Pytanie:
Czy niegrzecznie jest pytać wykładowcę, czy istnieje „skuteczny warunek wstępny”?
tonychow0929
2018-09-04 09:12:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sytuacja: Moja uczelnia posiada system rejestracji kursów online. Studenci (w tym ja) wybierają kursy w systemie i przesyłają swoje wnioski w określonym czasie.

Czasami informacje o kursach nie są wystarczająco szczegółowe. Wiele oczywiście informacji w katalogu nie zawiera żadnych warunków wstępnych lub jest to nieuzasadnione. Na przykład, żaden warunek wstępny nie jest wymieniony w informacjach z kursu MATH na poziomie 4000 (czwartego roku) na temat prawdziwej analizy. Innym przykładem jest to, że kurs dotyczący chmury obliczeniowej na poziomie CSCI 4000 ma bardzo minimalny kurs wstępny (coś w rodzaju kursu wprowadzającego do systemu operacyjnego).

Nie jestem pewien, czy byłoby niegrzecznie wysłać e-mail do wykładowcy z wyprzedzeniem z pytaniem, czy w systemie online nie ma żadnych warunków wstępnych. Chociaż czuję się dobrze, pytając wykładowcę, czy żaden z „skutecznych warunków wstępnych” nie jest określony dla kursu na 4000 poziomów (jak sądzę, musi być taki), w drugim przypadku jest mi trochę przykro, ponieważ wydaje Nie ufam kierownikowi kursu na wydziale i postanowiłem w pewnym sensie rzucić wyzwanie wykładowcy.

Wysłałem e-mail z pytaniem o warunki wstępne kursu przetwarzania w chmurze. Początkowo spodziewałem się, że wykładowca będzie wymagał ode mnie podstawowej wiedzy np. teoria grafów, system baz danych itp. Odpowiedział mi, że nie ma innych warunków wstępnych. Z innych powodów zdecydowałem się nie brać udziału w tym kursie, ale myślę, że podobne sytuacje mogą pojawić się w przyszłości.

Każda pomoc jest mile widziana.

Może wyjaśnij, co oznacza kurs „4000 poziomów”, przypuszczam, że jest to czwarty rok, ale zgaduję.
Zrobiłem to raz i otrzymałem zirytowaną odpowiedź „Gdyby istniały inne warunki wstępne, zostałyby wymienione”.Jednak większość ludzi powinna sobie z tym poradzić
Jaki jest twój cel?Martwisz się, że cię wyrzucą, ponieważ „nie spełniasz warunku wstępnego”?A może obawiasz się, że będzie to zbyt trudne, ponieważ zostanie zaprojektowane z założeniem, że każdy obrał określony kurs, którego Ty nie zrobiłeś?
Robię to na początku prawie każdego semestru.Do tej pory otrzymywałem odpowiedzi na prawie wszystkie moje e-maile, więc nie sądzę, żeby było w tym coś złego.
@user2768 tak, masz rację ... moja uczelnia używa 4-cyfrowego systemu kodów kursów.
@Trusly Miałem to doświadczenie raz na kursie biochemii.Przyszedłem z toru chemicznego, podczas gdy prawie wszyscy inni przyszli z biografii.Możesz sobie wyobrazić, co było przypuszczalną wiedzą, a co nie.
Czy to przypadkiem CUNY :)?Nie widzę nic złego w robieniu notatki do profesora.
Pięć odpowiedzi:
#1
+99
Nate Eldredge
2018-09-04 18:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wyraziłbym tego w kategoriach „skutecznych warunków wstępnych”. Ale z pewnością dobrze jest porozmawiać z profesorem, czy jesteś odpowiednio przygotowany. Możesz odwiedzić ich godziny urzędowania lub wysłać e-mail:

Drogi profesorze taki a taki:

Jestem zainteresowany odbyciem twojego kursu MATH 4321. Widzę, że nie wymieniono żadnych wymagań wstępnych, ale zastanawiałem się, jaka wiedza podstawowa jest oczekiwana i czy byłbym gotowy na ten kurs. Brałem udział w pokrewnych kursach X, Y, Z i czuję się dobrze z materiałem z tych kursów, a także mam pewne doświadczenie z tematem P. Czy to wydaje się wystarczające? Jeśli możesz polecić konkretne tematy do przejrzenia lub dodatkowej lektury, byłbym wdzięczny. Lub, jeśli są inne kursy, na które powinienem najpierw wziąć udział, warto je znać.

Jeśli chcesz, możesz załączyć kopię swojego zapisu.

I odwrotnie, udało mi się uciec z _nie_ spełnieniem wyraźnych warunków wstępnych.Przekaz jest bardzo podobny: zauważyłem prereq ABC, wziąłem X, Y, Z, które moim zdaniem jest podobne, czy to wystarczy, a jeśli nie, czy byłoby możliwe samodzielne czytanie latem, aby się przygotować?W przypadku kursu na niższym poziomie (np. 200s) to czasami wystarcza.W obu przypadkach jest to podobny fundamentalny pomysł: profesor wie najlepiej i dobrze jest omówić z nim konkretny przypadek.
@yshavit: Dziękuję za zwrócenie uwagi.Rzeczywiście, profesor prawie zawsze ma * uprawnienia * do odstąpienia od warunków wstępnych i, jak mówisz, często są skłonni to zrobić, jeśli przedstawisz rozsądne argumenty.
#2
+34
Allure
2018-09-04 09:21:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pomyśl o tym z punktu widzenia wykładowcy. Jeśli jesteś wykładowcą, czy wolisz:

  1. Poproś ucznia o przesłanie e-maila z informacją o wymaganiach wstępnych i czy je spełnia, czy też
  2. Niech uczeń nie napisze do Ciebie e-maila , zarejestruj się, a potem dowiedz się, że ona w ogóle nie rozumie, co mówisz?

Myślę, że większość rozsądnych ludzi wolałaby numer 1. Jeśli obawiasz się nadużywania i wydawania się niegrzecznym w ten sposób (np. Odpowiadając swojemu profesorowi CS: „Czy naprawdę mówisz, że ten kurs CS na poziomie 4000 nie ma żadnych wymagań wstępnych poza tym bardzo podstawowym kursem OS?”), Możesz również zapytać o szczegóły, takie jak jako podręcznik używany lub może przejrzyj prace domowe / samouczki / arkusze egzaminacyjne z poprzedniego roku i w ten sposób oceń poziom kursu.

#3
+12
TimothyAWiseman
2018-09-04 22:06:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Warto zauważyć, że niektóre uniwersytety próbują automatycznie egzekwować wymagania wstępne za pomocą komputera lub przez przegląd administracyjny w momencie rejestracji. Niektórzy profesorowie mogą nie chcieć formalnych wymagań wstępnych, ponieważ mogą stworzyć bariery administracyjne w zapisie dla studenta, który może mieć całą niezbędną wiedzę, bez konkretnego kursu wymienionego w transkrypcji.

Wpadłem na ten problem z drugiej strony jako student na uniwersytecie, który administracyjnie egzekwował wymagania wstępne i gdzie profesorowie mieli tendencję do wymieniania ich w sposób wyraźny i dokładny. Spędziłem dużo czasu biegając w kółko, zachęcając profesorów do podpisywania formularzy upoważniających mnie do uczęszczania na zajęcia bez formalnych warunków wstępnych i było to denerwujące dla mnie, mojego doradcy, który musiał to przetworzyć, i profesorów.

Z to powiedziawszy, myślę, że pytanie o „skuteczne warunki wstępne” przy użyciu tych słów może wydawać się profesorowi wyzwaniem lub być może zmylić ich, co dokładnie masz na myśli. Podejrzewam, że spytanie ich o zakładaną wcześniejszą wiedzę lub prośba o zalecane wcześniejsze przeczytanie prawdopodobnie uzyska pozytywną odpowiedź.

Prawdopodobnie możesz również dowiedzieć się, czy klasa jest zbyt zaawansowana, czy nie, przeglądając podręcznik. Jeśli kilka pierwszych rozdziałów ma sens, prawdopodobnie wszystko jest w porządku. Jeśli napotkasz nieznaną terminologię i koncepcje, które uważasz za trudne w pierwszych kilku rozdziałach, powinieneś albo poczekać na zajęcia, albo najpierw przeprowadzić niezależną naukę.

+1 za „* Możesz też prawdopodobnie dowiedzieć się, czy klasa jest zbyt zaawansowana, czy nie, przeglądając podręcznik. *„ Kiedy byłem na studiach, wydawało mi się to oczywiste, a dorastałem na dość wiejskim obszarze (przed internetem), a zatem prawdopodobnie miał dużo mniejszą wiedzę na temat pewnych rzeczy niż wiele innych (na przykład fakt, że przygotowanie do testów ACT i SAT NIE ograniczało się do kilku procent uczniów, którzy byli bogaci i mieli prywatnych nauczycieli itp.).Z tego powodu dziwię się, że nie jest to robione częściej, a przynajmniej wyjaśnienie w pytaniu, dlaczego to nie zadziałało.
To powiedziawszy, wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku PO jest bardziej zaniepokojony tym, co wydaje się być błędami w internetowym wykazie warunków wstępnych, ale nie jestem do końca pewien tej interpretacji.A jeśli tak nie jest, to może po prostu wyszukując w Google najnowszy program kursu jest wszystkim, co OP musi zrobić, zamiast szukać kopii podręcznika.(Księgarnie uniwersyteckie nie są tak zaopatrzone jak kiedyś, zwłaszcza jeśli chodzi o podręczniki z wcześniej prowadzonych kursów.) Mimo wszystko odpowiedź Nate'a Eldredge'a wydaje mi się najlepsza, przynajmniej na kursie matematyki.
#4
+8
user2768
2018-09-04 12:22:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami informacje o kursie nie są wystarczająco szczegółowe. Wiele oczywiście informacji w katalogu nie zawiera żadnych warunków wstępnych lub jest to nieuzasadnione.

Wiele kursów jest samodzielnych i powinny być dostępne dla każdego ucznia, który studiował tę dyscyplinę w poprzednich latach.

Nie jestem pewien, czy bądź niegrzeczny, wysyłając z wyprzedzeniem e-mail do wykładowcy, pytając, czy w systemie online nie ma żadnych wymagań wstępnych.

Sugerowanie, że wykładowca był zbyt leniwy, aby wymienić wymagania wstępne, jest niegrzeczne. Pytanie, czy jest jakaś lektura, którą by polecili, nie jest niegrzeczne i powinno być zachęcane.

Główną ideą jest poproszenie o zalecaną lekturę, a nie o wymaganą lekturę, ponieważ ta ostatnia zachęca do konfliktu, sugerując pośrednio, że wykładowca nie wymień niektóre wymagane lektury, podczas gdy pierwszy zaprasza do przyjaznej odpowiedzi.

Wysłałem e-mail z pytaniem o wymagania wstępne kursu przetwarzania w chmurze. Początkowo spodziewałem się, że wykładowca będzie wymagał ode mnie podstawowej wiedzy np. teoria grafów, system baz danych itp. Odpowiedział mi, że nie ma innych warunków wstępnych.

Wydajesz się być sceptyczny wobec swoich nauczycieli, prawdopodobnie niepotrzebnie.

TL; DR : Informacje o kursie należy przyjąć za prawidłowe; niepoprawne informacje nie są korzystne. Należy zachęcać do proszenia o dodatkową lekturę.

Jeśli OP niekoniecznie pasuje do profilu typowego studenta, który miałby wziąć udział w tym kursie, myślę, że warto o to zapytać.OP nie mówi, co oznacza poziom 4000, ale jeśli oznacza to kurs na czwartym roku, a OP nie jest specjalnością z matematyki na czwartym roku, mogą istnieć domniemane warunki wstępne, których brakuje w OP, ale co czwarty rok miałby kierunek matematyczny.W tym konkretnym przypadku (analiza rzeczywista) byłoby bardzo typowe dla kursu, który nie miałby * logicznych * warunków wstępnych, a jednocześnie byłby praktycznie niezrozumiały dla kogoś bez odpowiedniej dojrzałości matematycznej.
Prawdopodobnie system rejestracji kursów online nie obsługuje rejestracji takich studentów.Tacy studenci prawdopodobnie kontaktowaliby się bezpośrednio z personelem i prawdopodobnie uczestniczyliby nieformalnie, np. Student czwartego roku fizyki mógłby uczęszczać na kursy (bez rejestracji) dla studentów czwartego roku matematyki (być może po zapytaniu instruktora, czy mają coś przeciwko).
„Prawdopodobnie system rejestracji kursów online nie obsługuje rejestracji takich studentów”.Zakładasz, że system rejestracji na kurs jest niezawodny.
@user2768 większość systemów spełnia tylko wymagania wstępne.Moja uczelnia korzystała tylko z poprzednich kursów.Z tego powodu wiele kursów miało nieco nieistotne niższe kursy jako warunki wstępne, ponieważ i tak były wymagane na tych kierunkach, a to zapewniało, że ludzie nie uczęszczali na kursy bez żadnego przygotowania w tej dziedzinie.
@JAB Napisałem „nie obsługuje”, to jest forma awarii.(Jak wspomniałem, system jest ograniczony, np. Jak na wspomnianego przeze mnie studenta czwartego roku fizyki).
@TheGreatDuck Sam używałem kilku systemów i stwierdziłem, że wykonują one rozsądną pracę, ale myślę, że są one przydatne tylko wtedy, gdy wybory dokonane we wczesnych latach mogą mieć znaczący wpływ na późniejsze lata, stąd system był (w tych przypadkach) zaprojektowany, aby pokazać uczniom, jak otwierają / zamykają drzwi.
#5
+1
Fomite
2018-09-07 22:25:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak naprawdę jeden z moich studentów zaczął pytać o to profesorów, kiedy zapisywali się na kursy. Wiele kursów ma ukryte zajęcia w tle - aw przypadku klas podyplomowych często zakłada się, że istnieje doświadczenie w danej dziedzinie. Pamiętam, że miał zajęcia, w których wykładowca często zaczynał stwierdzenia od „Jak pamiętasz z zajęć licencjackich…” - coś w rodzaju problemu, jeśli nie wykonałeś zadania.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wysyłanie e-maili do profesora, aby omówić swoje pochodzenie i szanse na pomyślne wykonanie zajęć, jest bardzo produktywne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...