Pytanie:
Jak absolwent z zespołem Aspergersa powinien przygotować się do kariery nauczycielskiej?
Bombyx mori
2015-02-14 12:10:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem „nienormalnym” absolwentem w tym sensie, że zostałem zdiagnozowany na zespół Aspergera przez zawodowego psychiatrę, kiedy byłem na studiach. Na studiach przeważnie studiuję matematykę samodzielnie i omawiałem ten temat, czytając podręczniki / notatki z wykładów online, a głównie uczę się prowadząc prywatną rozmowę z profesorem zamiast chodzić na wykład. Jednak po wejściu na studia magisterskie zauważyłem, że do nauczania studentów studiów licencjackich takie podejście nie działa. W zeszłym semestrze próbowałem uczyć moich studentów teorii miary na zajęciach z prawdopodobieństwa, ale rezultat był pod koniec semestru, ale nadal nie dostali tego, czego tak naprawdę oczekują.

W tym semestrze zmieniłem swoje podejście i założyłem, że nie wiedzieli nic więcej niż wstępne obliczenia. W rezultacie moje wyniki nauczania poprawiły się. Ale nadal mam problemy, których nie napotkaliby normalni instruktorzy. Jako skrajny przykład spotkałem ucznia, który pytał mnie jutro o treść quizu i który przygotowuje quiz, ponieważ te, które podałem, są zwykle trudniejsze. Odpowiedziałem, że prawdopodobnie każde zdarzenie może obejmować śmierć w wyniku wypadku samochodowego lub samobójstwo z powodu depresji, aw powyższym przypadku nie będzie quizu, na który można by się przygotować.

(Dodane: Kiedy wskazał, że to dość ponury punkt widzenia, zasugerowałem, że) innym mało prawdopodobnym wydarzeniem jest wygranie biletów Megamillion i postanowiłem rzucić szkołę, więc nie będzie też quizu. (Dodano: Podobnie jak w przypadku tego zacytowałem również możliwość spóźnienia się lub odwołania zajęć z powodu burzy śnieżnej. Kiedy zaznaczył, że nikt nie może przewidzieć tych zdarzeń, zasugerowałem, że dlatego mam ubezpieczenie zdrowotne, które pozwala mi zobaczyć ważne jest, aby terapeuta zajmował się również chorobami fizycznymi). Zasugerowałem, aby przygotować się na wszystko, co może się wydarzyć podczas quizu, i wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo, aby zmaksymalizować wyniki quizu przy ograniczonym czasie i energii.

(Dodane: Kiedy zasugerował, że krzywa dzwonowa jest wszystkim, czego potrzebuje, aby przejść ten kurs), powiedziałem mu również, że rzeczywiste wydarzenia często nie są zgodne z krzywą Bella, a centralne twierdzenie graniczne ma ograniczoną wartość dla zmiennej losowej bez żadnych oczekiwań. Aby upewnić się, że nie jest zdezorientowany, później w nocy wysłałem e-mail do klasy, powtarzając moje punkty i zasugerowałem, że wszystko z książki, o której się do tej pory dowiedzieliśmy, można przetestować, a dodatkowa zawartość problemu może pochodzić z dowolnego miejsca.

Później otrzymałem e-mail od instruktora kursu, w którym twierdził, że student był tak niezadowolony, że zasugerował usunięcie mnie jako asystenta, ponieważ sprawiłem, że był „wyjątkowo niekomfortowy” i „trochę przestraszony”. Dalej uczeń zasugerował, że jestem „dosłownie szalony”. Ale nie mogłem dostrzec w tym, co mu powiedziałem, nic nielogicznego ani szaleństwa we mnie. Instruktor i ja odbyliśmy na ten temat rzeczową rozmowę. Obiecałem, że to się nigdy więcej nie powtórzy. Jednak aby być osobą odpowiedzialną, nie wiem, co poszło nie tak. Przypuszczam, że nie jest to odosobnione wydarzenie, ponieważ instruktor powiedział mi, że otrzymał już „wiele skarg” od uczniów. Moje pytania są następujące:

 1. Co przeszedł uczeń? Dlaczego jest nieszczęśliwy? Nie użyłem wulgaryzmów ani w żaden sposób mu nie groziłem. Myślę, że to, co powiedziałem, jest w dużej mierze „abstrakcyjnym nonsensem”, który każdy zna. Właściwie wydaje mi się, że byłem bardzo uprzejmy, rozmawiając z nim na ten nudny temat przez 15 minut lub wcale nie wydawałem się z niego niezadowolony. Pomyślałem, że pomyśli to, co robiłem w czasach moich studentów, że przed egzaminem uczniowie życzyliby sobie odwołania zajęć i poświęcić więcej czasu na podsumowanie.

 2. czy ktoś inny na tym forum też ma zespół Aspergersa? Czy ktoś może opisać swoje doświadczenia i zasugerować?

 3. Czy istnieje sposób, w jaki mogę uniknąć tego rodzaju niechcianych wydarzeń w przyszłości? Nie ma szans, żebym mógł „przekształcić się” w normalną osobę. I nie chcę, żeby ludzie byli ze mnie nieszczęśliwi z powodu tak trywialnych wydarzeń w przyszłości. Mógłbym odrzucić tę sprawę jako irracjonalną ucznia, ale myślę, że może być w tym coś głębszego. Więc myślę, że powinienem zapytać.

 4. Nawet jeśli nikt nie wspomina o tym w mojej przyszłej referencji do nauczania, czy będę kwalifikował się na stanowisko nauczyciela w przyszłości, gdy wyjdę z szkoła średnia? Pytam, ponieważ absolwent mojej uczelni dosłownie nie może uzyskać poważnego post-doca zorientowanego na badania naukowe, chyba że zrobiłby coś bardzo niezwykłego. Chociaż nie jestem niepewny siebie, czuję, że powinienem teraz poważnie traktować swoją przyszłą karierę nauczycielską, ponieważ musiałbym również uczyć jako post-doc, a obciążenie dydaktyczne będzie większe.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/48900/discussion-on-question-by-bombyx-mori-how-should-an-graduate-student-with-asperg) .
Piętnaście odpowiedzi:
#1
+67
Anonymous Mathematician
2015-02-14 23:21:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to, co powiedziałem, jest w dużej mierze „abstrakcyjnym nonsensem”, który każdy zna.

Założę się, że to część problemu. Kiedy ludzie zadają pytanie, ogólne założenie jest takie, że odpowiedź będzie próbowała zmaksymalizować użyteczność. Kiedy to się nie dzieje, jest to postrzegane jako bardzo silny sygnał. Na przykład, przypuśćmy, że zapytam Cię „Jesz jutro lunch z Janem?” a ty odpowiadasz: „Nie wiem. Może dzisiaj wieczorem popełni samobójstwo”. Jeśli nie ma szczególnego ryzyka samobójstwa, to jest to bezużyteczna odpowiedź, ponieważ wszyscy wiedzą, że samobójstwo jest teoretyczną możliwością, która zakłóciłaby plany obiadowe. Dlatego naturalne jest interpretowanie tej odpowiedzi jako sugerującej, że szczerze boisz się, że John się zabije. Udzielenie logicznie poprawnej, ale prawie pustej odpowiedzi jest uważane za wysoce ekscentryczne (jeśli nie zostało zrobione celowo) lub niegrzeczne (jeśli zostało zrobione celowo). Tak czy inaczej, zdenerwuje to ludzi, ponieważ całkowicie pozbawi ich zdolności oceny, o co naprawdę chodzi. Może to być w porządku jako żart w odpowiednich okolicznościach, ale poza tym jest to ogólnie problematyczne.

Więc istnieje realne niebezpieczeństwo, gdy próbujesz wyjaśnić „abstrakcyjny nonsens, który wszyscy znają”. Można to błędnie zinterpretować na wiele sposobów. „On myśli, że jestem idiotą, któremu trzeba cierpliwie mówić o rzeczach, które wszyscy wiedzą”, „Naśmiewa się ze mnie”, „Celowo jest niegrzeczny”, „Zwariował i nie może przestać mówić o samobójstwie i krzywej dzwonka chociaż są one nieistotne dla moich potrzeb ”,„ Jest poważnie przygnębiony i próbuje przygotować mnie na możliwość, że jutro może go nie będzie [lub niezgrabnie prosi o pomoc] ”itp.

Kultura matematyczna również może tu odgrywać rolę. Nierzadko matematycy mają obsesję na punkcie logicznej poprawności w życiu codziennym. Na przykład, gdy ktoś pyta mnie o moje plany na lunch, muszę walczyć, aby zachęcić do odpowiedzi „o ile wiem” zamiast „tak”, ponieważ oczywiście nie wiem na pewno. Jeśli widzę torbę siedzącą w mojej klasie, kiedy wszyscy wychodzą i pytam klasę „Czy ktoś zostawił swoją torbę?”, Na pewno otrzymam odpowiedź „tak” od wielu uczniów. Wśród matematyków ten styl komunikacji jest powszechnie tolerowany i może być postrzegany jako zabawny lub oznaka solidarności w grupie, ale naprawdę może prowokować nie-matematyków.

Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że Aspergera i kultura matematyczna mogą łączyć się ze sobą w sposób, który zakłóca skuteczną komunikację. Zwykle jest to mniej ważne na zajęciach dla zaawansowanych, ale może być dużym problemem na zajęciach wprowadzających, szczególnie w przypadku uczniów, którzy nie studiują matematyki.

Radzenie sobie z tym może być nietrywialne, ale jestem pewien, że ty są na najlepszej drodze, aby to rozwiązać. Jak widzę, dwie największe przeszkody to uświadomienie sobie, że istnieje problem i uznanie, że to coś więcej niż tylko „uczniowie mogą być irracjonalni”, i udało ci się pokonać obie te przeszkody.

Nawet jeśli nikt nie wspomina o tym w moich przyszłych referencjach nauczycielskich, czy po ukończeniu szkoły średniej będę miał kwalifikacje na stanowisko nauczyciela?

Tak, Asperger jest daleki od rzadkie w matematyce i w żaden sposób nie jest to dyskwalifikacja z zawodu nauczyciela. Pokonanie początkowych przeszkód może zaowocować bardzo skutecznym listem nauczycielskim, ponieważ świadczy o poważnym i profesjonalnym zaangażowaniu w nauczanie.

Wiele uniwersytetów ma centra nauczania lub ich odpowiedniki, w których można uzyskać informacje zwrotne lub pomoc w nauczaniu. Na przykład, ktoś mógłby zasiąść w twojej klasie i udzielić rady lub nagrać sesję i omówić ją z tobą (zobaczenie, jak uczysz z perspektywy ucznia, może być pouczające). Możliwe jest również połączenie z długoterminowym mentorem. Praca z kimś spoza wydziału matematyki (która nie jest zaangażowana w ocenianie cię zawodowo) lub w obrębie tego działu (kto może zaoferować lepszą informację zwrotną na temat przejrzystości twoich matematycznych wyjaśnień) może przynieść korzyści. Tak czy inaczej, warto przyjrzeć się, jakie zasoby mogą być dostępne, ponieważ może to być cenny sposób na poprawę i wykazanie zaangażowania.

+1 za wywołanie [Mathematician's Answer] (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/MathematiciansAnswer)
Por. [zasada współpracy] (https://en.wikipedia.org/wiki/Cooperative_principle).
+1 za trzeci akapit. Zawsze walczę, gdy ktoś pyta grupę, do której należę, „Czy ktoś chce robić X?”. Jak mogę odpowiedzieć, jeśli nie chcę robić X, ale nie mogę zapytać całej mojej grupy o zdanie?
@Taladris: Przypomina mi to stary żart, w którym barman pyta grupę matematyków, czy wszyscy lubią piwo. Każdy odpowiada „nie wiem”, aż ostatni matematyk nie powie „tak”.
(+1) Ponadto, powiedziałbym, że „abstrakcyjny nonsens” (aw szczególności * przypadkowy * abstrakcyjny nonsens) wywołuje wrażenie arbitralności. Co jest całkowicie sprzeczne z * potrzebą * uczniów, aby móc wiarygodnie przewidzieć, czego można oczekiwać na egzaminie (zarówno w odniesieniu do poruszanych przedmiotów, jak i wagi przypisywanej poszczególnym umiejętnościom / wiedzy, które są testowane). Byłbym podejrzliwy, jeśli chodzi o uczciwość oceny każdego egzaminatora, który wykazuje oznaki arbitralności.
To bardzo dobra (+1) odpowiedź, a * zobaczenie siebie uczącego z perspektywy ucznia może być pouczające * jest złotą radą (nie tylko w tym przypadku)
#2
+28
Alexandros
2015-02-14 20:00:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, chwała OP za podzielenie się swoim problemem. Bez wątpienia jest to pierwszy krok w kierunku rozwiązania problemu. Niestety wydaje się, że większość odpowiedzi nie prowadzi do sedna problemu. A główne pytanie brzmi:

Czy OP był niegrzeczny dla ucznia i czy uczeń miał prawo narzekać na to zachowanie?

Odpowiedź na oba pytania to duże TAK. Kiedy ktoś zadaje pytanie dotyczące quizu testowego i otrzymuje odpowiedź w stylu „Nie chcę ci mówić, ponieważ mogę popełnić samobójstwo z powodu depresji”, uczeń (w swojej ludzkiej niedoskonałości) ma prawo czuć się „przestraszony” i „ niezręczny". Ale nawet wtedy student i tak dokonał słusznego wyboru: powiadomił „władze” uczelni (głównego prowadzącego zajęcia) o napotkanym problemie. To właśnie zalecamy wszystkim studentom (na tym forum SE), gdy mają do czynienia z niebezpieczną lub zagrażającą sytuacją na terenie kampusu uniwersyteckiego. I chociaż niebezpieczeństwo nie było realne, student tak czuł, więc zgłosił to. Co by zrobił nauczyciel, gdyby jeden z jego uczniów zapytany o spotkanie powiedział mu: „Nie wiem, czy mogę jutro umówić się na spotkanie, bo mogę nie żyć”? Dokładnie to samo. Powiadom władze uczelni. Więc najpierw uważam, że wszyscy musimy się zgodzić, że student wykonał właściwy telefon. W przeciwnym razie PO mógłby nawet nie uznać problemu i tego, jak uczeń czuł się w tej sytuacji (nie jestem pewien, czy całkowicie otrzyma 100%). A tak przy okazji, komentując „Nie chcę, aby ludzie byli ze mnie niezadowoleni z powodu tak trywialnych wydarzeń w przyszłości”, pozwólcie, że powiem OP, że bycie „przestraszonym” przez nauczyciela akademickiego nie jest wcale trywialnym wydarzeniem.

Nie jestem lekarzem i nie mogę przeprowadzić zdalnej diagnozy. Nikt nie powinien tego robić, zwłaszcza w Internecie. Ale bycie nauczycielem dotyczy głównie uczniów, a nie nas samych. Nadal jesteśmy ludźmi, jesteśmy niedoskonali i czasami popełniamy irracjonalne błędy. Ale jeśli coś (choroba, stan osobisty, a nawet smutek) przeszkadza nam zrobić to, co dla nich najlepsze, powinniśmy zrobić wszystko, co trzeba (terapia, leki, urlop osobisty), aby ich chronić i być najlepszymi nauczycielami, którymi możemy być. W przeciwnym razie nie oddamy sprawiedliwości tym młodym ludziom.

Zupełnie się nie zgadzam, że to jest główne pytanie. A nawet jeśli tak, nie zgadzam się, że OP był niegrzeczny. Zdaję sobie sprawę, że OP był * odbierany * jako niegrzeczny, ale niegrzeczny jest czymś celowym. Sam mam Aspergera i mocno wierzę, że OP nie chciał skrzywdzić ucznia.
@gerrit Według Merriam-Webster: „Nieuprzejma: brak troski o prawa i uczucia innych ludzi lub ich nie okazanie”. Zachowanie PO było jego podręcznikową definicją. A kiedy ludzie są niegrzeczni, powinni przeprosić, niezależnie od ich intencji lub wcześniejszego stanu.
OP wykazuje brak empatii (który jest objawem zespołu Aspergera, spowodowany słabiej funkcjonującymi neuronami lustrzanymi), ale nie brak współczucia. Jeśli nie * wiem *, że moje zachowanie powoduje smutek u innej osoby, kontynuowanie tego zachowania nie jest niegrzeczne. Bardzo możliwe, że martwię się o twoje uczucia, staraj się ich nie ranić, ale niechcący nadal rób. Nie zgadzam się, że niegrzeczny jest właściwym słowem w takim kontekście.
@gerrit, nadal występuje problem „_ powinien_ był wiedzieć”.Brak zamiaru wynikający z braku informacji, o których ktoś powinien wiedzieć, jest trudny.
#3
+21
Stephan Kolassa
2015-02-14 14:50:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

+1 do odpowiedzi anonimowej.

Ponadto wspomniałeś, że masz zespół Aspergera. Jednym z kluczowych objawów Aspergera - zaraz w pierwszym akapicie Wikipedii - są „znaczne trudności w interakcji społecznej i komunikacji niewerbalnej”. To znaczy: twoja interakcja z uczniem była prawdopodobnie „nienormalna”, używając terminu, którego użyłeś. I co ważne, prawdopodobnie trudno ci zrozumieć, co spowodowało niepokój u ucznia.

Co mogło być „nienormalne”? Trudno powiedzieć. Komunikacja odbywa się na wielu poziomach. Tylko bardzo mały procent (widziałem sugestie 10%) to rzeczywista treść informacyjna. Reszta to „wszystko inne”: dobór słów, intonacja, wyraz twarzy, mowa ciała, kontekst, otoczenie, relacje i tak dalej. Trudno jest bardzo wyjaśnić, co tu się naprawdę dzieje. Oczywiście 10% Twoich informacji mogło być dokładnie na znak, podczas gdy pozostałe 90% mogło być nieco poza tym, czego oczekiwał uczeń w ramach takiej rozmowy. I to wystarczyłoby, by doszedł do wniosku, że jesteś „szalony”. (Chociaż oczywiście mówienie tego profesorowi jest niegrzeczne.)

Więc co możesz zrobić? Jednym z problemów związanych z zespołem Aspergera jest to, że będziesz musiał świadomie uczyć się i ćwiczyć normy komunikacyjne, które osoby niebędące osobami z zespołem Aspergera automatycznie przyswajają, więc nie muszą nawet o nich myśleć. Nie jestem terapeutą, więc posłuchaj mojej rady z dużym przymrużeniem oka. Ale upewniłbym się, że trzymasz się faktycznych informacji, które musisz przekazać (zgodnie z zaleceniami Anonymous). Biorąc pod uwagę, że masz problemy ze zrozumieniem, jak się napotykasz, lepiej ograniczyć możliwość bycia niezrozumianym. Nie żartuj, nie rozmawiaj o wydarzeniach z sześcioma sigmami, jak uderzenie meteorytu.

Ponadto stanowczo radziłbym poszukać pomocy. Porozmawiaj z terapeutą - usługi studenckie na Twojej uczelni prawdopodobnie mogą Ci w tym pomóc. Albo przynajmniej poszukaj grupy samopomocy. Aspergera nie jest zbyt rzadkie, więc możesz znaleźć taką grupę w pobliżu. Jeśli masz zaufanego przyjaciela (nie będącego osobą z zespołem Aspergera), poproś go, aby obserwował Cię podczas rozmowy i poproś go o przekazanie informacji zwrotnej. Może nawet nakręćcie film przedstawiający was podczas interakcji, abyście oboje mogli to szczegółowo omówić.

Jeśli pracujesz nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi, nie sądzę, że zostałbyś pozbawiony możliwości nauczania. Jedno pytanie brzmi, czy naprawdę ci się to podoba - wiele osób z zespołem Aspergera nie lubi interakcji z innymi ludźmi.

Powszechnie powtarzana statystyka mówi, że 70% komunikacji jest niewerbalna. W rzeczywistości jest bardzo mało dowodów na poparcie tego. http://skeptics.stackexchange.com/q/15512/2974 i http://www.spring.org.uk/2007/05/busting-myth-93-of-communication-is.php.
-1 za poradę, aby zniechęcić do komunikacji. Ćwicz, ćwicz, ćwicz ... Niektórzy z moich najlepszych profesorów mieli Asperera. Ich wykłady były logiczne, podzielone na drobne fragmenty, oczekiwania jasne, nie wspominając o błyskotliwych ludziach. Skoncentruj się na mocnych stronach zespołu Aspergera i pracuj nad wymyśleniem dla siebie reguł komunikacji (historie społeczne). Ale proszę, nie przestawaj próbować.
@Orion: Nie jestem pewien, gdzie odradzam komunikację. Zalecam * trzymać się aktualnych informacji *, nie wchodzić w żarty i wydarzenia z sześcioma sigmami. Coś jak logiczne wykłady, które lubisz. I wyraźnie poleciłem * pracę * nad umiejętnościami komunikacyjnymi.
#4
+19
Anonymous
2015-02-14 12:54:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, uważam, że uczeń był dość niegrzeczny.

To powiedziawszy, twoja odpowiedź dotycząca quizu została prawdopodobnie uznana za sarkastyczną i złośliwą, nawet jeśli nie była tak zamierzona . Myślę, że jest to uczciwe pytanie, które zasługuje na rozsądną odpowiedź, w oparciu o to, co zamierzasz zrobić. Odpowiedź może brzmieć: „Wszystko, co omówiliśmy na zajęciach w ciągu ostatnich trzech dni oraz w sekcjach X, Y i Z jest uczciwą grą w quizie”, jeśli nie chcesz być bardziej szczegółowy.

Dopóki nie poczujesz się bardziej komfortowo w nauczaniu, zalecam, aby Twoje kursy były wyjątkowo przewidywalne. (Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś asystentem technicznym, a nie instruktorem). Możesz wykazać się kreatywnością podczas wykładów, ale radziłbym, aby wszystkie zasady kursu były bardzo jasne (np. Jaki materiał jest omawiany w quizach), standardowe i wyjaśniając je tak jasno, jak to możliwe. Twoje quizy powinny koncentrować się na materiale podkreślanym w wykładzie i / lub książce i nie zawierać żadnych „podstępnych pytań”.

Ogólnie w zwykłej rozmowie zalecałbym ignorowanie możliwości, że bardzo nietypowe okoliczności (czyli twoja śmierć) może nastąpić. Pytanie „Co zrobisz?” może zostać zinterpretowane jako „Co prawdopodobnie zrobisz?” lub „Co zamierzasz zrobić?”

Powodzenia.

Nie zgadzam się z tym, że student był niegrzeczny. Powiedzmy, że pytasz nauczyciela, co obejmuje test, a odpowiedź brzmi: „wszystko jest możliwe; mogę popełnić samobójstwo z powodu mojej depresji”. Czy nie zgłosiłbyś tego też? Przepraszam, że jestem szczery, ale jest to wyjątkowo niestosowna i głupia odpowiedź
@AndreasBonini z pewnością możemy omówić stosowność odpowiedzi, ale stwierdzenie, że ktoś jest „dosłownie szalony”, jest zdecydowanie niegrzeczne.
@tim - Nie sądzę, aby to oświadczenie było przeznaczone dla OP, aby usłyszeć / zobaczyć. Student prywatnie skontaktował się z instruktorem, aby wyrazić swoje obawy dotyczące zachowania asystenta, a instruktor poszedł i powiedział to wszystko do asystenta. Myślę, że * bardzo nieprofesjonalne * było wysłanie przez instruktora * e-maila * do OP z tą informacją. Byłbym bardzo zdenerwowany, gdybym był studentem w tej sekcji i dowiedziałem się, że profesor w zasadzie właśnie przekazał moje komentarze do asystenta i nawet nie zawracał sobie głowy spotkaniem twarzą w twarz.
@AndreasBonini: Rozumiem twój punkt widzenia i przyjmuję do wiadomości, że moja odpowiedź pozostawia miejsce na nieporozumienia. Ale „wyjątkowo niestosowne i głupie”? Proszę, okazuj więcej szacunku.
@DaoWen: Myślę, że powinienem wspomnieć, że instruktor nalegał na spotkanie twarzą w twarz. Zasadniczo odrzuciłem sprawę, ponieważ student zachowywał się irracjonalnie i źle zrozumiał to, co powiedziałem. Ale to oczywiście nie pomaga mi w zrozumieniu podstawowej struktury problemu. Więc po pewnym zastanowieniu decyduję się zapytać tutaj.
@Anonymous Myślę, że „to wyjątkowo niestosowna i głupia odpowiedź” nie odnosi się do Twojej odpowiedzi, ale do reakcji PO „wszystko jest możliwe; mogę popełnić samobójstwo z powodu mojej depresji”.
@AndreasBonini: Zgadzam się, że „Mogę popełnić samobójstwo z powodu mojej depresji” jest niewłaściwe, ale ponieważ jest to objaw Aspergera, unikaj klasyfikowania go jako „głupiego”.
@Bombyxmori: Chociaż zgadzam się, że uczeń źle zrozumiał, co (chciałeś) powiedzieć, nie jestem pewien, czy był irracjonalny (nawet jeśli intuicyjnie rozumiesz, co się dzieje w jego umyśle): Student przygotowuje się do egzaminu. Próbuje dowiedzieć się, czego się spodziewać. Otrzymuje odpowiedź, która jest * daleko * poza oczekiwanym, w sposób, który jest albo niepokojący (zapowiada myśli samobójcze), albo przypadkowy nonsens (dosłownie) => jest zaniepokojony, że egzamin może również całkowicie wykraczać poza oczekiwane. Dla mnie jest to analogiczne do np. więc. przechodząc przez ulicę, samochód (pierwotnie w bezpiecznej odległości) nieoczekiwanie przyspiesza => alarm.
@cbeleites: Tak, nie chcę stwarzać fałszywego wrażenia, że ​​potrafią przygotować się do quizu. Chcę, żeby wiedzieli, że prawdziwe życie jest często przypadkowe i czasami trzeba zgadywać. W takim przypadku uczeń musiałby na podstawie wiedzy odgadnąć, co może być w quizie, a gdyby mu się to nie udało, musiałby bardzo intensywnie uczyć się z wyprzedzeniem, tak jak ja, lub, co bardziej prawdopodobne, połączenie tych dwóch podejść. Żadne z rozwiązań nie jest optymalne, ale pomogłoby mu w ten sposób znacznie bardziej niż podanie kilku ustalonych tematów i poproszenie go o przejrzenie tych tematów. Moje uwagi na temat skrajnych przypadków były wskazówką.
@Bombyxmori: Napiszę odpowiedź i podniosę ten komentarz - myślę, że to dla Ciebie ważna informacja zwrotna, która np. W ogóle nie dostałem tego, co tutaj wyjaśniasz, z twoich odpowiedzi, które cytujesz w pytaniu.
@cbeleites: Jest to podstawowy scenariusz, który często zdarza się codziennie w życiu szkoły średniej. Czułem, że każdy, kto kiedykolwiek pracował jako asystent techniczny w dość trudnej klasie, już wiedział. Więc nie zawracałem sobie głowy napisaniem tego wprost w mojej odpowiedzi. Ale skoro o to pytasz, powinienem wyjaśnić się w jasny sposób.
@Bombyxmori: a) Myślę, że jasność i jasność to nasza jedyna szansa na rozwiązanie i wyjaśnienie problemów komunikacyjnych. b) Co do wątku „bycie niegrzecznym” tutaj: możesz wyjaśnić uczniom, że z powodu swoich Aspergerów możesz wyglądać niegrzecznie, ale nie masz tego na myśli. Jednocześnie należy mieć świadomość, że osoby bez zespołu Aspergera używają sformułowania „Nie chcę być niegrzeczny ...” jako wprowadzenia do bycia niegrzecznym. Więc takie stwierdzenia mogą przynieść odwrotny skutek. c) przepraszam, w moim pierwszym komentarzu brakuje nie: "... nawet jeśli * nie * rozumiesz intuicyjnie ..."
@cbeleites: Napisałem bardzo, uczciwy, przejrzysty kwestionariusz, jak ulepszyć mój wykład po tym fiasku społecznym, ale moi przyjaciele, którzy go przeczytali, doszli do wniosku, że to, co miałem, było obraźliwe i okropne. Więc przypuszczam, że muszę czasami „mówić podwójnie”, aby przekazać swoją wiadomość i uczynić ją uprzejmą. I to może być przyczyną nieporozumień. W tym przypadku nie wiem, jak grzecznie go odrzucić, więc traktuję to jako problem matematyczny i daję kilka wskazówek. Ale uczeń najwyraźniej nie może nadążyć.
@Bombyxmori: może być również rzeczą kulturową. Powiedziałbym, że „okropne” nie jest pomocną oceną: nie daje wskazówek, jak poprawić. Ale zniewaga to zła wiadomość. Po pierwsze obraźliwe jest nieprofesjonalne, a po drugie obraźliwe pytania generują zdenerwowane odpowiedzi i skargi, ale prawdopodobnie nie są przydatne do ulepszenia wykładu. „Mów podwójnie”: może być konieczne dostosowanie / kalibracja tłumaczenia. Domyślam się, że potrzebujesz pomocy z kimś, kto bardzo dobrze rozumie zarówno twój stan, jak i normalną komunikację. (Jakoś sobie wyobrażam, że to tak, jakbyś był daltonistą i wymagał ...
... poradzić sobie z czerwonymi i zielonymi niuansami - ale nie mam pojęcia, jak dobra jest ta analogia)
Bombyx, myślę, że po prostu powiedziałeś, jak napisałeś powyżej: „Prawdziwe życie jest często przypadkowe i czasami musisz zgadywać rozsądnie. Będziesz musiał zgadnąć, co może być w quizie lub bardzo intensywnie wcześniej się uczyć. Żadne z rozwiązań nie jest optymalne, ale pomoże Ci to więcej niż podanie kilku ustalonych tematów ”byłaby doskonałą i właściwą odpowiedzią, która nikogo nie zaniepokoiłaby.
#5
+15
mhwombat
2015-02-14 20:51:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że inne odpowiedzi dobrze się spisały, wyjaśniając, dlaczego uczeń poczuł się urażony twoją odpowiedzią w tej sytuacji. Zamiast tego spróbuję podać kilka ogólnych „praktycznych zasad”, które pomogą Ci uniknąć podobnych sytuacji.

Kiedy ktoś zada Ci pytanie, zanim odpowiesz, zastanów się, dlaczego pyta i co oznacza dla nich odpowiedź. Często istnieje głębsze, bardziej fundamentalne pytanie leżące u podstaw tego, co osoba faktycznie pyta, i to jest pytanie, na które musisz odpowiedzieć. W tym przypadku uczeń był zdenerwowany egzaminem i chciał wiedzieć, w jaki sposób może zwiększyć swoje szanse na zdanie.

Jeśli musisz przekazać złe wieści, powiedz, co to oznacza dla drugiego osoby i trzymaj się bezpośrednio istotnych faktów. W tym przypadku zła wiadomość, którą musiałeś przekazać, polegała na tym, że nie mogłeś (lub nie możesz, ze względów pedagogicznych) powiedzieć uczniowi, co było na egzaminie.

Oto przykład odpowiedzi, która mogłaby zadziałać lepiej w tej sytuacji: „Rozumiem, że martwisz się o quiz. Nie mogę Ci dokładnie powiedzieć, co się na nim stanie, ale tak bądź materiałem, o którym rozmawialiśmy na zajęciach. Jeśli przejrzysz notatki z zajęć, powinieneś być dobrze przygotowany ”. Pierwsze zdanie potwierdza, jak czuje się uczeń. Drugie zdanie dostarcza złych wiadomości. Trzecie zdanie odpowiada na podstawowe pytanie, trzymając się faktów. Możesz dodać coś pomocnego, np. „Upewnij się, że rozumiesz pojęcie„ oczekiwanie ”.

Ta odpowiedź nie zadowoli w pełni ucznia, który prawdopodobnie miał nadzieję, że zostanie mu dokładnie powiedziane, jaki będzie quiz, więc on nie musiałby tyle się uczyć. Ale przynajmniej przekazuje złe wieści w sposób, który nie sprawia, że ​​uczeń czuje się gorzej niż już się czuje.

#6
+10
tim
2015-02-14 18:40:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co przeszedł uczeń? Dlaczego jest nieszczęśliwy?

Mogę tylko zgadywać, ale powiedziałbym, że uczeń oczekiwał konkretnych i krótkich odpowiedzi, takich jak:

 • Pytanie: „Kto przygotowuje quiz? " Odpowiedź: „Będę robić quiz” (zakłada się mało prawdopodobne zdarzenia uniemożliwiające Ci wykonanie quizu).
 • Pytanie: „jaka będzie treść quizu?” Odpowiedź: „Wszystko, co omówiliśmy w ciągu ostatnich X tygodni” lub „Rozdziały X, Y i Z książki” lub „Tematy A, B i C”.

Twoja odpowiedź na pierwsze pytanie zostało prawdopodobnie odebrane jako zbyt ogólne i niezwiązane z tematem i mogło sprawić, że uczeń poczuł się nieswojo, ponieważ było trochę osobiste (dotyczące depresji i samobójstw).

Jeśli chodzi o Twoją odpowiedź na drugie pytanie: wszystko w książce nie jest odpowiedzią, którą uczniowie lubią słyszeć, ale z pewnością może to być poprawna odpowiedź (jeśli wszystko w książce jest rzeczywiście związane z klasą). treść może pochodzić z dowolnego miejsca , z drugiej strony większość uczniów będzie niezadowolona, ​​ponieważ nie mogą się na nią przygotować. Wiem, że to tylko punkty bonusowe, ale mimo to prawdopodobnie lepiej byłoby oprzeć te pytania również na treści książki, aby nie frustrować uczniów.

mnie, aby uniknąć tego rodzaju niepożądanych wydarzeń w przyszłości?

Spróbuj udzielić krótkich odpowiedzi, które Twoim zdaniem najbardziej pomogą uczniom. Możesz - tak jak w tym przypadku - wysłać wiadomość e-mail, w której możesz bardziej szczegółowo omówić.

I chociaż nie ma nic złego w byciu twardym nauczycielem, zmniejszenie trudności testów sprawi, że uczniowie będą szczęśliwsi i bardziej wyrozumiali. Nie musisz tworzyć niewiarygodnie łatwych testów, aby uczniowie Cię polubili, ale jeśli Twoje testy są zawsze trudniejsze niż testy innych nauczycieli, może to wywołać u uczniów urazę (nawet jeśli ich głównym celem jest nauka, zaliczenie tych zajęć i uzyskiwanie dobrych ocen jest ważne dla nich i dla ich przyszłości).

Jak wspominali inni, możesz również poszukać pomocy z zewnątrz. Może to być terapia, jeśli chcesz i możesz sobie na to pozwolić, ale możesz także omówić takie wydarzenia z przyjaciółmi / rodziną / ewentualnie współpracownikami i wysłać im ważne e-maile (i być może testy) przed wysłaniem ich do uczniów do korekty.

Nawet jeśli nikt nie wspomina o tym w mojej przyszłej referencji nauczycielskiej, czy po ukończeniu szkoły wyższej będę miał kwalifikacje na stanowisko nauczyciela?

Myślę, że nie powinieneś pozwalać się temu powstrzymywać. Wygląda na to, że musiałbyś trochę popracować (ponieważ otrzymałeś „wiele skarg”), ale jeśli jest to coś, co lubisz, zrób to.

#7
+9
gerrit
2015-02-15 01:56:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Było już wiele przydatnych odpowiedzi. Chociaż moje własne doświadczenie w nauczaniu jest ograniczone, mój własny zespół Aspergera często prowadził do problemów z komunikacją z powodu różnych rozumień, więc spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania z perspektywy Aspergera.

mnie, aby uniknąć tego rodzaju niepożądanych zdarzeń w przyszłości?

Możesz zminimalizować, ale nie całkowicie uniknąć.

Wszyscy ludzie, w szczególności neurotypy, są irracjonalne. Stwierdzenie „jutro mogę być martwy” jest racjonalnie oczywiste. Z racjonalnego punktu widzenia można oczekiwać, że stwierdzenie to będzie miało zerowy wpływ (ale zobacz komentarz MSalters). Jednak będzie to miało niezerowy wpływ na prawie wszystkich (w tym na wielu Aspergerów, którzy funkcjonowali w większości neurotypowych środowisk i świadomie lub podświadomie dostosowali się). To ilustruje, że ludzie są irracjonalni - chyba że, jak wskazuje MSalters, słuchacze zakładają , że stwierdzenie musi zawierać informacje niezerowe i dlatego zakładają, że muszą istnieć jakieś nie-dosłowne ( tj. ukryte) treści.

Możesz zminimalizować tego rodzaju niepożądane zdarzenia, tworząc (mentalny) model postrzegania informacji. To nie jest trywialne. Wymaga zrozumienia teorii umysłu. Dla takiego zrozumienia zespół Aspergera jest ułomnością. Chociaż osoby z zespołem Aspergera są prawdopodobnie nadreprezentowane na wydziale matematyki, osoby z zespołem Aspergera nadal stanowią mniejszość. Dlatego musimy się dostosować.

Inne odpowiedzi dotyczyły sposobu postrzegania informacji w tym konkretnym przykładzie. Jestem prawie pewien, że doświadczyłeś już wcześniej podobnych nieporozumień - jeśli nie jesteś świadomy żadnych, to prawie na pewno dlatego, że nie otrzymałeś informacji zwrotnych, które otrzymałeś teraz. Dlatego moja dosłowna odpowiedź brzmi: Nie, nie ma sposobu, aby całkowicie uniknąć tego rodzaju niechcianych wydarzeń w przyszłości.

Możesz jednak zminimalizować. Jak poszedłbyś, aby skonstruować taki model mentalny? Poleciłbym nawiązanie kontaktu z innymi osobami z zespołem Aspergera. Istnieje wiele forów, chatroomów i list mailingowych dla osób z zespołem Aspergera w Internecie, w tym niektóre poświęcone szczególnie Aspergerom na uniwersytetach. Być może na Twoim kampusie lub w Twoim mieście jest grupa spotkań poświęconych autyzmowi. Jako zespół Aspergera musimy dostosować się do świata zdominowanego przez neurotypy. Opierając się na moim osobistym doświadczeniu, myślę, że na tym etapie życia jest to bardziej produktywne niż terapia. Online lub offline - bez wątpienia pomocne jest dzielenie się doświadczeniami z osobami z podobnymi okablowaniami neurologicznymi.


¹ W tym przypadku przez podobne rozumiem: każde nieporozumienie, które można przypisać ze względu na to, że nadawca Aspergera zamierza dosłowną treść, ale odbiorca interpretuje treści nieliteralne.

Jako probabilista PO może spodobać się następująca interpretacja: „może” dosłownie oznacza „z niezerowym prawdopodobieństwem”, ale większość ludzi używa go w znaczeniu „z prawdopodobieństwem znacznie większym od zera” lub „znacznie większym niż wartość bazowa”. „Wola” dosłownie oznacza „z prawdopodobieństwem 1”, ale większość ludzi używa go tylko w znaczeniu „z bardzo dużym prawdopodobieństwem”.
Będąc racjonalnym, powodem komunikacji jest przekazywanie informacji. Stąd racjonalny słuchacz zinterpretowałby stwierdzenie „Mogę jutro umrzeć” jako zawierające niezerową ilość informacji. Zatem racjonalny komunikator nie stwierdza tego, co oczywiste, właśnie dlatego, że nie może przekazać żadnej informacji.
@MSalters To dobra uwaga. Nie pomyślałem o tym. Moja odpowiedź jest nieco uproszczona. Redagowałem, aby wskazać, że rzeczywiście, jeśli słuchacz zakłada, że ​​stwierdzenie musi zawierać informacje niezerowe, logiczny wniosek w tym przypadku jest taki, że muszą być przekazywane informacje nieliteralne.
Teraz, kiedy o tym myślę, ta idea „Teorii Umysłu” jest również nieco błędna. Nie chciałbym grać w pokera z kimś z zespołem Aspergera. Zbyt łatwo jest im mieć logicznie poprawne ToM. Myślę, że prawdziwy problem polega na tym, że nie chodzi o „model postrzegania informacji”, ale o obsługę wielu modeli, w jaki sposób informacje mogą być odbierane. To prawie kot Schrodingera: nie możesz zajrzeć do głowy, żeby zobaczyć, jak odbierana jest informacja, a dopóki nie otworzą pyska, nie będziesz wiedział;)
@MSalters Wchodzimy tutaj w semantykę i nie na temat, ale kiedy mówię o modelu, nie mam na myśli prostego modelu deterministycznego, ale rzeczywiście wiele rozmytych modeli, w których nigdy nie można być naprawdę pewnym. I tak rozumiem teorię umysłu. Ponadto: nawet gdy ludzie otwierają usta * nadal nie wiesz, co naprawdę mają na myśli * (przynajmniej ja często nie wiem). Jest mało prawdopodobne, aby student, o którym mowa w pytaniu, otwarcie przemówił bezpośrednio do Bombyx Mori.
W jakiś sposób mam tendencję do dostrzegania dużej różnicy między „Mogę jutro być martwy” a umieszczaniem tego w prawdopodobnym kontekście: „każde zdarzenie prawdopodobnie obejmuje również moją śmierć”. Powiedziałbym nawet, że to dosłowna różnica.
#8
+9
user29493
2015-02-17 08:55:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Napisałeś:

Spotkałem pewnego ucznia, który pytał mnie o treść quizu jutro i który zrobi quiz, ponieważ te, które zadałem, są zwykle trudniejsze. Odpowiedziałem, że prawdopodobnie każde zdarzenie może obejmować śmierć w wyniku wypadku samochodowego lub samobójstwo z powodu depresji, aw powyższym przypadku nie będzie quizu, na który można by się przygotować. Kolejnym mało prawdopodobnym wydarzeniem jest to, że wygrałem bilety na Megamillion i zdecydowałem się rzucić szkołę średnią, więc nie będzie też quizu. Podobnie też zacytowałem możliwość spóźnienia się lub odwołania zajęć z powodu burzy śnieżnej. Kiedy zwrócił uwagę, że nikt nie może przewidzieć tych zdarzeń, zasugerowałem, że dlatego ważne jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego, które umożliwia mi wizytę u terapeuty, a także obejmuje choroby fizyczne.

To jest bardzo dziwna odpowiedź - gdybym kazał nauczycielowi powiedzieć coś takiego, również byłbym zaniepokojony.

Po pierwsze, samobójstwo, depresja, zdrowie osobiste i terapeuci to prywatne tematy, które są osobiste, niepokojące, i natrętne, aby przywołać znikąd. Są to rzeczy, o których powinieneś bardzo uważać podczas omawiania z innymi, szczególnie w kontekście zawodowym. Kiedy rozmawiasz ze studentami, musisz mieć inne granice niż gdy rozmawiasz z przyjacielem - musisz być profesjonalny i nie wspominać o sprawach osobistych i prywatnych, zwłaszcza dotyczących i niepokojących rzeczy, takich jak terapeuci, depresja i samobójstwa.

Co myślałeś, kiedy to powiedziałeś? Dlaczego o tym wspomniałeś? Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z granic ludzi i tego, jak mogą zareagować, gdy coś powiesz, zwłaszcza jako nauczyciel.

Po drugie, nie ma to żadnego związku z tym, o co prosił - prosił o informacje na temat test i żadne z tego, co powiedziałeś, nie ma z tym nic wspólnego.

Nie jestem pewien, czy ktoś jest z tym powiązany, ale byłoby dobrze, gdybyś to przeczytał i przestudiował, a następnie podążał za nim podczas rozmowy do ludzi: http://en.wikipedia.org/wiki/Cooperative_principle

Zasugerowałem, że powinien przygotować się na wszystko, co może się wydarzyć podczas quizu, i wziąć pod uwagę prawdopodobieństwa, aby zmaksymalizować wyniki quizu przy dostępnym ograniczeniu czasu i energii.

To jest dziwnie i bardzo formalnie sformułowane, ale jest to przynajmniej odpowiedź na pytanie. Dlaczego nie udzielić prostej i bezpośredniej odpowiedzi, np. „Wszystko, o czym rozmawialiśmy na zajęciach, może być na teście”. Myślałem, że ludzie z zespołem Aspergera często są bardzo bezpośredni - czy nie wydaje ci się to jasną i bezpośrednią odpowiedzią, podczas gdy mówienie o wygranej na loterii lub burzach śnieżnych jest nie na temat?

Powiedziałem mu też rzeczywiste wydarzenia często nie są zgodne z krzywą Bella, a centralne twierdzenie graniczne ma ograniczoną wartość dla zmiennej losowej bez żadnych oczekiwań.

No tak, ale co to ma wspólnego z czymkolwiek?

Aby upewnić się, że nie jest zdezorientowany, później w nocy wysłałem e-mail do klasy, powtarzając moje punkty i zasugerowałem, że wszystko z książki, której się do tej pory nauczyliśmy, można przetestować, a dodatkowa zawartość problemu może przychodzić z dowolnego miejsca.

Powiedzenie „wszystko w książce można przetestować” to dobra odpowiedź, ale mam nadzieję, że nie „powtórzyłeś punktów” dotyczących samobójstwa - to jest rodzaj rzecz, za którą można łatwo zostać zwolnionym.

Później otrzymałem e-mail od instruktora kursu, w którym twierdził, że uczeń był tak ppy, że zasugerował usunięcie mnie ze stanowiska asystenta, ponieważ sprawiłem, że był „wyjątkowo niewygodny” i „trochę przestraszony”.

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że wspominałeś o samobójstwie i widziałem terapeutę . To zwykle sprawia, że ​​ludzie czują się nieswojo i boją się.

Jednak jako osoba odpowiedzialna nie wiem, co poszło nie tak. Czy w ogóle mogę uniknąć tego rodzaju niepożądanych wydarzeń w przyszłości? Nie ma szans, żebym mógł „przekształcić się” w normalną osobę. I nie chcę, żeby ludzie byli ze mnie nieszczęśliwi z powodu tak trywialnych wydarzeń w przyszłości. Mógłbym odrzucić ten przypadek jako irracjonalny, ale myślę, że może być coś głębszego.

Jednym słowem - granice. Miej świadomość, jakie granice mają ludzie, czego oczekują i czego nie oczekują, z czym czują się komfortowo i z czym czują się niekomfortowo. To nie jest trywialne ani irracjonalne - to wielka sprawa. Kiedy granice ludzi są naruszane, sposób, w jaki naruszyłeś granice tego ucznia, czują się bardzo nieswojo i spowoduje to wiele problemów.

Samobójstwo i zdrowie psychiczne to skrajny przykład - tego właśnie ludzie rozmawiać tylko z bliskimi im osobami. To samo dotyczy seksu, religii i polityki. W przypadku osób, których nie znasz dobrze, lub osób, z którymi masz relacje zawodowe (np. Uczniowie, z którymi uczysz), trzymaj się „bezpiecznych” tematów rozmów.

Sugerowałbym znalezienie terapeuty lub grupy umiejętności społecznych lub kogoś, kto może z tobą o tym porozmawiać i pomóc ci lepiej zrozumieć ludzkie granice i oczekiwania oraz jak odnosić się do ludzi w środowisku zawodowym.

Przy okazji - to nie tylko ty. Bardzo trudno jest wymyślić, jak wygodnie rozmawiać z ludźmi, których nie znasz lub z ludźmi, z którymi musisz być „profesjonalny”, i dotyczy to wszystkich, z zespołem Aspergera lub nie.

To bardzo dobra odpowiedź. +1 za link do zasady współpracy / maksymy Grice'a.
#9
+5
Mark Joshi
2015-02-17 05:40:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z pewnością wielu matematyków jest dziwnych w taki czy inny sposób. W niektórych działach do tego stopnia, że ​​bycie takim nie wyróżnia Cię. Na jednym z bardzo prestiżowych wydziałów, na których pracowałem, często zdarzało się, że stwierdzałem, że „był dziwny nawet jak na wymagające standardy tego wydziału”.

Nie wykluczałbym więc kariery akademickiej w matematyce. To powiedziawszy, myślę, że nierozsądne jest zostać wykładowcą / profesorem, jeśli tak naprawdę nie lubisz uczyć.

Powtórzę to, co inni powiedzieli na temat szukania profesjonalnej pomocy. Duża część nauczania polega na próbie zrozumienia punktu widzenia ucznia i z grubsza to właśnie zespół Aspergera sprawia, że ​​jesteś zły.

Jedną ze strategii radzenia sobie, którą proponuję, jest to, że za każdym razem, gdy coś pójdzie nie tak, zanotuj, co się stało i ustal, jaka powinna być właściwa reakcja. Następnie pamiętaj o tym i użyj go następnym razem, gdy sytuacja się pojawi.

Mark Joshi! Kiedyś pracowałem nad twoją książką w dystrybucji w lecie przed szkołą! Wiem, że jesteś uczniem Melrose. Jak się masz!
Mam się dobrze. Przerzuciłem się na matematykę finansową w 99.
Dzięki! Mój doradca jest uczniem Melrose. Więc wiem o tobie.
Jestem ciekaw, dlaczego wybrałeś tę odpowiedź jako „zaakceptowaną”? Co z tego wydaje ci się bardziej pouczające niż inne udzielone odpowiedzi, z twojej perspektywy?
@Paul: To jest bardzo proste. W tej chwili czytam artykuł Atiyah-Singer-Patodi o niezmiennikach eta. Mark Joshi pracował z czołowym światowym ekspertem w tej dziedzinie. Jest więc w stanie lepiej niż ktokolwiek inny na forum udzielać profesjonalnych porad na ten temat, ponieważ prowadzenie badań z Richardem Melrose jest dość czasochłonne i wymagające dla każdego ucznia. Jestem pewien, że wiedział, przez co przechodzę. Dla mnie jego rada była jasna, zwięzła i co najważniejsze bardzo praktyczna.
Bardziej prawdopodobne jest, że @Paul (i dość wyraźnie) OP wybrał tę odpowiedź powyżej odpowiedzi Anonimowego Matematyka (która była bezsprzecznie najlepszą odpowiedzią udzieloną), ponieważ on / ona zna osobę odpowiadającą w prawdziwym życiu. Ale z drugiej strony wiedziałeś o tym, kiedy zapytałeś, prawda?
#10
+4
blank
2015-02-14 16:50:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(publikuje anonimowo, więc nie mogę tego komentować)

Pierwszą radą, jaką otrzymałem, jest zaakceptowanie faktu, że większość uczniów nie jest tak naprawdę zainteresowana nauką, a jedynie zdanie egzaminu. W moim doświadczeniu mają obsesję na punkcie bezsensownych szczegółów, takich jak liczba pytań na egzaminie (kogo to obchodzi, kiedy nie wiesz, jak długie jest pytanie?). Powiedz im dokładnie, o co i kiedy zostaną poproszeni, aby mogli uzyskać oceny przy jak najmniejszym wysiłku (i powtarzaj to za każdym razem, gdy pytają, nawet jeśli już powiedziałeś im to wiele razy) i spora część uczniów będzie szczęśliwszy.

Druga rada, którą otrzymałem, to nie przejmować się opiniami uczniów.

Nie sądzę, aby którykolwiek z nich pasował do bycia Aspie.

Możesz nie przejmować się opiniami uczniów tylko wtedy, gdy twój pracodawca tego nie robi.
@MarkJoshi, z pewnością jest prawdą, że niektóre instytucje będą zwracać uwagę na oceny uczniów, ale myślę, że poważniejsze miejsca zdają sobie sprawę, że istnieją bardzo poważne ograniczenia (statystyczne) w postrzeganiu uczniów (zwłaszcza niższych rangą, ale nie tylko) przez studentów. własne dobro i to, jak dobrze służy temu nauczyciel. Tak, oczywiście, można „nie komunikować się dobrze”, ale to (czasami subtelnie) różni się od braku wysokich ocen uczniów.
Zdaję sobie sprawę ze wszystkich argumentów przeciw ocenianiu uczniów i przedstawiłem je szczegółowo. Nie oznacza to jednak, że wygrałem spór przeciwko administratorom. Niektóre instytucje je kochają.
#11
+3
ceoec
2015-02-15 10:25:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To prawdopodobnie byłoby lepsze jako komentarz, ale nie mogę go jeszcze skomentować, więc muszę napisać to jako odpowiedź:

Pracuję z dziećmi z autyzmem / aspie o wysokich funkcjach. Myślę, że część o "trollowaniu" polegała na tym, że Aspie nauczył się, że nie jest dobrze mówić po prostu "nie, nie powiem ci", więc OP nie ma zamiaru być niegrzeczny, rzeczywiście, wielu Aspie powiedziałoby wiele dziwnych rzeczy, kiedy uczą się, jak zaprzeczyć prośbie w bardziej społecznie akceptowalny sposób. A powiedzenie „nie” jest w jakiś sposób trudne dla „typowo rozwijającej się” osoby, więc tak, naprawdę trudno jest Aspie zrobić to we właściwy sposób.

Myślę, że jednym bezpiecznym podejściem byłoby po prostu powiedzieć nie uczniom, ponieważ w relacji nauczyciel-uczeń bycie bezpośrednim byłoby w porządku, uczniowie mogą powiedzieć, że jesteś surowy (lub nawet nieżyczliwy), ale przynajmniej nie powiedzą, że jesteś dziwny. (Ale nie sugeruję, abyś to robił swoim rówieśnikom ...)

#12
+3
Peter
2015-02-17 10:32:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby dodać do oceanu odpowiedzi:

Kiedy ludzie o coś pytają, pojawia się dosłowne pytanie i rzeczywisty problem. Zwykle mają ze sobą zaskakująco niewiele wspólnego. W przypadku uczniów liczy się to podwójnie.

Wyobrażam sobie, że uczeń martwił się, że nie zda testu, a niepewność, co będzie zawierał test, powodowała stres. Chcieli złagodzić ten stres, uzyskując więcej informacji. To jest rodzaj podtekstu, na który zaślepia twój stan. Wydaje mi się, że nie ma sensu mówić ci, żebyś wczuł się w ucznia, ponieważ tak naprawdę nie jest to opcja, chociaż analiza sposobu, w jaki ludzie radzą sobie z niepewnością i stresem, może pomóc ci zrozumieć niektóre wzorce.

Ja myślę, że dobrze jest mówić o tym otwarcie. Powiedz ludziom o swoim stanie i czego mogą się po tobie spodziewać. Twoja uczennica była już zestresowana testem i jej własną niepewnością, więc nieoczekiwana odpowiedź ze strony asystentki zaostrzyła problem i sprawiła, że ​​zaczęła się bić (choć przez twojego profesora). Jeśli twoi uczniowie wiedzą o twoim stanie i wiedzą, jak to działa, mogą pomóc w komunikacji ze swojej strony. Mogą być bardziej jednoznaczni w swoich pytaniach, a kiedy odpowiesz w dziwny sposób, będą wiedzieć, skąd to pochodzi i jak sobie z tym poradzić.

#13
+1
cbeleites unhappy with SX
2015-02-25 08:07:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pozwólcie, że dodam kilka sugestii dotyczących sformułowań, głównie oprócz odpowiedzi mhwombat i informacji zwrotnych do dialogu w pytaniu.

Myślę, że ważne założenie „normalnej” komunikacji polega na tym, że słowa mają na celu przekazanie treści informacyjnej> 0.

 • Powstrzymaj się od dodawania nieistotnych zdań: nie mów o ogólnie znanych, ale zazwyczaj nieistotnych niewielkich zagrożeniach (wypadek samochodowy, samobójstwo) .
  Ludzie mogą interpretować w nich rzeczy, których nigdy nie zamierzałeś powiedzieć. W szczególności fakt, że ryzyko jest na tyle ważne, że można je stwierdzić, zostanie zinterpretowany jako znacznie powyżej znanego ogólnego nieistotnego ryzyka. Podkreśliłem znikome, ponieważ znikome przekłada się na pomijalne wrt. przygotowanie do egzaminu i zaniedbanie wspominania o tych zagrożeniach w codziennej komunikacji.

 • Jeśli będziesz kontynuować rozmowę, ludzie prawdopodobnie potraktują to jako wskazówkę, że a) chcesz kontynuować rozmowę i b) chcą przekazać jakąś treść. Tak więc, jeśli nie masz odpowiedniego oświadczenia do złożenia, nie składaj oświadczenia. Nie, nie rób nieistotnych stwierdzeń (są tego zastosowania, także na egzaminach, ale może powinieneś zostawić to nauczycielom, którzy mają bardzo dobre wyobrażenie o tym, czy komunikacja idzie dobrze i którzy również wiedzą, jak uratować brak komunikacji).

  Dialog, który cytujesz, pozostawia we mnie wrażenie, że aktywnie kontynuowałeś rozmowę. Jednak poniżej stwierdzasz, że było to dla ciebie wyjątkowo nudne. Taka sprzeczność między przewidywanym (wrażeniem) a dosłownie wyrażonym celem pożądania / emocji / komunikowania się głównie powie ludziom, że nie mogą skutecznie rozpoznać / przewidzieć tego, czego chcesz. Logiczny wniosek: nie wiedzą, czego chcesz, a oczekiwanie przesuwa się w kierunku trudności, jak w przypadku ewentualnego niepowodzenia w komunikacji również w przyszłości. Dodatkowo: spodziewaj się, że pomyślna komunikacja z Tobą będzie ciężką pracą.

 • Jeśli nie jesteś w stanie bardzo dobrze ocenić emocji uczniów (mówiąc bardzo dobrze, mam na myśli postrzeganie, które znacznie przewyższa zdolność przeciętnej „normalnej” osoby do oceniania emocji!), czas wokół egzaminów nie jest to dobry moment na próby bycia zabawnym lub komunikowania się za pomocą subtelnych wskazówek.

 • W przeciwieństwie do tego, co sugerowali inni, nie widzę w opisywanej sytuacji, że byłaby krótka, bezpośrednia , szczera i rzeczowa z odpowiedziami na temat egzaminu („Przygotuję quiz, który może obejmować wszystkie tematy, które omawialiśmy do tej pory na wykładzie”) sprawiłoby, że studenci byliby nieszczęśliwi, zaniepokojeni lub zdenerwowani. W szczególności: nie jest to wcale denerwujące, ponieważ uważam to za „wartość domyślną” odpowiedzi, a zatem w pełni oczekiwane.
  Ale pochodzę z kultury, która ma reputację bardzo bezpośredniej.

 • Nawet jeśli uczeń zda sobie sprawę, że prawdopodobnie nie masz na myśli tego, czego zwykle oczekiwaliby, że będzie znaczenie, to (prawdopodobnie emocjonalnie / nieświadomie) dojdzie do wniosku, że nie może poprawnie komunikować się z Ciebie - i to jest bardzo niepokojące dla uczniów stojących przed egzaminem: brak komunikacji prowadzi ich do obaw, że komunikacja podczas egzaminu również może się nie udać. Jest to całkowicie racjonalne: z porażki wyciągają wniosek, że może dojść do niepowodzenia - choć jednocześnie jest to dla Ciebie niezrozumiałe, jeśli nie możesz wykryć błędu w komunikacji. A w sytuacjach egzaminacyjnych akceptowalne ryzyko niepowodzenia komunikacji jest bardzo niskie.

 • Wysłałeś e-mailem

  dodatkowa zawartość problemowa może pochodzić z dowolnego miejsca

  „mniej niepokojący” formułowanie (zakładając, że obejmuje to znaczenie, które chciałeś przetransportować) może być

  Aby rozwiązać problem bonusowy, będziesz musiał przenieść techniki omówione na wykładzie, aby rozwiązać nowy typ problem.

  To będzie mniej niepokojące niż „może być wszystkim”, ponieważ jest to pozytywne i bardziej precyzyjne stwierdzenie, o co chodzi w pytaniu o premię.

 • W komentarzu powyżej powiedziałeś mi:

  Nie chcę sprawiać fałszywego wrażenia, że ​​mogą przygotować się do quizu.

  To było dla mnie wysoce nieoczekiwane stwierdzenie. W szczególności dialog, który opisałeś w pytaniu, nie sugerował mi, że taki był twój możliwy zamiar. I nadal uważam to za nieco (sytuacyjnie) sprzeczne z Pańskim stwierdzeniem „przed testem [...] poświęć więcej czasu na przegląd”. Zdaję sobie sprawę, że domyślnie założyłem, że to stwierdzenie będzie miało zastosowanie również do obecnego testu.

  Spotkałem bardzo niewiele egzaminów, do których żadne przygotowanie nie było możliwe lub rozsądne. Przygotowanie oznacza dla mnie większe zrozumienie tematu i łączenie go z innymi przedmiotami, a nie umiejętność powtarzania rzeczy z listy. Więc jeśli naprawdę i dosłownie masz na myśli, że uczniowie nie mogą przygotować się do egzaminu, powiedz to. Logicznie rzecz biorąc, jeśli studenci obiektywnie nie mogą się przygotować, to również nie muszą się przygotowywać - a ponieważ jest to bardzo nietypowa sytuacja, również to opisz i dodatkowo wyjaśnij, dlaczego mogą i nie muszą przygotowywać się do tego egzaminu - będą podejrzliwi i nie w przeciwnym razie weź swoje oświadczenie za wartość nominalną:

  Nie możesz i nie musisz przygotowywać się do tego egzaminu. Nie martw się, do tego egzaminu należy podejść bez dalszego przygotowania, ponieważ [powód].

  z [powód] np. bycie „możesz rozwiązać wszystkie pytania logicznym myśleniem”

 • Moje uwagi na temat skrajnych przypadków były wskazówką.

  Nie dostałbym tej wskazówki. Mogłem uzyskać taką wskazówkę / niuans od kogoś, kogo komunikację potrafię bardzo dobrze ocenić. W dialogu, o którym pytałeś, odrzuciłbym twoje zdania jako dziwne / nieodpowiednie i prawdopodobnie-prawdopodobnie nieistotne, a mój główny wniosek byłby taki, że nie rozumiem cię rzetelnie. Dlatego nie szukałbym nawet żadnego ukrytego znaczenia: szansa trafienia w odpowiednie ukryte znaczenie [jeśli takie istnieje] byłaby zbyt mała w porównaniu z „szumem” oczywiście nieudanej komunikacji.
  Moje przypuszczenie jest takie: tak jak nie możesz ocenić niuansów tego, co mówią uczniowie, oni (i ja) nie możemy ocenić niuansów tego, co mówisz. A może przeceniłeś ilość „zgadywania”, która ma miejsce w „normalnej” komunikacji.

  Ale rezultatem jest tak czy inaczej problem komunikacyjny, który ma obie strony. Myślę, że tutaj ponownie rozwiązaniem jest wybranie bardzo jasnych i bezpośrednich zdań związanych z tematem, bez podpowiedzi lub innego rodzaju ukrytego znaczenia, pamiętając o kryterium „> 0 informacji”. Plus budowanie reputacji posiadania tak bezpośredniego stylu znaczeń dosłownie tego, co mówisz. Jeśli ludzie mogą ufać, że po prostu muszą cię traktować dosłownie, sytuacja może być znacznie łatwiejsza dla obu stron.

Tak więc, jeśli nie jest rozsądne ograniczanie poglądu na świat tylko do krzywej dzwonowej, możesz powiedzieć:

Nie warto ograniczać się do krzywych dzwonów.

Chociaż osobiście nic bym nie powiedział. (Co, nawiasem mówiąc, może być traktowane jako wskazówka lub nie, ale nie ma to szczególnego znaczenia - i tak jesteś bezpieczny)


(uciekane oświadczenia)

 • Chcę dać im do zrozumienia, że ​​prawdziwe życie jest często przypadkowe i czasami trzeba zgadywać.

  Chociaż jest to prawdą w wąskim i dosłownym znaczeniu, podejrzewam, że możesz doświadczyć życia (szczególnie jeśli chodzi o reakcje innych ludzi) o wiele bardziej przypadkowych niż ja. Na przykład. większość komunikacji z innymi ludźmi (w tym ich reakcje) jest dla mnie wysoce logiczna, a nawet przewidywalna. Nie jestem przyzwyczajony do postrzegania życia codziennego jako przypadkowego, chociaż zawodowo prowadzę wiele statystyk i często wcielam się w tego, który wskazuje, czego nie można stwierdzić z powodu przypadkowości / szumu.

  W kontekście egzaminu nazwałbym przypadkowością arbitralności (egzaminatora) i uznałbym ją za całkowicie nieadekwatną. Nie byłaby to „wąska przypadkowość” polegająca na tym, że różne wersje egzaminu są wypełnione liczbami losowymi, aby uniknąć oszukiwania w obliczeniach, jest to raczej przypadkowość, która oznacza, że ​​student musi być bardzo obeznany z przedmiotem, aby móc zgadnąć , do czego egzaminator zmierza / chce usłyszeć.

  Innymi słowy, miej jasność co do oddzielenia różnych warstw znaczeniowych na egzaminie i nie mieszaj ich. Losowość egzaminu nie oznacza, że ​​pytania lub oceny powinny być arbitralne. Wręcz przeciwnie: pytania nadal powinny dawać wiarygodną i powtarzalną miarę możliwości uczniów w zakresie losowości.


W tym przypadku uczeń musiałby zgadywać, co może być w quizie, a gdyby tego nie zrobił, musiałby aby uczyć się bardzo intensywnie z wyprzedzeniem, tak jak ja, lub bardziej prawdopodobne jest połączenie tych dwóch podejść.

Cóż, tak, ale znowu na „normalnym” poziomie jest to oczywiste - także dla ucznia . „Założenie informacyjne> 0” oznacza, że ​​wyraźne stwierdzenie tego podkreśla te oparte na wiedzy zgadywanie, co oznacza, że ​​jest to o wiele bardziej istotne w obecnej sytuacji niż zwykle.

Żadne z rozwiązań nie jest optymalne, ale pomogłoby mu w ten sposób znacznie bardziej niż podanie kilku ustalonych tematów i poproszenie go o przejrzenie tych tematów.

Nie zgadzam się, chociaż rozumiem. Być może myślę o liście znacznie szerszych tematów, niż myślisz. Ale IMHO bardziej ogólne powiązania z innymi tematami można nawiązać dopiero po opanowaniu węższych punktów i tylko ogólny poziom pozwala na świadome zgadywanie. W przeciwnym razie domysł nie jest wykształcony, ale dziki.

I znowu, nie powinno być potrzeby zgadywania, „jaki temat miał na myśli nauczyciel?”. Ale zadawanie dobrych pytań egzaminacyjnych to sztuka, której niewiele osób opanowuje.


Dojrzali emocjonalnie uczniowie są prawdopodobnie w stanie „zbuforować” część lub nawet większość „dziwactw” spowodowanych przez zespół Aspergera w normalnych sytuacjach podczas wykładów (w szczególności, jeśli wiedzą o Twoim stanie). Ale prawdopodobnie nie są w stanie tego zrobić w stresujących sytuacjach, takich jak przed / w trakcie egzaminu. Tak więc egzaminy (w tym trochę czasu przed i podczas oddawania egzaminów) to czas, w którym należy zachować szczególną ostrożność.

Jak wyjaśniono, nieudana komunikacja zwiększy ich stres / nerwowość, ponieważ oprócz tematu zdają sobie sprawę, że muszą przygotować się do dodatkowego psychologicznego testu stresu.

Na koniec chcę podkreślić, że nerwowość uczniów przed egzaminem może obejmować takie stany, jak niepokój przed egzaminem. Połączenie ucznia niespokojnego z powodu faktu, że przed egzaminem (który może być całkowicie niezależny od ich umiejętności w odniesieniu do tematu egzaminu) z twoim zespołem Aspergera to IMHO po prostu zmierzające do kłopotów.

Niestety, nie mogę udzielić żadnej dobrej rady w tej sprawie: taki student prawdopodobnie i tak próbowałby nie dać Tobie (lub innym egzaminatorom) wiedzy o swoim niepokoju, szczególnie jeśli jest to spowodowane obawą, że egzaminatorzy będą nieuczciwi i arbitralni oraz wykorzystując ich moc [więc taktycznie źle jest okazywać słabość]. Jeśli komunikacja z tobą nie działa tak, jak z innymi ludźmi, może to wywołać wiele podejrzeń i niepokoju. I myślę, że jest to sytuacja, której w zasadzie nie będziesz w stanie rozpoznać - większość egzaminatorów może nie być w stanie tego rozpoznać. W tym celu jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest zachowanie zawsze tak niezawodnego, uczciwego i przewidywalnego, jak to tylko możliwe.
Osobiście uważam, że o wiele lepiej jest mieć bezpośrednią, uczciwą, rzeczową i wyraźnie logiczną komunikację niż nieudane domysły jak wymyślna może być komunikacja.

Cześć! Twoja długa odpowiedź jest mile widziana, ale chcę tylko zaznaczyć, że „recenzja” przed testem to przegląd całej istotnej wiedzy związanej z celem testu, a nie tylko przeglądanie materiału wykładowego, który instruktor omawiał w ograniczonym czasie. Myślałem, że to norma, ponieważ większość testów w życiu codziennym była podobna do tej. Nie wiedziałem, że będzie to mylące dla ludzi.
@Bombyxmori: thx za uznanie. a) ta witryna jest dość międzynarodowa i istnieją wyraźne różnice kulturowe w sposobie „normalnego” nauczania / wykładów, np. między Stanami Zjednoczonymi a Europą Środkową. b) W kontekście mojego uniwersytetu „lista punktów” będzie zawierać odpowiednią wiedzę, np. „pochodne i algebra liniowa” (tak jak w: test nie dotyczy statystyki) c) Cała ta kwestia dotyczy problemów komunikacyjnych, więc lepiej być bardzo wyraźna i dosłowna. d) Ponadto angielski nie jest moim językiem ojczystym, więc i tak nie jestem pewien, czy rozumiem wszystkie niuanse. Potencjał zamieszania może być niższy dla innych.
Cześć! To jest w porządku, ponieważ ja też nie jestem native speakerem. Ale nie widziałem sensu, aby dać nudny test, poprosić studentów o recytowanie materiału, który zapamiętali z notatek z wykładów, a po teście całkowicie zapomnieliby. Pomyślałem, że prawdziwy test musi sprawdzić ich zrozumienie materiału. Tego rodzaju testu nie można po prostu przygotować, przechodząc przez sekcje 3.1, 3.2, 3.5 podręcznika. Ale nie wiem, jak pokazać moim studentom, że to, czego się nauczyliśmy, jest tym, co rozumie się po odłożeniu podręcznika i arkuszy z wzorami.
@Bombyxmori: Istnieją tutaj zalecenia dotyczące tego, ile egzaminu powinno składać się głównie z powtórzeń, ile należy zastosować bezpośrednio do nowych problemów, a ile należy przenieść na nowe typy problemów. Powiedziałbym, że to zupełnie inna kwestia, jak przygotować dobry egzamin. A sądząc po egzaminach, które napisałem i poprawiłem, ogólnie trudne zadanie ...
#14
+1
PhDinEng
2018-01-26 04:46:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To dobrze, że próbujesz dowiedzieć się, co poszło nie tak!

Co przeszedł uczeń? Dlaczego jest nieszczęśliwy? Nie użyłem wulgarnego języka ani w żaden sposób mu nie groziłem. Myślę, że to, co powiedziałem, jest w dużej mierze „abstrakcyjnym nonsensem”, który każdy zna.

Mimowolne mówienie o śmierci, umieraniu i samobójstwie to społeczne tabu. Niektórzy ludzie mogą to interpretować przerażające. Jako osoba z zespołem Aspergera być może będziesz musiał zapamiętać pewne normy społeczne. Temple Grandin zauważyła (zobacz jej prezentację TED), że jedną z rzeczy, które uznała za pomocne, jest to, że kiedy była dzieckiem, uczono dzieci norm społecznych („dzieci uczono manier”). W dzisiejszych czasach oczekuje się, że większość dzieci intuicyjnie odbierze normy społeczne. Uważam, że ta książka jest pomocna (nawet jeśli nie jesteś dziewczyną): „A Smart Girl's Guide to Knowing What to Say” autorstwa Patti Kelley Criswell (autorka)

Czy w ogóle mogę uniknąć tego rodzaju niepożądanych wydarzeń w przyszłości? Nie ma szans, żebym mógł „przekształcić się” w normalną osobę. I nie chcę, żeby ludzie byli ze mnie niezadowoleni z powodu tak trywialnych wydarzeń w przyszłości.

Jedną rzeczą, którą możesz chcieć zrobić, jest po prostu powiedzieć klasie, że masz zespół Aspergera. Możesz rozpocząć sesję samouczka od czegoś takiego:

„Zanim zacznę mówić o materiale w tym tygodniu, myślę, że muszę po prostu poinformować Cię, że mam zespół Aspergera. nie wychwytuje zbyt dobrze sygnałów społecznych. Dlatego czasami mogę powiedzieć rzeczy, które są dla Ciebie dziwne. Przykro mi. Staram się lepiej komunikować się z ludźmi, więc jeśli zrobię coś dziwnego, nie krępuj się powiedzieć mi: a ja wysłucham i zanotuję. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zespole Aspergera, możesz obejrzeć tę wspaniałą prelekcję TED pod tym adresem URL. Teraz przejdźmy do materiału.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​uczniowie są znacznie bardziej skłonni do przyjęcia kogoś, jeśli wiedzą, co się dzieje i jeśli wiedzą, że chcesz się poprawić. Może ich uszczęśliwić, że mogą cię czegoś nauczyć.

#15
  0
Lemon
2015-02-24 11:24:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

U mojego dziecka rozpoznano łagodny zespół Aspergera 2 lata temu i odkryłem, że mam ten sam zespół, chociaż jestem za późno na rozpoznanie. Jestem w linii IT, która wymaga mniej komunikacji, więcej kalkulacji. Wolę pracę / towarzystwo / zabawę ze znajomymi, podenerwowanie się, dobra matematyka, słaba znajomość języka, komunikacja. Ale ludzie opisują mnie jako miłego, nieśmiałego i inteligentnego. W przyszłości będziesz dobrym nauczycielem, potrzebujesz tylko czasu, aby zdobyć doświadczenie. A może szukać informacji zamiast uczyć?

„Za późno na postawienie diagnozy” - nie jestem ekspertem, ale nie znam żadnych ograniczeń wiekowych w rozpoznaniu. (Nie to, żebym sugerował, że musisz to przetestować - to jest coś, co musisz zdecydować.)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...