Pytanie:
Czy postdoc oznacza zaangażowanie w karierę akademicką?
CptLightning
2012-02-17 14:52:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem, że objęcie stanowiska habilitacyjnego byłoby złym pomysłem, jeśli ostatecznym celem jest praca w przemyśle. Być może podstawą tego może być to, że trudniej jest zostać zatrudnionym na stanowisko w firmie, być może dlatego, że wydajesz się niepewny swojego kierunku lub miałbyś zbyt wysokie kwalifikacje na stanowisko młodszego.

Jeśli nie ma idealna praca dostępna obecnie, czy w międzyczasie powinienem objąć stanowisko podoktoranckie jako opcję bezpieczną, czy też łatwe wyjście?

Kiedy byłem młodym studentem, mądrość jest taka, jak ekonomia: im więcej czasu spędzasz w środowisku akademickim, tym później wchodzisz na siatkę płac w branży. Tak więc w porównaniu z innymi osobami o tej samej łącznej liczbie lat doświadczenia, zapłacisz mniej. (Został użyty do zilustrowania uwagi Dziekana, że ​​nie należy iść na studia doktoranckie za pieniądze: BSE z czteroletnim doświadczeniem często kończy się lepiej niż świeżo upieczony doktorat). Nie wiem, ile z tego jest nadal prawdą.
@WillieWong: teraz, gdybym tylko mógł znaleźć pracę poza akademią, naprawdę chciałbym zastosować się do twoich rad, ale najwyraźniej przy moich umiejętnościach jest to raczej trudne i ciągle jestem zmuszany do powrotu.
Pięć odpowiedzi:
#1
+18
user102
2012-02-17 15:41:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, oczywiście zależy to od wielu czynników (moja odpowiedź jest prawdopodobnie pod silnym wpływem informatyki).

  • Jeśli chcesz ubiegać się o stanowisko niezwiązane z branżą badawczą, to oczywiście postdoc może nie wydawać się mocną stroną, chyba że możesz podróżować, uczestniczyć w konferencjach, zarządzać budżetem , opracuj aplikację / oprogramowanie / eksperyment, ubiegaj się o patenty itp., ogólnie rzecz biorąc, wszelkie umiejętności przekrojowe, które możesz uzasadnić. Ale jeśli doktor habilitowany siedzi w biurze przez kilka lat i pisze prace teoretyczne, to prawdopodobnie nie jest to najlepszy wybór.

  • Jeśli chcesz ubiegać się o stanowisko w branży badawczej, postdoc może być dobrym pomysłem, chociaż oczywiście im bliżej możesz być połączony z przemysłem, tym lepiej będzie.

  • Idealnie byłoby zrobić postdoc w przemyśle (w CS, IBM, Microsoft, Intel, HP i wielu innych oferuje taką możliwość).

#2
+9
eykanal
2012-02-17 18:35:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie . Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć zrobić postdoc; zdobyć doświadczenie w określonej subdziedzinie, poznać badania konkretnego doradcy, pracować z określoną grupą lub działem badawczym, a nawet pracować z grupą branżową w przypadku postdoców sponsorowanych przez branżę. Możesz zostać zapytany, dlaczego zdecydowałeś się pójść na ścieżkę postdoc, kiedy ostatecznie przeprowadzasz rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska branżowe, ale w żadnym wypadku nie jest to deklaracja, że ​​wybierasz się „tylko do środowiska akademickiego”. Zauważ, że jest to szczególnie prawdziwe w okresach recesji; znacznie łatwiej jest dostać postdoc niż „prawdziwą pracę”.

W jakiej dziedzinie łatwo jest dostać postdoc?
@Anonymous - W prawie wszystkich dyscyplinach akademickich, o których wiem, uzyskuje stanowisko podoktoranckie niż profesorskie.
#3
+8
Amy
2012-02-22 03:44:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Piszę z branży biotechnologicznej. Mam tytuł magistra, ale oczywiście pracuję z wieloma doktorantami i obserwowałem ich zatrudnienie. Większość branżowych stanowisk doktoranckich WYMAGA czasu na stanowisko post-doc. Byłoby to albo w środowisku akademickim, albo w przemyśle, ale akademickie post-doc są nieskończenie bardziej powszechne. Jeśli jesteś zatrudniony w firmie bezpośrednio po studiach doktoranckich, to stanowisko (9 razy na 10) samo w sobie będzie tymczasowym stanowiskiem post-doc.

Należy pamiętać, że nie było wystarczającej liczby stanowisk doktoranckich w przemyśle, aby można było je zdobyć przynajmniej przez ostatnie 5 lat. Wiele firm ma surowe zasady dotyczące zatrudniania doktorantów na stanowiska inne niż naukowcy. Wiele razy widziałem stanowisko pracownika naukowego (BS / MS) i otrzymujemy do 100 aplikacji od doktorów, które trafiają prosto do kosza.

Moja rekomendacja dotycząca przejścia do przemysłu byłaby następująca:

Wykonaj badania doktoranckie i post-doc w najbardziej prestiżowych laboratoriach i publikuj w najbardziej prestiżowych czasopismach. Dzieje się tak, ponieważ inni doktoranci będą cię zatrudniać i będą pod wrażeniem nazwiska i publikacji twojego szefa - więc jest to ten sam pomysł, który obowiązuje, gdybyś pozostał na uczelni.

Zestaw umiejętności jest ważny, ale w większości przypadków to nie jest to, co cię zatrudnia. Zakłada się, że możesz zostać przeszkolony w zakresie korzystania z dowolnych protokołów lub sprzętu w domu.

Utrzymuj kontakty ze wszystkimi, których znasz, którzy są lub przenoszą się do branży, w tym z osobami na poziomie BS / MS. Skierowania są niezwykle ważne i czasami jedyny sposób, aby się tam dostać. Szukaj projektów, które są współpracą z laboratoriami branżowymi i chodź na każdą imprezę sponsorowaną przez branżę w Twoim kampusie. Zapytaj profesorów na swoim wydziale, czy jacyś absolwenci lub byli doktoranci przenieśli się do przemysłu i spróbuj się z nimi skontaktować.

Podsumowując: żaden menedżer ds. rekrutacji nie będzie mrugał, jeśli zobaczy post-doc w Twoim CV, o ile trwało to mniej niż 5 lat i masz wyniki do pokazania. W wielu przypadkach menedżerowie oczekują lub wymagają pewnego rodzaju doświadczenia po doktoracie na stanowisku zawodowym.

#4
+6
Stefano Borini
2012-02-17 22:02:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie jestem zaangażowany w finansowaną przez Marie Curie współpracę akademicką i przemysłową. Pracuję przez rok w przemyśle (zatrudniony jako programista), następnie przez dwa lata w środowisku akademickim (zatrudniony jako postdoc), a następnie przez ostatni rok w przemyśle (ponownie zatrudniony jako programista). Nie interesuje mnie ścieżka kariery akademickiej z wielu powodów, których nie będę się zagłębiać.

Chodzi o to, że środowisko akademickie nie ma alternatywnego dostępu umownego do zatrudniania zorientowanego na projekty (nazywam je „jednorazowymi naukowcy ”), stąd„ postdoc ”jest w zasadzie typowym typem kontraktu, mającym na celu skłonienie kogoś do pracy nad projektem akademickim w środowisku akademickim. Może być pomyślany jako zawodowy krok do rozpoczęcia kariery akademickiej, ale w żadnym wypadku nie może być przeznaczony tylko jako taki.

#5
+4
Tangurena
2012-02-18 00:47:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy otrzymanie postdoc oznacza zaangażowanie w karierę akademicką?

Nie. Jeśli jednak Twoim celem jest praca w przemyśle, to właśnie tam powinieneś szukać pracy. Habilitacja byłaby lepsza niż okres bezrobocia. Dzieje się tak, ponieważ wiele firm traktuje rekrutację jak randki w szkole średniej: jesteś pożądany, jeśli masz już randkę / pracę i masz kutasy (lub coś innego jest z tobą nie tak), jeśli jesteś samotny / bezrobotny.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...