Pytanie:
Znaczenie wyników GPA i GRE dla przyjęć do szkół wyższych
user774025
2013-03-05 21:16:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytałem następujący artykuł Mathew Mighta. PORADNIK: Rozpocznij naukę w szkole średniej z przedmiotów ścisłych, inżynierii, matematyki i informatyki

Widziałem następujący akapit

Co nie ma znaczenia

GPA? Nie obchodzi mnie, czy to 2.0 czy 4.0. Nawet na to nie spojrzę. Szkoła, do której chodziłeś? Będę cię oceniał tak samo, niezależnie od tego, czy chodziłeś do Nowhere State U, czy do jednej z dziesięciu najlepszych szkół. Transkrypcje? Nigdy nie widziałem. GREs? Nieistotny. Gdzie pracujesz / pracowałeś? O ile nie jest to laboratorium badawcze, to nie jest ważne. Nie sądzę, aby te pozycje miały dużą zdolność przewidywania, czy ktoś może zrobić doktorat.

Czy Mathew może mówić prawdę? Dla mnie bardzo trudno uwierzyć, że GPA , Wyniki GRE i studia licencjackie nie mają znaczenia. Kiedyś myślałem, że odgrywają niezwykle ważną rolę w przyjęciu do szkoły wyższej.

Uznałem, że anonimowa odpowiedź matematyka na to pytanie jest bardzo pomocna - i podaje kilka uwag w odniesieniu do ocen. Http://academia.stackexchange.com/questions/8040/acceptance-into-graduate-math-programs
Powiązane: http://academia.stackexchange.com/questions/2897/will-a-good-gre-computer-science-subject-test-score-overcome-a-weak-academic-r
_Czy Mathew może powiedzieć prawdę? _ - To strasznie prowokacyjny sposób zadawania pytań. Matt opisuje swoje własne przekonania i zachowanie; nie twierdzi, że _ nikogo_ nie obchodzą GPA ani GRE.
@JeffE zgadzając się z tobą, prawdopodobnie pytanie zostało źle sformułowane, a OP oznacza "czy większość profesorów myśli w ten sposób?"
Cztery odpowiedzi:
posdef
2013-03-05 22:04:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie robię doktoratu z informatyki ani matematyki, ale na podstawie mojego doświadczenia uważam, że jest to tak i nie , a dokładniej:

Nie sądzę, aby te pozycje miały dużą zdolność przewidywania, czy ktoś może zrobić doktorat.

... to dokładna ocena sytuacji . Bycie magistrantem to jakby przebudzenie się w innym świecie. To, co zrobiłeś wcześniej, nie wskazuje na to, co jesteś w stanie zrobić podczas doktoratu. Większość PI jest tego świadoma ...

GPA? Nie obchodzi mnie, czy to 2.0 czy 4.0. Nawet na to nie spojrzę. Szkoła, do której chodziłeś? Będę cię oceniał tak samo, niezależnie od tego, czy chodziłeś do Nowhere State U, czy do jednej z dziesięciu najlepszych szkół. Transkrypcje? Nigdy nie widziałem. GREs? Nieistotne.

Niestety, nie sądzę, żeby to było takie powszechne. Sposób, w jaki profesor wybiera ucznia, jest bardzo różny i nie sądzę, aby twój GPA itp. Był nieistotny dla niektórych profesorów. Zwłaszcza jeśli jesteś w miejscu, w którym liczy się liczba, zimne serce ...

Jednak bardziej powszechne jest to, że twoje oceny nie będą jedynym kryterium. Najprawdopodobniej nie zerwą umowy. Najprawdopodobniej będziesz miał okazję wyjaśnić, dlaczego na niektórych kursach wypadłeś dobrze, a na innych gorzej. Przede wszystkim będziesz miał okazję wyjaśnić, co lubisz robić w swojej karierze.

grauwulf
2013-03-05 22:48:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W dużym stopniu zależy to od programu. Dwa programy, do których się zgłosiłem, były biegunowymi przeciwieństwami i, jak sądzę, pokazują różnorodność w bardzo zwięzły sposób.

Szkoła 1:

  • GPA na południe od 3,5? nie kłopocz się stosowaniem.
  • Wyniki ilościowe GRE na południe od 700 (1)? nie kłopocz się aplikowaniem.
  • Nigdy nie publikowano lub masz mniej niż 5 lat doświadczenia zawodowego? Poważnie, dlaczego marnujesz nasz czas.

Szkoła 2:

  • Preferowany jest GPA na północ od 3,3, preferowany będzie GPA na północ od 3,5, ale my mogą z Tobą współpracować.
  • Wyniki GRE należy przesłać, jeśli je posiadasz i są one nadal aktualne.
  • Zdecydowanie zalecamy posiadanie odpowiedniego doświadczenia akademickiego lub branżowego.

Jedyną prawdziwą różnicą między rekrutacją do programu jest to, że szkoła 1 przyjmowała matury na prostej drodze do doktoratu, a szkoła 2 wymaga ostatniego tytułu magistra w jednej z kilku dość specyficznych dziedzin.

To było moje doświadczenie, ale Twój przebieg może się różnić. Jak mówię, jest to bardzo zależne od programu.

(1) Nie twierdzę, że rozumiem nowy system, przepraszam.

czy to były szkoły amerykańskie?
Tak. Obie są szkołami w rejonie Waszyngtonu i oba programy są comp sci / info sec. Jeden to program doktorancki, a drugi doktorat. Dlatego podejrzewam, że programy mają tak wyraźnie odmienne podejście. Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów, możemy skontaktować się z nami offline.
Nie rozumiem tego: „Preferowany jest GPA na północ od 3,3, pierwszeństwo otrzyma GPA na północ od 3,5, ale możemy z Tobą współpracować”.
A może powinno być: „Preferowana jest GPA na północ od 3,3, preferowana będzie GPA na południe od 3,5, ale możemy z Tobą współpracować”.
avi: Mówiłem swobodnie. Lepiej byłoby powiedzieć: „Uczelnia woli GPA powyżej 3,3, a pierwszeństwo otrzymają GPA lepsze niż 3,5; nie ma ścisłego minimum GPA”. To pomaga?
aeismail
2013-03-06 00:23:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Im bardziej popularna szkoła i program, tym większe prawdopodobieństwo, że wyniki testów i transkrypcji będą używane jako „narzędzia sprawdzające” w celu wyeliminowania niekonkurencyjnych aplikacji. Jednak prawdopodobnie istnieją rozsądne progi, które istnieją dla obu środków; przekroczyć te, a Twoje dokładne wyniki GPA i GRE prawdopodobnie nie będą brane pod uwagę.

Ostatecznie jednak GPA powinna odgrywać znacznie większą rolę w GRE, choćby w tym sensie, że ktoś, kto to robi wybitnie w klasach podstawowych, ale zmagania na zajęciach „edukacji ogólnej”, które nie dotyczą danej dziedziny, prawdopodobnie będą miały łatwiejszy czas niż ktoś, kto ma lepszy ogólny GPA, ale słabsze oceny z kierunku głównego. Wyniki GRE są skorelowane tylko z wynikami na zajęciach; Nie sądzę, że ma to wiele wspólnego z faktyczną zdolnością do badań (chociaż może to mieć pewną korelację).

Całkowicie się z tym zgadzam. W moim przykładzie powyżej pierwsza szkoła jest _bardzo_ konkurencyjna, a druga to lokalna uczelnia. Dobra uwaga, że ​​konkurencja jest tutaj czynnikiem.
Wyniki GRE są skorelowane tylko z wynikami na zajęciach - ... jeśli nawet to.
Professor X
2013-03-07 02:52:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy w dużej mierze od dziedziny. Byłem w komisjach rekrutacyjnych dla absolwentów w dwóch różnych dziedzinach.

Dziedzina A: temat GRE w tej dziedzinie to żart. Komitet nie patrzy na to i nie patrzy zbytnio na zwykłych GRE. To wszystko listy polecające i oceny z odpowiednich kursów.

Pole B: przedmiot GRE w tej dziedzinie jest bardzo trudny. Komisja bardzo niechętnie przyjmuje kogokolwiek, kto uzyskał wynik poniżej 90. percentyla na GRE. (Oczywiście musisz mieć również dobre oceny i listy polecające.)

Interesuję się głównie matematyką.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...