Pytanie:
Uczennice przychodzące do biura w zbyt skąpych ubraniach
Koldito
2016-07-12 17:09:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

[ponieważ jest to potencjalnie istotne, jestem 37-letnim mężczyzną]

Pod koniec semestru wielu studentów przychodziło do moich godzin pracy, aby zadawać pytania o rzeczach, za które jestem odpowiedzialny. Wśród nich była niewielka liczba studentek, które pojawiły się w ubraniach, które moim zdaniem są nieodpowiednie na spotkanie z wykładowcą. Nie jestem pruderyjką (mam nadzieję), ale czuję, że coś jest nie tak, gdy 20-letni student chce porozmawiać o walidacji kursu z sąsiedniego uniwersytetu, a potem idzie i siada przede mną w krótkich spodenkach i bardzo prześwitująca koszulka (lub podkoszulek tak skąpy, że bez względu na wszystko widać połowę stanika, albo ... wybierz). Zanim ktoś powie cokolwiek na ten temat, tak, jest lato, ale nie jest tak ciepło (obecnie mamy niezłą średnią 20-25 C).

W Krótko mówiąc, jak mogę uprzejmie powiedzieć tym kobietom, że powinny dwa razy pomyśleć o pojawieniu się półnagich na spotkaniach z członkami kadry naukowej?

Pamiętaj, że nie sugeruję, że czuję się molestowany seksualnie ani nic takiego wzdłuż tych linii. Nie wdając się w szczegóły, jestem na tyle dorosła i szczęśliwie żonata, że ​​nie uważam już studentek za pociągające seksualnie. Szukam sposobu, aby powiedzieć im, że spotkania z osobami znajdującymi się wyżej w hierarchii mają ukryte standardy, w tym niektóre odnoszące się do tego, co możesz, a czego nie możesz nosić , co nie brzmi jak prymitywny przeformułowanie och, proszę, dlaczego nie zatuszujesz swojego brudnego [ocenzurowanego] .

Ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/42601/discussion-on-question-by-koldito-female-students-coming-to-office-hours-in-over) . Komentarze nie służą do dłuższej dyskusji i mam to na myśli; dalsze dyskusyjne komentarze zostaną po prostu usunięte, ponieważ nie mogę dwa razy przejść do czatu.
Powiązane: http://workplace.stackexchange.com/q/30533/31893
Trzynaście odpowiedzi:
#1
+181
Anko
2016-07-12 19:01:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy w Twojej instytucji obowiązuje strój ucznia?
Czy w Twojej okolicy obowiązują przepisy dotyczące zakazu obyczajów publicznych?

Jeśli ich strój również narusza, odmawiaj spotkań do czasu rozwiązania problemu.

W przeciwnym razie zignoruj ​​ich wygląd i postępuj jak zwykle.


Ich poczucie odpowiedniego ubioru wyraźnie różni się od twojego, ale podobnie jak poglądy polityczne lub religijne, takie zmysły są często osobiste i kulturowe. Z tego, co wiesz, bikini to jej ulubiony zestaw wygodnych ubrań. Bez jasno uzgodnionego zestawu reguł, do których można się odstąpić, takie opinie są bezproduktywne do podważania. Niech tak będzie.

Brzmiało jak i być może się mylę, ale może OP martwi się, że ujawniające się ubrania to coś więcej niż tylko wybór odzieży w danym dniu. Wygląda na to, że OP jest niewygodny z powodu możliwych insynuacji, które może próbować zastosować ujawniająca się odzież.
-1 Jeśli OP czuje się molestowany seksualnie, sugerowanie, by to zignorował, jest błędem. Możliwe też, że sukienka prowadzi do dalszych problemów.
Żeby było jasne, nie jest to kwestia molestowania seksualnego, dorozumianego lub nie. Na dobre lub na złe, już osiągnąłem wiek, w którym dziewczyny z college'u nigdzie nie były tak atrakcyjne seksualnie jak wtedy, gdy byłem chłopcem z college'u.
@SnakeDoc Tym bardziej, po prostu ignoruj ​​wszelkie insynuacje, o ile nie naruszają one kodeksu ubioru. Jeśli * wyraźnie * robią zaloty seksualne, * to * z pewnością uzasadniałoby działanie, ale jak dotąd nie widzę na to żadnych dowodów.
@StrongBad Poczucie molestowania seksualnego jest z pewnością problemem. Ale czyj to problem, to inna sprawa. Molestowanie seksualne jest prawdziwym problemem, a poczucie molestowania seksualnego * może * wskazywać na molestowanie, ale nie musi. Zwróć uwagę, że nie mówię, że zależy to od intencji lub czegoś podobnego, ale możesz nie wiedzieć, że jesteś molestowany seksualnie lub błędnie sądzisz, że jesteś molestowany. Opisane zachowanie jest bardzo powszechne w niektórych kampusach i zdecydowanie nie stanowi nękania.
@SnakeDoc To wymaga sprawdzenia faktów. Czy uczniowie ubierają się inaczej podczas wizyty w biurze PO? Albo kiedy odwiedzasz wydział męski, a nie żeński? Szczególnie jeśli w PO robi to kilku uczniów, byłoby zaskakujące - nie niemożliwe, ale zaskakujące - gdyby uczniowie próbowali coś zasugerować lub insynuować.
@cfr Nie jestem pewien, jak można by „sprawdzić fakt” w tej sytuacji. Biorąc pod uwagę, że OP powiedział, że to koniec semestru, co zwykle ma miejsce, gdy studenci zdają sobie sprawę, że ich oceny są w złym stanie i próbują różnego rodzaju oszustw, aby się uratować, wydawało się całkowicie prawdopodobne, że kilka studentek spróbowałoby przekonać OP, aby wyglądali bardziej przychylnie im. Byłoby rzeczywiście smutne, gdyby te uczennice czuły, że pokazanie swojego ciała jest jedynym sposobem na uzyskanie przyzwoitych ocen, ale tak się dzieje. Cieszę się, że OP nie czuje, że tak jest.
@SnakeDoc Rozmawianie ze współpracownikami nie wchodzi w grę? Chociaż jest możliwe, że studentki mogą zrobić to samo w przypadku żeńskich wykładowców z powodów, które sugerujesz, jest to naprawdę mało prawdopodobne. Odwiedzały mnie studentki w ubraniu podobnym do opisanego, zwłaszcza pod koniec semestru, i bardzo poważnie wątpię, czy uczniowie byli zmotywowani w sposób, który sugerujesz. Zwłaszcza, że ​​wielu z nich wywodziło się ze środowisk „pasa biblijnego” i było dość homofobicznych.
@cfr Co? OP to mężczyzna, niewiele starszy od swoich uczniów ... Nie mam pojęcia, o co ci chodzi.
@SnakeDoc Mężczyźni na wydziale często rozmawiają z kobietami. Zapytałeś, co mam na myśli, mówiąc o sprawdzaniu faktów. Zaproponowałem rozmowę z kolegami. Jeśli uczniowie noszą podobne ubrania podczas wizyty na wydziale żeńskim, sugeruje to mało prawdopodobną motywację. Chodzi mi o to, że brzmi to dla mnie całkiem normalnie w niektórych miejscach, których uczyłem, i poważnie wątpię, czy moje uczennice próbowały masować swoje oceny, nosząc odkrywcze ubrania podczas wizyty u mnie, biorąc pod uwagę, że wiele z nich było przerażonych pomysłem pociągu do osób tej samej płci.
@SnakeDoc Swoją drogą, 37 jest zdecydowanie starożytny, gdy masz 18 lub 20 lat;).
@cfr Pozytywnie starożytny czy wybitny i autorytatywny? ;-P Dziwniejsze rzeczy się wydarzyły ... Tak jak powiedziałem, cieszę się, że OP nie czuje, że tak było - ale wszyscy powinniśmy być ostrożni, ponieważ takie zachowanie rzeczywiście ma miejsce.
+1, ale prawdopodobnie powinieneś go zignorować, nawet jeśli narusza zasady lub prawa. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje studentka, jest jakiś starszy facet, który udziela jej błędnych, naładowanych seksualnie „lekcji życia” na temat tego, co zrobić z jej ciałem. To tylko ubrania i skóra: zrzuć to.
#2
+150
StrongBad
2016-07-12 21:11:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótko mówiąc, jak mogę grzecznie powiedzieć tym dziewczętom, że powinny dwa razy pomyśleć o pojawieniu się półnagich na spotkaniach z wykładowcami?

Przychodzi mi na myśl 4 sytuacje:

 1. Jeśli naruszają zasady dotyczące ubioru na uczelni, należy uprzejmie przypomnieć im o tych zasadach.

 2. Jeśli tak nie narusza polityki uniwersytetu, ale ich wygląd wywołuje u Ciebie molestowanie seksualne, powinieneś postępować zgodnie z procedurą obowiązującą na uczelni. Jeśli dress code zezwala na ubiór, który sprawia, że ​​czujesz się nękany, postępowałbym co do litery i nie mówiłbym nic bezpośrednio uczniom. Jeśli nie ma określonego ubioru, możesz uprzejmie wspomnieć, że ich wygląd sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo (lub możesz postępować zgodnie z procedurą).

 3. Jeśli nie naruszają one uniwersytetu polityki i nie czujesz się molestowany seksualnie, mówiąc, że cokolwiek jest dla nich niezamówioną radą. Chociaż uważam, że wykładowcy nie są nie na miejscu, jeśli chodzi o udzielanie studentom niezamówionych rad, należy to robić grzecznie i bez oceniania.

  Może coś w rodzaju:

  Często preferowane jest spotkanie z kimś w profesjonalnym stroju biznesowym, nawet jeśli nie jest to formalnie wymagane.

 4. Na koniec możesz chcieć udokumentuj problem z kimś z Twojego działu. W skrajnym przypadku miałem studentkę, która regularnie rozpinała bluzkę przed wejściem do mojego biura i zapinała ją po wyjściu. Zrobiłaby to natychmiast za moimi drzwiami i moim zdaniem. Prawdopodobnie kwalifikowało się to jako molestowanie seksualne, ale nie chciałem kontynuować. Powiedziałem jednak dyrektorowi szkoły i dyrektorowi nauczania (a także upewniłem się, że moje drzwi są zawsze otwarte), aby byli świadomi problemu na wypadek, gdyby kiedykolwiek złożyła skargę.

A więc opcja nr 3.
Spotkaj się poza biurem. Albo w kawiarni, na widoku publicznym. Naprawdę, jeśli ktoś rozpina bluzkę po przybyciu (i ponownie zapina ją po wyjściu), oznacza to kłopoty. Dobry posunięcie, żeby to udokumentować.
@Koldito Bądź * niezwykle * ostrożny z # 3. Chociaż możesz nie czuć się molestowana seksualnie, bardzo łatwo jest traktować komentarze na temat stroju ucznia jako molestowanie seksualne * ich * przez * ciebie *. Jeśli wybierzesz opcję nr 3, podkreśl „profesjonalizm” i trzymaj się z daleka od określeń typu „półnagi”. Zasadniczo nie mów niczego, co nie odnosi się również do faceta pojawiającego się w workowatym, poplamionym dresie. (Zarówno w szczegółach, jak i ogólnie). Uważaj także, którym studentom udzielasz niezamówionych porad. Niektórzy mogą to zaakceptować, ale inni będą bardziej skłonni do obrażania się.
-1: jeśli nie naruszają polityki uniwersytetu, _ to jest to_.
@CapeCode sugerujesz, że moje sugerowane sformułowanie nie jest wystarczająco bezpieczne?
Wydaje mi się, że będę szukał problemów tam, gdzie ich nie ma. Jak już wspomniano, o ile nie ma naruszenia oficjalnego dress code'u, to koniec.
@StrongBad Nie sądzę, że to twoje sformułowanie jest problemem. Chodzi o to, że PO wydaje się nieproporcjonalnie zaniepokojony kobietami. Może się zdarzyć, że tylko kobiety ubierają się swobodnie, ale myślę, że jest to mało prawdopodobne.
W szczególności wolałbym wysłać powyższe niezamówione porady pocztą elektroniczną, zamiast ogłaszać je na spotkaniu studenckim.
Zgadzam się z @R.M .; Rozmowa # 3 może bardzo szybko stać się niebezpieczna. Z łatwością mogę sobie wyobrazić, że dziewczyna w takiej sytuacji czuje się bardzo nieswojo. Wyobraź sobie, że jestem nią: więc nie złamałem żadnych zasad, a teraz ten starszy, żonaty mężczyzna, który ma władzę nad oceną z kursu, mówi mi, że zwraca uwagę na to, jak się ubieram?
Jeśli @Koldito naprawdę chce skorzystać z opcji 3, oto jak to zrobić. Nie ma nic do powiedzenia obecnym studentom. Jeśli jest to instytucja w Ameryce Północnej (lub gdzieś z podobnym systemem), dodaj odpowiednie stwierdzenie do wszystkich programów nauczania. Wyjaśnij to z kimś na odpowiednim stanowisku w swoim dziale, chyba że jesteś tą osobą, w takim przypadku wyjaśnij to swoim krzesłem. Jeśli uczniowie naruszają zasady, potrzebujesz spójnej odpowiedzi, niezależnie od konkretnego sposobu, w jaki ją naruszają. Osobiście uważam, że to, co opisujesz, jest całkiem normalne, ale wyraźnie ci to przeszkadza.
Wydaje mi się, że jest to naprawdę dobra odpowiedź w teorii, ale taka, która prawie na pewno nie doprowadzi do osiągnięcia celów PO i istnieje duże prawdopodobieństwo, że spowoduje mu _ znaczące_ problemy. Najlepszy przypadek, myśli student „oh hmm”. Ale istnieje wiele najgorszych przypadków lub problemów, które mogą z tego wyniknąć, z których żaden nie jest trywialny dla pomyślnej nawigacji PO.
@MassimoOrtolano, nie bądź głupi. Pomysł, że jeśli coś nie jest sprzeczne z oficjalnymi zasadami, to jest bezproblemowy, jest dość głupi.
@goblin Generalnie tak, ale w tym kontekście? Jeden drobny błąd i OP może stanąć w obliczu przypadku molestowania seksualnego. Obawiam się, że społeczeństwo jest o wiele mniej przychylne punktowi widzenia PO, chyba że zostaną złamane oficjalne zasady.
@goblin Nie jestem głupi: w tym kontekście jestem cholernie poważny.
@goblin Pomysł, że możemy zastąpić problem „czymś” i zastosować uogólnienia, jest głupi. Na tym czymś, to powinien być koniec.
Przeczytałem wszystkie twoje komentarze i zastanawiam się, czy nie jest to wyolbrzymione. Wyobraź sobie, że nowy tryb nadchodzi z butami wypełnionymi psimi kupami, czy byłby odpowiedni? We Francji jest takie powiedzenie: * La liberté des uns s'arrête là où commence celle des autres. * (Tłumaczenie brzmiałoby tak: musisz ograniczyć swoją wolność we wspólnocie, np. Wszystko nie jest możliwe, w przeciwnym razie stanie się nadużycie ze strony niektórych). Przeczytaj to pytanie, a zwłaszcza pierwszą odpowiedź-> http://workplace.stackexchange.com/questions/67475/offensive-bumper-sticker-on-car
Oczywiście, gdy jest to wyraźnie określone w ten sposób, nie jest to zbyt przekonujące. Można by powiedzieć: „ach! Ale jest całkiem możliwe, że Massimo próbował przedstawić bardziej zniuansowany argument”. No cóż, zgadzam się: ale jeśli tak, to naprawdę na nim spoczywa ciężar sprecyzowania tego, czym jest ten argument; ponieważ oczywiście nie działa tutaj zwykła metoda zgadywania. Nie czytam w myślach ani nikt inny.
Nie zgadzam się z odpowiedzią. Odpowiedź zapomniała / zignorowała przypadek OP, który czuł, że jest to niewłaściwe i nie ma szacunku, aby przychodzić do jego biura w stroju na plażę. Jeśli facet przyjdzie do mojego biura bez koszuli, gdy jest na plaży, powiem mu to samo.
@AndyK Amerykanie zawsze wysadzają rzeczy nieproporcjonalnie, ponieważ tak łatwo jest pozywać i zbierać pieniądze. W tym przypadku mogę sobie wyobrazić kobietę ubierającą się nieodpowiednio, lekko z nadzieją, że pomoże jej to uzyskać wyższą ocenę, a jeśli nauczyciel będzie ją bezskutecznie skrytykować, będzie udawała obrazę, pozwie uniwersytet / nauczyciela i w zasadzie ujdzie na sucho, potencjalnie niszcząc życie nauczyciela, jeśli jest wystarczająco przebiegła. Więc tak, lepiej bądź bardzo ostrożny.
„Rozpinaj jej bluzkę przed wejściem do biura i zapnij ją po wyjściu” - rozumiem, że nie był to ostry komentarz dotyczący ustawienia termostatu zbyt wysoko?
@Dilworth:, jeśli idą na wykłady, do bibliotek i kawiarni ubrani w ten sposób, to nie są „ubrani na plażę”. Są ubrani tak, jak zwykle i jest ich „grupa”. Ty i Koldito możecie nie * lubić *, że niektórzy ludzie ubierają się w ten sposób normalnie i mogliby chcieć zmienić sposób ubierania się w twoich biurach, ale mimo to niewłaściwe jest opisywanie ich normalnej odzieży jako stroju plażowego, po prostu na tej podstawie, że osobiście ubierałbyś się tylko w ten sposób na plaży.
@AndyK: połowa gry w argumentowaniu tych przypadków polega na podjęciu decyzji, jaką skrajną analogię chcesz narysować. Tak, jeśli styl byłby psią kupą, prawdopodobnie spotkałby się z natychmiastowym oporem ze strony poszczególnych członków wydziału iw krótkim czasie zostałby formalnie zakazany. Jeśli więc wybierzesz tę skrajną analogię, uzasadnisz prawo członka wydziału do kontrolowania ubioru. Ale co by było, gdyby kobiety nosiły spodnie, a jakiś wykładowca zażądał, aby wszystkie kobiety nosiły spódnice lub sukienki na jego spotkania? W ten sposób uzasadniamy prawo uczniów do wybierania własnych ubrań, a nawet wychodzenia z domu.
@Steve Jessop, nie zgadzam się. Istnieje standardowy strój na plażę i do innych miejsc, takich jak biblioteki i uniwersytety. Są to do pewnego stopnia kwestie zdefiniowane obiektywnie. To nie ja coś nie lubię; to norma określa, które ubrania są odpowiednie do danej czynności. Jeśli ci studenci idą do biblioteki na wykłady w minimalnym ubraniu, to również nie jest w porządku, a osoba odpowiedzialna powinna ich o tym poinformować. W tym przypadku osobą odpowiedzialną jest wydział zajmujący urząd, więc to on powinien ich o tym informować.
Odrzucam również patologiczny strach, który wyrażają niektórzy komentatorzy. Jeśli ktoś uważa, że ​​była molestowana seksualnie, a ja myślę inaczej, nie zamierzam cenzurować swoich słów. Wszyscy (miejmy nadzieję) mamy wolność słowa i powinniśmy z niej korzystać w przypadkach, gdy jesteśmy * pewni *, że to, co mówimy, jest w dobrej wierze i jest uzasadnione. Proszenie o odpowiednie ubranie jest z pewnością uzasadnione i jeśli ktoś na to narzeknie, z chęcią się bronię.
@Dilworth:, ale jak można ocenić, że to nie oni mają rację co do normy, a ty się mylisz? Jak duża może być ta „kupa”, zanim przyznasz, że mieści się w granicach normy? 5% studentów? 100%? Nie jest „obiektywne” jedynie stwierdzenie swojej opinii jako faktu. Żaden z „szortów booty”, „prześwitujących t-shirtów” ani „podkoszulków na ramiączkach” nie wydaje mi się specjalnie zorientowany na plażę, więc myślę, że należy trochę bardziej uważać, zanim zdecyduję, że wszyscy są ubrani na plażę a nie w życiu codziennym. Jeśli mają przy sobie również deskę surfingową, to na pewno jest to nieodpowiednie na telefon do biura ;-)
W każdym razie, powodem, dla którego odpowiedź StrongBada jest poprawna, mówiąc o zasadach ubioru na uniwersytecie, jest to, że polityka całej instytucji jest lepszym miejscem do poszukiwania lokalnej normy, która ma zastosowanie do tej instytucji, niż osobiste odczucia dotyczące szortów. Jeśli nie możesz zakazać lub w inny sposób odrzucać spodenek zgodnie z polityką, to prawdopodobnie dlatego, że twoje preferencje * nie * są zgodne z normą, a spodenki są zgodne: wtedy nie jest rozsądne, aby każdy członek personelu wymyślał własny kod ubioru dla ich biura.
Cześć @SteveJessop Zgadzam się z Dilworthem i jakoś zgadzam się z tobą. Jednak poza faktem ubioru, czy powinniśmy postrzegać szkołę, studia licencjackie lub magisterskie jako zwykłą szkołę, czy raczej portal do świata pracy? Wybacz mi, nie jestem Amerykaninem, ale cóż, zdarza się to mojemu przyjacielowi, który jest Amerykaninem. Ukończył szkołę średnią na swoim uniwersytecie, ale był obrzydliwy (już nie, a wkrótce dowiesz się, dlaczego), typem faceta, który pierdził w środku kursu i śmiał się z nauczycielem / profesorem. Profesor by się pośmiał 1/2
z nim i jego kolegami z klasy, mój kolega skończył studia, podjął pracę w czołowej firmie inwestycyjnej i ma własne biuro. Był panem ... Pokazywał nam zdjęcia swojego biura. Pewnego dnia pierdnął w biurze ... problem: wszedł jeden starszy wiceprezes ... Zgadnij, co: został zwolniony na miejscu. Oczywiście nikogo nie skrzywdził, nie było kodu zakazującego pierdzenia i nikt nie powinien mówić, że starszy wiceprezes go wyrzuci, ale tak się dzieje. Uniwersyteckie / techniczne U / reszta uczelni wyższych jest tylko bramą do dorosłego życia z jego ukrytymi zasadami. Moje 2 centy;) 2/2
@AndyK: no cóż, uniwersytet powinien rzeczywiście uczyć pewnych rzeczy o świecie pracy, ale nie musi tego robić poprzez precyzyjną symulację. Spodziewam się, że twój kolega musiał nosić garnitur do pracy, nie oznacza to, że studenci powinni nosić garnitury na wykłady. Możesz uczyć, że różni ludzie oczekują pewnych rzeczy, nie możesz żądać tego samego, czego oczekuje ich przyszły szef. Więc jeśli dzieci * nie mają * pojęcia *, że ubrania mają znaczenie, może to być dobra okazja na „moment do nauki”, podczas gdy jeśli wiedzą, że ubrania mają znaczenie, ale ubierają się na studia, ponieważ uniwersytet na to pozwala, to w porządku.
@MassimoOrtolano Muszę się nie zgodzić z twoim stwierdzeniem - wydawałoby się to podobne do starego powiedzenia z dzieciństwa „Czy ja cię wkurzam? Nie dotykam cię!”.Jest wiele rzeczy, które są odradzane, ale niezupełnie sprzeczne z zasadami, a świat potrzebuje bardziej zdroworozsądkowych wytycznych i mniej biurokracji.
@corsiKa W rzeczywistości mój zdrowy rozsądek podpowiada mi, że w 2017 roku jest to problem OP, a nie studenta.
@svavil: „W szczególności wolałbym wysłać powyższe niezamówione porady pocztą elektroniczną, zamiast ogłaszać je na spotkaniu studenckim”.- jedną rzeczą jest zauważanie i komentowanie czyichś ubrań, gdy są przed tobą.Robienie tego w późniejszym czasie sprawia, że cała sprawa staje się znacznie bardziej przerażająca IMHO.
#3
+78
Evans
2016-07-16 09:14:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja sugestia jest taka, aby nie robić nic i nie mówić nic w tym określeniu, aby uniknąć ryzyka, na które wskazują inni, zwłaszcza że mówisz, że nie czujesz się nękany ani niekomfortowy.

Jednak w następnym semestrze proponuję zrobić to, co kazałem zrobić profesorowi: dodać sekcję „Profesjonalizm” do programu nauczania i wykładu proceduralnego pierwszego dnia . Nadal musisz być ostrożny na niektóre ze sposobów, które wskazali inni: upewnij się, że oprawisz wszystko wokół profesjonalizmu i przygotowania ich do pracy, używaj stonowanego języka, który dotyczy nieprofesjonalnego stroju dla obu płci, a jeśli cytujesz przykłady, podaj jeden mężczyźni i kobiety. Ponadto, i to jest kluczowe, uwzględnij inne niepowiązane przykłady rzeczy, które muszą wiedzieć, aby się zachować, na przykład jak profesjonalnie wysłać e-mail do profesora (o tym mówił mój profesor. Nudne dla mnie, ale Jestem pewien, że niektórzy ludzie w klasie tego potrzebowali). Nie zapomnij dodać czegoś o tym, jak dostosowywanie się (dla uspokajających celów retorycznych do dodawania „arbitralnych”) zasad dotyczących stroju zawodowego może być tylko obręczą do przeskoczenia, ale jest to społecznie znaczący sposób wyrażania powagi i szacunku. Ogólnie uważaj na ton. Przedmowa i zakończ coś w stylu „większość z was prawdopodobnie tego nie potrzebuje, ale niektórzy uczniowie nie otrzymują w liceum przygotowania, którego potrzebują, aby zachowywać się w prawdziwym świecie, yada yada yada ...”

Jest wiele korzyści z tego planu

 1. Daje on możliwość przekazania uczniom naprawdę przydatnych informacji, które powinni znać w środowisku biznesowym.
 2. Chroni Cię przed niezrozumieniem lub złośliwym atakiem
 3. Osiąga Twój cel lub
 4. Sprawia, że ​​jeśli coś powiesz, mniej rozsądne będzie twierdzenie, że przekraczasz lub jesteś uciążliwy, ponieważ wcześniej wyraziłeś swoje oczekiwania
 5. Daje ci możliwość ustalenia oczekiwań, które sprawią, że termin będzie płynniejszy i przyjemniejszy

Cóż, to moje dwa centy. Mam nadzieję, że to pomoże.

Edytuj dotyczące rozwiązania problemu ten termin (ostrzeżenie, nieco abstrakcyjny)

Jako ktoś w komentarzach wskazał, możesz wysłać masową wiadomość e-mail adresującą całą klasę. Moje zaniepokojenie sprowadza się do tego, co uważam za kluczową różnicę w profesjonalnym reagowaniu na ten scenariusz, a także stanowi okazję do udzielenia odpowiedzi na niektóre krytyki samego pytania, zrównane z innymi odpowiedziami.

Jak wielu zwrócili uwagę, że istnieje różnica między profesjonalizmem a pruderią. To rozróżnienie nie jest tym samym, co przeszkadza Ci zachowanie uczniów (jakiegokolwiek rodzaju). To są różne aspekty problemu. Ubiór jest społecznie zakorzenioną metodą komunikacji, więc mówienie, że powinieneś jedynie zachować swoje opinie dla siebie, nie jest pomocne. Zasady ubioru upraszczają dynamikę, ale nigdy nie są w pełni skuteczne. Podsumowując, oznacza to, że profesjonalne reagowanie na scenariusze dotyczące profesjonalizmu zachowań uczniów musi uwzględniać zinstytucjonalizowane normy (takie jak zasady dotyczące ubioru), kontekst (na przykład stosunek do uczniów, a także czas), a także osobiste oceny.

Ten ostatni jest jednak trudny i na tym polega cienka linia. Przede wszystkim jest to nieuniknione, ponieważ jesteśmy stworzeniami osadzonymi społecznie. Stwierdzenie, że nie jest to nieuniknione, mówiąc, że to tylko opinia lub , że istnieje absolutnie obiektywna odpowiedź, zarówno prowadząca do arbitralności, jak i abstrakcyjnej koncepcji tego, co to znaczy być człowiekiem, co zaprzecza prawdziwemu charakterowi bycia istotą społeczną, na którą wpływają normy i które oddziałują. Jest to również problematyczne (tj. Ryzyko bycia pruderyjnym). Jest to jednak zbyt filozoficzne, więc pozwól mi być konkretnym: nie należy być nieszczerym, po prostu narzucając uczniom to, co chciałbyś, ale starając się być dla nich pomocnym. Nawet jeśli w głębi duszy jesteś nieszczery, postępowanie w ten sposób byłoby nieprofesjonalne, więc musisz uwzględnić różne inne rady, jak profesjonalnie zachowywać się jako uczeń, w sposób wystarczająco niekonfrontacyjny, niereaktywny i wystarczająco uczciwy, aby faktycznie pomagaj swoim uczniom, a nie po prostu zmuszaj ich do dostosowania się.

Ostatecznie oznacza to, że mówisz o uczniach, a nie o sobie (nawet jeśli w głębi duszy jesteś samolubny). Oznacza to, że nie należy być reakcyjnym ani sprawiać, że uczniowie czują się wyróżnieni. To znaczy, że nie możesz tego zrobić w tym semestrze. Zbyt reakcyjne byłoby powodowanie, że ci uczniowie byliby świadomi swojego wyglądu i ostatecznie uczyniłoby to o tobie, co jest moralnie potępione, nieprzydatne dla uczniów (nie będę się o to spierać, ale zaufaj mi) i (co ważne skoro o to pytano w kontekście akademickim), nieprofesjonalne. Żadne roszczenia do obiektywizmu nie zapobiegłyby temu właśnie ze względu na jego społeczną naturę.

W związku z tym powtarzam, nie rób nic w tym semestrze, dołączaj sekcję dotyczącą profesjonalizmu w następnym semestrze i staraj się jak najlepiej wykorzystać ją, aby faktycznie pomóc swoim uczniom. Przynajmniej w moim lokalnym liceum niedostatecznie przygotowuje swoich uczniów i naprawdę możesz być jedyną osobą, która kiedykolwiek wyjaśni tym uczniom, że masz szanować ich w e-mailu lub wyłączyć telefon przed pójściem na spotkanie z swojego przełożonego i tak, noś neutralną seksualnie odzież w środowisku zawodowym.

To. To jedyne konstruktywne podejście.
To logiczny i właściwy sposób rozwiązania problemu.
+1, ale dlaczego nie może po prostu wysłać e-maila do całej klasy z informacją o stroju zawodowym * w tym * semestrze? Nie jest tak, że jedyną opcją jest rozmowa z nimi indywidualnie lub rozmowa z całą klasą w następnym semestrze. W przeciwnym razie fantastyczna odpowiedź.
Problem z tą odpowiedzią polega na tym, że zasadniczo akceptuje ona założenie, że uczniowie robią coś złego i spadają poniżej „standardu”, do którego powinni dojść. Celem zasad, takich jak dress code, jest ustalenie z góry zgody na oczekiwania, tak aby ktoś mógł ich przestrzegać i mieć pewność, że będzie wolny od krytyki opartej na czyimś zrozumieniu tego, co jest dopuszczalne. Należy również zauważyć, że większość studentów, w tym i prawdopodobnie w szczególności kobiety, jest bardzo świadoma stroju odpowiedniego do kontekstu, więc ten wykład o profesjonalizmie prawdopodobnie byłby protekcjonalny.
Phil H, masz rację, że jest przesłanka do odpowiedzi, ale nie jest ona tak nikczemna, jak się wydaje. Jest to raczej tylko przesłanka pytania, na które odpowiadałem, a nie krytyka. Nie będąc w pokoju, kiedy te dziewczyny przychodzą, aby zobaczyć profesora zadającego pytanie, zastrzegam sobie wyroki, czy ten konkretny przypadek jest prawdziwym problemem. Niezależnie od tego, czy jest to problem (i możesz być zaskoczony, jak często uczniowie nie są tego świadomi), uważam, że moja rada zadziała. Co do tego, że może być protekcjonalny, to kwestia tonu, do którego się odniosłem.
Cokolwiek zrobisz, pokażesz to przewodniczącemu departamentu, poproś ich, aby to najpierw zatwierdzili. W ten sposób masz prawną rezerwę. Na większości uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych profesor po prostu nie jest miejscem, w którym udziela się przydatnych informacji na temat ubioru. Chyba że jest to klasa, w której jest to istotne. Jeśli jest to na przykład matematyka, nie ma to znaczenia.
#4
+52
Steve Jessop
2016-07-15 23:13:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pruderyjny (mam nadzieję)

Bycie dumnym nie jest stanem binarnym. Ich wybór ubrań sprawia, że ​​czujesz się trochę nieswojo: nie postrzegasz ich jako osób seksualnych, ale postrzegasz je jako „półnagie” i czujesz, że „coś jest nie tak”.

W porównaniu z oni i ich rówieśnicy, właściwie jesteś trochę pruderyjny. Nie powinno być wstydu w przyznaniu się do tego przed sobą lub rozważeniu, że twoje uczucia są tym, z czym ty możesz sobie bezpośrednio poradzić. Nie chcesz widzieć tych kobiet półnagich. To całkiem rozsądna preferencja, ale niekoniecznie taka, którą powinieneś wymagać od kogoś innego, aby zadał sobie dodatkowe trudu.

Mówisz, że spotkania z przełożonymi mają domniemane standardy. To zdecydowanie sugeruje, że żaden z tych standardów nie jest wyraźny , co oznacza, że ​​nie ma zasad dotyczących ubioru ani innego konkretnego wyrażenia standardów, o których mówisz, i nikt inny nie powiedział im, że godziny otwarcia należy uznać za nieco formalne spotkanie. Krótko mówiąc, żeglujesz tutaj na własnych przeczuciach, co jest niebezpiecznym sposobem na to, aby ingerować w sposób ubierania się innych członków dużej instytucji.

Twoje uczucia mogą, ale nie muszą, być zgodne z przeczuciami reszty wykładowców, ale wyraźnie nie są one zgodne z przeczuciami twoich uczniów, którzy uważają, że nie powinni ubierać się na godziny pracy . Porozmawiaj więc o stroju studenta z innymi członkami wydziału i swoimi przełożonymi oraz z każdym, kto jest bezpośrednio odpowiedzialny za zachowanie studentów. Pamiętaj, aby podczas rozmowy z przełożonymi ubierać się w porównaniu ze zwykłymi ubraniami, ponieważ są one zawsze tak wspaniałe. W razie wątpliwości formalny strój wieczorowy jest zawsze ceniony w gabinecie dziekana lub wyższym ;-) Jeśli istnieje ogólne wrażenie, że sprawy zaszły za daleko, instytucja powinna działać konsekwentnie , sugerując lub żądając pewien standard ubierania się w dowolnych godzinach pracy, nie tylko w Twojej.

Powinienem dodać, że zakładam, że te spotkania z Tobą nie są czymś, do czego przygotowują się jako formalne wydarzenie: postrzegają to jako wpadanie do Ciebie w godzinach pracy, jako część ich dnia. Jeśli więc udzielisz im rady, którą kusisz, aby im udzielić „spotkań z przełożonymi”, będą jak turyści odwiedzający słynny kościół. Mają ubrania, które noszą normalnie dla wygody lub stylu, lub jakkolwiek decydują, w co się ubrać, mają przykrywkę, którą noszą w torbie, którą mogą założyć, kiedy cię odwiedzają, ponieważ masz inne standardy niż reszta ich dnia. Więc tak, byłoby to pruderyjne i osobliwe dla tych, którzy nie zgadzają się z twoimi standardami, nie da się tego uniknąć.

Jeśli uważasz, że spotkania z tobą są formalnym wydarzeniem, a nie jednym przystankiem w środku ich typowego dnia, zdecydowanie doradzaj pewien poziom stroju biznesowego. Uczęszczałem na uniwersytet, na którym obowiązują ścisłe zasady dotyczące ubioru na egzaminach i wiwach. Dosłownie nie pozwolono by mi uczestniczyć w takich „spotkaniach” z przełożonymi, gdyby nie muszka. Wiem więc, jak skrajnie mogą wyglądać akademickie zasady ubioru, a jeśli jest jakiś standard, to dobrze: ludzie muszą się z nim spotkać lub lobbować, żeby go zmienić, albo wyjść. Ale to działa w obie strony: jeśli istnieje norma dotycząca tego, jak uczniowie wolno się ubierać, a to jest w jego obrębie, to ty musisz to zaakceptować lub lobbować, aby to zmienić lub wyjdź. Nie mów im, że ich wybrane ubrania są nieodpowiednie, jeśli okaże się, że „oficjalnym” poglądem uniwersytetu jest to, że są one do przyjęcia i że nie należy traktować godzin pracy jako formalnego spotkania.

unikaj oskarżeń (i, jeśli o to chodzi, unikaj faktycznego okazywania) dyskryminacji ze względu na płeć, prawdopodobnie powinieneś sprzeciwić się podartym dżinsom, luźnym spodenkom, koszulkom piłkarskim i innej odzieży nieodpowiedniej do sytuacji półformalnych, tak samo jak sprzeciwiasz się stanikom seans. Ponieważ jeśli twoim standardem jest liczba cali kwadratowych kobiecej skóry na wystawie, przepraszam, pokazujesz swój wiek i trochę pruderii. Wiem o tym, ponieważ jestem w tym samym wieku co ty i nieustannie zadziwia mnie moda, przez którą przechodzą młodzi ludzie. Mężczyzna czy kobieta i czy ubrania są odsłaniające, czy nie, przyznaję się, że jestem oszołomiony!

Tak, +1. OP nie rozumie, co to znaczy być pruderyjnym ...
To doskonała odpowiedź.
To znaczy, czy czujesz się dobrze, gdy twoi uczniowie są * całkowicie * nagi wokół ciebie? Jeśli tak, to daję spokój. Ale jeśli nie, to czy ma sens nazywanie cię z tego powodu dumnym? W którym momencie staje się to kwestią przyzwoitości publicznej ze strony innych ludzi, a nie roztropności z Twojej strony? A jeśli twój standard jest niższy niż PO, to dlaczego uważasz, że twój standard jest właściwy, a PO jest pruderyjny? Strój zawodowy jest na ogół mniej nagi, więc dlaczego uważasz, że jest trochę pruderyjny, zamiast być trochę zboczonym (lub jakikolwiek jest antonim)?
@Mehrdad: Powtarzam: „Bycie prudą nie jest stanem binarnym”, ale piszesz tak, jakby tak było. Właściwie nie jestem nauczycielem akademickim, ale jeśli moi studenci zwykle żyli nago, ale czułem się nieswojo do tego stopnia, że ​​nie chciałem ich nago w moim biurze, to tak, * w stosunku do nich * byłbym nieco pruderyjny . Strój zawodowy stara się wskazać na tej osi punkt, o którym wszyscy wiedzą, co jest w porządku, pod warunkiem, że wszyscy zgodzą się, że podczas wizyty na wydziale wymagany jest strój profesjonalny. Nie jestem przekonany, że jest na uniwersytecie pytającego, inaczej nie musiałby nas pytać.
I to samo dotyczy odwrotnego kierunku: jeśli pojawia się jakiś nowy pytający, który szczerze wierzy, że kobiety powinny zakrywać włosy, to czy jest pruderyjny, czy my jesteśmy „perwersyjni”? Obaj, oczywiście, jest dla mnie pruderyjnym krewnym, a ja jestem w stosunku do niego perwersyjnym. Próba podzielenia świata na „prudes” i „non-prudes” nie ma sensu i nie ma żadnego znaczenia. Powiedzenie, że OP jest pruderyjny w stosunku do swoich uczniów, * nie * oznacza, że ​​jego standard jest błędny, a ja nie próbuję w tej odpowiedzi zdefiniować żadnego absolutnie poprawnego standardu. Musi szukać wskazówek w standardach swojej instytucji.
FWIW Wolałbym „liberalny” lub „wyluzowany” jako antonim od „pruderyjnego”, ale nie sądzę, aby etykieta miała wpływ na podstawową analizę tego, co się tutaj dzieje, tj. Mówimy o spektrum różnych oczekiwań społecznych i jak sobie z tym poradzić. Więc w porządku, „perwersyjny” :-) Wynik * nie * zależy od tego, czy pytający „jest pruderyjny”, zgodnie z pewną dychotomią, i próbuję odciągnąć go od tej błędnej ścieżki, * nie * zaklasyfikować go po pruderyjnej stronie tej samej tzw. dychotomii obiektywnej, której istnienie odrzucam ;-)
@SteveJessop: Ostatecznie mam problem z tonem Twojej odpowiedzi. Twoja odpowiedź (podobnie jak większość ludzi, których widziałem w SE, ilekroć temat jest drażliwy, a odpowiedź może zostać odrzucona, jeśli pójdzie „zła”) brzmi tak, jakbyś sądził, że to OP źle ocenia sytuację. Ale wydaje mi się całkiem możliwe, że PO jest poprawny i że ci uczniowie SĄ poza kolejnością w porównaniu z innymi studentami, nawet jeśli są objęci kodem ubioru - oczywiście, OP nie przeszkadza * wszystkim * uczniom , tylko kilka z nich, więc zapewne widzi gdzieś różnicę ...
... jest to podobne do tego, w jaki (mam nadzieję) nie uważasz, że należy pokazywać się bez koszuli przed oknem gabinetu profesora, mimo że prawdopodobnie jest to objęte kodeksem ubioru (zwłaszcza jeśli jest zwrócone na ulicę, w takim przypadku szkolny strój może nawet nie obowiązywać). tj. tylko dlatego, że jest to w kodzie, który nie czyni go odpowiednim, podczas gdy ton niektórych twoich odpowiedzi sugeruje, że tak.
Nie jestem pewien, do czego zmierzasz na przykładzie okna: najprawdopodobniej niewłaściwe jest wychodzenie za czyimś oknem, niezależnie od tego, w co się ubierasz, ale jeśli okno profesora wychodzi na ulicę, najprawdopodobniej należy zejść (lub nawet stać i rozmawiać) na tej ulicy w swoim zwykłym stylu ulicznym. Mówię „najprawdopodobniej”, ponieważ oczywiście mógłbym wymyślić okoliczności, w których coś, co zwykle jest w porządku, staje się nie w porządku.
Myślę, że dyskusje pytającego z kolegami sprowadzają się do kilku punktów. (a) czy ta odzież jest odpowiednia do noszenia na co dzień przez studentów (powiedziałbym, że tak, uniwersytet saudyjski mógłby równie dobrze powiedzieć nie, w takim przypadku koniec dyskusji, nie nadaje się również do wizyt w biurze) (b) czy odzież codzienna jest odpowiednia do przychodzenia w godzinach pracy (a jeśli odpowiedź brzmi „tak”, koniec dyskusji). (c) jeśli codzienna odzież nie jest odpowiednia, jaki jest właściwy standard i w jaki sposób jako instytucja powinniśmy to zakomunikować i egzekwować (nieograniczone).
W odpowiedzi starałem się wyjaśnić, że pytający nie może rozwiązać tego problemu * a priori * na podstawie abstrakcyjnej myśli i własnego gustu lub instynktownych reakcji, czy też jest, czy nie jest „pruderyjny”. Jest albo ze zbożem, albo przeciwko niemu. Musi wiedzieć, które z nich i wziąć to pod uwagę. To, czy popełni „błędną ocenę”, należy do niego z perspektywy czasu: może równie dobrze odkryć, że ma silne wsparcie. Mógłby nie mieć wsparcia, ale i tak zdecydować się na stanowisko oparte na zasadach, to zależy od niego, ale powinien * wiedzieć, że to właśnie robi *, zanim wpadnie w potencjalne kłopoty.
#5
+30
Jessica B
2016-07-15 11:26:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wychodząc naprzeciw wszystkim innym, uważam, że jeśli uczelnia wysuwa jakiekolwiek twierdzenia dotyczące przygotowania ludzi do pracy, należy podjąć próbę przypomnienia tym studentom, co jest (nie) właściwe. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​uczniowie mogą celowo nie zachowywać się niewłaściwie; wielu zdaje się nie mieć pojęcia, że ​​to, co jest właściwe w jednym kontekście, nie jest odpowiednie w innym. Jeśli nie nauczymy ich tego na uniwersytecie, istnieje duża szansa, że ​​będą musieli się tego nauczyć na własnej skórze, kiedy (próbują) wejść do pracy.

Jednak nie sądzę, jako ktoś, do kogo doszli pod koniec semestru, są właściwą osobą, aby je na nim odebrać. Jeśli możesz zidentyfikować uczniów, zaznaczę to każdemu, kto jest ich indywidualnym nauczycielem. Jeśli nie, znajdź osobę odpowiedzialną za nie jako kohortę. Przynajmniej w pierwszej kolejności należy prawdopodobnie zająć się profesjonalizmem na poziomie kohorty lub wyższym. To, w jaki sposób można podejść do poszczególnych osób, w przypadku poważnego, ciągłego problemu, będzie zależeć od lokalnej struktury wsparcia duszpasterskiego.

Twoja rada nie jest przeciwko wszystkim innym.
+1 to, IMO, to profesjonalny sposób rozwiązania problemu.
Popieram tę radę.
@LaurentDuval No nie, może nie wszyscy. Jednak we wszystkich odpowiedziach i komentarzach, które czytam, wydaje się, że jedynym kryterium niewłaściwości jest to, czy dana osoba sama czuje się molestowana seksualnie.
Uniwersytet nie jest poligonem do nauki „miejsca pracy”. Dlaczego myślisz, że ci uczniowie nie byliby w stanie ubierać się prawidłowo do pracy?
@jwg Jaki jest zatem punkt uniwersytetu? Wielu tutaj otwarcie reklamuje, że sprawiają, że ludzie stają się zatrudnieni, a rząd wydaje się niewiele więcej cenić w edukacji uniwersyteckiej. Poza tym, że nie ubierają się odpowiednio, widzę uczniów, którzy nie mają żadnych formalności w e-mailach (prawie niezależnie od tego, do kogo), podczas rozmowy z tobą osobiście lub podczas formalnej sesji nauczycielskiej ... Kiedy nie doceniają kontekstu na uniwersytecie, jak można się spodziewać, że nagle zaczną to robić, kiedy odejdą?
@jwg Poza tym biuro to Twoje miejsce pracy. Odpowiedni strój obowiązuje w obie strony. Można uznać, że najlepszym rozwiązaniem dla pracownika jest ignorowanie złego zachowania klienta, ale nie zmienia to faktu, że jest to złe zachowanie.
Zgadzam się, że uczelnia nie jest poligonem zawodowym. Celem uniwersytetu jest rozpowszechnianie i badanie czystej wiedzy. Jednak odpowiedź jest nadal dobra, ponieważ wyraźnie identyfikuje problem z ubiorem ucznia.
Klub nocny to miejsce pracy. Plaża to miejsce pracy, jeśli jesteś ratownikiem. Samo wskazanie, że wchodzisz do czyjegoś miejsca pracy, nie wystarczy, aby sugerować, że powinieneś nosić garnitur (lub nieformalny biznes lub którykolwiek z kilku możliwych standardów pracy, które zdecydujesz się zastosować, odwiedzając biuro akademickie w nazwa osoby przygotowującej gościa do tego miejsca pracy). To prawda, trudno mi wymyślić zawód, który wymaga dyplomu, aby wejść * i *, w którym normą w miejscu pracy jest widoczność stanika ;-)
@SteveJessop Powiedziałbym, że wchodząc do czyjegoś miejsca pracy (lub gdziekolwiek indziej) powinieneś być ubrany tak, jak jest to uznane za właściwe w kontekście. Dla przykładu, raz odwiedziłem biuro podróży, aby zarezerwować lot, a pani, która mi służyła, miała sukienkę, która odsłaniała zbyt wiele. Kiedy wstałem, żeby wyjść, zauważyłem, że musi go podnieść. Odpowiedziała „nie, zawsze tak jest”.
Do tego właśnie dążę: przed ostrzeżeniem uczniów, aby ubierali się odpowiednio do kontekstu, musisz w jakiś sposób określić lub zdecydować, co jest odpowiednie w tym kontekście. Samo powiedzenie „to moje miejsce pracy” nie wystarczy, aby stwierdzić, że uczniowie w tym przypadku są nieodpowiednio ubrani. Przynajmniej tak to widzę, ale najwyraźniej zarówno ty, jak i pytający czujecie, że niewłaściwość jest oczywista bez konieczności dalszego uzasadniania. Nie sądzę, że koniecznie się mylisz, ale jeśli masz rację, pytający musi znaleźć jakiś argument lub autorytet, aby to ustalić.
W każdym razie, jeśli ktokolwiek potrafi przytwierdzić ten argument, stwierdzając, że istnieje bardziej obiektywny standard niż tylko to, co mówi pytający, „* myślę * jest nieodpowiednie na spotkanie z członkiem wydziału ... brak wskazania, czy wydział wspólnie myśli i czuje w ten sam sposób), wtedy miałbyś pełną odpowiedź.
#6
+19
anonymous
2016-07-15 00:34:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobne problemy do tego pojawiają się również w przemyśle (w Stanach Zjednoczonych) w sposób półregularny i ogólnie wydaje się, że ogólny konsensus jest następujący:

 1. O ile nie ma wyraźnego przepisu dotyczącego ubioru, ubiór i wygląd należy ignorować w profesjonalny sposób (tj. nie komentuje się tego, chyba że ktoś jest o to poproszony).
 2. Doradzanie komuś w zakresie ubioru i wyglądu należy to robić w bardzo delikatny sposób i zazwyczaj lepiej jest, jeśli robi to ktoś tej samej płci, aby uniknąć potencjalnych oskarżeń o molestowanie seksualne. Zwykle obejmuje to również wyraźne naruszenia zasad dotyczących ubioru.

Bez wyraźnego elementu garderoby, który można by określić jako kłopotliwy (tj. ten scenariusz) sytuacja byłaby prawdopodobnie postrzegana jako bardzo subiektywna, o czym świadczą komentarze do twojego pytania i odpowiedzi tutaj. O jedynej rzeczy, którą naprawdę możesz to zrobić, zapisz to ze swoimi przełożonymi, ponieważ wygląda na to, że wygląd ucznia był na tyle wątpliwy, aby uzasadnić pytanie na tej stronie.

Przynajmniej najlepiej odbijaj swoje słowa mądrości od kolegów tej samej płci, sprawdź, czy zachowujesz się rozsądnie i prawdopodobnie jesteś przewodniczącym wydziału. Zostaw papierowy ślad, aby zakryć swój tyłek w prawdopodobnym przypadku, gdy złożą ci zarzut nękania po udzieleniu przydatnych porad modowych. :)
#7
+3
Laurent Duval
2016-07-15 13:44:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chodzi o zasady, ale także kontekst.

Nastolatki, dorastanie i wczesna dorosłość to okres, w którym można spotkać wszelkiego rodzaju prowokacyjne i nieodpowiednie zachowania , a te problemy ujawniają się bardzo wrażliwe, z mieszaniem się z regułami uniwersytetu lub miejsca pracy.

Wczesna dorosłość to okres transgresji i przejścia obejmującego poczucie własnej wartości, strach, budowanie społeczne, itp. Lekki strój, agresywne słowa lub postawa, znaki polityczne lub religijne to przykłady, których nie stawiam na równi. Młodzi dorośli porównują się ze starszymi. Nazwij to naturą, hormonami, wzrostem, cokolwiek. Jako dorosły nie bierz tego do siebie . Jako nauczyciel, osoba ufająca, lepiej podejmij to profesjonalnie : jesteś tutaj, aby zapewnić im wiedzę potrzebną do życia lub pracy.

Pamiętaj tylko, że dość często „Grzech jest w The Eye of the Beholder ”. Niektórzy mogą być równie zszokowani mistycznymi znakami na koszulkach niektórych metalowych słuchaczy (słucham tego rodzaju muzyki. Jako nastolatek cieszyłem się, że może to zaszokować moich rodziców).

Dorośli mogą udzielić pewnych wskazówek, powinni pokazać doskonały przykład i przypomnieć niektóre z istniejących zasad. Uważam, że ważne jest, aby nie przedstawiać sprawy osobistej , ani twarzą w twarz, ani publicznie. Wzmianka o niewłaściwym ubieraniu się w klasie może zwrócić uwagę niektórych osób. Trzeba więc pozostać profesjonalistą tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Jeśli zasady istnieją, mogą zostać przywołane na początku roku przez autorytet, podczas gdy uczniowie (lub współpracownicy) są jeszcze świeże i nie mają statusu firmy: dziekan, opieka społeczna może wykonać pracę. Jeśli później pojawi się nieodpowiednie zachowanie, warto podzielić się nim z (zaufanymi) współpracownikami, aby zastanowić się, czy należy podjąć jakieś działania. Jeśli tak, można by wysłać list do niektórych osób (lub wszystkich studentów) z kopią regulaminu uniwersytetu, przypominając o przestrzeganiu ich wszystkich.

Jeśli zasady nie istnieją, jest to dobra okazja dla pracowników uczelni, aby nad nimi popracować.

Właściwie nie sądzę, żeby studenci byli nastolatkami.
@Dilworth Poprawiłem jako „Nastoletnie, dorastanie i wczesna dorosłość”
@Dilworth - Istnieje wiele badań, które mówią, że ludzkie umysły nie dojrzewają całkowicie przed 25 rokiem życia. Zwłaszcza firmy ubezpieczeniowe są bardzo zainteresowane tym zjawiskiem. Młodzi dorośli robią głupie rzeczy. Nie spotkałem jeszcze ciekawego starszego dorosłego, który jako młody dorosły nie robił głupich rzeczy.
Dodałbym do tej odpowiedzi: uważaj na protekcjonalne podejście. Uczniowie nie są głupi ani nie wiedzą, co mają na sobie. Jeśli zobaczysz ich w ubraniach, które sprawdzają granice i odpowiedzą wykładem, jak się ubierać jak dorosły, zostaniesz bezceremonialnie wrzucony do pudełka wszystkich ludzi, którzy próbują kontrolować swoje zachowanie według własnego gustu, jak ich rodzice i nauczycieli szkół średnich.
Gwoli ścisłości, poznałem dziesiątki „interesujących ludzi”, którzy jako młodzi dorośli byli niezwykle trzeźwi. Mnie wliczone :)
#8
+1
curious_cat
2016-07-20 12:25:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka punktów, które mogą pomóc:

 1. Podanie ogólnych wskazówek pomaga rozładować sytuację, niż zwracając się do konkretnych osób, ponieważ może to sprawić, że będą się bronić lub poczuć, że zostali wybrani na. Ergo, jeśli czujesz się z tym mocno, wyślij ogólną wiadomość e-mail do grupy klasowej lub opublikuj dokument dotyczący tej sprawy na stronie internetowej klasy.
 2. Jeszcze bardziej pomaga, jeśli trzecia osoba wykonuje tę pracę. na przykład Porozmawiaj z sekretarzem wydziału itp. & sprawdź, czy mogą wysłać ogólną wiadomość e-mail do organizacji studenckiej. W ten sposób wiadomość jest wysyłana, ale nikt nie czuje się zaczepiony, nawet członkowie jakiejkolwiek określonej klasy. Jeśli jest to problem, jestem pewien, że dotyczy więcej niż jednej klasy.
 3. Inną strategią, która pomaga, jest postrzeganie ich raczej jako proaktywnej niż odwetowej. Więc może następnym razem umieść niektóre z tych rzeczy w materiałach szkolnych już pierwszego dnia.
 4. Porozmawiaj o tym problemie w tajemnicy z innymi nauczycielami, którym ufasz. Aby upewnić się, że jest to rzeczywiście problem, a nie coś, na co przesadzasz. Czasami uzyskanie niezależnej perspektywy może cię całkowicie zaskoczyć.
 5. Postaraj się przeczytać i sprawdzić, czy istnieją w tym zakresie zasady uniwersytetu lub wydziału. Jeśli wyślesz wiadomość e-mail na ten temat, zapoznaj się z tymi ogólnymi zasadami. Nigdy nie próbuj redagować zasad na zasadzie ad hoc.
 6. Spróbuj rozróżnić dwie różne kwestie: (a) Czy ma to wpływ na Twoje interakcje i dlatego chcesz zmienić, czy (b) Czy starasz się poprawić profesjonalizm uczniów dla ich własnego długoterminowego dobra. Jeśli tak jest (a), to uzasadnia natychmiastowe rozwiązanie. Jeśli tak jest (b), mogą istnieć alternatywne ścieżki o lepszej rozdzielczości. na przykład Wymagane seminarium wydziałowe na temat postępowania zawodowego itp.
 7. Pamiętaj, że problem może rzeczywiście istnieć i wykonałeś dobrą robotę, rozpoznając go, ale możesz nie być w najlepszej pozycji, aby sobie z nim poradzić. Więc spróbuj sprawdzić, czy ktoś inny jest najlepiej przygotowany do tego. na przykład Sekretarz wydziału, dziekan ds. Studenckich, przewodniczący wydziału itp.
 8. Zastanów się przez chwilę, czy wysiłek jest tego wart. Czy łatwiej jest to zignorować? Bitwy trzeba wybierać. Czy naprawdę czujesz się z tym tak mocno? Ale jeśli tak, to z całą mocą kontynuuj tę sprawę.
#9
  0
Ethan Bolker
2016-07-13 22:20:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli utrzymujesz dobre stosunki z (prawdopodobnie żeńskimi) pracownikami biura w Twoim dziale, możesz poprosić jedną z nich o złapanie ucznia na korytarzu lub w biurze i skomentowanie - oczywiście bez mówienia osobie, że ty lub ktokolwiek inny to zasugerował.

Zrób to wcześniej z przewodniczącym wydziału.

Edytuj w odpowiedzi na komentarze (i głosy przeciw). W pełni rozumiem powody, dla których nie tego robię. Moja odpowiedź jest oparta na moim doświadczeniu jako profesor i przewodniczący z niezwykle kompetentną i wrażliwą asystentką administracyjną. Mogę uwierzyć, że gdybym jej to zasugerował, zgodziłaby się z komentatorami, że nie jest to właściwy sposób rozwiązania problemu.

Moim celem w udzieleniu odpowiedzi było upewnienie się, że wszystkie ścieżki mogą uznać. Istnieje cienka granica między nieformalnymi lokalnymi rozwiązaniami a procedurami opisanymi w przepisach (lub często niepisanych).

Martwiłbym się, że studenci mogą czuć „kim do diabła są _ oni_ mówią mi, co mam robić”, a bardziej poważnie, że jeśli studenci narzekają, to personel pomocniczy nie jest chroniony tak solidnie, jak asystenci i wykładowcy akademiccy
Przypadkowe zaangażowanie innego pracownika w tę delikatną kwestię wydaje mi się niebezpieczne. Fakt, że zwraca się do niej kobieta, niekoniecznie oznacza, że ​​studentka zareaguje bardziej życzliwie. Powiedziałbym, że przestrzegaj wszystkich procedur co do joty. Nie angażuj nikogo, kto nie jest ani Twoim bezpośrednim przełożonym, ani nie ma wyraźnego zadania egzekwowania odpowiednich standardów.
To jest niedorzeczne. Po pierwsze, poproszenie o to pracowników biurowych jest niesprawiedliwe. Po drugie, nie jest właściwe, aby personel biurowy pełnił taką rolę duszpasterską.
Jest tu również niefortunny ton ze strony „całkiem prawdopodobnej kobiety”. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele korelacji, ale jeśli sugerujesz rozmowę z * kobietą * (niekoniecznie to jest koniecznie dobry plan, jak zauważył Andrew), to po co zawracać sobie głowę mówieniem, że powinno to być biuro personel?
Oprócz punktu widzenia „pracownicy biurowi to kobiety”, czy jest prawdopodobne, że większość przypadkowych studentów zna nawet personel administracyjny w twoim konkretnym dziale? Generalnie nie, z wyjątkiem kilku wydziałów, w których byłem szczególnie zaangażowany (np. Miałem klucze do jednego budynku uniwersytetu, więc znałem pracownika odpowiedzialnego za wydawanie kluczy lub w innym przypadku przedstawiłem się na wydziale, więc znał pracownika, który pomógł zorganizować to wydarzenie). Mało prawdopodobne jest, aby członek personelu, z którym nigdy nie spotkali się, krytykował ich ubrania.
+1 za pomysł, aby współpracowniczka napisała komentarz. Komentarz kobiety rzadziej zostanie uznany za molestowanie.
@jefromi Hmm. Biorąc pod uwagę, że w prawdziwym życiu pracownicy administracyjni to przeważnie kobiety, dlaczego niedopuszczalne jest mówienie tego? Nie zawracałem sobie głowy sprawdzaniem statystyk, ale w każdym biurze, w którym kiedykolwiek pracowałem, większość administratorów to kobiety. Dlaczego musimy udawać, że nie znamy tego dającego się udowodnić, obserwowalnego faktu? Gdyby zadanie wymagało wysokiego człowieka, czy powiedziałbyś, że niedopuszczalne jest sugerowanie poszukiwania członków drużyny koszykówki?
@Jay Ponownie, jeśli celem odpowiedzi jest „zapytaj kobietę”, po prostu to powiedz. Nie ma potrzeby, aby skutecznie powiedzieć „zapytaj kobietę, ale pamiętaj również, że istnieje ogromna rozbieżność między płciami i rolami zawodowymi, które będą tutaj przydatne”. A takie myślenie może być jeszcze gorsze: ludzie będą rutynowo zakładać, że kobiety są administratorami, a nie wykładowcami, dyrektorzy generalni nie są inżynierami itd. Tak, jest oparty na prawdziwych faktach, ale to nie czyni tego bardziej sprawiedliwym.
Więc nawet jeśli administratorzy to zazwyczaj kobiety, nie wolno nam tego mówić, ponieważ uważasz ten fakt za „niesprawiedliwy”. Wojna z nauką trwa.
#10
  0
Jay
2016-07-22 10:40:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inni udzielili dobrych odpowiedzi, nie chcę ich powtarzać, ale tylko kilka uwag:

Zgadzam się z tobą, że ten rodzaj ubioru jest nieodpowiedni. JESTEM prudzy i jestem z tego dumny. Ale to powiedziawszy, jeśli na uniwersytecie nie obowiązuje dress code lub jeśli dress code jest na tyle luźny, że pozwala na to, co opisujesz, myślę, że masz bardzo ograniczone możliwości.

Z pewnością możesz udzielić porady dotyczącej odpowiedniego ubioru na spotkania „profesjonalne”. Ale realistycznie myślę, że biorąc pod uwagę obecną kulturę i normy akademickie, najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest to, że młoda dama odrzuci każdą taką radę. - Kim jesteś, żeby mówić mi, jak się ubrać? „Mogę nosić, co chcę”. Itd. Jak zauważyli inni, może nawet oskarżyć cię o molestowanie seksualne za poruszenie tego tematu.

Nie wykonałbym ruchu bez rozmowy z przełożonymi. Prawdziwym rozwiązaniem jest ulepszenie ubioru. Jeśli uczelnia nie chce tego zrobić, to nie sądzę, że masz duże szanse „wygrać” próbując jednostronnie działać. Jeśli poprosisz ich o zmianę dress code (lub wprowadzenie dress code, jeśli go nie ma), a powiedzą nie, to trudno sobie wyobrazić, że poparliby cię, gdybyś próbował narzucić kod ubioru, który był właśnie odrzucone na własnych uczniach.

Inni mówili, że jeśli nie ma jakiejś reguły uniwersyteckiej, to indywidualny profesor nie ma prawa jej wymyślać. OGÓLNIE powiedziałbym, że to absurd: profesorowie cały czas narzucają swoim zajęciom własne zasady. Gdyby student złożył pracę domową w kredce, myślę, że wielu profesorów powiedziałoby mu, że jest to niedopuszczalne, niezależnie od tego, czy na uniwersytecie obowiązywała zasada zakazująca używania kredki. Jestem pewien, że profesor chemii mógłby powiedzieć uczniom, że muszą wyłączyć palniki Bunsena przed opuszczeniem laboratorium, niezależnie od tego, czy jest to oficjalna polityka szkoły, czy nie. Itd. Ale w tym szczególnym przypadku stroju studenckiego, zwłaszcza żeńskiego, wchodzisz na pole minowe. Jest to obszar naładowany emocjonalnie, kulturowo i politycznie.

W dzisiejszej kulturze amerykańskiej, a zwłaszcza na uniwersytetach, są pewne rzeczy, o których wszyscy wiemy, że są prawdziwe, ale nie wolno ci mówić. Ładna młoda kobieta chodząca po kampusie w bikini natychmiast podnieca seksualnie większość mężczyzn. Prawdopodobnie zauważy wielu młodych mężczyzn, którzy ją śledzą. Profesorowie płci męskiej, bez względu na wiek i szczęśliwe małżeństwo, będą musieli walczyć o powstrzymanie niewłaściwych myśli o niej. Młody mężczyzna, bez względu na to, jak przystojny, spacerujący w kostiumie kąpielowym nie będzie miał takiego samego wpływu. Większość ludzi po prostu pomyśli, że to dziwne. Młoda kobieta może zauważyć, że jest przystojny, ale prawdopodobnie będzie to przemijająca myśl. Profesorki przeważnie uznają to za irytujące, a nie podniecające.

I założę się, że wielu z tych, którzy czytają powyższy akapit, mówi: „To nieprawda! To absurd! Jak śmiesz tak mówić!” Ale wiesz, że to prawda. Więc może teraz mówią: „Cóż, okej, to prawda, ale to źle, że to prawda, i mówienie tego głośno tylko, hm, jak utrwalenie stereotypów lub zachęca ludzi do myślenia w kategoriach tego, jaki świat jest naprawdę zamiast świata fantazji, w którym chcielibyśmy żyć ”. (Cóż, prawdopodobnie nie powiedzieliby tego w ten sposób, ale właśnie to mieliby na myśli.)

Nie muszę walczyć z powstrzymywaniem się od niewłaściwych myśli o uczniach, nawet jeśli (jak to czasami bywa) zakładają bikini, aby cieszyć się słońcem. To smutne, że bycie profesjonalistą to dla ciebie taka walka, ale nie narzucaj swoich problemów innym ludziom.
_Ale wiesz, że to prawda._ - [potrzebne źródło]
@JeffE Poważnie? Potrzebujesz cytatów, aby udowodnić, że mężczyźni lubią patrzeć na ładne dziewczyny? Jeśli powiem, że skały spadają, kiedy je upuszczasz, czy domagasz się również cytatu? Czy możesz podać mi cytat potwierdzający, że muszę podać cytaty do powszechnej wiedzy? No dobra, a co powiesz na http://www.outsidethebeltway.com/science-men-like-to-look-at-women/, http://www.foxnews.com/story/2007/09/05/earth -shattering-study-men-like-good-looking-women.html, http://www.cnn.com/2009/HEALTH/02/19/women.bikinis.objects/index.html Jestem pewien, że mógłbym w razie potrzeby znajdź dziesiątki więcej.
Odpoczywam. Stwierdziłem, że jest oczywiste - mężczyźni lubią patrzeć na ładne kobiety i znajdować kobiece ciała podniecające - a już mam dwa posty, które to kwestionują. Następny w kolejce: Czy ludzie naprawdę lubią jeść?
_Potrzebujesz cytatów, aby udowodnić, że mężczyźni lubią patrzeć na ładne dziewczyny? _ Oczywiście, że nie, ale nie twierdziłeś, że „mężczyźni lubią ładne dziewczyny”. Myślę, że twoje twierdzenie, że ja (stary, mężczyzna, szczęśliwie żonaty profesor) ** walczę z niewłaściwymi myślami ** o ładnych młodych kobietach w bikini, wymaga pewnych dowodów. Jestem szczególnie zainteresowany zobaczeniem twoich dowodów na temat mojego wewnętrznego stanu psychicznego.
@JeffE Ok, w porządku. Powinienem był dołączyć kwalifikator typu „wiele, prawdopodobnie większość”. I być może trafność tego stwierdzenia zależy od definicji „niewłaściwego”. Ale czy możesz szczerze powiedzieć, że nigdy w życiu nie widziałeś ładnej dziewczyny w bikini i nie pomyślałeś o niej w kategoriach seksualnych? Niekoniecznie zamierzam cokolwiek z tym zrobić. Jeśli tak, szczerze mówiąc, myślę, że jesteś rzadkim człowiekiem. Nie, nie mam na to cytatu. Muszę sprawdzić, czy znajdę jakieś studia na ten temat.
Głosuję w dół, mimo że wydaje mi się, że w pierwszych kilku akapitach są pewne ważne punkty, z powodu niepotrzebnych prób czytania w myślach (stanów psychicznych mężczyzn i kobiet) w późniejszych akapitach
@YemonChoi W porządku. Chociaż wydaje mi się, że większość lub wszystkie odpowiedzi tutaj dotyczą spekulacji na temat tego, jak studentka i / lub administracja mogą zareagować na komentarze profesora. Podejrzewam, że twoją prawdziwą skargą nie jest to, że zgaduję, jak myślą ludzie, ale to, że moje domysły podważają twój pogląd na świat. :-)
Jay, możesz to podejrzewać, ale tak naprawdę moja skarga polega na tym, że zgadujesz, jak myślą ludzie. Znam ludzi, którzy myślą jak ty (w kontekście tego pytania, i znam ludzi, którzy myślą jak Tom Church i Jeff E). Twój przedostatni akapit zawiera również stwierdzenia o tym, jak kobiety mogą reagować, które (na podstawie moich rozmów z koleżankami na przestrzeni lat) są dalekie od oczywistych
#11
-4
Malvolio
2016-07-14 02:52:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Weźmy skrajną sytuację i powiedzmy, że studentka pojawia się zupełnie naga . Nawet w takim przypadku najlepiej jest nie robić absolutnie nic.

 1. Najważniejsze, naprawdę, co cię to obchodzi? Jak to w ogóle wpływa negatywnie na twoje życie? Nie masz lepszych rzeczy do spędzania czasu?
 2. Jaka jest Twoja sprawa? Masz sporą władzę de iure i de facto nad tymi uczniami. W związku z tym masz odpowiedni obowiązek tylko odpowiedniego korzystania z tego uprawnienia. Zakładam, że nie prowadzisz kursu mody.
 3. Co dobrego może się stać? W najlepszym przypadku uczeń przyjmuje rady w duchu, w jakim były zamierzone i postępuje zgodnie z nimi - co nie jest takie wspaniałe. Najgorszy i najbardziej prawdopodobny przypadek jest taki, że wnosi jakąś skargę.
 4. Niektórzy z nas lubią, gdy dziewczyny się tak ubierają i byliby wdzięczni za to, że nie bawisz się dobrze.
1 i 2: Może dlatego, że profesor nie chce być podniecony seksualnie podczas spotkań biurowych ze studentami?
@immibis - Kiedyś miałem pracę, która wymagała ode mnie mówienia na tematy techniczne z młodymi kobietami, które były topless lub nagie. No cóż, „wymagane” może być ujęte mocno, bardziej jak „ułatwiło mi to”, ale chodzi mi o to, że istotą profesjonalizmu jest ciągłe właściwe zachowanie, nawet w obliczu przeciwdziałania emocjom. Jeśli kobieta w koronkowym topie tak rozprasza OP, że nie może on funkcjonować, jest to problem dla niego i jego terapeuty, a nie innych ludzi.
@Malvolio Lol co to była za praca?
@1110101001 - to była strona z kamerami z oceną R. (A tak przy okazji, trudniejsza sprawa, niż bym sobie wyobrażał).
@Malvollo Cóż, to jest coś, czego powinieneś się spodziewać, ubiegając się o pracę w serwisie z kamerami ... nie tyle jako profesor uniwersytecki, jestem pewien.
@immibis - spodziewasz się, masz na myśli, trudnej pracy lub zobaczenia skąpo ubranych młodych kobiet? Nie jestem w środowisku akademickim, ale rozumiem, że niektórzy faceci udają się w ten obszar, aby uniknąć pierwszego lub szukać drugiego.
Główny problem z prowokacyjnym ubraniem lub nagością (!) Polega na tym, że łatwo prowadzi do różnego rodzaju problemów społecznych: Czy inni uczniowie pomyślą, że manipuluje PO? Czy lepiej wyglądające studentki są traktowane w sposób uprzywilejowany? Jak łatwo byłoby uczniowi twierdzić, że profesor naciskał na nią, by ubierała się w ten sposób lub w inny sposób wykorzystywała łatwość, z jaką może stawiać fałszywe oskarżenia? A może szczerze odniosła fałszywe wrażenie, że profesor się do niej gapi. I tak dalej. Właśnie dlatego strój biznesowy zwykle bagatelizuje seksualność.
Edukacja w college'u to nie tylko nauka materiałów do kursu. To wejście do kultury wykształconych ludzi. Częścią kultury są konwencje określające sposób, w jaki ubranie oznacza pracę, którą wykonujesz i jak poważnie ją traktujesz.
@BenKovitz - jeśli uważasz, że profesorowie mogą być lub będą instruktorami etykiety, będziesz rozczarowany; jeśli uważasz, że akceptowalne zachowanie na studiach dobrze przełoży się na większy świat, będziesz _ bardzo_ rozczarowany.
@Malvolio Oczywiście można się spodziewać skąpo ubranych młodych kobiet.
@Malvolio Pracowałem 20 lat w świecie biznesu i widziałem, że dobra etykieta i zwyczajowa odzież budzą szacunek, a kiepska etykieta i niewłaściwa odzież już nie. To nie jest tajemnica, ale warto to zrozumieć przed ukończeniem college'u. Dobrzy profesorowie w razie potrzeby informują uczniów o zachowaniu zawodowym i nieprofesjonalnym.
#12
-6
Inquisitive
2016-07-22 08:13:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wręczyłem ci to Koldito. Podniosłem temat luźno podobny do twojego wiele miesięcy temu i omal nie zostałem ukrzyżowany przez pruddy, który często odwiedza tę stronę. Ujawnię tylko jego inicjały (N. E.).

Mam prawie 50 lat i mogę Ci powiedzieć, że moje libido jest nadal bardzo silne. Ani trochę ci nie wierzę, kiedy mówisz, że panienki z college'u nie są już atrakcyjne;>) . Byłem w pobliżu zbyt długo i za dużo widziałem. Prawdopodobnie zostanę ukrzyżowany za to, że to powiedziałem!

W każdym razie zgadzam się, że masz dla siebie trudną sytuację i nie wiem, jakie są motywacje kobiet. Ale mam pomysły. Innymi słowy, jestem pewien, że coś jest zdecydowanie nie tak, jak wskazałeś.

Nie czytałem porad opublikowanych przez innych. Być może powinieneś umieścić na swojej własnej akademickiej stronie internetowej odpowiedni strój, który określa, jak ktokolwiek powinien się ubierać na te ważne spotkania. W takim razie może powinieneś przykleić papierową kopię do drzwi swojego biura, aby nie można było jej przegapić. Upewnij się, że jest mocno sformułowany. Może być konieczne uzyskanie na to zgody przełożonych .

Twoje obawy są uzasadnione. Znajdujesz się w ryzykownej sytuacji, w której naprawdę nie chcesz się znaleźć. Gdybym był facetem w takiej sytuacji, również szukałbym rady mojej żony. Twoja żona może być jedną z najlepszych kobiet, które szukają rady u ... najlepszego sojusznika.

Może to mieć coś wspólnego z „przerażającym wydźwiękiem”, jakie przekazałeś mi na ten temat w swoim piśmie ... Cała sprawa z inicjałami jest dziecinna, przepraszam, a OP był znacznie bardziej elegancki i rozsądniejszy, wyrażając swoje wątpliwości. To wszystko podsumowuje. Chociaż zgadzam się z dress code'em, myślę, że należało to zrobić wcześniej… Nie można było tego zrobić teraz, nie otwierając się przed pytaniem „czy to z powodu ucznia X?”. Może na wakacjach przed następnym semestrem, kiedy nie masz "obecnych" studentów ...
@Fabio Dias Wow! Miałeś niezwykle ostrą reakcję na rzeczywistość. Myślę, że to było słowo „libido”. Zastanawiam się, dlaczego to ci przeszkadzało? Ciekawy.
#13
-10
Erel Segal-Halevi
2016-07-15 10:25:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak powiedzieli inni, jeśli nie ma formalnego ubioru, to ich ubrania są poza twoją kontrolą.

Ale twoje zachowanie JEST pod twoją kontrolą. Więc nie patrz na tych uczniów. Porozmawiaj z nimi, kierując wzrok na ziemię lub stół.

Wyraża to Twój niepokój związany z sytuacją w całkowicie legalny sposób. Twoje oczy należą do Ciebie i nie musisz patrzeć na ludzi, jeśli z jakiegoś powodu nie podoba ci się ich wygląd.

Wierzę, że to sprawi, że zastanowią się nad swoim wyglądem, przynajmniej podczas rozmowy ty.

„całkowicie legalny sposób” - niekoniecznie. Jako ich nauczyciel, Koldito ponosi wobec nich odpowiedzialność. Zakładając, że ich strój jest do przyjęcia na uniwersytecie, odpowiedzialność ta prawdopodobnie obejmuje rozmowę z nimi w normalny sposób. Odmowa nawiązania z nimi kontaktu wzrokowego może być uznana za równie zła, jak odmowa ich nauczania: ma do tego prawo, ale może nie mieć do tego prawa i zachować swojej pracy.
Zdecydowanie podatny na błędne interpretacje - kontakt wzrokowy oznacza różne rzeczy w różnych kulturach.
@Steve,, zdajesz się zakładać, że żyjemy w czymś w rodzaju dyktatury korporacji. Nikt nie zwolni profesora, który nie patrzy na swoich studentów. Kropka.
@Dilworth: spróbuj. Wybierz jednego ze swoich uczniów na chybił trafił, patrz tylko w ziemię, kiedy z nimi rozmawiasz, jednocześnie utrzymując kontakt wzrokowy ze wszystkimi innymi uczniami i zobacz, jak długo potrwa, zanim zaczną się poważnie bać i / lub narzekają. Oczywiście nie zostaniesz wyrzucony za pierwsze wykroczenie, tylko powiedziano ci, żebyś zachowywał się lepiej w przyszłości. Jeszcze lepiej nie czepiać się ucznia (ponieważ eksperymentowanie na nim jest niesprawiedliwe), zrób to z szefem. Na pytanie, co robisz, powiedz, jak w tej odpowiedzi: „moje oczy są moje i nie muszę patrzeć na ludzi, jeśli nie podoba mi się ich wygląd”.
To okropny plan. Co powiesz na bycie profesjonalistą i omówienie kursu z uczniami w normalny sposób, bez względu na to, w co się ubierają?
@SteveJessop To jest pytanie do prawnika, ale moim zdaniem zwolnienie pracownika z powodu nie nawiązania kontaktu wzrokowego powinno być nielegalne (chyba że istnieją szczegółowe przepisy). Oczy i ubranie są podobne - oba są związane z twoim ciałem i powinieneś mieć swobodę robienia z nimi, co chcesz, bez ryzykowania swojej pracy. Tak jak wolność ubierania się, tak i wolność wyglądu (chyba, że ​​istnieją szczególne przepisy). To ta sama wolność.
@Steve, właściwie, jeśli nie spojrzę niektórym studentom w oczy, nikt nie będzie narzekał, a jeśli tak, potraktuj ich narzekanie poważnie. Wiesz, wydział też ma pewne prawa. Robienie tego z szefem to oczywiście zupełnie inna i niepowiązana historia.
Realizacja tego planu natychmiast obraziłaby uczennice wchodzące do biura, zwłaszcza jeśli nie jest to typowe zachowanie PO.
@BrandonThomasVanOver ten plan prawdopodobnie sprawi, że ci uczniowie poczują się nieswojo, prawda. Ale powodują również, że TA czuje się nieswojo w swoich ubraniach. To jest cena wolności ... Chcesz wolności zachowywania się w sposób, który sprawia, że ​​inni ludzie czują się niekomfortowo? Dobrze, ale musisz zaakceptować, że mają swobodę robienia tego samego.
@BrandonThomasVanOver, właśnie! Czy nie o to chodzi w planie? Tak jak profesora obraża ich brak odpowiedniego ubioru, tak oni poczują się urażeni jego brakiem odpowiedniego zachowania.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...