Pytanie:
Czy powinienem przynieść materiały do ​​nauczania pokazowego?
Felix Y.
2017-01-19 06:35:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku pokazu nauczania przed akademicką rozmową kwalifikacyjną (w matematyce, jeśli to ma znaczenie), czy powinienem przynieść arkusze ćwiczeń na rozmowę i rozdać je moim „studentom?

Mój pokaz nauczania odbędzie się przed komisją poszukiwawczą, a nie przed rzeczywistą klasą uczniów. Chciałem pokazać, co właściwie robię z prawdziwymi uczniami, czyli rozdawać im arkusze na początku zajęć. Zastanawiałem się, czy właściwe będzie wydrukowanie ich, przyniesienie na rozmowę kwalifikacyjną i rozdanie tak, jak zwykle na prawdziwej klasie.

Kiedy jestem w komisji rekrutacyjnej, bardzo złe wrażenie stwarza, gdy kandydat w swoim liście pisze, że uczy się aktywnie, ale wtedy w rozmowie kwalifikacyjnej nie ma aktywnego uczenia się lub wydaje się, że nie jest to prawdziwe. Aktywne uczenie się jest trudną do opanowania techniką nauczania, a jeśli poprosimy o próbkę nauczania, chcemy zobaczyć, jak dobrze wykonujesz techniki nauczania, których używasz. Czasami wydaje mi się, że ludzie boją się realistycznego nauczania na próbce, ponieważ chcą przebić się przez dużo materiału. Nie tego chcemy zobaczyć.
Trzy odpowiedzi:
Darrin Thomas
2017-01-19 09:50:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak możesz zademonstrować swoje nauczanie bez materiałów dydaktycznych? Uważam, że podczas pokazu nauczycielskiego należy traktować komisję poszukiwawczą tak, jakby byli studentami. Wątpię, żeby to było protekcjonalne dla komitetu, ponieważ poprosili cię, abyś uczył ich, a nie prawdziwych studentów.

Poza oczywiście komisja nie wykona zadania, ale da im szansę zobaczenia, co robisz jako nauczyciel, a także jakości twoich materiałów. Pozwala im również zobaczyć interakcję między materiałami a Twoim nauczaniem.

Jeśli jesteś naprawdę zdenerwowany, po prostu zapytaj ich przed demonstracją, czy rzeczywiście chcą mieć materiały. Jeśli powiedzą „nie”, zmarnowałeś kilka dolarów na kserokopie. Jeśli powiedzą tak, byłeś gotowy i dokładnie przygotowany.

Poszedłem tak daleko, że przed wejściem na pokład zapytałem mojego lokalnego przewodnika o ich szafę demonstracyjną i przyniosłem dodatkowe materiały, abym mógł zrobić praktyczne rzeczy, których lubię używać.
W zależności od stylu nauczania OP, konieczne może być, aby komisja faktycznie ukończyła zadanie, zwłaszcza jeśli OP ceni sobie jakiś rodzaj wspólnego uczenia się lub ułatwiony proces dyskusji. Myślę, że byłoby dość niegrzecznie poprosić o pokaz nauczania, ale nie chciałbym w nim uczestniczyć.
zipirovich
2017-01-21 13:04:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, absolutnie, przynieś je! Będąc po obu stronach nauczania matematyki podczas wywiadów, z całą pewnością mogę powiedzieć, że głównym celem takiej demonstracji jest uzyskanie wrażenia, jak naprawdę zamierzasz uczyć. Nie wszystkie szkoły mogą wystawić kandydata na prawdziwą klasę z prawdziwymi uczniami (z jakiegokolwiek powodu), stąd „pozorowane” zajęcia przed wykładowcami udającymi studentów. Ale nadal powinieneś być tak autentyczny i wierny swojemu stylowi nauczania, jak to tylko możliwe. Co więcej, po wydaniu materiałów komisja poszukiwawcza zobaczy i doceni wysiłek włożony w przygotowanie. Będzie to jedna z tych małych rzeczy, które sumują się na twoją korzyść.

I nie zdziw się, że wykładowcy też próbują odgrywać swoją rolę autentycznie! Jest szansa, że ​​niektórzy będą udawać niezbyt dobrych uczniów, aby sprawdzić, jak radzisz sobie z sytuacjami i pytaniami, które mogą wystąpić na prawdziwych zajęciach.

Debora Weber-Wulff
2017-01-21 05:26:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Och, zabrałbym je ze sobą, a jeśli komisja poszukiwawcza faktycznie wypełniła arkusze, tym lepiej! O wiele bardziej wolę to od wydruków slajdów, które niektórzy kandydaci tracą przytomności.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...