Pytanie:
Co mam zrobić z certyfikatami dyplomowymi?
Lyndon White
2016-04-14 06:18:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno zdobyłem nagrodę „Best Student Paper” na umiarkowanie znaczącej konferencji w mojej dziedzinie (subdziedzina CS). Otrzymałem z nią Trofeum i Certyfikat. Trofeum, które postawię w rogu mojego laboratorium, i używać do motywacji, ale nie wiem, co zrobić z certyfikatem.

Co powinienem zrobić z certyfikatem? Czy muszę go zapisać, aby później udowodnić komuś, że moja praca faktycznie otrzymała nagroda? Z pewnością mogą to sprawdzić w Internecie.

Generalnie sprzeciwiam się gromadzeniu dokumentów - staram się zminimalizować liczbę posiadanych przedmiotów fizycznych.

Więc trochę pomyślałem używania go jako makulatury ...

Na początek zeskanuj go i dodaj plik obrazu do kontroli źródła papieru w celu archiwizacji.
Oczywiście miałem na myśli * archiwalne przechowywanie * lub inne pełne wyrażenie. Ale teraz, gdy mój powyższy komentarz otrzymał 18 głosów za, nie chciałbym go usunąć i zastąpić poprawioną wersją.
@O.R.Mapper Solution: napisz odpowiedź i zdobądź 30 głosów za. :-) Aha, i jeszcze raz skanuj, upewnij się, że to kolorowy skan w wysokiej rozdzielczości. Może zrobić to „profesjonalnie”, jeśli ma to sens?
Zapisałem tego typu rzeczy w folderze. Nigdy nie musiałem nikomu go pokazywać, ale czasami potrzebowałem od nich szczegółów. Więc zapisanie obrazu jest prawdopodobnie wystarczające.
Siedem odpowiedzi:
#1
+93
Sergio Gucci
2016-04-14 08:13:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daj to krewnemu (rodzicowi, małżonkowi?). Moja mama ma w domu „ścianę Sergio”, na której wyświetla różne rodzaje znaczących nagród, listów itp. Myślę, że to trochę dziwne, ale wręczenie im tych nagród to dobry sposób, aby mieć poręczne przypomnienie tego, co jesteś na dobrej drodze, a rodzice z pewnością czasami to doceniają. Moja mama i ja pochodziliśmy z niezbyt dużego kraju, więc jest bardzo szczęśliwa słysząc, że robię coś ze swoim życiem - może Twoja rodzina może czuć to samo.

„Ściana Sergio” to prawdopodobnie najsłodsza rzecz, o jakiej dzisiaj słyszałem.
Bardzo chciałbym przytulić twoją mamę i powiedzieć jej „świetna robota”. Dziękuję za podzielenie się tym, jest to wzruszające, zabawne i słodkie i sprawia, że ​​czujemy się trochę lepiej z ludzkością. (Zapraszam do zrzutu ekranu tego komentarza i wysyłania go do swojej mamy na ścianę. :)).
++ W mojej kulturze (angielskiej) używamy do tego ściany toalety.
Nie mogę zaakceptować tej odpowiedzi (choć może to być dobre dla większości ludzi), która skłoniła mnie do rezygnacji z papieru, otrzymując od matki dwa ogromne, zapakowane segregatory, z każdą małą nagrodą, raport , świadectwo pływania, raport itp., aż po ręcznie napisane rzeczy wykonane na obozach szkolnych. Nawet moja mama już ich nie chce.
#2
+25
jakebeal
2016-04-14 06:30:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie nigdy w życiu nie będziesz potrzebować fizycznego certyfikatu.

Jeśli nie chcesz się na nim zawieszać, prawdopodobnie możesz go po prostu pozbyć (choć równie dobrze możesz go najpierw zeskanować).

Z wyjątkiem krajów, w których Twoje referencje nie są tak ważne jak dokumenty podczas ubiegania się o pracę. Pewnego dnia możesz ubiegać się o pracę w Niemczech i wtedy certyfikat może się przydać. Przechowywanie skanu dokumentu to minimum dla wszelkich osiągnięć, które warto zamieścić w swoim CV.
#3
+14
Captain Emacs
2016-04-14 14:03:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że powinieneś zachować do dokumentacji wszystko, co stanowi dowód twojego sukcesu zawodowego. Dla większości ludzi jeden lub dwa foldery powinny wystarczyć. Nigdy nie wiadomo, kiedy warto mieć to pod ręką. To tylko kartka papieru i trzymałbym ją tam, gdzie trzymasz oficjalną lub półoficjalną dokumentację dotyczącą swojej kariery. W każdym razie to mniej miejsca niż trofeum.

#4
+7
JoErNanO
2016-04-14 14:13:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektóre laboratoria i zespoły umieszczają certyfikaty w widocznym miejscu. Celem było pokazanie, że laboratorium / zespołowi rzeczywiście zależy na osiągnięciach swoich członków, a być może także pokazanie ich przechodniom. Zapytaj swojego laboratorium / szefa zespołu, jeśli tak jest. Zachowaj zeskanowaną kopię, jeśli będziesz chciał ją później pokazać.

Mój przełożony zeskanował to i wysłał do całego laboratorium (i myślę, że kilka innych zainteresowanych stron)
#5
+4
Freak
2016-04-14 11:09:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz to zatrzymać. Będzie to bardzo pomocne po ukończeniu studiów, jest dobrym atutem w znalezieniu pracy (praca w biurze). Certyfikaty są jak poświadczenia, jeśli zdecydujesz się znaleźć pracę w firmie.

Czy kiedykolwiek złożyłeś podanie o pracę biurową, w której poprosiłeś o papierową kopię wygranych nagród?
tak, tutaj w fot
@ff524 jest bardzo powszechny w całej Azji. Poproszono mnie o wystawienie faktycznych stopni aż do liceum tutaj w Japonii.
@virmaior Kopia dyplomu to jedno, kopia nagrody za „najlepszy papier” to zupełnie co innego.
cóż, prosili też o kopie każdej nagrody i musiałem nieśmiało wspomnieć, że 1 to tylko 1 1
@ff524: W niektórych miejscach, np. W Niemczech, przy składaniu wniosku wstępnego wysyłane są wszelkie certyfikaty potwierdzające dowolne z Twoich umiejętności - przynajmniej praktyczna zasada była taka, że ​​nieważne, czy jest to dyplom pojedyncza nagroda, wszystko, co wygląda dobrze, powinno zostać dodane. Podczas gdy sprawy odchodzą od wniosków papierowych na rzecz elektronicznych (prawdopodobnie znacznie szybciej w niektórych obszarach działalności niż w innych), nikt nie „prosi” o kopię / skan, oczekuje się, że wnioskodawca dostarczy je od razu przy składaniu wniosku .
#6
+3
Nzall
2016-04-15 12:13:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwaga: dotyczy to ogólnie dyplomów, a nie tylko „pracy dla najlepszego studenta”, o której mowa w pytaniu. Dotyczy to głównie bardziej prestiżowych nagród, takich jak Nagrody Nobla lub ich odpowiedniki w Twojej dziedzinie.

  1. Jako O.R. Mapper wspomniany w komentarzu, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wykonanie cyfrowego skanowania, aby móc zarchiwizować certyfikat i w razie potrzeby utworzyć kopię zapasową. Oczywiście oryginał jest ważniejszy, ale jeśli coś pójdzie nie tak, nadal będziesz mieć dowód, że go posiadasz.
  2. Niektórzy naukowcy, a także niektórzy specjaliści w bardziej akademickich zawodach, jak lekarze i inżynierowie, mają zwykle na ścianie lub w innym miejscu w domu, na którym można zawiesić zdobyte certyfikaty i stopnie naukowe.
  3. Jedną z rzeczy, o których jeszcze nie wspomniałem, jest to, że niektórzy pracodawcy lubią widzieć dowody osiągnięć, o których wspominasz w CV. W związku z tym, zakładając, że planujesz karierę w wybranym zawodzie, posiadanie oryginalnego certyfikatu pozwala na wykonanie kopii, aby można było go pokazać każdemu pracownikowi, który chce go zobaczyć.
  4. ol >
Gdybym wszedł do biura akademickiego i zobaczył na ścianie oprawiony w ramki certyfikat „Best Student Paper”, byłbym narażony na zachichotanie. Obramowanie * stopnia * różni się od oprawiania nagrody za referat konferencyjny. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś prosił o dowody.
@BenjaminMakoHill Mówiłem ogólnie o certyfikatach dyplomowych, a nie tylko o tym. Zgadzam się, że formułowanie nagrody dla „najlepszej pracy studenckiej” jest trochę kiepskie, ale jeśli chodziło o główną nagrodę branżową lub polową, taką jak nagroda Nobla, nagroda Turinga, medal Fieldsa lub inne znaczące nagrody, to zdecydowanie warto wyeksponować w swoim biurze.
#7
+2
Joel Reyes Noche
2016-04-14 10:39:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli zamierzasz kontynuować karierę w środowisku akademickim, instytucja edukacyjna może wykorzystać ten certyfikat jako dokument potwierdzający Twój ranking i awans, nagrody za zasługi lub akredytację szkoły (dowód, że jej pracownicy dobrze kwalifikowana).

„Z pewnością mogą to sprawdzić w internecie”. Linki giną (adresy URL się zmieniają, a czasami zawartość online znika).
Myślę, że Twój komentarz powinien zostać dodany do PO, a nie Twoja własna odpowiedź :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...