Pytanie:
Ile tygodni przerwy (w ciągu roku) powinien mieć doktorant?
InquilineKea
2012-02-29 09:14:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto szczegóły dotyczące jednej z moich dotychczasowych szkół:

W UChicago, mój przyszły doradca powiedział, że powinienem spodziewać się około miesiąca wolnego w roku (prawdopodobnie 2 tygodnie zimą i 2 tygodnie latem).

Prawdopodobnie jest to całkiem rozsądne, choć na początku było to trochę szokujące, ale stało się tak dlatego, że byłem przyzwyczajony do bycia studentem, gdzie miałem co najmniej 2 miesiące wolnego NAWET jeśli uwzględniłem kursy w okresie letnim.

Jestem na stypendium przez pierwsze dwa lata, ale nadal będę zmuszony do osiągania wyników (w zasadzie powierzono mi wykonanie bardzo ambitnego projektu).

Cóż, przypuszczam, że zajmuję około 4 tygodni rocznie, więc to całkiem dokładne.
Jeśli chodzi o porównanie, za punkt odniesienia przyjmij raczej „normalną” pracę niż studia licencjackie (jest mało prawdopodobne, że masz ponad 2 miesiące wakacji). Jednak często jest to zależne od wielkości liter i w pewnym stopniu elastyczne (patrz np. Http://www.phdcomics.com/comics/archive.php?comicid=1459).
Trzy odpowiedzi:
#1
+23
aeismail
2012-02-29 09:28:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oficjalna odpowiedź zależy od Twojej lokalizacji i przepisów obowiązujących w Twojej jurysdykcji. Na przykład w Niemczech absolwenci prawie zawsze są pracownikami rządu i dlatego przysługują im proporcjonalne do tego świadczenia urlopowe (od 23 do 29 dni w roku, w zależności od wieku). Z drugiej strony, Stany Zjednoczone nie mają żadnych wymagań dotyczących corocznego płatnego urlopu, więc odpowiedź w zasadzie może wynosić zaledwie zero, ale zwykle wynosi to dwa tygodnie w roku.

Nieoficjalnie należy być wypracowane między Tobą a Twoim doradcą. Niektórzy doradcy będą skłonni pozwolić Ci wziąć wolne tu i tam, jeśli zajdzie taka potrzeba, o ile nie będą przeszkadzać ani w twoich długoterminowych postępach, ani w wypełnianiu codziennych obowiązków. Większość doradców będzie słusznie niezadowolona, ​​jeśli poprosisz o dwa miesiące urlopu naraz, ale większość nie będzie miała nic przeciwko trzydniowemu weekendowi tu i tam w razie potrzeby.

#2
+15
eykanal
2012-02-29 09:58:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź aeismail jest bardzo dobra. Aby trochę go przedłużyć, nie powinieneś spodziewać się przerw w programie studiów licencjackich; Przerwa wiosenna / letnia / zimowa nie dotyczy doktorantów. Prawie wszyscy absolwenci (USA) wyjeżdżają na studia w tygodniu 12 / 25-1 / 1 lub w okolicach tego tygodnia. Ostatecznie wszystko zależy od skłonności doradcy do wzięcia urlopu w laboratorium.

#3
+2
mukhtar
2012-11-15 21:05:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że można wziąć 4 tygodnie wolnego w roku, jeśli chce i może. Ale prawie nie masz na to czasu, zwłaszcza jeśli pracujesz w mokrym laboratorium. Prawdopodobnie brałem maksymalnie 2 tygodnie w roku i to też nie wszystko na raz (bardziej jak jeden z dwóch dni tu i tam, aby dopasować się do mojego harmonogramu eksperymentów).

Taka mała ilość wolnego czasu wydaje mi się bardzo niezdrowa
Niezdrowe, ale bardzo powszechne w naukach laboratoryjnych.
Ta odpowiedź jest bardzo anegdotyczna… może mógłbyś ją nieco rozszerzyć lub zamieścić odnośnik do zewnętrznych zasobów na temat, który podkreśliłeś (co jest interesujące)?
Co to jest * mokre laboratorium *?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...