Pytanie:
Jakie są potencjalne korzyści i pułapki związane z wcześniejszym opuszczeniem dziesiątej klasy i odbyciem stażu w znanym laboratorium badawczym?
theideasmith
2016-04-14 03:59:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem dziesiątą klasą liceum i pasjonują mnie moje badania w dziedzinie neurologii obliczeniowej. Jestem w wyjątkowej sytuacji i zastanawiam się, czy na początku tego roku powinienem opuścić dziesiątą klasę, aby przyjąć stanowisko badawcze na cztery miesiące na czołowej uczelni.

Głęboko myślę i jestem bardzo nieszczęśliwy, ponieważ moje obecne środowisko edukacyjne nie jest stymulujące intelektualnie, zorientowane na rozwój i martwię się, że nie wykorzystam swojego potencjału. Z tego powodu w przyszłym roku kończę szkołę średnią i mam nadzieję, że wezmę udział w programie dla uczniów wizytujących w pobliskiej uczelni. Nie sądzę, by brak uczęszczania do tradycyjnej szkoły średniej był przeszkodą w przyjęciach na studia; wręcz przeciwnie, myślę, że to, co robię poza szkołą, wzmocni moją kandydaturę.

Niedawno zaproponowano mi staż naukowy w laboratorium w: Cornell, Princeton, Oxford i Rockefeller. Gdybym chciał uczęszczać do któregokolwiek z nich, musiałbym skończyć liceum na początku tego roku.

To niezwykła okazja, która zabierze mnie w nowe i niesamowite miejsca i nie chcę, aby moja szkoła kolidowała z moją edukacją . Jestem przekonany, że zakończenie szkoły to właściwy wybór. Oczywiście są pewne względy, ale wziąłem je pod uwagę; Nie boję się niekonwencjonalności.

Żeby było jasne, zastanawiam się, czy powinienem wyjść na ostatnie dwa miesiące dziesiątej klasy. Po drugie, w przyszłym roku mam zamiar uczestniczyć w programie dla studentów wizytujących na Uniwersytecie Ivy League, który jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich, aby zastąpili tradycyjne HS.

Czy są inne korzyści lub możliwe pułapki, które powinienem wziąć pod uwagę?

Edytuj: Dziękuję wszystkim za wskazówki, które pomagają mi zobaczyć sytuację jaśniej.

http://simons-rock.edu/ Jest szkoła dla ludzi takich jak ty. Nazywa się Simon's Rock.
Powiedz im, że zostałeś skierowany przez absolwenta (mnie) i myślę, że dostaniesz stypendium.
Clarkson University prowadzi program o nazwie [The Clarkson School] (http://www.clarkson.edu/%28S%28m0jyyrqzgxcadv55qjdis1as%29%29/tcs/index.html), który obejmuje również uczniów w wieku licealnym. Clarkson to mała instytucja badawcza, która jest niesamowitym miejscem dla osób, które chcą naciskać na dziedziny techniczne, a większość jej badań jest prowadzona przez studentów.
Nie mogę mówić w imieniu innych krajów, ale należy mieć świadomość, że w amerykańskim liceum ** nie ** dotyczy edukacji. Chodzi o (1) powstrzymanie młodzieży przed wpadaniem w kłopoty, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że prawo pracy dzieci chroni je przed innymi zawodami oraz (2) uczenie się nawiązywania kontaktów towarzyskich. Możesz sobie poradzić bez (1), ale uważaj na zaniedbanie (2).
Warto też opisać te możliwości odbycia stażu. Wiem, że w mojej dziedzinie obliczeń tylko najzdolniejsi studenci z wyższych klas mają szansę na prowadzenie badań. Na pewno nie oferujemy stanowisk dla uczniów szkół średnich, ponieważ zbyt wiele jest, których oni nie wiedzą (zobacz powyżej „liceum to nie edukacja”). Czy to naprawdę sposób na szkolenie, czy może jesteś wykorzystywany do taniej siły roboczej, wprowadzając liczby do arkuszy kalkulacyjnych czy coś takiego?
Mianowicie. nad czym będę pracować - będę pracował nad czymś prawdziwym. Omówiłem z tymi ludźmi szczegóły dotyczące tego, nad czym potencjalnie będę pracować.
@ChrisWhite Wartość „uczenia się, jak nawiązywać kontakty towarzyskie” zależy od tego, jakiego rodzaju uspołecznianie uczy Twoja szkoła średnia.
@ChrisWhite: Bardzo zależy od twojej szkoły średniej ...
Nie zgadzam się z zamknięciem tego pytania: jest to całkowicie rozsądne pytanie o kompromisy związane z wczesnym rozpoczęciem badań.
Czy „program dla uczniów odwiedzających pobliską uczelnię”, w którym planujesz uczestniczyć, wymaga od uczniów ukończenia dziesiątej klasy? Wydaje się, że to kluczowy szczegół :)
@ChrisWhite, można nauczyć się nawiązywać kontakty towarzyskie bez uczęszczania do „zwykłej” szkoły średniej. Uczyłem się w domu i dobrze się utrzymywałem, a także przegapiłem wiele stereotypów i nacisków, których mogłem się nauczyć w „zwykłej szkole”.
Zastanowiłbym się nad opcjami, które nadal pozwalają uzyskać dyplom ukończenia szkoły średniej bez konieczności uczęszczania na zajęcia. Stan, w którym dorastałem (Utah), miał alternatywną opcję szkoły średniej. Nie jestem do końca zaznajomiony ze szczegółami programów, ale uczniowie, którzy nie zaliczyli zajęć niezbędnych do ukończenia studiów lub w inny sposób nie musieli uczęszczać do „normalnej” szkoły średniej, mogli wypełnić „pakiety”, aby uzyskać zaliczenie zajęć. Wciąż wymaga to czasu i może przeszkodzić w faktycznej edukacji, ale nadal może prowadzić do uzyskania dyplomu HS.
@ChrisWhite odwrotnie, jeśli uczęszczasz do szkoły na obszarze niedofinansowanym (i mocno mniejszościowym), możesz (1) wpaść w kłopoty z rygorystyczną polityką szkolną i podejściem typu „rurociąg do więzienia” oraz (2) nawiązywać kontakty towarzyskie, takie jak angażowanie się w przestępcę gang lub zostać wysłany do ośrodka odwykowego dla nieletnich, gdzie głęboko angażujesz się w przestępczy styl życia. Wiem o tym, bo to opisuje moje życie w liceum, na szczęście udało mi się wyjść, ale wielu moich znajomych nie.
Kiedy starałeś się o to stanowisko, musieli zrozumieć, że jesteś w liceum. Czego od ciebie oczekują? Jestem trochę zdezorientowany, że złożyliby ci ofertę, która wymaga, abyś nie ukończył 10 klasy.
Moje letnie plany są już zabezpieczone od września (zanim to wszystko zaistniało), a moja jedyna szansa na te laboratoria to najbliższe dwa miesiące. Nic z nimi nie zostało sfinalizowane, ale powiedziałem im, że zacznę za dwa tygodnie (i skończę szkołę) i rozumieją sytuację.
Od obywateli amerykańskich @ChrisWhite oczekuje się zasiadania w ławach przysięgłych, głosowania, przestrzegania prawa itp. Nie możemy oczekiwać, że przyszli obywatele urodzą się z wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami do wykonywania tych funkcji. Edukacja obywatelska jest konieczna.
Myślę, że edukacja jest jednym z celów liceum, po co w ogóle mieć książki? tylko po to, żeby zająć uczniów? dlaczego nie pozwolić im zamiast tego oglądać filmów przez cały dzień? Edukacja może początkowo nie motywowała chęci pójścia do szkoły średniej, ale myślę, że wielu nauczycieli i uczniów jest tam najpierw po to, by się uczyć.
Ale ogólnie rzecz biorąc, w szkole nie chodzi o rozwój, myślenie, stawianie wyzwań, tworzenie, porażki i autentyczną naukę, ponieważ jest to trudne i zajmuje dużo czasu. Szkoła to bierny konsument danych i algorytmów, ciągłe „testowanie jednostkowe” i pociąganie do odpowiedzialności. To rozwój oparty na testach TDD
Przykro mi, że tak myślisz o swojej szkole średniej. Kiedy mówisz o college'u, czy masz na myśli to w sensie amerykańskim (odpowiednik uniwersytetu), czy też w sensie „gimnazjum” / „szkoły średniej”?
Kiedyś pracowałem w grupie Computational Neuroscience w Oksfordzie. Bez względu na to, jak mądry jesteś, byłbym zdziwiony, słysząc, że ktoś przeszedłby przez administratora wymaganego do uzyskania pozwolenia na pracę, abyś przyjechał z USA na tak krótki okres, szczególnie gdyby miał to zmniejszyć twoje szanse na ukończenie szkoły średniej . Czuję trolla.
Czuję Cię! Kolega z liceum tutaj. Myślę o ukończeniu semestru wcześniej z tych samych powodów, o których wspomniałeś; zajęcia są nie do zniesienia i chociaż do pewnego stopnia cieszę się sceną towarzyską, wątpię, by było gorzej na uniwersytecie, na pewno nie jest to powód do pozostania. Człowieku, gdybym był na twoim miejscu, zrobiłbym to!
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+70
Telastyn
2016-04-14 07:31:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym przedstawić kontrapunkt dla Anonimowego Fizyka. Zacząłem szkołę wcześnie, bo byłem blisko daty końcowej urodzin, a potem opuściłem ostatnią klasę liceum. Więc wyjechałem na studia mając 15 lat.

Było dla mnie za wcześnie.

Nie akademicko. Przeszedłem wszystkie moje zajęcia i stwierdziłem, że wiele z nich wciąż jest nudnych. Ale pójście na studia to nie tylko zajęcia. Dla większości ludzi jest to pierwszy raz, kiedy żyją na własnych warunkach. Tworzysz własny harmonogram, robisz własne jedzenie, pierzesz własne ubrania, podejmujesz własne decyzje bez natychmiastowych konsekwencji.

Krótko mówiąc, uczysz się, jak być dorosłym. I w tym trochę miotałem się. Zbudowanie etyki pracy zajęło mi trochę czasu. Zajęło mi trochę porażki, aby dowiedzieć się, jak utrzymać własną motywację i dyscyplinę. Wystarczy, żebym stracił stypendia i ostatecznie zrezygnował.

I to było z kilkoma innymi studentami, którzy wcześnie rozpoczęli naukę, aby zapewnić wsparcie społeczne. Jeśli chcesz być wyjątkowy w tym środowisku, dostarczy to własnych wyzwań. A potem następuje szok kulturowy związany z przejściem od bycia najlepszym w swojej szkole do bycia kolejną osobą wśród najlepszych na świecie.

Dlatego ostrzegałbym przed takim podejściem. Rzeczy, które doprowadziły do ​​mojej porażki, to rzeczy, o których nawet wtedy nie myślałem. Trawa nie zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie ogrodzenia.

Czy chodziłeś do „zwykłej” uczelni, czy też takiej, która jest specjalnie przeznaczona dla młodszych studentów, jak ta, do której chodził Anonimowy Fizyk? Myślę, że pójście do „zwykłej” uczelni zwiększyłoby trudności, które opisujesz. (Miałem licealistę jako kolegę z mojej własnej „zwykłej” uczelni licencjackiej i myślę, że jego doświadczenie było podobne do twojego.)
@ff524 - poszedłem do Clarkson School, link w komentarzach. Tak więc 1 rok ze studentami wczesnego wejścia, a następnie większość wyjechała do innych uczelni. To właśnie miałem na myśli w przedostatnim akapicie, ale widzę, gdzie jest to być może niejasne przy ponownym czytaniu.
Ups. Brakowało mi tego szczegółu w przedostatnim akapicie. Dzięki za wytłumaczenie.
Bardzo cenny wgląd.
Raporty @Minix z pierwszej ręki, takie jak te, są w rzeczywistości * cenne * !!!
Przypuszczalnie brytyjskie uczelnie różnią się od amerykańskich, ale college z pewnością nie zrobił nic, aby nauczyć mnie, jak być dorosłym.
+ 1, ale dwa kontrapunkty: byłem w podobnej sytuacji, ale zamiast wcześniej wyjechać, zdecydowałem się skończyć ostatni rok i pójść na studia wkrótce po ukończeniu 17 lat. Dodatkowy rok ** nie ** uczynił mnie zauważalnie bardziej dojrzałym i odpowiedzialnym. Po drugie: wczesne wychodzenie wyszło całkiem nieźle dla dzieciaka rok przede mną https://en.wikipedia.org/wiki/John_Legend
Z drugiej strony zrobienie tego kroku jest trudne, niezależnie od tego, czy spróbujesz go w wieku 15 czy 19 lat.
#2
+60
Former Research Intern
2016-04-14 08:32:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czekaj! Być może uda Ci się ukończyć dziesiątą klasę ORAZ wziąć udział w stażu, posługując się umiejętnościami ludzi :)

Po pierwsze, w Twojej korespondencji ze stażem powinien być wymieniony koordynator administracyjny. (Jeśli nie, poproś profesora oferującego o imię i nazwisko osoby kontaktowej). Zadzwoń do tej osoby i powiedz, że jesteś zaszczycony otrzymaniem oferty i że Twój rok szkolny kończy się przez X, czy ktoś był wcześniej w Twojej sytuacji? Co by zalecił? Może terminy są elastyczne, może niektóre prace poza siedzibą są dozwolone ...

Większość koordynatorów, z którymi pracowałem, była doświadczona i pomocna; warto spróbować. Twój ostateczny plan będzie musiał zostać uzgodniony z profesorem oferującym.

Następnie podejdź do swojego ulubionego nauczyciela i powiedz, że otrzymałeś tę wspaniałą możliwość odbycia stażu, ale zaczyna się ona przed końcem roku szkolnego i ty nie wiem co robić. Kto byłby dobrym kontaktem w szkole do rozmowy? Może doradca zawodowy, dyrektor ... Przy odrobinie szczęścia twój ulubiony nauczyciel będzie podekscytowany i będzie chciał zobaczyć, jak odniesiesz sukces.

Następnie skontaktuj się z polecaną osobą (np. doradcą zawodowym), aby ułożyć plan ukończenia kursów w szkole średniej. Możliwe, że uda się ukończyć pracę wcześniej, zastąpić kurs online ... Następnie podejdź do każdego nauczyciela indywidualnie, opowiedz o wspaniałym stażu i o tym, że pracujesz z Panem / Panią. X planuje zakończyć rok. Podziękuj im za pomoc w wcześniejszym ukończeniu. Najlepiej, jeśli porozmawiasz o tym osobiście, ponieważ poczują się zaangażowani w rozwiązanie, zamiast usłyszeć o tym od doradcy.

Dużo pracy? Tak. Czy wszystko pójdzie dobrze? Trudno powiedzieć - może być kilka blokerów. Warte spróbowania? Absolutnie. Chcesz być postrzegany jako ten przyjazny facet lub dziewczyna, która zrobiła to dobrze i dostaje notę ​​w gazecie w rodzinnym mieście.

Nawiasem mówiąc, jeśli możesz to zrobić, będziesz znacznie sprytniejszy niż ja w liceum!

Co o tym myślą twoi rodzice? Mogą mieć dobre pomysły, jak podejść do tej sytuacji i jakie masz opcje na następny rok.

Podoba mi się ten pomysł. Nie mam pojęcia, czy to zadziała, ale wady / koszty (trochę straconego czasu) są znikome w porównaniu z korzyścią z pokazania 10 klasy jako ukończonej. Tam, gdzie mieszkam (stan WA), ludzie słyszeli o pomijaniu 11 i 12 klasy w celu wczesnego rozpoczęcia nauki (nasz program nazywa się „Start biegowy”), ale nie na dziesiątej. Brak ukończenia dziesiątej klasy może być bardziej postrzegany negatywnie. Po ukończeniu studiów nie chcesz negatywnie wyglądać nietypowo. Zdecydowanie postaraj się zaangażować wiele osób w celu uzyskania porady lub innej pomocy: chociaż niektórzy mogą się mylić, inni mogą uratować życie
Gdy masz już wyższe wykształcenie, jedyną jednostką, która negatywnie oceni wypadnięcie ze szkoły średniej, jest McDonalds.
@AnonymousPhysicist Międzynarodowa firma, do której aplikowałem, nawet po obejrzeniu mojego dyplomu uniwersyteckiego w tej dziedzinie, z wyróżnieniem, nadal chciała zobaczyć moje oceny z liceum, zanim zaoferowałem rozmowę kwalifikacyjną. Myślałem, że to głupie, ale to się zdarza.
Twój ulubiony nauczyciel może nie zawsze być najlepszą opcją, zależy to od tego, dlaczego jest Twoim ulubionym. (Większość moich ulubionych nauczycieli szkół średnich była moimi ulubionymi, ponieważ byli zabawni, niekoniecznie dlatego, że byli zorganizowani lub dobrzy w udzielaniu porad).
#3
+22
Anonymous Physicist
2016-04-14 04:18:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Nie sądzę, by uczęszczanie do tradycyjnej szkoły średniej było przeszkodą w przyjęciach na studia”

Jako osoba, która porzuciła szkołę średnią, a teraz jest nauczycielem akademickim, odkryłem, że pomijam większość moich edukacja faktycznie przyspieszyła moją edukację, karierę i zarobki. Jednak ta ścieżka nie jest dla wszystkich. Zależy to od rodzaju szkoły średniej, celów / motywacji danej osoby oraz tego, co robi ze sobą po ukończeniu szkoły średniej. Jeśli chcesz kontynuować karierę naukową, ale Twoja szkoła średnia nie zapewnia środowiska sprzyjającego nauce, to polecam zmianę środowiska. Pamiętaj, że aby odnieść sukces jako naukowiec, musisz uczyć się rzeczy spoza preferowanego obszaru studiów.

Zwróć uwagę, że „przejście do innego środowiska” może oznaczać „przejście do innej szkoły”, a nie „całkowite opuszczenie szkoły”.
#4
+5
Jon Custer
2016-04-14 04:33:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z jednej strony istnieją wszelkie trudności, które mogą wystąpić w Twojej obecnej szkole i zakończeniu nauki przed końcem semestru. Jeśli wrócisz (prawdopodobnie uważaj), powinieneś wynegocjować, jaki kredyt otrzymasz z tego semestru, jaki kredyt (jeśli w ogóle) z twojego doświadczenia i co będzie potrzebne do ukończenia studiów. Jeśli prawdopodobnie wrócisz, zbierz większość informacji z góry.

Następnie ten scenariusz daje Ci szansę. Nie różni się zbytnio od „szkół semestralnych”, w których studenci HS wyjeżdżają na zasadzie „semestr za granicą” - często punkty są przypisywane do standardowych kursów HS. Ponadto może zapewnić doskonały temat eseju lub dwa do aplikacji na studia.

Teraz, jeśli nie masz zamiaru wracać do swojego RO, może być trochę trudniej. Oznacza to albo GED (prawdopodobnie łatwe) i podania na studia, albo uniwersytet, który przyjmuje osoby wcześnie kończące naukę - taki jest Simon's Rock, przynajmniej U Delaware, tak jak New Mexico Tech. W takich przypadkach mogą wystąpić problemy (jedna osoba, którą dobrze znałem, poszła na studia i wróciła w ciągu miesiąca - jakość programu nie zrobiła na niej wrażenia - Twój przebieg może się różnić).

Na koniec, Twój lokalny okręg szkolny może mieć porozumienie z lokalną szkołą społeczną, zezwalając Ci na uczęszczanie na kursy w celu spełnienia wymagań HS. Może to być kwestia prawa stanowego, więc kto wie.

Jak określiłbym występujące kwestie prawne?
Pomocny może być doradca zawodowy i / lub zastępca dyrektora.
Clarkson w Nowym Jorku też miał / miał? program wczesnego wejścia, a stan Nowy Jork daje / dawał? GED komuś, jeśli zdobędzie 60 punktów na studia.
GED jest bezużyteczny dla naukowca. Amerykańskie uczelnie społeczne są bardzo zróżnicowane pod względem jakości (coś w rodzaju szkół średnich).
@AnonymousPhysicist - rzeczywiście, kiedyś byłeś „naukowcem”, to co robiłeś w HS nie ma znaczenia. Jednak niektóre uczelnie będą chciały mieć dyplom HS lub GED do przyjęcia. Jeśli więc chcesz iść do jednego z nich, po prostu to zrób. I tak, uczelnie społecznościowe są różne - utkniesz z tym w swojej społeczności. Być może istnieje nawet korelacja między lokalną jakością HS i CC. Ale pozostaje użyteczną opcją, jak wskazano powyżej. Konkluzja: być może OP jest tak genialny, że CalTech zabierze go teraz. Oceniam te szanse jako nikłe lub żadne bez większej ilości historii (na przykład przez CC).
@JonCuster Jeśli mimo wszystko OP może nazywać siebie uczniem w domu w swoich aplikacjach uniwersyteckich, bardzo niewiele uczelni będzie wymagało GED. (Kilka osób poprosi o dodatkowe, np. Testy przedmiotowe SAT, ale to nie jest zbyt uciążliwe).
Nie, kandydaci uczący się w domu muszą przedstawić szczegółowe zapisy swoich zajęć w domu.
#5
+4
Obie 2.0
2016-04-15 13:20:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od tego, co chcesz uzyskać ze szkoły średniej.

Dla niektórych osób kontynuowanie nauki w szkole średniej może przynieść korzyści społeczne. Rówieśnicy w podobnym wieku mogą mieć podobne problemy i cele, przez co możesz być od nich mniej odizolowany. Wiele można się nauczyć od ludzi, którzy mają te same problemy co Ty. Relacje, zarówno przyjaźnie, jak i romantyczne więzi, mogą być łatwiejsze do nawiązania z ludźmi, którzy są bliżej Twojego wieku chronologicznego.

Jest wiele kamieni milowych, których przegapisz, jeśli zdecydujesz się pominąć prawie trzy lata szkoły średniej. Bal balowy, przelot przez ostatni rok, być może nawet głosowanie z przyjaciółmi - wszystkie te rzeczy warto przeżyć.

To powiedziawszy, szkoła średnia to nie jedyny sposób na prawdziwe życie towarzyskie lub interakcję z rówieśnikami. Nie musisz tracić kontaktu ze znajomymi tylko dlatego, że pracujesz w laboratorium, nawet w innym mieście lub kraju. Nie musisz, aby twoja grupa społeczna była ograniczona do twojej grupy badawczej. Na pewno można się wiele nauczyć od osób, które mają kilka lat więcej doświadczenia życiowego.

To, co działa lepiej dla ciebie, będzie zależeć od tego, jak bardzo będziesz polegać na środowisku szkolnym w zakresie spotkań towarzyskich i jak bardzo priorytetowo traktujesz naukę.

Moje własne doświadczenie było nieco podobne. Uczyłem się w domu, co jest ścieżką, która w wielu umysłach już kojarzy się z izolacją społeczną. Uczyłem się tekstów na uczelni w domu i po kilku zajęciach skończyłem szkołę w wieku 17 lat. Brakowało mi zarówno „doświadczenia w szkole średniej”, jak i „doświadczenia w college'u”.

Kiedy zaczynałem, walczyłem z obciążeniem kursowym. Zmagałem się z kontaktami z ludźmi, którzy często wydawali się mieć zupełnie inne zainteresowania niż moje i zupełnie inne życie niż ja. Ale miałem okazję przejść do poziomu akademickiego wyrafinowania, który bardziej mi odpowiadał. Odkryłem, że wielu starszych uczniów było tak samo zabawnych, jak spędzanie czasu z młodszymi ludźmi, i że i tak było wielu studentów, z którymi warto było porozmawiać.

To nie jest gra o sumie zerowej; o to chodzi. Nie musisz stać się społecznym odmieńcem, aby awansować w swojej edukacji. Jeśli masz motywację, możesz znaleźć wiele możliwości rozwoju społecznego i osobistego, nawet w bardzo odmiennym środowisku akademickim.

#6
+3
Dave Chapman
2016-04-16 07:06:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Opuściłem rok liceum, aby wcześnie iść na studia. Moja instynktowna reakcja brzmi: „Zrób to! Chodzenie na bal jest zbyt przeceniane”.

Bardziej szczegółową odpowiedzią jest to, że musisz zrozumieć kompromisy. Jak dobre jest liceum, do którego obecnie chodzisz? Jeśli 80% uczniów pójdzie na 4-letnie kolaże, a 20% do pierwszej dziesiątki uczelni, wtedy warto się zatrzymać. Jeśli odpowiednie liczby to 12% i 0%, musisz odejść teraz.

Poszedłem na studia w wieku 16 lat i zdecydowanie wpłynęło to na moje wybory. Dostałem się do mojej bezpiecznej szkoły, ale nie do żadnej z moich pierwszych szkół. Następnie wziąłem kilka lat wolnego, a potem dostałem się do dobrej szkoły średniej, ale wszystko było nieoptymalne. W moim przypadku wybór był albo drugorzędną uczelnią, albo trzeciorzędną szkołą średnią. Musisz uważnie przyjrzeć się swoim wyborom.

Masz tę przewagę, że otrzymujesz dobrą radę. Podejrzewam, że do tej pory miałeś dobrą radę lub nawet nie wiedziałbyś, że istnieją programy stażowe.

Gdybym miał jedną rekomendację, to byłby to sposób, w jaki staż liczy się do uzyskania dyplomu ukończenia szkoły średniej, a następnie rozpoczyna naukę w college'u w zwykłym wieku. Dla większości ludzi ich wiek jest bardzo ważnym parametrem wpływającym na ich akceptację oraz ich wyniki w nauce.

#7
+3
Jason
2016-04-17 09:06:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Opuściłem liceum 6 tygodni w mojej pierwszej klasie (11 klasa) z powodu zarzutu posiadania broni (to był zwykły scyzoryk. Jestem skautem orłów i zawsze go noszę. Stan zerowej tolerancji w tamtym czasie) , ale teraz myślę, że wszyscy są.)

W każdym razie rzuciłem szkołę średnią i wziąłem GED. Uzyskałem 99% bez nauki. Potem wziąłem ACT i dostałem 35/36, znowu bez nauki. Poszedłem na studia, a reszta to już historia. Jest to możliwe.

Jednak GED nie jest zbyt zgodny ze szkołą Ivy League. Spojrzałbym na dyplom z trudności lub ścieżkę „edukacji domowej”. O wiele bardziej atrakcyjne.

Podsumowując, jeśli ci się to nie podoba, wyjdź. To twoje życie.

#8
+2
moderatelygood
2016-04-15 04:22:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż odbycie stażu spełniłoby twoją pasję, jak wspominali inni, potrzeba dużej dojrzałości, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje życie, które najskuteczniej zdobędziesz w szkole. Zamiast odbywać staż badawczy, wejdź do szkoły średniej, która jest bardziej wymagająca pod względem akademickim, ponieważ mogę obiecać, że jest ich prawdopodobnie wiele. Jeśli Twoja rodzina nie jest wystarczająco zabezpieczona finansowo, aby przeprowadzić przeprowadzkę, sugeruję, abyś nadal zaczekał do college'u i powinieneś być w stanie uzyskać stypendium na świetnym uniwersytecie. To tylko dwa lata od Ciebie i obiecuję, że warto będzie czekać. Ogólnie rzecz biorąc, pracodawcy będą patrzeć na Twoją poprzednią pracę i doświadczenie w projektach, ale studia to doświadczenie, którego na pewno nie chcesz przegapić, ponieważ wiele z nich oferuje zarówno świetną konkurencję akademicką, jak i środowisko, w którym Ty i Twoi rówieśnicy możecie rozwinąć zarówno silną dojrzałość, jak i charakter. Jeśli już zdecydowałeś się rzucić szkołę średnią, spróbuj znaleźć okazję do rozwoju swojej edukacji, ponieważ jako naukowiec dalsza edukacja tylko popchnie cię dalej na ścieżce do sukcesu. Życzę powodzenia w szkole i w przyszłości.

#9
+1
paul garrett
2016-04-15 04:59:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólny wybór, przed którym stajesz, ma znaczące popychacze w obu kierunkach. Zgoda, w Stanach Zjednoczonych (i wielu innych miejscach) szkoły średnie nie są w żaden sposób wyposażone, po prostu nie mają personelu (podobnie jak większość uczelni) do prezentowania najbardziej ekskluzywnych treści z nauk ścisłych lub czegokolwiek innego, być może z wyjątkiem muzyki (moja spostrzeżenie ...!), ponieważ praktycy będący ekspertami mają zasadniczo - nieskończenie lepsze możliwości gdzie indziej. Więc oczywiście intelektualnie liceum jest nudne lub gorsze.

Z drugiej strony, kto powiedział, że nie będzie? Undergrad to prawie to samo, z wyjątkiem tego, że jest to „najlepsza ćwiartka” lub „górna połowa” lub coś w tym rodzaju… a teraz wszyscy są poza rodzicami i wielu może udawać, że legalnie mogą kupić alkohol, i. .. są narkotyki ...

Wyobrażam sobie, że „laboratorium” jest trochę bardziej zorientowane na cel niż kontrola tłumu w większości sytuacji na studiach. Ok.

Ale teraz jest kwestia socjalizacji. Prawdą jest, że wyobcowanie od rówieśników może być bronione jako rozsądny wniosek / stan ... ale dość subtelnie, niezupełnie-dokładnie z powodów, które można uznać za „natychmiastowe” w szkole średniej (w moim własnym wspomnieniu, np. ).

W tym momencie jest dla mnie całkowicie niejasne, czy korzyść wynikająca z bardziej dojrzałej intelektualnie sytuacji ... cóż, ok, nie tyle undergrad i, ups, nie do końca studenci i ... hm ... ale może laboratoria krajowe są zupełnie inne? (... wzdychanie ...) jest naprawdę warte zawodu poznania ludzkiego zwierzęcia (zwierząt) własnego wieku chronologicznego, jeśli nie intelektualnego.

To znaczy, nawet jeśli mocno podejrzewa się, że nie interesuje się uczestnictwem w popularnych procesach kulturowych… może istnieć powód, by mieć pojęcie o tym, kim oni są i kim są ludzie z pierwszej ręki. Uwaga, zarówno popkultura, jak i kultura „akademicka” w znacznym stopniu karykaturują rzeczywistych ludzi ... z powodów, które są dość interesujące do zbadania. Bezpośrednia obserwacja jest jedyną wiarygodną podstawą faktów.

Ja sam naprawdę nie lubiłem nudy w liceum, ... ale faktoidy związane z kondycją człowieka, które tam zdobyłem, należą do najważniejszych, jakie miałem.

Myślę, że w teorii to dobra odpowiedź. W praktyce chciałbym zoptymalizować dla globalnego maksimum. Jestem pewien, że pozostanie na miejscu daje korzyści, ale nadal muszę patrzeć na to w kontekście z zaletami gdzie indziej, które uważam za rzędy wielkości większe.
#10
  0
Tom Au
2016-04-16 19:37:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje pewna szkoła myślenia, że ​​„doświadczenie zawodowe” (aw tym przypadku wynikające z niego powiązania) jest nawet ważniejsze niż formalna edukacja. Ta myśl jest szczególnie rozpowszechniona w Ameryce. Bill Gates porzucił Harvard po roku i nigdy nie oglądał się za siebie. Kierując się tym tokiem myślenia, powinieneś odbyć prestiżowy staż, nawet jeśli musisz rzucić szkołę. Po zakończeniu programu pracy zawsze możesz wrócić do szkoły. Chyba że jesteś kolejnym „Billem Gatesem” i możesz wznieść się na szczyt swojego zawodu bez dalszej nauki.

Wyjątkiem od powyższego jest, jeśli pochodzisz z kraju, w którym po rzuceniu szkoły nigdy nie może wrócić do „systemu”, a większość pracodawców bardziej zwraca się do szkoły niż do doświadczenia zawodowego. Tak nie jest w Ameryce (gdzie mieszkam) ani w większości krajów zachodnich.

Prawa ekonomii mówią, że najwyższe zyski mają najmniejsze czynniki produkcji. W większości przypadków cenny staż jest rzadszym czynnikiem niż okazja edukacyjna. Poprzedni akapit zajmował się dziwnym przypadkiem, w którym „edukacja” oznacza „mniej”. W każdym przypadku Twoja decyzja powinna podlegać tej zasadzie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...