Pytanie:
W przypadku pytań do rozmowy kwalifikacyjnej na temat innowacyjnego lub angażującego nauczania, czy mogę powiedzieć, że prowadzę wykłady w standardowy sposób?
leacorv
2019-12-25 17:14:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdyby w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko profesora matematyki zadać pytanie nauczycielskie o to, jak angażujesz uczniów lub wprowadzasz innowacje w swoim nauczaniu, czy byłoby źle, gdybym powiedział, że jestem tylko tradycyjnym wykładowcą, ucząc za pomocą tablicy lub slajdów, czy obu ?

Tak naprawdę większość ludzi mówi o moim doświadczeniu, to działa dobrze i ankieterzy prawdopodobnie o tym wiedzą. Studenci to lubią, ale przyznanie się do tego jest wręcz wstydliwe.

„Angażuję uczniów, podając jasne i wnikliwe wyjaśnienia pojęć [podaj kilka przykładów], używając standardowego formatu wykładu z tablicą lub slajdami . ”

„to działa dobrze i ankieterzy prawdopodobnie o tym wiedzą. A uczniom to się podoba”.Weź pod uwagę, że w tym wszystkim możesz się mylić.To działa dla _niektóre_._Niektórzy_ uczniowie to lubią.Ale wielu nie ma żadnego lepszego doświadczenia.
@Buffy Program operacyjny powinien również wziąć pod uwagę, że ich „jasne i wnikliwe wyjaśnienia” mogą być żadnym z nich.Kto przeglądał ich slajdy z wykładów?Kto uczestniczył w wykładzie i udzielił szczerej opinii?Z inżynierskiego zaplecza najważniejsza koncepcja nie jest omawiana na uniwersytecie, a jest nią „wszyscy źle rozumieją”.Proces recenzji zapewnia, że wszyscy się trzymamy, więc efekt końcowy jest lepszy.Może to być bolesne, ale nie jest to osobiste.
Chociaż zgadzam się z wieloma rzeczami, które tu powiedziano, wiele odpowiedzi wydaje się łączyć innowacyjne / angażujące nauczanie z „aktywnym uczeniem się” / odwróconymi klasami.Możesz spędzać większość czasu na wykładach i nadal być innowacyjnym i angażującym.
@Graham Zakładam, że jeśli jest to wykład tradycyjny, nie powinno być żadnych slajdów do recenzji.Kreda i tablica to tradycyjne (i moje ulubione) narzędzie.Uruchamiam komputer, jeśli wystarczą ilustracje w postaci filmów lub zdjęć.
Ponadto wykład na tablicy może być z łatwością bardziej aktywny niż wykład za pomocą rzutnika.
@VladimirF Od mojego czasu na uniwersytecie 20 lat temu posiadanie slajdów było czymś niezwykłym i „postępowym”.Żaden wykładowca nie mógłby być opisany jako aktywny ani dobry pedagog.Żaden wykład nie był jasny ani wnikliwy.I ani jednego wykładowcy nie obchodziło to.W Wielkiej Brytanii dużo się pracuje nad ujednoliceniem i ulepszeniem szkolnictwa podstawowego i średniego, ale szkolnictwo wyższe charakteryzuje się głównie pogardą dla „nowych pomysłów”.
Brzmi jak jedno z tych pytań, na które oczekiwana odpowiedź to taka, której najlepiej można się nauczyć w księgarni, zapamiętując treść reklamową napisaną na odwrocie książek zatytułowanych „innowacyjne nauczanie” i „wykłady 4.0”.
W każdym razie powinieneś być przygotowany na mówienie o nauczaniu w pozytywny sposób.Niezależnie od tego, czy nauczasz w sposób innowacyjny, czy tradycyjny, pokaż ankieterom, że zależy Ci na nauczaniu, że przemyślałeś to, co robisz w klasie i że osiągnąłeś dobre wyniki.
[How People Learn] (https://en.wikipedia.org/wiki/How_People_Learn) jest dobrym źródłem informacji.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+63
Tasos Papastylianou
2019-12-26 03:41:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy ktoś pyta w wywiadzie, bez względu na temat, które nowatorskie podejścia Cię interesują, zadaje subtelnie trzy zupełnie różne pytania (w kolejności ważności):

  • Czy nawet zetknąłeś się z którymkolwiek z nich (co świadczy o ogólnym zainteresowaniu twoim tematem)
  • Jeśli tak, czy masz opinię na temat któregokolwiek z nich (co świadczy o przywództwie i niezależnym myśleniu)
  • Czy możesz to uzasadnić dowodami (które pokazują krytyczne myślenie, doświadczenie itp.)

Powiedzenie „nie” jest jak odpowiedź „nie” na wszystkie powyższe pytania.

Twoja odpowiedź brzmi: „nie, nic o tym nie wiem, ani nie obchodzi mnie to, czy muszę się usprawiedliwiać”.

Nawet jeśli ostatecznym przesłaniem Twojej odpowiedzi jest to, że na końcu jeśli wolisz tradycyjne nauczanie, Twoja odpowiedź zostanie dużo przyjęta, jeśli najpierw wykaże znajomość wszystkich najnowocześniejszych technik w tej dziedzinie lub nawet doświadczenie w próbach dostosowania ich do własnego nauczania, które pokazują obietnica w gener al, a co nie, Twoja osobista opinia na temat tego, co działa, a co nie, dlaczego, w jaki sposób pasuje do Twojego stylu lub nie i dlaczego, jakie korzyści odnoszą uczniowie lub nie, lub jak zwykle reagują w każdym z nich i dlaczego czujesz że tradycyjne nauczanie przewyższa wszystkie powyższe, oparte na twoim doświadczeniu i krytycznej ocenie metod konkurencji.

Porównaj to z „nie, po prostu uczę”. Nie brzmi to tak profesjonalnie, prawda?

A jeśli chodzi o to ostatnie zdanie, warto byłoby zestawić „wykładanie” i „nauczanie”.Tradycyjny styl to tak naprawdę „wykładanie”, które jest jednym ze sposobów nauczania, ale nie jest jedynym ani najlepszym sposobem nauczania.
Bardzo dobra odpowiedź.Moja uczelnia stosuje koncepcję „Scholarship of Teaching and Learning” (SOTL) - kiedy pytają o nowoczesne nauczanie, nie chcą słyszeć, że bezkrytycznie korzystasz z zoo wymyślnych technik w każdej jednostce, co chcą zobaczyćpolega na tym, że zastanawiasz się i oceniasz swoje nauczanie (i jesteś otwarty na możliwość, że „jak cię uczono” lub „jak zawsze uczyłeś” może nie być idealne).
Tak, powinieneś być w stanie omówić ostatni artykuł SOTL dotyczący swojej dyscypliny, nawet jeśli się z nim nie zgadzasz.Powinieneś także umieć omówić, skąd wiesz, czy Twoje własne metody nauczania są skuteczne (np. Ocenianie).Na podstawie pytań egzaminacyjnych to nie jest dobra odpowiedź.
#2
+21
Buffy
2019-12-25 20:43:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, dobrze jest być uczciwym, oczywiście, ale jeśli interesują się „innowacyjne” metody nauczania, nie pomagasz sobie. Jeśli zadają to pytanie, zgaduję, że szukają innowacji i nowoczesnych metod prowadzenia kursów.

Ale zamiast być nieuczciwym, sugeruję, abyś poświęcił trochę czasu na zbadanie takich rzeczy, jak „aktywne uczenie się” i psychologia uczenia się. Wykład dociera tylko do części słuchaczy.

Proponuję książkę, która może pomóc ci przemyśleć te kwestie: The Art of Changing the Brain autorstwa Jamesa E. Zulla.

Na bardziej szczegółowym poziomie warto zbadać takie rzeczy, jak odwrócona klasa.

Ale nie każda instytucja będzie miała takie obawy. Jest wiele miejsc, w których tradycyjne metody nauczania są szeroko stosowane bez problemu. To konkretne miejsce może po prostu źle pasować do twoich umiejętności.

Prosimy o omówienie zalet i wad innowacyjnych technik nauczania na [ten czat] (https://chat.stackexchange.com/rooms/102595/discussion-on-answer-by-buffy-for-interview-questions-about-innowacyjny lub zaangażowany).Przeczytaj [to FAQ] (https://academia.meta.stackexchange.com/q/4230/20058) przed opublikowaniem kolejnego komentarza i prosimy, aby wszyscy byli mili: nie ma potrzeby być obraźliwym, gdy wyrażasz sprzeciw.
#3
+16
Brian Borchers
2019-12-26 02:00:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście powinieneś udzielić szczerej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli powiesz, że korzystasz z aktywnego uczenia się na swoich zajęciach, prawdopodobnie zostaną Ci zadane dodatkowe pytania dotyczące tego, jak nauczasz - nie będziesz w stanie odpowiedzieć na te pytania.

Niektóre wydziały matematyki w USA poczyniły znaczne wysiłki w celu zmiany pedagogiki i osiągnęły dobre wyniki. Inne wydziały nadal są w tej kwestii bardzo konserwatywne. Jeśli zostaniesz o to zapytany podczas rozmowy kwalifikacyjnej, możesz założyć, że jest to coś, czym wydział jest zainteresowany i że możesz oczekiwać, że dostosujesz swoje nauczanie, jeśli zostaniesz zatrudniony.

W ciągu ostatnich 10 lat służyłem łącznie w pięciu komisjach poszukiwawczych. Regularnie uwzględniamy to w naszym przygotowanym zestawie pytań do rozmów telefonicznych. Większość kandydatów wydaje się borykać się z tym pytaniem, ponieważ po prostu nie są zaznajomieni z tematem. Kandydaci, którzy są dobrze poinformowani na dany temat (nawet jeśli preferują bardziej tradycyjny styl prowadzenia wykładów), częściej trafiają na krótką listę na rozmowę kwalifikacyjną w kampusie.

Zachęcam Cię do spędzenia czasu na poznawaniu tych podejść i eksperymentowaniu na zajęciach, których prowadzisz.

#4
+14
Daniel R. Collins
2019-12-26 02:03:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na pytanie prawdopodobnie nie chcesz tylko powiedzieć „Nie robię tego”. Byłem w mniej więcej podobnych sytuacjach i współczuję i zgadzam się, że pytanie może być trochę głupie / szablonowe w zależności od tego, kto je pyta i w jaki sposób. Tradycyjne wykłady są całkowicie obronne i jest całkiem możliwe, że obecne mody odejdą w pewnym momencie z łask.

Powinieneś przygotować odpowiedź, która jest prawdziwa i pokazuje, że dbasz o swoich uczniów i jakość swojego nauczania. Oto menu niektórych możliwych opcji. Większość z nich będzie wymagała poświęcenia czasu na twoje nauczanie w przyszłości, co jest prawdopodobnie tym, czego szukają.

  • „Przeprowadziłem badania nad różnymi metodami pedagogicznymi i widzę, że metody takie jak odwrócone klasy zmniejszają równość dla uczniów mniejszości i słabszych. Ponieważ jestem zaangażowany w sprawiedliwość dla uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, dostosowałem swoje metody, aby zwiększyć i ulepszyć moje w pełni kierowane instrukcje ”. Prawdopodobnie powinno to być dostosowane do danej populacji studentów. Na przykład, jeśli uczysz populację jednolicie, bardzo dobrze przygotowanych uczniów, odwrócone klasy mogą być dobrym pomysłem; gdyby uczniowie byli w bardziej niekorzystnej sytuacji, nie byłoby.

  • „Prowadzę obszerną bazę danych statystyk dotyczących moich lekcji i związanych z nimi wyników. Po każdym semestrze dokonuję ich oceny i szukam możliwości poprawy, edycji i aktualizacji mojej lekcji plany i projekty domowe ”. Zwróć uwagę, że ocena programu oparta na danych jest głównym wymogiem jednostek akredytujących, więc stwierdzenie, że z przyjemnością będziesz współpracować i pomagać w tej pracy na poziomie instytucjonalnym, jest dużym plusem. (Pomogło mi to w znalezieniu szefa oceny w moim dziale, który jest moją podstawową pracą serwisową).

  • „Mogę przytoczyć moje wcześniejsze oceny uczniów jako dowód na to, że odnoszę sukcesy jako nauczyciel. Uważnie je obserwuję i szukam konkretnych obszarów, które mogę poprawić. Na przykład w przeszłości Otrzymałem niższy wynik w kategorii X, dlatego podjąłem działanie Y i teraz mój wynik w tej kategorii jest znacznie wyższy. " Zakłada się, że masz dostępne takie oceny i oczywiście masz przykład pomyślnej odpowiedzi na nie.

To tylko niektóre wysiłki, jakie podjęłam w przeszłości, aby wzmocnić i wesprzeć moje tradycyjne wykłady w pełni kierowane na amerykańskich otwartych uczelniach. Na marginesie, podkreślę, że regularnie pod koniec semestru studenci zwracają się do mnie i pytają: „Jak wpadłeś na tę rewolucyjną metodę nauczania? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek robił to w ten sposób ! ”

Podsumowując: pomyśl z wyprzedzeniem, jakie wysiłki podejmujesz, aby na bieżąco doskonalić swoje nauczanie (i powinieneś mieć taki proces!), a następnie przeprowadzić inteligentną rozmowę na ten temat.

(*) Więcej na temat przytoczonego niedawnego badania krytycznego wobec odwróconych klas: patrz Setren, et. al., „Effects of the Flipped Classroom: Evidence from a Randomized Trial”, Annenberg Institute at Brown University (2019). Randomizowane badanie przeprowadzone w amerykańskiej akademii wojskowej West Point w dziedzinie matematyki i ekonomii (N = 1328 studentów). Artykuł przeglądowy na Tygodniu Edukacyjnym. Zalecana lektura.

Hmmm.Nie uważam, że zapewnianie sześciolatkowi dostępu do iPadów jako pozytywnej praktyki edukacyjnej iz pewnością nie jest to, co rozumie się przez „odwróconą klasę”.A „pełne kierowanie” nie jest równoznaczne z wykładem ani nie jest argumentem przeciwko odwróconej klasie.
@Buffy: Wydaje się, że źle odczytałeś powiązany artykuł.Wyróżnienie: „Podobny efekt zaobserwowano w przypadku kursów„ odwróconych ”, w ramach których studenci oglądają wykłady w domu za pośrednictwem technologii i wykorzystują czas zajęć na dyskusję i rozwiązywanie problemów. Odwrócone zajęcia z matematyki w college'u przyniosły krótkoterminowe korzyści dla białych uczniówuczniowie płci męskiej i ci, którzy już byli silni z matematyki. Inni nie widzieli korzyści, w wyniku czego różnice w wynikach stały się większe ”.
Ponieważ ten artykuł jest tak skupiony na technologii w klasie, mam tendencję do wątpienia w ich wnioski dotyczące odwróconej klasy.Jeśli to, co badali, jest również skomplikowane technicznie, łatwo kwestionuję wyniki.Z pewnością nie o to mi chodzi.Słowa są łatwe do niewłaściwego użycia.Jednym z zastosowań odwróconej klasy jest to, że instruktor może skupić się na tych uczniach, którzy najbardziej potrzebują pomocy, a nawet poprosić o pomoc supergwiazdy.Nie chodzi o to, gdzie coś się dzieje, ale o to, co się dzieje, gdy ludzie są razem.
@Buffy: Poprosiłem autora o cytat z ostatniego badania dotyczącego odwróconych klas i dodałem to na dole mojej obecnej odpowiedzi.Dziękuję za pytanie.
Z pewnością, jeśli odwrócone klasy rzeczywiście zmniejszają równość dla mniejszości i słabszych uczniów, to dalsze stosowanie tych technik nie jest uzasadnione, ponieważ szkoła jest już zdominowana przez elitarnych białych uczniów.Fakt, że szkoła już teraz jest rażąco nierówna, nie jest powodem do dalszego stosowania metod, które ją jeszcze bardziej umacniają.
@Bobgom: Słuszna uwaga.Zredagowałem to zdanie, aby skupić się na rozróżnieniu silnym / słabym, a nie białym / nie-białym.Miejmy nadzieję, że to łatwiejsze do obrony.
Podane przez ciebie przykłady nie są działaniami innowacyjnymi ani dydaktycznymi.To dobre rzeczy do zrobienia.
Przepraszam, ale cytowana praca jest bardzo wadliwa.Omawia „model” odwróconej klasy, który niewielu, którzy to robią, by rozpoznało.Metodologia eksperymentalna jest również fatalnie wadliwa.Przepraszam, że SE nie daje mi możliwości pełnego rozwinięcia tych komentarzy.Ale strzeż się.
Co najważniejsze, wniosek zawarty w artykule, że odwrócona klasa szkodzi mniejszościom, jest tylko konsekwencją kiepskiego projektu eksperymentalnego.Sam projekt jest korzystny dla studentów z przewagą kulturową i ekonomiczną.Projekt klasy zastosowany w eksperymencie byłby błędem, gdyby został rozszerzony.
Podałem obszerną krytykę artykułu wspomnianego na końcu tego posta na temat nauczycieli matematyki: https://matheducators.stackexchange.com/a/17665/8756.Zadane tam pytanie dotyczy dokładniej metodyki nauczania.
@Buffy: Przeczytałem twoją krytykę i nie uważam jej za przekonującą.Np. Zastosowany model (np. Oglądanie samych filmów) jest bardzo standardowy i pasuje do wielu źródeł w bibliografii, na przykład Schaffhauser 2016: „Pięćdziesiąt pięć procent ankietowanych stwierdziło, że znajduje się gdzieś w spektrum odwracania wszystkich lub niektórychkursy, na których proszą swoich uczniów o obejrzenie filmów lub innych materiałów cyfrowych online przed pójściem do szkoły ... ”
Uważam, że cała odpowiedź jest nie do przyjęcia.Zaczynasz od odrzucenia modelu odwróconej klasy jako „mody”, która „wymknie się z łask”, a następnie wybierz najlepsze studia.Odpowiedź brzmi tak, jakbyś był zainteresowany wykopaniem sposobów uniknięcia techniki bez konieczności zadawania sobie trudu, aby faktycznie się jej nauczyć.Nie musisz daleko szukać, aby znaleźć w zasadzie wszystko, co Buffy powiedział w swojej krytyce.Mój najlepszy wynik Google dotyczący „odwróconych najlepszych praktyk w klasie” (bez cudzysłowów) zawiera artykuł bardzo dobrze wyjaśniający podstawy i odzwierciedla każdy sprzeciw Buffy wobec ...
... badanie, które cytujesz, nie będąc w ogóle o nim, to po prostu podstawowy przegląd techniki.https://www.hanoverresearch.com/insights-blog/best-practices-for-the-flipped-classroom/.Zainteresowanie uczniów i nauczycieli ma kluczowe znaczenie, podobnie jak wybór odpowiednich lekcji.Ponadto wydaje się rozsądne, że każde podejście pedagogiczne, które podejmiesz, musi być rozsądnie wspierane przez inne rzeczy, które robisz (np. Praca w grupie w klasie), inaczej po prostu nie poradzą sobie tak dobrze, jak powinny.Jeśli rozumiesz model na zasadzie „spraw, by oglądali filmy i nie nauczali”, masz uzasadnienie w ...
... ignorując podejście.Ale to po prostu źle to robi.Złe wykonanie nie odzwierciedla źle modelu, tylko nauczyciela.
#5
+12
jerlich
2019-12-25 17:26:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że zależy to od rodzaju szkoły, w której przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną i z kim rozmawiasz.

Jeśli jest to stanowisko nauczyciela, to ta odpowiedź nie jest świetna. Powinieneś być szczery, ale możesz dodać: „Jestem otwarty, aby dowiedzieć się więcej na temat nauczania opartego na problemach lub odwróconych sal lekcyjnych , ale nie mam jeszcze doświadczenia w tego rodzaju nauczaniu”. Zrobić rozeznanie. Czy „nowoczesne” metody nauczania pomagają w Twojej dziedzinie? Może tak jest.

Jeśli to stanowisko jest stanowiskiem naukowym z pewną nauką, wtedy twoja odpowiedź ma mniejsze znaczenie, ale prawdopodobnie ta sama odpowiedź co powyżej jest dobrą strategią. Powiedz, co zrobiłeś, ale bądź podekscytowany nauką, jak ulepszyć swoje nauczanie.

Jeśli zadają pytanie, odpowiedź jest prawdopodobnie ważna.
#6
+6
niemiro
2019-12-26 02:08:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli rozważyłeś inne dostępne metody nauczania (takie jak uczenie się oparte na problemach i odwrócone klasy) i doszedłeś do wniosku, że nie są one dla Ciebie lub uważasz, że nie są lepsze od tradycyjnych metod, moja praktyczna rada jak odpowiedzieć na to konkretne pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, to przekręcenie pytania i zamiast tego odpowiedź „Jak utrzymujesz zaangażowanie uczniów?”

Innymi słowy, kiedy nauczasz w tradycyjny sposób, na tablicy lub udzielając wykład, jak angażujesz swoją klasę? W jaki sposób sprawiasz, że Twoje wykłady są interesujące, ekscytujące i skuteczne w przekazywaniu ważnych pojęć?

Jeśli potrafisz to dobrze wyrazić, myślę, że zdałeś to pytanie wywiadu.

#7
+3
Mark
2019-12-26 04:25:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako osoba z dziedziny ludzkości, która wykorzystuje nauczanie jako technikę interwencji, wiem, że nigdy bym nie odpowiedział, używam standardowego sposobu .

Standardowy sposób to termin bez znaczenia. Czyj standardowy sposób?

Musiałem zintegrować teorię z sobą, aby uczyć lub trenować. Mam zestaw teorii, z których mogę wybierać w zależności od konkretnych okoliczności.

Sugerowałbym, abyś zawarł teorie edukacyjne, na których opiera się twoja standardowa metoda praktyki.

W matematyce do pewnego stopnia istnieje * standardowy sposób *.
Teorii edukacji dorosłych?
Teorii edukacji dorosłych.
#8
+2
Elin
2020-01-01 21:31:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją faktyczne badania nawet nad kwestią tablicy i slajdu. Tablica jest lepsza, być może dlatego, że spowalnia wykładowcę; prawdopodobnie dlatego, że czasami modeluje popełnianie błędów jako normalną część pracy dla każdego; prawdopodobnie dlatego, że modeluje rzeczywisty proces rozwiązywania problemów.

Więc jeśli naprawdę chcesz nalegać, abyś „wykładał”, myślę, że dobrą odpowiedzią jest omówienie idei, że wykład nie oznacza, że ​​stoisz przed pokojem i czytasz slajdy (lub ewentualnie pisząc na tablicy i nigdy nie patrząc na uczniów). Jeśli nic więcej, większość uczniów nie może skupić się przez całą godzinę, więc powinieneś porozmawiać o tym, jak dobry wykład będzie miał przerwę w działaniu co 15-20 minut i co robisz, aby tak się stało. Znowu chodzi o znajomość badań nad tym, co dzieje się w salach lekcyjnych.

Na przykład: sprawdź zrozumienie, zadając pytania (nie „masz jakieś pytania?”), Poproś uczniów o rozwiązanie problemu, poproś ich, aby coś napisali .

Możesz także zrobić bilety wyjściowe, w których poprosisz uczniów, aby napisali coś (na przykład, co było najważniejszą rzeczą, której się dzisiaj nauczyli lub co było niejasne) lub definicję terminu, zebrać i powtórzyć, aby poprawić na następnych zajęciach.

Nawet „standardowe” wykłady można ulepszyć, jest na ten temat literatura, a jako ktoś, kto chce dobrze radzić sobie w pracy, a jednocześnie jest naukowcem, powinieneś przeglądać tę literaturę tak, jak robisz dla swoich badań. Właśnie tego szukają.

Ponadto, jeśli nie poprzedzisz swojej odpowiedzi czymś w rodzaju „Cóż, oczywiście zależy to od tego, jaki jest kurs, nauczanie starszych kierunków matematycznych na kursie seminaryjnym wymagać innego podejścia niż nauczanie kursu skierowanego do ogółu studentów ”. całkowicie przegapiłeś łódź.

#9
  0
chris
2019-12-27 02:57:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym zachować prostotę i nie zastanawiać się nad tym pytaniem. Twoja przygotowana odpowiedź powinna dotyczyć:

  1. Zróżnicowane uczenie się - zorientowane na klienta i adaptacyjne. Wiesz, każdy uczeń jest inny.
  2. Technologia edukacyjna - https://edtechmagazine.com/ zawiera wiele modnych słów.
  3. Kilka odniesień do nowe osiągnięcia w pedagogice i jak bardzo nie możesz się doczekać, aby je wypróbować.

Następnie odwróć pytanie z powrotem do ankietera i zapytaj, w jaki sposób instytucja wspiera „innowacje i zaangażowanie” w klasie. Słuchaj z wielką uwagą, jak na pierwszej randce, i czekaj na ofertę.

Lub

Możesz wykonać ciężką pracę polegającą na autorefleksji, dyskusji i badaniach, aby stać się doskonałym nauczycielem nie bez względu na to, jakiego procesu lub narzędzi wybierzesz.

Powodzenia

Zróżnicowane uczenie się, jeśli dobrze rozumiem, o co ci chodzi, jest wysoce kontrowersyjne.Jeśli chcesz z niego skorzystać, przygotuj dowody uzasadniające koszty.
#10
-3
Anonymous Physicist
2020-01-01 14:16:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie jest w porządku mówić, że wykładasz w tradycyjny sposób. Istnieje wiele wysokiej jakości eksperymentów, które pokazują, że różnorodne metody nauczania są lepsze od tradycyjnego sposobu wykładania. Ponadto tradycyjne wykłady są niekorzystne dla uczniów, którzy w przeszłości byli niedoreprezentowani. Na przykład w mojej dziedzinie uczniowie płci męskiej są lepiej przygotowani do uczenia się na tradycyjnych wykładach niż studentki. Jeśli będę wykładał, studentkom będzie trudniej się uczyć i wiele z nich się podda.

Krótko mówiąc, jeśli w wywiadzie mówisz, że wykładasz w tradycyjny sposób, to mówisz, że jesteś nieetycznym nauczycielem. Mówisz, że używasz mniej skutecznych metod. Mówisz, że używasz metod dyskryminacyjnych.

Nie mów też, że używasz odwróconej klasy. To już nie jest innowacyjne. To banał.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...