Pytanie:
Czy można dojść do siebie po takiej porażce w karierze jak ta?
guestwife
2013-06-02 03:30:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przepraszam, nie jestem matematykiem - jestem żoną bardzo sfrustrowanego i przygnębionego matematyka.

Mój mąż uzyskał doktorat z matematyki w 2009 roku i nie mógł dostać post-doca naukowego w wybranej przez siebie dziedzinie. Mieliśmy wtedy małe dzieci, a on spędził dwa lata jako wykładowca, złożył podanie o setki miejsc pracy, a w końcu podjął stałą pracę na uniwersytecie nauczycielskim. Teraz szczerze wierzy, że stanowisko badawcze jest dla niego niemożliwe. Uwielbia uczyć, ale nienawidzi niekończącej się harówki „administrivii”, niskich zarobków i umysłowego lenistwa uczniów, których ma nauczać. (Chciałbym móc podać więcej szczegółów, ale jego obszar badań był dość małą społecznością i nie chcę ujawniać żadnego aspektu jego tożsamości).

Nienawidzę patrzeć, jak ten genialny człowiek mówi rzeczy na przykład: „Cóż, skoro nie dostałem post-doktora, utknąłem na tej ścieżce i nic nie mogę zrobić, aby się z niej wydostać”. Nienawidzę patrzeć, jak wpada w depresję. Nalegam, by uzyskał poradę, ale nie przyjmuje niczyjej zachęty, że inne prace są możliwe, mówiąc rzeczy w stylu: „Po prostu nie znasz świata akademickiego. Jeśli pójdę do NSA, nikt nie zatrudni mnie w Stanowisko akademickie. Jeśli zostanę aktuariuszem (ponieważ potrzebujemy więcej pieniędzy), cały mój czas zostanie wciągnięty na naukę do egzaminów, a nadal nie będę w stanie prowadzić badań ”. Jego zdaniem nikt z naszego kręgu bliskich osób nie ma autorytetu ani doświadczenia, aby udzielić mu dokładnej zachęty. W tym momencie szukam anonimowych nieznajomych. :( Czy możliwe jest podjęcie pracy naukowej po spędzeniu czasu na uniwersytecie nauczycielskim? Czy byłby w stanie wrócić do środowiska akademickiego, gdyby musiał odejść, aby wykonać pracę aktuarialną / przemysł / coś, co pomaga opłacić rachunki?


Chciałem krótko zaktualizować.

Na początek DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy odpowiedzieli. Oczy mojego męża pojaśniały, gdy to zobaczył 1) Był to dość powszechny problem, który w żaden sposób nie wskazywał na jego poziom umiejętności; 2) Były rozwiązania inne niż bycie nieszczęśliwym; i 3) Rozwiązania nie a) skazały go na życie w administracji lub b) wymagały od niego całkowitego opuszczenia środowiska akademickiego.

Po uzyskaniu od ciebie nadziei , której potrzebował Chłopaki, rozmawiał ze swoim mentorem z licencjatu i otrzymał niewiarygodnie szczegółowe wskazówki, dokąd się stąd udać. Jego obciążenie dydaktyczne jest tak duże (4/4 lub 4/3), a mentor dał mu kilka miejsc w swojej dziedzinie, w której obciążenie dydaktyczne bardziej sprzyja niektórym badaniom, ale jest nie na uniwersytecie zajmującym się badaniami naukowymi. (3/3 lub nawet 3/2 !!!) Planuje porozmawiać ze swoim doradcą, otrzymać kilka świecących listów polecających i wkrótce rozpocząć poszukiwanie pracy.

Wielkie dzięki. Miło było zobaczyć, jak jego twarz znów się rozjaśnia. <3

_ Nalegam, aby uzyskał poradę _ - Dobrze dla ciebie.
Cóż za ciekawa [email protected] Jakaś aktualizacja?Jaka jest teraz jego sytuacja?
Sześć odpowiedzi:
#1
+87
Anonymous
2013-06-02 05:02:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sytuacja, którą opisujesz, jest niestety częsta. To niefortunna rzeczywistość, że liczba osób dobrze wykwalifikowanych do pracy naukowej jest większa niż liczba miejsc pracy.

Kilka uwag:

  • Komisje rekrutacyjne będą szukaj dobrych publikacji i listów polecających od liderów w tej dziedzinie, potwierdzających wpływ i dalszy potencjał twojego męża. Jeśli nadal będzie robił dobre badania, publikował je w znanych miejscach i mówił o tym na konferencjach, to ma duże szanse. Jeśli nie, to niestety konkuruje z ludźmi, którzy są.

  • Większość skarg, o których wspominasz, jest również powszechna w pracy naukowej. Wykładam na dużym państwowym uniwersytecie, gdzie mamy wielu słabo przygotowanych studentów i / lub studentów, którzy po prostu wykonują różne zadania. Rzeczywiście, profesor z Harvardu zażartował kiedyś, że „mamy tu też zajęcia wyrównawcze”.

  • Znam ludzi, którzy z powodzeniem przeszli z jednego stanowiska nauczyciela na inne, a potem byli dużo szczęśliwsi. Na niektórych wydziałach studenci są bardziej zmotywowani, lepiej płacą i / lub lepiej radzą sobie z ograniczaniem formalności, a twój mąż mógłby poszukać jednego z nich.

  • Znam ludzi którzy podjęli różne nieakademickie prace matematyczne iw większości są z nich całkiem zadowoleni!

Najważniejsze jest to, że twój mąż prawdopodobnie może dostać praca badawcza, jeśli może on w międzyczasie utrzymać bardzo silny program badawczy. W przeciwnym razie prawdopodobnie będą również atrakcyjne alternatywy.

Powodzenia!

Dziękuję Ci! Jest to bardzo pomocne, konkretne i zachęcające.
#2
+74
Anonymous Mathematician
2013-06-02 11:22:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy możliwe jest podjęcie pracy naukowej po spędzeniu czasu na uczelni dydaktycznej?

Tak, to możliwe. Ubieganie się o pracę z uniwersytetu nauczycielskiego wiąże się z łagodnym piętnem, ponieważ reklamuje to brak sukcesu w znalezieniu pracy naukowej w przeszłości. Ze względu na wysoki stosunek kandydatów do stanowisk, rekrutacja pracowników akademickich często wiąże się z awersją do ryzyka, a przekonanie, że nikt inny nie chce kandydata, będzie niepokoić komisje poszukiwawcze. Można to jednak przezwyciężyć.

Należy pamiętać, że przeszłe trudności mogły po prostu oznaczać pecha. Nawet bardzo silni kandydaci zazwyczaj nie otrzymują wielu ofert pracy, a pech może łatwo zmienić „kilka” na „zero”.

Możliwe jest wzmocnienie aplikacji poprzez napisanie dodatkowych prac, ale zazwyczaj wymaga to lepsze artykuły lub więcej artykułów rocznie , ponieważ komisje poszukiwawcze będą znormalizować czas: jeśli spędzisz więcej czasu, będą oczekiwać więcej. Jednak bardziej koncentruje się na przyszłości niż przeszłości. Jeśli masz produktywne kilka lat i wykażesz oznaki utrzymania tej produktywności w przyszłości, może to nadrobić okresy odłogowania z przeszłości. Jeśli zrezygnujesz z publikowania, szanse na pracę badawczą gwałtownie spadną do zera, dopóki nie wznowisz publikowania. (Jest wielu ludzi, którzy chcieliby prowadzić badania, ale nie są do tego przygotowani, ponieważ nie znają aktualnej literatury naukowej. Nie możesz znaleźć pracy naukowej, chyba że udowodnisz, że tak nie jest. t jedną z tych osób.)

W idealnym świecie komisje poszukiwawcze również normalizowałyby sytuację kandydatów. Na przykład produktywność badawcza na uniwersytecie nauczycielskim byłaby postrzegana jako dowód na to, że kandydat byłby jeszcze bardziej produktywny na uniwersytecie badawczym. Niestety, w praktyce efekty te są często niedoceniane lub w ogóle nie są brane pod uwagę.

Jedna z możliwości jest taka, że ​​z podaniem twojego męża jest coś nie tak. Na przykład, może jego stwierdzenie badawcze nie jest przekonujące lub jeden z autorów jego listów jest niewystarczająco wspierający, a może jeden z nich nie wie, jak napisać skuteczny list polecający. (Można by pomyśleć, że to nigdy nie powinno się zdarzyć, ale niektórzy matematycy o ugruntowanej pozycji po prostu nie wiedzą, jak pisać skuteczne listy polecające. przedstawiać mocne argumenty, wtedy może to być naprawdę złe dla jego poszukiwania pracy). Przypuszczam, że 5-10% kandydatów do pracy ma w swojej aplikacji coś poważnego, o czym wydają się zupełnie nieświadomi. Jest to niewielka część, więc twój mąż prawdopodobnie nie jest jednym z nich, ale jeśli to możliwe, powinien omówić wszystkie aspekty swojego podania z zaufanym mentorem, który poprowadził wielu uczniów do pracy, którą chciałby twój mąż. Niestety może nie mieć takiego mentora, ale warto mieć na niego oko. Na przykład, jeśli podejmie rozmowę na konferencji ze starszym matematykiem, który wydaje się przystępny, warto poprosić o poradę w zakresie poszukiwania pracy.

Myślał, że komisja rekrutacyjna szydzi z niższej wydajności dokumenty zrobione przez kogoś na stanowisku nauczyciela vs. ktoś, kto wypowiada problemy na post-docie naukowym. Zastanawiał się nawet, czy brak „XYZ Awesome Post-Doc” w swoim CV nie miałby przewagi nad wszelkimi badaniami, które przeprowadził.

Niższa produktywność z powodu innych obowiązków jest tutaj poważnym czynnikiem. Kwestia prestiżu CV jest prawdziwa, ale znacznie mniej ważna: prestiż może służyć jako rozstrzygający remis, ale nikomu nie zapewni pracy, jeśli ich rzeczywiste osiągnięcia nie są współmierne.

Listy polecające będą zdecydowanie najważniejszym czynnikiem. To, czego potrzebuje twój mąż, to naprawdę mocne listy, które odnoszą się do jego sytuacji, mówią o tym, jak imponujące są jego badania i dlaczego, oraz wyraźnie pokazują, że należy do uniwersytetu badawczego. Autorzy listów generalnie przetwarzają listy z roku na rok, wprowadzając pewne aktualizacje uwzględniające najnowsze artykuły. Jeśli jego listy nie zostaną zaktualizowane w celu odniesienia się do kwestii uczelni dydaktycznej / badawczej, nie pomogą mu. W szczególności, jeśli nie powiedzą w zdecydowanych słowach, że powinien być na uniwersytecie badawczym, będą postrzegani jako potępiający go z lekką pochwałą.

To jest coś, o czym może porozmawiać z każdym autor listów, w następujący sposób: „Jak wiesz, pracuję na Uniwersytecie X od kilku lat. Fajnie jest mieć posadę na etacie, ale naprawdę chciałbym pracować na uniwersytecie badawczym . Aby przejść do jednego z nich, będę potrzebować listów polecających, które dotyczą tej kwestii i przedstawiają mocne argumenty, że powinienem być na uniwersytecie badawczym. Czy czułbyś się komfortowo, gdybyś napisał do mnie taki list? Oczywiście zrozumiem, nie mogę napisać takiego, ponieważ wiem, że dużo proszę, ale wolałbym poprosić kogoś innego, niż tracić czas wszystkich na aplikację, która nie ma takiego wsparcia, jakiego potrzebuje.

To to niezręczna rozmowa, ale o wiele lepiej jest zapytać niż pozostawić to przypadkowi.

Czy byłby w stanie wrócić do środowiska akademickiego, gdyby musiał odejść, aby zrobić aktuarię l praca / branża / coś, co pomaga płacić rachunki?

Możliwe, że mógłby dostać inną pracę zorientowaną na nauczanie, chociaż nie jest to wcale pewne. Bardzo by pomogło, gdyby mógł odwrócić inną pracę jako pouczającą. Na przykład mógłby uczyć matematyki aktuarialnej lub wykorzystywać realistyczne zastosowania przemysłowe. W takim przypadku doświadczenie pozaakademickie może być zaletą; w przeciwnym razie aplikowanie z zewnątrz akademickiego postawiłoby go w umiarkowanej niekorzystnej sytuacji.

Niestety, szanse na zdobycie pracy naukowej zorientowanej na badania w przemyśle są niskie (zakładając, że praca w przemyśle nie odbywa się w prestiżowym laboratorium badawczym, takim jak Bell Labs). Są ludzie, którzy to zrobili, ale nie jest to prawdopodobne ani łatwe. Niewiele osób jest w stanie utrzymać na boku wysokiej jakości program badawczy bez wsparcia pracując w pełnym wymiarze czasu pracy, a jest to konieczne do powrotu na uniwersytet badawczy. W szczególności praktycznie nie ma szans na powrót w oparciu o wyłącznie badania w przeszłości, bez aktywnego kontynuowania ich w międzyczasie.

Zwykle dzieje się tak, że niechętnie udajesz się do przemysłu z zamiarem utrzymania swoje badania i nadal staraj się o pracę akademicką. Przez pierwszy rok lub dwa kończysz i zapisujesz pracę rozpoczętą w środowisku akademickim i wydaje się, że wszystko idzie dobrze, ale twoje podania o pracę nie wypadają lepiej niż wcześniej: masz bardziej szczegółowe badania doświadczenie, ale Twoja pozycja przemysłowa podkreśla Twoją niezdolność do znalezienia pracy w przeszłości. Mimo to myślisz, że gromadzenie większej liczby dokumentów ostatecznie przechyli szalę na twoją korzyść. Niestety, kilka następnych lat nie idzie tak dobrze. Trudno jest znaleźć czas na badania, masz niewiele osób, z którymi możesz porozmawiać lub czerpać inspirację, a postęp jest powolny. Jednak stopniowo gdzieś docierasz, więc myślisz, że potrwa to trochę dłużej. Kilka lat później zaczynasz w ogóle tracić determinację do prowadzenia badań. Nawet gdyby Twoje podania zakończyły się powodzeniem, czy naprawdę chciałbyś obniżyć wynagrodzenie o 50%, zrezygnować z pewności zatrudnienia i przenieść się do innego miasta, aby rozpocząć karierę? Trudno jest skupić się na niezwykle czasochłonnym hobby, które wydaje się, że nigdy nie prowadzi do niczego profesjonalnie. Rzucasz aplikowanie na cokolwiek poza wymarzonymi pracami, których jesteś pewien, że ich nie dostaniesz, i ostatecznie rezygnujesz z nich.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ta ścieżka generalnie nie kończy się depresją, ale raczej odkryciem, że poza uniwersytetami badawczymi istnieje wiele satysfakcjonujących ścieżek życiowych. To wcale nie jest zły wynik. Jednak odejście ze środowiska akademickiego dla przemysłu może być naprawdę stresujące, jeśli chcesz wrócić na uniwersytet badawczy, ponieważ musisz albo się poddać, albo pracować jak diabli, aby utrzymać swój program badawczy.

Absolutnie fantastyczna odpowiedź! Wszystko, co piszesz, naprawdę brzmi dla mnie prawdziwie. Odpowiedź jest zakorzeniona w twardej rzeczywistości - ale także zachęcająca. W każdym razie chciałem tylko zamieścić list z uznaniem za te słowa mądrości.
#3
+22
D.W.
2013-06-02 11:09:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zgadzam się trochę z innymi odpowiedziami. To frustrująca sytuacja. Niestety, jak stwierdził Anonymous, liczba wykwalifikowanych matematyków przewyższa liczbę stanowisk naukowych. To sprawia, że ​​sytuacja jest trudna.

Obawiam się, że twój mąż mógł dokładnie ocenić sytuację. Chociaż doceniam sugestie innych, dotyczące kontynuowania badań w swoim czasie, jest to bardzo trudne. Jeśli masz pełnoetatowe stanowisko niezwiązane z badaniami i rodzinę, nie pozostawia to dużo czasu na badania - więc bardzo trudno jest utrzymać poziom wyników badań, który będzie konkurencyjny w stosunku do konkurencji. Ponadto inne osoby, które zajmują stanowisko wydziału badawczego, mogą mieć studentów i współpracowników, co dodatkowo zwiększa ich wyniki badawcze; twój mąż nie będzie miał takiej przewagi. Tak więc, podczas gdy w zasadzie twój mąż mógłby kontynuować badania nad swoim czasem, aby spróbować zbudować portfolio badawcze w nadziei, że doprowadzi to do uzyskania stałego stanowiska naukowego, w praktyce twój mąż jest w niekorzystnej sytuacji. Wspinałby się na strome wzgórze.

Sugerowałbym, żeby zasięgnął rady od kogoś starszego, kogo szanuje. Czy warto poświęcić mu czas na kontynuowanie badań w swoim własnym czasie i ubieganie się o setki stanowisk badawczych każdego roku przez kilka następnych lat? Może, a może to strata czasu.

Ewentualnie mógłby rozważyć inne alternatywy kariery. Zamiast być całkowicie nastawionym na stanowisko badawcze, może powinien rozważyć inne ścieżki kariery. Nawet jeśli teraz myśli o akademickim stanowisku badawczym, podejrzewam, że istnieje wiele innych kierunków, w których mógłby być szczęśliwy. Może powinien rozważyć ścieżkę aktuarialną lub rozważyć pracę w NSA? Albo rozważ Wall Street (praca w sektorze finansowym)? Może mógłby w wolnym czasie nauczyć się programowania i podjąć pracę w branży komputerowej? Być może istnieją inne możliwości. Ten rodzaj zmiany jest przerażający i wymaga pewnej odwagi, co jest niewątpliwie szczególnie trudne, gdy masz depresję: Twoje wsparcie z pewnością będzie mu pomocne.

Trzecią opcją jest znalezienie rzeczy do pokochania na jego obecnym stanowisku nauczyciela. Z pewnością sympatyzuję z próbami; są one prawdziwe i są uciążliwe, z pewnością. Z drugiej strony, w nauczaniu jest też wiele powodów do miłości. Pomagasz młodym uczniom odkrywać piękno matematyki: nawet jeśli jest to tylko jeden z 30 uczniów, który znajdzie prawdziwą pasję, może to być bardzo satysfakcjonujące i satysfakcjonujące. Niestety administrivia i lenistwo studentów są na porządku dziennym w środowisku akademickim i prawdopodobnie byłyby obecne, nawet gdyby znalazł stanowisko badawcze; sztuka radzenia sobie z nimi polega na znalezieniu w jego życiu innych rzeczy, które są satysfakcjonujące i satysfakcjonujące, oraz skupienie się na nich. Na przykład, być może mógłby czerpać przyjemność z robienia badań matematycznych w swoim czasie, nie w celu lub złudzeniach, że doprowadzi to do jakiegokolwiek stanowiska badawczego, ale całkowicie dla niego samego: z miłości, przyjemności i piękna. A może zaproponuje zorganizowanie specjalnego seminarium lub programu wzbogacającego dla uczniów, którzy kochają matematykę, aby dowiedzieć się więcej: może poprowadzi program przygotowujący do egzaminu Putnam lub Olimpiady Matematycznej. Gdyby zaproponował, że zrobi to w swoim wolnym czasie, w ramach przeciążenia, wyobrażam sobie, że jego krzesło wydziałowe skorzystałoby z okazji i mogłoby to dać szansę zrobienia czegoś satysfakcjonującego i satysfakcjonującego dla niego oraz być wielką inspiracją dla kilku studentów. A może może znaleźć w swojej pracy coś innego, co jest satysfakcjonujące i warte zrobienia.

Bardzo prawdziwe w tej kwestii: administracja i lenistwo uczniów jest stałym elementem środowiska akademickiego - nauczyciele często myślą, że to tylko uczniowie w tej szkole są leniwi ... a jednak wielu uczniów jest takich.
Właściwie złożył podanie do NSA i przeszedł przez sporą część rygoru, zanim zaproponowano mu pracę na stałe na uniwersytecie nauczycielskim. NSA i praca aktuarialna są nadal na stole. Kiedy post-doc nie przeszedł, jego doradca zaproponował, że połączy go z kimś z sektora finansowego. Prawda jest taka, że ​​ma wiele opcji. Myślę, że najgorszą rzeczą, z jaką miał do czynienia, jest brak wiarygodnych informacji o tym, czy opcja badawcza była martwa, czy nie. Dziękuję Ci.
#4
+17
Yuichiro Fujiwara
2013-06-02 06:25:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak. To jest możliwe. Ponieważ znam tego gościa, który był w dokładnie takiej samej sytuacji, z wyjątkiem tego, że zrobił doktorat z matematyki. kilka lat wcześniej niż twój mąż i dostałem pracę na renomowanej uczelni badawczej. Jeśli w jakiś sposób wierzy, że prestiżowe stanowisko podoktoranckie jest konieczne, znam osobę, która przez krótki czas znalazła się na darmowym stanowisku, a potem dostała bardzo prestiżową posadę podoktorską z matematyki. W obu przypadkach mieli dobre wyniki w publikacjach, a także przekonali innych badaczy z tych samych dziedzin, że są czymś.

Oczywiście musi być znacznie więcej doktorów matematyki, którzy chcieliby pracować w badaniach naukowych uniwersytety, ale utknęli gdzie indziej niż te, którym się to udało. Więc prawdą jest, że statystycznie mówiąc, szanse są bardzo nikłe, zwłaszcza jeśli on sam nie myśli, że może to zrobić. Ale są rzeczy, nad którymi ma kontrolę i może zwiększyć prawdopodobieństwo. Zrób dobre badania, opublikuj je i pokaż innym, z czego jesteś zrobiony.

Ach, prawie zapomniałem. Jeśli w tym roku szuka pracy w kombinatoryce, teorii informacji, teorii kodowania lub informatyce kwantowej, cóż, przepraszam, ale powinien poczekać kolejny rok. W Kalifornii jest w Kalifornii gadające kaczątko, które w tym roku szuka takiej pracy i to kaczątko powinno ją dostać. Wiem, że twoje dzieci są super słodkie i chcą, żeby ich tata też był szczęśliwy. Ale to kaczątko jest jeszcze ładniejsze. Jeśli dziedzina twojego męża jest inna, nie ma problemu. Skop go w tyłek i powiedz mu, żeby aplikował na jak największą liczbę miejsc pracy dzięki swojej niesamowitej liście publikacji, którą zamierza opracować, i silnym listom polecającym, które dostanie (chyba że jego depresja wymaga profesjonalnej pomocy. W takim przypadku należy to najpierw naprawić, Myślę). Powodzenia!

Ach, nie, kaczątko jest zdecydowanie bezpieczne przed konkurencją ze strony męża. :) Zupełnie inne dziedziny. Ale to słodkie kaczątko tatusia i niech znajdzie świetną pracę.
#5
+12
user7130
2013-06-02 04:44:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem w bardzo podobnej sytuacji, co twój mąż, jako nauczyciel w liceum, który bardzo chce być w nauce. Mogę więc wczuć się w dylemat twojego męża i twojego męża (ponieważ z pewnością dotyczy to również rodziny i przyjaciół).

Sytuacja każdego jest inna, ale mogę Ci powiedzieć, jak ogólnie sobie radzę. Wiedząc, że doktorantów jest niewielu, radzę sobie kontynuując własne badania tak często, jak tylko mogę w wolnym czasie - publikując artykuły i kontynuując budowanie swojego profilu badawczego.

Stanowiska badawcze są rzeczywiście możliwe po nauczaniu, ale jako ubezpieczenie radziłbym nadal publikować prace i rozwijać jego profil badawczy.

Mam nadzieję, że to pomoże (i mam nadzieję, że szczęście znajdzie ciebie i twojego męża).

Dziękuję bardzo i mam nadzieję, że twoje badania również się opłaci. :) To absolutnie pomaga.
#6
+1
Arun Seshan
2013-06-02 11:04:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie czytałem innych opinii, ale oto moja,

Ponieważ twój mąż chce szukać informacji o matematyce, ma szczęście, ponieważ nie potrzebuje do tego wysokiej klasy instrumentów. Więc zasadniczo może prowadzić badania, gdziekolwiek i kiedykolwiek chce, co oznacza, że ​​nie musi znajdować się w określonym miejscu, aby prowadzić swoje badania. W międzyczasie może znaleźć zatrudnienie w miejscu, w którym będzie mógł zarabiać pieniądze wykorzystując swoje umiejętności.

Więc podczas gdy jego badania są wykonywane w domu, może pracować gdzie indziej, dopóki nie poczuje, że jego badania dojrzały na tyle, że wymagają dużo uwagi. Jestem pewien, że kiedy jego praca zostanie upubliczniona, pojawi się wiele osób, które będą mogły wystąpić i pomóc. Niektórzy z nas, programistów, używają otwartej technologii jako przyszłości i wierzą w nią, dlatego publikujemy wszystko, co robimy dla dobra świata. Może założyć blog, aby zaktualizować świat o swoich badaniach.

Potrafi korzystać z mediów społecznościowych, aby znajdować i poznawać ludzi o podobnych zainteresowaniach, a nawet prowadzić sesje nauczania dla osób, których on chce uczyć za opłatą lub bezpłatnie. Przykładowe Hangouty Google. Korzystanie z internetu zapewni mu lepszą widoczność niż zamknięte mury jakiejkolwiek uczelni.

Pomagam ojcu w jego biznesie samochodowym, a potem podążam za swoją pasją w domu. Nie wiem, czy któraś z moich prac zasługuje na miano badań, ale fragmenty z tego, które publikuję, z pewnością pomagają ludziom, którzy chce się uczyć :) .

_Gdy jego praca zostanie opublikowana, jestem pewien, że będzie dużo ludzi, którzy będą mogli wystąpić i pomóc ._ - Myślę, że jest to zbyt optymistyczne. Oczywiście, jeśli praca jest naprawdę przełomowa, wiele osób zgłosi się do współpracy (a nie do „pomocy”). Ale ** bardzo ** niewiele badań jest naprawdę przełomowych, a ludzie są zajęci.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...