Pytanie:
Czy w przypadku płatnego kursu online dopuszczalne jest używanie quizów i materiałów z innego miejsca w Internecie?
Maltysen
2016-04-05 04:14:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To pytanie dotyczy konkretnie kursu w szkole średniej, ale powinno odnosić się ogólnie do każdego kursu online.

Brałem udział w kursie fizyki online, aby go pominąć w szkole, te kursy są naprawdę drogie , więc wybrałem najtańszy, na jaki pozwalała mi szkoła, i był on, co zrozumiałe, niskiej jakości. Tyle było w porządku i oczekiwano.

Jednak nie było to w porządku, to fakt, że wszystkie pytania z quizów i egzaminów zostały skradzione z Internetu. Każde pytanie pochodziło z „Arkusza przeglądowego Ch 3” jakiejś szkoły lub „Egzaminu końcowego z fizyki w szkole średniej XYZ 2008” itp., Które zostały opublikowane online.

Moi rodzice zapłacili 500 $ za ten kurs, a ludzie nie Właściwie nic nie piszę samodzielnie i jestem dość zła.

Moje pytanie jest dwojakie:

  1. Czy kurs jest w porządku, aby to zrobić?
  2. Jeśli nie, czy jest jakaś oficjalna organizacja, do której mogę złożyć skargę.
Moje przeczucie jest takie, że nie jest w porządku, aby ktokolwiek to robił bez przynajmniej uznania ludzi. Czy oni?
Zobacz [Jak rozpowszechnione jest udostępnianie slajdów / zadań wśród nauczycieli?] (Http://academia.stackexchange.com/questions/65470/how-widespread-is-sharing-of-slides- assignments-among-educators)
@QPaysTaxes bynajmniej nie.
Również [Czy użycie przez profesora niewymienionych źródeł w materiałach dydaktycznych jest uważane za plagiat?] (Http://academia.stackexchange.com/questions/32169/is-it-considered-plagiarism-for-a-professor-to-use -uncited-sources-in-learning-m)
@ff524 Jestem prawie pewien, że istnieje różnica między materiałami dydaktycznymi - ponieważ wątpliwe jest, aby ktokolwiek mógł pomyśleć o wszystkim - a testami, w których test powinien opierać się na kursie, którego uczysz.
@ff524 Nie uczę mnie tutaj podręcznik, który zawiera zestaw slajdów i pytań testowych, mam im płacić za napisanie własnego materiału.
@QPaysTaxes Nie widzę żadnej różnicy. Często te pytania są opracowywane przez wydawcę specjalnie w celu udostępnienia ich instruktorom, więc jest naturalne, że instruktorzy korzystający z tej samej książki mają te same pytania egzaminacyjne / projektowe.
@ff524 Ale te nie zostały pobrane z jednego źródła. Został pobrany z wielu różnych źródeł, bez modyfikacji.
@QPaysTaxes Z tego, co wiemy, wszystkie arkusze przeglądowe i egzaminy końcowe OP znalezione w Internecie naprawdę pochodzą z banku pytań egzaminacyjnych wydawcy.
Jak dotąd wydaje się, że ludzie chcą bronić firmy. Stawiam na to, że będą okropni w edukacji, głównie z powodów przedstawionych w [tym komentarzu] (http://academia.stackexchange.com/questions/32169/is-it-considered-plagiarism-for-a-professor-to -use-uncited-sources-in-learning-m / 32174 # comment71961_32204). To, co zrobili, * może * nie być nielegalne lub nieetyczne, ale z pewnością brzmi to nie do obrony.
Gdyby oczekiwano oryginalności treści, 99% moich nauczycieli w szkole podstawowej i na studiach popełniłoby plagiat. W związku z tym miałem zajęcia w college'u, na których 100% ocen (prace domowe, quizy i testy) było przeprowadzane przez firmę zewnętrzną, do której musieliśmy wydać kolejne 150 USD, aby mieć do nich dostęp. Wszystko, co robił profesor, to „otwieranie” nam zadań w irytująco rzadkich odstępach czasu.
@Maltysen Jeśli uważasz, że kurs nic nie robi, dlaczego nie zdobędziesz niezbędnych zasobów i nie nauczysz się?
Wydaje mi się, że jestem po prostu szklanką do połowy wypełnioną facetem, ponieważ znalezienie dokładnie sformułowanych pytań i odpowiedzi podczas moich egzaminów online było dla mnie posłaniem.
Dwa odpowiedzi:
ff524
2016-04-05 04:21:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy kurs jest w porządku, aby to zrobić?

Często instruktorzy korzystają z materiałów dydaktycznych z zewnętrznych źródeł. Generalnie nie oczekuje się oryginalności, jeśli chodzi o materiały dydaktyczne, w tym slajdy z wykładów, zadania i pytania egzaminacyjne (które może dostarczyć wydawca, zwłaszcza na poziomie licealnym i licencjackim). Zobacz tę odpowiedź, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Jest to podobne do sposobu, w jaki nie uważamy polityków za plagiat, gdy wygłaszają przemówienie napisane przez autora przemówień - w tym scenariuszu również nie można oczekiwać, że materiał został napisany przez polityka, który go dostarcza. (W takiej sytuacji wydaje nam się, że przeszkadza nam tylko autor przemówień podniesie części przemówienia z innego źródła ...) Ale jeśli uczeń zadaje zadanie domowe, które zostało dla niego napisane przez kogoś innego lub doradca umieszcza fragmenty swojej pracy studenckiej w artykule bez odpowiedniego przypisania, uznamy, że to plagiat, ponieważ oczekuje się oryginalności.

Napisałeś

Nie uczę się tutaj podręcznika, który zawiera zestaw slajdów i pytań testowych, mam im płacić za napisanie własnego materiału.

Nie jestem pewien, dlaczego tak myślisz. Nie płacisz nikomu za opracowanie materiałów szkoleniowych. Instruktorzy często korzystają z przygotowanych materiałów, w tym slajdów, pytań z banku testów itp., Które mogą być dołączone do podręcznika. Instruktorzy często dzielą się materiałami między sobą.

To, za co płacisz , to to, że dostarczają ci one efektywne doświadczenie edukacyjne. Jeśli skutecznie Cię uczył, nie powinno mieć znaczenia, czy materiały są oryginalne, czy pochodzą z banku testowego lub innego zewnętrznego źródła. Jeśli nie uczyli Cię skutecznie, możesz narzekać na tej podstawie - nie dlatego, że oczekujesz od nich oryginalnych materiałów.

Jeśli nie, czy jest jakaś oficjalna organizacja, do której mogę złożyć skargę.

Jeśli uważasz, że spotkałeś się z doświadczeniem edukacyjnym poniżej paragrafu, możesz złożyć skargę do osoby odpowiedzialnej za kurs.

Więc ... plagiat jest w porządku, jeśli zarabiam na tym, by uczyć innych?
@CᴏɴᴏʀO'Bʀɪᴇɴ Plagiat występuje, gdy istnieje oczekiwanie na oryginalność i traktujesz prace innych jako własne. W materiałach dydaktycznych [nie oczekuje się oryginalności] (http://academia.stackexchange.com/a/32174/11365).
+1 doskonała i przejrzysta odpowiedź, w tym kontynuacja!
@ff524: Post, do którego prowadzi łącze, dotyczy w szczególności niepublikowanych slajdów z wykładów. Jeśli jest online, nie uważałbym tego za niepublikowane ...
@BlueRaja-DannyPflughoeft Kiedy powiedziałem „niepublikowane materiały dydaktyczne” w [tej odpowiedzi] (http://academia.stackexchange.com/a/32174/11365), chciałem powiedzieć, że instruktor nie może napisać i opublikować podręcznika opartego na materiałów innych osób bez ich przypisywania, nie mówiąc o tym, że instruktor nie może uczyć z opublikowanymi materiałami innych osób. Czy o tym mówisz? Jeśli nie, nie jestem pewien, o jaki post pytasz.
@ff524: Mam wrażenie, że OP bardziej odnosi się do praw autorskich niż do plagiatu - ale być może również mieszania tych dwóch.
Być może @Gerhard - jeśli tak, nie możemy prawdopodobnie ustalić statusu praw autorskich materiału. (Z tego, co wiemy, wszyscy instruktorzy - nauczyciel OP * i * instruktorzy, którzy opublikowali materiały OP znalezione w Internecie - otrzymali te pytania z banku testowego wydawcy).
Chciałbym tylko zaznaczyć, że oczekiwanie oryginalności zależy od kultury. Jestem z Serbii i tam generalnie oczekuje się oryginalności pytań testowych / egzaminacyjnych. Chociaż generalnie dopuszczalne jest czerpanie inspiracji z problemów w podręcznikach, bardzo rzadko korzysta się z gotowych banków pytań dostarczonych przez wydawców. Zbyt częste „pożyczanie” pytań egzaminacyjnych od kolegów zwykle prowadzi do lekko negatywnej oceny osoby, która nie potrafi wymyślić własnych pytań egzaminacyjnych. Z drugiej strony uniwersytety tutaj są znacznie bardziej ukierunkowane na nauczanie.
Jakoś nie zgadzam się z tą odpowiedzią: chociaż nauczyciele mogą nie oczekiwać oryginalności materiałów dydaktycznych, z mojego doświadczenia wynika, że ​​uczniowie tego nie doceniają i naprawdę oczekują od nauczyciela sporego wysiłku w tym sensie. Innymi słowy, z mojego doświadczenia wynika, że ​​uczniowie chętnie włożą wysiłek w egzamin, jeśli po raz pierwszy zobaczą, jak nauczyciel odrabia „pracę domową”. Zobacz także uwagę @AndrejaKo.
paul garrett
2016-04-05 04:41:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby obszernie skomentować kwestie, do których dobrze się odnosi odpowiedź @ ff524:

Po pierwsze, we wszystkich moich obserwacjach, na wszystkich poziomach edukacji, od k12 do zaawansowanych programów doktoranckich, na większość 1/100 osób tworzy własne materiały szkoleniowe. Oznacza to, że tak, 99/100 używa czegoś opublikowanego przez tradycyjnych wydawców, itd. Jeśli chodzi o to, prawdopodobnie dokładnie zero procent nauczycieli szkół średnich używa czegoś innego niż nakazane przez ich radę szkolną, a co nie zostało przez nich stworzone. . i tak nie otrzymaliby wynagrodzenia ani wynagrodzenia za stworzenie czegokolwiek, więc ...

Na poziomie licencjackim ma miejsce podobna dynamika: większość uniwersytetów, college'ów, a nawet college'ów lokalnych woli ” wypróbowane i prawdziwe "teksty do wszystkiego, co mogą stworzyć ich własny lud. (Zobacz „prorok we własnym kraju” ...) Tak więc, w rzeczywistości, tym bardziej poświadczenie zgodności jest tym, że nie używają własnego materiału wewnętrznego ...

Wracając do dosłownego pytania). Matematyka niskopoziomowa jest tak mocno przekomarzana, że ​​nikt nie może w ogóle twierdzić, że jest oryginalny ... Ok, biorąc pod uwagę to, czy możesz narzekać, że nikt nie jest oryginalny? Nie. Nie są oryginalne i wiedzą o tym, a wszyscy inni to robią… i na ile sposobów możemy zadawać podstawowe pytania z rachunku różniczkowego? A może możemy mieć prawa autorskie „2 + 2 = 4”? Mam nadzieję, że nie. Nie musimy też tworzyć oryginalnych narracji na temat algorytmów arytmetycznych przy użyciu cyfr hindusko-arabskich.

Niemniej jednak zbyt dosłowne kopiowanie i wklejanie rzeczy z Internetu jest tandetne, tanie itp.

Podwójnie - niemniej jednak nie ma zbyt wiele miejsca na „oryginalne” pytania o 350-latka czy 1500-latka… matematykę. Fakt, że twoi „nauczyciele” nie stworzyli własnych treści, nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę realia.

(Zwracam uwagę, że ze względu na mój luksus posiadania niewielkiego obciążenia dydaktycznego, bla, bla, ja może tworzyć bardziej zgodne z rzeczywistością notatki na wiele tematów matematycznych ... Ale wielu ludzi nie ma wystarczająco lekkiego obciążenia, aby to zrobić, i tak dalej ...)

Rzeczywiście, biorąc pod uwagę wszystko, co napisałeś, prawdopodobnie lepiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jeśli ich nauczyciel poświęci więcej czasu na interakcję z nimi i przygotowanie ich do efektywniejszego nauczania itp., A mniej czasu na nadrabianie zadań domowych.
@ff524, rzeczywiście, bez wątpienia. Nie jestem nawet fanem „pracy domowej”, zwłaszcza „matematyki”, ponieważ to tworzy / przedstawia ją jako kolejną grę „wyzwanie-odpowiedź”, a nie jako litościwie ratujące rozwiązanie pozornie chaotycznych problemów. Tsk. (Niestety, rzeczywiście, wszyscy, tak, zauważcie, _wszystkie _... moje wcześniejsze doświadczenia z przyszłymi nauczycielami matematyki k12 ujawniają bardzo nieszczęśliwe nastawienie do ... matematyki. Ups.)
Z mojego ograniczonego doświadczenia wynika, że ​​większość wydziałów matematyki na uczelniach publicznych, z którymi miałem do czynienia, napisała własny, niestandardowy, wewnętrzny podręcznik do podstawowej algebry. Jest dla mnie trochę tajemnicą, dlaczego tak jest, ale najważniejszą rzeczą, którą zwracam, gdy pytam, jest to, że książki przeznaczone na rynek masowy są fizycznie zbyt duże / przytłaczające dla studentów / mają zbyt dużo materiału, którego nie chcą omawiać.
@DanielR.Collins, cieszę się, że ludzie to robią! Oprócz tekstu, który jest harmonijny z aktualnym kursem, z pewnością oszczędza to studentom dużo pieniędzy!
Niestety jakość (zawartość matematyczna) jest niska, a tekst nadal jest drogi. Poza tym zgodziłbym się z motywacją; Wciąż czekam na wysokiej jakości otwarty podręcznik, z którego wszyscy będziemy mogli skorzystać. OpenStax ostatnio bardzo się zbliżył.
@DanielR.Collins, hm, więc nie tylko udostępniają pliki PDF? Lub wydrukowany za koszt druku? Ktoś zarabia na tekście? Tsk ...
Obecnie w naszej szkole tak.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...