Pytanie:
Jakie są dobre narzędzia do zarządzania projektami dla naukowców?
InquilineKea
2012-04-19 07:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moi doradcy zaczynają używać Basecamp w moim projekcie i jak dotąd większość z nich mi się podoba. Zastanawiam się jednak nad argumentami za i przeciw Basecamp.

`Microsoft Onenote`,` Outlook Calendar` i `Microsoft Skydrive`.
@Jase i tak zabijasz użytkowników Linuksa w swoim zespole;)
Siedem odpowiedzi:
#1
+20
Brian Maicke
2012-04-20 21:17:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używałem trybu Emacsa o nazwie Tryb organizacyjny, aby śledzić moje badania i planować projekty. Zobacz moją odpowiedź na to pytanie, aby poznać niektóre inne możliwości trybu organizacyjnego do celów badawczych.

Tryb organizacyjny ma wiele funkcji przydatnych podczas planowania projektów. Możesz ustawić nagłówki jako wielostanowe listy zadań do wykonania i ustawić zaplanowane godziny rozpoczęcia lub terminy. Możesz także ustawić szacunki nakładu pracy dla zadań i generować raporty tekstowe za pomocą tabel lub widoku planu, a wszystko to w trybie organizacji. Podręcznik trybu organizacyjnego obejmuje dostosowania w tych obszarach i istnieje wiele samouczków omawiających dostosowywanie trybu organizacyjnego do różnych zadań.

W celu generowania raportów graficznych, tryb Org posiada funkcję eksportu dla TaskJuggler. TaskJuggler pobiera dane tekstowe i generuje wiele różnych raportów, w tym wykresy Gantta i alokacje zasobów. Jeśli nie chcesz używać trybu organizacyjnego jako źródła planowania, TaskJuggler ma własny format plików tekstowych, wyróżniony w podręczniku.

Wszystkie narzędzia wymienione na liście są open source i są aktywnie rozwijane / utrzymywane.

Potencjalną wadą tych narzędzi jest to, że są one głównie oparte na tekście. Jeśli jesteś osobą wizualną, która potrzebuje podejścia GUI do planowania / raportowania, te narzędzia prawdopodobnie nie są dla Ciebie odpowiednie. Dodatkowo, Emacs ma dość stromą krzywą uczenia się, więc jeśli jeszcze go nie używasz i nie masz czasu, aby się z nim zapoznać, inne narzędzia będą prawdopodobnie bardziej odpowiednie dla Ciebie.

Po prostu ciekawy - czy kiedykolwiek spotkałeś się z wersją VIM tego trybu / wtyczki? Jestem osobą VIM i byłbym bardzo zainteresowany podobnym rozszerzeniem ...
@shan23: Dla trybu Org istnieje [VimOrganizer] (https://github.com/hsitz/VimOrganizer), ale minęło trochę czasu, odkąd spojrzałem na VIM. Wygląda na to, że istnieje inny program o nazwie [vim-orgmode] (http://www.vim.org/scripts/script.php?script_id=3642), ale nie mam z tym żadnego doświadczenia. Właściwie używam [EVIL] (http://www.emacswiki.org/emacs/Evil), (Extensible VI Layer) w Emacsie, ponieważ wolę nawigację VIM, ale tryb Org i AUCTeX były zbyt dobre, żebym przestał używając Emacsa. Jeśli potrzebujesz tylko TaskJugglera, powinieneś być w stanie użyć natywnego formatu, po prostu edytuj za pomocą VIM.
#2
+14
Rafael S. Calsaverini
2012-07-02 01:21:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trochę trudno jest mi napisać pracę dyplomową, pracując jednocześnie w firmie internetowej, dlatego zacząłem używać techniki Kanban. Lean / Kanban to technika z zarządzania produkcją przemysłową, która została dostosowana i staje się dość popularna w świecie tworzenia oprogramowania. Używam witryny Trello do śledzenia Kanban.

Kanban jest bardzo intuicyjny - to po prostu tablica z wieloma kolumnami (na przykład: (praca w toku) - (praca w toku) - (praca zakończona), możesz zwiększyć stopień szczegółowości tak bardzo, jak chcesz ). Każde zadanie to karta, która porusza się po kolumnach.

Celem tablicy jest przedstawienie wizualizacji tego, ile pracy musisz wykonać. Jeśli pracowałeś w fabryce samochodów i zdałeś sobie sprawę, że samochody ustawiają się w kolejce, ponieważ jedna ze spawarek jest zepsuta, od razu zauważysz problem. Ale dość trudno jest zdać sobie sprawę, że istnieje mnóstwo abstrakcyjnej pracy do wykonania, ponieważ przepływ pracy jest w jakiś sposób wadliwy. Jeśli masz wizualną reprezentację przepływu pracy, łatwiej jest wykryć wąskie gardła i rozwiązać je.

Istnieje kilka reguł zarządzania, takich jak:

  • ogranicz liczbę zadań w toku i nigdy nie ściągaj nowych, dopóki nie będzie wolnego miejsca w kolumnie „w toku” (I zwykle lubią tworzyć bardzo szczegółowe zadania i ograniczać je do jednego w danym momencie),
  • kanban jest „systemem ściąganym” zamiast „systemem wypychania”. Kiedy skończysz to, co teraz robisz, przyciągniesz pracę do swojego biurka (zamiast czekać, aż ktoś wepchnie pracę na Twoje biurko, gdy będzie tego potrzebował). Zapobiega to zarówno przytłoczeniu pracą, jak i posiadaniu wolnego czasu, ponieważ nikt nie daje Ci pracy do wykonania.
  • organizuj zadania według priorytetu,
  • zmniejsz marnotrawstwo: jeśli coś zrobisz i porzucisz, gdy jest to prawie gotowe, stracisz ten czas. Lepiej byłoby poświęcić ten czas na pracę nad czymś, nad czym pracowałbyś do zakończenia. A może po prostu musisz naciskać trochę mocniej i doprowadzić to do końca.
  • ustal „kryteria akceptacji”. Jakie kryteria musi spełniać ta praca, aby została zaakceptowana jako ukończona?
  • ustal i zmierz, co jest dla Ciebie „wartością”. Jeśli wartością jest jakość tekstu, ustal poziomy jakości i zmierz jakość tekstu. Jeśli wartość polega na szybkim wykonywaniu zadań, mierz czas potrzebny na wykonanie tych czynności.
  • Ustal priorytet: to, co przynosi największą wartość, powinno być zrobione w pierwszej kolejności. A raczej: co wiąże się z większym kosztem opóźnienia, należy zrobić najpierw.

Lean / Kanban sprawdza się bardzo dobrze przy tworzeniu oprogramowania i potrzebowałem czegoś do zorganizowania pisania mojej pracy magisterskiej. Więc podzieliłem pracę na rozdziały. Sekcje. Podrozdziały (w typowy dla lateksu sposób) nie dłuższe niż 3 akapity. Następnie zdefiniowałem poziomy jakości (poziom A, tekst jest w porządku do dostarczenia, poziom B, musi przejść jakąś recenzję, poziom C, referencje muszą zostać sprawdzone itp., Aż do poziomu F, gdy w ogóle nie ma tekstu) . Więc moje zadania to: "doprowadzić podrozdział 2.1.3 do jakości D". Teraz bardzo łatwo jest przypisać priorytet i zmierzyć ilość wykonanej / do wykonania pracy. Istnieją nawet skrypty do tworzenia wykresów twoich postępów i wyodrębniania niektórych wskaźników.

Ale naprawdę ważne jest to, że pozwoliło mi to skupić się na pracy na małą skalę i mieć jasne, krótkoterminowe punkty orientacyjne, a także przemyśleć strukturę pracy na dużą skalę i mieć punkty orientacyjne na dużą skalę.

Lektura na temat Kanban i Lean do tworzenia oprogramowania (uważam, że większość z nich można bezproblemowo zastosować w pracy akademickiej - większość problemów jest taka sama):

http : //www.slideshare.net/kanbantool/kanban-in-4-easy-steps

http://www.kanbanway.com/lean-software-development- using-kanban

http://www.slideshare.net/davidpeterjoyce/pulling-value-lean-and-kanban

#3
+4
Ivan Machado
2012-04-19 08:51:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobre pytanie. Co ciekawe, korzystałem z dotproject, jest to FLOSS (czyli oprogramowanie open source) alternatywne dla msproject. Dla kogoś może to zabrzmieć dziwnie z kilku powodów (czy nie jest to narzędzie do dużych projektów? Tak, mogę kogoś zapytać: czy moja teza nie jest wielkim projektem? Lol) ... ale wierz lub nie , dobrze jest trzymać swoje zadania zgodnie z planem. Poza tym, ponieważ jest on oparty na sieci, zapewniłem mojemu doradcy dostęp do takiego narzędzia, aby mógł monitorować moje zadania, zwłaszcza, że ​​przez jakiś czas byłem poza moim krajem (z powodu stażu) .

Naprawdę myślałem o zaimplementowaniu pewnych funkcji, aby rozszerzyć to narzędzie, tak aby zawierało rzeczy, które są interesujące, a dotproject niestety nie zawiera.

btw, jeśli ktoś zna jakieś (jako dobra odpowiedź na główne pytanie) lub jest zainteresowany rozszerzeniem dotproject w celu wymyślenia narzędzia pomagającego naukowcom w wypełnianiu zadań, proszę powiedz mi!

Czy mógłbyś dodać link do dotproject (a także rozwinąć „FLOSS”, który jest niestandardowym akronimem, chociaż myślę, że oznacza „oprogramowanie open source na wolnej licencji”)?
Oczywiście, @aeismail! Dzięki za radę! ;)
#4
+4
eykanal
2012-04-20 22:48:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Redmine to popularne narzędzie do zarządzania projektami typu open source. Ma wiele możliwości (śledzenie problemów, zarządzanie czasem, wykresy Gantta, wiki itp.); zobacz przegląd na połączonej stronie. Pobierasz i uruchamiasz na swoim własnym serwerze.

#5
+2
marvin.chadwick
2013-08-05 19:25:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę zależy od tego, czego szukasz w narzędziu do zarządzania projektami. Moim zdaniem Basecamp jest dobry pod względem zarządzania zadaniami podstawowymi. Bardzo podobała mi się funkcja Kalendarza. Łatwo było ustawić kamień milowy i dostosować harmonogramy jednym kliknięciem. Ale w nowej wersji BC nie ma już takiej opcji, ponieważ kalendarze są teraz wydarzeniami, więc muszę ręcznie edytować każdą część harmonogramu. Osobiście wolałem starą, dobrą wersję BC, była prosta i jasna. Mój zespół zgodził się ze mną i zdecydowaliśmy się przejść na inne narzędzie.

Sprawdziliśmy Trello, ale w ogóle nie było ono wyposażone w kalendarz. Asana również nie spełniał naszych potrzeb związanych z harmonogramem. Zdaliśmy sobie sprawę, że brakuje nam możliwości przeglądania wszystkich projektów na miesięcznym wykresie postępu. Niezależnie od tego, czy dotyczy to projektu, czy członka zespołu, Asana nie mogła nam tego dać. W końcu zdecydowaliśmy się na Wrike. Wykres Gantta podoba mi się nawet bardziej niż kalendarz, którego używaliśmy. Dzięki niemu mogę zwizualizować cały mój projekt, ustawić zależności między zadaniami i dostosować je za pomocą przeciągania i upuszczania. Widok panelu jest przejrzysty i uporządkowany, zupełnie jak kiedyś BC. Więc na razie się tego trzymamy.

Podobne myśli tutaj.Oceniono „Asana”.Fajnie jest mieć kolumny odnoszące się do pewnych rzeczy do zrobienia (na przykład może to być manus do pisania, z kartami reprezentującymi jego części ..).Dał szybki strzał `Trello`, ale jakoś nie dał się przekonać.Teraz zacząłem bawić się `Wrike` - jak dotąd wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
#6
+1
mert
2012-06-30 00:42:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gorąco polecam Wunderkit (niedawno wydany) i Wunderlist do organizowania listy rzeczy do zrobienia i robienia notatek. Myślę, że ludzie z 6wunderkinder wykonali świetną robotę.

#7
  0
Ally
2012-04-25 20:13:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eclipse PPM to dobre narzędzie - to oprogramowanie do zarządzania projektami / portfelami projektów. Używa go sporo uniwersytetów i szkół wyższych.

Nigdy nie słyszałem o Eclipse ... czy mógłbyś dodać więcej szczegółów na temat jego użycia (darmowy / komercyjny, przypadek użycia itp.)?
Na początku myślałem, że to wtyczka do [Eclipse.org] (http://www.eclipse.org/), ale tak nie jest. Szczerze mówiąc, nie podoba mi się fakt, że musisz podać swoje imię i nazwisko / adres tylko po to, aby zobaczyć demo ...


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...