Pytanie:
Jak najlepiej wykorzystać konferencje?
eykanal
2012-02-17 18:28:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno uczestniczyłem w bardzo dużej konferencji w mojej dziedzinie ( SfN, ~ 30 000 uczestników), a po powrocie myślałem o tym, co zyskałem dzięki tej podróży, i nie zdałem sobie sprawy, że wiele. Wysłuchałem kilku różnych przemówień i zobaczyłem całą masę odpowiednich plakatów, ale po refleksji nie sądzę, aby cokolwiek zrobiłem, tak bardzo rozwinęło moją wiedzę / karierę. Co powinienem zrobić w przyszłości, aby jak najlepiej wykorzystać konferencje?

Cztery odpowiedzi:
#1
+55
user107
2012-02-17 18:59:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeczytaj to i to.

Mój profesor przedstawił 3 proste zasady tworzenia sieci:

 • Dyskusja do gościa obok ciebie
 • Porozmawiaj z 3 najlepszymi prezenterami (sortuj według trafności lub cokolwiek wolisz)
 • Prześlij im e-mailem 5 dni po konferencji z dalszymi treściami (pytania / komentarze / zaprasza na rozmowy itp.)

Aby ten post był dowodem na „martwy link”, przedstawiam streszczenie treści w powyższych linkach.

 • Zacznij wcześnie. Przygotowania należy rozpocząć przed rozpoczęciem konferencji. Zacznij czytać, kto tam będzie, wysyłaj e-maile do osób, z którymi chcesz się spotkać, i określ, w jakich wydarzeniach weźmiesz udział. Możesz skontaktować się z prelegentami, w których wystąpieniach będziesz uczestniczyć przed konferencją; spróbuj umówić się na spotkanie, a jeśli są zbyt zajęci, spotkaj się z nimi i daj im swoją wizytówkę.

 • Przynieś wizytówki . Upewnij się, że są aktualne i zawierają szczegółowe informacje o preferowanym sposobie komunikacji.

 • Badaj ludzi i angażuj się w ich sieci. Jeśli pewien profesor wygłasza przemówienie; przeczytaj jego poprzednie prace naukowe, formułuj interesujące pytania i znajdź wymówkę, żeby się z nim spotkać. Jeśli go spotkasz, wykorzystaj okazję do interakcji z jego rówieśnikami i spróbuj wejść do ich sieci. Czasami jest to jedyny sposób na nawiązanie z kimś sieci kontaktów. Znam profesorów, którzy odmawiają przyjmowania studentów na studia doktoranckie, staże lub postdocs bez rekomendacji kogoś z jego sieci. Dobre wrażenie może dać ci tę rekomendację.

 • Zwróć uwagę na osoby o podobnych zainteresowaniach. Ci ludzie będą uczestniczyć we wszystkich tych samych prezentacjach co Ty , rozmawiając z tymi samymi osobami, omawiając podobne tematy. Są potencjalnymi miejscami do nawiązywania kontaktów.

 • Przygotuj przemówienie w windzie . Częstym pytaniem będzie "Więc o czym są twoje badania?" Upewnij się, że masz odpowiedź dla wszystkich odbiorców. Np. Jeśli zajmujesz się informatyką, odpowiedź może się różnić w zależności od tego, z kim rozmawiasz. Dodatkowo spraw, by był interesujący i strawny.

 • Zorganizuj własne wydarzenie. Jest to szczególnie przydatne w tworzeniu „niższych” sieci, tj. sieci osób opóźnionych pod względem wieku lub doświadczenia takich jak absolwenci. Jeśli nie więcej, mogą powiadomić Cię o otwarciach, interesujących artykułach lub czymkolwiek. Mogą się przydać. (Plus to nam pomaga: P)

 • Przeczytaj „ Nigdy nie jedz sam”.

 • Dalsze działania . Przygotuj się na to jeszcze przed wyjazdem na konferencję. Przygotuj różne tryby kontynuacji. Czy masz coś do powiedzenia, dla którego warto napisać e-maila? Jeśli nie, pomyśl o czymś, co będzie. Jeśli nic nie działa, upewnij się, że kliknąłeś z nim swoje zdjęcie i wyślij mu je kilka dni po konferencji.

Zauważ, że wszystkie te punkty dotyczące wizytówek są bardziej ukierunkowane na profesjonalne konferencje niż konferencje naukowe. Niewielu profesorów będzie nosić przy sobie wizytówki, a jeszcze mniej je rozdaje; sieci są znacznie mniejsze w badaniach, a ludzie mogą łatwo znaleźć się w publikacjach.
@eykanal http://www.phdcomics.com/comics/archive.php?comicid=861
#2
+16
410 gone
2012-02-17 19:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • Przede wszystkim wiedz, dlaczego się wybierasz: chodź tylko na konferencje, na których możesz wyciągnąć z tego coś pożytecznego. Zwykle można uzyskać dostęp do obrad (i po niższych kosztach) bez konieczności chodzenia na konferencję. Zwykle więc sam dostęp do postępowania nie wystarczy. Jesteś tam, aby zaprezentować swoje rzeczy i uzyskać informacje zwrotne na ich temat i / lub w celu nawiązania kontaktów i / lub wysłuchania konkretnych mówców, którzy mówią wnikliwie na ważny dla Ciebie temat, gdzie masz możliwość zadawania im pytań wyjaśniających , a następnie wziąć udział w dyskusji z innymi na temat treści.
 • Bądź pierwszym po prezentacji i zadaj wnikliwe, istotne i świadome pytanie. Zwróć uwagę osoby mówiącej, zadając pytanie. Podejdź do nich po zakończeniu sesji, osobiście im podziękuj, wymień wizytówki
 • Sieć jak szalona
 • Miej duży stos wizytówek. Rozdaj je dowolnie każdemu, kto jest niejasno związany z twoją dziedziną. Zdobądź więcej wydruków. Powtarzaj.
 • Zbieraj wizytówki każdego, niejasno połączonego, żarłocznie. Dodaj ich adresy e-mail do swojej bazy interesujących kontaktów. Śledź je w wybranych witrynach sieciowych. (Twitter, CiteULike, Academia.edu itp.). A kiedy któryś z twoich artykułów zostanie opublikowany, wyślij im e-mail z linkiem do niego i daj im znać, że może być dla nich przydatny.
#3
+3
r3mnant
2016-03-29 07:45:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z własnego doświadczenia czerpię najwięcej korzyści z konferencji, które nie są organizowane jako ekspozycje konferencyjne. Istnieje duża różnica między konferencjami tworzonymi dla dochodów (tak, nawet w środowisku akademickim) a konferencjami stworzonymi w celu promowania nowych odkryć i wiedzy.

W przypadku tego drugiego typu uważam, że prelegenci są generalnie podekscytowani możliwością spotkania się w swojej dziedzinie. Jest to bardziej oddolne doświadczenie i okazuje się, że w naturalny sposób zaczynasz uczestniczyć w dyskusjach. Żadna sieć nie jest potrzebna.

 Co powinienem zrobić w przyszłości, aby jak najlepiej wykorzystać konferencje? 

Wybierz konferencję, która jest w Twoim pole. Przygotuj własny artykuł na temat, który naprawdę Cię interesuje. Omów to z kolegami. Opublikuj. Zaprezentuj to na konferencji. Krytyczna myśl, którą włożysz w ten proces, pomoże Ci wybrać konferencje bardziej odpowiadające Tobie i stymulować interakcję z innymi.

#4
+2
Amir
2016-03-29 10:36:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz wszystkich powyższych odpowiedzi dodałbym bardzo samolubne punkty, aby rozwinąć spotkania z osobami o podobnych poglądach z odpowiedziami 107 użytkowników.

 1. Unikaj konferencji docelowych (lub Lokalizacja to czas)! Najlepsze konferencje to takie, w których możesz spędzić najwięcej czasu z osobami, z którymi chcesz się połączyć, a nie takie, w których ludzie będą liczyć sekundy na opuszczenie i zwiedzanie. Na przykład, jeśli konferencja odbywa się w San Fransisco, bez wątpienia każdy jest podekscytowany, aby przynieść +1 i pójść na spotkanie z przyjaciółmi w okolicy lub zwiedzanie. Będziesz miał mniejsze szanse spędzenia czasu z naukowcami w swojej dziedzinie. Tymczasem ludzie z Google lub Ubera lub lokalnych odpowiedników z Twojej branży mogą nawet nie pojawić się, aby zaprezentować swoją pracę, ponieważ są zajęci (prawdziwa historia)! Z drugiej strony, jeśli konferencja znajduje się w jakimś odludnym miejscu i nie ma dosłownie nic do roboty poza zajęciami konferencyjnymi, będziesz miał dużą szansę na bardzo dobre poznanie swojego kolegi. A ludzie, którzy tam są, poważnie podchodzą do swojego biznesu. Masz całe popołudnie, noc i późne noce, aby wiedzieć, kto jest kim i co mają do powiedzenia, że ​​nie mogą jeszcze publikować (w tym polityki w tej dziedzinie)! Haczyk polega na tym, że organizatorzy konferencji mogą wydawać więcej pieniędzy na planowanie wydarzeń, które wyprowadzą was z pokoi hotelowych i sprowadzą z powrotem w takie miejsce.

 2. Znajdź i poznaj osoby, które mogą dać Ci listy polecające później na podstawie Twojej pracy. Ludzie, którzy naprawdę doceniają twoją pracę lub metody, a nawet twojego doradcę i są na tyle mili, że jeśli zajdzie potrzeba przeczytania twojej pracy, aby uzyskać informacje zwrotne lub pisząc miłą rekomendację, możesz na nich liczyć. Ktoś dodałby unikanie snobów lub bardzo zajętych, nie dostaniesz od nich wystarczająco szybko odpowiedzi.

 3. Znajdź współpracowników (na tym samym poziomie co Ty, być może kilka lat do przodu), którzy również są autentycznie zainteresowani twoją pracą, którzy również mogą odgrywać rolę korektora lub dodatkowa para oczu dla Ciebie. możesz łatwo skrócić czas swoich publikacji, dzieląc się swoją pracą z takimi rówieśnikami i upiększając swoje prace. jeśli ich angielski lub doświadczenie w pisaniu to coś więcej niż Ty, to na plus.

 4. Porozmawiaj z ludźmi z branży lub świata aplikacji (lub odwrotnie) , z kim możesz porozmawiać o tym, co jest naprawdę potrzebne i czy oni również są skłonni skorzystać z Twojej pracy, przetestować ją lub przekazać Ci uwagi. Osoby te mogą również pomóc w odkrywaniu alternatywnych ścieżek kariery.

 5. Nie wyrażaj negatywnych (snobów) prezentowanych prac. wszyscy wiedzą, że niektóre prace są gorsze od innych, ale większość ludzi przeraża cynizm lub negatywne nastawienie i cię odizoluje. Jest tak wiele do nauczenia się nawet z prac, które nie wyglądają na gotowe, kompletne, a nawet błędne! Miej pozytywne nastawienie do wszystkich prac i staraj się uczyć z każdej prezentacji, zamiast ignorować ich wysiłki.

 6. Współpraca z innymi instytutami jest zawsze wspaniałym doświadczeniem . przekonaj się, czy możesz sobie taką szansę stworzyć. Może letnie odwiedziny lub po prostu pracujemy razem nad fragmentem kodu open source.

 7. Unikaj polityki. najprawdopodobniej Twoje źródło informacji nie jest idealnie dopasowane z miejscowymi i możesz skrzywdzić źle reprezentowanych i już prześladowanych ludzi!

 8. Branding. Przygotuj kolorowe podsumowanie swojej pracy, cztero-wykres lub streszczenie swojej pracy, podając odpowiednią liczbę. To może być świetna marka, jeśli poważnie myślisz o swoich pomysłach. Wizytówka ani LinkedIn nie trafią do środowiska akademickiego.

 9. Wyjdź i zrób wspomnienia z rówieśnikami, odwiedź losową część miasta. Będzie to lepszy sposób na nawiązanie kontaktów niż pozostanie w hotelowym barze (chyba że jest już za późno w nocy).

 10. Nie przegap starszych tłumu. Pamiętaj, że niektórzy ludzie przyjeżdżają na tę konferencję co roku od 30 lat. Niektórzy z nich naprawdę doceniają nowych ludzi, którzy starają się przedstawić siebie.

 11. Rób jak najwięcej notatek , bo ZAPOMNIESZ nawet o najważniejszych rzeczach.

 12. ol >


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...