Pytanie:
Co zrobić z uczniem przychodzącym na zajęcia w odsłaniającym się ubraniu, o ile zakłóca to środowisko nauczania?
je_b
2017-01-12 03:36:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od początku semestru studentka chodzi na zajęcia skąpo ubrana lub ma na sobie zbyt odkrywcze ubrania, takie jak sportowy stanik bez koszuli, spodenki, półprzezroczyste jedwabne bluzki bez stanika, a nawet bikini (ta sytuacja zdarzyło się tylko raz.) Robi to raz lub dwa razy w miesiącu i oprócz noszenia skąpych ubrań zachowuje się jak każdy inny uczeń. Mój uniwersytet znajduje się w dość liberalnym kraju i nie jestem pruderyjny. Nie ma pisemnego ubioru. Latem krótkie bluzki i szorty są normą.

W poprzednim pytaniu ktoś poruszył problem dotyczący ucznia noszącego obraźliwą koszulę, ale odpowiedzi na to pytanie nie nie ma tutaj zastosowania. Po pierwsze, to, co robi studentka, nie jest nielegalne, tak jak noszenie rasistowskiego sloganu, a ona nie jest niepełnoletnia; po drugie, w powiązanym pytaniu TA była kobietą, która obawiała się, że stanie się ofiarą agresji. W moim przypadku jestem mężczyzną i obawiam się, że jeśli powiem studentce, że nie czuję się komfortowo w jej ubraniu, może uznać to za nękanie; po trzecie, robi to na widoku, nie tylko na mojej lekcji, a nie w godzinach pracy (jak tutaj), więc nie mam powodu, by sądzić, że w jakiś sposób byłem celem jej.

Ta sytuacja zakłóca środowisko nauczania - uczniowie zamiast podążać za klasą zaczynają mówić i się gapić. Zauważyłem, że poziom uwagi moich uczniów i szybkość zajęć znacznie się obniża, gdy pojawia się ona w skąpych ubraniach. Może to powodować problemy również poza salą lekcyjną. Niedawno w godzinach pracy jeden student zapytał mnie o nią, na co odpowiedziałem, że jako asystent muszę nie oceniać (i że nie ma on uprawnień do zadawania takich pytań). studentka powiedziała mi, że plotka głosi, że nie interweniowałem, ponieważ lubię patrzeć, jak studentka się ujawnia. Widzisz subtelność mojej sytuacji: Jeśli zainterweniuję, student może pomyśleć, że ją nękam; jeśli tego nie zrobię, mógłbym zostać zboczeńcem, który lubi patrzeć na swojego ucznia.

Szef wydziału mówi, że mogę pozwolić bikini raz przejść, ale on zainterweniuje, jeśli to się stanie jeszcze raz. Nie może jednak nic zrobić z jedwabnymi bluzkami czy stanikami sportowymi. Będzie interweniował tylko wtedy, gdy sytuacja się zaostrzy, ale mam upoważnienie do interwencji własnej, aby zagwarantować, że cele klasowe zostaną osiągnięte.

Czy przesadzam? Jeśli pozwolę, by wszystko toczyło się normalnie, czy moi uczniowie w końcu uznają, że mnie to nie obchodzi? Gdybym musiał porozmawiać z uczniem, jaki jest najlepszy sposób rozwiązania problemu związanego z płcią?

EDYTUJ: To prawda, co StrongBad mówi, że inni uczniowie mają swój udział w przeszkadzaniu, ale jestem pewien, że uczeń ubrany w skąpe ubrania również chce wywołać reakcję (czy to przeszkadza w klasie, nie wiem). Jesteśmy teraz w zimie. więc przychodzi w pełni ubrana, raz zmienia ubranie w budynku i zawsze siada tam, gdzie wszyscy ją widzą. Poza zajęciami jest w pełni ubrana. Jej zachowanie jest w 100% celowe i wie, że nosząc tego rodzaju ubrania, środowisko klasy odpowiednio się zmieni.

AKTUALIZACJA: Jestem nieco zaskoczony, że żadna z zaopiniowanych odpowiedzi nie dotyczy żadnego z moich pytań. Większość z nich jest na linii „nie osądzaj i mów innym uczniom, żeby się zachowywali”, co właśnie zrobiłem: Moje podejście polegało na tym, by nie zwracać na nią dodatkowej uwagi. Gdyby ktoś chichotał, zwracałbym jego uwagę ogólnie, ale nigdy nie wystawiałbym uczennicy na oczach rówieśników zdaniem typu „Przestań patrzeć na jej ubranie i zwróć na mnie uwagę”. To byłoby nękanie. Prawdą jest również, że studentka ma prawo nosić to, co chce, a inni uczniowie powinni się zachowywać, ale ludzka koncentracja ma swoje ograniczenia i nie mogę nikogo za to winić. Jeśli zakłócenie jest zbyt ciągłe i oczywiste, uczniowie w końcu upadną. Stephan Kolassa dokonał analogii, którą tutaj pożyczę: „Każdy ma prawo nie brać prysznica. Ale jeśli ktoś śmierdzi tak bardzo, że inni uczniowie nie mogą się skoncentrować, powiedziałbym, że instruktor powinien spróbować zmienić zachowanie tej jednej osoby - nie oczekuj, że cała reszta klasy dostosuje swoją całkowicie normalną reakcję. ” Pete L. Clark ma również rację mówiąc, że „instruktor może faktycznie porozmawiać z uczniem i sprawić, by zrozumiała, dlaczego to, co robi, prawie na pewno nie leży w jej interesie”. To zaoszczędziłoby uczniowi nieco bólu głowy w przyszłości i pozwoliłoby mi odpowiednio prowadzić zajęcia. Ponadto kierownik mojego wydziału jest dobrze poinformowany o problemie i udzielił mi upoważnienia do rozmowy ze studentem. Więc teraz ciężar spoczywa na mnie. Aby uniknąć burzy biurokratycznej, większość problemów w klasie (myślę, że prawie każdy problem w środowisku akademickim lub biznesowym) jest rozwiązywanych w sposób oddolny. Najpierw interweniuje TA i jeśli to nie zadziała, przechodzisz do następnego poziomu.

ROZWIĄZANIE: Po wielu miesiącach ponownie piszę, aby opowiedzieć, co się stało, ale nie mogę podać wielu szczegółów. Po finałach student zaproponował seks innemu męskiej TA. Do tego czasu wszyscy narzekaliśmy i otrzymywaliśmy odpowiedzi; objęliśmy naszą * ss. Uczeń został zawieszony. Morał z tej historii: zdobądź instrukcje na piśmie .

Jestem pewien, że fajnie jest o tym rozmawiać iw ogóle, ale proszę, pamiętaj [do czego służą komentarze] (http://academia.stackexchange.com/help/privileges/comment) na Stack Exchange i zamiast tego, co należy do czatu. Rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/51642/discussion-on-question-by-je-b-what-to-do-with-a-student-coming-to -class-in-reve), dalsza rozmowa w komentarzach (z wyjątkiem komentarzy proszących o wyjaśnienie) zostanie usunięta, ponieważ nie możemy przenosić komentarzy do czatu więcej niż raz.
Ech, mamy już 19 odpowiedzi. Ludzie, czy moglibyście sprawdzić, czy proponowany sposób działania nie został już zasugerowany przed wysłaniem nowego?
(Meta post omawiający to pytanie: http://meta.academia.stackexchange.com/questions/3627/)
„Latem normalne są krótkie bluzki i szorty. Sam przychodzę na uniwersytet w sandałach i szortach”. Choć twój kraj jest liberalny, nauczanie w sandałach nie da ci szacunku jako nauczyciela. Może nawet robi to „nieodpowiednie ubranie” jako konfrontację z twoim brakiem profesjonalizmu w pracy: nauczyciel akademicki.
Najpierw pomyślałem, że to fałszywy post.Wtedy wzięto pod uwagę, że praktycznie u każdej kobiety widać piersi, co może być ekscytujące dla mężczyzn, jeśli jesteś na to podatna.Następnie znalazłem podobne raporty, np .: http://www.vox.com/the-big-idea/2017/3/31/15132730/pence-women-alone-rule-graham-discrimination
Mam nadzieję, że inni nie pomyślą, że jest to nadużycie sekcji komentarzy, ale chcę podziękować za aktualizację tego pytania w miarę rozwoju sytuacji.Czytanie rzeczywistego wyniku sytuacji w oparciu o twój sposób działania jest tak samo cenne, jak oglądanie wyniku eksperymentu, o którym inni tylko teoretyzowali.
Nie jestem wcale pewien, czy morał tej historii jest taki, jak mówi OP.Po pierwsze, nie jest jasne, w jakim kontekście student „oferował seks”;może właśnie uderzyła mężczyznę TA i została za to zawieszona?Ale nawet jeśli próbowała zaoferować zamianę seksu w zamian za jakąś akademicką korzyść - nie narzekała, że ktoś się do niej szczerzy;i jest mało prawdopodobne, że narzekałaby, gdyby jej oferta została odrzucona (szantaż jest znacznie bardziej niebezpieczny niż szukanie łaski poprzez seks).Więc powiedziałbym, że morał tej historii brzmi: „Poinformuj swoich rówieśników i być może przełożonych o sytuacji, aby uniknąć ryzyka”.
@TheBerga: Nie zgadzam się.Niektórzy z najbardziej szanowanych profesorów, jakich znam, noszą latem sandały i szorty.
@einpoklum OP powiedział, że „do tego czasu wszyscy złożyliśmy skargi”.Zamiast quid pro quo molestowania seksualnego, jak zasugerowałeś, nie sądzę, aby myślenie, że mogła istnieć jakaś forma molestowania seksualnego z jej strony we wrogim środowisku, według uniwersytetu, nie wydaje się zbyt trudne.Jej oferowanie seksu mogło właśnie potwierdzić, że jest to rozsądna interpretacja.Ale oczywiście nie wiem.
Co to za kraj?Jaki typ uczelni?Czy to osoba z mniejszości, czy bogaty, zepsuty dzieciak?
Osiemnaście odpowiedzi:
#1
+117
StrongBad
2017-01-12 04:03:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przeciwieństwie do mojej odpowiedzi tutaj, Twój problem nie dotyczy ubrania, ale raczej zakłócenia. Zakładając, że student nie łamie zasad ubioru uniwersyteckiego, to nie ona zakłóca środowisko nauczania, ale inni studenci.

Nie podałeś przykładów tego, jak reakcja innych studentów zaburza środowisko nauczania, ale rozwiązanie naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ przyczyną uciążliwego zachowania jest pojawienie się innej osoby. Po prostu przypomnij uczniom, że destrukcyjne zachowanie (mówienie, pohukiwanie, gapienie się, robienie zdjęć) jest uciążliwe i nie będzie tolerowane. Jeśli uczniowie nadal przeszkadzają, wyrzuć ich z zajęć.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/51681/discussion-on-answer-by-strongbad-what-to-do-with-a-student-coming-to- klasa w-r).
* „Zakładając, że studentka nie łamie obowiązującego na uczelni kodeksu ubioru, to nie ona zakłóca środowisko nauczania, ale inni studenci”. * Jak działa ta logika?Kiedy jesteś w klasie, twój mózg jest * warunkowo * zakłócany w oparciu o politykę szkolną i myślisz "och, tylko żartuję, fałszywy alarm, to mi nie przeszkadza, ponieważ zezwala na to polityka szkoły"?Czy działa na zasadzie meta-stycznej i zaczyna się zastanawiać „czy powinienem teraz przeszkadzać”, gdy nie zna dokładnych zasad?
#2
+110
xmp125a
2017-01-12 11:52:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest przekazanie problemu przełożonym, co już zrobiłeś. Zwróć uwagę, że w takich sporach (kiedy istnieje zły i gorszy wybór, na przykład oskarżenie cię o bycie napastnikiem lub zboczeńcem), ważne jest, aby poinformować pracodawcę, że jest problem. Może to być bardzo ważne dla twojej obrony, jeśli będziesz zmuszony do interwencji, jeśli zacznie zachowywać się jeszcze bardziej prowokacyjnie. Upewnij się więc, że masz niepodważalny dowód, że wcześnie powiadomiłeś swoich przełożonych o problemie.

Może pójdę jeszcze dalej. Jeśli mieszkasz w liberalnym kraju UE, możesz mieć specjalne usługi uniwersyteckie zajmujące się molestowaniem seksualnym, równością płci i tym podobnymi. Jeśli czujesz się nieswojo z jej zachowaniem, odwróć się od niej i udaj się do terapeuty ds. Molestowania seksualnego i powiadom ich . Równość płci działa w obie strony ! Jeśli ty (lub twoi uczniowie) przychodzilibyście na zajęcia w spandeksowych kąpielówkach, odsłaniając zarys swoich genitaliów, uważam, że kobiety na widowni słusznie uznałyby to za niewłaściwe i stanowiące nękanie. Więc idź do doradcy i zgłoś sytuację. Doradca być może będzie miał więcej wiedzy, jak sobie z tym poradzić, albo nawet ona (prawdopodobnie kobieta) weźmie sprawę w swoje ręce.

Podobnie jak w przypadku przełożonych, może to Cię ochronić, jeśli dziewczyna zacznie zachowujesz się jeszcze bardziej nierozsądnie i będziesz musiał interweniować w krótkim czasie.

Myślę, że drugi akapit przedstawia optymalną opcję. Nie tylko powiadom doradcę, ale także poproś go o rekomendację i postępuj zgodnie z nim. Lub nawet poproś ich, aby porozmawiali z nią bezpośrednio, jeśli zalecą podjęcie działań (czego bym się nie spodziewał). Zachowaj dowody tej komunikacji. W ten sposób, jeśli zostaniesz oskarżony o bezczynność za bycie „zboczeńcem” ¹, możesz schować się za plecami doradcy i pokazać, że postępowałeś zgodnie z jego radą. (¹ Nie widzę perwersji u dorosłego heteroseksualnego mężczyzny, który jest rozpraszany przez dorosłą kobietę w skąpym ubraniu)
PO trafił już do szefa działu, który nakreślił warunki, na jakich będą interweniować. Przeczytałem, że OP nie czuł się nękany (w przeciwnym razie jest to kopia powiązanego pytania), ale martwił się zakłóceniem mm.
@StrongBad Cóż, interwencja głowy to coś, ale PO jest w naprawdę trudnej sytuacji, jeśli musi interweniować, jeśli dziewczyna pojawi się ponownie w bikini i sytuacja się pogorszy (dokuczanie, nękanie dziewczyny). Samo rozładowanie sytuacji w czasie rzeczywistym może postawić go w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego należy wyraźnie udokumentować, że powiadomił on odpowiednie władze (osobę, której zadaniem jest zapobieganie molestowaniu seksualnemu, jeśli takie istnieje) na czas. Może nawet (władza) zaprosi dziewczynę na rozmowę dla jej własnej korzyści.
Nie ma problemu z mówieniem uczniom, aby przestali nękać innego ucznia. O ile wygląd uczniów nie nęka innych uczniów (a bikini należy do tej kategorii), zawsze możesz sobie z tym poradzić po fakcie. Podczas gdy * autorytet * może zaprosić ucznia na rozmowę, w idealnym świecie zaprosiłby uczniów, którzy przeszkadzają w rozmowie.
@StrongBad Jeśli uczeń nosi strój kąpielowy na wykładzie w klasie, instruktor ma pełne prawo zapytać, dlaczego to robi, ponieważ mogłoby to przeszkadzać innym uczniom.
To jest wykręt. Przełożony stanie przed dokładnie tym samym pytaniem. Nauczyciel jest odpowiedzialny i upoważniony do doprowadzenia ucznia do porządku. Powiedz jej, żeby ubierała się z szacunkiem. To już koniec. Na marginesie, kiedy przełożony odwiedza tę witrynę w poszukiwaniu porady, a następnie postępuje zgodnie z nią, otrzymasz pętlę rekurencyjną aż do przewodniczącego, którego rola wykracza daleko poza zajmowanie się tą kwestią.
ta odpowiedź jest śmiesznie śmieszna. jeśli uczennica ubiera się zgodnie z kodem ubioru (brzmi tak, jakby była), po prostu * nie ma możliwości, aby mogła cię nękać *. co za błędna logika. najlepszym sposobem działania jest oczywiście PRZEJŚCIE NAD SIEBĄ (i być może swoje dzieciństwo) i nic nie robić. (czekam na usunięcie tego komentarza za 3 .. 2 ..)
@sgroves, niestety mylisz się co do standardów molestowania. Przynajmniej dla mężczyzn jest całkiem oczywiste, słusznie lub nie, że o standardzie tego, co stanowi molestowanie, decyduje populacja potencjalnego molestowania (kobiety), a nie osoba molestująca. Zaproszenie swojej koleżanki na randkę nie jest samo w sobie nękaniem, ale rób to wielokrotnie 10 razy po tym, jak za każdym razem odmówi, a zostaniesz skierowany na terapię lub gorzej. Tak, odsłanianie ubrań, a nawet bikini w upalny letni dzień to jedno, robienie tego systematycznie, to co innego.
@xmp125a to z pewnością jedna opinia. nie zgadzam się. obowiązuje dress code. uczeń podąża za nim i nie robi nic złego.
#3
+101
user541686
2017-01-12 16:42:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ignoruj ​​wszystkich tutaj i zapytaj swoich przełożonych , co mają robić. Następnie zrób to.

I uzyskaj przynajmniej niektóre odpowiedzi na piśmie , abyś mógł je wskazać.

Uważam, że to jedyna prawidłowy i bezpieczny sposób postępowania. Koniec historii.

Dodałbym, że możesz nawet poprosić * ich * o bezpośrednią interwencję.
@Mayou36: Zgadzam się, z wyjątkiem pytania, w którym OP stwierdza, że ​​już to zrobił. Jestem po prostu zaskoczony, dlaczego wydaje się, że nie zapytał, co * on * powinien zrobić.
Oprócz osób z wyższego szczebla, zapytaj również odpowiedniego doradcę uniwersyteckiego, jak opisano w [xmp125as answer] (http://academia.stackexchange.com/a/83114/1033).
Wiele istniejących odpowiedzi zaleca odniesienie się do hierarchii dowodzenia. To wielkie stwierdzenie na początku twojego postu wydaje się nieuzasadnione.
To jest poprawna odpowiedź na wiele pytań na academia.se. :-)
@CapeCode no cóż, technicznie rzecz biorąc, jego rada, aby „ignorować wszystkich tutaj”, będzie miała również zastosowanie do jego własnej odpowiedzi, więc nie jest logicznie spójna, gdy jest interpretowana dosłownie. Ale jeśli wyłączysz swój mózg matematyki / nauk ścisłych i przestaniesz interpretować rzeczy całkowicie dosłownie (to trudne, wiem ...), to duże stwierdzenie na górze ma jakiś sens IMO.
@CapeCode: Istniejące odpowiedzi również wstawiają ich na 0,02 dolara w tej sprawie, nie mówią tylko, że idź porozmawiać z przełożonymi. Staram się zaznaczyć, że ich opinia jest nieistotna i jest tylko jeden sposób, aby postępować tutaj, więc myślę, że to uzasadnia to, co napisałem.
Jeśli masz zamiar zrobić to, co sugerują przełożeni, zamiast kierować się własnym osądem, to ważna jest część dotycząca pisemnej oceny. Kiedyś miałem problemy w klasie, zapytałem mojego dyrektora, wicedyrektora i trenera nauczania, co robić, zrobiłem, co powiedzieli, a potem wpadłem w kłopoty. Zaprzeczyli, że kiedykolwiek udzielili mi rady.
@DCShannon: Zgadzam się, dlatego pogrubiłem to.
OP oświadczył, że podjął już te kroki i szczegóły zostały dodane do pytania.
Ta odpowiedź to wymówka. Wyżsi nie są nieomylnymi bogami i nie zawsze mają właściwą odpowiedź. Jest bardzo prawdopodobne, że udzielą ci złych rad / rozkazów, a ty masz moralny obowiązek rozważenia ich rozkazów przeciwko własnemu sumieniu. Pytanie ma dwa aspekty: jaki jest właściwy kierunek działania i jaki jest najbezpieczniejszy w mojej karierze. Ignorowanie drugiego aspektu jest naiwne, ignorowanie pierwszego jest bezkręgowe.
@Peter: To jest Academia.SE, a nie Morals.SE lub Ethics.SE. Starałem się zaproponować rozwiązanie problemu, a nie etyczną ocenę sytuacji. I w mojej skromnej opinii rozwiązanie tego problemu zamieściłem. Nie sądzę, że to wymówka, ale jeśli to zrobisz, opublikuj własną, lepszą odpowiedź.
@Peter (nasze pasujące nazwy mogą zmylić niektórych ludzi ...) Sytuacja PO nie wymaga prawidłowej / złej odpowiedzi, więc nie ma znaczenia, czy to, co mówią wyżsi rangą, jest dobre, czy złe. OP znajduje się na polu minowym, bez możliwości dowiedzenia się, gdzie jest następna mina, a poproszenie wyższej osoby o wskazówki ** na piśmie ** oznacza pozwolenie na rozbrojenie (lub wejście na) minę zamiast PO.
@Peter Znajduje się na polu minowym zarówno moralnym, jak i zawodowym. Jeśli przełożony sugeruje, że dana dziewczyna powinna dostać ocenę niedostateczną (przykład skrajny), nie oznacza to, że powinien ślepo stosować się do rady. Nawet jeśli jest na piśmie. A co, jeśli osoba z wyższego szczebla nie wie, co robić i zadaje tutaj pytanie? Czy mówimy im, żeby pytali swojego menedżera, aż do prezydenta?
@Peter Aby było jasne, zgadzam się, że PO powinien zdecydowanie poprosić o radę swojego przełożonego, ale tak naprawdę nie jest to odpowiedź na szersze pytanie. A „wtedy zrób to” sugeruje, że powinien ślepo wykonywać polecenia, kiedy powinien raczej prosić o radę niż o instrukcje.
@Peter: * „A jeśli przełożony nie wie, co robić i zadaje tutaj pytanie? Czy każemy im zapytać kierownika, aż do prezesa?” * ... możemy się martwić tą sytuacją kiedy się pojawi. * „Jeśli przełożony sugeruje, że dana dziewczyna powinna dostać ocenę niedostateczną (przykład skrajny), nie oznacza to, że powinien ślepo postępować zgodnie z radą” * ... mam podstępne, podstępne założenie, które cię naciągnę tutaj. Zakładam, że OP nie jest robotem, który w oparciu o tę odpowiedź również skoczyłby z mostu, gdyby ktoś z wyższego stanowiska udzielił takiej rady. Przepraszam, że tego nie powiedziałem. Masz mnie!
@Mehrdad: Cytuję: „Zapytaj ich, co mają zrobić, a potem zrób to”. Nie sprzeciwiam się temu, by opowiedzieć wyższemu o sytuacji, ale ktoś z wykształceniem akademickim i odpowiedzialny za klasę uczniów, nie może po prostu zapytać dorosłego, co ma robić. Twoja odpowiedź wyraźnie stwierdza, że ​​_ zignorujesz tutaj wszelkie odpowiedzi, które faktycznie odnoszą się do sytuacji_, i po prostu zrobisz to, co mówi wyższa osoba. Być może nie zakładałeś, że OP to robot, ale mówisz mu, żeby zachowywał się jak robot.
@Peter: Nie mam nic do powiedzenia poza moim ostatnim komentarzem. Kieruj się zdrowym rozsądkiem, co mam na myśli.
#4
+73
Lightness Races in Orbit
2017-01-13 05:06:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem nieco zaskoczony, że nie zostało to jeszcze powiedziane.

Noszenie bikini na zajęciach jest nieodpowiednie.

Kropka.

Podobnie jak noszenie szortów, sandałów i nic innego nie byłoby niewłaściwe. W klasie nie ma miejsca na stroje kąpielowe.

To nie powinno mieć nic wspólnego z seksizmem ani nękaniem (chociaż z pewnością rozumiem, dlaczego się tym martwisz). Nie ma to nic wspólnego z „winą uczniów, że to zauważyli”. Nie ma to nic wspólnego z „ale ludzie mogliby to zrobić” (nie, nie mogli). Nie chodzi o to, że „to wina mężczyzn sugerujących, że ona o to prosi” (niedorzeczne).

Noszenie bikini, przezroczystych topów lub samych staników jest oczywiście nie w porządku. Gdybym był na takim stanowisku, czułbym się w pełni w swoich prawach, aby zaprosić studentkę do mojego biura i wyjaśnić, że jest w środowisku półprofesjonalnym i oczekuje się, że będzie się odpowiednio ubrać. Poza wszystkim innym powinna okazywać trochę przyzwoitości i trochę szacunku dla Ciebie, nauczyciela. Jeśli czuje, że to „nękanie”, to, szczerze mówiąc, zacznij to robić. Nie wyobrażam sobie, że przegrałbyś tę walkę.

Nie mogę powiedzieć, czy jest to coś, co działa dla ciebie, w twojej kulturze, w twojej instytucji, pod względem ryzyka opadu.

Ale pomyśl o tym w ten sposób: co by się z nią stało, gdyby nosiła to do pracy?

Idź stamtąd.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/51850/discussion-on-answer-by-lightness-races-in-orbit-what-to-do-with-a- przyjście studenta).
To straszny pomysł, aby zaprosić ją do swojego biura, aby porozmawiać w tej sytuacji ...
Przyznaję, że stwierdzenia takie jak _ „Jeśli czuje, że to„ nękanie ”, to, szczerze mówiąc, przyprowadź go. Nie wyobrażam sobie, że przegrałbyś tę walkę” _ niestety udowodniono śmiesznie niepoprawne w ciągu dwunastu miesięcy od tegoodpowiedź została opublikowana.
#5
+22
dothyphendot
2017-01-12 05:22:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że warto spojrzeć na swój dylemat z perspektywy najgorszego scenariusza.

Próba interwencji, a następnie skarga ucznia na molestowanie / wolność słowa / itp., może (prawdopodobnie) prowadzić do niekorzystnych konsekwencji zawodowych dla Ciebie. Na przykład może złożyć formalną skargę, w której ryzykuje, że nie zostaniesz ponownie zatrudniony jako asystent.

Z drugiej strony, brak interwencji pozostawia cię otwartym na nieco pośrednie oskarżenie, że czegoś nie zrobiłeś, ponieważ podobał ci się jej ubieranie się tak jak ona. Ja też nie chciałbym myśleć, że taki pogląd na mój temat był błędnie prezentowany, ale trudno zrozumieć, ile może z tego wyniknąć. Szczególnie dlatego, że łatwo sobie wyobrazić, że szef działu itp. Nie będzie miał trudności ze zrozumieniem, dlaczego nie interweniowałeś.

Oczywiście są też konsekwencje dla twoich uczniów, ale jak sugeruje @StrongBad, to oni są odpowiedzialni za ich wyśmiewanie, a nie ty. Jeśli naprawdę czują się silnie w jej sukience, w przeciwieństwie do tego, że jest ona źródłem rozrywki, i potrafią podać dobry powód, dla którego to robią, mogą poskarżyć się komuś na wyższym szczeblu hierarchii, który może znajdować się w bezpieczniejszej pozycji. interweniować. Możesz nawet rozważyć subtelne zachęcenie ich w tym kierunku.

Jest gorszy możliwy scenariusz, jeśli PO nie interweniuje: uczeń może złożyć formalną skargę stwierdzającą, że czuje się nękana (na przykład), ponieważ (rzekomo) patrzy na jej piersi podczas zajęć. Prawdopodobnie nadal nie gorszy niż scenariusz 1, oczywiście.
Rzekomo wpatruje się w swoje piersi, które nonszalancko eksponuje. Nie należy oceniać kogoś po tym, co on ubiera, ale jednocześnie należy być świadomym tego, jak inni zareagują na to, co masz na sobie. Nienawidzę rozbijać go ludziom, ale odsłonięte (przez przezroczyste ubranie) piersi zwykle przyciągają uwagę zarówno mężczyzn, jak i kobiet, szczególnie w środowisku uniwersyteckim, ponieważ nie jest to coś, czego można by się spodziewać w takiej sytuacji.
Z technicznego punktu widzenia, zgodnie z PO, jeden student już trochę narzekał na całą sytuację.
#6
+18
arp
2017-01-12 05:56:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówisz, że rozmawiałeś o tym z szefem działu; upewnij się, że otrzymałeś odpowiedzi na piśmie, aby się chronić. Uczeń, który po wejściu do budynku przebiera się w bikini, to zupełnie inna sytuacja niż studentka, która nosi zwykłe, ale ujawniające się na lekcji uliczne ubrania - upewnij się, że ta informacja znajduje się w liście do kierownika wydziału.

Jak wiesz, egzekwowanie zasad dotyczących ubioru jest bardzo cienkie - prawie wszystkie szkolne zasady dotyczące ubioru koncentrują się na ograniczaniu swobody uczennic w celu ochrony uczniów płci męskiej przed rozproszeniem uwagi. Twój użytkownik bikini celowo przekracza granice. (Nie wyobrażam sobie, że strój kąpielowy jest dozwolony na zajęciach - być może taka sytuacja nigdy wcześniej się nie zdarzyła?)

Jeśli Twoi uczniowie pytają prywatnie, po prostu powiedz, że niestety nie możesz prawnie interweniować . Możesz zasugerować najbardziej rozpraszającym się uczniom, aby usiedli w pierwszych rzędach, aby uniknąć bikini na linii wzroku.

Czy ten uczeń nosi skąpe ubrania na innych zajęciach, czy tylko twoje?

Nosiła odkrywcze ubrania na inne zajęcia, ale incydent z bikini przydarzył się tylko mnie i jak dotąd jestem jedynym asystentem, który skarżył się szefowi działu. Siedzi w pierwszym rzędzie.
Zasłoń się, udając się do działu HR i prosząc o poradę na piśmie. Być może planuje próbować dostać lepsze stopnie, szantażując cię lub coś równie nikczemnego. I cokolwiek robisz, nigdy nie zostań z nią sam na sam. Jeśli nalega, żeby cię odwiedzić w biurze, zostaw szeroko otwarte drzwi. Spróbuj mieć ze sobą współpracownika.
@je_b Mogę polecić, aby powiedzieć studentom, że nie wolno Ci interweniować zawodowo, a jeśli studenci widzą problem, spróbuj ogólnie zwrócić się do kierownika wydziału. Nie to, że powinni cię zgłaszać, ale że nie jesteś autorytetem w tej sprawie. Jestem pewien, że dziekan studencki lub coś takiego może przynajmniej wezwać studenta, jeśli wystarczająco dużo ludzi narzeka. W końcu, jeśli uczniowie płci męskiej czują się nieswojo i robią to celowo, może to zostać odebrane jako nękanie z jej strony wobec reszty klasy.
Naprawdę musisz przekonać innych pracowników, dział HR, swojego szefa, aby usiedli na twoich wykładach i zobaczyli to z pierwszej ręki. Ten problem jest daleko poza twoją skalą płac - możesz łatwo stracić pracę, jeśli coś zepsujesz - wciągnij specjalistów. Niech choć raz zarobią na pensję.
#7
+14
anonymous
2017-01-12 22:20:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie w środowiskach zawodowych istnieje ukryty lub wyraźny zakaz komentowania przez mężczyzn sposobu ubierania kobiet. Napotykasz to w odpowiedziach, które otrzymujesz. To powiedziawszy, zwróciła moją uwagę ta aktualizacja pytania:

Jesteśmy teraz w zimie, więc ona przychodzi w pełni ubrana, raz w budynku zmienia ubranie i zawsze (ubrana lub nie) siedzi w pierwszym rzędzie, aby wszyscy ją widzieli. Poza zajęciami jest w pełni ubrana. Jej zachowanie jest w 100% celowe i wie, że nosząc tego rodzaju ubrania, środowisko klasy odpowiednio się zmieni.

Dla mnie oznacza to, że uczeń wyraźnie zachowuje się tak, jak jest w celu uzyskania odpowiedzi od Ciebie lub innych uczniów w klasie. Fakt, że wspomniałeś o uczniu pytającym o sytuację, oznacza, że ​​inni uczniowie zauważają zakłócenie norm obowiązujących w klasie.

Niestety, jak wspomina Pete L. Clark, bezpośrednio doradza uczniowi fakt, że ich zachowanie jest sprzeczne z ich własnym interesem, nawet jeśli jest to wyraźnie dozwolone, jest bardzo trudne do zrobienia bez dużej praktyki. Radziłbym omówić sytuację z kierownikiem wydziału i odpowiednimi władzami uniwersytetu, aby ustrzec się przed potencjalnymi skargami na Ciebie. Dodatkowo możesz chcieć skontaktować się z kolegami, aby sprawdzić, czy któryś z nich może zwrócić się do ucznia i sprawdzić, czy mogą znaleźć wgląd w to, dlaczego uczeń decyduje się ubierać w takiej sytuacji.

Wiele osób nosi jedno ubranie w drodze do pracy i przebiera się, gdy tam dotrą. Co więcej, jest wiele powodów, aby usiąść w pierwszym rzędzie. Dochodzi do wniosku, że uczeń próbuje wywołać odpowiedź, wydaje się nieco ekstremalne.
@StrongBad: „nielegalna odpowiedź” to zabawna literówka, którą teraz popełniliście zarówno ty, jak i anonimowi.
@PeteL.Clark na swoją obronę, skopiowałem i wkleiłem oryginalne zdanie do swojego komentarza, a następnie zredagowałem. Kiedy zobaczyłem twoją edycję, zdecydowałem, że lepiej to poprawię w moim komentarzu.
„Dodatkowo możesz zechcieć skontaktować się z kolegami, aby sprawdzić, czy któryś z nich może zwrócić się do ucznia i sprawdzić, czy mogą znaleźć wgląd w to, dlaczego uczeń decyduje się ubierać w takiej sytuacji”. +1. Być może najlepsza pojedyncza sugestia, jaką widziałem w wielu odpowiedziach.
@StrongBad Na podstawie tego, co napisał OP i zacytowałem, zakładam, że uczeń ubiera się w nietypowy sposób podczas zajęć. Jeśli uczeń ma na sobie tylko zabawne ubranie w klasie, a nie, powiedzmy, podczas lunchu w kampusie pomiędzy zajęciami, oznaczałoby to, że robią coś celowo. Zauważ, że nic nie powiedziałem, gdy student siedział, to tylko cytat blokowy.
@StrongBad, może to prawda, ale przebranie się w strój kąpielowy i brak koszuli na zajęcia to dwie rzeczy, które są niesamowicie niesmaczne. To zdecydowanie dziwne zachowanie i brzmi, jakby było zamierzone. Zły gust to jedno, ale OP mówi, że ubrania odsłaniają się do tego stopnia, że ​​czasami są półnagie. To całkiem zamierzone.
#8
+10
aparente001
2017-01-12 06:15:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przejdź od razu do problemu. Poświęć kilka minut, aby o tym porozmawiać. Przypomnij swoim uczniom, że w tym kraju (niezależnie od kraju) uczniowie mają prawo ubierać się tak, jak chcą, a jeśli ktoś ma z tym problem, to jego problem, a nie osoba z nietypowym problem ze strojem.

Najważniejszą rzeczą jest okazanie zdecydowanego zaangażowania na rzecz wolności jednostki i równości płci oraz oczekiwanie, że wszyscy w klasie będą zachowywać się wspierająco w stosunku do wszystkich swoich kolegów.

Jeśli chcesz dodać delikatny humor, aby przełamać napięcie, to w porządku. Na przykład w moim przypadku mógłbym podzielać wspomnienie profesora R., który wyrażał swoją indywidualność, nosząc garnitur i krawat, zarówno w dni wykładowe, jak i biurowe: generalnie trzyczęściowa, ciemna wełna, ale z włączeniem światła niebieski seersucker w Dniu Pamięci. To był tylko jego styl. Do każdego jego własnego, a kim ja jestem, żeby komukolwiek mówić, jak się ubierać?

Albo możesz wspomnieć, że gdyby Imelda Marcos opłacała jej czesne i spełniała warunki wstępne, byłaby mile widziana w twojej klasie, wraz całą swoją kolekcję butów. (1220 par!)

(Zignoruj ​​plotki. Zawsze będą krążyć głupie plotki o instruktorach.)

Edytuj po przeczytaniu zmiany pytania :

Najwyraźniej rozważasz rozmowę z uczennicą jeden na jednego, aby spróbować poprowadzić ją w kierunku bardziej konserwatywnego stroju w klasie. Ale skomentowałeś:

Nigdy nie wystawiłbym uczennicy na oczach rówieśników zdaniem typu „Przestań patrzeć na jej ubranie i zwróć na mnie uwagę”.

Dobrze. To nie byłoby konstruktywne! Kiedy rozmawiasz z całą klasą, lepiej byłoby najpierw przekazać swoje osobiste zaangażowanie na rzecz różnorodności w edukacji za pomocą wiadomości typu „I”, a następnie, jeśli czujesz się komfortowo, pozwól, aby pojawił się naturalny humor na temat sytuacji.

Sporo czytałem o zespole Tourette'a, zaburzeniu neurologicznym, które objawia się dziwnym zachowaniem. Jeden z moich ulubionych arkuszy informacyjnych o Tourette, opublikowany przez www.tourettes-action.org.uk, mówi:

Staraj się nie odpowiadać zbytnio na tiki, ponieważ może je znormalizować.

Jednak często tiki są zabawne i nienaturalne byłoby nie rozpoznawać tego.

Mój syn ma Tourette'a i dowiedzieliśmy się, że Najlepszym sposobem, aby pomóc innym ludziom poradzić sobie z jego niezwykłymi zachowaniami, jest wyjaśnienie im, co się dzieje, w sposób rzeczowy. Ale, jak mówi arkusz informacyjny, niektóre z jego tików są zabawne i uważam, że pomocne jest pozwolenie sobie na przyznanie się do tego - bez dawania dziecku zbyt wielu pozytywnych opinii (co zachęciłoby do jeszcze większej ekspresji tików).

Humor to świetny sposób na rozładowanie napięcia.

Zapytałeś:

Gdybym miał porozmawiać z uczniem, jaki byłby najlepszy sposób aby zająć się tą sytuacją, biorąc pod uwagę kwestie płci?

Nie radziłbym tego robić.

Właśnie dostałem falę mózgową i zdałem sobie sprawę, że być może nie jesteś z USA , ale studiujesz na uniwersytecie w USA, gdzie jesteś asystentem technicznym.

Być może istnieją tu pewne różnice kulturowe. Jeśli tak, przekaż problem jednoznacznie administracji swojego wydziału.

(Kiedy pisałem swoją pierwotną odpowiedź, nie sądzę, żebym zrozumiał, że jesteś asystentem technicznym. TA są instruktorami praktykantami i nie powinni pozostawieni samym sobie, aby samodzielnie sprostać takim poważnym wyzwaniom).

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/51849/discussion-on-answer-by-aparente001-what-to-do-with-a-student-coming-to- klasa w).
Większość odpowiedzi nie ma związku z kwestią opisaną w pytaniu.
@CapeCode - Chciałbym zapytać, które części wydają się nieistotne lub nieprzydatne, ale ponieważ najwyraźniej uważasz, że te części stanowią więcej niż połowę materiału, zamiast tego zapytam, które części wydają się odpowiednie lub pomocne. Bez tego twój komentarz daje mi ciężki młotek oceny, ale nie pomaga mi zrozumieć, jak wyraźniej przekazać moje pomysły na to pytanie.
Aby przygotować się do części humorystycznej, obejrzyj wyniki google dotyczące „problemu z jegginsami” ... i znacznie odsuń się od tego
#9
+6
Adam Davis
2017-01-13 00:34:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„W szkole nie obowiązuje dress code, po prostu oczekujemy, że uczniowie będą zachowywać się profesjonalnie. Niestety wydaje się, że czasami przychodzisz na zajęcia ubrany w sposób, który odwraca uwagę od lekcji. Omówiłem to długie zakłócanie pracy moich przełożonych. Nie chcemy naruszać twojej osobistej ekspresji. Nie chcemy też, aby inni uczniowie byli rozpraszani. Nie wierzymy, że rozproszenie jest zamierzone i być może jesteś zaskoczony tego teraz. Niezależnie od tego, musimy znaleźć rozwiązanie, które będzie rozsądne i sprawiedliwe dla wszystkich. ”

Od tego momentu dyskusja będzie zależeć od tego, co powie. Wątpię, czy będziesz musiał zachęcić ją do przedstawienia swojej perspektywy, ale jeśli to zrobisz, możesz zapytać, czy potrzebuje pomocy w zrozumieniu norm kulturowych obecnych na zajęciach, czy po prostu zapytaj ją, co myśli.

Jeśli zacznie się bronić, wygląda na to, że uniwersytet nie zapewnia ci dużego wsparcia w tym przypadku. Najlepiej byłoby po prostu powiedzieć: „Rozumiem, że nie łamiesz żadnych zasad i nie mogę prosić Cię o zmianę swojego zachowania.” Mam nadzieję, że rozumiesz problem i będę kontynuować dyskusje z władzami szkoły, aby znaleźć rozwiązanie . ”

Jeśli jest skłonna do zmiany, możesz rozważyć takie rozwiązania, jak siedzenie z tyłu klasy. Jeśli ona chce pomóc, ale po prostu nie rozumie, jakie stroje rozpraszają, możesz przyjść słowem lub czynem (na przykład umieszczenie ołówka w określonym miejscu na stole lub mównicy przed tobą), które zachęciłoby ją do przesunięcia miejsc, jeśli rzeczywiście powoduje zakłócenia.

Bez konkretna znajomość polityki uniwersytetu, nie ma jednak nic innego, co można by polecić.

Dyskusja i zrozumienie, czy ona rozumie sytuację i czy jest zainteresowana zmianą, jest prawdopodobnie kluczem do rodzaju dyskusji, którą chcesz ” mam nadzieję.

Zdecydowanie unikałbym wspominania o konkretnych strojach lub próbowania rysowania granic między odpowiednim a nieodpowiednim. Zawsze trzymaj dyskusję z dala od granic i skup się na fakcie, że przeszkadza ona klasie. Powinieneś być przygotowany do wyjaśnienia, co robi klasa w odpowiedzi na jej stroje, które demonstrują zakłócenia.

Jeśli sytuacja się nie poprawi i nie możesz po prostu przeczekać semestru, omów dalsze opcje z twoi przełożeni. Powinieneś być w stanie według własnego uznania podjąć pewne działania na korzyść swojej klasy, na przykład przydzielając miejsca w całej klasie.

#10
+4
Jeffiekins
2017-01-13 23:12:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Umów się z kobietą asystentką, aby była obecna, gdy poprosisz ją o spotkanie w Twoim biurze lub innym odpowiednim miejscu „na kilka minut”.

Kiedy przyjedzie, po prostu powiedz jej, że jesteś w trudnej sytuacji, ponieważ sposób, w jaki inni uczniowie reagują na sposób ubierania się w klasie, utrudnia efektywne nauczanie. Powiedz jej, jakie obiektywne środki w tym pomagają: tempo zajęć itp. Przyznaj , że ma prawo ubierać się tak, jak chce. Zapytaj , czy może Ci pomóc. To niedopowiedzenie jest twoim przyjacielem.

W Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie powiedziałbym: „Domyślam się, że nie jesteś zaskoczony, że czasami inni uczniowie są bardzo zainteresowani spojrzeniem na Ciebie, ze względu na sposób, w jaki czasami ubierają się. Ale możesz być zaskoczony, wiedząc, że kiedy tak się dzieje, zajęcia idą wolniej, a inni uczniowie nie zwracają tak dużej uwagi na lekcję, której powinni się nauczyć. Moim zadaniem jest zapewnienie im jak największej szansy nauczenia się tego, czego uczę. Nie próbuję mówić Ci, co masz robić. Ja tylko proszę Cię o pomoc. Byłbym naprawdę wdzięczny. To wszystko. ”Następnie wskazywałbym niewerbalnie, że nie mam nic więcej do powiedzenia, a ona może odpowiedzieć lub nie. Dostosuj się do tego, co jest właściwe kulturowo w miejscu, w którym się znajdujesz.

Jesteś osobą z problemem , i prosisz ją o pomoc, której może z łatwością udzielić. Nie ma gwarancji, że to zrobi, ale warto zacząć od szacunku. Możesz być zaskoczony ogromnym odsetkiem ludzi, którzy zrobią to, o co poprosisz, jeśli po prostu zapytasz o pomoc.

Kobieta asystentka powinna siedzieć gdzieś w niewielkiej odległości, gdzie nie bierze udziału, ale oczywiście słyszy i czyta.

ale to nie jest tak, że musi * pomóc *. Ona jest źródłem problemu. Jeśli odmówi zatrzymania się i nadal będzie to powtarzać, usunąłbym ją z klasy. To nie jest dyskryminujące. Jej decyzja zakłóca klasę. Szef wydziału powiedział, że asystent może zrobić wszystko, co konieczne, aby uchronić klasę przed przeszkadzaniem jej.
@TheGreatDuck, po prostu się mylisz, że to ona jest źródłem problemu. Inni uczniowie, a nawet instruktor, kontrolują ich uwagę; jeśli nie, to jest to źródło problemu. A społeczeństwo uczy mężczyzn, aby wierzyli, że jakiekolwiek ciało kobiety w ich percepcji jest związane z ich własnymi pragnieniami seksualnymi; to jest źródło problemu.
@GregMartin To ona jest źródłem problemu, kiedy celowo: przebiera się w skąpe ubrania -> przychodzi na zajęcia -> wychodzi z odsłaniających się ubrań. Bez względu na * seksualne * problemy, nadal celowo nosi nietypowe ubrania, które mają przyciągnąć wzrok klasy i zrobić scenę. Gdyby tylko nosiła ją w szkole, dopóki nie poszła do domu lub do pracy, można by się spierać, że to ubranie do ćwiczeń lub że nie ma później czasu na zmianę. Jednak ona * tylko * nosi je na zajęciach, co zdecydowanie sprawia, że ​​wygląda to celowo, co oznacza, że ​​* powoduje * problem, denerwując ludzi.
@GregMartin nie wszyscy ludzie mają w wyniku tego popęd seksualny. Niektórzy uważają to za nieodpowiednie, niemoralne i ogólnie obraźliwe. Nieumyślne zrobienie tego jest wystarczająco złe. Zrobienie tego *** umyślnie *** jest pomostem wobec molestowania seksualnego z jej strony. A co z kobietami, które sprawia jej dyskomfort, hmmm? Nie tylko mężczyźni mogą czuć się niekomfortowo, widząc kogoś półnagiego (w przypadku noszenia tylko skąpego stanika lub kostiumu kąpielowego).
A jeśli dziewczyna powie: „Nie, myślę, że to w porządku, jak się ubieram”, poradziłeś sobie w ślepym zaułku, ponieważ ** przyznałeś, że ma prawo robić to, co masz z problemem **. Nie możesz potem nic zrobić bez ujawnienia się jako kłamca. Samo przemówienie jest w porządku, ale porzuć uznanie, stawia cię tylko w pozycji nie do obrony.
Wygląda na to, że większość komentarzy tutaj mówi o teorii lub słuszności i zła. Moja sugestia nie dotyczyła tego. Był to czysto praktyczny wysiłek mający na celu zapewnienie PO najwyższe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku, którego szukał. Prawie każdy, kto poprosi ich o pomoc, a oni wiedzą * ty *, że mogą z łatwością, zrobi to. Bez dramatu. Nie chcę jej karać ani „dawać jej lekcji”, chociaż przy odrobinie szczęścia ona się czegoś nauczy.
@Jeffiekins To jest kluczowe słowo: ** Prawie ** każdy. I dlaczego właściwie, jeśli osoba ma taką grzeczność, jaką sugerujesz, powinna odrzucić twoją uprzejmą propozycję, ponieważ nie przyznałeś, że wszystko jest w porządku? Poważnie się mylisz, jeśli uważasz, że Twoja prośba zostanie zawsze poprawnie zrozumiana lub ma największe prawdopodobieństwo sukcesu. Niektóre kultury i ludzie przyjmą wszystko, co powiesz, za dobrą monetę i pierwsze pytanie, jakie sobie zadadzą, będzie brzmiało: „Jeśli wszystko jest w porządku, co dokładnie tutaj robimy?”. Zobacz: Poproś, zgadnij i powiedz kulturze.
Myślałem, że problem (lekcja zwalnia, a ludzie nie zwracają wystarczającej uwagi na lekcję) został wyraźnie wspomniany. Dlaczego więc miałaby myśleć „wszystko w porządku”? (A gdzie mogę znaleźć „Zapytaj, zgadnij i powiedz kulturze”?) Wiem, że trudno powiedzieć w Internecie, więc proszę, uwierz mi, kiedy mówię, że zadaję pytania, a nie kłócę się tutaj.
[To jest esej o kulturze Ask and Guess] (http://lesswrong.com/lw/375/ask_and_guess/). Wydaje się, że jesteś bardziej po stronie kultury Guess, zakładając, że dostanie ona wskazówkę o kłopotach, jeśli podejmiesz wysiłek, aby ją zaprosić i opowiedzieć o problemie. Twoje niewinne potwierdzenie, które możesz postrzegać jako zwykłe uspokojenie, będzie postrzegane przez kogoś z kultury Ask jako stwierdzenie faktów, obiecane, ślubowane, podpisane, kontrasygnowane i zapieczętowane. Zwykłe „Nie” jest zawsze prawidłową i używaną opcją dla Askera. Dlatego wyniki spotkań Guesser i Asker są często straszne.
#11
+4
ggiaquin16
2017-01-14 00:09:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy byłem głównym korepetytorem w moim college'u, miałem kilka młodych dziewcząt, które miały zaledwie 18 lat. Były wśród moich pracowników i były ubrane podobnie do twojego opisu (choć bez bikini). Bardzo atrakcyjne młodsze dziewczyny, które nosiły bardzo luźne bluzki, które ... pozwalały być na widoku, kiedy schylały się, by pomóc. Nosił też dość krótkie spodenki i mini spódniczki, które były nieco za małe. Zdarzyło im się też lubić prześwitujące jedwabne bluzki. Chociaż nigdy nie przyszli tylko w staniku sportowym, nadal byli dość rozpraszani przez moje centrum korepetycji, a inni uczniowie zdecydowanie zwracali uwagę.

Sytuacja jest nieco inna, ponieważ byli zatrudniani przez szkołę, aby zostać tutorów, ale rozproszenie uwagi nadal występowało. Pewnego dnia zdjąłem ich na bok i powiedziałem, że ich ubrania nie są odpowiednie do miejsca pracy. To była ich pierwsza praca, więc postanowiłem pomóc im uczyć, jaka praca byłaby odpowiednia. W ich przypadku nie zdawali sobie sprawy, że problemem jest ubranie. Obie te dziewczyny lubiły ubierać się stylowo i dlaczego tak się ubierały. Jednak musiałem ich poinformować, że ten styl ubioru nie nadaje się do pracy.

Zrozumieli i zmienili się na bardziej profesjonalnie wyglądający strój. Wciąż nosił sukienki lub spódnice, ale to nie było zbyt odkrywcze i skromniejsze. Całkowicie w porządku według mnie. Jednak szkoda już została wyrządzona, ponieważ w przeciwieństwie do twojej sytuacji, która wydaje się nie obejmować agresywnych mężczyzn, moja szkoła, aw szczególności moi często odwiedzani studenci, mają przyzwoitą liczbę wojskowych. Nie zrozumcie mnie źle, mam ogromny szacunek dla wojska i mam na myśli to, że nie lekceważę ich, po prostu budując środowisko, które każdy może sobie wyobrazić.

Na nieszczęście był narcyzem, który również prawdopodobnie miał do czynienia z problemami z zespołem stresu pourazowego. Tak się złożyło, że polubił jedną z dziewcząt i wykorzystał swoją drapieżną naturę, by nękać tę dziewczynę (pamiętajcie, że ten facet był również dwa razy starszy i żonaty).

Zaczęło się od nazw zwierząt domowych, takich jak nazywanie jej piękną lub ukochaną i inne rzeczy, aby zwabić je z życzliwością, jak robi to większość drapieżników, i to sprawiło, że poczuła się bardzo nieswojo. Śledził ją także, zachowując się jak „bardzo przyjazny facet, który chciał być częścią jej grupy”. Więc podeszła do mnie w tej sprawie, a ja wspomniałem tym panom, że jego słowa do niej sprawiają, że czuje się nieswojo i że rozumiem, że jest z nią „przyjacielem”, ale chciałaby, żebyś nie chodził za nią wszędzie ona idzie. Jego wymówka brzmiała: „Jestem z południa, tak właśnie mówimy”. Powiedziałem mu, że to zrozumiałe, ale jego dobór słów i sposób, w jaki z nią współpracuje, sprawiają, że czuje się nieswojo i chciałbym, żeby wybrał inne słowa. Nie lubił, gdy mu odmawiano, i robił z tego wielką przykrość, a także stwierdzał, że… „jeśli jej się to nie podobało, powinna mu powiedzieć”. O wiele łatwiej powiedzieć niż zrobić dla każdego, kto jest bardziej pasywny / uległy, podchodząc do kogoś, kto jest bardzo agresywny i łatwo się denerwuje.

W tym samym czasie zaczęliśmy dokumentować incydenty w raportach z incydentów, więc jeśli to się podniesie, udokumentowaliśmy dowody i świadków, ponieważ miałem przeczucie, że coś będzie się bardziej nasilać. Kilka dni później przyszedł ponownie i podszedł do dziewczyny, która siedziała przy biurku, położył ręce na jej biurku i pochylił się nad nią, żądając, aby powiedziała mu w twarz to, co powiedziałem. Dość mocno ją onieśmiela, gdy ta dziewczyna ma zaledwie 80 funtów mokrej (właściwie ważyła 86 funtów) i jest bardzo mała, a on miał ponad 6 stóp wzrostu. Nie było mnie w tym czasie w pokoju, ponieważ prowadziłem inną klasę, ale jeden z naszych kolegów podszedł do niego, w którym agresor zagroził, że postawi tego ucznia na ziemi. W tym momencie otrzymałem sms-a o tym, co się dzieje i przeprosiłem z klasy, aby przyjść, aby pomóc rozwiązać sytuację. Poprosiłem go, aby wyszedł, a kiedy odmówił, bibliotekarz (który była bardzo silną kobietą i osobą, która nadzorowała centrum korepetycji jako mój szef) przyszedł i powiedział mu, że musi wyjść.

Następnie użył swojej narcystycznej mentalności, aby zmienić się z agresora w ofiarę i powiedział nam, że idzie do dziekana, ponieważ nie wolno nam nikogo wyrzucać ani odmawiać uczniom wstępu do centrum korepetycji, a on po prostu „ stara się uzyskać pomoc w pracy klasowej ”. Po zapoznaniu się ze sprawozdaniami dziekana i rozmowie ze świadkami zdecydowano, że studentce tej nie wolno już przebywać w poradni podczas pracy. Była również eskortowana po kampusie do swoich zajęć i bloków TAing przeze mnie i innych większych mężczyzn, aby upewnić się, że nie przeszkadza (co kilka razy ten dżentelmen śledził nas lub próbował wejść prosto we mnie podczas eskortowania dziewczyny). Zapewniano jej również eskortę ochroniarza, kiedy tylko tego potrzebowaliśmy.

TL; DR: Morał z mojej historii, dziewczyna może nie zdawać sobie sprawy, że jej sukienka nie jest odpowiednia. Jej noszenie spodni do jogi mogło być spowodowane tym, że zamierzała iść na siłownię po zajęciach i nie chciała zmieniać tego konkretnego dnia. Bluzki prześwitujące mogą być spowodowane tym, że staniki, szczególnie w okresie letnim, mogą sprawić, że dziewczyny zrobią się trochę gorące i niewygodne, a tego dnia mogła być cieplej. Nie możesz zakładać, że chce to zwrócić na siebie uwagę, chociaż wydaje się, że tak jest. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że ​​poszukiwanie uwagi będzie dokonywane nieco częściej niż raz lub dwa razy na miesiąc. Najlepiej byłoby jednak podejść do niej tak, aby nie skończyła na tym, że żaden agresywny, zaborczy mężczyzna nie próbuje ją osaczać, jak wyjaśniłem w mojej historii. Niestety inne osoby nie powinny dyktować, jak się ubierasz, ale czasami należy wziąć pod uwagę również poziom profesjonalizmu i bezpieczeństwa osobistego.

Dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Ale w twoim przypadku nie ma prawdziwej korelacji, że jej sukienka wywołała jego zachowanie. Spierałbym się, że z jego narcystycznym zachowaniem zrobiłby dokładnie to samo, nawet gdyby dziewczyna od samego początku nosiła burkę lub długą sukienkę!
Pozwolę sobie być innego zdania. Połowa mojego personelu to kobiety. Większość z nich była bardzo atrakcyjnymi młodymi samicami. Wszystkich, którzy ubierali się skromniej lub profesjonalnie. W mojej szkole mieliśmy też bardzo dużą populację kobiet ze względu na program pielęgniarski. Wokół spacerowało mnóstwo atrakcyjnych młodszych kobiet, ale przez większość dni wszystkie były ubrane w fartuchy. Chodzi o to, że była celem ze względu na jej osobowość tak, ale także dlatego, że była dość odkrywcza, a on tego chciał.
Nie znam więcej szczegółów niż to, co jest tutaj udostępnione. Wiesz lepiej. Więc nie oceniam. ale także dlatego, że była dość odkrywcza, a on tego chciał. Jednak to brzmi bardziej jak „obwinianie ofiary” do mnie. Prawdopodobnie to tylko ja. Poczekajmy na opinie / komentarze / informacje zwrotne innych (np. W formie + głosów), niż kontynuujmy dialog. Twoje zdrowie. :)
Nie jestem ofiarą winiącą lol, ani nigdy nie powiedziałem, że ją zbeształem lub powiedziałem jej, że to ona dostaje. proszę, nie wymyślaj rzeczy w celu tworzenia argumentów. Mówiąc wprost, dziewczyna wywiesiła swoje cycki na zewnątrz, aby cały pokój mógł je zobaczyć za każdym razem, gdy się pochyliła. Pełny widok. Kiedy ktoś z odpowiednimi problemami psychicznymi, jak mój facet opisany powyżej, zobaczy kobietę, która ujawnia się w taki sposób i ma bardzo uległą / nieśmiałą osobowość, wydarzą się złe rzeczy.
Korzystanie z karty z obwinianiem ofiary nie różni się niczym od tego, że ktoś zostawia otwarte drzwi garażu i ma skradzione narzędzia, a potem mówi dobrze tylko dlatego, że zostawiłem ją otwartą, nie oznacza, że ​​powinieneś wejść. Podczas gdy normalna rozsądna osoba nie chciałaby iść węszenie, to nie znaczy, że nie powinieneś podejmować żadnych działań, aby się chronić. Żyjemy w świecie, w którym ludzie wykorzystują słabszych. Zawsze należy brać pod uwagę samoobronę i ochronę, niezależnie od tego, czy wydaje się to „bezpieczne”, czy nie.
Drapieżne samce IMO zwykle nie wybierają konserwatywnych / klasycznych / (jakkolwiek jest to właściwe określenie). Mają tendencję do wybierania tych, których uważają za „łatwych” lub mogą być w stanie zastraszyć lub w inny sposób przekonać do zrobienia tego, co chcą. Czy to jest dokładne, czy nie, dla niektórych mężczyzn niski krój widzi wszystko, kiedy się pochylisz, nie wydaje się niczym innym niż okazywaniem być może niskiego poczucia własnej wartości i niskiego charakteru moralnego, stąd być może łatwy cel dla dużego Brutusa. esque postać do przejścia dalej (Brutus z Popeye był obrazem faceta z oryginalnego postu lol)
#12
+2
MMacD
2017-01-14 23:28:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znajdź koleżankę, która byłaby skłonna wspólnie (z Tobą) porozmawiać z uczennicą na temat nieodpowiedniego wyboru ubioru w środowisku akademickim.

Tak, uczennica ma prawo nosić to, co lubi. Ale jest przypuszczalnie dorosłą osobą i jej wybory powinny być dorosłe. O ile nie jest dość mroczna, wie bardzo dobrze, że zachowuje się niewłaściwie dla środowiska i należy ją wzywać do jej zachowania podczas gry. Najlepiej przez kobietę asystenta lub profesora, którzy będą odporni na jakiekolwiek protesty o niewinności.

Nie głosowałem przeciw, ale nie podoba mi się ta odpowiedź, ponieważ w całej koncepcji „wyślij kobietę, aby poradziła sobie z problemem spowodowanym przez inną kobietę”, jest dużo domniemanego seksizmu. Instruktor ma do czynienia z tą kwestią niezależnie od płci.
Zawsze możesz znaleźć seksizm, jeśli spojrzysz na wszystko przez ten obiektyw. W tym przypadku powiedziałbym, że wybór koleżanki służyłby przede wszystkim zmniejszeniu szans, że złożyłby na niego skargę, lub pomógłby mu zwyciężyć, gdyby została wniesiona przeciwko niemu.
@DepressedDaniel: celem posiadania koleżanki jest po części, jak wskazuje Itsme2003, uniknięcie skutecznego złożenia skargi, a częściowo dlatego, że następnym krokiem w grze polegającej na niewłaściwym ubieraniu się i nakręcaniu chłopców jest konfrontacja z , by udawać niewinność i być może oburzenie. Obecność kobiecej autorytetu ma tendencję do zwarcia tej gry, pozostawiając gracza bez ruchu, z wyjątkiem udawania wyrzutów sumienia i próby ponownego rozpoczęcia gry w innym miejscu.
Absolutnie: mężczyzna ** ZAWSZE ** potrzebuje świadka kobiety, gdy rozmawia o czymś * zdalnie * związanym z płcią lub seksualnością z kobietą, która ma mniejszą władzę w danej sytuacji niż on sam. Zwłaszcza w środowisku uniwersyteckim sytuacja praktycznie aż prosi o oskarżenia o molestowanie seksualne. Nawet jeśli spotkanie zakończy się dobrze, po omówieniu go z koleżanką prawdopodobnie będzie przekonana, że ​​w Twojej wypowiedzi był napastliwy podtekst. Pamiętaj, że obecnie na uniwersytetach w USA mężczyźni są uważani za winnych, dopóki nie udowodni się ich niewinności, gdy zostanie postawiony zarzut. Potrzebujesz świadka.
Wskazuję na rażący seksizm i co się dzieje? Więcej seksizmu, który nawet zyskuje uznanie! Teraz sugeruje się, że należy zrobić wszystko w sposób, który uwzględnia akceptowany fakt, że kobiety po prostu swędzą, by wysuwać fałszywe zarzuty molestowania.
@DepressedDaniel: Nie, Danielu, * przypisałeś * seksizm, który jest zupełnie inny.
#13
+1
Horst Grünbusch
2017-01-14 21:33:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proste rozwiązanie, którego brakowało w odpowiedziach: Opowiedz całej klasie o ogólnej etykiecie ubioru, nie wskazując na nią jako na krótką wypowiedź na temat praktycznej profesji. („Odzież służy więcej celom niż utrzymywanie ciepła : Pełni funkcję komunikacyjną - myśl o koszulkach z mottem. Przekazuje również przesłanie szacunku: od laureatów Nagrody Nobla oczekuje się noszenia fraka podczas ceremonii jako wyraz wdzięczności za honor i szacunek. Nawet jeśli nie ma pisemnego stroju kod nie oznacza, że ​​te efekty ubioru nie istnieją. Nadal mamy kierować się zdrowym rozsądkiem. Na przykład, ponieważ nie spodziewamy się zalania kampusu przez pobliską rzekę podczas mojego wykładu, nie pojawiamy się tutaj w kostiumach kąpielowych. Zasadą jest, że ubieraj się podobnie jak inni w Twojej sytuacji. ”- coś takiego w swoim stylu nauczania).

Zostaw jej to, by wywnioskowała, że ​​mogła mieć zrobił coś niewłaściwego. Ponieważ jest to lekcja ogólna, możesz jej również uczyć, gdy ma na sobie odpowiednie ubranie. Możesz nawet zrobić to celowo, aby uniknąć dla niej ostrego zakłopotania (oczywiście ryzykując, że nie zrozumie o co chodzi).

Uzasadnienie: Uczniowie są po to, aby się czegoś nauczyć na przyszłość. Ale ich umiejętności akademickie będą bezużyteczne, jeśli nie będą mogli ich „sprzedać” z powodu braku etykiety. Twoim zadaniem jako asystenta jest pomóc im również w tym aspekcie. Nie robienie tego może być nawet sprzeczne z dobrą opinią.

Zauważ, że w rzeczywistości są ludzie, którzy są całkiem sprytni w swoim zawodzie, ale po prostu nie widzą ich wad w zakresie prawidłowego ubioru, punktualności, manier przy stole itp. To nie jest złośliwe. Po prostu potrzebują pomocy innych, cierpliwego nauczania, a wtedy to dostaną.

Nie zachęcam do strachu przed oskarżeniami o molestowanie. Środowisko akademickie potrzebuje wolności nauczania. Racjonalne nauczanie nigdy nie jest nękaniem ani karą. Nie pozwól, by terror w twoim życiu. To nie jest Związek Radziecki. Jeśli naprawdę boisz się pokus, po prostu nie zapraszaj jej do swojego biura, ale rozmawiaj z nią tylko wtedy, gdy inni niezaangażowani są w zasięgu wzroku.

Jako naukowiec możesz również zdecydować, że jesteś odpowiedzialny jak wypełnić obowiązek zapewnienia studentom umiejętności akademickich i miękkich na potrzeby kariery. Możesz to zrobić nawet bez pytania przełożonych. To znowu nie jest Związek Radziecki.

Ponieważ dotyczy to tylko etykiety, żadna inna interwencja prawnie nie jest możliwa. Nie trzeba więc już więcej angażować kierownika działu. Jeśli upiera się przy noszeniu tylko bielizny, może swobodnie się źle zachowywać i sama musi znosić plotki. Ponieważ publicznie wyraziłeś swój dyskomfort związany z jej odkrywczym ubraniem, ta plotka cię nie dotyczy.

Kiedyś spotkałem profesora, który wyrażał swój dyskomfort przed audytorium z powodu zbyt niechlujnych e-maili od niektórych swoich studentów („Cześć” jako początek). To było OK. Niektórzy uczniowie po prostu nie zdawali sobie sprawy, że e-maile to listy (no cóż, z technicznego punktu widzenia pocztówki), a nie wiadomości na czacie internetowym. Teraz już wiedzą i pomoże im to w przyszłej karierze.

#14
+1
Laurent Duval
2017-01-15 20:19:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku osób, które czasami okazują zachowania prowokacyjne lub manipulacyjne, główne możliwości są następujące:

  • zignoruj ​​ich zachowanie
  • szczerze gratuluj im tego, co chcesz, aby je wzmocnić tego rodzaju zachowanie.

Zdecydowanie sugeruję, że jeśli zamierzasz spotkać się z tą osobą oddzielnie od klasy, nie robisz tego twarzą w twarz, ale z osobą trzecią (cichy świadek) , aby uniknąć ryzyka oskarżenia o ... coś innego.

Heck, jeśli inni studenci są tym zaniepokojeni, dlaczego nie zwrócą się do tego za pośrednictwem wydziału. Jest dużo mniej rzeczy, które mogą pójść źle dla instruktora. Byłoby to szczególnie pomocne, gdyby w klasie była inna kobieta, która mogłaby porozmawiać z działem. (tak, zdaję sobie sprawę, że ostatnie stwierdzenie jest w rzeczywistości seksistowskie, ponieważ sugeruję, że kobieta powinna poradzić sobie z inną kobietą. Ale jeśli spojrzymy na świat, w którym żyjemy, jeśli mężczyzna miałby poruszyć ten problem, dlaczego on patrzę na nią ... tak samo jak na sytuację PO ........ Nienawidzę obecnego stanu społeczeństwa / kultury ... jeden wielki haczyk-22)
#15
-1
NZKshatriya
2017-01-12 10:28:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem prawie pewien, że w jakiś sposób narusza kodeks postępowania uczniów. Przeczytaj to dokładnie.

Ponadto jestem prawie pewien, że rażący brak szacunku dla nauczyciela byłby podstawą do usunięcia z klasy w dowolnym miejscu szkolnictwa wyższego, więc stwórz odpowiedni strój dla swojej klasy, coś prostego, np. ubrania, stroje kąpielowe itp. i wyślij je e-mailem do uczniów. Jeśli to zachowanie nie ustąpi, upuść ucznia.

Możesz nawet dodać do swojego programu nauczania: „To jest kurs w college'u, a nie miejsce spotkań, ubierz się odpowiednio”.

To ostatnie wyjaśnię: Profesor, który jestem stażystą / asystentem laboratoryjnym w tym semestrze, pracuje w środowisku serwerowym i musiał rozwieszać arkusze instrukcji na ścianach w pobliżu każdej stacji, z śmiałym napisem: mama tu nie mieszka. Nie zostawiaj śmieci ”. A także kilka innych stwierdzeń.

Ktoś dałby mi + u + mnie do głowy, że zbieranie śmieci byłoby oczywiste i coś, czego nauczyło się w college'u, podobnie jak odkładanie krzeseł, gdy wychodzisz. Tak się nie stało. Nie widzę powodu, by nie dodawać rzeczy, których nie należy nosić na niektórych kursach, do tych stylów ubioru na zajęcia.

Więc myślisz, że możesz zabronić zachowania uczniów, po prostu tworząc politykę kursu i wysyłając ją do uczniów? Czy mogę zapytać o Twoje doświadczenie w tym zakresie?
„Żadnych odkrywczych ubrań”, co by to obejmowało, a co wykluczało? Wydaje się to bardzo subiektywne i będzie niesprawiedliwe.
@PeteL.Clark Brak doświadczenia, to była tylko sugestia. A dla tych, którzy są zdenerwowani tym, że cały kodeks ubioru i kobiety są osądzane na podstawie ich ubrań, dajcie sobie spokój. Jest to sytuacja, w której wybór ubioru lub jego brak stwarza sytuację, w której inni, którzy idą na zajęcia, aby się uczyć, mają wpływ na ich zdolność uczenia się. Teraz, czy jest to spowodowane tym, że inni uczniowie nie potrafią zignorować wspomnianego ucznia, to inna sprawa. Jeśli ktoś dowolnej płci posuwa się za daleko, potrzebna jest jakaś reakcja,
Ach, nie kochamy po prostu głosów przeciw. Opublikuj jasną, zwięzłą odpowiedź, daj się ponieść głosom, opublikuj coś długiego, rozciągniętego, sugerując sposoby, aby nie urazić żadnej ze stron ani nikogo nie nadepnąć, a wszyscy są za tym. @arp Twoja zachęta do zapamiętania kobiet, które są oceniane na podstawie wyboru odzieży, nie jest ani potrzebna, ani protekcjonalna, również ponieważ zredagowałem mój post, aby był bardziej szczegółowy, Twój komentarz nie ma już znaczenia.
Co do „niesprawiedliwego poczucia się” Życie jest niesprawiedliwe. Nic na tym świecie nie jest sprawiedliwe. Wiesz co, mam ponad 300 funtów, powinienem iść na zajęcia w spodniach do jogi i zobaczyć, czy nie proszono mnie o nie noszenie wspomnianej odzieży, ponieważ nie jest ona odpowiednia (nie tylko ze względu na mój rozmiar ciała, ale także nie na zajęcia z powodu forma pasująca do natury ...... to i dlatego, że są na jogę i siłownię, a kobiety noszą je cały czas jak spodnie na co dzień)
#16
-2
Thorsten S.
2017-01-14 06:51:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brakuje mi tutaj sytuacji, co powinni zrobić przełożeni, aby zapobiec jakimkolwiek reperkusjom, jeśli muszą się obawiać, że pojawią się protesty.

W najlepszym ze wszystkich światów ludzie rozumieliby, że zachowanie odwracające uwagę w ustawienie ucznia jest szkodliwe i należy go unikać. Żyjąc w świecie, który przypuszczalnie nie jest najlepszy, zawsze jest możliwe, że ktoś spróbuje eskalować konflikt.

Aby temu zapobiec, powinien znaleźć rozwiązanie na wypadek eskalacji, które nie może być uznane za niesprawiedliwe.

  1. Jedna rzecz to jednolity ubiór dla obu płci : nieprzezroczysty tułów i kryjące krótkie spodnie / spódnica. Chociaż pozwala na dużą swobodę ubierania się, zapobiega najgorszym przestępcom. Szkoda, jeśli tylko jedna osoba jest odpowiedzialna za wprowadzenie dress code'u, ale jeśli trzeba wprowadzić regułę, to musi być ogólna. A uniwersytet ma pełne prawo ustalać zasady dla wszystkich, aby umożliwić niezakłócone nauczanie.

  2. Innym rozwiązaniem (także w przypadku innych problemów) jest prawo zarówno profesora, jak i studentów do zainicjuj tajną ankietę , jeśli ktoś powinien powstrzymać się od zachowania, któremu można zapobiec (!) . Jeśli większość się zgodzi, dalsze zachowanie doprowadzi do wykluczenia z kursu.

Gdy gorący temat zaostrzy się i zainteresowane strony o różnych punktach widzenia wykorzystają go do propagowania swojego programu, doświadczenie pokazuje że próba omówienia tego na zewnątrz to głupi sposób postępowania. Najczęściej zdarza się, że rzeczywisty problem i jego rozwój są zaniedbywane, a walki toczą się o wartości (x-izm), które koncentrują się na temacie. Jak już pokazuje obecna dyskusja, istnieje wiele punktów widzenia i światopoglądów, które są dość przekonane, że ich punkt widzenia jest jedyny słuszny, a inni ludzie muszą być nie tylko błędni, ale i złośliwi, aby się z nimi nie zgodzić.

Jeśli ostatni akapit jest prawdziwy, można również zlikwidować samą akademię. Te niewygodne dyskusje mogą uciec przed wybraną dyktaturą lub ustanowić własną dyktaturę gdzie indziej. Jednak pytanie, czego oczekuje się od przełożonych, jest słuszne.
@HorstGrünbusch Zmieniłem ostatni akapit, aby był bardziej precyzyjny. Nie dyskusja sama w sobie jest głupotą, tylko próbuje dyskutować, gdy temat stał się gorący i zdenerwowane strony przyłączają się do protestu.
Re: twój punkt 2 .: żartujesz ?! Zinstytucjonalizowane zastraszanie ... całkiem okropny pomysł.
@GregMartin Po pierwsze, mówię o zachowaniu, któremu można zapobiec, a nie o czymś, na co osoba nie ma wpływu (rasa, płeć itp.). Biorąc pod uwagę, że uczniowie są dorośli, dość trudno jest uzyskać większość za zastraszanie, * zwłaszcza jeśli ankieta jest zarejestrowana *, a osoba pokrzywdzona ma zatem dowody, że nie jest zadowolona z wyniku. Czy bardziej zadowala cię pogląd, że tylko profesor ma pełną władzę w każdej subiektywnej i spornej kwestii? Z przyjemnością usłyszę, jakie uczciwe alternatywy zaproponujesz.
@GregMartin Im więcej myślę o problemie, tym mniej rozumiem Twoją uwagę. Jakie masz zdjęcie uczniów, jeśli uważasz, że większość z nich wykorzystałaby ten proces do znęcania się? A kto poza osobami zaangażowanymi w coś powinien decydować, czy i co należy zrobić? Ja? Ty ? Proces podejmowania trudnych decyzji w ten sposób nazywa się * demokracją * i jeśli myślisz, że to nie zadziała na uniwersytecie, co sprawia, że ​​sądzisz, że nagle sprawdza się przy ważniejszych decyzjach?
Krótkie spodnie / spódnica. Więc będę mógł nosić mój [taktyczny kilt] (http://www.511tactical.com/catalog/product/view/id/110911), gdybym miał wybrać, co?
#17
-2
Christos Hayward
2017-01-14 20:44:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ryzykując stwierdzenie czegoś, co mogłeś rozważyć i odrzucić, nie rozmawiaj z nią w ogóle, nawet z innym asystentem / pracownikiem, który jest kobietą celowo umieszczoną jako dekoratorka okien. Powiedz działowi HR, że czujesz się niekomfortowo i poproś o omówienie z nią tej sprawy. HR jest odpowiedzialny za niewygodne rozmowy na temat sytuacji towarzyskich, a jeśli masz szczęście, na spotkanie zostanie wybrana jedna lub więcej kobiet pracowników HR, co spowoduje odcięcie pytania „Jeśli facet coś powie w ten sposób jest to podtekst automatycznego molestowania seksualnego ”.

I jako dodatkowa korzyść, myślę, że dział HR może mieć najlepszą szansę na skontaktowanie się z poradnią w Twojej szkole. Zachowanie, o którym wspominasz, sugeruje dawne wykorzystywanie seksualne i łamanie granic, tak samo jak artykuł w Onion o tytule takim jak „Silna kobieta przez lata znęcania się w dzieciństwie, aby zostać odnoszącą sukcesy gwiazdą porno”.

To mało prawdopodobne. Cebula to fałszywa strona internetowa AFAIK. Uczeń prawdopodobnie robi to niegrzecznie i przeszkadza, ponieważ w jakiś sposób szuka uwagi lub nienawidzi instytucji. Szczerze mówiąc, to pytanie wydaje się bardziej kwestią celowego zakłócenia niż kodeksu ubioru.
The Onion to satyryczny serwis informacyjny, podobny do tabloidów w sklepach spożywczych ..... tylko w rzeczywistości humorystyczny. Osobiście nie widzę niczego, co mogłoby natychmiast krzyczeć po nadużyciach seksualnych i wszyscy wiemy, co się dzieje, gdy jeden tyłek + u + mnie (a) coś. Myślę, że jest to bardziej gra władzy ze strony ucznia.
Jeśli chodzi o The Onion, to wiem, że jest to czasopismo z humorem i przynajmniej czasami uważam to za humor hakerski [Ha ha, tylko poważnie] (http://tinyurl.com/4j7sbno). [Artykuł] (http://tinyurl.com/jnnonlz) i jego ostry humor całkowicie tracą na znaczeniu, jeśli temat zostanie zmieniony na „Silna kobieta pokonuje lata nadużyć w dzieciństwie, aby zostać odnoszącą sukcesy [programistka / menedżer / kierowniczka / bibliotekarz] ”. To samo można powiedzieć o [More U.S. Children Being Diagnozy with Youthful Tendency Disorder] (http://tinyurl.com/p22jsuk), który traci sens, jeśli odbiera się diagnozom modę ADD.
P.S. Powiedziano mi również, że w moim własnym humorze jest zbyt wiele prawdy; było to od razu odniesienie do [* TWÓJ * Szybkiej ścieżki do zostania biskupem] (https://cjshayward.com/fast_track/), ale dotyczy to również [Archdruid of Canterbury Visits Orthodox Patriarch] (https: // cjshayward.com/druid/), [żart w srebrnym prostokącie] (https://cjshayward.com/treasure/#antitreasure) i [inne wpisy w * Subtle Humor *] (https://www.amazon.com / dp / B01FPYJYGG). Jestem przynajmniej humorystą i uważam za naiwne założenie, że czasopismo humorystyczne * The Onion * nie ma żadnego związku z rzeczywistością.
Myślę, że przekonasz się, jak mam (na własnej skórze), że większość stacków nie lubi większości humoru.
#18
-5
Inquisitive
2017-01-12 05:35:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy przesadzam? Jeśli zostawię wszystko normalnie, czy moi uczniowie w końcu uznają, że mnie to nie obchodzi? Jeśli muszę porozmawiać z uczniem, jaki jest najlepszy sposób rozwiązania problemu związanego z płcią?

Odpowiedź nr 1) Tak. Przesadzasz. Dopóki nie łamie żadnych szkolnych zasad ani prawa, może robić to, co chce, w wolnym kraju. Może ci się to nie podobać, ale taka jest natura wolnego kraju.

Odpowiedź nr 2) Twoi uczniowie będą myśleć tak, jak wybiorą, ponieważ żyjemy w wolnym kraju.

Odpowiedź nr 3) NIE rozmawiaj z uczniem. Porozmawiaj ze swoim szefem, który już powiedział, że w pewnych okolicznościach pomoc będzie w drodze. Nie bądź głupi. Możesz wpaść w piekielne zobowiązanie prawne, jeśli będziesz postępować poza zasadami i / lub prawem.

Trzy myśli przyszły mi do głowy. Czy to możliwe, że jest striptizerką? Czy to możliwe, że przeprowadza eksperyment, do którego może mieć aprobatę? Czy jest prawdopodobnie chora psychicznie?

Nie mogę sobie wyobrazić IRB zatwierdzającego badanie, w którym rozsądnym wynikiem jest zakłócenie zajęć.
@StrongBad Ja też nie mogę, ale kto wie?
@Inquisitive Nie sądzę, żeby miała chorobę psychiczną: jej osobowość jest trochę „zwykła” lub nieśmiała, ale jest wielu takich uczniów (w tym ja, jak sądzę). Prawie nie widzę związku między byciem striptizerką a chodzeniem skąpo ubrany w klasę, każdy kontekst jest inny. Nie wykluczałem, że to „przedstawienie”… ale nie mam na to dowodów.
@je_b Jeśli jest striptizerką, może się nie zmienić przed przyjściem na zajęcia. Ponadto, jeśli pracuje na późniejszej zmianie w klubie, może zmienić się przed zajęciami, aby móc szybko wyjść po zajęciach. Tylko możliwość. To może nie być prawdopodobne.
@Inquisitive Przeczytaj edycję, którą dodałem do pytania. Celowo rozbiera się na lekcje, a nie na odwrót.
Kobieta wybiera ubrania na zajęcia, które inni uważają za nieodpowiednie, a może jest chora psychicznie? To dość obraźliwe założenie.
„ponieważ żyjemy w wolnym kraju”. więc który kraj? A może po prostu zakładasz, że wszyscy, którzy publikują tutaj, mieszkają w Stanach Zjednoczonych?
@DavidZ Dokładnie David! Cieszę się, że z łatwością zrozumiałeś moje znaczenie! Otrzymasz pozytywny głos! Naprawdę nie wiem, dlaczego inni mieli z tym tyle trudności.
@GregMartin, gdy zmienia się przed zajęciami, a następnie zmienia się z powrotem po zajęciach, z pewnością zastanawia się, jaki jest cel tego. Bardzo podejrzane.
@je_b: * "jej osobowość jest trochę" zwyczajna "lub nieśmiała" * jednak zwraca na siebie uwagę doborem ubioru? To naprawdę duże rozłączenie! Kobiety, które są niespokojne społecznie (inaczej „nieśmiałe”), starają się * unikać * uwagi.
Kiedy byłem studentem, były jakieś zajęcia z „Odchylenia i społeczeństwa”, z których jednym zadaniem było (w przybliżeniu) „robienie czegoś, czego nie powinno się robić; nie daj się aresztować”, a następnie zdaj raport. Wygląda na to, że spełniłby kryteria i była to moja pierwsza myśl, czytając pytanie. Ale spekulacje na temat jej motywacji nie pomagają rozwiązać problemu.
@JayKominek Brzmi jak klasa socjologii. W liceum był instruktor socjologii, który przydzielał takie projekty, jak pójście do lokalnego centrum handlowego i (w stroju kąpielowym) wejście do jednej z fontann i umycie włosów lub inny, który obejmował centrum handlowe, nurkowanie w fontannie. Wszyscy możemy debatować, dlaczego ubiera się tak, jak to robi, ale nikt się nie dowie, żeby nikt jej o to nie zapytał. Osobiście poprosiłbym ucznia, aby zapytał ucznia


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...