Pytanie:
Porady / wskazówki podczas rozmowy kwalifikacyjnej na wydział lub pracę podoktorancką przez Skype lub telefon?
Alex Holcombe
2012-04-16 16:59:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dostępnych jest wiele porad dotyczących standardowych wywiadów, czy do rozmów telefonicznych / przez Skype'a należy podchodzić inaczej?

(Na Twitterze zadał je @emilyandthelime, mam własną, częściową odpowiedź, post)

Załóż spodnie na wypadek, gdybyś musiał wstać, mając wciąż uruchomiony aparat.
Dwa odpowiedzi:
#1
+27
Alex Holcombe
2012-04-16 17:22:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Główną różnicą w stosunku do wywiadu osobistego jest to, że interpersonalne wizualne wskazówki, takie jak kontakt wzrokowy, są nieobecne lub zubożone (nawet w Skype, z powodu gorszej rozdzielczości / opóźnienia / płynności niż w rzeczywistości) oraz szybkie werbalne jest zwykle niemożliwe. Dlatego trudniej jest ocenić reakcję ankieterów i kiedy mają już dość twojej odpowiedzi.

Zwykle ankieter chce usłyszeć, jak mówisz o swoich badaniach przez kilka minut i poprosi o kilka raczej otwarte pytania, których głównym celem jest skłonienie Cię do rozmowy. Powinieneś uciekać z tym i po prostu mówić dalej i pozwolić ankieterowi powiedzieć coś, kiedy chcą, żebyś przestał - próba monitorowania ich niewerbalnych reakcji jest zbyt trudna. Niektórzy kandydaci popełniają błąd, nie mówiąc zbyt wiele, starając się nie sprzedawać zbyt wiele lub starając się działać odpowiednio podporządkowani. Prowadzący (e) naprawdę chce usłyszeć, jak opisujesz swoją pracę własnymi słowami i poczuć twój entuzjazm i ogólne nastawienie.

Sami ankieterzy zdadzą sobie sprawę, że trudno jest nawiązać normalną rozmowę, więc nie rób tego niech zestresują Cię jakieś niezręczne chwile lub problemy techniczne, głównym ryzykiem jest to, że nie powiesz wystarczająco dużo.

Aby pokazać, że nie jesteś w swoim własnym świecie, nie możesz użyć zwykłego niewerbalnego bardzo dużo umiejętności, dlatego bądź szczególnie wrażliwy na dokładne pytania, które zadają, ale gdy już odpowiesz na konkretne pytanie, możesz odpowiedzieć szerzej, szeroka perspektywa zwykle robi wrażenie.

Dane wspierające ogólnie dużo mówienia w wywiadach można znaleźć na stronie http://www.nature.com/naturejobs/science/articles/10.1038/nj7394-407b?WT.ec_id=NATURE-20120419
#2
+18
Dan C
2012-07-25 10:02:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przygotowując się do rozmowy telefonicznej, często:

  • Sporządzam obszerne notatki . Częściowo pomaga mi to uporządkować myśli (co jest dobrym przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej), ale w przypadku rozmowy telefonicznej aktywnie konsultuję się z nimi podczas rozmowy .
  • Na przykład piszę odpowiedzi na pytania, które moim zdaniem mogą zostać mi zadane . Kiedy zadaje mi się jedno z tych pytań, szybko przeglądam swoją pisemną odpowiedź, aby przypomnieć sobie , co chcę powiedzieć.
  • Jeśli to możliwe, wcześniej zapisuję również nazwy komisji, które będą ze mną przesłuchiwać , a także kilka komentarzy na temat każdego członka komisji, jeśli to możliwe. Może mi to pomóc w śledzeniu moich rozmówców, nawet jeśli nie widzę ich twarzy.
  • Na koniec czasami drukuję lub robię notatki dotyczące informacji o szkole, z którą rozmawiam . Następnie, kiedy zadają mi pytanie, do którego nie mam notatek, przeglądam notatki na temat szkoły i próbuję wykorzystać niektóre z nich w mojej odpowiedzi.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...