Pytanie:
Czy różnorodność w licencjackich tematach badawczych źle wygląda na mojej aplikacji podyplomowej?
KnIn
2014-07-02 15:37:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrealizowałem 5 różnych projektów na moim studiach licencjackich i wszystkie dotyczą różnych dziedzin / dziedzin. Moja praca nad projektem w liceum nadal pochodzi z innego obszaru. Powodem pracy w różnych dziedzinach jest to, że starałem się dowiedzieć, co mnie dokładnie interesuje, a po stwierdzeniu tego jestem zainteresowany nauką w szkole średniej po ukończeniu studiów licencjackich. Czy fakt, że wykonałem wszystkie moje projekty badawcze w różnych dziedzinach, oznacza, że ​​nie jestem pewien, co mnie interesuje?

AKTUALIZACJA : Jeśli to brzmi niejasno, wyjaśniać. Moja specjalność to inżynieria chemiczna. Robiłem projekty z zakresu syntezy nanocząstek, bionanotechnologii i inżynierii tkankowej, analizy cyklu termodynamicznego, mikroreaktorów i inżynierii reakcji. Zamierzam ubiegać się o program z bioinżynierii / inżynierii bioprocesowej

Powinieneś prawdopodobnie wyjaśnić to wszystko w swoim oświadczeniu i nie pozostawiać komisji rekrutacyjnej zgadywania, * dlaczego * wykonałeś pracę w pięciu różnych obszarach.
To jest dość niejasne. Na przykład, jeśli ktoś ubiegający się o przyjęcie na studia magisterskie z matematyki, powiedzmy, badania topologii, analizy i geometrii, może być postrzegany zupełnie inaczej niż ktoś, kto zajmował się tańcem liniowym i wczesną literaturą amerykańską. Nie sądzę, aby jakiekolwiek doświadczenie badawcze mogło cię zranić, ale nie sądzę, aby ludzie uznawali je za istotne dla twojego wniosku, jeśli nie jest ono w pewnym stopniu związane z badaniami, o które się ubiegasz.
Dwa odpowiedzi:
SLx64
2014-07-03 12:29:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbowanie kilku projektów z różnych dziedzin niekoniecznie oznacza, że ​​nie wiesz, co Cię interesuje. Musisz pokazać im, że interesuje Cię kilka dziedzin i chciałeś uzyskać wgląd, aby uzyskać szerszy wachlarz możliwości.

Myślę, że jest niewielu ludzi, którzy od razu znajdują właściwy obszar, który interesuje je w 100%. Ważne jest, abyś przedstawił to w ten sposób. Praca nad różnymi projektami w każdym przypadku przynosi większe doświadczenie. Jeśli znalazłeś odpowiedni obszar dla siebie, możesz sobie z nim poradzić bardziej intensywnie.

jaia
2014-07-06 23:57:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy aplikowałem do szkoły średniej z ekologii, miałem doświadczenie badawcze w zakresie przywracania strumienia, dynamicznego modelowania zakażenia wirusem HIV oraz staż w NASA, gdzie pracowałem nad bioregeneracyjnym podtrzymaniem życia. Zrobiłem również projekt badawczy z zakresu geografii kulturowej (myśl kosmopolityczna w Ameryce w okresie zimnej wojny) i ukończyłem dwa staże, podczas których wykonałem wiele różnych projektów. Chociaż dostałem się tylko na jeden program (z trzech, na które złożyłem podanie), był to jeden z najlepszych programów w mojej dziedzinie i otrzymał najlepsze stypendium, jakie uniwersytet mógł przyznać. Teraz miałem dobre wyniki GRE, ale bardzo dobry GPA (3,2), więc jestem pewien, że projekty badawcze (i różnorodność listów polecających, które z nimi otrzymałem) naprawdę pomogły mi w aplikacji. Laboratorium, do którego zostałem przyjęty, było wysoce integracyjne, więc moje szerokie doświadczenie pozwoliło mi dobrze pasować.

Ponadto, jak powiedział drugi komentator, nikt tak naprawdę nie oczekuje, że student od razu dowie się, w czym chce się specjalizować. Byłbym zaniepokojony, gdyby to zrobili!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...