Pytanie:
Co zrobić, gdy moje zdanie wprowadzające pochodzi z artykułu innego autora?
Forever Mozart
2016-07-28 04:50:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam zamiar napisać artykuł z matematyki, ale mam jedno zmartwienie. Podczas badań natknąłem się na zdanie we wstępie do starego artykułu, którego naprawdę chcę użyć (z bardzo niewielką modyfikacją) w moim streszczeniu. Jest we wszystkich moich wersjach roboczych już od dłuższego czasu i nie widzę, jak się go pozbyć !!!

Czy to poważny problem? Mimo że kradnę zdanie, tak naprawdę nie kradnę matematyki, więc wydaje mi się (??) w porządku. Nawiasem mówiąc, stary artykuł jest cytowany w innym miejscu mojej pracy. Po prostu nie wiem, jak mogę przypisać zasługę wyrażeniu, które pojawia się w abstrakcji ... umieszczanie całego cytatu w abstrakcji wydawałoby się przesadą.

W takich czasach żałuję, że nie porzuciłem wszystkich moich głównych angielskich przyjaciół.

EDYCJA: DZIĘKUJEMY za wszystkie odpowiedzi. Przekonałeś mnie do zmiany sformułowania i wydaje mi się, że skończyło się na czymś prawie równie dobrym. I tak jestem nerwowym wrakiem, więc zdecydowanie nie potrzebuję tego plagiatu na moim sumieniu!

O ile zdanie, które masz na myśli, nie jest popularnym zwrotem, takim jak „Niech G będzie grupą” lub jest tak sławne, że nie wymaga cytowania, wydaje mi się, że nie wiesz, czym jest plagiat. Zobacz [tutaj] (https://en.wikipedia.org/wiki/Plagiarism) i [tutaj] (http://academia.stackexchange.com/q/20270/19607).
Dobrze pamiętam pierwszy (i jedyny) raz, kiedy zaprosiłem Cassandrę W. na randkę. Odpowiedziała: „Absolutnie, zdecydowanie, nie!” Nie można tego powiedzieć w żaden lepszy, jaśniejszy sposób i dotyczy to również tutaj. Więc, z należnym uznaniem dla Cissy, absolutnie, pozytywnie, nie! Nie możesz używać słów innych bez odpowiedniego uznania.
Co powiesz na użycie go jako cytatu z odpowiednim odniesieniem do oryginalnej pracy?
"To był najlepszy z dokumentów ... to był najgorszy z dokumentów ..."
- To była ciemna i burzowa noc. Nagle rozległa się wolna grupa abelów!
Zilustrowałeś doskonały przykład, jak „plagiat-fobia” dochodzi do absurdalnych skrajności. Nie zrozum mnie źle. Masz prawo się martwić, ale nie z powodu czegokolwiek, co zamierzałeś zrobić, ale dlatego, że „policja ds. Plagiatu” jest obecnie na granicy szaleństwa i chce ukrzyżować każdego, kto popełni nawet najmniejszą aberrację. Jednak wielu z tych samych ludzi chciałoby dać mordercom i gwałcicielom „drugą szansę”. Zapamiętaj. Według policji ds. Plagiatu, żadne dwie osoby nie mogą i nie powinny NIGDY mieć tej samej przelotnej myśli.
@Inquisitive Ponadto musisz porównać z każdym pojedynczym artykułem (przynajmniej w dowolnej pokrewnej dziedzinie), aby upewnić się, że żadne dwa zdania nie zawierają tych samych słów.
„Parafrazując prof. Johna Doe [1], ”.
Sześć odpowiedzi:
#1
+81
Flounderer
2016-07-28 08:59:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że niektóre z pierwszych rad na ten temat były naprawdę złe. Łatwo jest podać przypadkową atrybucję cytatu, robiąc to w ten sposób:

Streszczenie: Ten artykuł jest poświęcony badaniu K-algebr. Od dawna wiadomo, że „Wszystkie regularne K-algebry są równoważne, ale każda nieregularna K-algebra jest nieregularna na swój sposób”. (Tołstoj). Klasyfikujemy nową rodzinę nieregularnych K-algebr. Ten wynik ma znaczenie dla teorii algebry.

Następnie możesz poprawnie zacytować artykuł w treści swojego artykułu. Pisanie abstraktu w ten sposób pozwala jasno określić, od kogo pochodzi cytat i możesz zająć się gdzie później.

bardzo interesujące. Nie jestem pewien, czy mógłbym to zrobić swoim zdaniem, ale to dobry pomysł na przyszłość.
Pomijając zasady dotyczące formatu, uważam, że jest to bardzo praktyczna i użyteczna odpowiedź. Nie ma nic złego w korzystaniu z dobrego cytatu i często o tym zapominamy.
Aby wyjaśnić, nie cytuję to dosłownie Tołstoja, który prawdopodobnie nie był ekspertem w jakiejkolwiek algebrze. Jednak Tołstoj napisał: „Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne; każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób”. (Anna Karenina, zdanie wstępne).
To nie jest cytat ani fragment, to parafraza. Umieść w nawiasach uwagę „(parafrazując Tołstoja)” lub „(parafrazując Tołstoja)”. Wygląda na to, że @ForeverMozart faktycznie chce raczej parafrazować niż cytować. Jeśli modyfikacja nie jest tak dowcipna, jak ta, ale ma jedynie charakter informacyjny, możesz powiedzieć „(pożyczając od Tołstoja)”.
Dobrze znany artykuł A.R.D. Mathias rozpoczyna (wyróżnienie moje): „Artykuł dotyczy kombinatorycznych właściwości rodzin nieskończonych podzbiorów ω, zbioru liczb naturalnych 0, 1, 2, .... Przed wprowadzeniem pojęcia ** szczęśliwej rodziny, dla sugestia, której frazy autor zawdzięcza profesorowi JN Crossleyowi **, podajemy konwencje notacyjne, które będą stosowane w całym artykule i dokonujemy przeglądu niektórych znanych pojęć ”. A.R.D. Mathias, „Happy Families”, * Annals of Mathematical Logic * 12 (1977), 59-111. http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0003484377900067
@MitchellSpector Zauważ, że OP chce użyć zdania w skrócie, gdzie zwykle jest mniej miejsca na taką specyfikację.
@MassimoOrtolano Tak, byłem po prostu rozbawiony (może zbyt łatwo?), Że wspomniany konkretny przykład Tołstoja został faktycznie użyty w artykule, który znałem.
@Significance, przepraszam, nie widziałem, że w odpowiedzi udzieliliście już tej samej rady. Patrzyłem tylko na dwie najlepsze odpowiedzi w tamtym czasie, które były wysoko oceniane, bardzo rozwlekłe i wydawało się, że radzę OP, aby nie używał tego zdania.
#2
+34
Jeromy Anglim
2016-07-28 06:29:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobra zasada: Nie wklejaj dosłownego tekstu z innego rękopisu do swojego manuskryptu, chyba że jest to wyraźnie wskazany cytat

Możesz pomyśleć, że w pewnym momencie ' Wyedytuję tekst na tyle, aby był wystarczająco unikalny. Lub możesz zobaczyć to jako miejsce na miejsce, którego możesz użyć do kierowania swoim pisaniem. Jest to jednak bardzo niebezpieczne z punktu widzenia plagiatu. Czas płynie i możesz zapomnieć, jaki był twój tekst, co zostało dosłownie zabrane z innego miejsca, i możesz nie mieć pewności, czy to zmieniłeś.

Ponadto, nawet jeśli robisz osobiste notatki w plik roboczy. Cytuj wszystko, co pobierasz z innego źródła. Nie chcesz ryzykować zanieczyszczenia swojego rękopisu tekstem, w którym nie jest jasne, czy są to twoje słowa, czy słowa kogoś innego.

Jednak teraz, gdy masz zdanie, które w dużej mierze pochodzi z innego źródła, chyba że występuje jeden z nielicznych wyjątków, należy go usunąć i zastąpić innym wyrażeniem. Kilka wyjątków to (a) jest to wyrażenie kanoniczne, (b) zmieniłeś wystarczającą liczbę słów i jest to ogólnie dość standardowe zdanie. Cytaty i odniesienia pozwalają na dokładniejsze parafrazowanie słów oryginalnych autorów; oczywiście, jeśli jest to cytat, użyj cudzysłowów.

Edytowanie cudzych myśli jest nadal plagiatem, jeśli nie zostanie potwierdzone. JEŚLI skopiujesz słowa, użyj cudzysłowów. Skopiuj myśli, nie używaj cytatów, ale tak czy inaczej potwierdź, kto ci pomógł.
#3
+12
paul garrett
2016-07-28 05:46:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie „wyrywaj” doskonałego zdania. Najwyraźniej chodzi o to, że ta konkretna werbalizacja pomysłu była na tyle wyjątkowa, że ​​nie można było zobaczyć lepszego wyrażenia. I tak, to rozsądny wniosek, ponieważ jest całkowicie możliwe, że wszystko jest bardzo zoptymalizowane. Ale co gorsza, nie należy lekceważyć uznania kogoś, kto osiągnął tę ścisłą, prawie ostateczną optymalizację. „Sztuka” krytycznej wypowiedzi nie jest oficjalnie uznawana, ale jest ona pośrednio uznawana w prawie wszystkim, co robią ludzie.

To znaczy pomyśl o prawdziwym polityce ...

tak, stwierdzenie wydaje się wysoce zoptymalizowane i zwięzłe (idealne do streszczenia). Aby go zastąpić, potrzebne są dwa lub trzy zdania ...
#4
+6
Significance
2016-07-28 05:13:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość czasopism nie pozwala na umieszczanie odniesień w abstrakcie, ale nie powinieneś kraść zdania bez podania źródła. Niektóre opcje:

  1. Usuń zdanie z abstraktu i umieść je we wstępie, z odpowiednim przypisem i odniesieniami.
  2. Umieść cytat zarówno w abstrakcie, jak i we wstępie. W skrócie wypróbuj następujący format: „To piękny cytat o matematyce” według Joe Browna ”. We wstępie powtórz cytat z pełnym odniesieniem.
  3. Umieść go własnymi słowami w streszczeniu i dołącz cytat, odpowiednio przywoływany we wstępie.
  4. Wyciągnij.
czy mógłbym umieścić gwiazdkę obok artykułu w sekcji Referencje, na przykład * sformułowanie abstrakcyjne
To nie wystarczyłoby samo w sobie, nie.
#5
+4
Benubird
2016-07-29 16:29:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Autorytet odpowiedzi - prawidłowo przypisany”: (H. Todd, 1910)

„Wszystko już zostało powiedziane”. (S. Guise, 2011) „Bardzo trudno jest napisać całkowicie oryginalną treść” (ibid) „, ale nikt tego nie zauważy podczas czytania” (D. Rousseau, 2005) „a wielkie umysły i tak myślą podobnie” (R. Caner, 2012) „więc równie dobrze możesz go po prostu użyć” (P. Smith, 2012) jako „i tak nikogo to nie obchodzi” (J. Solano, 2014) „zwłaszcza jeśli nie jest to dla nich ważne” (S. Mitchell, 2011 )

„Mam nadzieję, że to pomoże” (F. Jensen, 2016)

#6
  0
Leticia
2016-07-30 20:20:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest tak wiele opinii, że trzeba uważać! Mówię, że jeśli masz wątpliwości, idź do źródła. Proponuję kupić podręcznik AP lub MLA lub udać się do Purdue Owl / laboratorium pisania online. Znajdziesz tam style pisania i całą sekcję dotyczącą „unikania plagiatu”. Idź do źródła, przyjacielu !! Powodzenia!

_Tutaj znajdziesz style pisania i całą sekcję dotyczącą „unikania plagiatu” ._ - Przypadkowo można znaleźć wiele pytań dotyczących najlepszych praktyk „unikania plagiatu” również na tej samej stronie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...