Pytanie:
Spałem z córką mojego doradcy, a ona teraz mnie szantażuje. Co mogę zrobić?
anon
2018-09-02 03:14:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robię doktorat w USA. Mam dwadzieścia kilka lat i wiosną przyszłego roku skończę szkołę. Mój doradca był dla mnie bardzo dobry i miły. Wielokrotnie zapraszał mnie na obiad do swojego domu, a potem poznałam jego córkę. Nie zdawałem sobie z tego sprawy na początku, ale powiedziała mi, że się we mnie podkochuje. Znam ją już od kilku lat. Jest powyżej wieku przyzwolenia.

W zeszłym tygodniu poszedłem na imprezę i wypiłem kilka dodatkowych piw i nie mogłem się jej oprzeć. Jestem tu sama i od dwóch lat nie byłem z kobietą.

Teraz chce nawiązać ze mną związek i grozi, że powie swojemu ojcu, który jest moim doradcą doktorskim, że uwiodłem ją, jeśli się nie zgadzam.

Jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja, ponieważ nie chcę, aby mój doradca myślał, że wykorzystałem jego córkę i zaufanie, jakim mnie obdarza.

Poza tym nie mieć czas na związek. Chcę tylko skończyć pisanie pracy magisterskiej i ukończyć studia.

Poza tym bardzo chciałbym umówić się z tą dziewczyną: jest urocza i gorąca. W normalnych okolicznościach bardzo trudno jest mi znaleźć dziewczynę. Jestem jak Leonard z programu telewizyjnego Teoria wielkiego podrywu.

Nie wiem, co robić. Chcę tylko skończyć szkołę i wrócić do domu. Ale ona mi grozi.

Co mam zrobić? Co mam powiedzieć mojemu doradcy? Nie chcę, żeby czuł się zdradzony i że wykorzystałem jego córkę. To ona przyszła do mnie, bo w normalnych okolicznościach nie mogę dostać dziewczyny. Ale też nie chcę, aby jej reputacja została zniszczona.

Próbowałem jej to wytłumaczyć, ale powiedziała mi, że uprawiałem seks i chcę ujść to bezkarnie. Boję się i martwię.

Dodatkowe informacje: Nie ma mowy, żebym ją uwiódł. Nie jestem dobry z kobietami.

Nie wiem, co się stało. O ile pamiętam, miałem z nią bardzo niewiele interakcji. Nigdy nie wymienił niczego poza kilkoma spotkaniami na spotkaniach towarzyskich. To wszystko. A potem mówi mi, że czuje do mnie. Nie zrobiłem nic, aby znaleźć się w tej sytuacji. Zostałem zaproszony na imprezę, a potem się pojawiła. Wypiłem kilka dodatkowych piw, a ona zaproponowała, że ​​zabierze mnie do domu, a tam przeskoczyła mnie i pocałowała, a ja nie mogłem się oprzeć. Byłem bardzo długo bez seksu.

Bardzo się martwię i boję.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/82647/discussion-on-question-by-igby-i-slept-with-my-advisors-daughter-and-she-is-bla).W szczególności nie publikuj odpowiedzi jako komentarzy.Przeczytaj [to FAQ] (https://academia.meta.stackexchange.com/q/4230/7734) przed opublikowaniem kolejnego komentarza.
Meta dyskusja związana z post wandalizmem: https://academia.meta.stackexchange.com/questions/4311/if-the-original-poster-of-a-question-wishes-to-delete-it-do-we-delete
Operator OP chciał, aby to pytanie zostało zamknięte (zobacz historię edycji wersji).Spełniam jego prośbę głosując za „Zostaw zamknięte”.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+144
Thomas
2018-09-02 04:36:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, nie popełniłeś przestępstwa (zakładając, że była powyżej wieku przyzwolenia) i nie zaangażowałeś się w niewłaściwe postępowanie akademickie (ponieważ istnieje między tobą tylko pośredni związek naukowy). Jednak fakt, że ona ci grozi / szantażuje, jest bardzo niepokojący. Fakt, że jest córką twojego doradcy, komplikuje sprawę, ale grożenie lub szantażowanie przez partnera seksualnego byłoby głęboko niepokojące w każdych okolicznościach.

Nie wiem dokładnie charakter gróźb lub szantażu, ale nie angażowałbym się w związek z kimś, kto mi grozi lub szantażuje. Tylko Ty znasz dokładną sytuację, ale dobór słów wywołuje alarm. Moim głównym zmartwieniem w twojej sytuacji byłoby martwienie się o to, czy będzie robić gorsze groźby - np. Fałszywe oskarżenia o gwałt. To byłoby o wiele gorsze niż kłótnia z twoim doradcą.

Gdybym był w twojej sytuacji, spróbuję nagrywać moje rozmowy z nią, aby mieć jakieś dowody, które mogłyby się chronić, gdyby ją przeprowadziła zagrożenia. Zapisuj wiadomości tekstowe i korzystaj z aplikacji do nagrywania głosu w telefonie. (Najpierw sprawdź przepisy dotyczące nagrywania rozmów w swoim stanie). Jedyną rzeczą poza „powiedział, ona powiedziała”, że musisz się bronić, są takie dowody.

Może ja Źle odczytuje sytuację z twojego pytania, ale twój dobór słów „groźba” i „szantaż” jest niepokojący. I nie ma nic złego w próbach ochrony przed możliwymi przyszłymi oskarżeniami. Nadzieja na najlepsze, planuj na najgorsze.

To nie jest pełna odpowiedź, ale myślę, że powinieneś się martwić, że zostaniesz zagrożony / szantażowany, zanim zaczniesz martwić się o kontakt z doradcą .

Jeśli chodzi o kontakt z doradcą, dwie (sprzeczne) kwestie: ogólnie uczciwość to najlepsza zasada (jak podkreśla odpowiedź Buffy), ale ona jest dorosła, a jej ojciec nie ma automatów ” dobrze „wiedzieć o jej życiu seksualnym i jest duża szansa, że ​​oboje wolelibyście, żeby o tym nie wiedział (jak sugeruje odpowiedź Nicole).

Jeśli chodzi o radzenie sobie z ona: Wygląda na to, że nadal z nią rozmawiasz i absolutnie powinieneś spróbować z nią porozmawiać. Traktuj ją z szacunkiem i szanuj jej uczucia. (Zobacz odpowiedź Geoffreya.)

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/82729/discussion-on-answer-by-thomas-i-slept-with-my-advisors-daughter-and-she-is-bla).
#2
+113
Geoffrey Brent
2018-09-02 08:47:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może warto pomyśleć o kontraście między tym:

Nie mogłem się jej oprzeć. Jestem tu sam i od dwóch lat nie byłem z kobietą.

i to:

Teraz ona chce nawiązać ze mną związek i grozi, że powiem jego ojcu, który jest moim doradcą doktorskim, że uwiódł ją

Być może szczerze wierzy, że uwiodłeś ją . Jeśli nie mogłeś odmówić temu spotkaniu, którego teraz żałujesz, czy to możliwe, że ona również nie była w stanie się oprzeć?

Oto jeden możliwy scenariusz (nie twierdzę, że jest jedyny) to może wyjaśniać jej reakcje:

Jesteś od niej sześć lat starsza. Zna cię od dziecka, a ty jesteś częścią kręgu towarzyskiego jej ojca. (Luka władzy między tobą a jej ojcem prawdopodobnie nie jest dla niej tak widoczna, jak dla ciebie; kiedy byłem dzieckiem i mój ojciec zapraszał swoich doktorantów na obiad, zwykłem myśleć o nich jako o „przyjaciołach taty” , nie jako jego juniorzy.)

Prawdopodobnie nie widzi, że jesteś samotny i nie byłeś z kobietą od dwóch lat, ani że postrzegasz siebie jako kogoś, kto nie radzi sobie z kobietami. Prawdopodobnie nie bierze też pod uwagę tego, jak alkohol mógł wpłynąć na Twój osąd, zwłaszcza że nie jest na tyle dorosła, by sama kupować alkohol.

Widzi faceta o sześć lat starszego od siebie, prawie doktora . Z perspektywy 19-latka połowa dwudziestki wydaje się bardzo stara i dojrzała. Prawdopodobnie bardziej wierzyła w twoją dojrzałość i osąd niż ty sam.

Potem przespała się z tobą i sprawy nie skończyły się tak, jak miała nadzieję, i to boli. Jak więc interpretuje to bolesne?

Z jej perspektywy: jesteś bardzo starą i dojrzałą osobą, więc prawdopodobnie wiedziałeś, jak to się potoczy. Dlatego fakt, że została zraniona, jest postrzegany jako skutek twej bezduszności - wykorzystałeś ją, „uwiodłeś”. Może mieć trudności ze zrozumieniem, że Ty czułeś się „nie mogąc się oprzeć”.

IMHO, najlepszym sposobem działania jest przyznanie, że sprawy nie potoczyły się tak, jak powinny powinien był wziąć na siebie fakt, że zdecydowałeś się z nią spać, i wyrazić współczucie z powodu bólu, jaki odczuwa. Gdybym był w Twojej sytuacji, mógłbym powiedzieć coś w następujący sposób:

Chcę cię przeprosić za to, co się stało. Lubię cię i uważam cię za atrakcyjną, ale nie zastanawiałem się wystarczająco, co może dla ciebie oznaczać wspólne spanie i przepraszam, że nie rozmawiałem z tobą o tym najpierw. Jesteś dorosły i myślę o tobie jak o sobie równym; Nie sądziłem, że możesz liczyć na mnie, że będę dbał o nas oboje.

(Trochę zmagam się z tym sformułowaniem, mile widziane sugestie ulepszeń).

Próba szantażu jest niedopuszczalnym zachowaniem. Ale jeśli uznasz zranienie i zmienisz jej postrzeganie przyczyn tego zdarzenia, może się okazać, że problem szantażu sam się rozwiąże.

Jeśli nie możesz rozwiązać problemu za pomocą ją, być może będziesz musiał porozmawiać z profesorem i wyjaśnić sytuację, co będzie niewygodną dyskusją. Ale radziłbym zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby najpierw wszystko z nią naprawić.

Jednym z problemów w rozmowach o seksie poszło źle jest to, że prawie zawsze kładzie się nacisk na to, „czyja to wina ? " zamiast „ktoś jest zraniony, co możemy zrobić, aby to uleczyć?” Często to drugie jest w rzeczywistości łatwiejsze do opanowania, szczególnie w sytuacjach, które kończą się słabą komunikacją i niedopasowanymi oczekiwaniami.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/82730/discussion-on-answer-by-geoffrey-brent-i-slept-with-my-advisors-daughter-and-sh).
#3
+89
Nicole Hamilton
2018-09-02 03:49:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście powiedziałbym jej, żeby to zrobiła. Jest całkiem spora szansa, że ​​blefuje. Dzieci nie mówią swoim rodzicom, kiedy uprawiają seks. Jeśli dodatkowo jest, jak opisałeś, „urocza i gorąca”, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że jest tylko manipulantką niż zdesperowana, by mieć cię przy koszt.

Nawet jeśli nie blefuje i mówi tacie, to co z tego. Nie możesz zmienić przeszłości, to rzeczywiście fakt, że uprawiałeś z nią seks i nie widzę, jak twoja sytuacja poprawia się, gdy prewencyjnie „całujesz i mówisz”. Gdybyś spróbował najpierw udać się do swojego doradcy, co byś powiedział? „Cześć, profesorze! Zgadnij co? Uprawiałem seks z twoją córką, a teraz ona mnie szantażuje!” Jak to się skończy?

Spójrz na teorię gry problem: szantaż nie przynosi korzyści, chyba że szantażysta dostanie to, czego chce, bez przeprowadzenia groźby. To jednorazowa umowa. Gdy zagrożenie zostanie wykonane, przestaje być zagrożeniem, ponieważ informacje zostały ujawnione. Jeśli wie, że tak czy inaczej, nie uda jej się nawiązać związku i że jedyną rzeczą, która się stanie, jeśli spełni groźbę, jest to, że tata będzie wiedział, że uprawia seks, to niewiele się opłaci. Mówienie jej, żeby „poszła na to”, wyraźnie informuje ją, że zamierzasz zignorować zagrożenie i że nie dasz się zwieść.

To, czego bym nie zrobił, to eskalacji lub odzwierciedlenia złego zachowania. Jeśli uważasz, że odpowiedzialni dorośli nie nagrywają potajemnie, nie zbierają dowodów i szantażują ludzi, z którymi uprawiają seks, nie odpowiadaj na to, robiąc to samodzielnie. Zamiast tego po prostu zakończ związek i zakończ wszelki kontakt.

Ostatecznie nie możesz kontrolować tego, co mówi, ale możesz kontrolować to, co mówisz. Jeśli powie tacie, a on się z tobą skonfrontuje, wskażę, że uważasz swoje życie seksualne za bardzo prywatną sprawę, a nie coś, o czym dorośli rozmawiają z innymi. Wyraziłbym zdziwienie i rozczarowanie zachowaniem jego córki, ale poza tym odmówiłbym omawiania tej sprawy poza zaprzeczeniem fałszywym oskarżeniom.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/82731/discussion-on-answer-by-nicole-hamilton-i-slept-with-my-advisors-daughter-and-s).
Twoje podejście do teorii gier jest dobre, ale należy również wziąć pod uwagę teoretyczne możliwe korzyści, jeśli córka zdecyduje się fałszywie domagać się gwałtu.Ta sytuacja nie ma pozytywnych skutków dla PO.
@WetlabWalter Myślę, że nie ma.Każde wcześniejsze ujawnienie przyznaje, że uprawiałeś seks, co stanowi połowę tego, co musi zostać udowodnione w oskarżeniu o gwałt.
Przyznaje, że uprawiałeś seks (wbrew twojej woli).Kwalifikator zmienia równowagę.Jeśli twierdzi, że była młoda, pijana i wykorzystana przez współpracownika jej taty na uniwersytecie, miałbym * nadzieję *, że sprawy potoczyły się dość szybko.To nie jest taka sama interpretacja faktów jak PO, ale jest to poprawne.Wszystkie jego komentarze o nie uprawianiu seksu przez 2 lata, nieśmiałości i niezdolności do uwodzenia, to tylko jego opinie o sobie (podczas obrony swoich czynów).Szczerze mówiąc, gdyby OP mógł teraz zrobić coś, co zachęciłoby dziewczynę do wykluczenia gwałtu w przyszłości, na przykład pójść z nią na randkę.
Mówiąc prostym językiem, pomyślałem, że twoja odpowiedź była spektakularna, a twój punkt widzenia trafny.Jedyna rzecz, której być może nie brałaś pod uwagę, to fałszywe oskarżenie o gwałt.Myślę, że w dzisiejszych czasach mężczyźni są bardziej zdenerwowani niż kiedykolwiek wcześniej.Jeśli uda mu się to unieważnić, karty są na jego korzyść, ponieważ w przeciwnym razie prawdopodobnie stanąłbym po jej stronie, szczególnie po tym, jak dodał: „Jak pamiętam, miałem z nią bardzo mało interakcji.spotkania towarzyskie. To wszystko ”.Romantyczna naiwna dziewczyna, która również uprawia seks pierwszej nocy, jest tropem porno.
Dzieci nie mówią rodzicom, kiedy uprawiają seks?Bardzo często widziałem coś wręcz przeciwnego.Czy mógłbyś podać referencje?
#4
+28
BlindKungFuMaster
2018-09-04 16:56:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest więc dziewczyna. Ona jest słodka. Ona jest gorąca. Ona jest całkowicie w tobie. I chciałbyś się z nią umówić.

A dodatkowo jesteś kujonem, który zwykle ma trudności ze znalezieniem dziewczyny.

Niestety są dwa problemy: nie masz dużo czasu. To może bardzo źle zepsuć twoje relacje z doradcą.

Moje rozwiązanie byłoby następujące: Powiedz jej, że chciałbyś się z nią umówić. Ponieważ jest gorąca i urocza. Ale jesteś w stresującej sytuacji ze swoją tezą i to zadziała tylko wtedy, gdy zaakceptuje, że masz dla niej bardzo mało czasu. Następnie ustal datę.

Zanim wybierzesz się na randkę, musisz porozmawiać ze swoim doradcą. Powiedz mu, że jego córka zaprosiła cię na randkę. I masz nadzieję, że to dla niego w porządku. Jeśli odmówi, możesz do niej z tym wrócić i może powstrzymać jej złość, w końcu to wina jej ojca.

Ale najprawdopodobniej powie, że to nie problem. Wtedy przeważnie nie masz kłopotów. Nawet jeśli zerwiesz z nią po mniej więcej miesiącu, cała sytuacja nie będzie tak radioaktywna, jak byłaby, gdyby zaczęła teraz mówić ojcu kłamstwa lub półprawdy o tobie.

Teraz pozostałą Elephantką w pokoju jest to, że groziła ci i wysyłała ci „czarną pocztę”. To jest twoje wezwanie do osądu. Ale biorąc pod uwagę, że piszesz, że chciałbyś się z nią umówić, z daleka optymistycznie oceniam, że może to bardziej wyraz rozczarowania i namiętności pod wpływem chwili lub czegoś ... ;-)

Jeśli ocenisz ją jako naprawdę szaloną i okrutną i gotową zniszczyć twoje życie bezpodstawnymi oskarżeniami, nie słuchaj mojej rady. Idź i natychmiast porozmawiaj o niej ze swoim doradcą.

Jak powiedzieli inni, toksyczna osobowość, jaką rzekomo ma ta dziewczyna, prawdopodobnie nie jest najlepsza do długotrwałego związku, ale myślę, że odpowiedź BlindKungFuMonster może być najlepszym bandażem w krótkotrwałej sytuacji.Pamiętaj też, że 19-latki to nadal dzieci - często dość niedojrzałe emocjonalnie.Możliwe, że szantażowanie nie jest jej intencją - być może jest trochę załamana i czuje się „wykorzystana”, a to jest jej (źle zarządzana) natychmiastowa reakcja.Moja rada dla OP byłaby taka, aby poprosić ją, aby porozmawiała o tym za kilka dni, aby pozwolić którejkolwiek z tych natychmiastowych emocji "ostygnąć"
#5
+10
Buffy
2018-09-02 03:24:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładając, że jest pełnoletnia i nie masz problemu z prawem. Zakładając, że nie jesteś w kulturze, w której możesz zostać za to zabity, jedynym prawdziwym wyjściem jest samodzielna rozmowa ze swoim doradcą. Bolesne, ale prawdziwe. Pomieszałeś i być może będziesz musiał zapłacić karę. Ale każda inna opcja może skończyć się gorzej. Nie ma gwarancji, że twój związek będzie trwały - zakładam, że nie ma tutaj małżeństwa. Nie ma gwarancji, że nie powie swojemu ojcu, gdy z jakiegokolwiek powodu będzie z ciebie niezadowolona. Choć jest to bolesne, najlepszą osobą do przekazywania wiadomości jesteś ty sam.

I pamiętaj, że „on mnie uwiódł” NIE jest najgorszym zarzutem, jaki może wysunąć.

Ale bądź przygotowany na wszelkie konsekwencje.

Ale możliwe jest, że nie musisz wspominać o aspekcie fizycznym / seksualnym i najpierw przedstawiać go, kiedy „spotykasz się” z jego córką, zakładając, że chcesz kontynuować. Może sam nawiązać połączenie. Może ci powiedzieć, żebyś przestał. Może cię podrzucić jako radę.

Jeśli nie chcesz kontynuować związku, być może będziesz musiał wyrazić się bardziej wyraźnie lub nie. Ale wiadomość nadal jest lepsza od ciebie niż z jakiejkolwiek innej.


Ponieważ ta odpowiedź i inne moje uwagi tutaj były kontrowersyjne, pozwólcie mi wyjaśnić założenia, które poczyniłem, a których nie.

Po pierwsze, zakładam, że słyszałem tylko jedną stronę tego i osoba ma żywotny interes. Nie zakładam, że wiem wszystko.

Nie zakładam, żebym wiedział cokolwiek o doradcy lub jego związku z córką.

Nie zakładam, że znam stan umysłu 19-latki, czy jest racjonalna czy emocjonalna. Ludzie (mężczyźni i kobiety) w tym wieku mogą działać emocjonalnie.

Myślę, że prawdopodobieństwo, że młoda kobieta blefuje, wynosi od 0% do 100%. Nie mam sposobu, aby wiedzieć, gdzie umieścić marker i jestem ciekawy, że inni uważają to za dość nisko, nie znając żadnej z tych osób. Nie mogę ekstrapolować moich dzieci na sytuację tutaj i nie chciałbym spróbować. Na przykład wątpię, czy moja córka kogoś szantażowała, ale jestem prawie pewien, że nie blefuje.

Wiem, że zarzut „uwiedzenia” może być nieco poważny, ale zarzut gwałtu jest druzgocący i można go postawić niezależnie od tego, czy jest prawdziwy, czy fałszywy. W takim przypadku obalenie fałszywego zarzutu mogłoby być trudne lub niemożliwe.

Myślę, że włożenie głowy w piasek jako ofiary szantażu byłoby bardzo niebezpieczne. Wolałbym być przed tą historią niż za nią, podczas gdy stawiano zarzuty.

Nie, nie opisywałbym szczegółów mojemu doradcy bez nacisku. Nie przedstawiłbym tego tak, jak zrobił to OP w pytaniu (uprawiałem seks z twoją córką, a ona mnie szantażuje). To byłoby głupie i nie wiem, dlaczego zostało to zasugerowane.

Może nawet być (nie zakładamy tutaj), że tata dobrze zna swoją córkę i przewróciłby oczami, gdyby mu powiedziano. Ale oczywiście nie jest to wysoce prawdopodobne.

Oczywiście OP jest w stanie lepiej ocenić to wszystko i ma wiedzę, której my, zwykli komentatorzy, nie posiadamy. To do niego należy podjęcie racjonalnej decyzji o działaniu. Nadal zwracam uwagę na ogromne niebezpieczeństwo, że ktoś inny może kontrolować przekaz, a co za tym idzie, przyszłość. Szczególnie ktoś, kto jest tu oskarżany o szantaż.

Wreszcie, zakładam, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakończy się to źle. Jeśli młoda kobieta jest teraz niezadowolona z PO, będzie bardziej nieszczęśliwa, jeśli on na razie ulegnie szantażowi, ale zakończy go później. Biorąc pod uwagę, że sytuacja może być zła, osobiście szukałbym najmniej złego wyniku.

Wreszcie odpowiedź Geoffrey Brent jest wyraźnie bardziej wyrafinowana.

W ogóle nie zgadzam się z tą odpowiedzią.Opiekunem pracy magisterskiej OP jest jego * opiekun pracy magisterskiej *, a nie jego ksiądz czy życiowy coach lub ... Nie ma tu żadnego konfliktu interesów: oczywiście OP może współpracować ze swoim doradcą i mieć jakiekolwiek osobiste relacje z doradcądorosła córka.„Szantaż” opiera się na błędnym przekonaniu, że jest tu jakiś nieodłączny związek do wykorzystania.Opowiadanie swojemu promotorowi o swoim spotkaniu seksualnym jest kupowaniem błędu.
Czy to możliwe, że gdyby doradca wiedział o tym, co się stało, źle by to odebrał i zemściłby się na PO?Tak, oczywiście, że jest to * możliwe *.Jednak rozmowa z doradcą wyklucza możliwość nawiązania przez doradcę niewłaściwego połączenia dla pewności, że PO nawiązuje niewłaściwe połączenie.Może córka tak naprawdę wcale nie powie swojemu ojcu - jeśli PO powie jej wprost, uprzejmie i szczerze, żeby tego nie robiła, jest duża szansa, że tego nie zrobi.Może powie swojemu ojcu, a on nie wniesie tego do PO.
Uważam też, że aspekty ** twojej odpowiedzi ** nie rozróżniają wystarczająco mocno między życiem osobistym i zawodowym PO.Piszesz: „Spieprzyłeś i być może będziesz musiał zapłacić karę”.Jako student OP nie zrobił nic złego.Nie popełnił też czynu niezgodnego z prawem, który mógłby wpłynąć na jego życie zawodowe.Jego osobiste zachowanie nie było bez zarzutu, ale było to jego osobiste zachowanie.- Może cię podrzucić jako radę.Rezygnacja z rady spania z dorosłą córką to najgłupszy, najgorszy i najbardziej praktyczny powód, aby porzucić ucznia, jaki przychodzi mi do głowy.Wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne.
@PeteL.Clark, Chociaż uważam, że odpowiedź Geoffreya Brenta (https://academia.stackexchange.com/a/116240/75368) jest lepsza niż moja, nadal sugeruję, że samo założenie, że wszystko będzie dobrze, jest niezwykle niebezpieczne dla OP.Zauważ, że przeczytaliśmy tylko jedną interpretację wydarzeń i pochodzi ona od uczestnika, który może być stronniczy.Ale szantaż może stać się bardzo brzydki, a oskarżenia mogą być bardzo szkodliwe.Nie znamy natury oskarżeń, które można postawić, uczciwie lub nie.Ponieważ OP jest tutaj szantażującym „zakładnikiem”, po prostu sugeruję, aby podjął działanie, zamiast pozwolić, aby działania go kontrolowały.
Uważam, że to trochę zaciekawione, że odpowiedziałeś i zagłosowałeś za zamknięciem: spójrz na tę meta dyskusję: https://academia.meta.stackexchange.com/q/4077/20058
@MassimoOrtolano Chociaż uważam, że niektóre pytania na stronie nie są tutaj odpowiednie, myślę również, że OP ma _potrzebować_ porady.Nie wydaje mi się to wcale niekonsekwentne.Oczywiście nie wszystkie są tak „załadowane” jak ten.Głosowanie za zamknięciem to oświadczenie dotyczące tej witryny.Odpowiedź na pytanie jest próbą pomocy PO.Moim zdaniem ortogonalne.
@Buffy Nie ortogonalne, tak naprawdę, ponieważ odpowiedź uniemożliwia usunięcie pytania zamkniętego i daje wiadomość, że i tak odpowiadamy na pytania nie na temat.Rozumiem chęć bycia pomocnym, ale prawdopodobnie komentarz byłby lepszy, i tak pomógłby OP.Dobrze byłoby napisać swój punkt widzenia w odpowiedzi na meta pytanie.
#6
+10
mafu
2018-09-03 20:50:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pozwól, że ponownie przeczytam Twoje pytanie przez moje okulary do zmiany ekspertów :

Mam 25-letnią kobietę ze Stanów Zjednoczonych. W zeszłym tygodniu poszedłem na imprezę i wypiłem kilka piw. 19-letni syn mojego szefa poszedł za mną do domu. Nigdy wcześniej nie miałem z nim dużego kontaktu, ale nagle był na mnie i przez to, że byłem pijany, nie zastanawiałem się na tyle, by się oprzeć, i sypiałem z nim. Teraz szantażuje mnie, grożąc, że opowiem szefowi o nocy, jeśli nie wykonam jego rozkazów wbrew mojej woli.

Cóż, agresor, o którym właśnie czytałem, wygląda na całkiem kretyn. W dzisiejszych czasach niektórzy nawet nazwaliby to, co się stało, gwałt - ponieważ ktoś był zbyt pijany, aby w pełni się zgodzić (osobiście nie jest to dla mnie jasne).

Mam nadzieję, że z tego przykładu stanie się bardziej oczywiste, że nie jesteś winny . Pozbądź się przekonania, że ​​tylko ty jesteś odpowiedzialny za bałagan, w którym oboje wylądowaliście.

Mając to na uwadze, spróbuję rozbroić sytuację i porozmawiać z nią, jak radzili inni. Bądź miły i wyrozumiały i spróbuj znaleźć praktyczne rozwiązanie dla was obojga. Ale bądź też stanowczy w tym, że nie będziesz wykonywać jej rozkazów tylko ze względu na nią. Jak powiedziałeś, najpierw musisz przeżyć własne życie.

Jeśli ona odmówi, szkoda dla niej. Jeśli następnie podejmie problem, zgłoś się na policję.

Poza alkoholem nie jest to równoznaczne z obecną sytuacją.Nic w oryginalnym poście nie mówi: „nagle na mnie i ze względu na to, że byłem pijany, nie zastanawiałem się wystarczająco, by się oprzeć” OP mówi, że powiedziała mu, że się w nim podkochuje i spał z nią, ponieważ byłsamotny i myślał, że jest bardzo atrakcyjna, ale on nie chce związku.
@NoahSnyder Czy to nie gwarantuje tego?„Wypiłem kilka dodatkowych piw, a ona zaproponowała, że zabierze mnie do domu, a tam przeskoczyła nade mną i pocałowała mnie i nie mogłem się oprzeć” - reszta pytania brzmi tak, jakby OP racjonalizował to, co się z nim stało.
Nie jestem pewien, jak dobrze pytający jest zaznajomiony z angielskim (ja sam jestem tylko ESL) i ile myśli włożył w dobór słów.Ale sposób, w jaki można czytać jego opisy, można interpretować jako coś gorszego niż zwykły przymus.Z mojego punktu widzenia nie jest to jasne.--- Zdaję sobie sprawę, że ta odpowiedź nie odzwierciedla powszechnej opinii, ale naprawdę proszę o odwrócenie płci w historii i uczciwie rozważę reakcję w tym przypadku.OP cieszyłby się wtedy znacznie większym współczuciem.(Chociaż zgadzam się, że OP powinien był sobie z tym poradzić lepiej).
#7
+5
Amadeus-Reinstate-Monica
2018-09-04 16:10:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odmawiaj bycia zmuszanym i zaakceptuj konsekwencje. Uważam, że nie jest dobrym pomysłem angażowanie się w jakikolwiek związek, w którym partner próbuje Cię do czegoś zmusić, niezależnie od tego, do czego próbuje Cię „szantażować”.

Jeśli chce, związek ”, dokąd to prowadzi? Ciąża? Małżeństwo? Jak długo będziesz służył tej kobiecie? Resztę swojego życia?

Jak Nicole odpowiedziała wcześniej, nie sądzę, abyś powinien mówić o tym swojemu doktorowi; to jest także zmuszanie jej do zrobienia czegoś, czego nie chcesz.

Na twoim stanowisku odrzuciłbym jej żądania. Jeśli zagrozi, że powie ojcu, powiedziałbym: „To zależy od ciebie. Nie mogę pozwolić, żebyś mnie tym szantażował, to się nigdy nie skończy. Jeśli mu powiesz, będę cierpieć, akceptuję to”.

Jeśli chodzi o twojego doradcę (jestem doktorem), jeśli on się dowie, będziesz musiał zaufać jego uczciwości akademickiej. Pomimo faktu, że relacje doradca / doradca są często przyjacielskie, w końcu jest to relacja zawodowa i każde wykroczenie, które popełni w związku z tym incydentem, powinno zostać odłożone na bok przy podejmowaniu JAKICHKOLWIEK decyzji dotyczących twojego doktoratu i obrony. Niezastosowanie się do tego jest wykroczeniem akademickim. Nie wspomniałbym o tym konkretnie, on oczywiście powinien o tym wiedzieć. Jeśli podejmie jakąkolwiek karę w wyniku wiedzy, powiedziałbym: „Nie sądzę, żeby to, co się stało, miało coś wspólnego z moimi badaniami lub harmonogramem ukończenia studiów”.

Jest to również ważne dla doradcom, aby ukończyli studia, pomaga im to w karierze i szkodzi ich karierze, jeśli NIE ukończyli studiów. Uczelnia lubi zarabiać coś za swoje pieniądze, a wybicie nowych doktoratów jest jedną z tych rzeczy. Płacenie profesorowi i wspieranie ucznia przez 4 lata i zakończenie tego bez niczego nie jest czymś, co przełożeni twojego Doradcy nie będą lekceważyć, a wymówka, że ​​spałeś z jego córką, więc cię rzucił, nie jest powodem, dla którego zwykle by to zaakceptowali: nie ma to nic wspólnego z akademicką wartością twojej pracy!

Jeśli w końcu będziesz musiał opowiedzieć swoją wersję historii; Mówiłem: „Poszedłem na imprezę z przyjaciółmi. Za dużo wypiłem. Cindy była tam i zaczęła się ze mną spotykać, powiedziała, że ​​długo się we mnie podkochiwała, flirtowaliśmy i skończyliśmy razem w łóżku . To była zgoda. ”

Nie próbowałbym winić jej jako agresora, ani przyznać się, że ją„ uwiodłem ”, powiedziałbym, że to postępowało i oboje się na to zgodziliście.

#8
+2
Sentinel
2018-09-02 13:52:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie chcę, żeby czuł się zdradzony i że wykorzystałem jego córkę.

Niepokoi mnie trochę zamieszanie i konflikt w Twoim pytaniu. Wydaje się, że sugerujesz, że ją wykorzystałeś. Czy tak jest? Czy ty? Czy chodziło o to, że była na wpół pijana, a ty po prostu poszedłeś tam na przyjęcie, czy raczej była to raczej taka sytuacja, w której była trochę wstawiona i wyznała pewne wewnętrzne uczucia, które już miała, którymi podzielałeś się w tamtym czasie (o godz. najmniej). Dlaczego zakładasz, że ją wykorzystałeś, a nie odwrotnie?

Poza tymi problemami chciałbym umówić się z tą dziewczyną, która jest urocza i gorąca

Więc w czym problem? Szczerze mówiąc, oboje się lubicie, chyba że zostawiacie jakieś ważne informacje. Co tu się naprawdę dzieje?

Właściwie nie rozumiem, w czym jest problem. Ponownie, chyba że nie dasz nam pełnego obrazu, po prostu pójdę z nią, ciesz się tym, ale powiem jej, że ją lubisz, ale twój plan jest taki, aby w końcu wrócić do domu po ukończeniu studiów i martwisz się, że złamiesz jej serce w tym punkcie, a może ona też mogłaby rozważyć emigrację.

Myślę, że twój doradca nie ma się czym martwić. Jeśli sprawy się rozwijają, po prostu oboje powiedz mu, że w tej chwili jesteś chłopakiem / dziewczyną.

Nie widzisz żadnego problemu w nawiązaniu relacji z kimś, kto cię szantażuje?Naprawdę?
@NicoleHamilton: Nie grozi, że zamorduje jego rodzinę, „grozi” rozmową z ojcem.To nie jest duży szantaż.
@einpoklum Grozi zerwaniem relacji zawodowych, które ma z kimś, kto ma moc zepsuć mu karierę akademicką, co kosztuje go czas i pieniądze, a być może jego doktorat.To poważny szantaż.
Myślę, że ostateczne pytanie brzmi, czy naprawdę miała na myśli to, co powiedziała, czy tylko zagroziła temu, ponieważ była zła i zraniona.
@mb21 Tak, to jest ** niezwykle istotny punkt **!Miałem krótki romans z kobietą, która chciała mnie zmusić do związku, kiedy zdała sobie sprawę, że tego nie chcę.Mówiła różne rzeczy, żeby mnie zmusić, na przykład zwykłe rzeczy, takie jak „Zabiję się, jeśli mnie nie kochasz!”.Ale potem czułem, że mówiła to dość często.I w pewnym momencie moja intuicja zdecydowała: „To jeden raz za wiele”.Zadzwoniłem pod 911, policjant wziął ją w kajdanki, kiedy uciekła, była przywiązana do łóżka karetki.Podziękowali mi, kiedy odwiedziłem ją w szpitalu.Wiele się nauczyłem.
#9
+2
Ooker
2018-09-03 19:45:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o to, że w normalnych okolicznościach chciałbyś się z nią umówić, ostatecznym problemem jest, znowu, czego chcesz? Ponieważ nadal chcesz się z nią umówić, nawet jeśli (1) chcesz najpierw nadać priorytet swojej tezie, a (2) ona cię szantażuje, myślę, że postrzegasz tę czynność jako desperację, jak opisano w odpowiedzi @Geoffrey Brent i chcesz dać obojgu drugą szansę? Jeśli tak, proponuję, abyś przed ponownym wejściem w związek opowiedział jej o następujących kwestiach:

  1. „Ta teza jest naprawdę ważna dla mojego życia i muszę nadać jej wyższy priorytet niż Ciebie. to znaczy, że cię opuszczę, ale mam nadzieję, że to rozumiesz. Czy możesz to zaakceptować? ”
  2. „ To ostatni raz, kiedy możesz mi to zrobić. Czy możesz obiecać? ”

To da wam obojgu to, co najlepsze z obu światów. To również zmusi ją nie tylko do wzięcia odpowiedzialności, ale także zmusi Ciebie do wzięcia na siebie odpowiedzialności. Chcesz tego?

W każdym przypadku, w każdej sytuacji, spróbuj znaleźć inną perspektywę , której nie jesteś świadomy. Kiedy patrzymy na problem z innej perspektywy, możemy (1) być bardziej empatyczni dla innych i (2) bardziej racjonalnie podejmować decyzje.

Zalecane: Szantaż emocjonalny - Wikipedia

#10
  0
einpoklum
2018-09-04 16:56:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

tl; dr: Powiedz doradcy już teraz.

Masz kilka obaw, niekoniecznie w kolejności ich istotności:

  1. Reakcja doradcy (i niebezpieczeństwo doktorat)
  2. Twoje własne uczucia / zainteresowania związane z protozależnością z córką
  3. Uczucia / zainteresowania córki związane z protozależnością

Żadne z nich nie jest trywialną troską, ale powiedziałbym, że największym powodem strachu i niepokoju jest tutaj to, że wszyscy są ze sobą splątani, zawikłani , co sprawia, że ​​emocjonalnie trudno jest podejść do któregokolwiek z

Moja sugestia jest taka, aby wyodrębnić pierwszą z pozostałych dwóch, jednocześnie łagodząc ją lub całkowicie rozwiązując.

Twój doradca - jej ojciec - dowie się wcześniej czy później. W rzeczywistości jest wysoce prawdopodobne, że dowie się, zanim skończysz, i całkiem prawdopodobne, że dowie się wkrótce. O wiele byłoby lepiej, gdyby dowiedział się od ciebie niż od kogokolwiek innego. Poza tym, biorąc pod uwagę fakt, że było to legalne, zgodne z prawem (tak byś powiedział, a ona nie poskarżyła się ojcu, więc ci uwierzy) i nie dotyczyło niewłaściwego postępowania akademickiego - może być nieco zdenerwowany, ale absolutnie nie będzie na tyle zdenerwowany, by zranić twój doktorat . Twój związek może ucierpieć lub nie - ale to się stanie niezależnie od tego, jak powiedziałem - on się dowie.

Powiedz mu, że nie powiedziałeś mu do tej pory, ponieważ bałeś się, że będzie zły i to zrani twój związek, ale to był zły wybór dla ciebie, dla niego i dla jego córki. Jeśli zareaguje przychylnie, rozważ nawet poproszenie go o radę, jak poradzić sobie z faktem, że najprawdopodobniej wyjdziesz, a tym samym uwierz, że nie możesz utrzymywać związku z jego córką - coś, co może zrozumieć, nie.


PS - Jeśli chcesz rozważyć możliwość utrzymywania związku przynajmniej do momentu odejścia, córka może zechcieć powiedzieć o tym swojemu ojcu razem z tobą. Tak jest jeszcze lepiej, bo poczułby, że za jego plecami nic się nie dzieje. Zauważ, że może być co najmniej tak zdenerwowana tym, co postrzega jako tchórzostwo, jak faktem, że po wyjściu możesz nie być razem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...