Pytanie:
Czy mam rzucić wyzwanie mojemu profesorowi, który uważa, że ​​zawsze ma rację?
user10815
2014-01-15 10:34:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeden z moich profesorów zajmuje się rozwojem IT od ponad 40 lat. Uważa, że ​​jest na bieżąco z najnowszymi badaniami i technologią. Ale myślę, że tak nie jest.

Problem w tym, że nienawidzi, kiedy uczeń (taki jak ja) odważy się wskazać swoje błędy lub wady w rozumowaniu. Lub gdy student proponuje lepsze (nowoczesne) rozwiązanie problemu.

Jak sobie radzić w takiej sytuacji - czy powinienem rzucać mu wyzwanie, czy milczeć do końca semestru? Nie chcę stracić ocen (był znany z wystawiania gorszych ocen uczniom, którzy zadawali mu zbyt wiele pytań, na które nie był w stanie poprawnie odpowiedzieć).

Być może twój profesor nie jest przeciwko tobie wytykaniu jego błędów, ale jest przeciwko tobie publicznego wytykania jego błędów. Mógłby to odebrać jako oznakę braku szacunku. Możesz chcieć porozmawiać z nim na osobności, aby nie stracił twarzy. (Chociaż osobiście nie mam problemu z tym, że uczniowie publicznie wskazują moje błędy; w rzeczywistości zachęcam ich do tego).
Zwykle nie obchodzą mnie przykłady, ale to pytanie byłoby o wiele bardziej interesujące z przykładami. Właściwie słyszałem o czymś podobnym, gdy szef się mylił, a pracownik opowiadający historię jest tym, kto się mylił ...
O co chodzi, kiedy wiesz, że jesteś na końcu przegranej?
to proste, ** nigdy nie kłóć się z profesorem **. Zwłaszcza, gdy wiesz, że jest zrzędliwy, a twoja przyszłość jest zagrożona.
Nie rzucaj wyzwania osobie - to konfrontacja i generalnie nie prowadzi do produktywnego wyniku. Jeśli uważasz, że istnieje bardziej „nowoczesna” / lepsza alternatywa, możesz po prostu zapytać o nią w sposób, który pozwoli mu wykonywać swoją pracę - pouczaj, korzystając z tego, co wie. Ale bądź ostrożny, możesz po prostu otrzymać zadanie: „Przeanalizuj jakościowe porównanie dwóch rozwiązań i przygotuj się do zaprezentowania klasie na następnym spotkaniu”.
Wielu profesorów jest zirytowanych różnymi perspektywami nie dlatego, że generalnie ich nie doceniają, ale dlatego, że mają plan, który muszą pokonać na zajęciach. Może się okazać, że jeśli rozmawiasz z nim poza zajęciami, jest inny, ponieważ nie ma go na zegarze.
Typ, który reprezentujesz, to ten, którego nienawidzę najbardziej na zajęciach. I myślę, że nie jestem jedyny. (Jak powiedzieli inni, zawsze możesz spróbować z nim porozmawiać po zakończeniu zajęć. Jeśli go to nie obchodzi lub po prostu nie jest otwarty na twoją opinię, zostaw go).
Dwa czynniki, które nie zostały jeszcze uwzględnione w żadnej z odpowiedzi na to pytanie: (1) Profesor może udzielić `` gładkich '' odpowiedzi, które nie są technicznie `` poprawne '' z dogłębnej perspektywy, ponieważ celowo chcą, aby wszystko było proste dla studentów. (2) Najlepszym momentem na zakwestionowanie poglądów poszczególnych profesorów jest sytuacja, gdy sam jesteś profesorem, a Twoje wyzwanie jest i) rygorystyczne; ii) dobrze uzasadnione; oraz iii) jednoznaczne. W środowisku akademickim istnieje hierarchia, która prawie gwarantuje, że twoje poglądy będą miały niewielką lub żadną wiarygodność, dopóki nie uzupełnisz swoich referencji.
@shwetaG: _Nigdy nie kłóć się z profesorem_ - To jeden z niewielu przypadków, w których chciałbym móc głosować negatywnie na komentarze; Podobnie jak wielu innych profesorów wolę, aby studenci mówili mi, kiedy coś schrzanię.
@JeffE: Dla studenta przesłuchanie profesora nie jest problemem. Jednak __jest__ problemem, jeśli dyskusja przeradza się w gorącą kłótnię lub walkę.
Okaż odrobinę pokory w swoim podejściu i rozważ możliwość, a być może prawdopodobieństwo, że ma on rację w świetle dłuższego doświadczenia w tej dziedzinie. Jak najbardziej zapytaj dlaczego i wyjaśnij swoje rozumowanie, ale zrób to taktownie.
Pytasz o radę, jak poradzić sobie z sytuacją, nie określając swojego celu. Czy Twoim celem jest zmiana zachowania profesora? Przekonaj go, że masz rację? Ukończyć na czas? Nie każ nam zgadywać, jaki jest twój cel; jeśli potrzebujesz porady, jak osiągnąć cel, podaj go.
Kiedy byłem jeszcze w szkole i znajdowałem błędy w zadaniach / testach / egzaminach, robiłem to z błędem na miejscu, potem robiłem to ponownie z korektą, ale jako osobną odpowiedź (zakreśl to czy coś). Mam tendencję do ignorowania drobnych błędów popełnianych przez profesorów na zajęciach, ale jeśli popełniają większe, nie powiedziałbym: „Proszę pana, mylisz się ...”. on to rozgryzie ... Jeśli to kwestia opinii (co wydaje się być w twoim przypadku), profesor * zawsze * ma rację: P
Mogę podzielić się doświadczeniem ze studiów. Poszedłem do szkoły zasobów naturalnych. Mój wychowawca zajmujący się ochroną środowiska myślał, że zwariowałem / zwariowałem, kiedy wskazałem, że powinniśmy używać włókien konopnych do wytwarzania papieru i innych materiałów. Wskazałem, że jego własne nauki są otwarte na nowe pomysły. To było we wczesnych latach 90-tych. W tym samym semestrze Job Strobel, plantator tytoniu w południowym Ontario, otrzymał jedną z pierwszych licencji na uprawę konopi na włókno. Olepiliśmy drzwi moich nauczycieli artykułem prasowym. Przeprosił za nazwanie nas szalonymi na następnych zajęciach. :) Zależy od tego, jak podejdziesz do tego.
To zależy. Kiedy byłem na studiach, bardzo ceniłem profesorów, którzy potrafili przyznać się, kiedy się mylili (skoro wszyscy, wcześniej czy później, są). „Czy to 2 + 2 naprawdę 5?” wystarczyłoby im. Ale miałem też jednego profesora, z którym bezlitośnie dyskutowałem, ponieważ był całkowicie pozbawiony kwalifikacji w tym temacie i rozpowszechniał mnóstwo merytorycznych dezinformacji. Przykładowa interakcja: „To twierdzenie wydaje się błędne. Jeśli podstawisz 0 za to x, otrzymujesz 1 = 2”. - „Twierdzenie musi być poprawne, książka tak mówi”. Miałem doświadczenie w tym temacie i uważałem to za obowiązek wobec innych uczniów, którzy go nie mieli.
Z drugiej strony, to nie było w USA, miałem dobrą reputację wśród innych wykładowców, a on wiedział, że nie może zemścić się na moich ocenach, nie ryzykując ujawnienia własnego braku profesora. Ogólnie rzecz biorąc, kompetentny profesor zawsze może zawieść cię w sposób uzasadniony (zadając pytanie, o którym wie, że nie możesz odpowiedzieć), więc konfrontacja zwykle nie jest dobrym pomysłem. * Nie * był kompetentnym profesorem, a ja nie mogłem wypracować dla niego żadnego stopnia szacunku, więc to była konfrontacja. Po chwili klasa podziękowała mi, uznając, że więcej uczą się ode mnie niż od niego.
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​stopień paranoi jest zwykle niewłaściwy. Dopóki pozostajesz uprzejmym * i masz rację *, nie ma problemu. Ale to jest w CS w Niemczech; Powiedziano mi, że dynamika studentów-profesorów jest zupełnie inna w innych dziedzinach, a nawet gorsza w innych kulturach (np. W Indiach).
Uwielbiam to, jak prawie wszyscy tutaj, a zwłaszcza @JeffE,, myślą, że skoro mają odpowiednie nastawienie i dobrze funkcjonujące środowisko, to jest tak samo dla wszystkich. Niektórzy z nas pochodzą z krajów o nienajlepszym systemie edukacyjnym. Nie możemy się wydostać (koszt, wartości rodzinne, koszt) i musimy skończyć, ponieważ to jest najlepsze z dostępnych i jedyna rzecz, jaką możemy zrobić, aby pomóc naszej przyszłości. Widziałem starego, przestarzałego profesora, który zbierał wszystkie fundusze na młodszych, chętnych, dobrych profesorów, tylko dlatego, że _starsi_ ważni_ ludzie z pieniędzmi wciąż pamiętali _ starego_ profesora z _ starych_ czasów.
@penelope: Zawsze istnieje sposób radzenia sobie z takimi sytuacjami. Jeśli boisz się bezpośredniego wyzwania, sformułuj to jako pytanie. "Dlaczego to X? Nie możemy zamiast tego zrobić Y?" lub tak dalej.
@penelope Mogę Ci powiedzieć, że tak jest WSZĘDZIE. Z wyjątkiem geniuszy, którzy nadal potrzebowaliby szczęścia w znalezieniu dobrego mentora, aby go wychować, staż pracy odgrywa dużą rolę. Ostatnie pokolenia (w tym moje) zostały wychowane w przekonaniu, że racja jest najważniejsza, chciałbym się z tym nie zgodzić (tak samo jak ten facet: http://www.ted.com/talks/ric_elias.html). Odnosząc się do twojego przykładu starszego profesora zdobywającego fundusze, może młodsi ludzie powinni rozważyć zbudowanie własnej sieci przyjaciół, aby prześcignąć swoich poprzedników? Tak, stary profesor też musiał pracować, aby nawiązać kontakty
@Populus A budowanie nowych połączeń byłoby wspaniałe, gdyby rzeczywiście istniała szeroko rozpowszechniona praktyka finansowania ze źródeł zewnętrznych (np. Pozarządowych). Udałoby się, gdyby komitety finansujące nie składały się z tych samych, obojętnych ludzi, co lata temu, którzy wciąż pamiętają nazwisko sprzed lat. Jeśli uniwersytet nie był naciskany, by podawać stare nazwisko lub ryzykować swoje finanse. Należy pamiętać, że przez ostatnie kilka lat dobrze sobie radził, ale dzięki bardzo „nowoczesnym” i niekonwencjonalnym systemom finansowania. Nie mówię, że nie wyrobi sobie na czas nazwiska, ale zajmie to (bardzo) dużo czasu ze względu na bezwładność systemu.
Za mało punktów, by odpowiedzieć, ale po latach przesłuchiwania profesorów opracowałem technikę: „Więc wydaje mi się, że moglibyśmy użyć do tego x. Czy funkcjonalnie byłoby to tak samo? Czy byłoby lepiej? Czy byłoby gorzej?” Na tej podstawie może udzielić czterech podstawowych odpowiedzi: „Tak”, „Nie”, „Skontaktuję się z Tobą w tej sprawie” lub „To nie jest istotne”. Jeśli czujesz, że nie daje wystarczającej odpowiedzi, mówiąc „Nie”, porozmawiaj z nim na osobności. Jeśli chodzi o oceny, jesteś na studiach. Zawsze możesz odwołać się do władzy wyższej, jeśli uważasz, że jesteś maltretowany.
Jeszcze jedno: zawsze zadawaj pytanie z pozycji, w której się mylisz, po prostu nie wiesz jeszcze dlaczego. Zaoszczędzi ci to wiele bólu, gdy się mylisz i zmusi do zachowania otwartego umysłu. Jeśli zaczniesz od założenia, że ​​masz rację, znacznie trudniej jest zrozumieć wyjaśnienie, dlaczego Twoja droga może nie być najlepsza.
Z własnego doświadczenia wiem, że prawdopodobnie najlepiej * nie * się kłócić. Miałem prawie identyczny problem na ostatnim roku studiów. Moja babcia poradziła mi, że powiedziała: „on (profesor / kierownik IT) jest tak konsekwentny w swoich zwyczajach i przekonaniach, że nie zamierzasz go zmieniać, więc nie przejmuj się”. Prawdopodobnie dotyczy to również Twojego przypadku. Zawsze są takie fora, na których można „debatować”; zrobienie tego z profesorem może nie przynieść pomyślnego wyniku.
@penelope Chociaż zgadzam się z tobą, że w środowisku akademickim istnieją pewne rzeczywiste problemy z klikami, uważam, że twój wstępny komentarz jest niepotrzebnie konfrontacyjny (w szczególności twoje poszukiwania na temat wieku i „wartości rodzinnych”). Powinienem również zwrócić uwagę, że shwetaG jest tym, który złożył ogólne oświadczenie, które jest sprzeczne z oświadczeniami znacznej liczby osób (patrz na przykład tutaj: http://academia.stackexchange.com/questions/14291/how-should-students -react-to-inaccuracies-in-Professor-learning-without-causin / 14292 # 14292).
Wydaje mi się, że oboje zakładacie, że ponieważ macie niewłaściwe nastawienie i / lub źle funkcjonujące środowisko, wszyscy inni też muszą. Dowody sugerują raczej, że profesorowie, którzy akceptują studentów, którzy ich kwestionują, nie są rzadkością (oczywiście zgadzam się, że tacy ludzie są prawdopodobnie nadreprezentowani na tej stronie). Kilka anegdatów: znalazłem takich (doskonałych) nauczycieli IRL zarówno jako student w Indiach, jak iw USA.
Prawdopodobnie cierpisz na [efekt Dunninga-Krugera] (http://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect). W porządku, wielu uczniów na to cierpi.
Podczas nauczania przedmiotu, który obejmuje krytyczne myślenie i logiczne rozumowanie, dobry nauczyciel może poprowadzić swoich uczniów do problemu, wyjaśnić go i wyposażyć we wszystkie niezbędne fakty i narzędzia logiczne do samodzielnego rozwiązania problemu. Rozważ to, rozmawiając o tych problemach z instruktorem.
Stale.Zawsze musiałem słuchać moich doradców od statystyk, którzy mówią mi, że obawiam się, że Twój (główny) doradca genetyczny nie ma tak dużego doświadczenia w modelowaniu.Ale problem polegał na tym, że chciałem im powiedzieć, że potrafię modelować lepiej niż ty!
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+98
J. Zimmerman
2014-01-15 10:47:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka odpowiedź: raczej nie.

Jak zauważyłeś, rzucając wyzwanie temu profesorowi, możesz stracić oceny. Większym problemem jest moim zdaniem, kiedy (student) podchodzisz do zajęć z nastawieniem odkrywania wielu błędów profesora. Przy takim podejściu tracisz również możliwość uczenia się na podstawie jego wiedzy. Chociaż ten konkretny profesor może nie być tak nowoczesny , jak byś chciał, nie oznacza to, że nie możesz się od niego uczyć!

Zachowaj spokój do końca semestru, chyba że masz ważne pytanie. I nie zbliżaj się z zamiarem udowodnienia mu, że się myli; podejście z zamiarem dowiedzenia się, jak możesz się nauczyć z tego, co on wie. Zadawaj pytania, ponieważ chcesz się uczyć, a nie dlatego, że chcesz udowodnić profesorowi, że się mylił. Jeśli uważasz, że znasz lepsze rozwiązanie, warto zapytać: „Czy to rozwiązanie również zadziała? Jeśli nie, Dlaczego nie?" Pytaj, nie mów. Twój profesor też jest człowiekiem i większość z nas ma trudności z zawsze łaskawym udzieleniem odpowiedzi uczniowi, który myśli, że wie więcej niż my!

Chyba masz rację; nie warto próbować udowadniać swojej racji, bo bez względu na to (przypuszczam) profesor chce, żebym odniósł sukces.
Profesor prawdopodobnie nie przejmuje się twoimi ocenami. To twoje oceny, a on ma innych uczniów, którzy jeśli zaczniesz im pomieszać, będą inną historią. Jeśli uważasz, że się myli, nie musisz czekać, ale „Zapytaj, nie mów” to dobra zasada, aby kontynuować po wykładzie / lekcji (e-mail z odniesieniami do książek lub dobrych źródeł i zapytaj, dlaczego nie zgadza się z tym źródłem .)
To warte 100 głosów za. Świetny.
Ponadto załóżmy, że _masz_ rację. Więc o co chodzi? Po prostu usiądź i miej rację.
@JonathanLandrum: Najważniejsze jest to, że wszyscy inni uczniowie uczą się * źle *. W niektórych sytuacjach „usiądź i miej rację” jest wyborem bezpiecznym, ale samolubnym i nieetycznym. (Podałem konkretny przykład w komentarzach do pytania.)
@JonathanLandrum, który przeczy celowi edukacji.
@Amadan Myślę, że takich okazji jest niewiele. Chodzi mi o to, że jeśli instruktor pisze na tablicy „2 + 2 = jabłko”, to jak najbardziej wtrącaj. Ale może to być po prostu przypadek, w którym uczeń nie rozumie w pełni przedmiotu. Albo może to być instruktor, który chce najpierw uczyć tego w ten sposób, a następnie pokazać „właściwą” drogę. Przychodzą mi do głowy liczne przykłady tego w chemii, gdzie uczniowie najpierw uczą się na przykład o wiązaniach podwójnych, a później uczą, że tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak wiązanie podwójne.
@user13107 zobacz mój poprzedni komentarz.
@JonathanLandrum, poruszysz interesującą kwestię dotyczącą nauczania w niewłaściwy sposób.
+1 @Amadan z tego samego powodu zwracam uwagę na błędy w materiale.
@JonathanLandrum Miałem okazję siedzieć w szkołach trzeciego świata i niestety wiele z tego, czego się uczy, jest PO PROSTU błędnych, być może częściowo z powodu drenażu mózgów -> dlatego brak dobrych profesorów :(
#2
+39
Twitch
2014-01-15 13:13:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy widziałeś kiedyś skecz w The Chapelle Show zatytułowany „Kiedy utrzymywanie tego w rzeczywistości idzie źle”?

Zaufaj mi, kiedy powiem ci, że na każdych zajęciach w każdym semestrze jest uczeń, który myśli, że wie wszystko.

Stanie przed klasą może być trudne i mają wszystkie odpowiedzi. Czasami, kiedy stałem tam i coś mówiłem, czułem się spieszył, by udzielić odpowiedzi, więc nie wyglądam na głupiego, a wszystko wyszło źle, więc wyglądałem (lub czułem) jeszcze głupiej. Potem po prostu chodzę przez dwa dni, zdając sobie sprawę, jaki jestem głupi.

Nawet najlepsi profesorowie mogą się mylić, ale lepsi przynajmniej poprawią się na następnych zajęciach lub wyślą e-mail wyjaśniający coś więcej.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z profesorem niekoniecznie jest próba pokazania go na zajęciach, ale pójście na dyżury i poproszenie o wyjaśnienia. Jeśli nadal uważasz, że się mylą, wyjaśnij, gdzie znalazłeś odpowiedź i pokaż im.

Jeśli w ogóle warto poświęcić czas na ich zaangażowanie, to może być najlepszy sposób, aby to zrobić. Jeśli nie zareagują dobrze w tej sytuacji, to nie jest to warte twojego czasu i powinieneś po prostu milczeć i skupić się na swojej ocenie.

Uwierz mi, jako student walczyłem z wieloma bezwartościowymi asystentami technicznymi tylko po to, aby szef ich wydziału powiedział, że muszą wspierać asystę, ponieważ tak właśnie się to robi.

Kiedy skończyłem szkołę, to była inna gra w piłkę i naprawdę zwróciłem się do profesora z wydziału, kiedy próbowała wystawić mi złą ocenę, ponieważ była niekompetentna. Ale kiedy to zrobiłem, powoli poszedłem w górę łańcucha, udokumentowałem każdą rozmowę i interakcję, podkreśliłem program, zauważyłem zmiany, które wprowadziła w programie w połowie semestru, a następnie złożyłem formalną skargę. Profesor z kolei został upomniany zarówno przez kierownika wydziału, jak i kierownika studiów magisterskich, a moja ocena została ustalona. Ale to była poważna hańba.

#3
+17
user1482
2014-01-16 04:06:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tutaj, w Stanach Zjednoczonych, krytyczne myślenie jest jedną z podstawowych wartości naszego systemu szkolnictwa wyższego. Jest to wartość społeczna i instytucjonalna, odwrotna do wartości obserwowanych w wielu innych kulturach, gdzie profesor ma zawsze rację, nawet jeśli się myli. Kompetentny profesor uczelni w USA powinien zawsze przyjmować sceptyczne komentarze ze strony studentów. Samo słowo „sceptyk” pochodzi po prostu od greckiego czasownika „myśleć”. Jeśli nie jesteś sceptyczny, nie myślisz.

Oczywiście te wartości nie są uniwersalne. Na przykład system edukacyjny w Indiach jest niesławny z tego, że naucza na pamięć i zniechęca do krytycznego myślenia.

Jako profesor często popełniałem błędy na zajęciach i byłem bardzo wdzięczny uczniom, którzy je poprawiali. Często żartuję swoim studentom, że jeśli niechcący napiszę na tablicy 2 + 2 = 5, martwię się, że podejdą do mnie po zajęciach i zapytają: „Profesorze, na tablicy zapisałeś 2 + 2 = 5. Zawsze myślałeś, że to 4, ale czy 5 jest odpowiedzią, którą chcesz, abyśmy udzieliły na teście? ”

Nie powinieneś powstrzymywać się od zadawania pytań na zajęciach z obawy, że zdezorientuje to innych uczniów lub sprawi, że profesor pozostawać w tyle i nie mieć czasu na dokończenie wykładu. Błędy są bardzo mylące dla innych uczniów, dopóki nie zostaną poprawione, a powodem, dla którego masz podręcznik, jest to, że masz źródło informacji na wszelkie tematy, na które nie było wystarczająco dużo czasu na zajęciach.

Oczywiście powinieneś zachować normalny takt, rozwagę i pokorę. Celem nie jest toczenie bitwy z nauczycielem, ale pomoc sobie i wszystkim innym w klasie w prawidłowym zrozumieniu tematu. Jest taki żart, że w wieku 20 lat wiedziałem wszystko, ale teraz, gdy jestem starszy, wiem o wiele mniej. W informatyce istnieją podstawowe zasady, które nie zmieniają się zbytnio w czasie (sortowanie szybkie skaluje się lepiej niż sortowanie bąbelkowe), ale istnieje wiele innych przypadkowych śmieci, które obejmują style i mody (wybór poszczególnych języków komputerowych). Nie wpadnij w pułapkę myślenia, że ​​coś jest nie tak z twoim profesorem tylko dlatego, że nie podkreśla smaku tygodnia.

znany jest z tego, że daje niższe oceny uczniom, którzy pytali zbyt wiele pytań, na które nie był w stanie odpowiedzieć poprawnie

Trudno mi sobie wyobrazić, skąd mógłbyś to wiedzieć. To nie jest tak, jakbyś miał dostęp do zapisów ocen innych uczniów z każdego zadania i porównawczego porównania z ocenami, jakie byłyby, gdyby nie zadawali pytań. Wydaje się równie prawdopodobne, że ci uczniowie wyolbrzymiali opinie na temat własnych umiejętności i dlatego uważali, że ich oceny są niesprawiedliwe.

„system edukacyjny w Indiach jest niesławny z tego, że naucza na pamięć i zniechęca do krytycznego myślenia” [potrzebne źródło]
Najbardziej podoba mi się ta odpowiedź i chcę dodać jedną rzecz: nie idź ad hominem. Zamiast „Myślę, że się mylisz”, powiedz „Nie rozumiem, w jaki sposób X jest zgodny z Y”. Profesorowie * tak * zakładają, że mają rację - w przeciwnym razie nie mogą uczyć z pewnością - więc trzeba ich skłonić do myślenia. Przypadki a) Zgadzają się, że jest problem i dostosowują swoje stanowisko. b) To było nieporozumienie i oboje wyciągacie wnioski z pytania. c) Nie zrozumiałeś odpowiedzi i nie nauczyłeś się jej. (Byłem zapewne dość kompetentnym uczniem i zadawałem wiele pytań w klasie i poza nią. A) Najrzadziej zdarzały się.)
Jest to również jeden z powodów, dla których należy pokochać nauki ścisłe / matematyczne. Jeśli masz rzeczywisty * dowód *, że profesor się myli, niewiele mogą zrobić. Zdarzyło mi się to raz, mimo że trawienie zajęło im kilka dni (na początku były dość zuchwałe). Podeszli do mnie wtedy i powiedzieli, że technicznie mam rację, ale podstawowym problemem było nadal nieporozumienie (użył jednej definicji, ja innej).
„system edukacyjny w Indiach jest niesławny z tego, że naucza na pamięć i zniechęca do krytycznego myślenia. Potem jednak przychodzi kolej na lepsze i faktycznie zachęca do innowacyjnego myślenia o trudnych problemach.
@Raphael ** Czy mówisz, że * się mylę *? **
#4
+7
keshlam
2014-01-16 02:05:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie rzucaj wyzwania wykładowcy. Zapytać. Jeśli jest to coś, co nie jest bezpośrednio związane z DOKŁADNYM zagadnieniem, którego obecnie nauczają, pytaj w godzinach pracy, a nie przed całą klasą.

Chwal publicznie, krytykuj prywatnie - i krytykuj pytając „czy to byłaby inna odpowiedź, a jeśli tak, to dlaczego ta, którą pokazałeś nam lepiej”, zamiast oskarżać.

Cytując Deana Inge: „Są dwa rodzaje głupców. Jeden mówi:„ To jest stare, a zatem dobre ”. Drugi mówi: „To jest nowe i dlatego lepsze”. Zanim zademonstrujesz, że jesteś tym drugim typem, przetwo upewnij się, że rozumiesz, czego tak naprawdę nauczano i dlaczego. Być może zupełnie przegapiłeś punkt, o którym mówił.

(Zauważ, że jest to tak samo prawdziwe podczas pracy z szefem, a nawet gdy jesteś szefem. Zacznij od dyskusji, zamiast zakładać taką lub druga strona jest z natury prawdziwa i musi być zwycięzca lub przegrany. Ostatecznie to szef ma ostatnie słowo, ponieważ musi wziąć pod uwagę więcej niż tylko techniczne zalety tego jednego punktu , ale o wiele bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mieć przyjemne i produktywne doświadczenie, jeśli spróbujesz pracować z ludźmi, a nie przeciwko nim.)

Jeszcze jedna myśl: „kto myśli, że ma zawsze rację”, to bardziej komentarz dotyczący twojego nastawienia niż instruktora. OCZYWIŚCIE, że myśli, że to, czego uczy, jest poprawne, inaczej by tego nie uczył. Nie oznacza to, że nie może się mylić, ale oznacza to, że musisz z szacunkiem uzasadniać swój sprzeciw, jeśli chcesz, aby (i siebie) traktowano poważnie. Jeśli błąd nie jest zwykłą literówką / „cienką”, prawdopodobnie zajmie to więcej czasu niż powinno być wycięte z większości wykładów. Porozmawiaj z nim później. Zawsze może ogłosić korektę na następnym wykładzie, jeśli przekonasz go, że jest potrzebna. A jeśli nie możesz go przekonać, zadaj sobie pytanie, dlaczego nie, zamiast zakładać, że jest po prostu dupkiem.

* Chwal publicznie, krytykuj prywatnie *. Chwała kontra krytyka nie jest problemem. Jeśli profesor popełnił wyraźny błąd, ważne jest, aby go natychmiast poprawić na zajęciach, aby nie pomylić całej klasy. To nie jest krytyka instruktora. Każdy popełnia błędy, nawet bardzo kompetentni ludzie.
JEŚLI to oczywisty błąd, z pewnością. Ale nie tak sformułowano pytanie. I nawet wtedy powinno być sformułowane jako pytanie, ponieważ szanse są co najmniej tak duże, że błąd leży po stronie ucznia, a nie instruktorów. Miejmy nadzieję, że bardziej, jeśli instruktor jest w ogóle kompetentny.
Kiedy zderzają się fakty, zakładam, że jedno z poniższych jest prawdziwe: a) mylę się, pozwól mi dowiedzieć się, dlaczego; b) Druga jest błędna, potwierdzę to; c) Wystąpiło nieporozumienie, wyjaśnijmy. Nie chodzi o wygraną lub przegraną; chodzi o wykrycie, które z nich jest prawdziwe i jaki wgląd można uzyskać w przypadkach a i c (lub dowiedzieć się, co można bezpiecznie zignorować w przypadku b).
Dobrze. Ale „wyzwanie” to niewłaściwe słowo na którekolwiek z nich. Wyzwanie jest jednoznacznie konfrontacyjne, zwłaszcza biorąc pod uwagę charakterystykę profesora przedstawioną na początku. Powtarzam: nie rzucaj wyzwania. ***ZAPYTAĆ***. Osiąga te same (uzasadnione) cele bez rzucania emocjonalnego granatu w rozmowę. I jeśli nie uważasz, że ma MISSPOKEN, a trafne stwierdzenie ma kluczowe znaczenie dla życia i zdrowia, wyłącz je, zamiast zakłócać całą klasę i cały przepływ jego prezentacji. Daj mu godność pozwalania mu (wydawać się) poprawiać siebie, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Zgadzam się z zasadą „nie prowokuj, pytaj”. Jeśli chodzi o zakłócenia, często będę brać pod uwagę wielkość klasy - nie miałbym skrupułów, mówiąc w klasie 10, ale reagowałbym tylko na wielkie rzeczy w klasie 200. Jednak „godność” .. , śruba godności. Nikt nie jest nieomylny, a ludzie, którzy * próbują * wyglądać nieomylnie, natychmiast tracą mój szacunek. Jestem w pełni z @BenCrowell:, pozwalając na przesuwanie się fałszu i błędów jest większą przeszkodą w edukacji niż szybkie „Czy to nie powinno być„ 4 ”? - Och, prawda!”.
„Czy to nie powinno być 4” - na pewno; jeśli jest to literówka, należy ją natychmiast poprawić. „Czy nie powinno się stosować zupełnie innego podejścia” - argumentujcie na temat treści zajęć w trybie offline, JEŚLI nie są one szczególnie prowadzone w trybie seminaryjnym / socjalistycznym - w takim przypadku instruktor na ogół powiedziałby od razu, że on z zadowoleniem przyjmuje pytania, nawet jeśli odbiegają od planu lekcji. Jeśli musisz zadać pytanie, znasz odpowiedź.
@keshlam: OK, przykład bez literówki (~ 1990, liceum): „Urządzenia peryferyjne wyjściowe obejmują dziurkacze do kart, drukarki, plotery ... Monitory? Myślę, ale to przemijająca moda. Są bezużyteczne, musisz skopiować wszystko ręcznie, zanim zniknie. To nie potrwa długo, zanim ludzie zdadzą sobie sprawę, jak głupio jest płacić te wszystkie pieniądze tylko po to, by ponownie użyć pióra. Nie przejmuj się monitorami w teście. " (o wiele bardziej pasuje do pytania OP, jak sądzę, niż do przykładu matematycznego)
Zawsze można znaleźć wyjątki; są tam źli instruktorzy. Jednak te nieliczne osoby są nieuleczalne, a przerwanie lekcji, aby się z nimi kłócić, jest bardziej prawdopodobne, że ktoś nie nauczy się tego, czego * mogą * nauczyć, niż poprawi ogólną wiedzę. Jeśli nie możesz pracować z nauczycielem, a nie przeciwko nim, porzuć klasę i powiedz kierownikowi wydziału, dlaczego, i pozwól * im * spróbować znaleźć lepszego instruktora. Nie próbuj przejmować nauczania klasy; to nie jest twoja rola ani twoja odpowiedzialność, ani coś, co faktycznie możesz zrobić skutecznie z miejsca ucznia.
... Ma prawo do swojej głupiej opinii, cała klasa już wie, że to głupia opinia, az punktu widzenia ucznia od razu ważne jest to, że jego opinia nie będzie na teście.
#5
+4
Donna
2014-01-15 16:56:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiem tak, on jest nauczycielem, a ty jesteś uczniem. Zadaj sobie pytanie, czy naprawdę warto wspomnieć o rzeczach, w których się myli. Jeśli nie, to prawdopodobnie najlepiej jest zachować ciszę i nie obniżać ocen. Zawsze będą tacy jak on. Jeśli będziesz próbował go wyzwać, możesz równie dobrze sam zostać „dobrym” wojownikiem, jak on.

... a jako student Twoim zadaniem jest kwestionowanie każdego aspektu prezentowanego materiału, zamiast wierzyć profesorowi na słowo za wszystko.
Jednak na zajęciach niekoniecznie jest odpowiedni czas lub miejsce, aby rzucić wyzwanie profesorowi. Jest to szczególnie ważne, jeśli spowoduje to dalsze zamieszanie wśród innych uczniów.
@RobVolgman Czasami tak jest, ale uważam, że częściej jest tak, że profesor, który pomylił się, jest mylący. Ludzie próbują zrozumieć, jak coś działa, kiedy nie.
#6
+3
Julian
2014-01-16 00:08:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy to od tego, czy ten nauczyciel niebezpiecznie się myli, czy nie.

Jeśli uczył wszystkich niewłaściwych rzeczy, trzeba mu postawić wyzwanie. Rzucanie mu wyzwania w klasie nie pomoże. Porozmawiaj z nim w jego strefie komfortu i dowiedz się, co możesz. Jeśli naprawdę jest złym nauczycielem, musisz znaleźć sieć wsparcia w swoim kampusie i wymyślić, jak eskalować problem.

Ale w tym przypadku wygląda na to, że jest dobrym nauczycielem, próbującym przejść przez lekcja, jak powiedzieli inni, ale niekoniecznie całkowicie aktualna lub dobra w upokarzaniu inteligentnych dupków.

W takim przypadku dowiedz się, co możesz, może mieć stare pomysły, które są naprawdę świetne! Jeśli możesz uczyć jego klasę, skrytykuj to.

#7
+2
Alexander F.
2014-01-15 14:17:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potraktuj tę sytuację jako coś, co przypomina namalowanie abstrakcyjnego obrazu - możesz dowolnie szkicować wszystko, co możesz sobie wyobrazić, ale musi mieć znaczenie lub cel tego, co robisz. Chodzi o to, że twój profesor prawdopodobnie nie jest świadomy tego, co uważasz za „wadę” w postępowaniu z jego studentami, jako takie, służenie mu jako „cień” może sprawić, że zda sobie z tego sprawę. Ale jeśli jest świadomy, problem polega na tym, aby nie myśleć o sposobach harmonijnego radzenia sobie z nim; raczej powinieneś dostosować się do takiej atmosfery w klasie, jakiej on chce.

To rzeczywiście „abstrakcja”, ponieważ nikt inny tak naprawdę nie zna najlepszego sposobu na stworzenie takiego środowiska uczenia się lub nauczyciela, jakiego chcesz, poza ty ...

#8
+2
h22
2014-01-16 18:29:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy w dużej mierze od specyfiki kraju i uczelni. Jednak podczas moich studiów zdarzyło mi się kiedyś obserwować, jak studenci zastępują profesora, który uważał, że nie jest on wystarczająco kompetentny na danym kierunku.

Grupa studentów powinna zwrócić się do kierownictwa uczelni prosząc o zmianę nauczyciela jako niewystarczająco dobrego. Oczywiście taka aplikacja musi wymieniać wiele błędów merytorycznych w prezentowanym materiale, odkryte tematy, które uważasz za istotne dla przedmiotu, przykłady niedostarczonych informacji, które Twoim zdaniem byłyby bardzo istotne dla danego wykładu i tym podobne. Zgłosić się powinna znaczna liczba uczniów, więc trudno byłoby po prostu przedstawić to jako konflikt osobisty.

Jeśli osoba prowadząca zajęcia nie jest kierownikiem laboratorium / zakładu, ale znajduje się pod nadzorem innego kompetentnego profesora, możesz również porozmawiać z jego przełożonym. Niektóre uniwersytety koncentrują się na badaniach tak głęboko, że nauczanie może zostać przekazane komuś młodszemu i mniej doświadczonemu.

Jeśli nie możesz znaleźć wystarczającej liczby argumentów lub zwolenników tej procedury, profesor jest właściwie kompetentny ...

#9
+1
chuckctv
2014-01-15 16:48:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jego zadaniem jest zaszczepić uczniom, że wie wszystko, aby go słuchali i podążali za nim. Jedyne, co byś robił, to niszczenie tego, co on próbuje zbudować ze swoimi uczniami.

Nie będzie to dla ciebie dobre, ani nie zaoferuje ci niczego pozytywnego na kursie i najprawdopodobniej zaszkodzi twoim ocenom. Jeśli wiesz więcej niż większość, zamiast używać go do atakowania swojego nauczyciela, zrób coś, co w równym stopniu da ci to, czego według mnie chcesz od nauczyciela - „Jego szacunek, & wiedząc, że jesteś bardzo kompetentny” - oferując pomoc innym uczniom, którzy potrzebują pomocy.

W ten sposób możesz pokazać swoją inteligencję w tej dziedzinie, a twój nauczyciel pokocha pomoc w klasie, ponieważ większość nauczycieli jest już rozproszona i najprawdopodobniej będzie błyszczeć lepsze oceny. Nawet jeśli „TY” popełnisz błąd, starając się pomóc innym, może to przeoczyć podczas oceniania.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...