Pytanie:
Jako doktorant chcę ograniczyć się do 40 godzin tygodniowo. Jak utrzymać tę granicę?
FourierFlux
2020-07-10 10:14:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważam więc stanowisko doktora, ponieważ wygląda na to, że zostało otwarte i skontaktował się ze mną w tej sprawie profesor. Nie desperacko chcę zrobić doktorat. Myślę, że to fajny cel i interesuje mnie temat, ale jego ukończenie nie jest czymś, na czym jestem całkowicie zdeterminowany.

Czytałem przerażające historie o przepracowanych godzinach, w które nie chcę wpaść. Planuję udokumentować moje przepracowane godziny i ograniczę je do około 9-17, od poniedziałku do piątku, zasadniczo postrzegam to jako bardzo słabo płatną pracę w branży, jednocześnie zachowując czas na osobiste projekty / pomysły na start-up.

Więc moje pytanie czy jeśli mój doradca zaczyna być natarczywy i żąda, żebym spędzał więcej czasu na pracy, jaki jest najlepszy sposób, aby z szacunkiem dotrzymywać granic?

Myślę, że najgorsze, co może się zdarzyć, to że mój doradca zmniejszy moje fundusze, w którym to momencie ja zakończy się. Praktycznie rzecz biorąc, moje stwardnienie rozsiane jest kompletne, więc oprócz złego odniesienia nie można mi zrobić wiele.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/110489/discussion-on-question-by-fourierflux-as-a-phd-student-i-want-to-limit-siebie-t).
Wiele osób wyciąga z Twojego postu wnioski typu: „Nie jestem zaangażowany w badania”, „W żadnym wypadku nie będę pracował dłużej niż 8 godzin”, „jak tylko znajdę coś lepszego, pójdę”.Czy możesz je skomentować, na ile są prawdziwe lub fałszywe?W którym kraju chcesz zrobić doktorat?
@user111388, na niektóre pytania można odpowiedzieć, patrząc na: https://academia.stackexchange.com/questions/150158/phd-expectations-of-commitment
Moje zainteresowanie ukończeniem doktoratu zależy od tego, ile korzyści z niego uzyskam w porównaniu z robieniem czegoś innego, co zależy od możliwości dostępnych w danym czasie.Znowu myślę, że to fajny cel, prawdopodobnie warty spróbowania, ale nadal będę spędzał czas także na innych rzeczach.Mieszkam w US.
Najlepsze tygodnie w szkole średniej to te, w których pracowałem 80 godzin, ponieważ nie mogłem przestać myśleć o fascynującym problemie, który rozwiązałem.Budziłam się w nocy z nowym pomysłem i zaczynałam nad nim pracować.Oczywiście nie każdy tydzień może tak wyglądać.
Doktorat to ćwiczenie z rozwoju osobistego.Jeśli traktujesz to jak pracę, którą możesz zostawić w biurze, oszukujesz tylko siebie.Masz rację, że płaca jest niska - ponieważ dywidendy są wypłacane z doświadczenia.Ludzie ciężko pracują nad doktoratem, ponieważ masz ograniczone możliwości, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas.Jeśli planujesz po prostu traktować to jak pracę, poważnie bym rozważył znalezienie zwykłej pracy.Płaca jest lepsza i nie wydajesz się być strasznie zainteresowany skorzystaniem z pozafinansowych zachęt, które czynią doktorat opłacalnym.
@DavidKetcheson: Dla wielu osób (i co ważne, dla partnerów i być może dzieci uczniów!) 80-godzinne tygodnie są najgorsze.Zwłaszcza jeśli są (być może w sposób dorozumiany) zlecone przez profesora, a nie, jak pozornie w twoim przypadku, samodzielnie wybrane.
Zdecydowanie nie zgadzam się, że chęć utrzymywania regularnych godzin zajęć mija się z celem doktoratu.Właściwie powiedziałbym coś przeciwnego: brak wytyczenia granic wokół pracy podczas doktoratu to świetny sposób na zrujnowanie twojego zdrowia psychicznego i fizycznego, może uczynić cię podatnym na nadużycia w miejscu pracy i, jak na ironię, prawdopodobnie obniży produktywność.Zalecałbym OP, aby zajrzał do postów na blogu Cal Newport na temat „produktywności według ustalonego harmonogramu”, które dotyczą dokładnie tego problemu w kontekście studiów podyplomowych.
Utwór Radhiki Nagpal zatytułowany „The Awesomest 7-Year Postdoc” może być również interesujący dla OP.Chodzi o ustalenie granic czasowych w kontekście stanowiska adiunkta i dostarcza pewnych dowodów przeciwko idei, że o sukcesie w środowisku akademickim decyduje gotowość do pracy 80 godzin tygodniowo.
Trzynaście odpowiedzi:
#1
+62
user111388
2020-07-10 16:07:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przede wszystkim znam wielu doktorantów (także siebie), którzy dokładnie to zrobili i ukończyli doktorat: Pracowali 40 godzin tygodniowo (lub mniej), prowadzili „normalne życie”, wiedzieli, że potem pójdą do przemysłu i chcieli wcześniej uczyć się / prowadzić badania (i pozostać w kontakcie z systemem „uniwersytet”), ponieważ kochali uniwersytet / studia. Pomaga to, że w moim kraju studia, a także tytuły są tradycyjnie postrzegane jako coś wartościowego (więc nie ma uczucia, że ​​„studiowanie tylko wtedy, gdy pomoże ci to w przyszłej pracy” w moim kraju). Niektórzy studenci również postrzegali to jako zabawne doświadczenie mieszkać za granicą przed powrotem do domu. Dla mnie było podobnie: nie chciałem zostać naukowcem, ponieważ dla mnie życie po doktoracie wydaje się okropne - ale można zrobić doktorat bez ryzyka. (Teraz uczę na uniwersytecie).

Z pewnością nie jest możliwe, aby pracować tylko 40 godzin ze wszystkimi profesorami / ze wszystkich przedmiotów. Może też nie we wszystkich krajach (w którym chcesz studiować?) Prawdopodobnie nie jest to również możliwe na najbardziej znanych uniwersytetach / profesorach.

Polecam ci zrobić dobre badania swojego profesora. to taka osoba. Czy można z nimi wykonać taką pracę, czy nie?

Uważam, że twoje nastawienie „Nie jestem zdeterminowany, by kończyć” jest świetne. Jeśli profesor stawia nieuzasadnione żądania (lub inne rzeczy, takie jak niewłaściwe postępowanie), po prostu idź. Kiedy sugerują dłuższe godziny pracy, powiedz im, że nie chcesz tego robić, chyba że jest to absolutnie konieczne, jeśli będą nalegać, po prostu idź. Miej oczy otwarte, robiąc doktorat, aby zdobyć umiejętności potrzebne w branży.

Zauważ, że są nawet (niewiarygodni) ludzie, którzy kończą doktorat i mają małe dzieci (a niektórzy z nich nie mają partnera!)

(Oczywiście możesz mieć później o dwie prace mniej, aby dobrze kariera uniwersytecka, ale nie wydaje się to być Twoim celem ..)

+1, chociaż chciałbym wzmocnić „rób dobre badania swojego prof”, aby „przed przyjęciem stanowiska otwarcie omówić oczekiwania i cele z profesorem”.
Pamiętaj, że to ultimatum „po prostu idź” jest równie prawdopodobne, że zostanie użyte przeciwko tobie.Kierownicy są przyzwyczajeni do tego, że są w stanie utrzymać ukończenie (i przyszłą karierę / sieć kontaktów) nad doktoratami, więc będziesz musiał mieć to na myśli, kiedy mówisz, że to nie zadziała na ciebie
@benxyzzy: Tak.Ale jeśli profesor mówi „zrób to źle albo cię wyrzucę”, lepiej z nimi nie pracować.
To prawie słowo w słowo, na co chciałem odpowiedzieć.Byłem w takiej właśnie sytuacji, świetnie się bawiłem z moim doktoratem, świetnie się bawiłem z moimi przyjaciółmi, imprezując ciężko, świetnie się bawiłem z moją dziewczyną do tego stopnia, że ją poślubiłem i świetnie się bawiłem pracując dla firmy pod koniec mojego doktoratu(co wydłużyło go o około rok).Po tym odszedłem ze środowiska akademickiego (mieszanka niechęci do pracy w systemie feudalnym, pociąg do przemysłu i chęć rzucenia na szczyt zabawy i posiadania tylko wspaniałych, pieszczotliwych wspomnień z tego niezwykłego okresu w moim życiu)
+1 na całej planszy.Radziłbym również skontaktować się z kilkoma studentami, którzy pracowali z Twoim przyszłym mentorem, aby poczuć, jakie są oczekiwania tej osoby w praktyce.
#2
+43
Maarten Buis
2020-07-10 11:43:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z fajnych rzeczy w pracy na uniwersytecie jest to, że godziny pracy są bardzo elastyczne. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to główny powód, dla którego doktoranci (i wykładowcy) nie mają 9 do 5 dni roboczych. Niektórzy pracują późno, ale wiele z nich zaczyna późno. Niektórzy pracują dorywczo, pracując przez kilka tygodni (przed terminem), a w pozostałych tygodniach odpoczywając. Ta elastyczność jest naprawdę przyjemna, ale ułatwia doradcom żądanie nieracjonalnych godzin pracy od doktorantów. Wszyscy słyszeliśmy horrory, ale nic z tego nie przydarzyło się mnie ani nikomu, kogo znam bezpośrednio. Większość doradców to zwykli ludzie, którzy nie chcą wykorzystywać innych. Również temat nierównowagi sił między doradcami a doktorantami jest bardzo dobrze znany na uniwersytetach, a na wszystkich uniwersytetach, na których byłem, jest wielu wykładowców, którzy być może nie szukają aktywnie oznak nadużyć, ale mają oczy szeroko otwarte. Nic z tego nie gwarantuje, że nie dojdzie do nadużycia, ale stawia horrory z odpowiedniej perspektywy (to nie pomaga, jeśli znajdziesz się w takim horrorze)

Znałem jednego doktoranta, który utrzymywał poniedziałek do piątku 9-17 w tygodniu roboczym. Wymaga to dużej dyscypliny, ponieważ nie możesz liczyć na to, że instytucja narzuci Ci te godziny (to odwrotna strona elastyczności). Mogła to zrobić, będąc bardzo wydajną w pracy. W ten sposób wykonała więcej pracy niż większość doktorantów, którzy pracowali przez długie godziny. Wiedzieli o tym ludzie, w tym jej doradca, i szanowali ją za to.

Jednak biorąc pod uwagę sposób, w jaki opisujesz swoje „zainteresowanie” stanowiskiem (brak zainteresowania ukończeniem, bardzo słabo płatnej pracy w branży), wydaje się, że nie masz odpowiedniej motywacji do tej pracy. Dlatego radziłbym ci ponownie przemyśleć, czy naprawdę tego chcesz.

Nie widzę, żeby OP nie był zainteresowany dokończeniem doktoratu.Wspominają, że nie są zdeterminowani, aby zakończyć.Myślę, że to oznacza „Chcę skończyć, ale jeśli mój doradca żąda nierozsądnych rzeczy, takich jak opuszczenie reszty mojego życia, wolałbym się poddać”.To dobra postawa, a nie zła.Pamiętaj, że na tej stronie zazwyczaj jest porada „chodź, nie biegaj”, a nie „dokończ doktorat bez względu na to, jak bardzo cierpi Twoje zdrowie”.
Całe zdanie brzmi: „Myślę, że to fajny cel i interesuje mnie temat, ale jego ukończenie nie jest czymś, na czym jestem całkowicie zdeterminowany”.Nie wydaje mi się to zbyt motywowane ...
Wydaje mi się to bardzo zmotywowane.OP chce prowadzić badania, ale nie kosztem życia osobistego.Jest to całkowicie rozsądne.(Gdyby wszyscy to zrobili, warunki dla doktorantów byłyby znacznie lepsze)
@user111388 Zwykle w połowie doktoratu nieuchronnie będziesz mieć ochotę się poddać (co oczywiście jest w porządku, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale może mieć niekorzystny wpływ na ciebie w krótkim okresie).To, co cię przez to prowadzi, to generalnie determinacja.OP wydaje się nie mieć ochoty na ukończenie doktoratu przed jego rozpoczęciem.W rezultacie szanse, że w połowie poddadzą się, wydają się dość wysokie.To nie będzie dobre dla OP.Niewielu rozsądnych PI zaakceptowałoby kogoś z takim nastawieniem na doktorat.
@StuartGolodetz:As Nie jestem OP, mogę mówić tylko za siebie, ale moje podejście było podobne: byłem zdecydowany skończyć i dorywczo pracować dłużej, jeśli wydawałoby się to rozsądne.Czego nie byłem zdecydowany skończyć, gdy oznaczałoby to ciągłą pracę w godzinach nadliczbowych, molestowanie seksualne przez profesorów (jak to robili koledzy), spędzanie wolnego czasu na badaniach, opłacanie konferencji.Gdyby takie rzeczy się wydarzyły, odszedłbym.Ale skończyłem doktorat.
Zwróć też uwagę na komentarz „Chcę jednak trochę pobocznych napadów i jeśli dostaną fundusze lub odniesiemy sukces, wstrzymam doktorat” - tj. „Robię doktorat tylko jako„ faute de mieux ”, kiedy próbujęi spraw, aby inne rzeczy działały, a jeśli tak, to „c'ya!”.Oznacza to po prostu zajęcie miejsca na doktorat, który PI mógłby dać komuś innemu, kto faktycznie zamierzał skończyć doktorat.
@StuartGolodetz: Mam szczerą nadzieję, że moi studenci (licencjaci i magisterscy), ale także każdy doktorant opuszcza uniwersytet, gdy znajdą dla siebie lepszą ścieżkę.To jest ważniejsze dla mnie jako nauczyciela niż to, że kończą.Ponadto, każdemu doktorantowi radziłbym uważać na przemysł - kariera akademicka to nic, na co nie można liczyć (zanim zostanie zatrudniony).
@user111388 Nie opowiadam się za ciągłą pracą w nadgodzinach.Sprzeciwiam się robieniu wieloletniego doktoratu bez bycia poważnym (to w niczyim interesie).Odejście w trakcie doktoratu jest w porządku, jeśli ma to sens.Doktorat z dużym prawdopodobieństwem a priori jest głupi.Wydaje mi się, że OP myśli o tym.Nie wygląda na to, żebyś to zrobił - i gratuluję ukończenia doktoratu.Nikt nie powinien wyraźnie akceptować molestowania seksualnego, czy to w badaniach, czy nie.
@StuartGolodetz: Myślę, że zgadzamy się na wszystko, z wyjątkiem tego, jak dokładnie zmotywowany jest PO.Prawdopodobnie potrzebujemy tutaj dalszych informacji od nich.
@user111388: Zgadzam się, młodzi naukowcy nie zdają sobie sprawy, jak duża część ich pracy przyspiesza i czują, że są skazani na przepracowanie.Młodzi inżynierowie zrozumieli to i zmienią pracę, gdy to, co robią, nie jest tym, czego chcą.A to wymusi finansowanie na uczelniach, normalne podejście do pracy, to, że może ktoś nie jest producentem papieru do dojenia itp.
Bardzo mi przykro, że otaczało Cię tak złe środowisko, że tylko 1 doktorant, którego kiedykolwiek znałeś, pracował 40 godzin na tydzień, podczas gdy inni zrobili więcej.Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, jak toksyczny jest ten pomysł i że proszenie ludzi o więcej pracy nie tylko sprawia, że są bardziej nieproduktywni, ale także po prostu etycznie są niesłuszni.Ja i wszyscy wokół mnie pracowaliśmy 40 godzin / tydzień lub mniej i otrzymałem doktorat.Czy jesteśmy najlepszymi profesorami w tej dziedzinie?nie, ale mamy doktorat, o co prosi OP.
@AnderBiguri Nie musisz mnie skarcić.Ani ja, ani moi koledzy nie byliśmy wykorzystywani.Dokonaliśmy kompromisu.Chcieliśmy pracować, kiedy mieliśmy na to ochotę, więc nie dotrzymaliśmy 9-5 godzin.Podejrzewam, że spędzaliśmy w biurze nieco ponad 40 godzin tygodniowo, ale nie tak dużo, a ten dodatkowy czas spędzaliśmy głównie na zabawnych projektach pobocznych lub zwykłych rozmowach.Ta elastyczność to jedna z największych zalet pracy na uczelni.Chodzi mi o to, że jeśli chcesz, możesz zrobić 9-5 godzin.Musisz jednak użyć własnej dyscypliny, aby to utrzymać, ponieważ nie możesz polegać na organizacji, aby ją egzekwować.
Przepraszam, jeśli źle zrozumiałem, ale ten ostatni komentarz bardzo różni się od Twojego postu.Twój post wydaje się sugerować, że „tylko jedna osoba mogłaby to zrobić, a jeśli nie chcesz, wydaje się, że nie jesteś gotowy na doktorat”, co jest przesłaniem odwrotnym do tego, co właśnie napisałeś.Kiedyś chciałoby się pozostać bardziej dobrowolnie, ale wydaje się, że sugerujesz, że „wolontariat” swojego czasu jest jedynym sposobem na uzyskanie doktoratu, co nie jest prawdą.W pewnym sensie mówisz, że jedynym sposobem na to jest radość z bycia „wykorzystywanym”.Jeśli ten dodatkowy czas nie jest opcjonalny, to jego wykorzystanie.
#3
+18
Dilworth
2020-07-10 16:47:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„zasadniczo postrzegaj [doktora] jako bardzo słabo płatną pracę w branży, zachowując czas na osobiste projekty / pomysły na start-up”

Tylko, że doktorat nie praca w branży. W rzeczywistości nie jest to nawet praca , przynajmniej nie w większości przypadków, ani te udane.

Jak to brzmi? „Chcę zagrać gwiazdę w filmach Quarantine Tarantino lub Martina Scorsese i zostanę gwiazdą Hollywood. Ale obawiam się, że zmuszą mnie do pracy ponad 40 godzin tygodniowo dla każdego filmu, w którym gram!

Jak każda inna wysoce kreatywna i konkurencyjna praca (np. Występy w filmie), prowadzenie badań nie jest pracą (znowu w udanych przypadkach). Jest to poświęcenie, które zwykle jest pasjonatem. Uważam, że badanie i bycie naukowcem jako pracy jest błędne. Chociaż możliwe jest zredukowanie go do zwykłego „zadania”, jest on logicznie błędny. Jeśli jest to zwykła praca, to nie jest dobra: możesz pracować mniej, być pod znacznie mniejszą presją i zarabiać więcej i szybciej na innych zawodach.

Stąd moja odpowiedź brzmi: Twoje pytanie jest wątpliwe i dlatego wydaje się, że nie ma na nie właściwej odpowiedzi.

(Nie przeciwnik).Nie widzę wady: użytkownik jest wystarczająco zmotywowany do pracy za mniejsze wynagrodzenie z powodu pasji.Ale nie chcą pracować w szalonych godzinach.W przypadku „pracy” IMO OP oznacza „godziny przypominające pracę”, a nie „robienie czegoś bez motywacji i pasji”.
Być może niesprawiedliwe jest wykorzystanie w tym miejscu wcześniejszych informacji, ale PO omawiał już obszernie swoją „słabą motywację” do zdobycia doktoratu w ostatnim pytaniu.Wydaje się, że to pytanie jest kontynuacją tego samego rodzaju redukcyjnych argumentów, które próbują zmienić doktorat w płatną pracę, mając na celu zminimalizowanie wysiłku.W każdym razie założenie tego PO jest błędne: doktorat to nie praca!
czy nawet „Chcę zdobyć złoty medal olimpijski w tenisie, ale obawiam się, że zmuszą mnie do dużo treningu”.
Badania nie są pracą wysoce konkurencyjną, z wyjątkiem tych, które mają na celu zdobycie stałego stanowiska na uczelni badawczej lub coś podobnego.Ponieważ większość absolwentów studiów doktoranckich kończy pracę poza środowiskiem akademickim, nie powinniśmy zakładać, że doktoranci próbują nawet zostać naukowcami.
* „z wyjątkiem tych, którzy chcą zająć stałe stanowisko na uczelni badawczej lub coś podobnego”. * --- czyli w zasadzie zdecydowana większość doktorantów.Fakt, że nie trafiają do pracy akademickiej, tylko świadczy o ekstremalnym poziomie konkurencji.
@Dilworth:, czy masz źródło dla swojego twierdzenia, że dotyczy to „zdecydowanej większości doktorantów”?Wśród doktorantów matematyki / informatyki w moim kręgu społecznym, a także wśród doktorantów psychologii, którymi opiekuje się moja żona (z którymi pracuję nad ich statystykami), powiedziałbym, że 10-20% studentów dąży do profesury.Zdecydowana większość, którą znam, chce po prostu pozostać w środowisku akademickim jeszcze przez kilka lat, zagłębić się w określony temat, a następnie odejść.(Tak jak ja)
Istnieje wiele badań, które pokazują, że praca powyżej 40 godzin tygodniowo pogarsza jakość pracy i obniża całkowity wynik pracy.Nie przedstawiłeś zbyt dobrego argumentu za tym, że pracujesz więcej niż 40 godzin tygodniowo nad doktoratem - sednem twojego argumentu jest w dużym stopniu stronniczość przetrwania.
@StephanKolassa Moje źródło to podstawowe rozumowanie: wiele istot ludzkich to istoty konkurencyjne, które dążą do osiągnięcia tego, co uważają za sukces.Osoby o skłonnościach akademickich, które rozpoczynają studia doktoranckie, brały już udział w niektórych konkursach akademickich (oceny, przyjęcie do matury itp.) I odniosły sukces, stąd postrzegaliby je jako sukces wspinający się po szczeblach akademickich.To kończy mój argument.To powiedziawszy, zgadzam się, że wielu doktorantów nie zamierza kontynuować nauki na uczelni.Ale powodem z mojego doświadczenia jest głównie to, że boją się, że nie mają motywacji do odniesienia sukcesu w tak konkurencyjnym środowisku.
@Kathy Nie wiem, jak Ty lub OP liczycie godziny, na przykład „40 godzin”.Mówię o zasadzie: PO chce ograniczyć swoje wysiłki, aby * pracować * nad innymi projektami.Żadne badanie nie może obalić uniwersalnej oczywistości: * średnio *, jeśli wkładasz więcej wysiłku i jesteś bardziej zaangażowany w twórczą pracę, osiągasz więcej (w sporcie, sztuce, badaniach itp.).Jeśli chodzi o „nastawienie przetrwania”, nie mogę komentować, ponieważ nie wiem, co to jest.
W tym poście zastosowano fałszywą dychotomię.Ponadto wiele gwiazd filmowych ma ochronę godzin pracy: https://www.sagaftra.org/rest-periods-forced-calls
@Dilworth Z mojego doświadczenia wynika, że wielu doktorantów decyduje się na odejście ze środowiska akademickiego, ponieważ nagroda (praca na wydziale) nie jest szczególnie dobra.Miejsca pracy w przemyśle często są bardziej płatne, mają krótsze godziny i zapewniają lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.Masz większy wybór miejsca zamieszkania i możesz poświęcić więcej czasu na badania, ponieważ masz mniej innych obowiązków.Chociaż masz większą swobodę w rozwijaniu swoich zainteresowań w środowisku akademickim, wielu najzdolniejszych doktorantów nie podjęłoby pracy na wydziale, nawet gdyby mieli taką gwarancję.
@JouniSirén, oczywiście, zgadzamy się: bycie nauczycielem akademickim nie jest dobrą ścieżką * kariery *.Warunki są złe, a ciśnienie wysokie.Dlatego napisałem, że badania naukowe to nie „praca”.To przede wszystkim osobista pasja / oddanie.(To samo dotyczy np. Bycia sportowcem olimpijskim. To nie jest dobra kariera).
@StephanKolassa: Mogę dodać, że w mojej dziedzinie (chemia) bardzo często robię doktorat, nigdy nie zamierzając iść na etat.Jeśli chcesz iść np.jeśli chodzi o badania przemysłowe lub prace przemysłowe wyższego szczebla, doktorat jest prawie wymagany.
Uzyskanie doktoratu nie jest porównywalne z „gwiazdą [pierścieniem] w filmach Quarantine [* sic! *] Tarantino czy Martina Scorsese”.Ani trochę blisko.
Dokładnie to!Niedawno powiedziałem w ferworze „Nie chcę pracować za pieniądze!”.A potem pomyślałem o tym i faktycznie się zgadzam - robię rzeczy, które sprawiają mi radość, które mnie pasjonują, którym też się poświęcam, nie dlatego, że ktoś mi płaci, ale dlatego, że _ to naprawdę chcę robić_.Gdybym faktycznie musiał _pracować_ (tj. Robić rzeczy, które raczej muszę, niż chcę), aby otrzymać odszkodowanie, wiem, że mógłbym uzyskać lepszą płatną pozycję.Jeśli moja praca naukowa kiedykolwiek zacznie przypominać pracę - to bardzo prawdopodobny plan.Ale nie chodzi o godziny, chodzi o treść.
Doktoranci i gwiazdy filmowe powinni być pełni pasji, tak.Ale żeby je porównać, może doktoranci powinni najpierw zarobić tyle samo, co gwiazdy filmowe Tarantino?
#4
+11
Ian Sudbery
2020-07-10 17:54:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że można zrobić doktorat i pracować tylko 40 godzin tygodniowo w normalnym tygodniu, jeśli jesteś z głową w dół, kolacja sprawna i zaangażowana w tym czasie. Nie jestem pewien, jak to możliwe, jeśli jesteś absolutnie zbity z tego powodu i nigdy nie pracujesz więcej niż 9-17, niezależnie od okoliczności. Będą chwile, kiedy eksperymenty będą trwać dłużej lub zbliżają się terminy, gdy potrzeba więcej. Im lepiej jesteście zorganizowani ty i przełożony, tym mniej powszechny będzie taki czas, ale nie sądzę, by kiedykolwiek udało się ich całkowicie wyeliminować. Nieważne, ile jest to warte, myślę, że odnosi się to również do każdego zawodu, akademickiego lub nie.

Jeśli chodzi o zaangażowanie, myślę, że zdrowe jest poczucie, że możesz odejść, jeśli nie wyjdzie . Ale chcę, żeby to się udało. Sposób, w jaki wypowiadasz rzeczy, sprawia, że ​​czuję, że to się udaje, a ty kończysz, nie jest nawet najlepszym scenariuszem (który byłby twoim bocznym kłopotem do opłacenia). Jeśli robisz doktorat, przełożony (przynajmniej dobry), jeśli inwestuje dużo swojego osobistego kapitału i pracuje dla ciebie. Uczeń, który odchodzi, to czarny ślad na przełożonym. Dla młodego przełożonego w konkurencyjnej dziedzinie może to oznaczać zakończenie kariery. Dla słabego lub agresywnego przełożonego jest to zasłużone. A jeśli doktorat czyni kogoś nieszczęśliwym, miejmy nadzieję, że dobry przełożony byłby w stanie wziąć to za brodę. Ale pogodzenie się z tym, że jest to twój ulubiony wynik, nie jest dobrym znakiem. To właśnie miałem na myśli, gdy mówiłem o zrobieniu doktoratu „w dobrej wierze” w odniesieniu do poprzedniego pytania.

Jeśli chcesz mieć słabo płatną pracę w branży, zdobądź słabo płatna praca w branży. Doktorat nie jest równoważnym doświadczeniem.

#5
+11
Maximus
2020-07-10 23:20:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz zachować tę granicę, powiedziałbym, że jest to dość proste. Mówisz teraz profesorowi, przed rozpoczęciem doktoratu: „Nie będę pracować po 17:00 ani w weekendy. Chcę dalej pracować na boku. Czy nadal chcesz zaoferować mi stanowisko doktora?”

Jeśli powiedzą tak, super, zacznij pracę. Jeśli poproszą cię o więcej czasu, przypomnij im o granicach, o których powiedziałeś im przed rozpoczęciem. Jak mówisz, niewiele można z tobą zrobić, jeśli zdobycie doktoratu lub rekomendacji nie jest dla ciebie ważne. Jednak nie zdziw się, jeśli w tych warunkach nie chcą ci tego zaoferować: znam wielu profesorów, którzy odmówili przyjęcia studentów, którzy chcieli utrzymać własne towarzystwo podczas doktoratu. Właśnie z tego powodu, o którym wspominasz: jeśli firma wystartuje, student zwykle będzie chciał skupić się na tym, a nie na swoim doktoracie. I powiedz to szczerze: udawanie doktoratu jest twoim ostatecznym celem przed profesorem, podczas gdy tak nie jest, nie jest w porządku.

To powiedziawszy, nawet jeśli profesor powie tak, naprawdę bym się zastanowił, czy chcesz to zrobić. Nie ma nic złego w chronieniu czasu wolnego, a tak naprawdę uważam, że średnio pracowałem niewiele więcej niż 40 godzin tygodniowo podczas studiów doktoranckich (pracowałem około 80 godzin tygodniowo przed terminami konferencji, ale prawdopodobnie było też wystarczająco dużo marudzenie, aby zrównoważyć wyjątkowo pracowite tygodnie).

Jednak taka postawa polegająca na tym, że naprawdę nie chce się pracować ani minuty dłużej i nie przejmuje się (bardzo dużo), czy skończysz, nie jest często spotykana u doktorantów. Jest to również postawa, która może ograniczać możliwości, jakie daje doktorat. Jeśli również cieszysz się, że po dwóch latach odejdziesz bez dokumentów i nowych możliwości (i być może spalonych mostów) - to nie masz nic do stracenia. Jeśli nie byłbyś zadowolony z tego wyniku, rozważ to jeszcze raz.

„To całkiem proste” - wtedy i tylko wtedy, gdy masz dobre umiejętności społeczne, aby dobrze to sformułować.„Nie chcę pracować średnio dłużej niż 40 godzin” może zabrzmieć źle w wywiadzie, nawet jeśli profesor się z tym zgadzał.
Spróbowałbym opublikować co najmniej jedną pracę, co sprawia, że warto ją poświęcić, nawet gdybym jej nie ukończyła.
@FourierFlux Jeśli profesor nadal mówi tak po tym, jak powiesz mu to, co tu opisałeś, warto się nad tym zastanowić (chociaż jest to mniejszy problem w przypadku stanowisk doktoranckich niż „habilitacyjnych”): Czy jest szansa, że ten profesor właśnie szukałwięcej siły roboczej do swojego laboratorium?Kogoś do wykonania prac mechanicznych?Zrób programowanie, przeprowadź eksperyment, przesuń duży projekt do przodu (ich projekt, a nie twój): to są rzeczy, które możesz robić od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 i traktować jako normalną pracę.
@FourierFlux Jeśli tego oczekuje od ciebie ten profesor, nie będziesz miał również żadnej niezależności, możliwości wytyczenia własnego kursu, możliwości twórczej pracy, wszystkiego tego, co jest warte zdobycia doktoratu.Jeśli prezentujesz się jako osoba, która po prostu chce być pracownikiem, przy ścisłym oddzieleniu czasu pracy od czasu osobistego, ryzykujesz, że będziesz traktowany jak zwykły pracownik.Z wyjątkiem tego, że dostaniesz znacznie niższe wynagrodzenie, niż gdyby zatrudniono programistę lub technika.Więc co zyskałbyś na doktoracie?
#6
+5
Sascha
2020-07-12 17:49:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

zasadniczo postrzegaj to jako bardzo słabo płatną pracę w branży, jednocześnie zachowując czas na osobiste projekty / pomysły na start-up.

To zły sposób na rozpoczęcie doktoratu. Istnieje wiele „słabo płatnych prac w branży”, w których rozbieżność między oczekiwaniami twoich przełożonych będzie mniejsza.

Tak, możesz zrobić PHD od 9 do 5, tak, możesz nawet dostać tytuł i tak, może twój przełożony jest w porządku z częścią od 9 do 5. To, z czym na pewno nie będzie w porządku, to fakt, że zdobycie doktoratu ma niski priorytet.

Może byliby szczęśliwi, gdyby zatrudnili cię jako technika laboratoryjnego (tak, tam też potrzebni są inteligentni ludzie, nawet jeśli nie chcą dostać profesora). Ale ciągłe rozbieżności między twoimi celami a tym, na co się zapisałeś, nie mogą być trwałe. To, co mogłem sobie wyobrazić, to: sprawdzasz przez 6 miesięcy, może zmieniasz zdanie. Jeśli tak się nie stanie, porozmawiaj ze swoim profesorem i powiedz mu, że jesteś gotów pracować w laboratorium, ale kariera naukowa może nie być dla ciebie (jest to dyskusja, którą będą mieli częściej w swoim życiu).

#7
+3
Tejas Shetty
2020-07-11 15:06:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podoba mi się twoje pytanie. Nie sądzę, żeby to, co proponujesz, było możliwe. Limity czasowe byłyby możliwe do wyegzekwowania tylko w przypadku dobrze określonych prac, na przykład koszenie trawy, organizowanie spotkań handlowych itp. Doktorat to praca na czas nieokreślony, w przeciwieństwie do konwencjonalnych. Odbywa się to z myślą o ustalonym celu. Celem może być opublikowanie określonej liczby artykułów, przeprowadzenie wystarczających badań, itp. Zasadniczo wykonaj pewną ilość pracy, która zadowoli twojego przełożonego. Kiedy utwory są źle zdefiniowane, są mniej wykonalne pod względem czasu, jaki zajmują. Ten problem z pewnością torpeduje Twoje limity godzin pracy. W związku z tym albo odszedłbyś w ciągu miesiąca lub więcej, albo kontynuowałbyś lutowanie po całkowitym zdradzeniu siebie.

Oczywiście wszystko to przy założeniu, że możesz dostać doradcę, z którym się zgodzi Twoje warunki godzin pracy. Powinieneś uważać się za prawdziwego szczęściarza, że ​​w ogóle trafiłeś do takiego doradcy.

#8
+3
ZeroTheHero
2020-07-11 15:22:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jasno oświadczasz, że chcesz mieć ograniczone zaangażowanie, ponieważ chcesz zarezerwować czas na inne projekty. To, co opisujesz, to de facto studia niestacjonarne.

Jeśli poważnie myślisz o swoim doktoracie, jego ukończenie zajmie tyle czasu, ile potrzeba, z niewielkim lub żadnym czas na start-upy. Jeśli poważnie myślisz o rozpoczęciu działalności, będzie to również wymagało tyle czasu, ile potrzeba, nie pozostawiając czasu na doktorat. [Słynny cytat: nie jesteś właścicielem start-upu, start-up jest właścicielem ciebie.]

Na studiach doktoranckich lub w świecie start-upów będą chwile, w których 40 godzin tygodniowo będzie znacznie niewystarczające ze względu na terminy tj. egzaminy, prezentacje, prototypowanie itp na przygotowanie. Jeśli pracujesz nad eksperymentem lub pracujesz w terenie, musisz zrobić jak najwięcej, gdy aparat działa lub gdy jesteś w terenie: nie zatrzymuje się o 17:00 po spędzeniu całego dnia na poprawnym dostrojeniu jakiegoś sprzętu. Jeśli masz spotkanie z inwestorami w poniedziałek rano, spodziewaj się, że w poniedziałek rano lub wcześniej spędzisz weekend pracując nad swoim produktem, prezentacją handlową lub czymkolwiek jest to wymagane przez szefa.

Wreszcie, jeśli chcesz, aby Twój przełożony poświęcił czas i środki na Twój sukces, lepiej najpierw pokaż, że sam jesteś gotów poświęcić cały potrzebny czas.

#9
+3
Oleg Lobachev
2020-07-12 18:29:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobnie jak w przypadku pokrewnego pytania, występuje problem z polem.

Możesz nie być w stanie, jeśli pole na to nie pozwala

  • Czy w zasadzie wykonujesz pracę biurową w mało konkurencyjnej branży? Prawdopodobnie tak.
  • Czy pracujesz jako literat w jakiejś dziedzinie? Prawdopodobnie nie.
  • Czy pracujesz ze zwierzętami lub kulturami komórkowymi? Prawdopodobnie nie. A także zapomnij o wakacjach i weekendach na czas doktoratu.
  • Czy łatwiej / taniej jest uzyskać czas maszyny / instrumentu poza godzinami pracy i naprawdę potrzebujesz tych 1000000 rdzeni / 100000 MWh / 1E14 MeV / 7-metrowe naczynia do badań? Prawdopodobnie nie.
  • Czy eksperymenty zajmują dużo czasu i zazwyczaj kończą się w środku nocy? Prawdopodobnie nie.
  • Czy musisz prowadzić obserwacje w nocy, ponieważ Słońce jest złe? Zgadujesz!
  • Powszechnie przyjmuje się w Twojej dziedzinie, że dana osoba nie jest w stanie utrzymać najwyższej sprawności intelektualnej przez pełne 8 godzin i naprawdę potrzebujesz tego, aby wykonać swoje badania? Prawdopodobnie tak. (Mam jednak wrażenie, że matematycy wykorzystują każdą chwilę na swoje badania, po prostu przeplatają bardzo wymagające części rutyną.)
  • Czy jest zbyt wielu kandydatów na doktorantów i zbyt mało stanowisk? Prawdopodobnie nie. Bo po co mieć kogoś, kto pracuje 40 godzin tygodniowo, skoro można znaleźć kogoś, kto będzie chciał pracować 80 godzin tygodniowo za te same pieniądze? Przepraszam, to jest cyniczne i prawdopodobnie niezgodne z prawem.
  • Znowu, czy jest zbyt wielu aspirujących doktorantów i zbyt mało stanowisk? Wtedy można by było zatrudnić kogoś na 20 godzin tygodniowo i zmusić go do pracy ponad 40 godzin, a także na weekend. Również w tym przypadku prawo pracy może mieć inne zdanie. Ale prawdopodobnie nie.

Jakie są Twoje cele?

Wiele osób tu wspomniało, że studia doktoranckie nie są pracą, pasją badawczą i tak dalej. Jeśli pomogą ci jakieś anegdotyczne dowody, większość ludzi, których znam, którzy pozostali w środowisku akademickim, nie pracuje od 9 do 17.

Więc jeśli twoim celem jest pozostanie na uniwersytecie po uzyskaniu doktoratu: prawdopodobnie nie.

Ale dlaczego?

Możesz zapytać, dlaczego to wszystko robimy? Dlaczego wielu z nas poświęca dużo wolnego czasu na czynności związane z pracą? Bardzo prosta. Badania, a co za tym idzie, środowisko akademickie, nie są pracą. To pasja, która przypadkiem pozwala opłacić rachunki.

Myślę, że problemem jest bardziej finansowanie niż sama dziedzina.Można sobie wyobrazić, że ludzie z biologii itp. Mają wakacje, dostają odpowiednie wynagrodzenie za pracę w nocy - problem polega tylko na tym, że mają za mało pieniędzy i zbyt wiele osób jest skłonnych je wziąć.
Finansowanie też jest problemem.Ale rzecz, którą przeszedłem pocztą pantoflową, prawie dosłownie: „Jeśli pracujesz z kulturami komórkowymi, nie masz weekendów, ponieważ musisz codziennie karmić swoje komórki”.To może być niewystarczające finansowanie personelu technicznego, tak.Lub może tak być po prostu w niektórych laboratoriach.
Ale to nie są kultury komórkowe, ale fundusze lub sadystyczny profesor.W tzw. „Prawdziwym życiu” są też zawody, w których ktoś musi pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (np. Więzienie lub transport publiczny), ale ludzie zmieniają się w weekendy i otrzymują premię za pracę w weekendy i dostają przepracowany czaswyłączone w ciągu tygodnia.
#10
+2
Andy Clifton
2020-07-11 12:32:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Porozmawiaj o tym w wywiadzie. Jeśli nie masz rozmowy kwalifikacyjnej, musisz się upewnić, że jest ona przeprowadzona - musisz wysłuchać oczekiwań profesorów i podzielić się swoimi. Jeśli nie jesteś na tej samej stronie z profesorem, jeśli chodzi o godziny i inne czynniki, będziesz miał wyzwanie pozostania w granicach, które chcesz sobie wyznaczyć, albo doprowadzi to do konfliktu.

A 40 -godziny doktoratu w tygodniu jest możliwe, jeśli nie oczekuje się od Ciebie, że będziesz uczyć lub podejmować inne obowiązki poza tymi, które są wyłącznie związane z Twoimi badaniami.

Ale, jak powiedziałem gdzie indziej, sformułuj dobrze swoje stanowisko!Większość znanych mi przełożonych, którzy nie mają problemu z kimś pracującym „tylko” 40 godzin, zostałaby wyłączona, gdyby ktoś podczas rozmowy kwalifikacyjnej powiedział: „Chcę tylko pracować średnio 40 godzin”.Pierwsze wrażenia są ważne!
#11
+2
Vitaly
2020-07-12 03:52:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To interesujące pytanie. Nie wspomniałeś, w jakiej dyscyplinie chcesz zrobić doktorat iw jakim kraju.

Na przykład w Wielkiej Brytanii doktorat kosztuje dużo pieniędzy (około 9000 £ rocznie za co najmniej 3 lat dla studentów domowych i co najmniej dwa razy więcej dla studentów zagranicznych). Tak więc, jeśli płacisz i robiłeś już 2 lata (i wydałeś 18000 funtów tylko na opłaty i mniej więcej tyle samo na koszty utrzymania), jest mało prawdopodobne, abyś to zrobił.

Mówiąc to, większość ludzi nie płaci chociaż dla siebie. Jest wiele finansowanych pozycji (a nawet dostaniesz rozsądne stypendium), ale mają haczyk. Jeśli jesteś finansowany przez wydział lub uniwersytet, będziesz musiał prowadzić zajęcia dydaktyczne (zwykle 500 godzin rocznie, sesje laboratoryjne, ocenianie itp.). Alternatywnie, Twoje stanowisko może być finansowane z grantu projektu, który ma Twój przełożony. W takim przypadku będziesz musiał pracować nad projektem oprócz tematu doktoratu. W każdym razie będziesz miał dwie prace.

Również dyscyplina ma znaczenie. Nie mogę powiedzieć, że na humanistyce (prawdopodobnie czytasz ogromną ilość literatury), ale z fizyki, chemii, biologii będziesz miał przynajmniej trochę pracy eksperymentalnej. Niektóre eksperymenty są bardzo długie i / lub wymagają obecności przez kilka dni (w tym w weekendy). Możesz mieć zasoby, które wymagają regularnej konserwacji, np. myszy lub komary, które należy karmić i opiekować się nimi przez 7 dni w tygodniu. Tak więc w tym przypadku utrzymanie 40 godzin tygodniowo jest praktycznie niemożliwe.

W dyscyplinach takich jak matematyka, informatyka, nauka o danych itp. Jest to trochę łatwiejsze. Możesz wybrać, kiedy i gdzie pracujesz, ale te dyscypliny zwykle wymagają dużo kodowania, co zwykle wymaga około 10 razy więcej czasu niż planowano (ze względu na debugowanie kodu).

Zrobiłem doktorat z matematyki stosowanej, zdecydowanie pracowałem znacznie mniej niż 40 godzin tygodniowo (z wyjątkiem około 2 miesięcy podczas pisania pracy magisterskiej) i nadal robiłem to w mniej niż 3 lata. Tak, również uczyłem i robiłem więcej niż 500 godzin rocznie (otrzymując bardzo hojną zapłatę za dodatkowe godziny).

Ogólnie rzecz biorąc, nie powiedziałbym, że normalny profesor będzie wymagał od ciebie pracy określoną liczbę godzin. W środowisku akademickim chodzi o elastyczność. Nikogo nie obchodzi, czy pracujesz 1 godzinę dziennie, czy 20 godzin dziennie. Wszystkich ludzi zależy na wynikach, które uzyskasz.

Największym problemem jest to, że obawiam się, że masz trochę złe podejście do pracy naukowej w ogóle, a zwłaszcza do doktoratu. Nawet jeśli nie pracujesz nad czymś aktywnie, zwykle myślisz o czymś („gdzie jest błąd?”, „Jak to działa?”, „Jak to poprawić?” Itp.). Akademia to nie praca w przemyśle, to sposób na życie. Doktor nie jest inny. I powinieneś cieszyć się tym sposobem życia. Jednocześnie muszę przyznać, że mogę spędzać dużo czasu z rodziną i utrzymywać zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Jeśli więc nie jesteś pewien, proponuję pójść do przemysłu na kilka lat i następnie zdecyduj, czy potrzebujesz doktoratu, czy nie. W rzeczywistości wiele dużych firm z radością sfinansowałoby Twój kurs doktorancki, gdybyś przedstawił przekonujący argument, że jest on potrzebny do lepszego wykonywania obowiązków.

To niewiele się zmienia, ale opłaty dla studentów domowych są o połowę mniejsze (4327 funtów za lata 2019-2020)
„Alternatywnie, Twoje stanowisko może być finansowane z grantu projektowego, który ma Twój przełożony. W takim przypadku będziesz musiał pracować nad projektem poza tematem doktorskim”. W większości przypadków temat doktorancki jest częścią większego projektu grantowego, a nie oddzielnym.
Bardzo dziękuję za korektę dotyczącą opłat.Masz rację, opłaty za doktorat są nieco niższe niż UG i uczyłeś stopni PG.Jednak wciąż jest to dużo.
Jeśli chodzi o finansowanie projektu, temat doktoratu jest zwykle związany z większym projektem, ale w większości przypadków nie jest dokładnie zgodny z projektem.Tak więc, podczas gdy część edukacyjną można łączyć, rzeczywiste badania są w rzeczywistości oddzielone.To wynika z mojego doświadczenia w pracy w kilku grupach badawczych z doktorami ...
#12
+1
N A McMahon
2020-08-09 02:02:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwszą rzeczą byłoby upewnienie się, że profesor, z którym będziesz pracować, nie oczekuje niczego innego. Oznaczałoby to rozmowę z ludźmi, którzy ich znają, pracowali z nimi, a nawet wysłali e-maile do niektórych z ich byłych doktorantów, aby zobaczyć, jacy są jako superwizorzy. Jeszcze lepiej, jeśli w dziale jest ktoś, kogo dobrze znasz, że możesz o niego zapytać (nieoficjalnymi kanałami, ponieważ wszelkie złe nawyki są bardziej prawdopodobne, że zostaną zatuszowane przez e-mail itp.). A kiedy z nimi o tym rozmawiamy, warto podnieść to jako zaniepokojenie i zapytać o to. Jeśli próbują emocjonalnie tobą manipulować (np. „Powinieneś to zrobić, bo to kochasz” lub coś podobnego), możesz po prostu bezpiecznie zignorować ofertę.

Praktyczną kwestią, jeśli zaczniesz, jest organizuj regularne spotkania ze swoim przełożonym (o które możesz ich również zapytać) i śledź, co osiągnąłeś w ostatnim tygodniu i co zamierzasz zrobić w następnym tygodniu i w następnym miesiącu, aby pomóc Ci utrzymać się na właściwej drodze. Może to pomóc Ci być bardziej produktywnym, ale będziesz musiał pracować mądrze przez te 9-5 godzin. Być może będziesz musiał być elastyczny i spodziewać się, że będziesz pracować dłużej przez kilka tygodni, a mniej przez inne tygodnie lub pracować w niestandardowym tygodniu pracy (szczególnie jeśli masz międzynarodowych współpracowników lub eksperymenty do przeprowadzenia).

Ale najważniejsze pytanie brzmi: dlaczego rozważasz wykonanie tego doktoratu? Powiedziałeś, że byłbyś szczęśliwy, gdybyś nie ukończył. Czy jest to dziedzina, którą się interesujesz i chcesz dowiedzieć się więcej? Czy jest to dziedzina, w której chcesz w przyszłości pracować, czy jesteś otwarty na karierę akademicką? Czy umiejętności, które nabyłbyś, są ważne dla przyszłej pracy, czy chciałbyś rozpocząć start-up w tej dziedzinie? Czy to jest symbol zastępczy, którego nie jesteś przeciwny, ale naprawdę służy tylko do wypełnienia czasu?

Jeśli nie jest to ważne dla Twojej kariery docelowej lub nie jest to coś, o czym naprawdę chcesz się dowiedzieć (i chcesz poświęcić kilka lat swojego życia), możesz chcieć zadaj sobie pytanie, jakie inne opcje mogłyby Ci pomóc w osiągnięciu tego celu. Jeśli jesteś zainteresowany start-upami, możesz spróbować znaleźć zatrudnienie w start-upie, aby zobaczyć, jak ludzie je prowadzą, a także potencjalnie uzyskać kontakty, które są ważne dla początkowego finansowania. Pamiętaj jednak, że jeśli jesteś zainteresowany start-upami w tej dziedzinie, nad którą pracowałeś, przydatne byłyby umiejętności, które zdobyłbyś na doktoracie, szczególnie istnieją pewne podobieństwa między rozwojem lean startupu a hipotezą projektowanie / testowanie badań (szczególnie myślę w naukach ścisłych).

#13
  0
h22
2020-07-13 17:08:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas robienia doktoratu bardzo trudno jest utrzymać jakiekolwiek granice. Do tego stopnia, że ​​na niektórych uczelniach doktoranci zatrudnieni na poziomie 50% mają pracować w 120%, a tych, którzy tego nie robią, profesor szybko zwalnia, mówiąc „Myślę, że nie jesteś odpowiednim typem osoby dla naukowca”.

Naukowcy są, widzisz, trochę szaleni, tak jak przedstawia ich popkultura. Jeśli chcesz „zrównoważyć życie i pracę” lub coś w tym stylu, po prostu nie dołączaj do nich.

Podobnie, studenci często powinni ciężko pracować, a nie zamiast tego „godzić życie i pracę”. Doktorat jest nadal uważany za edukację.

Nie wiem, może ktoś postrzega tę odpowiedź jako brak szacunku dla czegoś, ale chciałbym, aby obserwatorzy wiedzieli, jak budowana jest wiedza i technologia, którą wszyscy później lubimy. Niezależnie od tego, czy szukasz nowej planety, czy nowego algorytmu obliczeniowego, zawsze jest to prawdziwe piekło pracy i niepewności.

Jako ktoś, kto niedługo kończy doktorat, sam fakt, że uważasz to za „normalne”, jest problemem samym w sobie.Jeśli to, co sugerujesz, jest prawdą, oznacza to, że środowisko akademickie jest z zasady toksyczne dla zdrowego stylu życia.
Nie wiem dokładnie, jaka jest ostatnia sytuacja, ale w czasie, gdy robiłem doktorat, nierzadko zdarzało się, że w niektórych branżach (zwłaszcza biologii) zatrudniano doktorantów na 50%.Nie oznacza to, że ci studenci mieli pracować tylko w 50%, a znam przypadek, kiedy osoba, która założyła, została zwolniona tak, jak opisuję.Działo się to na renomowanym uniwersytecie w centrum Europy.Znam laboratoria, w których profesor zwołał spotkanie w sobotę, spodziewając się, że wszyscy będą obecni.Jako badacz uważam za nieetyczne dostosowywanie prawdy, niezależnie od tego, czy dla kogoś wygląda to toksycznie, czy nie.
Zgadzam się z h22, że ten wątek daje potencjalnym doktorantom fałszywe wrażenie, co jest nieetyczne.Obecna kultura publikowania lub ginięcia jest najczęściej toksyczna dla zdrowego stylu życia (spójrz na ankiety dotyczące zdrowia psychicznego doktorantów, prawie wszyscy z nich celowali jako studenci studiów licencjackich) i nie powinniśmy tego ukrywać, nakładając całą odpowiedzialnośćstwierdzenia typu „ale jeśli jesteś bardzo zdyscyplinowany, możesz to zrobić w godzinach 9-17” lub „nie należysz do nas, jeśli nie masz wystarczającej pasji, aby pracować w trybie 24/7”.
Kultura przepracowania może nie być tego warta i musimy coś o tym pomyśleć.Istnieje kultura przepracowania.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...