Pytanie:
Czy mogę uzyskać stopień doktora w jednej dziedzinie i być zapalonym współpracownikiem naukowym w innej?
Michael Ala
2017-07-25 20:29:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zastrzeżenie: Jestem studentem z bardzo ograniczoną wiedzą na temat tego, jak naprawdę działa środowisko akademickie oraz jaka jest atmosfera i kultura.

Bardzo interesuję się czystą matematyką i myślę, że jestem w tym całkiem dobry. Obecnie jestem studentem programu Pure Math na mojej uczelni. Jednak jestem również niesamowicie zainteresowany inżynierią mechaniczną i przedsiębiorczością i chcę, aby umiejętności były w stanie tworzyć rzeczy, brać udział w projektach inżynieryjnych i kierować nimi oraz projektować systemy i produkty, które pewnego dnia (miejmy nadzieję) uczynią świat lepszym. miejsce.

Więc pomyślałem, może powinienem skończyć studia z matematyki, potem wejść na inżynierię mechaniczną i prawdopodobnie pracować nad doktoratem w tej dziedzinie. Jednak nadal chciałbym być zapalonym współpracownikiem i aktywnym członkiem społeczności badawczej zajmującej się czystą matematyką.

W hipotetycznej sytuacji, w której uzyskam doktorat z inżynierii mechanicznej, jaki byłby najlepszy sposób, aby się zaangażować w środowisku akademickim zajmującym się czystą matematyką, w zakresie:

  • pisania i publikowania artykułów
  • wnoszenia wkładu w prace innych uznanych badaczy zajmujących się czystą matematyką
  • potencjalnie bycie częścią grup badawczych lub komitetów
  • itp.

Zasadniczo chcę mieć doktorat w jednej dziedzinie i jakoś móc uczestniczyć w stylu życia doktora w innej dziedzinie jakiś czas później w życiu. Jak mogę to osiągnąć? Czy istnieje ogólnie przyjęta ścieżka, którą podążają naukowcy, aby to osiągnąć, czy też akademicy są niezadowoleni z próby bycia aktywnym członkiem dwóch różnych dziedzin akademickich?

Edytuj: I chciałem wyjaśnić, że nie zdobędę doktoratu z inżynierii mechanicznej, tylko po to, aby zostać aktywnym członkiem innej społeczności akademickiej. Idealnie byłoby, gdyby dużą część mojego życia spędziłbym w inżynierii mechanicznej, a drugą w czystej matematyce.

Chciałem również zaznaczyć, że zdaję sobie sprawę, że zdobycie dwóch doktoratów nie jest właściwą opcją, ani też nie jest tą, do której koniecznie chcę dążyć. Nie chcę też robić jednocześnie tytułu licencjata i doktora.

Na koniec chciałbym dodać, że w żadnej formie nie próbuję prognozować moje życie; może za dwa lata nie będę już zainteresowany inżynierią mechaniczną i przedsiębiorczością. Jestem po prostu ciekawy niuansów takiej ścieżki.

Ambicja jest niesamowita!Uwielbiam, gdy ludzie chcą robić szalone rzeczy.Po prostu robi się to bardzo osobiste.Jeśli masz zamiar wytyczyć własną ścieżkę, dokładnie dokąd zmierzasz i dlaczego staje się ogromnym problemem.Więc czego dokładnie chcesz od tego wszystkiego?Co cię napędza i gdzie ostatecznie chcesz skończyć?
Moja odpowiedź jest zbyt krótka, żeby ją znaleźć: Izaak Asimow
@Superbest raczej nie
Brak odpowiedzi, ponieważ nie jest wystarczająco ogólna.Ale tylko ze względu na zaangażowane dziedziny: magister (/ zawodowi licencjat w zależności od kraju) w inżynierii pozwala ci pracować jako inżynier i to jest wszystko, czego każdy normalnie chce od inżyniera.Chociaż z powodu ogromnej wiedzy na temat czystej matematyki, często potrzeba doktoratu, aby naprawdę dobrze ugruntować informacje, aby naprawdę pracować w tej dziedzinie (tj. Nawet matematyka na studiach licencjackich lub magisterskich jest tylko zdrapywaniem powierzchni).Więc prawdopodobnie lepszym kierunkiem jest zdobycie profesjonalnych kwalifikacji inżynierskich niż doktorat z czystej matematyki.
+1 dla Lyndon White: Engineering jest nieco wyjątkowa, ponieważ [jest to ściśle regulowana dziedzina] (https://en.wikipedia.org/wiki/Regulation_and_licensure_in_engineering);Jest to kwestia prawna, a nie akademicka.
Znam matematyków z wydziałów inżynierii mechanicznej i wszyscy oni pracują (pracowali?) Nad takimi rzeczami jak [analiza elementów skończonych] (https://en.wikipedia.org/wiki/Finite_element_method) (MES).Jednak to nie jest całkiem czysta matematyka, prawda?Jest też coś takiego jak [mechanika dyskretna] (https://books.google.com/books?id=CP3eBQAAQBAJ) i [integratory wariacyjne] (https://en.wikipedia.org/wiki/Variational_integrator).
Kierownik wydziału mojego programu CS 20 lat temu miał doktorat z antropologii, o ile dobrze pamiętam i opublikował na temat morfologii zębów i tym podobnych.Nie wiem, jak przeszedł stamtąd do informatyki, ale to zrobił.
Odpowiedzi na temat „wkładów zewnętrznych” są istotne - ta wydaje się bardzo odpowiednia: https://academia.stackexchange.com/a/15319/8966 - prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy ze wszystkich umiejętności i wiedzy, których będziesz potrzebować, ta odpowiedź wspominatrochę.
Dość często ludzie stopniowo przechodzą na inne dziedziny.Jest to szczególnie powszechne na skrzyżowaniu inżynierii, fizyki, chemii i biologii, ale znam filozofa, który jest inżynierem mechanikiem
Jeśli chcesz spędzić życie jako czysty matematyk, po co ci doktorat z inżynierii mechanicznej?
Hilary Putnam to ciekawy przykład osoby z tytułem doktora.Doktor filozofii (znany przede wszystkim jako filozof), który wykonał znaczącą pracę w matematyce (szczególnie związanej z dziesiątym problemem Hilberta).
@LyndonWhite Dodam, że bycie w pełni [licencjonowanym inżynierem] (https://en.wikipedia.org/wiki/Regulation_and_licensure_in_engineering) zazwyczaj wymaga czegoś więcej niż tylko stopnia naukowego.w Stanach Zjednoczonych studenci mogą zazwyczaj przystąpić do egzaminu FE tuż po ukończeniu studiów licencjackich;następnie zazwyczaj wymagają długoterminowego stażu pod kierunkiem PE (Professional Engineer) przed przystąpieniem do kolejnego egzaminu, który, jeśli zostanie zdany, nadaje status PE.
@Nat zależy w dużym stopniu od kraju.Np. Jestem (według mojej najlepszej wiedzy) w pełni licencjonowanym inżynierem (ze szczególnymi przywilejami zgodnie z naszym prawem) w Australii, tylko z tytułem licencjata (moi rówieśnicy, którzy rozpoczęli rok później, zrobili to samo, ale uzyskali tytuł magistra + licencjatajednostka krajowa wymaga tylko odpowiedniego, certyfikowanego programu na 4 lata).Jednak nasze stopnie naukowe są bardziej intensywne niż niektóre, np. Wymagane doświadczenie zawodowe i praca dyplomowa - ale jestem pewien, że mniej niż inne.Chociaż istnieją dodatkowe kwalifikacje (np. Charted Engineer), wszystko, na czym naprawdę zależy, to lata doświadczenia.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+62
iayork
2017-07-25 20:41:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zasadzie nie ma z tym problemu. Wielu badaczy zmienia swoje dziedziny w trakcie swojej kariery - czasem nieznacznie, czasem drastycznie. Nikogo nie obchodzi, co mówi na ten temat twój doktorat, tylko jakość twojej pracy.

Jest kilka zastrzeżeń. Jeśli potrzebujesz finansowania w nowej dziedzinie, możesz mieć problem z przekonaniem agencji finansujących, że jesteś kompetentny do wykonywania pracy. I oczywiście wykonanie dobrej pracy może być wystarczająco trudne, nawet jeśli poświęcisz cały swój czas na jedno pole, a co dopiero na dwa (choć z drugiej strony, wykorzystanie spostrzeżeń z Pola A może dać nowe spojrzenie na Pole B).

Ale dziedzina, w której jest twój doktorat, sama w sobie nie ogranicza twoich działań.

Do tej doskonałej ogólnej odpowiedzi dodałbym, że w szczególności czysta matematyka ma obecnie ogromne znaczenie w inżynierii mechanicznej.Nie dotyczy to zupełnie innych tematów, jak na przykład literatura łacińska i matematyka.
@Miguel, czy możesz wymienić kilka konkretnych przykładów specjalistycznych tematów z czystej matematyki (w przeciwieństwie do standardowych rzeczy, takich jak równania różniczkowe), które są ważne w inżynierii mechanicznej?Brzmi to interesująco dla mnie jako czystego matematyka, który interesuje się również inżynierią i innymi dziedzinami stosowanymi.
@Dan Romik To byłoby pytanie samo w sobie :) ale chciałbym skupić się na grupach Liego, mechanice Hamiltona i matematycznej teorii sterowania… niełatwo jest ustawić granicę między teorią a zastosowaniami.Numeryczny odpowiednik (prawdopodobnie stosowana matematyka) przeszedłby od metod symplektycznych do robotyki.
Generalnie się zgadzam, ale ludzi może obchodzić, co mówi na ten temat twój doktorat, jeśli starasz się o stanowisko adiunkta.
@EllenSpertus Z pewnością tak, ale z mojego doświadczenia wynika, że było odwrotnie.Mój doktorat powiedział, że pole A, spędziłem kilka lat jako post-doc na polu B, a kiedy ubiegałem się o stanowisko wykładowcy w polu A, często otrzymywałem informację zwrotną: „Tak, dobra robota, ale szukamy pola A ijesteś naprawdę Field B. ”Ale obecnie stanowiska wykładowców są tak rzadkie, że widzę wykluczenie z drobnych spraw, takich jak doktorat, tylko po to, by zmniejszyć liczbę kandydatów.
#2
+42
Dan Romik
2017-07-25 22:33:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobra wiadomość jest taka, że ​​to, o czym myślisz, jest technicznie możliwe: jeśli spróbujesz opublikować pracę z czystej matematyki, nikogo nie będzie obchodzić, czy masz doktorat z matematyki, inżynierii mechanicznej , Egiptologia lub jakikolwiek inny przedmiot, lub nie ma żadnego doktoratu. Jedyne, co będzie miało znaczenie, to jak dobra jest Twoja praca. Sam doktorat lub jego brak nie będzie przeszkodą w żadnym sensownym sensie.

Zła wiadomość jest taka, że ​​twoje pytanie odzwierciedla pewną naiwność w tym sensie, że to, o czym myślisz, będzie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce do tego stopnia, że ​​tylko bardzo nieliczne i rzadkie osoby są wystarczająco utalentowane, aby z powodzeniem rozwijać się i odnosić sukcesy w dwóch równoległych i niepowiązanych ze sobą zainteresowaniach akademickich. Mówiąc dokładniej, jeśli nie zdobędziesz doktoratu z matematyki i spędzisz czas zamiast rozwijać karierę w dziedzinie inżynierii mechanicznej, jest całkiem prawdopodobne, że nie będziesz mieć czasu i dostępu do zasobów szkoleniowych (doradca, zajęcia dla absolwentów) co pozwoli ci osiągnąć wysoki poziom jako badacz czystej matematyki.

Najważniejsze jest to, że dla większości ludzi osiągnięcie sukcesu w jednej dyscyplinie akademickiej, która ma te same ambicje w odniesieniu do do dwóch odrębnych dyscyplin jest pojęciem nieco naciągniętym. Wspaniale jest chcieć realizować wiele zainteresowań i zachęcam Cię do dalszego studiowania czystej matematyki i dołożenia wszelkich starań, aby wnosić wkład w tę dziedzinę tak długo, jak masz na to czas i pasję. Ale najlepiej jest być realistą, jeśli chodzi o to, jak trudno byłoby to zrobić jako poboczne hobby.

W większości się zgadzam, z wyjątkiem pierwszego akapitu: „* [...] nikogo nie obchodzi, czy masz doktorat z matematyki, inżynierii mechanicznej, egiptologii czy z jakiegokolwiek innego przedmiotu, czy też nie masz go w ogóle. Jedyna rzecz, która będzie miała znaczenieto, jak dobra jest Twoja praca. * „Jeśli nie masz szans, że naprawdę w to uwierzysz, myślę, że jesteś zbyt pewny uczciwości wzajemnej oceny w praktyce.
Nie zgadzam się, że nie ma on dostępu do zasobów szkoleniowych
-1
... ważne jest realistyczne podejście do tego, jakie to będzie trudne, biorąc pod uwagę, że nawet przy formalnym szkoleniu bardzo trudno jest przeprowadzić tego rodzaju badania i odnieść w nich sukces.
@enthdegree W swojej karierze recenzowałem wiele artykułów i nigdy nie sprawdziłem ani nie przejmowałem się tym, czy ich autor ma doktorat, nie mówiąc już o doktoracie z matematyki.Nikt, kogo znam, nie czuje inaczej.Tak więc podtrzymuję swoje stwierdzenie, przynajmniej w kontekście publikacji czysto matematycznych.
@DanRomik Myślę, że źle go zrozumiałeś, pójdzie na dziedzinę inżynierii mechanicznej, w erze kwantowych badań komputerowych mówiąc mu, że czysta matematyka nie jest potrzebna, jest dziwne
Wydawcy @DanRomik proszą Cię o ujawnienie pola doktoranckiego?Nigdy nie widzę tej opcji?
@SSimon, w mojej odpowiedzi czytasz wiele rzeczy i komentarze, których po prostu nie ma.Gdzie ja „powiedziałem mu, że czysta matematyka nie jest konieczna”?(I „konieczne” do czego?) Gdzie powiedziałem, że wydawcy proszą mnie o ujawnienie mojego doktoratu?W jaki sposób „źle go zrozumiałem”?Poza tym, co u licha obliczenia kwantowe mają wspólnego z inżynierią mechaniczną?Po prostu w ogóle nie rozumiem, o czym tu mówisz, przepraszam.
Obliczenia kwantowe @DanRomik muszą wiele z tym zrobić !!!
Przenieś tę dyskusję do [czatu].
@DanRomik Czy doktorant matematyki uczy się tylko informacji zapisanych w opublikowanych zasobach?Nie rozumiem i na pewno nie jest to prawdą w mojej dziedzinie badań.
@Blaisorblade Nie jestem pewien, co masz na myśli mówiąc tylko o uczeniu się informacji z opublikowanych zasobów.Jeśli nie zostaną opublikowane, jak możesz je zobaczyć?
@TobiasKildetoft Porozmawiaj z ludźmi?Przeczytaj recenzje zgłoszeń (twoich i być może kolegów z grupy), a przełożony czyta między wierszami?Jeśli chodzi o matematykę, Thurston (1994, „O dowodach i postępach w matematyce”) ma szereg konkretnych twierdzeń na tym froncie (chociaż IIUC nie wszyscy by się w pełni zgodzili).(Pola, w których widziałem) CS wydaje się nie lubić negatywnych wyników, więc możesz dowiedzieć się więcej o ograniczeniach znanych podejść, rozmawiając z ekspertami niż z publikacji.W matematyce, gdzie można się dowiedzieć, czy X wypróbował tę strategię dowodzenia, ale zawodzi w punkcie Y?Chyba nie z dokumentów.
@Blaisorblade Ahh, rozumiem, co masz na myśli.Teraz nie rozumiem, dlaczego pytasz, ponieważ nie mogę znaleźć tutaj żadnego roszczenia tego rodzaju.Oczywiście ludzie uczą się różnych rzeczy z wielu źródeł, w tym niepublikowanych.
@TobiasKildetoft Mówiąc bardziej ogólnie, mam nadzieję, że doradca matematyczny przynajmniej doradzi ci, które artykuły przeczytać z wielu, które przeczytał, i prawdopodobnie zrobi więcej - każdy doradca mówi, że nie jest publikowany, wykracza poza „tylko uczenie się informacji z opublikowanych zasobów”:-)
@TobiasKildetoft ah przepraszam.Odpowiedziałem: „Oczywiście w czysto hipotetycznym sensie, każdy, kto ma połączenie z Internetem i abonament w bibliotece, ma dostęp do wszystkich światowych informacji” (nie, nawet teoretycznie) i na „Nie zgadzam się, że nie ma dostępu do szkoleńzasoby".Ogólnie rzecz biorąc: tego rodzaju rzecz (której studenci zwykle pomijają) to IMHO, dlaczego wejście do społeczności naukowej bez doktoratu jest trudniejsze niż myślą typowi studenci (w tym ja).
@Blaisorblade Jasne, ale z pewnością teoretycznie połączenie internetowe wystarczy, aby uzyskać wszystkie informacje potrzebne do przeprowadzenia badań matematycznych.Posiadanie dodatkowych źródeł jest pomocne (bardzo), ale nie jest konieczne.
#3
+22
user63725
2017-07-26 08:39:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówiąc jako ktoś, kto jest nauczycielem akademickim w dziedzinie inżynierii mechanicznej i który przeszedł dość rygorystyczne szkolenie z matematyki, muszę powiedzieć, że chociaż technicznie możliwe jest przełączenie dziedzin na czystą matematykę, jest to bardzo męcząca ścieżka, a ja Szczerze mówiąc, nie widzę trudniejszej zmiany kariery dla doktora MechE niż przejście z MechE na czystą matematykę.

Znam kilka osób na poziomie osobistym, które zrobiły coś odwrotnego - przeszły od czystej matematyki do MechE - a to znacznie łatwiejsze i płynniejsze przejście. Ale nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek spotkał kogoś, kto zrobił to, co sugerujesz, i szczerze mówiąc, nawet nie widzę, jak byłoby to wykonalne, nawet dla kogoś, kto często zajmuje się czystą matematyką, na przykład osoby pracujące na dynamicznych układy i dynamika płynów. Znaczący wkład we współczesną czystą matematykę wymaga poziomu dogłębnej wiedzy, która wykracza daleko poza to, do czego został przeszkolony absolwent MechE, a co ważniejsze, musiałbyś nauczyć się na nowo większości, jeśli nie wszystkich, matematyki, którą znasz, co jest trudniejsze niż nauczenie się „prawidłowego” sposobu za pierwszym razem.

Czy to możliwe? Tak, Ed Witten przeszedł ze studiów historycznych na czołowego fizyka do medalistę Fieldsa. Jest prawdopodobne? Gdybyś miał przenieść się na jakąkolwiek inną dziedzinę, powiedziałbym, że tak, ale jeśli chodzi o czystą matematykę, jest to bardzo mało prawdopodobne, aby był to udany plan. Badania w zakresie czystej matematyki bardzo różnią się od badań w dziedzinie inżynierii mechanicznej.

Może zbyt restrykcyjnie podchodzisz do tego, czym * jest * czysta matematyka?Z punktu widzenia inżyniera analiza numeryczna jest wystarczająco czysta i tak, inżynierowie wnoszą znaczący wkład, o ile chcą nauczyć się potrzebnej matematyki.
#4
+9
Derek
2017-07-25 21:16:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest całkowicie możliwe posiadanie wielu różnorodnych zainteresowań. Prawdziwą umiejętnością byłoby znalezienie konkretnej niszy badawczej, która Cię interesuje, a następnie znalezienie sposobu na połączenie wiedzy matematycznej z inżynierią mechaniczną w celu stworzenia własnego małego obszaru badań.

Nie ma z góry zaplanowanej trasy, którą naukowcy musieliby podążać na podstawie wcześniejszych kwalifikacji i tak dalej, ale jest to raczej kwestia podążania za nosem i robienia tego, co chcesz.

#5
+6
enderland
2017-07-26 07:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znajdź interdyscyplinarne studia lub badania. Mój program studiów podyplomowych obejmował wielu profesorów i nie sądzę, aby którykolwiek z nich miał stopień doktora na tym kierunku, ponieważ był on multidyscyplinarny.

Na szczęście jesteś zainteresowanych inżynierią mechaniczną, która ma powiązania z wieloma innymi dziedzinami badań.

Jeśli celowo podchodzisz do rodzaju badań, które prowadzisz (na przykład, w jaki sposób czysta matematyka ma zastosowanie w inżynierii mechanicznej?), znajdziesz wiele możliwości zaangażowania się w oba te przedmioty.

#6
+5
Philip
2017-07-27 23:15:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W wielu dziedzinach związanych z naukami społecznymi współpraca interdyscyplinarna jest bardzo opłacalna, a nawet zachęcana. Jest to szczególnie prawdziwe w nowszych, z natury interdyscyplinarnych dziedzinach - edukacji, polityce publicznej, badaniach międzynarodowych, informatyce.

Ale nawet w najtrudniejszej dyscyplinie nauk społecznych, ekonomii, rośnie uznanie dla interdyscyplinarności. Znam wielu ekonomistów zajmujących się rozwojem, którzy czerpią pomysły badawcze z antropologii, religii, psychologii. Kahneman zdobył nawet nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii i jest współautorem teorii perspektywy, która może być najważniejszym odkryciem teorii ekonomii w ostatnim półwieczu.

Zatem w naukach społecznych zdecydowanie warto mieć świadomość wielu dyscyplin, z kilkoma ważnymi zastrzeżeniami.

  • Konwencjonalne miary sukcesu akademickiego w USA (praca na wydziale, staż, awans) w dużej mierze zależą od znalezienia jednej społeczności naukowej, nasycenia jej pracować i zyskać uznanie przez bardziej uznanych naukowców w tej dziedzinie. Potrzebujesz jednego „intelektualnego domu”. Zawsze skupiaj się na mówieniu w swoim „pierwszym języku”.

  • Powinieneś publikować jak najwięcej w swoim intelektualnym domu. Jeśli jednak jest mniej ugruntowany, publikowanie w bardziej prestiżowych miejscach w bardziej tradycyjnych dyscyplinach mogłoby być w porządku, a nawet preferowane.

  • Twoje metody i podejście teoretyczne mogą być napędzane przez podstawowe dziedzinie, szczególnie w bardziej ugruntowanych dyscyplinach (econ, soc, anthro). Czasopisma Econ nie publikują etnografii; rzadko publikowali teorię bez jakiegoś modelu matematycznego. Tak właśnie działa ta dyscyplina.

  • Łączenie dyscyplin, które Cię interesują, jest o wiele lepsze niż wykonywanie pracy rozproszonej w każdej z nich. Zatem wniosek jest taki, że podejmuj się tylko projektów, które wspierają Twoją trajektorię badawczą w Twojej podstawowej dziedzinie.

  • Jak wspomniał @ axsvl77, współpraca to dobry sposób na uczestnictwo w drugorzędnych dziedzinach bez konieczności wykonywania zbyt wielu intelektualnych czynności podnoszenia ciężarów. Jeśli nie jesteś geniuszem, prawdopodobnie masz czas, aby stać się ekspertem w jakiejś dziedzinie, podczas gdy zegar urzędu jest uruchomiony.

  • Czytanie w drugorzędnym polu [s] jest świetne, chociaż. Pomoże Ci to wykonać bardziej znaczącą pracę w swojej podstawowej dziedzinie i uniknąć dyscyplinarnego silosowania / odkrywania na nowo problemu koła, który przenika środowisko akademickie.

WAŻNE ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI : Nauki społeczne to to, co znam dość dobrze. Inne odpowiedzi są znacznie lepsze dla dziedzin matematyki i inżynierii pierwotnego pytającego. Piszę to w nadziei, że będzie to przydatne dla osób z dziedzin innych niż STEM, które mogą zobaczyć tę Q&A.

#7
+4
user21264
2017-07-26 18:40:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Można mieć doktorat z fizyki i publikować prace inżynieryjne lub chemiczne. Muszą jednak mieć dostęp do zasobów: biblioteki, rówieśników, grantów, sprzętu itp. Jeśli ich podstawowa dziedzina badań zajmuje zbyt dużo czasu, ich badania w dziedzinie drugorzędnej mogą osiągnąć tylko poziom hobby.

Istnieje również trudność z akceptacją w innej dziedzinie, jeśli jesteś nowy i nie jesteś członkiem stowarzyszenia. Jeśli spróbujesz opublikować coś nieco kontrowersyjnego lub nietypowego, recenzenci mogą zbyt wcześnie odrzucić Twoją pracę z komentarzem, że nie wiesz, o czym mówisz. Zdarza się to też czasami doktorantom i mi się to przytrafiło. Czasami problemem może być po prostu twój inny sposób określenia problemu.

Z drugiej strony znam kilka przypadków profesorów zajmujących się więcej niż dwoma podobszarami, takimi jak okulary i astrofizyka lub materia skondensowana i struna teoria. Są też wyjątkowi ludzie, tacy jak John von Neumann. Nie mam pojęcia, co byś musiał zrobić, aby osiągnąć ten poziom, chociaż wydaje mi się, że Napoleon powiedział, że każdy absolwent nosi w kieszeni wirtualny medal Fieldsa.

#8
+2
axsvl77
2017-07-26 06:19:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Twoim pytaniu przeczytałem, że interesuje Cię wiele rzeczy. To jest dobre! Martwisz się, że kariera w czystej matematyce spowoduje, że „przegapisz” inną rzecz, którą jesteś zainteresowany. Co robić?

Myślę, że w innych odpowiedziach pominięto wzmiankę o jednym z najczęstszych sposobów poszerzenia obszaru badań: współpracy. Naukowcy akademiccy bardzo często docierają do innych dziedzin poprzez współpracę - istnieją nawet interdyscyplinarne grupy badawcze i granty.

Tak więc sposobem na zjedzenie ciasta i jego zjedzenie jest rozpoczęcie czystej matematyki karierę zawodową, a gdy już zdobędziesz etat, możesz zająć się nowymi obszarami zainteresowań. Jak byś to zrobił? Może weź udział w konferencjach na interesujące Cię tematy i spotkaj kogoś, kto bada coś, co Cię interesuje, kogoś, kto potrzebuje pomocy matematyka. Jest to niezwykle powszechne - na pewno jest ktoś na twoim wydziale, który to robi.

Widziałem wydział fizyki pracujący nad projektami artystycznymi, a wydział inżynierii we współpracy z projektem filozoficznym.

(Uwaga: nadal jestem absolwentem, więc jeszcze tego nie zrobiłem. Chciałbym otrzymać komentarz potwierdzający od wykładowcy na ten temat)

Dokładnie.Współpraca pomaga przezwyciężyć problem „rozprzestrzeniania się zbyt cienkiego”.Próbowanie * kierowania * projektami w wielu dyscyplinach jako młody naukowiec to prawdopodobnie trochę dużo, ale nawiązywanie współpracy interdyscyplinarnej może być OK.W mojej dziedzinie (nauka społeczna z natury interdyscyplinarna) jest bardzo ceniona.
#9
+2
Joce
2017-07-26 12:31:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W badaniach multidyscyplinarnych istnieją bardzo dobre możliwości kariery naukowej. Jako matematyk (stosowany) pracujący w dziedzinie biofizyki jestem przekonany, że współczesne problemy nauk przyrodniczych i inżynierii będą wymagały jeszcze więcej nowatorskich osiągnięć matematycznych niż to, co możemy obecnie opracować.

Jeden przykład: konstrukcje stworzone przez człowieka nadal w dużym stopniu opierają się na prostej geometrii, podczas gdy żywe systemy w ogromnym stopniu wykorzystują zakrzywione i fraktalne powierzchnie (pomyśl o płucach i mózgach). W inżynierii mechanicznej brakuje skutecznych podejść do przewidywania właściwości tych konstrukcji. Matematycy z lepszymi niż zwykle umiejętnościami w zakresie geometrii różniczkowej będą mieć w tym duży wkład.

Inny przykład: bardzo często napotyka się odwrotne problemy, gdy koncentruje się na systemach przyrodniczych / przyrodniczych, od pogody po raka. Może to być również przydatne do zrozumienia a posteriori funkcji konstrukcji wykonanych przez człowieka. W tej dziedzinie jest jeszcze wiele do zrobienia.

Tak więc, jak kilka innych odpowiedzi, polecam doktorat z matematyki czystej / stosowanej na temat, dla którego można przewidzieć zastosowania w aktualnych zagadnieniach w naukach przyrodniczych / inżynierii.

#10
+1
Arthur Tarasov
2017-07-29 13:07:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może po prostu będziesz musiał. W dzisiejszych czasach nauka szybko się rozwija. W XX wieku pojawiło się wiele nowych dziedzin i naukowcy musieli się zmienić ze względu na duże zapotrzebowanie (oraz bogactwa i sławę!). Jest ich wiele, ale przychodzą mi na myśl wszystkie nowe dziedziny medycyny, teoria gier w naukach społecznych i oczywiście informatyka. Podobno 65% dzieci rozpoczynających dziś szkołę podstawową ostatecznie będzie pracować na zupełnie nowych zawodach, które jeszcze nie istnieją. Pomyśl o wszystkich dziedzinach nauki, które przyniesie XXI wiek. Nawet jeśli się nie przełączysz, prawdopodobnie przejdziesz do kilku innych dziedzin. Zapnij pasy, będziesz się dobrze bawić.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...