Pytanie:
Czy można pracować w pełnym wymiarze godzin i zrobić doktorat?
Lobo
2013-03-20 14:53:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy można zrobić doktorat pracując w pełnym wymiarze godzin w firmie prywatnej (nie na studiach) (8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu)? A może to za dużo pracy lub stresu?

Czy praca w prywatnej firmie jest nauką o doktoracie, czy jest zupełnie niezwiązana?
całkowicie niezwiązane.
Siedemnaście odpowiedzi:
#1
+69
Nick
2013-03-20 20:56:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie to robię. Mam pracę na pełny etat i jestem doktorantem z informatyki. Jest to na pewno możliwe, ale było to najtrudniejsze doświadczenie w moim życiu. Jestem za najtrudniejszą częścią i kończę moją pierwszą publikację. Zajmuję się tym również przez 3 lata (miałem już tytuł magistra), więc dotarcie do tego punktu zajęło mi znacznie więcej czasu niż w przypadku studenta dziennego.

To było niezwykle stresujące i możesz pocałować swoje życie poza pracą + pożegnanie ze szkołą. Musisz również bardzo dobrze zarządzać czasem i mieć świadomość, że w ciągu kilku lat będą wydarzenia życiowe, które odciągną Cię od szkoły.

Kiedy decydowałem, czy to zrobić, czy nie to bardzo nie doceniłem ilości czasu i wymaganej energii. Bardzo się cieszę, że do tej pory trzymałem się tego, ale muszę powiedzieć, że gdybym miał dokładny obraz obciążenia pracą, prawdopodobnie bym się z tym nie zgadzał.

Potrzebujesz ogromnego zaangażowania, aby cel, aby to osiągnąć. Jeśli interesujesz się dyplomem, prawdopodobnie odniesiesz porażkę. Chyba gdzieś pamiętam, że stopień ukończenia studiów doktoranckich wynosi około 50/50. Dodaj do tego pracę na pełny etat, a szanse są przeciwko tobie. Ale jest to absolutnie możliwe do pokonania przy odpowiednim wysiłku.

Dałbym +1 temu, co powiedział Nick. Doktorat w pełnym wymiarze godzin i praca na pełny etat to jak dwie prace na pełny etat. Jest bardzo prawdopodobne, że pożegnasz się z życiem towarzyskim na lata. Jeśli żyjesz w związku, zdecydowanie radzę to przemyśleć, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że stracisz emocjonalnie więcej niż rzeczywistą korzyść, jaką może przynieść.
:) Jestem w tym samym punkcie co Ty i aby wszystko działało, moja dyplomacja (prawo) bardzo różni się od doktoratu (informatyka) ...
Podobnie jak Nick, kończę doktorat.w informatyce.Siedem lat i ABD w końcu przyznałem, że nie mogę być tym samym rodzicem, jakim chcę być, studentem, którym chcę być, i pracownikiem, którym chcę być jednocześnie.To poświęcenie i mam to szczęście, że w tej chwili jestem w stanie poświęcić pracę na pełny etat.Stacjonarny doktoratodbija się negatywnie na Twoim zdrowiu, życiu społecznym, związkach, rodzinie itp. Połącz to z pracą na pełny etat, zwłaszcza w dziedzinie płatnej.Widziałem, że niektórzy ludzie odnoszą większe sukcesy dzięki płatnym stażom letnim.Zależy od branży.
Jeśli wykonałeś razem pracę i doktorat, czy ma to negatywną rolę, jeśli chcesz pozostać w Academia jako postdoc?
#2
+57
user102
2013-03-20 15:11:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każda sytuacja jest inna i może być trudno uogólnić, ale z grubsza można uznać, że praca doktorska wymaga około 3-4 lat pracy w pełnym wymiarze godzin. Dla jednych może to być trochę mniej, dla innych trochę więcej, ale to dobra średnia. Ponadto doktorat obejmuje oczywiście pracę „techniczną”, ale także „szkolenie akademickie”, takie jak nauka pisania referatu / pracy dyplomowej, wygłaszanie referatów na konferencjach, nadzorowanie studentów itp.

Teraz, możliwe są dwa przypadki: albo masz już materiał techniczny z wcześniejszej pracy (np. pracujesz 20 lat w przemyśle), w którym to przypadku ukończyłeś już niektóre z 3-4 lat i najczęściej musisz się skupić o tym, jak wydrukować swoją pracę; lub nie, w takim przypadku nadal musisz wykonać całą pracę.

Znałem kilka osób w pierwszym przypadku i udało im się zrobić doktorat pracując na pełny etat. Zwykle przychodzili pół dnia w tygodniu (w porozumieniu z firmą), a wieczorem pracowali w domu. W drugim przypadku nierealne wydaje się wykonywanie zarówno pracy w pełnym wymiarze godzin, jak i doktoratu w pełnym wymiarze godzin. W niektórych dziedzinach możesz zrobić doktorat przez 7, 8 lub nawet więcej lat (słyszałem o kimś z historii, który napisał doktorat w ciągu 7 lat, pracując w międzyczasie na pełny etat jako nauczyciel w szkole) , ale nie wszędzie.

Oprócz odpowiedzi Daniela i uwzględniając komentarz Sylvaina, dodam, że niektóre francuskie uniwersytety zabraniają rozpoczynania studiów doktoranckich bez posiadania jakiegoś źródła dochodu, czy to poprzez jakieś fundusze, czy poprzez pracę na pełny etat. Większość funduszy zabrania podjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin na boku, a jeśli Twoja praca w pełnym wymiarze godzin jest całkowicie niezwiązana z tematem doktora, możesz mieć zielone światło od administracji, ale nie od instytucji akademickiej odpowiedzialnej za doktorat programy.

EDYCJA: Jakoś zapomniałem wspomnieć, że wskazany czas w mojej odpowiedzi dotyczy dobrego doktoratu, a mówiąc dobrze, mam na myśli doktorat, który pozwoli ci później dostać pracę na uczelni, co oznacza nie tylko zdobycie dyplomu, ale także uzyskanie dobrych publikacji, dobrej współpracy, dobrych listów referencyjnych itp. Jeśli zależy Ci tylko na tytule, może się okazać, że niektóre uniwersytety z przyjemnością opłacą czesne za wydanie dyplomu po Kilka lat. Jeśli chcesz później wyjechać na studia, musisz być młodszym badaczem przez kilka lat, aby wykazać, że warto zatrudnić Cię jako potwierdzonego badacza , a później jako starszy badacz .

We Francji pracę w pełnym wymiarze godzin można uznać za finansowanie doktoranckie. Zabronione jest robienie doktoratu bez finansowania lub wynagrodzenia.
@SylvainPeyronnet: Miałem na myśli, że nie możesz mieć publicznego finansowania * oprócz * pełnoetatowej pracy. Przynajmniej taka była zasada, kiedy dostałem swoją :)
To nadal prawda, nie możesz mieć finansowania, jeśli otrzymujesz wynagrodzenie gdzie indziej.
@SylvainPeyronnet: Jeśli miałbyś wykorzystywać pracę w pełnym wymiarze godzin jako źródło finansowania, czy musisz to uzasadniać? A może mógłbyś na przykład pracować w restauracji i jednocześnie zrobić doktorat z CS?
Z administracyjnego punktu widzenia możesz: wystarczy udowodnić, że nie będziesz bez dochodów. Ale szkoła doktorska może być trudna do przekonania.
@SylvainPeyronnet: OK, dzięki, odpowiednio zaktualizowałem moją odpowiedź :)
#3
+46
Dave Clarke
2013-03-20 15:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Praktycznie niemożliwe .

Doktorat to praca na pełen etat, która wymaga ogromnego zaangażowania pod względem wysiłku umysłowego i czasu. Jeśli doktorat zajmie drugie miejsce, wyniki nigdy nie będą bardzo dobre. Ponadto brak możliwości interakcji w dziale z kolegami i przełożonym znacznie zmniejszy korzyści, jakie odniesiesz z tego doświadczenia. Nawet jeśli ukończysz doktorat, może nie być nic wartego, ponieważ nie będziesz w stanie w pełni zaangażować się w robienie tego dobrze.

Z drugiej strony możesz mieć oszałamiający geniusz i być absurdalnie produktywne i mieć źródło energii, a wtedy powinno być wykonalne.

IMHO, jeśli ktoś ma oszałamiający geniusz i jest absurdalnie produktywny, to prawdopodobnie można znaleźć lepsze wykorzystanie swojego czasu.
Uwielbiam ostatnie zdanie… „oszałamiający geniusz _ i _...” :)
Wydaje się, że sugerujesz, że niemieccy politycy są albo oszałamiającymi geniuszami, albo [oni] (http://en.wikipedia.org/wiki/Karl-Theodor_zu_Guttenberg) [są] (http://en.wikipedia.org/wiki/Annette_Schavan ) [ogromne] (http://en.wikipedia.org/wiki/Silvana_Koch-Mehrin) [oszustwa] (http://en.wikipedia.org/wiki/Jorgo_Chatzimarkakis).
@KonradRudolph: Rzeczywiście, jest inna droga do doktoratu, której moja odpowiedź nie brała pod uwagę.
Znam ludzi, którzy to zrobili.Inżynierowie oprogramowania pracujący w pełnym wymiarze godzin, przygotowując się do doktoratu.w temacie.Ogromnie pomaga, kiedy praca jest zbieżna z określoną dziedziną badań.To również pomaga, że większość koncertów inżynierii oprogramowania ma dość elastyczne planowanie.YMMV jednak w innych dziedzinach.
#4
+35
Anonymous Mathematician
2013-03-20 18:24:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najważniejsze pytanie brzmi: co masz na myśli, mówiąc o „uzyskaniu doktoratu”. Z jednej strony trzeba ukończyć minimalny stopień doktora: wybrać najmniej wymagającą szkołę, która oferuje doktorat w Twojej dziedzinie, znaleźć elastycznego doradcę i robić tylko to, co jest absolutnie wymagane, aby uzyskać stopień naukowy. Warto to zrobić w pewnych okolicznościach: w celu zdobycia większej wiedzy w interesie osobistym lub w celu uzyskania pewnych korzyści zawodowych. (Na przykład w Stanach Zjednoczonych nauczyciele szkół średnich z doktoratem często otrzymują dodatkowe wynagrodzenie, ale nie oczekuje się od nich prowadzenia żadnych badań ani faktycznego wykorzystywania dyplomu, więc nie ma potrzeby pisania wybitnej rozprawy). Ukończenie minimalnego stopnia doktora z pewnością można to zrobić pracując w pełnym wymiarze godzin w innej pracy, jeśli jesteś bardzo sumienny. Ale to jest duże, jeśli. Niebezpieczeństwo pracy na pełny etat polega na tym, że nie zrobisz postępu bez ciągłego wysiłku. Jeśli zwolnisz się lub odwrócisz uwagę od swojej rozprawy, nikt nie będzie narzekał, ponieważ to nie jest twoja prawdziwa praca i możesz łatwo pozwolić, aby miesiące lub lata minęły z bardzo niewielkim postępem. Jest to powszechny wzorzec, z entuzjastycznym początkiem, który stopniowo zanika i nigdy nie prowadzi do ukończenia rozprawy.

Z drugiej strony możesz chcieć zostać znanym badaczem i zrobić karierę akademicką na czołowym uniwersytecie lub w przemysłowym laboratorium badawczym. Wymaga to znacznie więcej niż minimalnych wymagań, co jest prawie niemożliwe przy spędzaniu 40 godzin tygodniowo na czymś innym, ponieważ będziesz konkurować z ludźmi, którzy są podobnie utalentowani i ciężko pracują, ale mają dodatkowe 2000 godzin rocznie. W zasadzie jest to możliwe, jeśli jesteś naprawdę wyjątkowy, ale większości ludzi będzie po prostu zbyt trudno nadrobić zaległości. Na przykład wyobraź sobie konkurenta, który poświęca 60 godzin tygodniowo przez 5 lat na doktorat. Jeśli możesz spędzić tylko 20 godzin po pracy, poświęcenie tej samej liczby godzin zajmie ci 15 lat. Nawet jeśli to zrobisz, nie będziesz w tak dobrej sytuacji, ponieważ wiele godzin spędziłeś 10-15 lat temu i nie będzie odzwierciedlać najnowszych trendów badawczych. Jedynym sposobem na nadrobienie zaległości jest cięższa lub wydajniejsza praca niż konkurencja, a to jest trudne, jeśli konkurujesz z najmądrzejszymi i najbardziej pracowitymi ludźmi w swojej dziedzinie.

Większość ścieżek leży gdzieś pomiędzy tymi skrajnościami, ale generalnie bliżej do drugiego przypadku (ponieważ wszystkie prace akademickie lub badawcze są bardzo konkurencyjne). Nie polecałbym pracy na pełny etat podczas pracy nad doktoratem, chyba że masz bardzo skromne cele dotyczące tego, co zamierzasz zrobić ze stopniem doktora.

#5
+21
StrongBad
2013-03-20 15:03:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uniwersytety w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, które znam, mają regulacje dotyczące liczby godzin, które można przepracować w przypadku studentów studiów dziennych. Zasady te uniemożliwiłyby ci bycie zarówno doktorantem w pełnym wymiarze godzin, jak i pracą w pełnym wymiarze godzin.

Na przykład polityka UPenn Psychology stanowi:

Departament oczekuje pełnego czasu pracy w zamian za wsparcie przez pięć lat trwania programu. W związku z tym studenci nie mogą angażować się w zatrudnienie poza firmą, gdy są wspierani przez wydział.

a polityka MIT stanowi:

Uczeń zainteresowany pracą w niepełnym wymiarze godzin poza kampusem, który jest obywatelem USA lub stałym mieszkańcem, powinien najpierw porozmawiać ze swoim doradcą naukowym o charakterze proponowanej pracy. Doradca musi mieć pewność, że praca nie wpłynie negatywnie na czas, jaki student powinien poświęcić na badania w MIT, oraz że praca zewnętrzna nie narusza ani nie narusza praw patentowych lub praw własności intelektualnej związanych z badaniami studenta MIT. Student musi również upewnić się, że praca zewnętrzna nie narusza żadnej polityki wydziału.

Istnieje wiele uniwersytetów, które przyjmują doktorantów w niepełnym wymiarze godzin i oczekują od nich pracy w pełnym wymiarze godzin. Czyli tak, można zrobić doktorat pracując na pełny etat, ale jeśli chodzi o drugą część pytania

Może to oznaczać za dużo pracy, stresu itp .?

Nie tylko może tak być, ale prawdopodobnie będzie. Dotyczy to zarówno studentów studiów dziennych bez zobowiązań rodzinnych, jak i studentów studiów niestacjonarnych z innymi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi.

Biorąc pod uwagę liczbę godzin, wiele stypendiów, statków RA i innych źródeł finansowania dla studentów jest uwarunkowanych tym, że student przepracuje maksymalną liczbę godzin w pracy tygodniowo (często 10 lub 20). Innymi słowy, jeśli pracujesz więcej niż 20 godzin tygodniowo, tracisz prawo do wielu stypendiów i stypendiów i dlatego będziesz musiał zacząć płacić za szkołę z własnej kieszeni.
Naprawdę? Nie znam żadnego uniwersytetu w USA, który z zasady ogranicza zatrudnienie zewnętrzne dla * krajowych * doktorantów. Mój nie. (Studenci zagraniczni są ograniczeni prawem Stanów Zjednoczonych zgodnie z warunkami wizy studenckiej).
@ff524 Zredagowałem odpowiedź, dodając linki do dwóch uniwersytetów, które znam najlepiej.
@ff524 Wszystkie programy, na które aplikowałem, nie pozwalały Ci pracować poza stanowiskiem pracy magisterskiej (np. Asystent dydaktyczny, badania) i jest to umowa i podręcznik.Jestem pewien, że między każdą szkołą są niuanse, ale ogólna idea jest taka, że godziny oczekiwane od ciebie między zajęciami a stanowiskiem absolwenta dają ci pracę w pełnym wymiarze godzin i wykonywanie większej ilości pracy niż to mogłoby przeciążać ucznia.Jeśli nie otrzymujesz finansowania ze swojego stanowiska pracy, możesz pracować.Może to mieć związek z faktem, że każda szkoła miała związek, który negocjował te warunki.
#6
+17
Anon
2013-03-20 21:51:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrobiłem to i nie polecam. Chociaż nie wymagałem przedłużenia wymaganego czasu, praca w pełnym wymiarze godzin zasadniczo uniemożliwi Ci podróżowanie na konferencje i nawiązywanie kontaktów niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz się w zaścianku niż na ważnym obszarze badawczym. W mniejszym stopniu utożsamiasz się ze swoimi badaniami niż z pracą, która w moim przypadku obejmuje specjalizacje często uważane za konieczne w środowisku akademickim i które są dobrze wynagradzane poza środowiskiem akademickim, ale same mają niską wartość naukową. To była walka, aby zmienić tę postrzeganą identyfikację - równie dobrze mógłbym spróbować przekwalifikować psy Pawłowa.

Uważaj się za szczęściarza, mając dostęp do academia.stackexchange.com. Moi krewni nie byli świadomi zaangażowanych zobowiązań i udzielali dobrych, ale niedoinformowanych porad („jesteś wystarczająco mądry”), nie zdając sobie sprawy, że planowanie musi być brane pod uwagę niezależnie od umiejętności, wysiłku i doświadczenia [patrz Decio Coviello, Andrea Ichino i Nicola Persico. Nie rozciągaj się zbytnio: wpływ żonglowania zadaniami na szybkość wykonywania pracy przez pracowników Dokument roboczy NBER nr 16502]. Pracodawcy często nie uznają lub nie uznają niezależności tych czynników, więc nie mogę winić moich bliskich za złe rady. Przede wszystkim obwiniam siebie. Nie jestem dumny z wyniku. Na początku opublikowałem artykuł na studiach podyplomowych, ale opuściłem pole. Błędem było nie opierać się na wczesnych sukcesach, ale rozproszenie uwagi związane z pracą na pełny etat utrudniało przyswojenie sobie właściwych lekcji we właściwym czasie.

#7
+14
Andy Novobilski
2013-03-21 00:59:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Udało mi się zrobić doktorat pracując w pełnym wymiarze godzin jako konsultant. Opierając się na tym doświadczeniu ...

 1. Miej mentora, który to zrobił, najlepiej takiego w szkole, do której myślisz. Wiele programów „dla zysku” ma bardzo ciekawe modele utrzymywania uczniów na dobrej drodze. Dla mnie był to ktoś, kto pozostaje ważnym mentorem w moim życiu. Przed złożeniem wniosku rozmawiałem z nią i wspomniała, że ​​uzyskała doktorat, pracując na pełny etat jako konsultant, a następnie udzieliła rozsądnych porad i zachęty.

 2. Niektóre programy radzą sobie lepiej pracę, a następnie inne przy planowaniu kursów na poziomie magisterskim, aby nie kolidowały z normalnymi godzinami pracy. Możesz mieć więcej szczęścia z uniwersytetem miejskim lub uniwersytetem, który przyjmuje nietradycyjnych uczniów.

 3. Istnieje kompromis związany z tym, że jest tam tylko 24 godziny na dobę. Doświadczenie uniwersyteckie obejmuje wiele wykładów i prezentacji, które wzbogacają wszystkich naukowców, niezależnie od tego, czy przedstawiane stypendium dotyczy Twojej dziedziny specjalizacji. Im więcej elastyczności znajdziesz w swoim harmonogramie pracy, aby wykorzystać te wyjątkowe możliwości, tym lepiej sobie z tym poradzisz.

 4. Zaplanuj 2-3 godziny poza zajęciami dla każdego godziny na zajęciach z wyjątkiem końcowego czasu projektu. Następnie zaplanuj znacznie więcej. Ponadto kalendarz akademicki i wiele kalendarzy branżowych jest subtelnie powiązanych. Klient, który chce, aby projekt został ukończony, zanim wszyscy pójdą na różne letnie przerwy, oznacza dodatkową pracę podczas końcowego projektu na zajęcia.

 5. Masz dość dobre wyobrażenie o tym, czego chcesz się uczyć i / lub z kim chciałbyś się uczyć raczej wcześniej niż później. Dowiedz się, którzy profesorowie mogą w odpowiednim czasie ukończyć studia. Możesz poświęcić dużo czasu na zastanowienie się, o czym chcesz napisać, a jest to czas, który można poświęcić na pisanie lub pracę nad końcowym celem, jakim jest ukończenie studiów doktoranckich i praca nadal nienaruszona.

 6. Miej szczegółowy plan / harmonogram na swój dzień po przejściu od zajęć do pracy dyplomowej. Przećwicz plan w ostatnim semestrze zajęć. Trzymaj się planu, nawet jeśli alarm włączy się o 4 nad ranem, a Ty nie spałeś do 2:00, zajmując się czymś innym.

 7. Niektórzy mogą mieć więcej szczęścia, ale dla mnie dla obu mojej pracy magisterskiej i doktorskiej musiałem cofnąć czas pracy - 6 miesięcy dla magisterskich i 12 miesięcy dla doktoratu - aby móc wykonywać pracę na wymaganym od siebie poziomie. To jest coś, co należy zaplanować ze względu na potrzeby materialne.

 8. Jeśli masz obowiązki wobec innych (współmałżonka, rodziców, bliskich osób, dzieci, jakaś kombinacja), upewnij się, że są na pokładzie. Jestem wdzięczny za butelki podawane dzieciom o drugiej w nocy, kiedy czytam tysiące linijek kodu, ponieważ i tak byłem na nogach. Jestem również zawsze wdzięczna moim nauczycielom i członkom komitetu, którzy rozumieli kwestie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym i współpracowali ze mną, aby być tak pomocnym, jak to było uczciwe.

Wreszcie , wiem, że wielu z nas postrzegało zdobycie doktoratu jako ważny kamień milowy w seniorskiej części naszej kariery. Dla mnie doprowadziło to do stanowiska nauczyciela na regionalnym uniwersytecie publicznym, które było bardziej satysfakcjonujące i zabawne niż sobie wyobrażałem. Trzymaj się tego, bierz to dzień po dniu i ciesz się tym, czego się uczysz. Powodzenia!

#8
+11
user9492
2013-03-22 00:43:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robię to teraz. Dużym problemem było dla mnie nauczenie się, jak pogodzić pracę w szkole z resztą mojego życia. To coś, co wymaga przemyślenia przed rozpoczęciem programu.

Upewnij się, że Twoja druga połówka NAPRAWDĘ jest na pokładzie. Szkoła zajmuje dużo czasu, a niechęć może narastać, jeśli jest inaczej.

Wiedz, ile możesz znieść. W semestrze chodziłem na dwa kursy, aby spełnić wymóg uniwersytecki. To mnie zabijało. Obecnie chodzę tylko na jeden kurs w semestrze, ale jestem o wiele szczęśliwszy niż byłem.

Zrozum, jak długo Twoje zadania pozostają ważne. Zajęcia trwają tylko kilka lat, więc planuj odpowiednio.

Upewnij się, że Twój wydział poświęci Ci uwagę, jaką otrzymuje student studiów dziennych. W niektórych programach osoby pracujące w niepełnym wymiarze godzin są obywatelami drugiej kategorii. Niedobrze.

Spróbuj ukończyć szkołę przed semestrem zimowym. Spotkania rozpoczynają się zwykle na początku semestru jesiennego (zimowego). Nie chcę czekać zbyt długo na pojawienie się pozycji.

#9
+9
Sylvain Peyronnet
2013-03-20 22:23:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To możliwe w niektórych dziedzinach, niemożliwe w innych

Jestem w TCS i znam kilku nauczycieli szkół średnich, którzy uzyskali doktorat z TCS po kilku latach. Zasadniczo byli w stanie pracować 1 cały dzień w weekend na swoje badania + kilka godzin w tygodniu. Oczywiście potrzebowali więcej niż 3 lata, aby ukończyć studia, ale jest to możliwe.

Moja żona jest historią / archeologiem, a wielu (ponad połowa z nich) doktorantów pracuje w pełnym wymiarze godzin w bibliotece lub innych miejsc, ponieważ jest bardzo mało funduszy. Mamy przyjaciół, którzy ukończyli studia po 10 latach. W tej dziedzinie jest to trudne dla tych, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin w miejscu niezwiązanym z ich studiami, ponieważ do prowadzenia badań potrzebny jest dostęp do starych źródeł. Większość z tych studentów wyjeżdżała na wakacje do bibliotek / muzeów / miejsc archeologii terenowej w obcych krajach.

Mam krewnych w biologii roślin i biologii zwierząt. Nie da się zrobić doktoratu z tych dziedzin bez pracy w pełnym wymiarze godzin w laboratorium. Rzeczywiście, większość czasu spędza na przeprowadzaniu ciężkich eksperymentów z żywymi istotami, co oznacza bycie dostępnym w razie potrzeby.

#10
+8
dmckee --- ex-moderator kitten
2013-03-20 21:52:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas pierwszego roku studiów doktoranckich nie miałem wsparcia ze strony wydziału i trzymałem się w domu i karmiłem, pracując około 2,5 etatu w niepełnym wymiarze godzin.

Mówiąc wprost, ta sytuacja nie była trwała: była fizyczna mnie w dół, mimo że nie robiłem nic poza pracą, nauką, jedzeniem i spaniem.

Ponadto później na studiach musiałem poświęcić więcej czasu szkoła niż ja na pierwszym roku. Być może istnieją wyjątkowe osoby, które by sobie z tym poradziły, ale jeśli jesteś tylko mądry i produktywny, nie powinieneś liczyć na zarządzanie.

Twoja historia jest bardzo pouczająca.
#11
+5
vainolo
2013-03-25 02:08:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwe: tak - osobiście znam dwie osoby, które to zrobiły. Pytanie brzmi, czy TY możesz to zrobić, a nie jeśli to możliwe. Jeśli chcesz skończyć doktorat, jestem pewien, że jakoś będziesz miał na to czas. Ale jeśli robisz doktorat tylko po to, by zdobyć tytuł, prawdopodobnie go nie ukończysz.

Edycja: Po 7 latach, ostatnie 4,5 z nich pracuje na pełny etat i wychowuje 4 dzieci, Udało mi się ukończyć doktorat. Więc tak, to możliwe :-)

#12
+5
user7130
2013-08-02 00:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdecydowanie możliwe, przy odrobinie planowania i harmonogramowania.

Zajmuję się fizyką atmosfery - moje badania obejmowały znaczną ilość prac eksperymentalnych i terenowych, mój harmonogram i terminy były i nadal jest (ponieważ właśnie kończę badanie) w dużej mierze oparty na ekwiwalencie pełnego czasu pracy . Moja praca na pełen etat jest w większości niezwiązana (nauczanie w szkole średniej). Wiem, że to zadziałało, ponieważ kończę doktorat i byłem publikowany wiele razy przed harmonogramem (2,5 roku).

Odkryłem, że muszę mieć „dostosowalny” harmonogram, ponieważ zmieniane z tygodnia na tydzień. Moje zadania były podzielone na

 • cele długoterminowe lub semestralne, o których decydowano na początku każdego semestru.
 • cotygodniowe cele, mniejsze kroki składające się na długi cele terminowe.

Tworzenie planów awaryjnych dla celów tygodniowych jest korzystne, ponieważ jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze jest zapas.

Upewnij się, że Twoi przełożeni / doradcy w pełni rozumieją , jakie są Twoje obowiązki na Twojej płatnej pracy i jakie są wymagania czasowe. Co więcej, moim zdaniem działało, to uświadamianie w moim miejscu pracy obowiązków związanych z nauką.

To, co może wydawać się sprzeczne z intuicją, to robienie sobie regularnych przerw w nauce - po raz kolejny daj się dostosować.

#13
+5
user70612
2017-04-26 19:13:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to możliwe, ponieważ w ten sposób zrobiłem doktorat - ale to naprawdę zależy od tego, jaki obszar robisz.

Miałem pracę na pełny etat (i pół etatu) - więc pracował łącznie 44 godziny tygodniowo. Patrząc wstecz, mogę powiedzieć, że to bardzo ciężka praca, ale może być bardzo satysfakcjonująca .

Robiłbym swoją pracę i rezerwowałbym 3 noce w tygodniu (kiedy nie byłem praca w drugiej pracy) przez około 3-6 godzin wieczorem. Poza tym, ze względu na mój doktorat, pracowałem nad nim przez weekend (zwykle od 25 do 40 godzin tygodniowo).

Kilka rzeczy, które pomogły - szczera i dogłębna miłość do temat jest niezwykle ważny.

Inne rzeczy, które mi pomogły, to:

 • Ustalanie tygodniowych celów
 • Uświadomienie doradcy w miejscu pracy i uczelni Robiłem to (miałem szczęście, że oboje byli pomocni).
 • Dając sobie trochę wolnego czasu (co czwarty weekend robiłem coś innego).
 • Komunikacja, gdy sprawy zaczęły się układać top of me.
 • Utrzymywanie odpowiednich wzorców snu, jedzenia i ćwiczeń.
 • Znajdowanie czasu dla przyjaciół i rodziny - miałem nawet regularny wieczór w pokera i szachy.

Poza tym niektóre moje wnioski urlopowe zbiegły się z konferencjami i spotkaniami z doradcą w laboratorium (chociaż nie przez cały czas urlopu).

Dodatkowym bonusem są umiejętności zbywalne silne> uzyskane z badań, które mogą przynieść korzyści w Twojej pracy i odwrotnie - przykłady mogą obejmować e: zarządzanie czasem i zasobami, umiejętności badawcze itp.

Mój poziom stresu nie był wcale zbyt wysoki - ale to oczywiście nie będzie miało miejsca w przypadku każdego.

Mam rówieśnika z liceum, który przygotowuje się do ukończenia doktoratu z informatyki, pracując na pełnym etacie jako menedżer w Oracle, więc jest to możliwe w niektórych dziedzinach.
#14
+3
Hawk
2013-03-20 22:03:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To w dużej mierze zależy od twojego trybu doktoranckiego, jeśli musisz uczęszczać na zajęcia, byłoby to prawie niemożliwe, gdyby twój doktorat był tylko badaniem, to będzie to między tobą a twoim przełożonym, chyba że uniwersytet zatrudni cię jako naukowca na pełny etat Pracuję nad tytułem magisterskim. w pierwszym roku musiałem uczęszczać na zajęcia i nie mogłem znaleźć pracy, nawet moja praca w niepełnym wymiarze czasu była trudna do wykonania, jednak po rozpoczęciu niedawno fazy badawczej mogłem znaleźć pracę na pełny etat które zaczynam jutro.

#15
+3
gman
2016-02-19 20:16:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, jest to możliwe. Właśnie zdałem moją Vivę w ostatnim tygodniu po złożeniu pod koniec września. Okazało się, że na drodze do złożenia pracy magisterskiej pracuję prawie w pełnym wymiarze godzin. Może tak po prostu jest lub może wynikać z mojego złego zarządzania czasem podczas budowania. Jeśli to możliwe, zachowaj swoje dni świąteczne, aby wykorzystać je na ten ostateczny okres, na jaki zostały sporządzone. W ostatnim miesiącu prawdopodobnie pracowałem półtora dnia i robiąc pracę magisterską, zapisałem każdą inną godzinę na jawie.

--

Mam nadzieję, że nie jest to niemożliwe, ponieważ obecnie jestem na trzecim roku doktoratu w niepełnym wymiarze godzin i mam nadzieję, że go ukończę.

Trochę podstawowych informacji:

 1. Pracuję na pełny etat 5 dni w tygodniu (od 9 do 5)
 2. Doktorat z historii (zupełnie niezwiązany z moja praca)
 3. Doktorat jest samofinansujący się

Aby uzyskać stopień doktora, należy wziąć pod uwagę szereg czynników.

 • Zarządzanie czasem. Będziesz musiał mieć dość uporządkowany harmonogram, którego możesz się trzymać, aby zapewnić stały przepływ pracy. Podsumowując mój tygodniowy czas poświęcony na doktorat (i to zawsze może się różnić w zależności od innych zobowiązań). Około 4 nocy w tygodniu od 18:00 do około 22:30, w soboty od 11:00 do około 22:00 i w niedziele od około 13:00 do 19:30.
 • Regularne spotkania z przełożonym. Z własnego doświadczenia wiem, że raz na 4-5 tygodni wystarczy. Dobre godzinne spotkanie może naprawdę skupić się na pracy, a co 4-5 tygodni oznacza, że ​​nie będziesz się zbyt długo zastanawiać nad pomysłem. Również w tym czasie wysłałby kilka e-maili. Pracuję również w firmie rodzinnej, dzięki czemu mogę również umawiać spotkania z moim przełożonym w godzinach pracy.
 • Zacznij pisać jak najwcześniej. Na pierwszym roku zebrałem około 15 000 słów szkicu pracy. Pod koniec dnia mogę powiedzieć, że połowa z tego w końcowej pracy jest dobrym nawykiem. Wyznacz sobie tygodniowe i miesięczne cele. Czasami możesz zostać zboczony, na przykład, jeśli musisz przygotować referat konferencyjny itp., Ale pisanie wcześnie i często może Cię zmotywować.
 • Bądź przygotowany na poświęcenia. Na przykład moje ostatnie 4 wakacje były albo wyłącznie w celach naukowych, albo jako połączenie wakacji i badań. (Nie powinienem za bardzo narzekać, ponieważ mogłem wyjechać za granicę na te wyjazdy.) Chociaż prawdopodobnie będziesz mniej widywać rodziny itp.
 • Ale bądź też przygotowany na trochę wolnego. Nie czuj się winny, jeśli wybierzesz się na wieczór z przyjaciółmi lub spędzisz weekend z dala od tego wszystkiego. Czasami wrócisz do pracy doktorskiej odmłodzony po czasie wolnym.
 • Nie lekceważ wsparcia rodziny, przyjaciół i współpracowników. Większość ludzi będzie chciała, abyś odniósł sukces i udzieli ci po drodze moralnego i praktycznego wsparcia.

Czy to za dużo pracy i stresu?

To z pewnością dużo pracy, ale myślę, że na razie nie jest to zbyt wiele. Pamiętaj, że Twoja uczelnia prawdopodobnie będzie miała wiele struktur wsparcia dla doktorantów. Każdego roku moja uczelnia prowadzi warsztaty z zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem, pisania pracy dyplomowej itp. Osobiście nie sądzę, żeby stres był czymś więcej niż powiedzeniem, że pracowałem na 2 stanowiskach, ale to powiedziawszy, że każdy traktuje stres w inny sposób.

Zwykle powstrzymujemy się od umieszczania komentarzy edycyjnych, takich jak „edytowane” lub „aktualizuj” w odpowiedzi, ponieważ oprogramowanie StackExchange i tak śledzi zmiany, które wprowadzasz za pomocą edycji.
-1
#16
  0
mbaytas
2019-12-18 03:12:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to możliwe. Ale rzeczywiste korzyści z programu doktoranckiego są skorelowane z czasem spędzonym.

Doktorat to nie tylko tytuł. W trakcie zdobywania stopnia doktora uzyskujesz możliwość dogłębnego przestudiowania określonego tematu, ugruntowania pozycji członka określonej społeczności naukowców (np. Publikując w określonych czasopismach lub uczestnicząc w niektórych konferencjach), zdobywając pomocnicze know-how odpowiednie dla naukowca itp.

Możesz ukończyć program doktorancki i zdobyć tytuł bez zdobywania tych innych kwalifikacji. I to może być dla ciebie dobre. Ale jeśli chodzi na przykład o zdobycie pracy akademickiej, możesz konkurować z ludźmi, którzy zainwestowali więcej w swój rozwój jako specjaliści akademiccy.

#17
  0
Daveguy
2019-12-18 03:37:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy to od programu i powiązanych z nim zasad. Przynajmniej tam, gdzie chodzę na studia licencjackie, nie jest to dozwolone, ponieważ bycie doktorantem to praca na pełny etat, a posiadanie dwóch pełnoetatowych prac jednocześnie uczyniłoby twoje życie piekłem.

Ale , są wyjątki. Jest jeden student, który był dosłownie najmądrzejszym człowiekiem, jakiego widziałem, który przyjechał na studia licencjackie, kończąc podwójny kierunek w zaledwie dwa lata, a następnie od razu został doktorantem inżynierii komputerowej w tej samej szkole. Jest tak sprytny, że wydział przyznał mu przedłużenie, pozwalając mu pracować na pełny etat w lokalnej firmie programistycznej oprócz doktoratu, ponieważ jest tak bystry, nawet na doktorat student.

Jeśli nie jesteś takim typem mądrego wariata, wybrałbym fistaszkowy styl życia ze względu na zachowanie zdrowia psychicznego. Ale może możesz być tego typu wyjątkowym.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...