Pytanie:
W jaki sposób niektóre instytucje przyciągają tak wiele informatyków?
Allure
2018-10-19 12:13:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jest tajemnicą, że informatyka jest dyscypliną zdominowaną przez mężczyzn. Jest tak zdominowany przez mężczyzn, że niektórzy ludzie zrezygnowali z prób przyciągania większej liczby kobiet. Jednak Carnegie Mellon nie tylko ma blisko 50% kobiet na swoich studiach licencjackich z zakresu CS, ale ma też dużo żeńskich wykładowców. Dlaczego?

Interesuje mnie również to, co zrobiła inna instytucja, której udało się osiągnąć coś w rodzaju parytetu płci.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/84688/discussion-on-question-by-allure-how-do-some-institutions-attract-so-many-female).Należy pamiętać, że dalsza niewyjaśniona dyskusja może zostać usunięta bez powiadomienia.
„... mają dużo kobiecych zdolności”.Chciałem określić ilościowo partie, ale nie mogłem znaleźć zbyt wielu informacji na ten temat.Pomijając bardzo uważne przeglądanie strony internetowej Carnegie Mellon, wydaje mi się, że trudno jest tam znaleźć numer.
Jest to organizacja brytyjska, ale Equality Challenge Unit (ECU) promuje kartę Athena SWAN dotyczącą równości w szkolnictwie wyższym, a ich strona internetowa zawiera przykład dobrej praktyki: https://www.ecu.ac.uk/equality-charters/athena-swan / athena-swan-good-practice-in-heis /
Pamiętam, jak kilka miesięcy temu przeczytałem wątek na Twitterze, napisany przez członka wydziału CMU, w którym szczegółowo opisał, jakie kroki podjęli, aby to zrobić.Nie pamiętam, kto to był ani nie mogę go zlokalizować ...
Sześć odpowiedzi:
#1
+79
Anonymous Physicist
2018-10-19 15:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Carnegie Mellon udziela odpowiedzi na swojej stronie internetowej:

Stały wzrost liczby kobiet zapisujących się na te dziedziny w Carnegie Mellon podkreśla połączenie czynników: silne zaangażowanie przez liderów na poziomie uniwersytetu, college'u i wydziału; wpływowe programy rurociągów dla uczniów gimnazjów i liceów; rekrutacja ukierunkowana; dokładniejsza analiza wniosków; programy wsparcia i mentoringu; i dbałość o dywersyfikację wydziału.

Druga, spekulatywna odpowiedź: Carnegie Mellon jest bogaty. W informatyce inwestują najwięcej. Jeśli chcą przyciągnąć więcej kobiet do swojego wydziału informatyki, mogą wykorzystać na to swoje pieniądze. Wiele z wymienionych przez nich czynników kosztuje. Mogą zmniejszać różnorodność innych uniwersytetów.

Jeśli mają wpływ na gimnazjum lub wcześniej, mogą również zwiększać różnorodność na innych uniwersytetach z tymi samymi szkołami.(wspierając próg 30% powyżej wieku, w którym uprzedzenia mają tendencję do wypaczania równowagi)
@SeanHoulihane Ich wpływ mógłby być, z pewnością, szerszy, ale wątpię, by był „równy”: chociaż nie jestem zaznajomiony w szczególności z Carnegie Mellon, programy typu „pipeline” mają zazwyczaj dość silną markę.Chociaż mogą zrobić coś dobrego dla społeczeństwa, prawdopodobnie również wzmacniają się wyraźnie lub pośrednio, „... a następnym krokiem jest przybycie do Carnegie Mellon”.Nie sądzę, żeby to było złe, jestem po prostu sceptyczny, że możesz oszacować szerszy wpływ, patrząc tylko na Carnegie.
@BryanKrause, Myślę, że jeśli poprawią rurociąg w jednej szkole od najmłodszych lat, będzie to miało tendencję do zwiększania różnorodności w szkole.Może nie jest samowystarczalny, ale myślę, że prawdopodobnie nastąpi pewne wzmocnienie i nie jest wcale jasne, czy uniwersytety drugiego wyboru stracą.
Zgoda, po części dlatego powiedziałem, że nie sądzę, żeby to było złe.Wątpię, czy ktokolwiek naprawdę przegrywa, w każdym razie nie sądzę, że różnorodność jest grą o sumie zerowej.
"bliższa analiza zgłoszeń" = "otrzymujemy o wiele więcej zgłoszeń od mężczyzn, ale ogólnie otrzymujemy wystarczającą liczbę zgłoszeń, aby dać pierwszeństwo kobietom".
@NotThatGuy aka „Dyskryminujemy mężczyzn”.
#2
+61
OBu
2018-10-19 12:50:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jesteśmy mniejszą niemiecką uczelnią stosowaną i większość naszych kursów oprócz informatyki ma również określony obszar zastosowań (zwykle około 70% informatyki, 30% aplikacji). Obszary zastosowań „media” i „medycyna” wydają się motywować wiele studentek do podjęcia studiów, nawet jeśli później zdecydują się na pracę w branży motoryzacyjnej lub gdzie indziej.

Ponadto nasza uczelnia mocno inwestuje w różnorodność działania, staramy się nikogo nie dyskryminować, a także staramy się promować studentki np jako asystentki / korepetytorzy studentów (co nie jest trudne, ponieważ zwykle szukamy najlepszych, a najczęściej mamy więcej najlepszych studentek niż mężczyzn). Ale dla młodszych studentek dobrze jest widzieć, że innym się udało lub odnoszą sukcesy.

Po przekroczeniu granicy 30% można odnieść wrażenie, że nie jest to „specjalne” ani „dziwne” kobiet.

Jednym z punktów, które musimy poprawić, jest liczba kobiet na wydziale, ale to wymaga czasu.

Jednak motywowanie większej liczby studentów do studiowania informatyki jest priorytetem !

+1 dla „Po przekroczeniu granicy 30% ma się wrażenie, że nie jest to„ wyjątkowe ”ani„ dziwne ”, jeśli jesteś kobietą”.- Podejrzewam, że to ogromny czynnik.Teoretycznie wspiera to prace takie jak „Micromotives and Macrobehavior” Thomasa Shellinga
Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/84762/discussion-on-answer-by-obu-how-do-some-institutions-attract-so-many-female-komp).
#3
+43
einpoklum
2018-10-19 13:46:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to zabrzmieć jak pobita płyta:

Szczególnie interesują mnie odpowiedzi kobiet informatyków z CMU.

Cóż, idź zapytaj ich (niektórych) bezpośrednio - nie spodziewaj się, że natkną się na tę stronę ...

Katalog pracowników jest dostępny; musisz jednak dowiedzieć się, które z nich są kobietami na podstawie zdjęć i imion, i wybrać kilka osób, z którymi możesz się skontaktować. Możesz też zacząć od skontaktowania się z dziekanem lub kimkolwiek CMU, który zadzwoni do dyrektora School of Computer Science.

Szkoła Informatyki na CMU ma również dedykowaną stronę internetową Women @ SCS, którą powinieneś sprawdzić, zarówno w przypadku materiałów o natychmiastowym znaczeniu, jak i nazwisk kobiet z wydziału i personelu kierowniczego, z którymi można się bezpośrednio skontaktować (tj. umieść te osoby na górze listy osób, z którymi należy się skontaktować). Dzięki @ user3067860 za zauważenie tej strony!

PS - Jak sugerują komentatorzy, nie możesz od razu zacząć zadawać konkretnych pytań z długimi odpowiedziami, musisz upewnić się, że z kimkolwiek się skontaktowałeś rozmawiać w tych kwestiach.

To musi być najlepsza opcja dla OP… plus 1…
Może OP powinien zacząć się tutaj: http://www.women.cs.cmu.edu/
Czy to odpowiada na pytanie?To wygląda na komentarz do mnie
@craq: To, co OP musi zrobić, aby uzyskać odpowiedź.
jestem pewien, że wszystkie kobiety na wydziale bardzo by chciały mieć jakieś przypadkowe przesłuchania ich nieoczekiwanie na temat ich doświadczeń.
@dn3s Podejrzewam, że intencją było skontaktowanie się z szefami wydziałów i spytanie o stosowane przez nich podejścia, a nie kontaktowanie się z kobietami, które wstąpiły i zapytać ich dlaczego.
@dn3s: 1. OP musiałby oczywiście wybrać kilku wykładowców.2. Przy odpowiednio sformułowanym wstępie i pytaniu o chęć omówienia tej kwestii, odbiorcy grzecznie odmówiliby lub zgodziliby się, nie czując się przesłuchiwanym przez przypadkowe osoby.
@einpoklum „To, co OP musi zrobić, aby uzyskać odpowiedź” - więc zgadzasz się, że * ta „odpowiedź” * nie jest odpowiedzią?Jeśli uważasz, że na pytanie nie da się odpowiedzieć, bardziej odpowiednie będzie głosowanie z bliska i / lub komentarz.
@NotThatGuy: Z całym szacunkiem, brakuje ci doświadczenia z Academia.SX, co sprawia, że znalazłeś błąd w mojej odpowiedzi (lub „odpowiedzi”).Przeczytaj więcej pytań, a zobaczysz, że tego rodzaju porady są zarówno powszechne, jak i często wysoko cenione.
@einpoklum Widziałem wiele „wysoko ocenianych” odpowiedzi tutaj i gdzie indziej, które są mniej bezpośrednie.Ale nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział taką, która jest tak pośrednia w stosunku do pytania, na które posiadanie bezpośredniej odpowiedzi jest całkowicie rozsądne (patrz także: dwie inne wysoko ocenione odpowiedzi, które bezpośrednio odpowiadają na pytanie, a zatem w dużej mierze toodpowiedź).
@NotThatGuy: Jeśli taka jest Twoja opinia, możesz oznaczyć tę odpowiedź jako „Brak odpowiedzi” i pozwolić zdecydować moderatorom.Ale ja się nie zgadzam.
Zgodziłbym się z NotThatGuy.Jest to pomocna rada, jeśli chodzi o skontaktowanie się z kimś, kto może odpowiedzieć na pytanie - ale w rzeczywistości nie jest to odpowiedź na pytanie.Odpowiedni jako komentarz do pytania, a nie jako odpowiedź.
Nie sądzę, żeby to była w ogóle pomocna odpowiedź.Byłby w porządku jako komentarz.
@Anush: OP chce poznać opinię niektórych osób na jakiś temat.Odpowiedziałem, wyjaśniając, w jaki sposób OP powinien uzyskać taką opinię.Myślę, że jest to wystarczająco pomocne, chyba że oczekujesz, że wykonam dla niego pracę OP i sam przeprowadzę ankietę;i wiele osób się z tym zgadza.
@einpoklum Twoja odpowiedź jest podobna do mnie do sugerowania wyszukiwanych haseł w celu wyszukania czegoś.Jest to pomocne, ale odpowiedzi na stronach SE powinny być samodzielne i przydatne jako odniesienia, o ile wiem.
#4
+35
Dawn
2018-10-19 22:09:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zjawisko, które zaobserwowałeś, polegające na tym, że niektóre programy mają duże trudności z przyciągnięciem kobiet na kierunkach (i wydziałach) CS, a inne stanowią około 50%, jest klasycznym przykładem zjawiska „punktu krytycznego”. Zjawiska krytyczne zostały modelowane w ekonomii przez laureata Nagrody Nobla teoretyka Thomasa Schellinga. Zostały spopularyzowane przez Malcolma Gladwella.

Intuicja jest taka: każdy ma pewne korzyści i koszty związane z uzyskaniem dyplomu informatyka. Korzyści obejmują dochód, wyzwanie intelektualne itp. Koszty obejmują ciężką pracę, zmęczenie oczu itp. Ponadto osoby należące do mniejszości ponoszą koszty bycia „outsiderami” w środowisku. Ten „koszt zewnętrzny” jest zazwyczaj modelowany jako rosnący w segregacji pola. Tak więc pole z 90% mężczyzn oznaczałoby dla kobiety wyższy koszt outsidera niż pole z 60% mężczyznami.

Punkt krytyczny pojawia się, gdy patrzymy na równowagę. Jedną z równowagi jest to, że jest bardzo mało kobiet CS. Dzieje się tak, ponieważ koszt outsidera jest tak wysoki, że tylko kobiety, które wysoko cenią korzyści (dochód, wyzwanie itp.), Mają dodatnią użyteczność netto z głównego kierunku. Ale jeśli możesz odsunąć system od tej równowagi i pozyskać nawet kilka kobiet więcej, wtedy możesz obniżyć koszty zewnętrzne na tyle, aby kilka dodatkowych kobiet uznało wynik netto za dodatni. A potem obecność tych kobiet jeszcze bardziej obniża koszty i tak dalej. Stopniowo przechylasz szalę kosztów / korzyści tak, że osiągasz drugą równowagę 50/50.

Zgoda.W jaki sposób jednak wpłynąć na system?
@Buffy Myślę, że niektóre z tych innych odpowiedzi obejmują te czynniki.Staram się uzupełniać te odpowiedzi, a nie oferować w pełni kompleksowej alternatywy.Jedną z rzeczy, o których nie widziałem, są pieniądze ze stypendiów (chyba że to znaczy „rekrutacja ukierunkowana”).Zasadniczo płacenie kobietom za ponoszenie „kosztów z zewnątrz”.
Zastanawiam się, czego te punkty zwrotne mogą nas nauczyć na temat dziedzin, które zmieniły się z przeważnie męskiego na przeważnie kobiece (przychodzą mi na myśl nauczanie i psychologia).
To ten sam pomysł w odwrotnej kolejności ... w końcu mężczyźni zaczynają nosić płaszcz od pracy w kobiecej branży.Kilka wypadków, potem wzrost kosztów, potem więcej rezygnacji, itd. Uważam, że nazywa się to „przekroczeniem”, ale to może nie być w porządku.
Jak wskazuje jedna inna odpowiedź, CM wydaje dużo na osiągnięcie tego wskaźnika, inwestując w rekrutację do szkół itp. Jednak może to szkodzić różnorodności w innych szkołach.Podjęcie całościowego działania wymagałoby w miarę możliwości działania o zasięgu państwowym.Podejrzewam, że kobiety w ogóle nie zdecydowałyby się na CS, ponieważ praca związana z CS to raczej sucha, samotna praca, a to nie leży w naturze kobiet.
@gerrit niewiele.Historia jest dobrze udokumentowana.W XIX wieku pojawiło się wiele nowych możliwości dla pracowników płci męskiej w nowych branżach i nowych usługach.Doprowadziło to do exodusu z zawodów nauczycielskich.Doprowadziło to do próżni i szansy dla wczesnych feministek na argumentowanie za kobietami jako nauczycielkami.Przedstawili pomysły, takie jak, że kobiety są bardziej opiekuńcze, a dzieci są urocze (a nie małe demony, podatne na choroby, problematyczne niedogodności itp.).Te pomysły utknęły.
Pamiętajmy, że przed latami trzydziestymi XX wieku, kiedy powszechnie podawano antybiotyki i szczepienia, 1 na 5 dzieci umierało w wieku 7 lat. Aby utrzymać dane demograficzne, kobiety musiały mieć więcej dzieci niż obecnie.Dzisiejsze swobody są w dużej mierze spowodowane postępem medycyny.
Twój zestaw komentarzy jest dla mnie zaintrygowany.Najpierw twierdzisz, że samotna praca nie jest naturą kobiet.Następnie zauważasz, że inne wyobrażenia o kobiecej naturze (wychowaniu) są konstruowane społecznie.Chciałbym zauważyć, że „niechęć do samotnej pracy” jest równie zdeterminowana społecznie.W każdym razie CS nie musi być samotnym przedsiębiorstwem.W rzeczywistości większość mojej pracy to kodowanie i nie robię tego w samotności (wspólne biuro z innymi kobietami-programistkami na studiach doktoranckich, teraz prowadzę stały czat grupowy jako profesor).
W rzeczywistości stopień przełączania się między szkołami a kierunkami (ogólnie lub w konkretnej szkole) jest w rzeczywistości empiryczny.Istnieje przynajmniej pewna literatura, która sugeruje, że drugi zestaw marginesów jest w rzeczywistości dość ważny.
Ehm ... Czy masz jakieś mocne * dowody * empiryczne, że jest to przypadek zjawiska „punktu krytycznego”?O ile widzę, ta odpowiedź jest tylko prostym stwierdzeniem.Przychodzi mi do głowy wiele innych możliwości, które mogą wyjaśnić to zjawisko.W rzeczywistości wiele uniwersytetów, w tym ten jeden, przyznaje wprost, że „priorytetyzują” aplikacje kobiet lub „dokładniej przyglądają się aplikacjom”.Rzeczywiście, istnieją dowody na to, że istnieje dyskryminacja na korzyść wniosków kobiet składanych pod innymi względami identycznych wniosków (np. [Williams i Ceci (2015)] (https://doi.org/10.1073/pnas.1418878112)).
Oto kilka uderzających dowodów na istnienie kosztów, które opisuję: https://www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180123102002.htm
Oto kilka dowodów dotyczących dawania napiwków w zawodach: https://faculty.smu.edu/millimet/classes/eco7321/papers/pan%202015.pdf
@Dawn Muszę przyznać, że nie uważam tego za szczególnie przekonujące, ponieważ te rzeczy są w znacznym stopniu statystycznie pomieszane przez inne zmienne.Warto jednak zauważyć, że jeśli to prawda, to ludzie, którzy publicznie argumentowali, że matematyka, nauki ścisłe i CS są dziedzinami opartymi na płci, sami są (częściowo) przyczyną rozbieżności.Ponieważ rzeczywiste dowody wskazują, że pola te * nie * są uprzedzone wobec kobiet.W rzeczywistości są bardzo stronniczy na korzyść kobiet.Więc kobiety mogą * postrzegać * te pola jako stronnicze, ale tak nie jest.
@Dawn Jednym z głównych problemów związanych z pierwszym cytowanym artykułem jest to, że ludzie uszeregują pola według kolejności według tego, jak ludzie myślą, że te dziedziny są przyjazne dla kobiet.Ale jest to niezwykle problematyczny środek.Ludzie będą klasyfikować pola, w których jest wiele kobiet, jako przyjazne dla kobiet, a pola, w których jest niewiele kobiet, jako niepożądane dla kobiet.Zasadniczo staje się tautologiczna, ponieważ pokaże po prostu „pola, na których jest niewiele kobiet, przewidują, że niewiele kobiet wybierze ten temat”.Nie kontrolują również najbardziej znanego czynnika związanego z tym problemem, a mianowicie sytuacji, w których ludzie są zorientowani na rzeczy-ludzie.
@Eff Dowody mówią, że kobiety postrzegają to jako koszt, czyli wszystko, czego potrzeba, aby zaistniało zjawisko punktu krytycznego.W tym przypadku percepcja jest rzeczywistością, nie musisz pokazywać, że jest ona dokładna lub odporna na uprzedzenia.Fakt, że liczba kobiet wpływa na percepcję, nie ma znaczenia.Podobnie nie jest konieczne kontrolowanie innych czynników, takich jak orientacja na ludzi.
@Dawn Masz całkowitą rację, że * postrzegane uprzedzenia * nie muszą być związane z rzeczywistością uprzedzeń.Biorąc pod uwagę hipotezę „punktu krytycznego”, wystarczy postrzeganie uprzedzeń.Jednak nie masz racji, że nie jest konieczne kontrolowanie innych czynników, ponieważ jest to * bardzo zawiły problem. * Kobiety mogą po prostu wejść na pola, którymi są zainteresowane, a wtedy te wybory będą korelować zpostrzeganie uprzedzeń.Dlatego też fakt, że postrzegana stronniczość koreluje z dużym wyborem, nie dostarcza bardzo przekonujących dowodów.
@Dawn Innymi słowy, mówię, że można by całkowicie oczekiwać, że postrzeganie uprzedzeń koreluje z głównym wyborem - nawet jeśli nie ma absolutnie żadnego związku przyczynowego między postrzeganiem uprzedzeń a głównym wyborem.Ponieważ ludzie będą postrzegać dziedziny, w których kobiety nie specjalizują się, jako bardziej nastawione na kobiety.
Pozwól nam [kontynuować tę dyskusję na czacie] (https://chat.stackexchange.com/rooms/84802/discussion-between-dawn-and-eff).
#5
+6
Buffy
2018-10-21 18:41:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz przyciągnąć do swojej instytucji część studentów, zapewnij im atrakcyjne środowisko pracy. To naprawdę jest tak proste (złożone) jak to. Nie musi to być tylko podział na mężczyzn i kobiety, ale oczywiście ma to zastosowanie.

Najpierw rozważ odpowiedź użytkownika Dawn, który sugeruje punkt zwrotny. Ale jak dojść do punktu krytycznego. Inni sugerowali pieniądze, ale jestem prawie pewien, że to niewystarczające, chociaż może być konieczne.

Po pierwsze, ile kobiet masz na wydziale? Wystarczy? Dlaczego nie. Czy trudniej jest im uzyskać etat? Dlaczego trudniej jest uzyskać etat? Kobiety (przynajmniej w USA) często stawiają przed nimi społeczne wymagania, których nie mogą uniknąć, a to uniemożliwia szybkie przejście do zatrudnienia. W podobnym przypadku miałem wspaniałą koleżankę, która musiała opóźnić karierę, aby zająć się chorą matką. Mężczyźni prawie nigdy nie mają tego problemu, ponieważ zamiast tego zrobi to ktoś inny (kobieta). Kobiety również muszą mieć zapewnione przystosowanie do porodu, ponieważ nikt inny nie przejmie tego ciężaru. Mężczyźni nie muszą opóźniać rodziny ani wybierać między karierą a rodziną. Samotni rodzice to zazwyczaj (nie zawsze) kobiety. Czy płacisz młodym kobietom wystarczająco dużo, aby mogły pozwolić sobie na odpowiednią opiekę nad dziećmi, zwłaszcza jeśli są samotnymi rodzicami, bez poświęcania swoich badań? Sztywne zasady dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia działają tutaj przeciwko tobie. Dostosuj system tak, aby był spójny z Twoimi ogólnymi celami i wystarczająco elastyczny, aby uwzględniał szczególne sytuacje.

Pracuj więc nad budowaniem (i utrzymywaniem) swoich żeńskich (lub innych „mniejszościowych”) zdolności.

Następnie pytanie, jak przyjazne jest środowisko dla uczniów. Spójrz nie tylko na uniwersytety z lepszą równowagą, ale także na małe uczelnie żeńskie (i historycznie czarne college'e). Dlaczego studenci chcą tam pojechać? Na wydziale jest oczywiście dużo kobiet, ale nie wszystkie. Jednak środowisko ma wielu ludzi, którzy „wyglądają jak ja”. (Ponownie punkt zwrotny). Ale poza tym te miejsca wydają mi się lepsze w mentorowaniu młodych studentów. W wielu z nich wykładowcy i studenci są ze sobą po imieniu. Profesor staje się wzorem do naśladowania, a nie tylko nauczycielem.

Więc upewnij się, że jest mentoring. To może działać dla każdego, nie tylko dla kobiet.

Następnie, czy faktyczny harmonogram pracy jest rozsądny czy szalony? Czy potrzebujesz długich godzin w laboratorium, które mogą być możliwe dla mężczyzn (którzy mają zewnętrzne wsparcie w codziennych czynnościach życiowych), a nie dla kobiet (które często pozostają z tymi zadaniami. Czy Twoje otoczenie prowadzi do wypalenia? ? To jest niezdrowe dla wszystkich i prowadzi do skrajnego stresu. Niektóre pytania na tej stronie sugerują, że występuje częściej niż powinno. Nawiasem mówiąc, niektóre techniki zmniejszania stresu wymagają dodatkowego czasu i wysiłku. To może być trudniejsze dla osób z obowiązkami zewnętrznymi. Czy w związku z tym Twój harmonogram pracy jest tak intensywny i konkurencyjny, że dochodzi do dźgania w plecy wśród studentów (lub nawet profesorów)? Czy masz sposób, aby to zatrzymać? Wiele pytań na tej stronie wskazuje zdarza się częściej niż powinno. Nawet ludzie „kradną” wyniki badań innych.

Dlatego upewnij się, że harmonogram pracy jest rozsądny i nie powoduje nadmiernego stresu.

Następnie, w jaki sposób kobiety są codziennie traktowane zarówno przez wykładowców, jak i innych studentów. Czy istnieje niski poziom molestowania seksualnego, który jest tolerowany? Jesteś pewny? Oczywiście są wykładowcy, którzy polują na studentów. Czy na pewno masz sposób, aby to rozpoznać i zmusić do zaprzestania? Czy masz formalne standardy postępowania, które dotyczą zarówno wykładowców, jak i studentów? Zwróć uwagę, że może tu pomóc mentoring (zarówno mężczyzn, jak i kobiet). Ciche słowo mentora może w razie potrzeby zmienić zachowanie.

Tak więc upewnij się, że nikt nie musi zajmować się „niecodziennym czynnikiem”.

Następnie, czyje pytania i opinie są cenione? Czy tylko ekstrawertycy mają szansę coś powiedzieć lub reprezentować grupę roboczą? Czy Twój wydział ma wystarczające przeszkolenie, aby zapewnić, że pomysły każdego studenta są cenione? Dość proste, ale wymagane, seminaria dydaktyczne mogą poprawić środowisko w klasie / laboratorium. Pewnie niektórzy będą mieli do nich niechęć, ale trzeba zapytać, co jest ważne? Jeśli tylko cenisz postęp w badaniach napędzanych przez ego pod wysokim ciśnieniem, przyciągniesz tylko ludzi, którzy czują się dobrze w takim środowisku.

Rozważ więc swoje wartości i znajdź sposoby ich operacjonalizacji, a nie tylko o nich mów.

I pamiętaj, że nie musisz poświęcać jakości badań ani wyników, aby robić te rzeczy. Weźmy na przykład CMU.

Ale to jest warte, nigdy nie miałem sytuacji, w której myślałem, że koleżanka jest mniej sprawna niż jej rówieśnicy, w tym ja. Oczywiście mam dość duże ego.


I tak, zdaję sobie sprawę, że odpowiedziałem na nieco inne pytanie.

#6
+5
beldaz
2018-10-20 03:03:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do pytania o parytet płci w innych instytucjach: dopóki wiza i kursy walut nie zaczęły utrudniać sprawy, na australijskich uniwersytetach było wielu irańskich studentów studiów podyplomowych. Zauważyłem, że odsetek kobiet w tej kohorcie był bardzo wysoki, a kiedy zapytałem o to niektóre z tych studentek, odpowiedzieli mi, że informatyka jest popularnym przedmiotem studiów wśród kobiet w Iranie i że czują się bardzo akceptowani na polu. Artykuły takie jak ten z Forbes wydają się to potwierdzać. Waham się, czy wyciągnąć z tego jakiekolwiek wnioski, ale jest to interesujący przykład miejsca, w którym informatyka nie jest uważana za dziedzinę zorientowaną na mężczyzn.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...