Pytanie:
Czy warto wysłać e-maila do profesora z informacją, że podobały Ci się ich zajęcia, po tym, jak dobrze Ci poszło?
user90814
2018-04-20 11:29:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno skończyłem studia licencjackie i bardzo mi się to podobało. Zastanawiałem się nad wysłaniem e-maila do prof i powiedzeniem tego, ale nie wiem, czy to właściwe, czy nie, z kilku powodów:

  1. Powiedziałbym to już na zajęciach oceny, które profesor przeczyta.

  2. Co ważniejsze, ostatnio otrzymałem ocenę końcową i było dobrze. Jeśli teraz wyślę e-maila, może to wyglądać jak dorozumiane „dziękuję” za dobrą ocenę, mimo że nic takiego nie mam na myśli.

Moje pytanie brzmi czy taki e-mail byłby odpowiedni.

Chciałbym tylko dodać, do wszystkich odpowiedzi, które każą ci zdecydowanie to zrobić.Szczerze mówiąc, jeśli tak dobrze sobie radziłeś na zajęciach, a zwłaszcza jeśli profesorowi udało się wzbudzić zainteresowanie tematem, jak się wydaje, to może być również świetna okazja, aby o tym wspomnieć i zapytać profesora, czy mógłby zasugerować więcej dodatkowych materiałów / akontynuacja kursu / możliwości projektów, w których mógłbyś jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na dany temat - zwłaszcza jeśli obawiasz się wysłania e-maila bez "dobrego powodu" (chociaż podziękowanie profesorowi jest wystarczająco dobre, jak wszyscy mówią).
Związane stycznie: [Czy powinienem wysłać wiadomość e-mail do autorów artykułu, który mi się podobał?] (Https://academia.stackexchange.com/questions/57714/should-i-send-an-email-to-authors-of-a-paper-i-enjoy-reading / 57764 # 57764) tj. odpowiedź na pytanie „Czy mogę okazać wdzięczność osobie X za jej wysiłek Y?”jest prawie na pewno tak.
Uwaga moderatora: ** publikuj odpowiedź lub komentarz tylko wtedy, gdy masz coś do dodania do istniejących odpowiedzi **.Prosimy również o powstrzymanie się od publikowania odpowiedzi jako komentarza.Nowe odpowiedzi w komentarzach i zbędne odpowiedzi zostaną usunięte bez ostrzeżenia.
Jeśli twoja instytucja ma pracę licencjacką, ten profesor może być dobrym miejscem do rozpoczęcia.Nawiasem mówiąc, po odejściu ze środowiska akademickiego _zawsze_ pytam o licencjata honorującego pracę magisterską lub specjalny projekt w rozmowach kwalifikacyjnych (wyjątek: rozmowa z zespołem tagów, gdy pyta o to inny pytający).Jedna odpowiedź zbliża Cię do oferty pracy o wiele bliżej niż druga.
Piętnaście odpowiedzi:
#1
+213
Abbas Javan Jafari
2018-04-20 12:20:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako że byłem asystentem technicznym na wielu kursach z różnymi profesorami, takie osobiste gesty uznania są mile widziane przez profesorów. Słyszałem, jak profesorowie określają ten e-mail jako coś, co „sprawiło im radość”. Dopóki nie odniesiesz się do swoich ocen, nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby źle oceniać Twoje zamiary, zwłaszcza po zakończeniu kursu.

Aby dodać, możesz nawet zawrzeć swój ulubiony segment, czy był to konkretny element, który szczególnie Ci się podobał lub jakie koncepcje uważasz za interesujące.
Nauczanie może czasami wydawać się krzyczeniem w pustkę.Gesty, które pokazują, że doceniłeś materiał i jak faktycznie wykorzystujesz to, czego nauczyłeś się poza salą lekcyjną, są zdecydowanie budujące.Zapewniają potwierdzenie wysiłku, którego zwykle nie otrzymujemy.
Kiedyś kolega z klasy powiedział mi, że podobał mu się wykład, i zasugerowałem, żeby powiedział o tym profesorowi.Później powiedział mi, że odpowiedziała, prosząc go o spotkanie z nią i wysłuchanie jego upodobań, aby mogła dowiedzieć się, co jest w tym skuteczne.
Dodam małą anegdotę do tego, co mój profesor @AndyW said:, który jest częstym gościem na innych uniwersytetach, wygłosił małą rozmowę z profesorami na początku kariery, w której skomentował, że nauczanie często może wydawać się niewdzięcznym zawodem.Studenci z łatwością powiedzą ci, jeśli wykonałeś złą robotę (profesor i tym podobne), ale znacznie rzadziej powiedzą ci, że wykonałeś dobrą robotę.
#2
+76
user2768
2018-04-20 12:41:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyślij e-maila do profesora , oni też są ludźmi, lubią słyszeć, że podobała ci się ich lekcja.

1) Ja ... powiedziałem to w trakcie oceny , które profesor przeczyta.

Oceny zajęć są prawdopodobnie anonimowe, e-mail od Ciebie jest bardziej osobisty.

2) Co ważniejsze, niedawno otrzymałem moja końcowa ocena i była dobra ... Jeśli teraz wyślę e-mail, może to być dorozumiane „dziękuję” za przyznanie mi dobrej oceny ...

Skończyłeś cóż, z powodu twojej ciężkiej pracy profesor nie wyświadczył ci żadnej przysługi. (Niezależnie od tego, czy klasa jest wystarczająco duża, to profesor nie będzie pamiętał Twojej oceny i na pewno nie zadaje sobie trudu, aby ją sprawdzić).

#3
+58
Paul Karam
2018-04-20 16:43:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podam tylko moje osobiste doświadczenia na ten temat. Trzy lata temu byłem na studiach licencjackich u wspaniałego profesora. Byłem w punkcie, w którym nie chciałem kontynuować nauki (nie będę zagłębiać się w ten temat), a on zmienił moje zdanie po prostu sposobem, w jaki nauczał. Zawsze dawał więcej niż potrzebował, zawsze popychał nas do przodu i miał wspaniały sposób nauczania.

W połowie semestru poprosiłem o spotkanie z nim w godzinach pracy, aby zapytać o temat z jego kursu. Odpowiedział na wszystkie moje pytania i dał mi więcej, niż musiał.

Pod koniec semestru i po otrzymaniu wszystkich ocen zdecydowałem się wysłać do niego e-mail, ponieważ chciałem mu podziękować za tak miły semestr, który z nim spędziłem i za cały nacisk, jaki dał mi, abym kontynuował moje studia.

Był bardzo szczęśliwy, że podzieliłem się z nim wszystkimi informacjami, ponieważ tak naprawdę nie wiedział, jaki wpływ miał na mnie. Zaprosił mnie do swojego gabinetu i odbyliśmy kilka rozmów nie dotyczących studiów. Poprosił mnie nawet o pozostanie w kontakcie (nadal jesteśmy w kontakcie).


Profesor może nie zawsze wiedzieć, jaki wpływ wywarł na jego uczniów, i chciałby poznać wszystkie opinie możliwe (oceny klas nie wystarczają IMO). Zawsze dobrze jest dać impuls i znak „Nie poddawaj się” dla dobrego człowieka.

Konkluzja:

Tak, należy podziękować człowiekowi za jego wysiłek, czy to profesor, lekarz, nieznajomy, którego spotkałeś na drodze. To tylko miły i dobry gest z Twojej strony, który na pewno ich uszczęśliwi. Wierz lub nie wierz, ale będzie.

Dość poruszająca odpowiedź.
Przeszedłem przez coś zupełnie podobnego: uczęszczałem na uniwersytet w starszym wieku niż średnia norma, a wykładowcą była młoda dama (młodsza ode mnie), która była absolutnie dobrze zorientowana w swojej dziedzinie, szukałem też jej mentoraw temacie (z którego nie do końca się wyróżniałem), wiele razy zostawałem po wykładzie, aby zapytać o problemy związane z tą dziedziną, kontaktowałem się z nią również e-mailem w celu oceny rozwiązań itp. Nie mogłem jej poprzeć, ja ”d oblać zajęcia.Mając nadzieję, że nie przesadzą, wysłał jej e-mail z podziękowaniami i informacją zwrotną - była wdzięczna i szczęśliwa, że może pomóc, a także „sprawiła, że jej dzień”.
#4
+29
user3399
2018-04-20 13:36:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, myślę, że powinieneś wysłać je e-mailem. Jeśli tak bardzo podobała ci się ich lekcja, to prawdopodobnie spora ilość pracy i wysiłku włożona w ich przygotowanie. Uczenie się, że sprawiało ci to przyjemność i że ta praca i wysiłek nie poszły na marne, prawdopodobnie uczyni ich szczęśliwymi. .

Jeśli chcesz uniknąć błędnej oceny swoich zamiarów, powinieneś określić kilka rzeczy, które naprawdę podobały Ci się na jego zajęciach.

Witaj profesorze X

Wysyłam Ci e-maila, aby poinformować, że Twoje zajęcia były dla mnie szczególnie przyjemne. Szczególnie podobały mi się twoje lekcje na temat X i Y, a sporo się nauczyłem podczas lekcji na temat Z.

Opowiedzenie im o konkretnych częściach tego, co ci się podobało, pokaże, że jesteś uczciwy i co ważniejsze, że ich zajęcia utknęły w tobie.

Podsumowując, zdecydowanie wysyłaj im e-maile, każdy lubi, gdy od czasu do czasu docenia jego pracę.

Zrobiłem podobne rzeczy do moich różnych profesorów, gdzie było to dokładne;)
Druga część tej odpowiedzi czyni ją najlepszą.Profesor zapewnił ci usługę, z której niektóre szczególne rzeczy ci się szczególnie podobały.Absolutnie dobrze, że mogę im za to podziękować.
#5
+20
David Richerby
2018-04-20 23:28:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Za bardzo się nad tym zastanawiasz. Prawie zawsze dobrze jest podziękować komuś, jeśli doceniasz jego pracę. W tym przypadku, gdy profesor poczynił szczególny wysiłek, aby pomóc Ci osobiście, podziękowanie im byłoby absolutnie właściwe.

Uwaga: „odpowiednie”, a nie „obowiązkowe”. Należałoby również nie podziękować im, ponieważ „tylko wykonywali swoją pracę”. To zależy całkowicie od Ciebie, chociaż wygląda na to, że chcesz im podziękować, a jeśli chcesz, to powinieneś.

#6
+18
WoJ
2018-04-20 20:46:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z radości, jakie miałem podczas nauczania, było to, że student przyznał, że kurs jest „przydatny”. Powyższy poziom był kursem opisanym jako „ciekawy”, „świetny” itp.

Pamiętam dwa konkretne przypadki:

  • jeden student przyszedł osobiście podziękować za kurs . To był ostatni z ich lat i po oznaczeniu, więc „dziękuję” było szczere. To nie był nawet świetny uczeń (dostał coś w rodzaju 14/20, co jest bardzo dobrą oceną)
  • jeszcze jedna studentka przyszła, aby powiedzieć, że kurs był interesujący, że wiele się nauczyła i jeśli miała poprosić przyszłych studentów o jedno, żebym mówił wolniej (we Francji kurs był po angielsku). To była fantastyczna opinia: miła i konstruktywna na górze.

Zdecydowanie tak - powiedz mu, że podobał Ci się kurs bez zbytniego zastanawiania się.

#7
+12
Ethan Bolker
2018-04-21 18:35:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedynym powodem dodania mojej odpowiedzi do długiej listy odpowiedzi „tak” jest to, że jako profesor czasami otrzymuję takie podziękowania po latach. Zawsze sprawia mi to przyjemność.

#8
+9
MxNx
2018-04-22 13:19:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To bardzo interesujące pytanie i otrzymało kilka bardzo dobrych odpowiedzi. Dlatego zamierzam przedstawić swoje osobiste doświadczenia i wyciągnąć z nich wnioski.

Teoria funkcji złożonych była jednym z kursów, których większość studentów naszego wydziału bała się podczas moich studiów licencjackich. Nie dlatego, że kurs był zbyt trudny (choć nie był to bułka z masłem), ale dlatego, że prowadził go jeden z najbardziej surowych profesorów katedry. Kurs był jednym z najbardziej niepopularnych, ale kiedy go wziąłem, stwierdziłem, że nie tylko bardzo mi się podobał, ale znalazłem metodę nauczania profesora, a także jego maniery i skrupulatną uwagę, jaką przywiązywał do pojęć matematycznych kurs był dla mnie bardzo konstruktywny. Metoda nauczania profesora była nieortodoksyjna w kontekście naszego wydziału, ale nie było w niej nic niewłaściwego ani nierozsądnego. Za kurs uzyskałem bardzo dobry wynik i po semestrze (i maturze) udałem się do jego gabinetu. Kiedy wszedłem, spojrzał na mnie tak samo surowo i z dystansem, jak zawsze. Krótko wyjaśniłem mu, dlaczego podobał mi się jego kurs i metoda nauczania, a następnie szczerze mu za to podziękowałem. Reakcja profesora była bardzo ciekawa. Uśmiechnął się szczerze, stał się ciepły i przyjazny, podziękował mi za wdzięczność, zadał kilka przyjaznych pytań o mnie, mojej karierze i przyszłych planach oraz udzielił kilku rad dotyczących ich. Pod koniec naszej sesji serdecznie uścisnął mi dłoń i poszedł ze mną do drzwi swojego biura.

Ogólnie uważam, że profesorowie są ludźmi i jak każdy człowiek, cieszą się i doceniają każdą formę szczerej wdzięczności. To jest coś, czego dobrzy profesorowie potrzebują i na to zasługują, aby wiedzieli, że ich wysiłki są zauważane i doceniane przez studentów.

#9
+7
MHL
2018-04-20 18:55:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako TA sam i jako ktoś, kto to zrobił. Powiedziałbym, że tak, z pewnością jest to mile widziane. Na marginesie, ilekroć natkną się na artykuł naukowy, który bardzo mi się spodobał - wysyłałem e-mail do autora (ów), aby dać jej znać, że naprawdę mi się podobał.

#10
+6
Julie
2018-04-20 15:57:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście, to prawdopodobnie będzie dzień Twojego nauczyciela :) Jeśli jednak masz zamiar to zrobić, nie przesadzaj i nie bombarduj ich tandetnymi komplementami. Jeśli masz zamiar to zrobić, upewnij się, że wyglądasz na prawdziwego.

#11
+5
theenigma017
2018-04-20 16:16:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważ także krótkie przedstawienie swoich planów na przyszłość, aby wiedział, dokąd zmierzasz, może rzucić trochę światła na to, co możesz zrobić, aby ulepszyć swoją ścieżkę kariery. Zawsze dobrze jest znać profesorów od samego początku, może on być źródłem LOR w przyszłości!

#12
+5
zipirovich
2018-04-21 22:34:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz ochotę wysłać taką notatkę - zdecydowanie ją wyślij! Nie ma w tym absolutnie nic niestosownego.

Zgadzam się więc ze wszystkimi powyższymi odpowiedziami, w których znalazło się kilka świetnych punktów. Ale mimo wszystko dodam moje pięć centów. Jako nauczyciel w college'u otrzymałem wiele takich e-maili (a nawet pocztówek) od moich uczniów - i cieszyłem się każdym z nich i każdy sprawił mi przyjemność! Każda taka wiadomość sprawiała, że ​​czułem się szczęśliwy i doceniony, a jako ludzie wszyscy tego potrzebujemy.

Słuchaj, nasza praca nie jest łatwa. Ma swoje zalety i momenty, a także spory udział w wyzwaniach. Cokolwiek robimy, nie możemy przewidzieć wyników naszej pracy i naszych wysiłków - ponieważ pracujemy z ludźmi, naszymi uczniami, a nie z przedmiotami nieożywionymi. Dlatego opinia jest dla nas niezwykle ważna. Może to tylko ja, ale czuję, że dostajemy więcej niż wystarczająco negatywnych opinii, czasem na to zasługujemy, czasem nie. Z pewnością potrzebujemy również Twojej pozytywnej opinii!

Powiedziałbym to już w ocenach klas, które przeczyta profesor.

To nie to samo rzecz. Twoja opinia, ponieważ była niezamawiana, ale raczej coś, do czego byłeś zmuszony jako wyraz uznania, jest znacznie cenniejsza niż oficjalnie wymagane oceny uczniów. Poza tym ton ocen jest zazwyczaj inny - uczniowie mówią szkole o instruktorze, w przeciwieństwie do tego, jak piszesz bezpośrednio do nauczyciela. Nie wspominając już o tym, że oceny są anonimowe (co może być dobrą i złą rzeczą), a Twój komentarz jest tylko jednym na stosie wszystkich innych komentarzy, które często tworzą mieszany obraz.

Co ważniejsze, niedawno otrzymałem ocenę końcową i była dobra (od A do A +). Jeśli wyślę teraz e-maila, może to wyglądać jak dorozumiane „dziękuję” za dobrą ocenę, mimo że nic takiego nie mam na myśli.

Wygląda na to, że twój profesor jest dobry, więc założę się, że wie, że twój sukces należy do ciebie i twojej ciężkiej pracy. Więc nie martw się, nie zinterpretuje źle Twojej wiadomości. Ale ucieszy się, gdy dowie się, że ci w tym pomagał i że też o tym wiesz.

Jeszcze jedno. W rzeczywistości wysyłając taką wiadomość, wyświadczysz mu wymierną przysługę - na którą, sądząc po tym, co powiedziałeś, profesor zasłużył, więc nie ma w tym nic złego. Kiedy jesteśmy oceniani przez administrację szkoły pod kątem awansów, odnowienia umów, zatrudnienia itp., W przypadku wykładowców jego / jej portfolio dydaktyczne musi obejmować postrzeganie jego pracy przez uczniów. Zapisuję wszystkie te e-maile i zawsze umieszczam je w moim portfolio. I wiem z nieformalnych rozmów z administratorami, że choć nie są decydujące, odgrywają namacalną pozytywną rolę.

„** zachowaj wszystkie te e-maile **, a ja _zawsze_ dołączam je do mojego ** portfolio **”. Dzięki temu opinie uczniów mogą nie tylko stać się wymiernymi korzyściami (z punktu widzenia kariery), ale tak naprawdę uczyniasz je częścią swojej historii!Uznanie dla Ciebie!
@CPHPython: Dziękuję!Szczerze mówiąc, trochę przesadziłem: nie oszczędzam absolutnie wszystkich, ale ratuję wielu z nich.Reszta mojego wpisu jest prawdziwa, przysięgam!:-)
#13
+4
Sarah A Smythe
2018-04-20 18:27:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrób to! Jest to przydatne jako bardziej szczegółowe informacje zwrotne (znam bardzo niewielu wykładowców / profesorów, którzy faktycznie przeczytali wszystkie opinie). Pozwala również profesorowi wiedzieć, że interesuje Cię dany przedmiot - w połączeniu z Twoimi dobrymi ocenami - może prowadzić do dalszej pracy / nauki w tej dziedzinie.

Zawsze możesz poprosić o dodatkową lekturę, ponieważ kurs już się skończył. To czasem fajny sposób na e-maile.

#14
  0
Deipatrous
2020-03-05 17:04:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Żyjemy dla tego. Proszę, zrób to.

#15
  0
Mr Cabbage
2020-03-07 06:27:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma nic złego w stwierdzeniu, że kurs Ci się podobał. Jestem pewien, że nauczyciel byłby zadowolony, gdyby to usłyszał. Dlatego za wszelką cenę powiedz, że podobał Ci się kurs. Szerszą kwestią jest oczywiście to, czy studenci w ogóle powinni wysyłać e-maile do swoich wykładowców. To się nigdy nie zdarzało, kiedy nie było internetu. Dlaczego nie podziękować osobiście?To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...