Pytanie:
COVID-19 - jak poradzić sobie w tej sytuacji z doradcą?
aspire94
2020-03-18 20:16:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem studentem studiów magisterskich z epidemiologii. To szalony czas na naszym polu. Oczywiście uważam, że to, co się dzieje, jest fascynujące (dlatego jestem w tej dziedzinie), ale też niezwykle stresujące.

Mam 2 doradców. Mój główny doradca nie zajmuje się sprawami związanymi z COVID-19. Tak więc, chociaż jest naprawdę zajęta próbą ponownego zaplanowania wszystkich swoich zajęć, tak aby były zdalne i po prostu wszystko przeorganizowała, nie reaguje bezpośrednio na wybuch epidemii. Jednak mój doradca jest w zespole reagowania na epidemię w moim kraju. Zasadniczo współpracuje z rządem nad stworzeniem modeli do przewidywania trajektorii choroby. Spotkałem się z nią 1,5 tygodnia temu i powiedziała, że ​​w zasadzie wszystko, o czym myśli, to COVID-19. To było zanim świat przeszedł do kwarantanny, więc wyobrażam sobie, że sprawy stały się dla niej jeszcze bardziej zajęte.

Mój główny doradca wysłał mi dzisiaj e-mail z informacją o tym, jak postępować naprzód, aw e-mailu, o którym wspomniała, zależy to od tego, jak zajęty jest mój doradca (ale także zapewnił mnie, że wszystko rozwiążemy ).

Niestety, projekt, nad którym teraz pracuję, to modelowanie, a mój główny doradca nie jest modelarzem, więc to mój współ-doradca musi posunąć projekt do przodu. Nadal mam inne rzeczy do zrobienia dla mojej pracy magisterskiej, ale te inne już prawie skończyłem i jestem dopiero na etapie redagowania. Mam dużo więcej do zrobienia w ramach mojego projektu modelowania, ale mój współdoradca jest teraz bardzo zajęty. Skończyłem to, o co poprosiła mnie kilka tygodni temu i chcę jej to wysłać.

Przepraszamy za długi post wyjaśniający moją sytuację. Moje pytanie brzmi, czy powinienem wysłać jej rzeczy, które skończyłem, czy byłoby to trochę głuche? Co mam w ogóle powiedzieć w e-mailu? Nie chcę wyjść z tego, że nie przejmuję się największym kryzysem zdrowotnym od co najmniej dekady, prosząc ją o przejrzenie czegoś, co nie jest nawet związane z COVID-19. Jak w ogóle oprawić e-maila w ramkę, czy też powstrzymać się od wysyłania jej rzeczy przez kilka tygodni?

Jeśli to robi różnicę, chociaż mam biuro, mogę wykonywać 100% mojej pracy zdalnie (i zazwyczaj pracuję z domu co najmniej 3 dni w tygodniu).

Zauważ, że _ to mój współpracownik musi posunąć projekt naprzód_, ale z pewnością to ty musisz iść do przodu, zwłaszcza że twoja praca doktorska jest prawie ukończona.Twój doradca _ jest w zespole reagowania na epidemię w moim kraju_, co może być ich jedynym priorytetem.Jeśli bez nich nie możesz ruszyć do przodu, może poproś swój dział o znalezienie rozwiązania, np. O znalezienie trzeciego doradcy.
Mówi mi, co mam robić dalej.W tym projekcie robię małe kroki na raz.Pracuję nad stworzeniem czegoś przez kilka tygodni, pokazuję jej to, a potem ona mówi mi, na co powinienem spojrzeć jako kolejne kroki.Kiedy to skończę, mówi mi o dodatkowych krokach.
Na poziomie magisterskim powinno być dobrze, abyś sam poprowadził swoją pracę do przodu.Możesz samodzielnie wymyślić kolejne kroki, a następnie wysłać doradcy do pracy dyplomowej aktualną partię wyników i opisać, co zamierzasz zrobić dalej.Powiedz, że rozumiesz, że jest zajęta odpowiedzią, a ty po prostu chciałeś ją zatrzymać. Kiedy będziesz rozmawiać o pracę, będzie to świetna historia, która będzie dowodem niezależności i samodzielności.
Pięć odpowiedzi:
#1
+128
Richard Metzler
2020-03-19 13:25:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako ktoś, kto przez jakiś czas nie studiował, chciałbym zaproponować inną perspektywę. Tak, zajmowanie uwagi współpracownika, gdy pali się dach, jest głuche. Jednak: nabyłeś umiejętności, które są obecnie oczywiście bardzo poszukiwane i jesteś rzucony (miejmy nadzieję) w jedyną w życiu sytuację, aby zastosować te umiejętności. Zwłaszcza, że ​​nie masz sztywnego terminu z pracą dyplomową, teraz są ważniejsze rzeczy niż ukończenie pracy w zaplanowanym czasie. Potraktuj to jako szansę, a nie przeszkodę.

Sprawdź, czy nie masz nic przeciwko swojemu głównemu doradcy, a następnie wyślij e-mail do swojego współpracownika z informacją, że z przyjemnością odłożysz swoją pracę na lodzie i pomożesz ją w pracy nad COVID, jeśli ma coś, w czym mógłbyś pomóc. Jeśli jesteś zdolnym uczniem, prawdopodobnie to zrobi.

Następnie, gdy sytuacja się uspokoi, ponownie oceń sytuację, zobacz, czego się nauczyłeś w międzyczasie i kontynuuj od tego momentu.

+100 za „sytuację raz w życiu”.To naprawdę wyjątkowa okazja dla OP, aby zrobić przełomową naukę, która przyniesie korzyści ludzkości.
Dodałbym, że z samolubnego punktu widzenia artykuły dotyczące COVID-19 prawdopodobnie otrzymają teraz szybką ścieżkę i mnóstwo cytatów.Jeśli możesz pomóc swojemu doradcy, prawdopodobnie będzie to dobre zarówno dla Twojej kariery, jak i dla świata.
W sumie się z tym zgadzam.Wyślę wiadomość e-mail, aby zaktualizować jej stan, poproszę o opinię, wyraźnie mówiąc, że rozumiesz, jeśli nie będzie to informacja zwrotna w odpowiednim czasie, a następnie zaoferuję pomoc w udostępnieniu niektórych prac, to ostatnie tylko wtedy, gdy leży to w twoim interesie (i toprzyniosłoby naprawdę korzyści, więc powinno być).
#2
+20
Dan Romik
2020-03-19 06:07:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, możesz wysłać jej e-maila, ale powinien on być dużo krótszy niż post tutaj. Ogranicz to do absolutnego minimum i nie pozwól swojemu biednemu, przepracowanemu współpracownikowi czytać niepotrzebnych przeprosin, załamywać ręce, wyrażać współczucie i tak dalej.

Coś takiego może zadziałać:

Szanowny doradco,

Kontynuuję nasze spotkanie z zeszłego tygodnia. Jak pamiętasz, potrzebuję od Ciebie informacji na temat Projektu X. W szczególności:

  1. A (do 29 marca, jeśli to w ogóle możliwe)
  2. B (termin do 21 kwietnia)
  3. C (zawsze do połowy maja)

Zobacz załączone dokumenty.

Rozumiem, że jesteś bardzo zajęty sprawami związanymi z COVID-19. Jeśli uważasz, że nie możesz w tym pomóc, czy mógłbyś przynajmniej odpowiedzieć z krótkim podziękowaniem i / lub zasugerować inne osoby lub zasoby, z których mógłbym skorzystać, aby ukończyć projekt? Byłbym bardzo wdzięczny.

Dzięki,

aspire94

To prawie idealne.Może dodać komentarz „jeśli nie usłyszę od ciebie, zrobię komentarz typu X”?
... a jeśli OP jest chętny / zainteresowany, oferta pomocy przy pracy z COVID-19.
-1, ponieważ chociaż sugerowany e-mail działałby dobrze w większości sytuacji, nie jest to normalna sytuacja.Profesor pracuje dosłownie całą dobę, aby ratować życie.To nie jest czas, aby prosić o „podziękowanie” lub sugestie.Albo pomagasz w gaszeniu pożarów, albo usuwasz się z drogi.Teza może poczekać.
@Sam dzięki za komentarz.Nie wiemy, że doradca „pracuje dosłownie przez całą dobę, aby ratować życie”, taka jest Twoja własna interpretacja.Powiedziano nam, że „współpracuje z rządem nad stworzeniem modeli do przewidywania trajektorii choroby”.Domyślam się, że wciąż ma czas na jedzenie, czytanie wiadomości i robienie innych przyziemnych rzeczy, w tym zajmowanie się tu i tam kilkoma sprawami niezwiązanymi z COVID-19.Sytuacja z pewnością nie jest normalna, ale e-mail nie jest obraźliwy.A jeśli naprawdę nie ma czasu, aby to przeczytać lub odpowiedzieć, oczywiście nie będzie.
+1.Nie jestem rodzimym użytkownikiem języka angielskiego, więc mogę się mylić, ale „Zobacz załączniki” brzmi dla mnie koniecznie.Poleciłbym założyć jakąś usługę w chmurze (Dropbox, ...) lub repozytorium github i napisać coś w stylu „Umieszczę [pracę] w [usługa]]. Gdy sytuacja wróci do normy, możesz za jej pomocą sprawdzićmój postęp."
@Taladris no cóż, technicznie rzecz biorąc, używa czasu rozkazującego, jeśli o to ci chodzi.Ale to standardowy sposób wyrażania rzeczy po angielsku i nie jest w żaden sposób obraźliwy.(Najwyraźniej jednak niektóre kultury mogą być wrażliwe na tego typu rzeczy - przypomina mi [to pytanie] (https://academia.stackexchange.com/q/97334/40589).)
@Taladris dzięki za +1 w każdym przypadku!
#3
+16
Andreas Blass
2020-03-18 21:58:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie widzę nic złego w wysłaniu tej doradcy do pracy, którą wykonałeś, pod warunkiem, że dołączysz wiadomość na okładkę, mówiącą, że wiesz, jak bardzo jest zajęta pracą nad COVID-19 o wysokim priorytecie epidemię, ale naprawdę byłbyś wdzięczny, gdyby znalazła czas na zasugerowanie, co powinieneś zrobić dalej.

To było przy założeniu, że pisząc „ona mówi mi, co mam robić dalej”, miałeś na myśli, że naprawdę nie mam pojęcia, co robić, zanim ktoś o tym nie poinformuje. Jeśli z drugiej strony masz pomysł, możesz wspomnieć o nim w wiadomości przewodniej. Coś w stylu „Czy byłoby rozsądnie przyjrzeć się X-owi w następnej kolejności?” mogłaby jej ułatwić albo po prostu powiedzieć tak, albo zasugerować alternatywę.

Nawiasem mówiąc, chociaż w Twojej dziedzinie sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej, z mojego doświadczenia wynika, że ​​studenci, którym zawsze trzeba to, co dokładnie robić, to słabsi uczniowie. Ty (aw szczególności Twoje listy polecające) możesz skorzystać, jeśli samodzielnie przygotujesz kilka pomysłów, jak kontynuować.

Nie nazwałbym siebie słabym uczniem ... Właściwie jestem jednym z silniejszych uczniów w programie.To zależy od tego, nad jakim projektem pracuję.Mój pierwszy projekt (który obecnie jestem na etapie edycji) zrobiłem bardzo samodzielnie.Na początku miałem wskazówki, jak przygotować projekt i oczywiście miałem pytania podczas moich cotygodniowych spotkań, ale generalnie zawsze wiedziałem, co robić dalej.To był projekt, za który odpowiadał mój główny doradca.Mój doradca po prostu robi to trochę inaczej.Biorąc to pod uwagę, zdecydowanie mógłbym zasugerować coś do zbadania.To jest dobry pomysł
Dałbym +1 oprócz ostatniego akapitu.Nie jest to do końca fałszywe, ale wydaje się sugerować, że PO jest słabym uczniem, a to nie wydaje się tutaj sprawiedliwe.
@aspire94 Cieszę się, że wykonałeś wcześniejszy projekt bardzo niezależnie.Miałem nadzieję, że tak się stanie, kiedy napiszę ostatnią część mojej odpowiedzi i dobrze, że już się wydarzyło.Zachęć swojego pierwszego doradcę, aby w liście polecającym wspomniał o Twojej niezależności.
Właściwie uważam, że ostatni (trzeci) akapit jest ważną informacją i został przemyślany.
Trzeci akapit jest słabo rozważany, ponieważ nadaje wagę sprawczą tam, gdzie nie jest to uzasadnione.Jeśli jesteś silnym uczniem i masz niezależne pomysły, to świetnie i ludzie to zauważą.Jeśli jesteś jakimkolwiek typem ucznia i pozwalasz swojemu doradcy wpadać na pomysły, to prawdopodobnie w porządku.Jeśli jesteś słabym studentem i masz niezależne pomysły, jesteś zatopiony.Podążanie własną drogą nie uczyni cię silnym, jeśli jeszcze nie jesteś;po prostu podkreśla twoją istniejącą siłę.
Myślę, że ostatni akapit nie jest prawdziwy.Miałem wielu słabych uczniów, którzy wykazywali dużą inicjatywę - ale w niewłaściwy sposób.
#4
+3
M Juckes
2020-03-20 02:33:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy potrafisz dostosować swój model do problemu, który interesuje wszystkich innych? Nie musisz wymyślać magicznego rozwiązania modelowania epidemii COVID, po prostu użyj swojej wiedzy, aby powiedzieć coś interesującego i istotnego. Pomóż swojemu doradcy w gromadzeniu i syntezie danych, zrób trochę modelowania i zapisz wszystko. Zainteresowanie tematem przeważy nad wadami konieczności zmiany taktyki na tak późnym etapie studiów.

Najpierw musisz omówić tę (lub jakąkolwiek inną opcję) ze swoim głównym doradcą.

Zachowaj ukończone już materiały i spróbuj omówić je ze swoim współdoradcą, jeśli i kiedy wybuch epidemii COVID będzie pod kontrolą.

Naprawdę nie mogę tego zrobić.Mój drugi projekt (obecny) musi być nieco powiązany z moim pierwszym.A moja pierwsza jest zupełnie niezwiązana z COVID ani nawet wirusami (patrzę na bakterię).Mój model nie może być przystosowany do COVID.To po prostu nie zadziała, to, co studiuję, a COVID to zupełnie inne rzeczy.Skontaktowałem się z moim głównym doradcą, który pyta, co robi mój drugi doradca w odniesieniu do opinii uczniów
OK, widzę, że pomysł dostosowania twojego modelu był chybiony.Oferowanie pomocy w zarządzaniu danymi może nadal być dobrym posunięciem ... chociaż nie wiem, jak to działa w Twojej dziedzinie.W przeciwnym razie popieram powyższe sugestie, że grzeczny e-mail byłby wart zachodu.
@aspire94 Wszystkie projekty dotyczące modelowania chorób są „w pewnym stopniu powiązane” - jeśli istnieje możliwość pomocy przy modelowaniu, które robi Twój partner, możesz zrobić coś, co ma natychmiastowe praktyczne zastosowanie i uzyskać współautorstwo na przyzwoitym papierze, który jest w tej chwili aktualny, który powinien IMHOtak samo (lub nawet bardziej) przydatne dla końcowej tezy niż inny projekt modelowania związanego z bakteriami.
@Peteris Mój pierwszy projekt nie jest projektem dotyczącym modelowania chorób, więc tematy muszą być powiązane.W tym dziale Twoje tematy muszą być powiązane.Więc jeśli moje wyniki z mojego pierwszego projektu coś pokazały, muszę jakoś wprowadzić te ustalenia do mojego drugiego projektu.Nie możemy wykonać 2 zupełnie różnych projektów modelowania.Ale zapytam swojego doradcę, czy jest coś, w czym mógłbym pomóc i mam nadzieję, że jest coś (ponieważ naprawdę chcę pracować nad COVID-19)
#5
+3
Zsolt Szilagyi
2020-03-20 15:05:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poszedłbym z

  Szanowny Doradca, w zeszłym tygodniu uzgodniliśmy ... Oczywiście, wszystkie nasze poprzednie plany są już nieaktualne. Daj mi znać, czy mogę być z jakaś pomoc. Jeśli nie, ponieważ chcę kontynuować moją pracę bez nakładania na Ciebie żadnego ciężaru, doceniam, jeśli wskażesz mi kogoś, z kim mógłbym się skontaktować.  


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...