Pytanie:
Rzuć doktorat i znajdź pracę
user2350366
2013-11-20 20:49:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam półtora roku doktoratu na jednym z najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Robię dobrą robotę, ale nie czerpię przyjemności ze środowiska akademickiego i myślę, że to coś więcej niż blues na drugim roku. Mam dość złego doradcę, który nie pomaga, na przykład moja praca została już skradziona przez współpracownika, a mój przełożony niechętnie kołysze łodzią ani nic nie mówi.

Mój doktorat jest z matematyki stosowanej i fizyki obliczeniowej oraz mam dostęp do Londynu. Obecnie planuję wyjechać z Mphilem i znaleźć pracę w mieście - problem w tym, że nie wiem, co chcę robić.

Chciałbym robić karierę, która wykorzystuje moje zdolności matematyczne i programistyczne oraz jest bardziej komercyjna, tj. nie tylko techniczna. Kariera, w której mogę pracować, ale zapewnia dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Zawsze chciałem zostać profesorem, ale realia akademickie naprawdę w to wbiły, nie mogę tego znieść, nienawidzę polityki, nienawidzę sposobu, w jaki jestem traktowany przez moich przełożonych, personel uniwersytetu i na uczelniach, nienawidzę kultury akademickiej, w której oczekuje się ode mnie, że moje badania przejmą kontrolę nad życiem i że biorąc pod uwagę inne możliwości, nie jestem godny akademii - doszedłem do NAJLEPSZYCH zajęć z mojej Czuję, że zasługuję na większy szacunek niż to, co dostaję jako student.

Więc rozglądałem się dookoła i kilka karier przykuło moją uwagę - chociaż chcę czegoś, co zapewnia lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Czy ktoś sam rzucił doktorat? Czy byłeś szczęśliwszy?

Będziesz mniej lub bardziej szczęśliwy w zależności od tego, jak twoja sytuacja będzie się zgadzać z twoimi celami. Widziałem wszystkie cztery kombinacje rzucenia palenia (t / n), a następnie bycia szczęśliwszym (t / n), i oczywiście istnieją nieskończone odcienie szarości (nie widziałem tylu), a także wielowymiarowe szczęście. Krótko mówiąc, zdecyduj, czego chcesz (i możesz dostać) (w środowisku akademickim, bankach, miłości, cokolwiek), idź na to i powodzenia w dążeniu do swoich celów. BTW: Sposób, w jaki sobie poradziłem, to: „Jeśli jestem taki sprytny, to powinno być dla mnie łatwe”. Jeśli nie jesteś wart nauki, to powinien być dla ciebie spacer po parku, prawda?
Oprócz i-bankowości (która jest bardziej networkingowa i nie wymaga tego poziomu matematyki), czy są jakieś inne dziedziny finansów, którymi jesteś zainteresowany?
Poza tym: niezależnie od tego, czy w ogóle opuścisz _akademię_, zdecydowanie powinieneś opuścić obecny wydział. Nie chodź. Biegać.
W mieście chodzi o zarabianie pieniędzy bez robienia niczego wartościowego, czy to cię uszczęśliwi? IT jest poza miastem, płaci o wiele mniej, ale czasami robi wartościową pracę.
Spróbuj przyjrzeć się nauce o danych. Przeniosłem się do niego po ukończeniu doktoratu i żałuję tylko, że nie przeprowadziłem się wcześniej. (Oczywiście - Twój wiek może się różnić; ale w nauce o danych zyskuję znacznie więcej wolności, szacunku i prawie żadnej polityki).
Zastanawiam się, czy w końcu rzuciłeś, czy się trzymałeś. Czy jesteś szczęśliwszy niż wtedy, gdy zadałeś to pytanie?
Dwanaście odpowiedzi:
#1
+91
scaaahu
2013-11-21 11:00:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam silną ochotę odpowiedzieć na komentarz użytkownika9590: Nikt, kto rzucił doktorat, nigdy nie czuł się źle, rzucając doktorat. Cóż, tak. Zawsze czuję się źle po rzuceniu doktoratu. Chociaż miałem ku temu dobre osobiste powody, zawsze żałuję swojej decyzji. Brakowało mi wszystkiego w środowisku akademickim: profesorów, klasy, badań, nauczania, a nawet kampusu. Po przejściu na emeryturę z branży musiałem wybrać miejsce do życia. Czy znasz ulicę mojego obecnego adresu? Academia Road!

Powody, dla których myślisz o odejściu ze środowiska akademickiego:

Nienawidzę polityki - wierzysz w to nie ma polityki w przemyśle?

Nienawidzę sposobu, w jaki traktują mnie moi przełożeni, personel uniwersytetu i uczelnie - Czy wierzysz, że Twoi menedżerowie, zasoby ludzkie i firma w przemyśle będzie cię traktować bardzo dobrze?

Nienawidzę kultury akademickiej, w której oczekuje się, że moje badania przejmą kontrolę nad życiem , - Czy chciałbyś, aby kultura branżowa pozwoliła zarabianie pieniędzy przejmuje życie?

Czuję, że zasługuję na większy szacunek niż to, co dostaję jako student. . - Czy uważasz, że zasługujesz na większy szacunek niż to, co otrzymasz jako pracownik firmy branżowej?

Jeśli wszystkie Twoje odpowiedzi na powyższe pytania są pozytywne, to przemysł jest Twoim miejscem. W szczególności, jeśli lubisz zarabiać, biegnij do przemysłu. W przeciwnym razie prosimy o ponowne rozważenie rezygnacji z doktoratu. Powodzenia!

Dobrze powiedziane. Wszędzie są problemy. Problemy mogą się różnić, to prawda, ale często sprowadza się to do preferowanego smaku.
Powinieneś przeformułować swoje ostatnie pytanie. Istnieje kilka różnic między środowiskiem akademickim a przemysłem, które nie są tutaj brane pod uwagę, ale nie są one również brane pod uwagę w pytaniu, więc myślę, że tutaj nikogo to nie obchodzi.
Jeśli nie lubisz swojej pracy, możesz poszukać nowej. Jednak znalezienie nowego doradcy do spraw doktoratu lub uczelni jest znacznie trudniejsze i prawdopodobnie opóźni ukończenie doktoratu.
„Czy chciałbyś, aby kultura branżowa pozwoliła zarabianiu pieniędzy przejąć kontrolę nad życiem?” Pytanie alternatywne: „Czy chciałbyś móc przejść na emeryturę w rozsądnym wieku?” Lub zawsze zabawne „Czy chciałbyś pozwolić sobie na opiekę zdrowotną, gdyby coś poszło nie tak?”.
Pracując jako wolny strzelec, można uniknąć polityki i szefów. Jest to możliwe w (niektórych) branżach, ale niewiele - w środowisku akademickim. (To powiedziawszy, freelancer przejmuje kontrolę nad życiem).
@PiotrMigdal Freelancing ma swoje zalety i wady. Jeśli nie utworzysz już puli i relacji z klientami, będziesz żył z niepewnością i niestabilnymi dochodami. Sam nigdy nie byłem freelancerem, nie potrafię powiedzieć, czy to lepsze niż Academia, czy nie.
@scaaahu Jasne, freelancing ma swoje wzloty i upadki (chociaż mi się podoba, wiem, że nie jest dla wszystkich; a mój „niestabilny dochód” na minimalnym poziomie to wciąż więcej niż pensja akademicka). Ale mój punkt widzenia jest inny. Zadajesz (rzekomo retoryczne) pytania. Jednakże, podczas gdy w środowisku akademickim niektóre rzeczy są nieuniknione (np. Polityka, hierarchia, pisanie grantów), w przemyśle występuje większa różnorodność rzeczy: istnieją miejsca pracy, w których jest dużo więcej polityki, ale także o wiele mniej; są prace wymagające znacznie ściślejszego nadzoru, ale także - bez niego itd. Można więc manewrować z rzeczy, których nienawidzimy.
@PiotrMigdal _W branży występuje większa rozbieżność_, Tak, zgadzam się. „Aby można było manewrować z rzeczy, których nienawidzi”, Nie, nie zgadzam się. Podobnie jak w środowisku akademickim, istnieją pewne rzeczy, którymi nie można manewrować w przemyśle. Tam pracujesz za pieniądze. Ludzie powiedzieliby ci, żebyś robił rzeczy, których nie lubisz robić tylko dlatego, że to zarabia. Będąc wolnym strzelcem, możesz odejść i znaleźć innego klienta. Ale ostatecznie to mały świat, wszyscy wiedzą, że nie lubisz robić pewnych rzeczy, a pula klientów by się kurczyła.
Mam przyjaciela, który przeszedł przez tego typu rzeczy i ostatecznie wrócił do swojej starej firmy, ponieważ dali mu stabilną pracę i miał rodzinę do wychowania. Jeśli jesteś singlem, na pewno możesz pracować jako wolny strzelec, ile chcesz. Jeśli masz inne obawy, nie jestem pewien, czy to dobrze. Akademia słabo płaci. Wszyscy to wiemy. Ale możesz robić to, co lubisz - badania.
@scaaahu Zabawne jest to, że jako freelancer robię więcej rzeczy, które lubię (w ramach pracy lub w czasie wolnym). Choć brzmi to naiwnie, oczekiwałem od środowiska akademickiego dużo intelektualnej stymulacji, otwartości i wolności (i bardzo się rozczarowałem). Robienie rzeczy dla $ ma swoje ograniczenia; ale tak samo jest z pracą naukową (przyklejeniem się do miejsca przez lata, dostosowaniem tematów badawczych związanych z grantami / wydziałem / popularnością). Teraz mam więcej czasu na własne projekty, bez żadnych ograniczeń; i uzyskuję dla niego bardziej przyjazne środowisko (vide http://crastina.se/theres-no-projects-like-side-projects/).
@David Brown: znalezienie nowego, lepszego doradcy doktorskiego (na tej samej uczelni) jest często dużo łatwiejsze niż znalezienie nowej, lepszej pracy.
#2
+23
Wesley Bland
2013-11-20 21:54:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam doktorat z informatyki, więc nie jest to porównanie 1: 1, ale prawdopodobnie jest wystarczająco zbliżone.

Po pierwsze, wiedz, że bycie absolwentem ma swoje zalety, ale ogólnie rzecz biorąc, nie masz ' Naprawdę awansowałeś bardzo w oczach swojego przełożonego, zdobywając tytuł licencjata. Nadal będziesz postrzegany jako „student” aż do ukończenia studiów. To niefortunne, ale przekonałem się, że tak właśnie działa większość świata. Powinieneś wiedzieć, że po ukończeniu studiów sytuacja szybko się poprawia. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą na ciebie patrzeć z góry (na każdym poziomie branżowym lub edukacyjnym), ale przeważnie nie jest tak źle.

Po drugie, pamiętaj, że uzyskanie doktoratu nie kończy się tak naprawdę tyle drzwi. Będą firmy, które nie chcą zatrudniać doktora ze względu na twój tytuł, ale zazwyczaj możesz znaleźć pracę poza środowiskiem akademickim ze stopniem doktora. Mam przyjaciół z doktorami, którzy przeszli do Google, Amazona itp. I wykonują prace, które mogliby wykonać, mając stopień magistra. Jednak mając tytuł doktora, mogą teraz wrócić do środowiska akademickiego, jeśli zdecydują się to zrobić.

Po trzecie, przynajmniej upewnij się, że z czymś wyjdziesz. Ci, których znam, ten opuszczony statek w połowie drogi przynajmniej upewnili się, że otrzymali tytuł magistra przed wyjazdem. W przeciwnym razie zdecydowanie ograniczysz swoje opcje później. Możesz zdobyć wiele miejsc pracy z tytułem licencjata, ale awansowanie bez bardziej zaawansowanych stopni staje się coraz trudniejsze.

Wreszcie, jeśli polityka nie jest twoją rzeczą, prawdopodobnie masz rację, że praca w ustawienie uniwersyteckie nie będzie tym, czego chcesz. To będzie bardzo polityczna praca przez większość twojej kariery w porównaniu z niektórymi innymi opcjami.

Najważniejsze pytanie, na które musisz odpowiedzieć, brzmi: jakie są Twoje cele? Chcesz zarobić więcej pieniędzy? Nie pracuj w środowisku akademickim. Chcesz mieć większą kontrolę nad swoją pracą? Wtedy badania prawdopodobnie będą bardziej zgodne z tym, czego chcesz. Pamiętaj też, że uniwersytety nie są jedynymi miejscami, które prowadzą badania. W większości krajów są też firmy i laboratoria rządowe, w których można prowadzić badania.

+1 za „upewnij się, że z czymś wyjdziesz” - dotyczy wszystkiego, nawet wizyt w piekle :)
@P.Windridge [Szczególnie wizyty w piekle.] (Https://en.wikipedia.org/wiki/Hell,_Grand_Cayman)
#3
+19
user13666
2014-03-31 08:39:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie rób tego.

Sam porzuciwszy doktorat, mogę zaświadczyć, jaką wagę może mieć rzucenie sumienia. Zarobisz więcej pieniędzy, ale zobaczysz, jak to wszystko sączy się w kierunku rachunków, których teraz nie masz. I, jak na ironię, te rachunki nie są kojarzone z niczym „zabawnym”, „fajnym” czy „przyjemnym”. Nie. To czynsz, dług studencki, spłata samochodu - a po przeprowadzeniu fizyki obliczeniowej wiesz, że nowy samochód nie daje spełnienia. Mieszkasz w mieście? Będziesz sączyć pieniądze ze swoich porów na mieszkania, które są tak niskiej jakości, że lepiej by ci było jako biedny człowiek na wsi.

A za to co dostajesz? Dobrze. Nie wiem Może poradzisz sobie dobrze. Ja nie. Po dwóch i pół roku po tym głupim eksperymencie nie mam ani grosza w banku, mam zepsuty samochód i myślę, że powinienem być szczęśliwy, że będę mógł zapłacić czynsz i spłacić obowiązkowe spłaty kredytu studenckiego. Yay!

Ale nie ma sensu robić czegoś znaczącego lub ważnego. Nie ma sensu zmierzać w kierunku czegoś większego, nawet jeśli jest daleko w tyle. Jestem w stagnacji, w pracy, która sprawia mi mało radości, a która pozwala tylko płacić rachunki i żyć z dnia na dzień.

Rób, co chcesz. Inni będą płakać do ciebie, jak zły jest doktorat. Mówię ci inaczej. Jeśli masz zamiar dać się przelecieć, wolałbym dać się wkręcić w środowisku akademickim, gdzie przynajmniej masz ochotę a) zrobić coś znaczącego i b) zmierzasz w kierunku czegoś większego.

Rzucisz doktorat. Nie mam wątpliwości. Byłem tam i kiedy zaczynasz kwestionować siebie w ten sposób, już wiesz, co zrobisz, nawet jeśli nie jesteś tego pewien. Odejdziesz. Po prostu wiedz, że będziesz żałować, że nie możesz wrócić.

Gdzie poszedłeś do szkoły podyplomowej, że nie musiałeś płacić rachunków?
#4
+14
Vidro3
2013-11-21 02:19:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako osoba, która porzuciła studia doktoranckie, proponuję:

 • Spróbuj wytrzymać trochę dłużej i sprawdzić, czy zmieniają się twoje perspektywy, jeśli jest to dziedzina, w której naprawdę posiadasz intelektualną pasję, a twój własny rozwój intelektualny jest dla ciebie wystarczającą nagrodą. Powrót na ścieżkę doktoratu po opuszczeniu będzie niezwykle trudny, jeśli nie niemożliwy. Nawet jeśli nigdy nie wykorzystasz doktoratu, nadal będzie to znaczące osiągnięcie, z którego możesz być dumny.

 • Poszukiwanie nowego doradcy / mentora. Spróbuj pielęgnować pewne wspierające relacje.

Myślę, że idea, że ​​środowisko akademickie jest o wiele gorszą atmosferą niż inny zawód, jest chybiona, jak powiedzieli inni. Kiedy wszystko inne zawiedzie, spróbuj złośliwości jako motywacji. Byłeś TOP w swojej klasie? Nie czujesz się szanowany? Cóż, cytując Troya McClure'a: „Nabierz pewności siebie, głupcze!” Zostań najlepszym matematykiem, jakim możesz być.

#5
+13
jorderon
2013-11-20 22:14:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Częścią dowiadywania się, co chcesz zrobić, jest metoda prób i błędów. Jeśli chcesz zajmować się bankowością inwestycyjną, zrób trochę inwestycji samodzielnie; nigdy nie było łatwiej uczestniczyć w rynku. Może to nie jest sama bankowość inwestycyjna, ale indywidualny portfel, który stworzyłeś, korzystając z Twojej wiedzy matematycznej, trafiłby gdzieś w rozmowie z instytucją finansową, a masz Londyn, więc nie brakuje banków inwestycyjnych. Ta ścieżka kariery ma jednak zerową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, jeśli jest prowadzona profesjonalnie. Jeśli chcesz zachować trochę wolności, musisz inwestować własne pieniądze na swój własny sposób. Jest to o wiele łatwiejsze, ponieważ jako inwestor indywidualny masz znacznie mniej formalności i narzutów regulacyjnych niż członek banku inwestycyjnego. Jeśli ci się to nie podoba, możesz poświęcić kilka lat i zbić fortunę, zbierając fortuny innych i przejść do czegoś innego. Posiadanie kilku milionów daje wielką wolność.

Ja też chciałem zostać profesorem w Stanach, ale widząc ponure realia akademii, zdałem sobie sprawę, że nie poradzę sobie z dodatkowymi bzdurami to pasuje do tego. Gdybym miał tylko uczyć i badać, poświęciłbym temu swoje życie. Ale wszyscy wiemy, że w dobry dzień to może 20% tego, co faktycznie robią naukowcy. Ale prawie wszystkie kariery mają tego rodzaju dodatkowe rzeczy, z którymi trzeba sobie poradzić w taki czy inny sposób, więc nie staraj się tego uniknąć, po prostu uciekając z akademii. Jestem humanistą, więc ymmv, ale wiem, że jest wiele podobieństw.

Nie unikniesz tych drobnych polityków, których nienawidzisz poza akademią, przynajmniej nie do końca. To nie jest tak, że sami akademicy toczą drobne walki i angażują się w politykę biurową. Ale wiem, że poza wieżą z kości słoniowej jest go mniej. Jeden z moich mentorów powiedział mi, że „nastroje są tak gorące, ponieważ stawki są tak niskie”, co, jak się później dowiedziałem, nazywa się prawem Sayre'a i wskazuje na truizm dotyczący ludzkiej natury; jesteśmy bardzo świadomi naszej nieistotności, choćby podświadomie, i walczymy z tym.

Akademia wspiera wizję tunelu. Trudno sobie wyobrazić życie poza domem lub że inne ścieżki kariery są sprawiedliwe (i bardziej) uzasadnione, lub że istnieją inne sposoby zarabiania na życie niż walka o coraz mniejszą część dotacji. Naukowcy mają tendencję do myślenia myślami o sumie zerowej, więc pomysły nieszablonowe, takie jak inne kariery, są dla nich trudne do przetworzenia. Myślenie instytucjonalne wywołuje uczucie wstydu i strachu przed odejściem, a nawet rozważaniem innych opcji, ponieważ dlaczego ktoś miałby chcieć robić cokolwiek innego, to jest życie umysłu, najwyższe życie !? Ale możesz spojrzeć poza to wszystko, odkąd blask wczesnych związków zniknął z wieży z kości słoniowej.

Myślę, że już zauważyłeś, że akademia nie jest dla ciebie. Możesz być szczęśliwy, robiąc prawie wszystko, w czym znajdziesz spełnienie. Jeśli jest to transakcje warte miliony dolarów lub układanie cegieł, to nie ma to znaczenia. Po prostu wiesz, że z pewnością nie są to propozycje badawcze i zgorzkniałych naukowców, którzy nie doceniają twojego wkładu w instytucję, ale polegają na tobie, jeśli chodzi o swój status. Możesz ciężko pracować bez wyższego stopnia i równie dobrze wspinać się po drabinie. Z co najmniej 4-letnim dyplomem i tak nigdy nie uderzysz w żaden szklany sufit. Mówię jako Amerykanin. Wiem, że wy, ludzie po drugiej stronie stawu, jesteście bardziej zainteresowani statusem społecznym, więc tam może być trochę inaczej.

Ale żeby odpowiedzieć konkretnie na twoje inne pytanie: nikt, kto rzucił doktorat, nigdy nie czuł się źle, rzucając PhD. Zwykle po prostu czują się źle, że nie rzucili palenia wcześniej lub że odeszli w pierwszej kolejności. Żałują straconych lat wypełnionych stresem i niskimi dochodami, a nie straconej szansy na bardzo, bardzo, niską szansę na obsadzenie stanowiska.

„Nikt, kto rzucił doktorat, nigdy nie czuł się źle, rezygnując z doktoratu”: To niezwykle odważne stwierdzenie, nie wierzę w to.
lub jak powiedziałby ktoś inny na tym forum: „Potrzebne źródło” :)
Myślę, że ta odpowiedź opiera się na zbyt pesymistycznym spojrzeniu na środowisko akademickie i zgadzam się, że „nikt, kto rzucił doktorat, nigdy nie czuł się źle z powodu rezygnacji z doktoratu” jest wyraźną przesadą. Jest w tym jednak jądro prawdy: istnieje wiele presji społecznej lub narzuconej sobie przez samych siebie, aby nie opuszczać programów doktoranckich, więc niewielu ludzi rzuciło je lekko. Wielu ludzi kontynuuje, kiedy byliby szczęśliwsi, gdyby rzucili palenie, podczas gdy znacznie mniej zrezygnowało, gdy byliby szczęśliwsi.
#6
+6
Federico
2013-11-22 19:05:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Porzuciłem też doktorat. Cóż, była to raczej sytuacja taka jak ta, jeśli mam być szczery.

Problem? Bardzo podobały mi się badania, problem polegał na tym, że moje cele / dziedzina nie pasowały do ​​celów przełożonego: byłem (i nadal jestem) za bardziej praktycznym / inżynieryjnym podejściem, podczas gdy kierownik chciał bardziej teoretycznego / czysto matematycznego.

W rezultacie odszedłem z doktoratu po półtora roku od jego rozpoczęcia.

Czy jestem teraz szczęśliwszy? Cóż, możesz być tego pewien, znalazłem kolejnego doktora z podejściem, które lubię i mam przy tym mnóstwo zabawy.

Moja sugestia? Postaraj się zrozumieć prawdziwy powód, dla którego uważasz, że odejście ze doktoratu byłoby dobrym pomysłem. Mówisz:

 1. Chciałbym zrobić karierę, która wykorzystuje moje zdolności matematyczne i programistyczne i jest bardziej komercyjna, tj. Nie tylko techniczna.
 2. Kariera, w której mogę pracować, ale zapewnia dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. [...]
 3. Nienawidzę polityki, nienawidzę sposobu, w jaki jestem traktowany przez moich przełożonych, personel uniwersytecki i uczelnie, nienawidzę kultury akademickiej, w której mam pozwolić na prowadzenie badań przejąć życie i że biorąc pod uwagę inne możliwości,
 4. nie jestem godny akademii -
 5. osiągnąłem TOP w swojej klasie, pracowałem niesamowicie ciężko, czuję, że zasługuję na więcej szacunku niż to, co dostaję jako student.
 1. Nie jestem pewien, czy rozumiem twoje przeciwstawienie komercyjne i techniczne. Jeśli programujesz produkt komercyjny, czy nie jest to zadanie techniczne?

 2. Cóż, nie spodziewałbym się zbyt wiele, idealna praca nie istnieje, zawsze będziesz mieć zaakceptować jakiś kompromis.

 3. Oczekuj tego wszystkiego w każdym miejscu pracy, w którym kiedykolwiek będziesz.

 4. przepraszam? czujesz, że jesteś zbyt dobry lub niewystarczająco dobry? Osobiście uważam, że tak czy inaczej popełniasz błąd

 5. Życie nie jest sprawiedliwe, żyj z nim. ["Zasługuję"? jesteś z USA, prawda?]

„Wszystkie miejsca pracy, do których kiedykolwiek chodziłeś” - czy byłeś we wszystkich tych, do których będzie chodził OP? „Życie nie jest sprawiedliwe, żyj z nim”. - W jakim sensie ma to być pomocne?
#7
+5
The Badger
2013-11-23 03:41:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Świat jest duży i pełen milionów możliwości, niezależnie od równowagi między życiem zawodowym i prywatnym „pływa Twoją łodzią”.
 2. Ty (podobnie jak 99,99% z nas) chcesz być szczęśliwy (i teraz POTRZEBUJESZ być szczęśliwszym).
 3. Życie jest krótkie.
#8
+4
Messerschmitt
2013-11-23 23:59:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sugerowałbym, abyś poczekał kilka miesięcy, aby zobaczyć, jak to pójdzie ORAZ poszukać kolejnego doktoratu. Wspomniałeś, że jesteś na topowej uczelni, nie widzę większych problemów dla innej czołowej uczelni, aby przyjąć cię na doktorat.

Z drugiej strony masz szczęście. Wiele osób marzy o zrobieniu doktoratu i studiowaniu na czołowej uczelni. Nie mam nawet szansy zrobić doktoratu, ale bardzo bym chciał. Doind Taught Masters teraz, jest to trudniejsze niż licencjat i MRes, więc ciesz się swoim czasem. Porozmawiaj z kimś, z kim jesteś w dobrych stosunkach na uniwersytecie, może wymyśli coś dla Ciebie.

#9
+4
Yolanda
2016-09-03 05:35:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Porzuciłem najlepszy program z psychologii w połowie drugiego roku z powodu teoretycznych nieporozumień z profesorami. Niektóre z trudności, jakie napotkałem później, obejmowały niezręczne pożegnanie się z kolegami z klasy, rozwiązanie kryzysu tożsamości, który towarzyszy utracie statusu doktoranta, radzenie sobie z reakcjami rodziny, poczuciem porażki i żalu, zagubieniem co do mojej przyszłości, a przede wszystkim zdobywanie pracy.

Moja rada dotycząca późniejszego znalezienia dobrej pracy: 1) udaj się do lokalnego centrum kariery (nie na uczelni), aby uzyskać pomoc przy CV. Bez względu na to, ile przykładów życiorysów przeczytasz online, bardzo trudno jest przekształcić długie CV akademickie w zwięzłe, przyjazne dla branży CV, które ma 1-2 strony MAX i pokazuje wyraźne doświadczenie zawodowe / umiejętności.

2) upewnij się, że całkowicie wycofałeś się z programu i zostałeś usunięty ze strony internetowej szkoły przed złożeniem podania o nową wymarzoną pracę. Wciąż byłem na stronie internetowej mojej szkoły jako doktorant i formalnie przebywałem na urlopie, co było niezgodne z oświadczeniem o „wycofaniu z dobrej opinii” w moim CV. To wzbudziło podejrzenie, że właśnie miałem przerwę w programie i prawdopodobnie przyczyniłem się do odrzucenia.

3) jeśli zmieniasz obszar badań (co jest częste, jeśli prowadziłeś badania nad kwestią społeczną, która jest badana tylko w środowisku akademickim), upewnij się, że obszernie zbadałeś ten nowy obszar i wymyśliłeś jasne ( nawet jeśli nie są to całkowicie oparte na faktach) powody, dla których chcesz zmienić zainteresowania badawcze i jesteś pasjonatem tej nowej dziedziny.

4) Zauważyłem, że większość ofert pracy koordynatorów badań dla kandydatów z zewnątrz to osoby na poziomie podstawowym i chociaż byli mną zainteresowani, miałem zbyt wysokie kwalifikacje. Tak naprawdę nie możesz uniknąć tego problemu, ale nadal może być przydatna rozmowa kwalifikacyjna na stanowiska na poziomie podstawowym, ponieważ możesz lepiej zrozumieć, jakie oferty są dostępne, i mogą przekazać twoje CV komuś innemu lub zdecydować się na nową pozycję, w której możesz się dopasować.

5) Najtrudniejszym problemem było to, co powiedzieć ankieterom o tym, dlaczego odszedłem. Pierwsze 5 ofert pracy, z którymi rozmawiałem, pytało mnie, dlaczego opuściłem program doktorancki jako jedno z pierwszych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej. Nie byłem emocjonalnie gotowy na powody, więc wymyśliłem różne wymówki, od napięć finansowych po zmianę interesów. Te powody nie były przekonujące i doprowadziły do ​​odmowy pracy.

Myślę, że ten problem był szczególnie zły w mojej sytuacji, ponieważ byłem na bardzo prestiżowym programie, wyszedłem w połowie roku bez ukończenia studiów magisterskich i aplikowałem na pełnoetatowe prace badawcze w psychologii, które często stanowiły dla innych odskocznię, aby dostać się na studia doktoranckie z psychologii (więc było dziwne, że się cofałem). Rzeczywiście, jeden z ankieterów zapytał: „ludzie zabijaliby, żeby dostać się do twojej szkoły, dlaczego odeszłaś?” a potem spojrzał na mnie sceptycznie, próbując wyjaśnić. Jeśli możesz, radziłbym uzyskać tytuł magistra przed wyjazdem. Studia magisterskie z psychologii nie są tak przydatne jak inne stopnie naukowe, ale wyglądają o wiele lepiej w CV, wykazują pewne osiągnięcia i są znacznie łatwiejsze do wyjaśnienia. W przeciwnym razie podaj krótkie (2-3 zdania) wyjaśnienie, które jest przekonujące i nie prowadzi do łez.

Gdzie teraz jestem: po 3 trudnych miesiącach rozmów kwalifikacyjnych zaproponowano mi naprawdę świetne stanowisko . Było to również jedyne stanowisko, na którym ankieter (mój nowy szef) nie zapytał mnie, dlaczego zrezygnowałem z doktoratu. Nie mam pojęcia, dlaczego o to nie zapytał, ale zakładam, że to dlatego, że jest NAJLEPSZĄ OSOBĄ W KIEDYKOLWIEK. W każdym razie kocham swoją pracę. Zarabiam po trzydziestce, co nie jest moim wymarzonym wynagrodzeniem, ale to znacznie więcej niż w szkole średniej. Lubię tę pracę i uważam ją za bardzo interesującą i wykorzystuję wiele umiejętności, których nauczyłem się w szkole średniej. Uwielbiam też równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, która pozostawia miejsce na zdrowe relacje i wolny czas na dobrą zabawę. Nie mam pojęcia, jak będzie wyglądać moja przyszła kariera, ale teraz jestem znacznie szczęśliwszy ze swojego życia niż wtedy, gdy próbowałem zrobić doktorat.

#10
+3
Michael Lai
2016-05-20 04:37:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedyne, co cię uszczęśliwi, to dowiedzieć się, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Wątpię, czy to sam doktorat, ponieważ jeśli nie jesteś szczęśliwy, prawie nie będziesz szczęśliwy robiąc cokolwiek.

Myślę, że decyzja, którą podejmiesz, nie będzie tak ważna, jak to, co robisz po podjęciu decyzji. Więc jeśli zamierzasz rzucić palenie, postaraj się jak najlepiej wykorzystać sytuację, rozpoczynając swoją następną karierę lub wyzwanie wcześnie, a jeśli zdecydujesz się się tego trzymać, przejdź do końca, a wykorzystasz jak najwięcej po ukończeniu.

#11
+1
Nikey Mike
2016-04-13 16:40:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przede wszystkim poziom szczęścia nie ma nic wspólnego z tym, że jesteś doktorantem, a nie, ma związek tylko z wartością między oczekiwaniami a rzeczywistością oraz sposobem, w jaki widzimy i postrzeganiem rzeczywistości. Jest wiele rzeczy w życiu ważniejszych niż doktorat, na przykład rodzina, przyjaciele, zachowanie moralne, zdrowie, cieszenie się życiem takim, jakim jest, ale także posiadanie i zdobywanie umiejętności teoretycznych, aby zadawać pytania i odpowiadać na kilka na temat wszechświata. Myślę, że warto. Jeśli nie podoba ci się to, co robisz, oczekuje się, że coś zmieni. Jeśli nie planujesz rezygnować z doktoratu, możesz również podejść do nowych dziedzin i bez problemu zmienić kierunek. Mam znajomego, który raz na rok zmieniał przełożonego bez większych problemów. Chociaż nie polecałbym częstych zmian, spróbuj znaleźć to, co sprawi, że poczujesz się dobrze ze sobą. W rzeczywistości nie potrzebujesz superwizora, aby zadawać ważne pytania w żadnej dziedzinie nauki. Mam przyjaciela, który zajmował się doktoratem, w wolnym czasie zajmował się nową egzotyczną dziedziną i bez żadnych wskazówek ani nadzoru publikował w czołowych czasopismach. Ostatecznie jedyną radą, jaką mogę dać, byłoby nie udzielanie żadnej rady.

#12
-2
user20392
2014-08-06 09:29:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypuść się teraz!

Mam zamiar zgłosić się po 5 latach doktoratu - i nienawidzę każdej jego minuty. Myślałem też o rzuceniu palenia po pierwszym roku, ale wybrałem się z tego. Jestem dorosłym studentem i pracowałem przez wiele lat zanim zacząłem doktorat. Moje powody, dla których zacząłem studia doktoranckie to przede wszystkim to, że byłem trochę znudzony swoją pracą i chciałem się przedłużyć - nie są to dobre powody! Również moje oczekiwania co do tego, czym był doktorat, i rzeczywistość doktoratu nie pasowały do ​​siebie zbyt dobrze. Pomyślałem, że powinienem omówić wielkie pomysły z moimi przełożonymi, ale nasze spotkania dotyczyły głównie mojego stylu pisania - czy powinienem używać wypunktowań, czy nie, jak sformatować tabele, nie prowadziłem czytelnika wystarczająco (przeczytaj powtórzone wystarczająco często).

Na początku tego roku miałem szczęście, że dostałem stałą posadę na dobrym uniwersytecie. Wiem, że mam szczęście, że tu jestem, ale absolutnie tego nienawidzę. Pomyślałem, że powinienem przynajmniej ubiegać się o pracę akademicką, żeby zobaczyć, czy uda mi się znaleźć pracę, a potem pomyślałem, cóż ... powinienem przynajmniej spróbować przez rok. Nawet teraz w mojej głowie powtarzam sobie - w przyszłym roku będzie lepiej.

Czuję, że po prostu dryfuję, czekając, żeby zobaczyć, czy sytuacja poprawi się przez ostatnie 5 lat. Naprawdę żałuję, że zostawiłem ostatnią pracę. Gdybym znów miał czas, rzuciłbym palenie po pierwszym roku i prawdopodobnie robiłbym coś, co teraz naprawdę sprawia mi przyjemność! Czuję, że utknąłem.

-1: W tej odpowiedzi nie ma nic, co angażuje lub nie nawiązuje do jakichkolwiek szczegółów sytuacji PO. Jak napisano, twoja logika wydaje się być następująca: „Żałuję, że spędziłem czas na studiach doktoranckich, więc powinieneś zrezygnować ze swojego programu”. To nie jest zbyt logiczne. Oczywiście istnieją okoliczności, w których rezygnacja ze studiów doktoranckich jest właściwą decyzją, a w innych nie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...