Pytanie:
Czy powinienem dołączyć do mojego CV publikację, w której jestem tylko uznany (a nie jednym z autorów)?
boscovich
2012-04-14 00:24:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Załóżmy, że pomogłem innym badaczom w analizach statystycznych do badania epidemiologicznego i dlatego jestem za to uznany w sekcji „Podziękowania” tego artykułu (coś w stylu „Dziękujemy Andrei za jego wsparcie statystyczne ”).

Oczywiście dla mnie to nie liczy się jako publikacja, ponieważ nie jestem jednym z autorów. Ale jeśli umieszczę to w swoim CV, ile „wagi” dałby temu profesor (lub ktoś ze środowiska akademickiego)? Mam też inne publikacje, w których jestem pierwszym autorem lub jednym ze współautorów.

Nie myślę tutaj o konkretnej sytuacji (np. Ubieganie się o grant lub doktorat). Jestem po prostu ciekawy, czy umieszczenie go w moim CV może być przydatne, czy też byłoby to po prostu nieistotne.

Nie, nie powinieneś.
Trzy odpowiedzi:
#1
+54
Dave Clarke
2012-04-14 00:31:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie widziałem czegoś takiego w CV.

Jeśli masz inne publikacje, z pewnością nie zamieściłbym tego. Wyglądałoby na to, że za bardzo się starasz znaleźć coś do umieszczenia w swoim CV, co może przynieść więcej szkody niż pożytku. Niech twoje publikacje staną się same dla siebie.

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić opisując różne prace, które wykonywałeś, jest włączenie analizy statystycznej do opisu czynności, które wykonywałeś w tej pracy. Możesz również wspomnieć o tym w liście motywacyjnym, jeśli jest to istotne dla pracy. Na koniec przytocz to w wywiadzie jako przykład tego, jak pracujesz we współpracy.

Zgadzam się. Wymienienie w CV potwierdzenia może nawet być szkodliwe, pomijając kwestię wyglądu dopełnienia. Mogłoby to wyglądać tak, jakby nikt inny nigdy nie potwierdził Twojej pomocy na papierze, lub może wyglądać, jakbyś twierdził, że Twoja pomoc w tym artykule była szczególnie godna uwagi (co mogłoby obrazić rzeczywistych autorów). Tak czy inaczej, nie ma prawie żadnych korzyści, ale pewne ryzyko.
Wydaje się, że wszyscy zgadzacie się, że nie powinienem tego robić, a ponieważ z pewnością macie większe doświadczenie niż ja, postąpię zgodnie z waszymi sugestiami.
#2
+6
Fomite
2014-04-23 23:47:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że umieszczenie tego w CV może być stosowne, jeśli jesteś bardzo na początku swojej kariery i masz do czynienia z problemem „W moim CV nie ma nic poza zajęciami”. W takim przypadku warto to zrobić tylko po to, aby pokazać, że jesteś na wczesnym etapie kariery naukowej, ale angażujesz się we współpracę badawczą.

Biorąc to pod uwagę, w chwili, gdy masz coś bardziej istotnego do umieszczenia w swoim CV, spodziewam się, że spadnie na korzyść tych rzeczy.

#3
+2
Erel Segal-Halevi
2016-08-17 17:38:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz poprosić tych badaczy o przekazanie Ci listu polecającego. Może ci to pomóc nawet bardziej niż kolejna publikacja.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...