Pytanie:
Zaokrąglenie GPA od 2,498 do 2,5. Jak etyczne jest to?
Asking
2018-05-22 03:48:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Skończyłem ten rok z łącznym GPA na poziomie 2,498 (całkiem niski, nie będę kłamać). Główną obawą, jaką mam, jest to, że po zaokrągleniu do 2 cyfr zostanie przesunięty do 2,5 i martwię się, że w wywiadach, gdy powiem, że mam 2,5, a jeśli ankieter sprawdzi mój zapis, on / ona może pomyśleć, że podbijam, aby sprostać wymaganiom, nawet jeśli jest bardzo blisko linii.

Znam już wcześniejsze pytania dotyczące zaokrąglania gpa, ale wydaje mi się, że dotyczą one zaokrąglenia od 2 do 1 cyfry, co nie pasuje do mojej sytuacji. Czy nie mam racji myśląc, że nie powinienem tego robić? Nie chcę, żeby ktokolwiek o mnie pomyślał.

[Etyczne zaokrąglanie GPA] (https://academia.stackexchange.com/q/91058/17254) również dotyczy zaokrąglania do 2 cyfr.Jednak robi się bałagan na odcinkach.
Twierdziłbym, że biorąc pod uwagę sposób, w jaki generalnie oblicza się GPA, cztery znaczące liczby to przesada.
Zawsze uważam, że skoro GPA są podawane z dokładnością do jednego miejsca po przecinku, to dwa miejsca po przecinku są tak dokładne, jak to tylko możliwe.
Jeśli będzie im na tyle zależało, aby cię w tej sprawie wezwać, będą na tyle dbać, aby w pierwszej kolejności nie przesłuchać na 2,5.Jeśli w ogóle im zależy.
Moją pierwszą myślą było „nawet o tym nie wspominaj”, ale myślę, że masz na myśli „jeśli zapytają”.W takim przypadku można powiedzieć „prawie 2,5–2,498”.(Jak powiedziałby Maxwell Smart, „aż tak mi brakowało!”
OTOH, jest duża różnica między, powiedzmy, 3,97 i 4,0, prawdopodobnie kilkoma percentylami.
Czy Twoja transkrypcja nie zaokrągla GPA?
I odwrotnie, różnica między 3,97 a 4,0 wynosi około 31 As i 1 B vs 32 As.Bez znajomości (lub posiadania) granicy między A i B w każdej zaangażowanej klasie i bez znajomości dokładnych wyników, które doprowadziły do każdej oceny, różnica jest nieistotna.
Rozważmy teraz różnicę między 31 A + si 1 B + (w elewacji innej niż major) w porównaniu z 32 A-s.Czy nadal uważasz, że 4,0 odzwierciedla znaczną poprawę w stosunku do 3,97?
4.0 należy prawdopodobnie uznać za przypadek szczególny, ponieważ reprezentuje „doskonały”.
pragnąc, aby ludzie rozumieli matematykę i znaczenie zaokrągleń liczb ...
Jeśli zapytają, zapytaj, ile cyfr chcą.To może dać ci szansę pokazania, że umiesz zaokrąglać, co może dać ci więcej punktów ankieterom niż różnica 0,002, którą rozważasz.
@HermanToothrot Myślę, że między nimi jest zasadnicza różnica: w drugim pytaniu forma zmusza cię do zaokrągleń, a pytanie brzmi, w którą stronę, podczas gdy tutaj wydaje się, że pytanie brzmi, czy zaokrąglić, czy nie.
@Barmar: 4.0 nie jest już „doskonały”.Obie moje córki, które ukończyły szkołę średnią, uzyskały GPA> 4,0, ponieważ wyróżnienia i zajęcia AP warte są 5,0 za ocenę A. Nie jestem ekspertem w ocenach na uniwersytecie, ale nie zdziwiłbym się, gdybym znalazłże uniwersytety robią coś podobnego.
@BobJarvis Nie wiedziałem o tym, ale brzmi to wyjątkowo rozsądnie.W rzeczywistości wydaje się, że przy obliczaniu GPA powinien istnieć bardziej ogólny czynnik „stopnia trudności”.Ocena A w klasie z wyróżnieniem lub AP powinna liczyć więcej niż zwykła klasa.
Wydaje mi się, że najbardziej nieetycznym aspektem tej ogólnej rozmowy jest poziom wagi i stresu przypisywanego szczegółom oceniania.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+162
noslenkwah
2018-05-22 04:14:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jak ktoś zareaguje na daną sytuację, ale sugerowałbym przynajmniej podanie powodu, jeśli zostaniesz wyzwany.

Na przykład rozsądne może być podanie tej samej liczby cyfr, o które proszą. Jeśli poproszą o minimum 2,5 GPA, zgłoś 2,5, jeśli poproszą o 2,50, zgłoś 2,50, ale jeśli poproszą o 2,500, zgłoś 2,498. Jeśli nie ma numeru referencyjnego, zakładam, że dokładność zależy od Ciebie i zgłaszam 2,5.

Biorąc to pod uwagę, wątpię, by ktokolwiek pomyślał, że coś nieetycznego wydarzyło się po zaokrągleniu 0,002, które jest zgodne ze wszystkimi normalnymi zasady zaokrąglania.

@UTF-8 - 2,498 zaokrąglone do 2 miejsc po przecinku to 2,50.
@noslenkwah Można by pomyśleć, ale widziałem GPA 3,9997 zaokrągloną do 3,99 na transkrypcji.Ale nie sądzę, żeby było coś nieetycznego w zaokrąglaniu oficjalnego 2,498 do 2,50, jeśli wymagane są dwa miejsca.
Nie jestem tego taki pewien.Oczywiście 2,498 to nie „co najmniej 2,5”.Porównaj z tym, że jeśli za pierwszy stopień brakuje Ci 1 punktu (z, powiedzmy, 2000), nie zaokrągla cię w górę - dostajesz drugi.Lub jakikolwiek inny system oparty na granicach.
@OrangeDog Kogo cytujesz?Odpowiedź nigdzie nie mówi „co najmniej 2,5”.
@AzorAhai nikt, cudzysłowy mają na celu uczynić „co najmniej 2,5” pojedynczą jednostką.Jednak można by się spodziewać, że sformułowanie w ogłoszeniu o pracę będzie wyglądało jak „GPA co najmniej x” lub „GPA x lub wyższa”.
@OrangeDog W zasadzie zgadzam się z tobą.Jednak wszystko zależy od tego, czy porównasz 2,498 i 2,5 przed lub po zaokrągleniu.2,498 w zaokrągleniu do jednego (lub dwóch) miejsc po przecinku * wynosi * co najmniej 2,5.Jak zaświadczy każdy, kto wykonał jakiekolwiek programowanie.
@ElizabethHenning Jak w ogóle uzyskać GPA 3,9997 na transkrypcji?Przy 120-godzinnym programie nauczania, nawet zrobienie jak w 119 godzinach semestralnych i B tylko w jednej godzinie semestralnej dałoby 3,992 GPA.
Na przykład @reirab an A- jest często wart 3,67
@ElizabethHenning 4.0 oznacza „doskonały”.Prawdopodobnie „doskonały” jest wartością logiczną, a zatem zaokrąglanie do 4,0 może być postrzegane jako nieszczere, nawet jeśli normalne zasady zaokrąglania miałyby zastosowanie do każdej innej wartości.
@ElizabethHenning Jeśli jest podobny do naszego systemu, to ma sens.Nasze oceny są wykonywane na komputerze mainframe IBM z niestandardowym kodem w bazie danych z lat 70.Zmiennoprzecinkowe IBM sprzed IEEE używają obcięcia, a nie zaokrąglenia.
@Luigi Mimo to potrzebujesz około 1000 godzin kredytu A i jednej godziny kredytu w B, aby uzyskać 3,9997.
* „Jeśli nie ma numeru referencyjnego, zakładam, że dokładność zależy od Ciebie i zgłaszam 2,5”. * Nie… jeśli nie ma numeru referencyjnego, zgłoś to, co szkoła podaje w transkrypcji.
_ "Jeśli nie ma numeru referencyjnego, zakładam, że dokładność zależy od ciebie i zgłaszam" _ 3: D
@AzorAhai Odpowiedź brzmi: „Jeśli proszą o minimum 2,5 GPA”, co można sformułować jako „co najmniej 2,5”.
@DavidStarkey Tak, ale nie to oznaczają cytaty.W każdym razie wyjaśnili.
@AzorAhai https: // english.stackexchange.com / questions / 226821 / usage-of-imagined-content-in-direct-speech
@LightnessRacesinOrbit: Słuszna uwaga !!
Brakowało mi stypendium wymagającego 3,0, podczas gdy miałem dokładnie 2,99.
#2
+38
La-comadreja
2018-05-22 19:18:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie chcesz przeczytać o znaczących liczbach. Założeniem liczb znaczących jest to, że tylko tyle dodatkowych cyfr oznacza cokolwiek. W zależności od tego, ile cyfr inni chcą widzieć Twój GPA, tak, etyczne jest zaokrąglenie 2,498 do 2,5. Powszechnie wiadomo, że GPA nie jest precyzyjnym predyktorem jakichkolwiek przyszłych osiągnięć, w przeciwnym razie ankieter może po prostu wziąć osobę z najwyższym GPA, a nie tylko rozmowę kwalifikacyjną.

Wspomnieć o dwóch cyfrach twojego GPA (2,5) jest prawdopodobnie wystarczającą informacją dla twojego ankietera. Jeśli zapytają, Twój ankieter prawdopodobnie pomyślałby znacznie więcej o pierwszych cyfrach, niż o tym, czy podbijasz GPA, aby sprostać jakiejś linii.

To jest jedyna ** jedyna ** odpowiedź do użycia
Jedynym zastrzeżeniem, jakie mi powiedziano na studiach (przez mojego doradcę ds. Współpracy) było to, że NIC nie zaokrągla do 4,0. Zasadniczo dodajesz tyle miejsc po przecinku, ile możesz (do 3), albo skracasz.Miałem 3,975, więc zwykle podawałem 3,98 / 4,00. Powiedział również, że ogólnie rzecz biorąc, im niższy GPA, tym mniej liczy się precyzja.Zasadniczo tylko szkoły wyższe naprawdę dbają o głupio wysokie GPA, ponieważ to mówi, że jesteś mądry książkowo.Miałem 4,0 w moim pierwszym semestrze współpracy i nie mogłem znaleźć pracy.Moi kumple z GPA 3.2 dostaliby 3 oferty ...
@FundThmCalculus Prawdopodobnie (nie, * faktycznie *) ten doradca po prostu się myli.Mają rację tylko o tyle, o ile jest to dość rozpowszechniony nonsens, ale (a) nie jest to „reguła” i (b) nie ma to sensu w prawdziwym świecie, ponieważ zakłada stopień precyzji, który po prostu nie istnieje, ponieważ ta odpowiedźwyjaśnia.
@KonradRudolph, Właściwie się z nim zgadzam.Implikacja 4,0 mówi, że masz doskonałe oceny.Co, nawiasem mówiąc, jeśli masz mniej niż „A” w czymkolwiek, nie masz.Jednak twoja uwaga dotycząca cyfr znaczących jest poprawna.Mimo to jest to powszechny pogląd, więc warto o tym pamiętać.Przykładem odpowiedzi poniżej z biurokratycznej pracy rządu.
Ta odpowiedź jest najlepsza, jeśli o mnie chodzi.Brakuje tylko wyjaśnienia, że większość świata tak naprawdę nie dba o GPA po twojej pierwszej pracy / stanowisku badawczym / itp.
@FundThmCalculus Stąd mój komentarz.To, co mówisz, nie ma sensu, ponieważ zakłada / implikuje / wymaga stopnia precyzji, którego nie posiadają standaryzowane testy i ocenianie.Te oceny są przybliżoną oceną twoich możliwości, nic więcej.Twoja interpretacja GPA, mimo że jest powszechna, jest po prostu statystycznie nieprawidłowa.
@FundThmCalculus im niższy GPA, tym mniejsza precyzja może mieć znaczenie, jeśli zakłada się, że GPA gromadzą się wokół góry.
@FundThmCalculus: Jestem na skraju tematu, ale pamiętaj, że „A” we wszystkim nie oznacza ideału.Możesz dostać 94% w każdej klasie i nadal dostać A we wszystkim, wciąż uzyskując 4,0.
Jest to prawdą, jeśli tylko zgłaszają GPA, ale jeśli istnieje konkretny punkt odcięcia, rozsądne jest interpretowanie go jako dokładnej liczby.tj. w „GPA co najmniej 2,5”, 2,5 ma nieskończoną liczbę cyfr znaczących.
W „wywiadach”?Prawdopodobnie nie.OP nie powiedział, że nastąpiła przerwa.Niezależnie od tego, jeśli ktoś mówi, że odcięcie wynosi 2,5, może to oznaczać 2,45.Jeśli punkt odcięcia mógłby równie dobrze wynosić 2,4 lub 2,6, ale te liczby wydają się nieco zbyt przypadkowe, 2,45 tak naprawdę wskazuje na to samo.Jeśli wartość odcięcia wynosi 2,50, dodaje to kolejną znaczącą liczbę, a 2,495 to najniższy GPA, jaki osiągnął.
@La-comadreja: A co by było, gdyby chcieli, żeby było dosłownie 2,5, nie mniej epsilon?
@Mehrdad to, czego faktycznie chcą, to twój GPA zaokrąglony do tej samej liczby cyfr znaczących, co twoja karta raportu.
#3
+16
Bill Cook
2018-05-22 22:33:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wątpię, czy pracodawca uznałby, że zaokrąglanie do 2,5 jest nieetyczne. Musisz jednak mieć świadomość, w jaki sposób wykorzystują te informacje.

Jeśli przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną na spotkanie rządowe lub akademickie, 2,49999 nie jest „co najmniej 2,5” i może zdyskwalifikować Cię z biurokratycznego technicznego punktu widzenia .

W takim przypadku możesz zostać zwolniony. Można by to uznać za fałszywe przedstawianie siebie i oszustwo.

Moja najlepsza rada to po prostu nie zgłaszaj się na ochotnika do swojego GPA. Jeśli nie ma wymagań, nie umieszczaj tego w swoim CV. Jeśli zostaniesz zapytany ustnie, powiedz „około 2,5”. Wypełniając jakiś formularz, zapisz dokładną odpowiedź.

#4
+8
Greg Bulla
2018-05-22 23:30:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście zgłosiłbym to jako 2,49 z tego samego powodu, o którym tu wspominasz - zaokrąglenie tego w górę może sprawiać wrażenie, że przesadzasz ze swoimi osiągnięciami. Wielu ankieterów prawdopodobnie pomyśli, że wszystko jest w porządku, ale ja bym nie był zbyt ostrożny. Niech powiedzą „och, cóż, to dla mnie 2,5” zamiast ciebie.

#5
+5
user93124
2018-05-23 03:28:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bzdury.

2,498 zaokrągla w górę do 2,5 (2 cyfry) lub 2,50 (3 cyfry, ponieważ 2,498 zaokrągla do 2,50, nawet jeśli po prostu zaokrąglasz w górę 9). Nikt, kto koncentruje się wyłącznie na tym, aby określić swoją przyszłość, nie jest wart pracy.

Jeśli to jest granica, aby dostać się do selektywnego programu, bez naprawdę dobrego wyniku testu osiągnięć (GRE, MCAT itp.) i / lub mnóstwa innych naprawdę pozytywnych rzeczy (lub później w życiu, doświadczenia i udokumentowane osiągnięcia), 2,5 jest za niskie & nie skupiaj się na tym. Zawsze możesz iść do szkoły średniej i uczęszczać na inne kursy lub w razie potrzeby powtórzyć kursy, aby poprawić GPA.

#6
+5
jpmc26
2018-05-24 08:38:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli się o to martwisz, podaj pełne 4 cyfry. Najbardziej etyczną rzeczą do zrobienia jest zawsze to, co daje Ci pewność, że nie skłamałeś ani nie przeinaczyłeś prawdy. Jeśli Ciebie martwisz się tym, zgłoś 2.498, ponieważ Twoje sumienie podpowiada Ci, że to najbardziej uczciwa rzecz. Nie rób czegoś, co sprawia, że ​​zastanawiasz się, czy jesteś uczciwy, czy nie. Zamiast tego uciekaj jak najdalej od nieuczciwości.

Jest pewna szansa, że ​​Twój rozmówca to obchodzi, a jest szansa, że ​​nie. Istnieje również pewna szansa, że ​​mogą cię bardziej szanować za to, że jesteś szczery, że ledwo jesteś poniżej progu, nawet jeśli może to potencjalnie kosztować cię pozycję. Niezależnie od ich reakcji, twoje sumienie i spokój ducha są cenniejsze niż zajęcie określonego stanowiska.

#7
+4
Kenneth Hutchison
2018-05-22 18:48:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dość powszechną praktyką jest wykonywanie następujących czynności: Często można powiedzieć XY GPA (w większości) .Sygnalizuje to ankieterowi, że poważnie potraktowałeś swój kierunek studiów i chociaż być może nie sprawdziłeś przedmiotów do wyboru, prawdopodobnie jest w porządku . Szczególnie w inżynierii jest to bardzo powszechne, ponieważ musisz wziąć dużo okrucieństwa, które mogą nie mieć znaczenia. Dla mnie nie radziłem sobie dobrze na studiach na przymusowych fakultetach ani nie radziłem sobie dobrze z chemią, ale nie jestem inżynierem chemii, więc mogłem i argumentowałem, że nie było to aż tak ważne. Jednak na studiach podyplomowych jest to mniej powszechne, zwłaszcza że pokażą ci drzwi, jeśli spadniesz poniżej średniej B +.

Rozmowa z niejasnym powiązaniem z odpowiedzią [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/77918/discussion-on-answer-by-kenneth-hutchison-gpa-rounding-2-498-to-2-5-jak-etycznie).
#8
+1
TOOGAM
2018-05-25 14:04:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek myślał o Tobie z góry, nie oszukuj. Pisząc, wspomnij tylko o 2.498. W rozmowie można wspomnieć o 2,5, a nawet powiedzieć 2,498. (Ludzie rozpoznają, jak blisko to było.)

Czy to twój ostatni rok w instytucji edukacyjnej? Jeśli nie, z pewnością oczekuje się, że Twój GPA się zmieni.

Jeśli tak, gratulacje z okazji ukończenia szkoły. Czy nadal możesz podbić ten GPA? Jeśli mieszkasz w pobliżu, może kurs nocny. Nawet jeśli musisz się wyprowadzić, czy istnieje kurs online? Nawet jeśli jest to „Podstawowa matematyka: dodawanie”. Tak, raczej kiepski. Oznacza to jednak, że faktycznie będziesz w pełni zgodny, a nie „prawie zgodny, więc po prostu udawajmy, że trafiłem w ten znak, że technicznie rzecz biorąc, właściwie trochę przegapiłem”. Po prostu upraszczanie rzeczy może być opłacalne.

Z drugiej strony może nie być tego warte. Wiele miejsc przyjrzy się bliżej, po prostu „czy ta osoba uzyskała dyplom?” W takich przypadkach GPA może w ogóle nie zostać sprawdzona. Jak wspomniano w innym miejscu, możesz zdecydować, aby po prostu nie wspominać o tym oboje.

Te liczby nie są procentami.To jest 2,498 z 4,0.
@firegurafiku: Technicznie masz rację.I widzę, że Kapitan Man odpuścił nieodpowiednie znaki%.I zgadzam się z każdą drobną zmianą tej edycji.Naprawdę nie lubię nieścisłości, nawet tych drobnych, i jestem trochę rozczarowany, że sam je stworzyłem.Ale cieszę się też, że się nimi zajęto.Dzięki, społeczność.
#9
+1
Ryan Battistone
2018-05-26 05:21:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2,5 to 2,498. Nie lekceważ tego i zaniedbuj swój wysiłek.

Chociaż, szczerze mówiąc, w ogóle unikałbym poruszania GPA, jeśli możesz. Tak naprawdę nie ma to związku z sukcesem w miejscu pracy, poza ukończeniem studiów podyplomowych.

Jeśli potrzebujesz 3.0 jako odcięcia dla niektórych stanowisk (np. Stanowisk rządowych), polecam dopełnienie, zdobywając drugiego stopnia na czymś łatwym. Ewentualnie możesz po prostu pracować przez lata i nie powinno to mieć znaczenia, jeśli masz przyzwoitą historię pracy - zdobyłeś dyplom.

#10
  0
Emily Shaffer
2018-05-24 22:28:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się, że każda osoba, która ukończyła trzecią klasę, rozumie pojęcie zaokrąglania, więc zaokrąglanie w górę do 2,5 jest w porządku. Mogę sobie tylko wyobrazić ludzi, którym choćby zależało, byliby ludzie z dziedziny nauk ścisłych lub matematyki, gdzie wymagana jest precyzja numeryczna. W takim przypadku bardziej chodzi o kulturę firmy niż o ważność GPA. Oczywiście moja szkoła automatycznie zaokrąglała się do najbliższego miejsca po przecinku i to właśnie znalazło się w moich transkrypcjach.

Niestety, to nieprawda.Natknąłem się na stwierdzenie, skądś, które naprawdę powinno wiedzieć lepiej, że 0,45 zaokrągla do 1.
@JessicaB - Co ciekawe, ten rodzaj zaokrąglania jest omawiany w [tej odpowiedzi] (https://math.stackexchange.com/questions/218299/how-to-round-0-45-is-it-0-or-1/ 218321 # 218321)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...