Pytanie:
Postdoc przed ukończeniem doktoratu
Mike Miller
2017-05-04 03:07:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem w sytuacji, w której środki na doktorat wyczerpują się za 5 miesięcy i muszę mieć zapewnioną pracę bez względu na to, czy złożyłem podanie ze względu na posiadanie rodziny.

Chociaż myślę, że do tego czasu mogę być bliski przesłania, może to zająć więcej czasu. Czy warto ubiegać się o stanowiska podoktoranckie, czy też uczelnie nie będą Cię brać pod uwagę, dopóki nie ukończysz doktoratu? Zakładam, że wskaźniki zdawalności doktoratów są bardzo wysokie, jeśli kandydat przeszedł do etapu składania.

Edycja: To pytanie jest skierowane do osób, które są na etapie składania wniosków, ale jeszcze nie obroniły swojej pracy magisterskiej. To nie jest pytanie, czy mogę dostać post-doc bez doktoratu.

„Postdoc” jest przeznaczony po ukończeniu doktoratu, więc zakładam, że Twoje szanse będą niskie, ponieważ będziesz konkurować z tymi, którzy mają doktorat.
@MichaelC.Wiem o tym, ale widziałem przypadki, w których ludzie otrzymywali postdoc na etapie między przedłożeniem a obroną swojego życia.
Może to być duplikat, jeśli nie, to jest powiązany: https://academia.stackexchange.com/questions/34768/postdoc-without-phd
Możliwy duplikat [Postdoc bez doktoratu?] (Https://academia.stackexchange.com/questions/34768/postdoc-without-phd)
Powszechne jest ubieganie się o stanowisko podoktoranckie, otrzymywanie oferty i przyjmowanie go przed ukończeniem doktoratu.(Tak zrobiłem.) Jednak doktorat powinien zasadniczo zostać wykonany przed rozpoczęciem wizyty podoktoranckiej.
Myślę, że powinieneś wyjaśnić to pytanie.Czy pytasz „czy mogę dostać postdoc bez żadnego doktoratu” lub „czy mogę dostać postdoc przed ukończeniem doktoratu, ale nadal zamierzam go skończyć”.
@Thomas Dziękuję - zredagowałem pytanie.Z ciekawości, czy w Twojej umowie były zapisy, które musiałeś wypełnić w określonym czasie?
Mój postdoc nie miał żadnych formalnych wymagań dotyczących mojego doktoratu.Mój bliski przyjaciel nie mógł jednak rozpocząć stażu podoktorskiego, dopóki nie dostarczył listu od rektora uczelni potwierdzającego, że spełnił wszystkie wymagania doktoranckie (tj. Obronił i złożył rozprawę).Więc to zależy od instytucji.
Powinienem dodać, że mam doświadczenie w USA i informatyce, ale spodziewam się, że gdzie indziej będzie podobnie.
Zwykle w takiej sytuacji doradca załatwia dla Ciebie tymczasowe stanowisko.
@CountIblis Niestety mam dyrektora studiów, który nie docenia mojej pracy / kierunku, więc nie ma takiej opcji.
Hmmm, jeśli chcesz dokończyć doktorat.i potrzebujesz pracy, aby to sfinansować, prawdopodobnie łatwiej ci będzie znaleźć pracę, która nie wymaga dużego wysiłku umysłowego, ponieważ daje ci to swobodę pracy mózgu przez kolejne 8 godzin dziennie.
@CountIblis Dziękuję za radę.Mam nadzieję, że (!) Nie będę tego potrzebował - mam kilka artykułów, które zostaną przesłane lub mam nadzieję, że zostaną przyjęte!Jestem więc pewien, że ukończę przynajmniej część badawczą doktoratu.
@MichaelC.Nie sądzę, żeby to był duplikat.To pytanie brzmi: „Czy mogę rozpocząć studia podoktoranckie zanim skończę doktorat?”;druga to "Czy mogę zrobić postdoc bez studiowania na stopień doktora?"Dwie bardzo różne sytuacje.
@Thomas Tytuł brzmi „Postdoc przed ukończeniem doktoratu”.Wydaje się całkowicie jasne, że pytanie dotyczy twojego drugiego przypadku (rozpoczęcie postdoc, a następnie ukończenie doktoratu) i wydawało się to równie jasne nawet przed edycją.
Trzy odpowiedzi:
Harry
2017-05-04 04:16:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grupy ubiegające się o doktora absolutnie uznają Cię za kandydata przed ukończeniem doktoratu. Będą jednak chcieli mieć pewność, że zakończyłeś cały proces i wszystkie jego wymagania przed oficjalnym rozpoczęciem nowej pracy, zgodnie z powyższymi komentarzami. Bądź z nimi tak szczery, jak to tylko możliwe, kiedy spodziewasz się skończyć.

Uniwersytety różnią się pod względem tego, w jaki sposób oczekują od Ciebie potwierdzenia ukończenia doktoratu: niektóre przyjmą oficjalne listy, a inne będą chcieli kserokopia twojego stopnia fizycznego (poproszono mnie o to drugie i uznałem to raczej za zaskakujące). Na szczęście nic z tego nie wydarzy się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

AJK
2017-05-04 08:05:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aplikuj teraz !!! Z mojego doświadczenia (nauki ścisłe w USA) wynika, że ​​wywiady ze stopniem doktora są zwykle przeprowadzane dość długo przed ich ukończeniem. Myślę, że złożyłem podanie w grudniu, rozmawiałem w lutym, broniłem tego lata, zacząłem następnej jesieni. (To był dość wczesny początek i można jechać szybciej, więc nie panikuj jeszcze). Otrzymanie oferty postdoc jest również dość silną zachętą dla twojego doradcy, aby upewnić się, że możesz się bronić i opuścić w odpowiednim czasie.

Jeśli możesz bronić się przed wyczerpaniem się środków, byłoby to oczywiście najlepsze. Istnieją jednak inne możliwości:

  1. Twój doradca znajduje większe fundusze - prawie tak samo dobre.
  2. Znajdujesz pracę pozakademicką i kończysz pracę w wolnym czasie. Możliwe, ale niezbyt dobre (powszechne w przypadku doktoratów nauk humanistycznych, dlatego mogą zająć dziesięć lat).
  3. Możesz zacząć od grupy podoktoranckiej przed ukończeniem studiów - mogą oni zatrudnić Cię jako „technika” zanim skończysz. W wolnym czasie mógłbyś wtedy napisać pracę. Niektórym grupom nie przeszkadza to, ponieważ zatrudniają osobę z poziomem PD do rozpoczęcia pracy z niższą pensją - ale inne będą sprzeciwić się temu, że nie będziesz się w 100% skupiać, lub otrzymają dotacje, które nie są elastyczne w tym zakresie.

Opcje 2 i 3 będą znacznie łatwiejsze, jeśli nie masz dużo pracy naukowej do zakończenia - tj. głównie musisz pisać i bronić się, być może z dodatkowymi obliczeniami / analiza. Będą one prawie niemożliwe, jeśli będziesz musiał wykonać dodatkową pracę w laboratorium. (Znam jeden nietypowy przypadek z bardzo miłym doradcą podoktoranckim, w którym student ukończył część pracy magisterskiej w laboratorium swojego nowego doradcy. Jest to bardzo wyjątek od reguły.)

qsp
2017-05-05 03:08:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

czy uniwersytety nie brałyby pod uwagę Cię przed ukończeniem doktoratu?

Aby mieć pomysł, powinieneś rzucić okiem na ogłoszenia o stanowiskach podoktoranckich / naukowych. To, co do tej pory widziałem, to tylko „ bliski ukończenia doktoratu ”.

Zacząłem ubiegać się o postdoc, gdy tylko mój doradca powiedział, że mój wkład wystarczy, aby ukończyć studia. Jednak długo wcześniej śledziłem otwarte pozycje.

Przeprowadziłem wywiady na miejscu z 2 grupami i otrzymałem jedną ofertę, zanim zacząłem pisać moją pracę magisterską. Byłem wtedy tak przerażony, że spróbuję stracić szansę, więc nerwowo zadałem to pytanie, ale wszystko było w porządku.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...