Pytanie:
Usługi preprintów inne niż arXiv (dla innych pól)
Piotr Migdal
2012-02-15 16:40:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż arXiv jest świetny, obejmuje tylko tematy z fizyki, matematyki i informatyki.

Czy są jakieś dobre miejsca do przechowywania przedruków dla innych dyscyplin naukowych?

arXiv z pewnością obejmuje nie tylko tematy z fizyki, matematyki i informatyki. Na pierwszej stronie można znaleźć również finanse, biologię, statystykę i nauki nieliniowe przedstawione jako główne kategorie.
@WillieWong Jestem tego świadomy, po prostu nie wdawałem się w szczegóły. Jednak inne pola, o których wspomniałeś, to matematyka stosowana (lub _cs_).
wszystko jest matematyką stosowaną, jeśli wykopiesz wystarczająco daleko `:-)`. Biologia ilościowa (rzeczy takie jak genomika i fałdowanie białek) jest naprawdę dość wyspecjalizowana i wykracza poza to, co zwykle uważałoby się za matematykę lub informatykę.
Wiem, że twoje pytanie dotyczy innych dziedzin niż CS i matematyka, a Crypto to w zasadzie oba, ale ze względu na kompletność po prostu zostawię to tutaj: [ePrint] (http://eprint.iacr.org/), kryptologia Archiwum ePrint.
@WillieWong dodatkowe punkty za "wszystko jest matematyką stosowaną" :)
@WillieWong Problem polega na tym, że istnieje tylko kilka dyscyplin w ramach większego zestawu, takiego jak „Biologia”, które mogą rozpoznawać arXiv, a jeszcze mniej, które uznają go za wartościowe lub coś, co nie zagrozi Twoim perspektywom publikacji.
@EpiGrad:, ale w przypadkach, w których obowiązują zasady dotyczące wcześniejszej publikacji, czy nie zabiłoby to prawie * wszystkich * usług przed drukowaniem?
@WillieWong True. Był to tylko sprzeciw wobec okazjonalnej tendencji użytkowników arXiv do przeceniania użycia arXiv, ponieważ pojawiają się * niektóre * wydruki biologiczne.
@epigrad: wygląda na to, że ty i ja jesteśmy szaleni w kwestii różnych skrajności! `:-)` (Nawiasem mówiąc, doskonale zgadzam się z twoim ostatnim komentarzem.)
W tym pytaniu wykorzystanoby zaakceptowaną odpowiedź wiki społeczności, podsumowującą wszystkie podane odpowiedzi z 2-liniowym opisem każdego systemu.
Stan usług preprint zmienił się od czasu zadania tego pytania w 2012 roku. Myślę, że odpowiedź, którą [podaję poniżej na temat OSF] (https://academia.stackexchange.com/a/295/62) jest bliskapoprawna odpowiedź w 2017 roku.
Trzynaście odpowiedzi:
#1
+28
Jeromy Anglim
2012-02-21 08:36:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OSF zapewnia ogólną otwartą infrastrukturę preprint, która jest połączona z szeregiem usług preprint. Co ważne, nie jest własnością wydawcy komercyjnego. Obsługuje wiele branżowych usług przedruku, z których wiele korzysta z nazwy ArXiv na licencji.

Lista usług przedruku rośnie z czasem. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://osf.io/preprints

Ogólnie, niezależnie od dyscypliny, do której możesz wysłać wiadomość:

Jednak OSF obsługuje następujące wstępne wydruki specyficzne dla branży usługi. Przypuszczalnie, jeśli twój wydruk wstępny jest zgodny z którąkolwiek z tych dyscyplin, lepiej byłoby opublikować w nich.

Regularnie dodawane są bardziej specyficzne dla branży usługi przedruku przy użyciu struktury OSF: https://cos.io/blog/public-goods-infrastructure-preprints-and -innovation-scholarly-communication /

Przydatne funkcje usług preprint opartych na OSF

  • Strategia długoterminowej archiwizacji
  • Integracja z Google Scholar
  • Integracja z projektami OSF, która umożliwia łączenie innych materiałów, takich jak dane, kod i materiały
  • OSF jest organizacją non-profit prowadzoną przez naukowców akademickich (w przeciwieństwie do SSRN, Figshare, ResearchGate; tj. brak reklam i celów zgodnych ze społecznością akademicką)
  • Funkcjonalność preprintów OSF jest regularnie ulepszana. Zobacz mapę drogową funkcji
  • Możesz wybrać licencję
  • Możesz podać link do pliku doi później opublikowanego manuskryptu.
To powinna być odpowiedź.
@JB Zgoda.Myślę, że to trudne, gdy odpowiedź zmienia się w czasie.Ta usługa przedruku pojawiła się dopiero po zadaniu pytania, ale powinna okazać się logicznym domem dla papierów, które nie są zgodne z ArXiV.
prawda.Nawiasem mówiąc, nawet arXiv można teraz przeszukiwać pod adresem https://osf.io/preprints/!
Centrum Otwartej Nauki (szef OSF) jest częściowo [sponsorowane] (https://cos.io/about/our-sponsors/) przez Amerykańską Agencję Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA), zaangażowaną w opracowywanie nowych technologii wojskowych.Nie moja filiżanka herbaty.
#2
+25
Andy W
2012-02-15 19:10:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osoby bardziej ukierunkowane na nauki społeczne (o których wiem) są;

SSRN jest zdominowana przez badania ekonomiczne i prawne (a NBER oczywiście koncentruje się na ekonomii).

Innym, o którym niedawno dowiedziałem się, jest Academia.edu, chociaż wydaje mi się, że bardziej przypomina to osobistą witrynę internetową, na której można załadować dokumenty robocze niż zorganizowane repozytorium, takie jak SSRN lub arXiv (tutaj jest przykładowa strona profilu na Academia.edu).

W Niemczech istnieje również [Social Science Open Access Repository (SSOAR)] (http://www.ssoar.info/en/home.html) i [EconStor] (http://www.econstor.eu/? langselector = en).
Należy pamiętać o [szalonych Warunkach korzystania z usługi Academia.edu] (http://academia.stackexchange.com/q/16050/94). Jest to sprzeczne z politykami praw autorskich wielu wydawców, nawet niektórych OA.
Zwróć uwagę, że pojawiły się obawy dotyczące [SSRN, odkąd Elsevier go kupił] (https://svpow.com/2016/07/18/elsevier-has-started-destroying-ssrn/)
Dziękuję Jeromy - IMO skargi na SSRN do tej pory zostały przesadzone - ale zgadzam się, że teraz należy mieć świadomość, że należą one do Elsevier. Prawdopodobnie powinniśmy również wspomnieć o umieszczaniu artykułów na własnej stronie internetowej - Google Scholar w końcu je odbierze.
#3
+24
Willie Wong
2012-02-15 17:50:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że żadna z przedstawionych poniżej opcji nie przyjmuje nowych zgłoszeń. Zachowam odpowiedź tutaj ze względów historycznych.

Jedna opcja to:

  • Philica , która zajmuje trochę dziwne miejsce. Jest to bezpłatne, ogólnodostępne czasopismo, które natychmiast publikuje w dowolnej dyscyplinie. Strona zawiera nietradycyjny system recenzji. Znajduje się pomiędzy tym, co można nazwać serwerem pre-print, a tym, co można by nazwać elektronicznym dziennikiem o otwartym dostępie.

Nature Precedings zwykło przyjmować zgłoszenia, ale już nie:

  • Nature Precedings : repozytorium pre-print prowadzone przez Nature Publishing Group, które koncentruje się na chemii, naukach biologicznych i naukach o Ziemi. Edytuj: Jak bobthejoe zauważył poniżej w komentarzach, Nature Precedings nie przyjmuje już nowych zgłoszeń; chociaż w dającej się przewidzieć przyszłości pozostanie repozytorium dla już przesłanych wydruków wstępnych.
Niestety, będziemy teraz musieli powiedzieć RIP to Nature Precedings.
Philica też została powalona?
@Ooker: Google ma buforowaną kopię Philica z 25 lutego tego roku.Wygląda na to, że lista „Najnowsze artykuły” to głównie bzdury i spam, z tytułami takimi jak „Wskazówki dotyczące wynajmu autobusu na lotnisko Dulles” lub „Podstawy sprzedaży firmy rodzinnej”.To może wyjaśniać, dlaczego konto w witrynie wygląda teraz na „zawieszone”.
w takim razie myślę, że głos przeciw nie jest przydatny?:)
Jeszcze lepiej, zagłosuj [ta odpowiedź] (https://academia.stackexchange.com/a/295/94), ponieważ uważam, że jest to obecnie najlepsza opcja spośród wszystkich przedstawionych do tej pory.Mój ma więcej głosów tylko dlatego, że jest starszy.
#4
+14
Theresa Liao
2013-02-18 10:16:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Figshare to dość nowa usługa (w porównaniu do ArXiv), która dopiero zaczyna nabierać rozpędu. Nie korzystałem z niego osobiście, ale nawiązali współpracę z kilkoma innymi graczami Open Access, zwłaszcza ostatnio z PLoS (Figshare będzie hostować dodatkowe dane dla wszystkich czasopism PLoS). O ile wiem, nie ma ograniczeń co do pól, w których muszą znajdować się zgłoszenia.

Jest to repozytorium, usługa jest bezpłatna (nieograniczona liczba postów publicznych, 1 GB prywatnych postów). Brak recenzji lub moderacji; zgłoszenia zostaną niezwłocznie przesłane na podstawie licencji CC-BY. Każde zgłoszenie otrzymuje DOI. Nie mogę znaleźć informacji o tym, ile zgłoszeń otrzymali i opublikowali.

UWAGA: Właśnie sprawdziłem w Figshare na Twitterze i po roku mają 200 000 plików udostępnionych przez użytkowników (może być papierami, liczbami, wykresami, danymi itp.)

Edytuj: właśnie sobie uświadomiłem Powinienem również wspomnieć o następujących kwestiach:

PeerJ został uruchomiony niedawno (chyba w ostatnim miesiącu lub dwóch). Jest to czasopismo, ale ma własny system pre-print. Możesz przesłać nieograniczoną liczbę publicznych wydruków wstępnych na swoim serwerze wstępnym PeerJ Preprints, który ma własny numer ISSN. Będziesz mógł następnie przesłać swoje wydruki wstępne do ich recenzowanego czasopisma. Czasopismo ma status złotego OA i pobiera opłatę, która moim zdaniem jest jednorazową opłatą członkowską. Czasopismo ma ograniczony zakres (nie publikuje w naukach ścisłych, naukach matematycznych, naukach społecznych czy humanistycznych), nie jestem pewien, jak będzie wyglądać usługa pre-print i warto to sprawdzić później. p>

Figshare wygląda interesująco, ale myślę, że miałby pewne ograniczenia jako serwer preprint. Jednym z nich jest obowiązkowa licencja CC BY (która jest niezgodna z wieloma czasopismami), a drugim jest to, że nie sądzę, aby istniała kultura przeglądania najnowszych artykułów przez Figshare. Jeśli opublikujesz pracę matematyczną na arXiv, wielu czołowych ekspertów zauważy to następnego dnia. Obecnie Figshare wydaje się spełniać aspekt hostingu polegający na byciu serwerem preprint, ale nie w aspekcie reklamy lub rozpowszechniania.
Zgadzam się, że potrzeba jeszcze trochę czasu, aby urosnąć, aby mieć strukturę, którą ma obecnie ArXiv. Przy większej liczbie graczy OA na pokładzie i wkładzie społeczności, mam nadzieję, że nastąpi to wkrótce. Nie wiedziałem jednak o problemie licencjonowania CC-BY z czasopismami - jestem teraz ciekawy. Czy masz przykłady czasopism, w przypadku których licencja CC-BY mogłaby spowodować problem do przesłania?
Prawdopodobnie uszłoby to na sucho po prostu nie mówiąc dziennikowi, co zrobiłeś, ale jest to mocno sprzeczne z umowami wydawniczymi większości czasopism innych niż OA. Na przykład, jeśli nie wybierzesz złotej opcji OA, Springer nalega na przeniesienie praw wyłącznych, co jest niemożliwe, jeśli opublikowałeś już papier na licencji CC-BY. (Są wyjątki dla niektórych rzeczy, takich jak arXiv, ale byłbym bardzo zaskoczony, gdyby zezwolili na licencję CC-BY, ponieważ pozwolenie ludziom na zrobienie tego za darmo podkopałoby ich opcje złotego OA.)
Nie sądzę, żeby było tu coś specjalnego w Springer (wspominam o nich, odkąd przeglądałem http://www.springer.com/open+access/authors+rights?SGWID=0-176704-12-683101-0 ). Niektórym wydawcom spoza OA, szczególnie wydawcom non-profit, może odpowiadać papier CC-BY, ale myślę, że większości nie. W każdym razie, jeśli ktoś rozważa zrobienie tego, zachęcałbym go do sprawdzenia swoich ulubionych czasopism i upewnienia się, że będzie z tym w porządku.
Dzięki za zwrócenie uwagi. Właśnie znalazłem inny post w serwisie wymiany stosów dotyczący tego: [Jakie są zagrożenia lub wady w przesyłaniu danych do figshare lub powiązanych usług?] (Http://academia.stackexchange.com/questions/4943/what-are-risks-or-disadvantages- w-uploading-to-figshare-or-related-services). Osobiście lubię OA i CC-BY, ale zdaję sobie sprawę z realności sytuacji, więc tak, lepiej najpierw sprawdzić.
Zawsze myślałem o FigShare jako o [repozytorium danych] (https://academia.stackexchange.com/questions/67738/where-to-upload-publish-gigabytes-of-experiment-data/67752) niż o serwerze druku wstępnego, a krótkie spojrzenie (przynajmniej w dyscyplinie CS) pokazuje głównie zbiory danych, a nie same artykuły.Z drugiej strony CS często publikuje w ArXiv, więc kto wie, do jakich innych dyscyplin używa FigShare.
#5
+11
just-learning
2015-02-07 18:33:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby uzupełnić inne odpowiedzi,

w fizyce matematycznej oprócz arXiv istnieje mp-arc,

aw biologii biorXiv, który najwyraźniej jest wzorowany na arXiv.

#6
+9
Benoît Kloeckner
2013-02-20 19:39:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

HaL ("hyper archive en ligne") to francuskie repozytorium otwartych archiwów, które obejmuje wszystkie pola. Z tego, co wiem, jest otwarta na zgłoszenia nie tylko osób pracujących we francuskich działach. Może automatycznie wpłacać na arXiv artykuły, których temat dotyczy.

#7
+6
E.P.
2014-02-13 03:28:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, dlaczego jeszcze nie pojawiło się to w tym wątku:

  • PubMed Central to główna otwarta repozytorium dostępu w naukach biomedycznych i naukach przyrodniczych. Posiada własne dodane metadane i jest obowiązkowym odbiorcą wszystkich badań finansowanych przez National Institutes of Health i szereg innych instytucji finansujących. Istnieją również wersje dla Kanady i Europy.
#8
+5
Edward Ames
2014-02-28 05:17:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją bardziej wyspecjalizowane grupy matematyczne:

Liniowe grupy algebraiczne i powiązane struktury

Kryptografia

#9
+3
Michael Markie
2013-03-10 23:59:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

F1000Posters ( http://f1000.com/posters) to repozytorium o otwartym dostępie, w którym znajdują się plakaty i slajdy prezentacji ustnych z biologii i medycyny, a także można je uznać za serwer przed wydrukiem. Umożliwia naukowcom rozszerzenie widoczności ich pracy poza salę konferencyjną, maksymalizując zwrot czasu, wysiłku i pieniędzy zainwestowanych w tworzenie każdej prezentacji. Wiele plakatów jest przesyłanych wraz z późniejszymi artykułami badawczymi, gdy zostaną one ostatecznie opublikowane. Przesyłanie jest również całkowicie bezpłatne.

#10
+2
Brian Borchers
2017-01-27 11:57:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Optimization Online to witryna przygotowywana do przygotowywania dokumentów do optymalizacji: http://www.optimization-online.org/

#11
+2
Miztli
2017-04-19 14:54:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla lingwistyki jest LingBuzz

#12
  0
malexmave
2017-07-11 22:09:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli Twoim celem jest tylko posiadanie ogólnodostępnej wersji artykułu, do której możesz zamieścić link (i którą ludzie mogą znaleźć za pomocą Google Scholar), możesz również przesłać ją do swojej instytucjonalnej lub osobistej witryny internetowej . Przynajmniej w CS jest to dozwolone przez prawie wszystkich głównych wydawców, których znam (i częściej niż ArXiv). Google Scholar w końcu odbierze Twoją pracę.

Ponadto niektóre uniwersytety hostują własne serwery ePrint dla swoich studentów i wykładowców. Ponownie, nie jest to tak naprawdę miejsce na znalezienie nowych interesujących badań, ale świetny sposób na umieszczenie i zindeksowanie artykułu przez Google Scholar i in., A także jest powszechnie dozwolony przez wydawców.

Jako bonus, obie te opcje nie wymagają rejestracji nowych kont ani przesyłania pracy do jakiejś (potencjalnie komercyjnej) usługi strony trzeciej, co może być plusem, w zależności od twojego osobistego stanowiska te sprawy.

Jeśli Twoim celem jest również „rozpropagowanie” swojej pracy, jedno z pozostałych wspomnianych repozytoriów jest oczywiście lepszym sposobem.

#13
-1
Ekkehart Schlicht
2015-11-27 19:30:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ekonomii jest też MPRA.

EDYCJA: https://mpra.ub.uni-muenchen.de/ MPRA to repozytorium prowadzone przez Uniwersytet w Monachium Biblioteka i ma opis tutaj. https://blog.repec.org/2009/08/27/mpra-the-munich-personal-repec-archive/

Witamy w academia.se! Czy mógłbyś dodać link dla naszej korzyści, rozwinąć skrót, a może szybko opisać ten serwer e-drukowania?
Również [proszę ujawnij swoje powiązanie] (http://academia.stackexchange.com/help/promotion) z tą witryną (która wydaje się istnieć).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...