Pytanie:
Zrobiłem coś, z czego nie jestem dumny i słusznie zostałem oskarżony o oszukiwanie przez instruktora. Co dalej dla mnie?
throwaway-89760
2020-05-03 07:29:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednorazowe konto związane z tym problemem. Potrzebuję porady. Jestem na kursie inżynierskim i zdałem egzamin online (dzięki COVID-19) bez zabezpieczenia przed oszustwami, wystarczy, że „otwórz teraz, zwróć się w ciągu 2” godzin ”. Spędziłem zbyt dużo czasu na doskonaleniu jednego konkretnego pytania (obwiniam mój zdiagnozowany niepokój testowy za tę część tej sytuacji), więc, dodam dość głupio, skorzystałem z zasobu, którego nie wolno mi było używać. Otrzymałem e-maila od instruktora, że ​​zostałem oskarżony o oszustwo.

Po jednokrotnym zemdleniu i dwukrotnym wymiotowaniu przeczytałem wiadomość i dowiedziałem się, że mam 2 opcje. Pierwsza z nich to obalenie i przedstawienie dowodów wbrew oskarżeniu, którego nie miałem. Drugą opcją było zaakceptowanie zerowej oceny z mocno ważonego pytania, ale zachowanie oceny i zaakceptowanie jej jako oceny z egzaminu. Była to dość łagodna kara, ponieważ w programie nauczania określono, że każda forma oszukiwania na jakimkolwiek egzaminie skutkuje wynikiem 0 na tym egzaminie i niepowodzeniem w trakcie kursu. Mogę tylko przypisać to temu, że zawsze chodziłem na wykłady, aktywnie robiłem notatki, zadawałem wiele pytań i siedziałem w pierwszym rzędzie (tak jak powinni to robić WSZYSCY studenci). Dlatego zgodziłem się na tę opcję i mimo wszystko skończyłem na zaliczającej się średniej w klasie, ponieważ bardzo ciężko pracowałem, aby dobrze zrozumieć materiał (nie jestem osobą uzdolnioną naukowo, jeśli mogę dodać.) .

Wraz z obiema opcjami, raport o nierzetelności akademickiej zostanie zgłoszony kierownikowi wydziału inżynierii mojej dyscypliny. Stamtąd nie jestem pewien, jak będzie wyglądała sytuacja. Uczelnia nie ma ustalonych zasad dotyczących takiej sytuacji w ramach polityki akademickiej lub przewodnika dla studentów, do których zwracam się do Academia. Nigdy nie robiłem czegoś takiego i nie jestem pewien, dokąd się zwrócić lub gdzie iść dalej, w zależności od tego, gdzie sytuacja się eskaluje.

Obawiam się również, że po ukończeniu studiów (Stany Zjednoczone) kwalifikuję się do uzyskania poświadczeń bezpieczeństwa. Obawiam się tylko, że zostanie to odebrane jako poważna, poważna czerwona flaga i może spowodować, że nie będę w stanie uzyskać wspomnianego zezwolenia, mimo że nie mam nic w moich aktach (nawet tak drobnych jak zatrzymanie ruchu). Czuję, że to z pewnością zrujnuje moją karierę (słusznie, jeśli tak, mogę dodać), ponieważ każda forma mojej pracy najprawdopodobniej będzie wymagała takiego pozwolenia. Ale ponieważ nigdy wcześniej nie otrzymałem pozwolenia, nie jestem pewien, jak to wpłynie. Czy dla każdego, kto ma doświadczenie w tej dziedzinie, jest to główna czerwona flaga? Czy powinienem teraz zmienić kierunek na coś, w którym mogę dostać pracę bez niej?

Bez względu na zmianę kierunku studiów, jeśli stracę stypendium naukowe na uniwersytecie (znowu słusznie), będę zmuszony rzucić się i / lub mocno zadłużyć się, aby dokończyć karierę akademicką. Zdecydowanie warto, jeśli tak, ale nadal denerwuje. Ponownie, nie jest to utrwalone w żadnym miejscu w dokumentacji, do której mam dostęp, więc czy coś takiego byłoby możliwą / odpowiednią karą za moją akademicką nieuczciwość?

Całkowicie rozumiem, że to pokazuje, że mam niewiele doświadczenie w konkretnej dziedzinie tej klasy i że w sile roboczej, jeśli popełnię z tego powodu błąd, mogę kosztować życie. Jeśli już, to najbardziej obrzydliwa część całej tej sytuacji. Z tego powodu obecnie ponownie studiuję wszystkie materiały w klasie i upewniam się, że zachowam wiedzę, której mnie nauczono. Ale pracodawcy, czy w ogóle rozważalibyście zatrudnienie kogoś takiego jak ja, gdybyście się o tym dowiedzieli?

Naprawdę doceniam każdego, kto to czyta. Wszelkie uwagi dotyczące mojej uczciwości proszę zostawić w sekcji komentarzy, a nie w sekcji odpowiedzi.

https://academia.stackexchange.com/questions/30539/i-was-caught-cheating-on-an-exam-how-can-i-minimize-the-damage Duplicate?
Widziałem ten post, ale czułem, że moja sytuacja była wystarczająco inna ze względu na okoliczności, kiedy / gdzie byłem.
Nie mogę bardziej zdecydowanie zalecić rozmowy z lekarzem lub doradcą na temat swojego niepokoju.Omdlenie i wymioty z powodu stresu to okropne miejsce (sam doświadczyłem podobnego).Dobra wiadomość jest taka, że można nauczyć się lepiej radzić sobie z lękiem, a jakość życia i radość z życia znacznie się poprawią.Prosimy o przestrzeganie tej rady.Powodzenia z Twoimi studiami.
Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/107558/discussion-on-question-by-throwaway-89760-i-did-something-i-am-not-proud-of-and).Przeczytaj [to FAQ] (https://academia.meta.stackexchange.com/questions/4230/why-do-the-moderators-move-comments-to-chat-and-how-should-i-behave-afterwards) przed zamieszczeniem kolejnego komentarza;dodatkowe odpowiedzi lub argumenty w komentarzach zostaną usunięte bez powiadomienia.
Czy znasz podstawę (dowody) oskarżenia o oszustwo?Nie jestem pewien swojej jurysdykcji, ale w większości miejsc jesteś niewinny, dopóki wina nie zostanie udowodniona.O ile nie zrobiłeś czegoś takiego jak kopiowanie tekstu z nieautoryzowanego zasobu słowo w słowo, zastanawiam się, czy instruktor / szkoła nie używał na twoim komputerze jakiegoś złośliwego oprogramowania szpiegującego bez twojej zgody, co jest poważnym przestępstwem w większości jurysdykcji.(O wiele, dużo poważniejsze niż jakiekolwiek oszustwo, którego mogłeś popełnić, a które powinno zakończyć karierę dla tego, kto to zrobił).
Jeśli twój uniwersytet jest podobny do mojego i było to twoje pierwsze wykroczenie, prawdopodobnie nie będzie to miało długoterminowych konsekwencji, zakładając, że unikniesz powtórzeń.W moim przypadku oszustwo zwykle nie pojawia się w transkrypcjach i chociaż prowadzimy zapisy, mają one głównie na celu umożliwienie zainscenizowanej reakcji uczniom z wieloma wykroczeniami - lub innymi słowy: nałożenie kar w postaci rosnącej surowości (do punktuwykluczenie).
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+174
Dan Romik
2020-05-03 08:08:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, co robisz, nazywa się katastrofą. Ten incydent, choć nieprzyjemny i lekko poważny, po prostu nie jest zdarzeniem niszczącym życie, o którym myślisz, i nie jesteś złą osobą, jaką wyobrażasz sobie, że popełniłeś ten akt nieuczciwości.

W rzeczywistości myślę, że najgorszym aspektem tej sytuacji są negatywne myśli, które o niej masz, które brzmią, jakby miały znacznie większy potencjał do wykolejenia twoich studiów, zdrowia psychicznego i (jeśli pozostawisz je bez kontroli) twojej przyszłej kariery, niż fakty opisanej sytuacji.

Nie mogę autorytatywnie komentować twoich konkretnych hipotetycznych scenariuszy utraty pozwolenia, porażki zawodowej itp., ale po prostu brzmią one wysoce nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę moje lata doświadczenie w środowisku akademickim w USA. Moja rada jest taka, weź głęboki oddech i zasięgnij porady i rady od doświadczonych osób w Twojej instytucji, które mogą udzielić Ci:

  1. użytecznych i praktycznych informacji na temat możliwych skutków oszukiwania kariera (która, szczerze mówiąc, przypuszczam, będzie zasadniczo wynosić zero, jeśli jest to jednorazowy incydent, chociaż może wystąpić tymczasowa kara, która może Cię nieco cofnąć);

  2. osobno w związku z tym porady dotyczące zdrowia psychicznego, które pomogą Ci uniknąć przytłoczenia lękiem.

Powodzenia!

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Patrząc kilka godzin później, widzę, co masz na myśli mówiąc o „katastrofizacji” i czytaniu o tym, to zdecydowanie pasuje.Zdecydowanie powinienem poszukać doradcy, nie tylko z tego powodu, ale także w przypadku innych problemów psychicznych, które miałem w przeszłości.Jeśli chodzi o część akademicką, moja szkoła ma doradców akademickich, do których z pewnością mogę się zwrócić, gdy wszystko rozwiążę psychicznie.Akceptuję każdą tymczasową karę, ponieważ to, co zrobiłem, było zdecydowanie złe, ale z ulgą słyszę, że obie odpowiedzi mówią, że to nie koniec kariery, która się nie zaczęła.
@throwaway-89760: Całkowicie zgadzam się z odpowiedzią Dana, że nie jesteś taki zły, za jakiego się uważasz, nie tylko dlatego, że zaakceptowałeś już konsekwencje swoich przeszłych wyborów, ale także dlatego, że przyznałeś się do błędu etycznego.Zatem faktycznie masz moralne prawo do robienia postępów w swoim życiu (jeśli nie masz nic przeciwko mojej opinii) i szczerze życzę ci wszystkiego najlepszego w przyszłości!=)
Omówiłem podobną sytuację z agentem OPM prowadzącym postępowanie wyjaśniające w sprawie jednego z moich studentów.Powiedziano mi, że jeśli student powiedziałby prawdę o incydencie związanym z oszukiwaniem, byłoby to „negatywnym wskazaniem”, ale samo w sobie nie skutkowałoby odmową wydania zezwolenia.Jednak agent powiedział, że jeśli student skłamał na temat incydentu, prawdopodobnie uniemożliwiłoby to zezwolenie.Uwaga: * jeden * agent, około * jeden * student, a teraz może dziesięć lat temu, więc nie jest to uniwersalna odpowiedź.
Z tego, co rozumiem, zezwolenie dotyczy znalezienia rzeczy z przeszłości, które mogą zostać użyte przeciwko tobie (między innymi), a ujawnienie się i wzięcie na siebie odpowiedzialności oznacza, że nie można tego wykorzystać jako szantażu lub innych środków, które mogą być prawdopodobneaby uczynić cię niejasnym.
#2
+48
Jamie Watts
2020-05-03 07:47:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OK, to tylko moja opinia, ale jestem profesorem z dużym doświadczeniem życiowym.

Kilku, bardzo niewielu, ale niektórzy z moich uczniów oszukiwali na egzaminach, które im dałem. Wpadli w kłopoty.

Może powinienem wyjaśnić to stwierdzenie. Niektórzy z moich uczniów zostali przyłapani na oszukiwaniu i wpadli w kłopoty. Nie wiem, jaka część rzeczywiście została oszukana - prawdopodobnie więcej niż została złapana. Ja sam nigdy nie oszukiwałem w szkole. Ale wiem, że to się wydarzyło wokół mnie.

Żyjemy w bezprecedensowym czasie obcości, presji, dziwnych możliwości „udoskonalenia” testów online, których nie powinniśmy, długie godziny myśląc o wirusach i przyszłości.

To powiedziawszy, zostałeś przyłapany na robieniu na egzaminie online czegoś, czego nie powinieneś był robić, zostałeś ukarany i to już koniec. To nie koniec świata. Tak, to znak na twojej dobrej skądinąd dobrej historii. Tak, nie powinieneś tego robić. Nie, to nie zrujnuje twoich szans na dobrą pracę. Po prostu nie będzie - wszystko będzie dobrze, o ile będziesz dawać z siebie wszystko i nie bądź głupi ponownie.

Nie, Twoja opinia była bardzo pomocna, dziękuję za odpowiedź.To trochę dalekie od końca, w zależności od tego, co mówi dept Chair, ale mam nadzieję na najlepsze i spodziewam się najgorszego, ale zdecydowanie pocieszające jest to, że to nie koniec kariery, która jeszcze się nie zaczęła.„bycie głupim” to bardzo dobry sposób na opisanie tej sytuacji.
#3
+22
cag51
2020-05-03 13:30:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że inni udzielili kilku pomocnych ogólnych rad. Pozwolę sobie odpowiedzieć na dwie konkretne kwestie.

Wraz z obiema opcjami raport o wykroczeniach akademickich zostanie zgłoszony kierownikowi wydziału inżynierii mojej dyscypliny.

Myślę, że warto go zrozumieć to dalej. Czy to tylko e-mail do przewodniczącego, czy też jest to coś „z twoich akt”, co zostanie zgłoszone pracodawcom, rządowi lub innym stronom trzecim? Będzie to zależeć od polityki Twojej instytucji i charakteru Twojej sankcji. Myślę, że rozsądne jest pytanie o to, o ile jest jasne, że chcesz po prostu zrozumieć karę i nie kwestionujesz, że na nią zasługujesz.

Obawiam się również, że po ukończeniu studiów (Stany Zjednoczone) kwalifikuję się do uzyskania poświadczeń bezpieczeństwa ... Czy jest to ważna czerwona flaga dla każdego, kto ma doświadczenie w tej dziedzinie?

Nie. Jeśli zostaniesz o to zapytany, bądź szczery (mam nadzieję, że zdarzyło się to tylko raz i nauczyłeś się lekcji).

Dziękuję za odpowiedź na te części.Poczytałem więcej o tego typu raportach na moim uniwersytecie, a oni specjalnie użyli słowa „sankcja”, tak jak mój profesor zrobił w e-mailu.Zakładam, że 0 w pytaniu będzie karą (sankcją) za działanie, a raport będzie oceną na jakimś moim zapisie, najprawdopodobniej moim akademickim transkrypcie.Poniżej znajduje się informacja, że jeśli odmówisz przyjęcia sankcji, transkrypcja akademicka zostanie wstrzymana.Zdecydowanie wyciągnąłem wnioski z tej sytuacji i będę tak szczery, jak tylko potrafię, opisując ją, jeśli zostanie o to poproszony.
Niektóre uniwersytety (takie jak mój) prowadzą zapisy postępowań dyscyplinarnych przeciwko studentom, zarówno akademickim, jak i innym, ale są to zapisy oddzielne od transkrypcji.Studenci lub niedawni absolwenci poszukujący poświadczeń bezpieczeństwa (lub przyjęcia na studia prawnicze) są czasami proszeni o przedstawienie dokumentacji dyscyplinarnej i _wyjaśnienie_ wszelkich incydentów, które się tam pojawiają.
#4
+17
Owen Reynolds
2020-05-03 23:09:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem kiedyś wizytę pracownika rządowego w sprawie byłego studenta, który potrzebował poświadczenia bezpieczeństwa. Wcześniej przyłapałem go na zdradzie w pracy domowej i napisałem to. Wydział nieuczciwości akademickiej najwyraźniej nadal miał rekord (student prawdopodobnie był absolwentem).

Incydent wydawał się nie stanowić problemu. Śledczy poprosił mnie o opisanie tego - student przyznał się do kopiowania, dostał tylko 0 z zadania i nigdy więcej nie miałem z nim kłopotów. Śledczy wydawał się odprężyć, jakby to była rutyna.

Więc tak, będzie sprawdzany w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa, ale tylko dlatego, że patrzą na wszystko , prawdopodobnie nie będzie problemem i będzie zabawą dla instruktora (zadał mi długą serię standardowych pytań: gdybym wiedział, że student ma długi hazardowe itd. Niektóre były rzeczy, o których nigdy bym nie pomyślał) .

Jeśli chodzi o inne bezpośrednie konsekwencje, w mojej szkole stanowej w USA obowiązuje zasada, że ​​przyłapanie na oszustwie raz było ostrzeżeniem - nic dodatkowego się nie wydarzyło. Zostało to odnotowane tylko na wypadek, gdyby uczeń został ponownie spisany, kiedy zakładam zawieszenie i co się zaczęło. Potwornie niewygodne spotkanie z nimi (tak, będzie spotkanie po tym z instruktorem) było głównie okazją do upewnienia się, że uczeń nie może powiedzieć „ale nie wiedziałem, że robienie X to oszukiwanie”.

Och, to pasuje całkiem nieźle.Z ulgą słyszę, że jeden incydent niczego nie wykolei, ale na pewno będzie to interesująca rozmowa, gdy nadejdzie ten dzień.Mam nadzieję, że polityka mojej szkoły jest podobna do twojej, ponieważ nigdy więcej tego nie zrobię, a ostrzeżenie jest łagodną karą.Nie jestem pewien, czy w najbliższym czasie będę mógł spotkać się twarzą w twarz z powodu pandemii, ale jeśli tak, nie powiem nic na ten temat;Oszukiwałem, prosto i prosto i nie powinienem tego ukrywać.Bardzo dziękuję za pomoc w tej sprawie.
Nie wyobrażam sobie, żeby pracodawca kiedykolwiek o to zapytał.Jeśli dostaniesz zezwolenie, szczegóły są bezcelowe - to nie tak, że możesz dostać zezwolenie C, a oni potrzebują wyjaśnienia.W przypadku szkoły założyłbym, że Zoom czy cokolwiek oni używają;akademicki koordynator ds. nieuczciwości musiałby się z Tobą skontaktować bezpośrednio.Straszna analogia, ale wyobraź sobie, że instruktor to prokurator pracujący na ugodę, a następna osoba to sędzia (ale to nie sędzia - pierwszy, którego spotkałem, był typem słodkiej babci, zbliżającej się do emerytury. Myślę, że naprawdępodobało mi się pomaganie młodym ludziom uczyć się na podstawie tego doświadczenia).
#5
+9
reirab
2020-05-03 23:43:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nieuczciwość akademicka (a tak naprawdę nieuczciwość w ogóle) jest zła. Nie powinieneś tego robić i nie powinieneś tego powtarzać. I wychodzę z twojego pytania, że ​​już to wszystko wiesz i wydaje się, że żałujesz, że to zrobiłeś, i jest mało prawdopodobne, że popełnisz ten błąd ponownie.

Biorąc to pod uwagę, jeśli powyższe wydaje się być oczywiste dla twojego jak nam się wydaje z twojego pytania, to nie sądzę, żebyś miał zbyt wiele powodów do zmartwień.

W szczególności nie martwiłbym się kwestią poświadczenia bezpieczeństwa. Posiadam poświadczenie bezpieczeństwa w USA i przeszedłem proces weryfikacji. Tak, absolutnie będą rozmawiać z twoim uniwersytetem (i lokalnymi organami ścigania itp.) Podczas sprawdzania twoich danych i istnieje spora szansa, że ​​dowiedzą się o tym incydencie, ale wydaje się bardzo mało prawdopodobne, że naruszy to twoje bezpieczeństwo zezwolenie, o ile to się nigdy więcej nie powtórzy i nie kłamiesz o tym.

Wiele osób popełnia głupie błędy, zwłaszcza w liceum i na studiach. Osoby sprawdzające tożsamość wiedzą o tym i widzą to przez cały czas. Czy to, co zrobiłeś, jest poważne? Tak. Czy to na tyle poważne, że odrzucą z ręki twoje poświadczenie bezpieczeństwa za jednorazowy incydent, z którego najwyraźniej się dowiedziałeś? Prawie na pewno nie.

Mam nadzieję, że ta część jest oczywista, ale i tak powiem: jeśli zapytają Cię o to (o to, czy oszukiwałeś ogólnie, czy o ten konkretny incydent) Powiedz prawdę. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby ten incydent sam z siebie zdyskwalifikował Cię z pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, okłamywanie ich absolutnie . Bądź z nimi całkowicie szczery we wszystkim, o co proszą.

Miałbyś rację, mówiąc tak;Doskonale zdaję sobie sprawę z wagi tego problemu i bardzo mi przykro, że popełniłem tę akademicką nieuczciwość.Nie powiedziałem więcej niż potrzebowałem profesorowi lub katedrze;Nie chciałbym „wkładać stopy w usta” i przez przypadek powiedzieć czegoś, z czego nie mogę się wydostać, więc poczekam, aż poproszę mnie o okazanie smutku.Będę otwarcie mówić o nieuczciwości w odpowiednim czasie podczas ubiegania się o to zezwolenie.To była poważna sytuacja, jak to opisujesz, sytuacja spowodowana „byciem głupim”, o czym wspomina inna odpowiedź.Bardzo dziękuję za odpowiedź.
#6
+2
Nyos
2020-05-04 01:07:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niezupełnie pełna odpowiedź, ale też bez komentarza.

Sugeruję, abyś zapytał swojego profesora, czy mógłbyś powtórzyć test, aby uzyskać lepszą ocenę. Ucz się bardzo ciężko, jeśli masz pozwolenie! To cię uspokaja, przywraca sumienie i pokazuje twojemu profesorowi, że możesz to osiągnąć bez oszukiwania. Może nagrać na wideo czy coś. Może to być również dobry punkt do uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa.

Mam wrażenie, że to może nie być najlepszy sposób działania.Bardzo chciałbym to zrobić i zapytać, a na pewno byłoby to dobre postanowienie, ale w tej chwili nie jestem w stanie prosić o cokolwiek od szkoły lub profesora.Przejrzałem temat, który oszukałem i mam plany, aby to powtórzyć.Dziękuję za odpowiedź / komentarz!
#7
+1
A. I. Breveleri
2020-05-03 19:24:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obawiam się również, że po ukończeniu studiów będę kwalifikował się do uzyskania poświadczeń bezpieczeństwa

Jeśli rozważasz karierę, która będzie wymagała posiadania poświadczenia bezpieczeństwa, z pewnością jakiś punkt zostanie poddany testowi „wykrywacza kłamstw” (wariografu). Twoje wspomnienia o traumie, którą spowodował ten incydent, sprawią, że jeśli nie będziesz odpowiednio traktowany, nie zdasz tego testu. Powinieneś zrobić co najmniej trzy rzeczy, aby uniknąć takiej katastrofy.

Po pierwsze, zrób coś przeciwnego do katastrofy. Niech ten incydent stanie się normalną częścią twojej historii, która nie wyróżnia się w żaden dziwny sposób. Porozmawiaj o tym ze swoim doradcą akademickim. Wyobraź sobie rozmowy z rówieśnikami, w których pojawia się temat oszukiwania i opisujesz ten incydent jako niezwykłą anegdotę. Pomyśl o sobie jako o osobie, która to zrobiła, ale nie o osobie, która to robi.

Po drugie, składając wniosek o zezwolenie, uwzględnij incydent w ujawnieniu wniosku. Właściwie to ledwo na tyle ważne, żeby o tym wspomnieć, ale ma dla ciebie znaczenie emocjonalne. Test wariografem działa na emocjach, a nie na faktach. Egzaminatorzy wykrywający wariografie są wyjątkowo zdolni do ujawnienia wszystkiego, co jest dla ciebie ważne emocjonalnie. Jeśli ukryjesz incydent w swoim wniosku, a następnie ujawnisz go egzaminatorowi wykrywającemu wariograf, zostaniesz trwale oznaczony jako kłamca.

Po trzecie, zbadaj wariograf, zanim się temu poddasz. Przeczytaj The Lie Behind the Lie Detector autorstwa George'a W. Maschke i How To Sting The Polygraph autorstwa Douga Williamsa. Oczywiście musisz przyznać, że ci autorzy mają własne plany, ale fakty zawarte w ich książkach, zwłaszcza dr Maschke, są prawdziwe i dokładne.

Przyłapanie na oszukiwaniu w szkole nie przeszkodzi ci w uzyskaniu poświadczenia bezpieczeństwa, chyba że pozwolisz, by doprowadziło cię to do szaleństwa.

„Jeśli rozważasz karierę, która będzie wymagała posiadania poświadczenia bezpieczeństwa, to z pewnością w pewnym momencie zostaniesz poddany testowi na wykrywaczu kłamstw (wariografie)”.Jest to z pewnością _możliwe_, w zależności od konkretnej pracy, o której mowa, ale „niewątpliwie” jest tutaj zdecydowanie zbyt mocne.Mam tajne pozwolenie i pracowałem jako inżynier w bazie z wieloma bardzo tajnymi projektami.Nigdy nie zostałem poddany takiej próbie.
Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/107698/discussion-on-answer-by-ai-breveleri-i-did-something-i-am-not-proud-of-and-w).
@reirab: Cóż, być może * niewątpliwie * jest trochę mocne.OP może mieć szczęście i nigdy nie znajdzie na swojej drodze egzaminu z wariografem.- Ale nie chcę, żeby po prostu odsunął się od jakiejkolwiek ścieżki kariery, która może mieć w sobie poli.
#8
+1
Flydog57
2020-05-05 10:32:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wystarczy dodać to, co powiedzieli wszyscy inni ... Po prostu bądź szczery. Napisz list do swojego prof. Powiedz, że szczerze żałujesz tego, co zrobiłeś i że nauczyłeś się lekcji. Nie próbuj się z nim targować; po prostu rzuć się na miecz - przyznaj się, że byłeś głupi.

Podziękuj prof. Powiedz mu, że nigdy wcześniej tego nie robiłeś i że mając to doświadczenie, już nigdy tego nie zrobisz. Naprawdę, podziękuj mu za pomoc w nauce lekcji i za uporządkowanie swojego życia. Opowiedz mu trochę o swoim lęku i o tym, że jego działania stały się katalizatorem otrzymania pomocy. Nie próbuj wzbudzać współczucia, po prostu dodaj to jako część swojego „dziękuję”.

I tak jak wszystko inne powiedziało, poszukaj porady. Kiedy skończysz szkołę i dostaniesz pracę dla tego wykonawcy zbrojeniowego, będziesz miał ciekawą historię do opowiedzenia swoim rówieśnikom (OK, może nie).

To świetny pomysł.Na pewno wyślę im profesjonalny e-mail z opisem tego, gdy kara i rekord zostaną sfinalizowane, aby uniknąć kopania mojej dziury głębiej niż może być teraz.Wykorzystam również moje nieuczciwe zachowanie jako sposób na polepszenie siebie i innych w przypadku, gdy będę próbował powiedzieć komuś, aby nie robił nieuczciwych rzeczy.Dziękuję za Twoją odpowiedź!
#9
  0
clearedPerson
2020-05-06 00:15:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przez dziesięć lat trzymałem ściśle tajne dokumenty bez wykrywacza kłamstw. Najbliższe pytanie dotyczyło tego, czy podczas mojego pierwszego śledztwa byłem kiedykolwiek na zawieszeniu. Wyjaśniłem, że jestem na kilku semestrach stażu akademickiego z powodu niskiego GPA. Badacz odpowiedział, pytając, ile kursów nie zaliczyłem. Szczerze odpowiedziałem „dużo” i nigdy więcej nie pojawiło się i zostałem zatwierdzony do uzyskania pozwolenia.

Różne agencje mają różne wymagania. Nigdy nie wysłali mnie na policję, ale później potrzebna była nowa agencja, którą wspierałem. W przypadku politycznego kontrwywiadu pytania są omawiane z wyprzedzeniem. Podczas właściwej sesji pytań śledczy zaskoczył mnie, zaskakując mnie. Zapytał, czy kiedykolwiek oszukiwałem w szkole. Odpowiedziałem tak, co jest prawdą, i też nigdy więcej nie pojawił się. To nie jest typowy zakres zadawania pytań dla tej polityki.

Jeśli chodzi o politykę dotyczącą pełnego stylu życia, twoje życie osobiste, takie jak to pytanie, może zostać zadane lub bardziej dogłębne. Jeszcze go nie wziąłem, ale koledzy powiedzieli mi, że bez problemu przyznali się do poważniejszych błędów w ocenie. (Anegdotyczne, ale jeden miał kilku DUI i zachował zezwolenie nie będące policjantami).

Nie pij i nie prowadź, ale ten incydent nie powinien mieć wpływu na uzyskanie jakiegokolwiek zezwolenia na poziom, zwłaszcza jeśli jest to jednorazowy incydent, szczerze mówiąc.

FWIW, domyślam się, że pytanie o jazdę pod wpływem alkoholu miało na celu sprawdzenie, czy powiedzą prawdę, czy nie.Jest prawie 100% szansa, że wiedzieli już o DUI, zanim zezwolenie zostało kiedykolwiek przyznane.Nawet w przypadku odpraw na niższym szczeblu weryfikacja przeszłości obejmuje sprawdzenie rejestru karnego.O ile pamiętam, w formularzu zgłoszeniowym zawarto również pytanie, czy kiedykolwiek zostałeś aresztowany, a co dopiero skazany za popełnienie przestępstwa.Zgoda, minęło dużo czasu, odkąd musiałem go wypełniać, ponieważ moja obecna praca nie wymaga zezwolenia, więc pamięć o niej jest trochę zardzewiała.
#10
-1
psosuna
2020-05-04 20:14:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oszukiwanie w pracy naukowej jest tak źle postrzegane i ma negatywne konsekwencje, jeśli zostanie złapane z dwóch powodów. Ważne jest, aby zrozumieć te dwa powody. Większość ludzi wyczarowuje to, że oszukując jesteś nieuczciwy.

Jak większość zauważy, jeśli jest to odosobnione wydarzenie, najlepszą rzeczą do zwalczania nieuczciwości jest z kolei uczciwość. Jeśli kiedykolwiek taka sytuacja pojawi się podczas sprawdzania przeszłości stanowiska, odpowiedz tak szczerze, jak to możliwe. O wiele ważniejsze jest wykazanie, że popełniłeś błąd i wyciągnąłeś z niego wnioski. Twoja uczciwość może zostać zakwestionowana, ale istnieją również sposoby, aby udowodnić, że sam incydent nauczył Cię nie tylko tego, że nie powinieneś oszukiwać, ale także uczynił cię w jakiś sposób lepszą osobą.

Drugi i nie tylko Myślę, że ważnym powodem jest to, że ludzie nie uczą się na oszukiwaniu. Oznacza to, że jeśli nie nauczysz się właściwie materiału, który powinieneś znać, twoja praca będzie niskiej jakości. W niektórych sytuacjach może to mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli na przykład oszukujesz i nie wychowujesz się, powiedzmy, w szkole medycznej, możesz spowodować poważny błąd w sztuce i kosztować czyjeś życie, ponieważ nie nauczyłeś się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć. Tam ważne jest, aby wrócić i odpowiednio nauczyć się materiału, który Twoim zdaniem powinien być oszukany . To nie tylko pomaga w twoim przypadku w udowodnieniu, że nauczyłeś się uczciwości, ale także zapobiegniesz faktycznym, „prawdziwym” błędom podczas podejmowania kariery.

Nie rozumiejąc głosów przeciw.Muszę zadać pytanie - czy uważamy, że nadużycia nie są ważne?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...