Pytanie:
Jak skutecznie zarządzać nowym współpracownikiem?
user6800
2013-11-10 15:53:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako doktorant trzeciego roku na kanadyjskim uniwersytecie miałem możliwość bezpośredniej współpracy z wieloletnim współpracownikiem mojego przełożonego, który jest młodym wykładowcą australijskiego uniwersytetu. Będę go odwiedzać przez miesiąc, aby zainicjować projekt (teoria STEM) i szukam porady, jak sprawić, by współpraca była owocna.

Dokładniej, zajęło mi trochę czasu, aby zrozumieć priorytety, mocne i słabe strony oraz sposób pracy. Mając to zrozumienie, mogłem z nim efektywnie pracować. Jak mogę szybko nauczyć się najlepszego sposobu pracy z nowym współpracownikiem?

Jest wieloletnim współpracownikiem twojego _ superwisora_, prawda? Twój przełożony udzieli Ci najlepszej odpowiedzi.
Upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany.
Nie mogłem się bardziej zgodzić z odpowiedzią Gerrita. Opierając się na własnym doświadczeniu, przygotowanie przed spotkaniami z zewnętrznymi współpracownikami ma kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu.
@gerrit, 'właśnie wrócił, aby powiedzieć, że twoja rada była najbardziej pomocna. Dzięki!
Jeden odpowiedź:
aeismail
2013-11-11 00:26:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałem tylko skomentować, że twój dobór słów w pytaniu jest nieco niewłaściwy: nie „zarządzasz” nowym współpracownikiem, gdy twój współpracownik jest starszy niż ty. Jako doktorant nie możesz mieć rozsądnych oczekiwań, że będziesz prosić profesora i przyjmować takie zobowiązania - jeśli już, to na odwrót, nawet jeśli to ty będziesz wykonywać większość pracy!

Jednak zawiera również informacje o tym, jak postępować z tym procesem. Pamiętaj, że profesor prawdopodobnie będzie miał dużo więcej zobowiązań czasowych niż ty. Dlatego musisz być tego świadomy podczas tworzenia planów. To, co zajmie ci kilka dni wysiłku, może znacznie wydłużyć twojemu współpracownikowi, jeśli musi to zrobić sam. Dlatego może być bardzo przydatne, aby dowiedzieć się, czy jest inny punkt kontaktowy, z którym będziesz pracować w grupie laboratoryjnej innego profesora, i zapytaj, czy możesz koordynować rzeczy bezpośrednio, co ta osoba.

Nie zgadzam się, o ile używa się dość szerokiej definicji „zarządzaj”. Jako doktorantowi często mówi się, że trzeba „zarządzać swoim przełożonym”. To samo dotyczy biznesu i nie rozumiem, dlaczego nie miałoby to dotyczyć współpracowników zewnętrznych. Oczywiście nie jest to kierownictwo typu nadzorczego, niemniej jednak jest to zarządzanie.
Rozumiem twój sprzeciw wobec mojego doboru słów. Przez zarządzanie miałem na myśli zrozumienie i działanie zgodnie z jego priorytetami, mocnymi i słabymi stronami oraz sposobem pracy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...