukończenia szkoły
 • Imiona zwierząt domowych
 • Inne przynależności, zainteresowania i hobby

...

Najlepsze praktyki

 • Zakładając, że planujesz być aktywny w mediach społecznościowych, zminimalizuj wykorzystanie danych osobowych na Twoich profilach, które mogą zostać użyte do weryfikacji hasła lub ataków typu phishing.

 • Unikaj publicznego podawania następujących informacji: data urodzenia , miasto zamieszkania, adres domowy, rok ukończenia szkoły średniej lub college'u, podstawowy adres e-mail.

Sekrety, kłamstwa i odzyskiwanie konta: Lekcje z korzystania z pytań dotyczących wiedzy osobistej w Google:

Odpowiedzi dostępne publicznie.

Rabkin stwierdził, że 16% pytań miał odpowiedzi rutynowo publikowane w profilach internetowych sieci społecznościowych.

Nawet jeśli użytkownicy utrzymują prywatność danych w sieciach społecznościowych, ataki oparte na wnioskach umożliwiają przybliżenie poufnych informacji od znajomych użytkownika.

Zastanów się więc bardzo dokładnie, zanim publicznie ujawnisz dane osobowe.

Dziękuję za poinformowanie mnie o zagrożeniach bezpieczeństwa. Zastanowię się dokładnie przed ustawieniem hasła / tajnego pytania, a jeszcze dokładniej przed udostępnieniem pewnych rodzajów danych osobowych w Internecie.
Aleksandr Blekh
2015-10-18 03:41:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie znasz powiedzenie „piękno jest w oczach patrzącego” . Moim zdaniem podobnie, percepcja i reakcja, jaką ludzie otrzymają, włączając interesujące / zabawne / fascynujące dane osobowe, będą w dużej mierze zależeć od subiektywnych atrybutów czytelników. Jestem w sytuacji stosunkowo podobnej do twojej (to znaczy początkującego badacza) i myślę, że mądrze byłoby zawrzeć trochę mniej takich szczegółów, a nie za dużo (co znowu jest względne :-).

Z wielu osobistych witryn naukowców, które odwiedziłem, doszedłem do wniosku, że bardziej wyszukane szczegóły są zamieszczane przez bardzo doświadczonych naukowców (i to zrozumiałe, ponieważ spędzali / spędzali więcej czasu na różnych zajęciach) lub przez naukowców, którzy są „ekstrawaganccy” w ich zainteresowaniach.

Aktualizacja: W swoim komentarzu powyżej @paulgarrett przedstawia doskonałą i ważną uwagę dotyczącą rozważania pożądanego efektu potencjalnego uwzględnienia takich informacji. Chciałbym po prostu rozszerzyć ten punkt i sformułować go jako „biorąc pod uwagę pożądany efekt na grupę docelową ”.

aparente001
2015-10-18 06:35:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zastanawiam się ... czy powinienem skorzystać z rady.

To bardzo indywidualna decyzja. Każda osoba ma swój własny poziom prywatności lub jawności, z którym czuje się komfortowo. Twój post sprawia wrażenie, że możesz być raczej na prywatnym krańcu spektrum. Nie ma w tym nic złego.

Pamiętaj też, że wyświetlanie swoich danych osobowych w internecie przypomina trochę solenie zupy. Zawsze można osobno dodać więcej soli przy stole - ale nie można wrócić po przesoleniu przy piecu. Podobnie, gdy już poinformujesz ludzi o pewnych osobistych ciekawostkach, ich udostępnienie może być niemożliwe. Tak więc, jeśli masz wątpliwości, być może lepiej jest pomylić się i być trochę po stronie prywatnej. Ludzie poznają Cię w całości podczas osobistej znajomości!

Aaron Brick
2015-10-18 07:48:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Skonfiguruj swój plan pod kątem tego, co chcesz zademonstrować kilku grupom: swoim uczniom, współpracownikom i mentorom, potencjalnym współpracownikom i pracodawcom (dzięki Aleksandrowi Blekhowi za ten dodatek).

Dostajesz tylko jedną wiadomość do wysłania do nich wszystkich: jeśli istnieje jakakolwiek zbieżność między tym, co chcesz, aby te grupy wiedziały o Tobie osobiście, to jest to ipso facto , co powinieneś napisać.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...