Pytanie:
Zdaję sobie sprawę, że popełniłem ogromny błąd w swojej pracy magisterskiej i nie jestem pewien, co robić. Bronię się bardzo szybko (za kilka dni). Co powinienem zrobić?
Gellen
2017-03-27 01:20:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdaję sobie sprawę, że zostało opublikowane nieco podobne pytanie, ale moje pytanie jest inne, ponieważ znalazłem dość duży błąd w mojej pracy magisterskiej. To taki duży problem, że zmienia moje wyniki. Prawie żałuję, że tego nie zauważyłem i tak uważałem, aby wrócić i sprawdzić wszystko, ponieważ naprawdę nie wiem, co z tym zrobić, z wyjątkiem naprawy błędów / błędów interpretacji i dyskusji (dzisiaj). Bronię się bardzo szybko (za kilka dni). Możliwe, że moja komisja tego nie zauważy, ale czuję, że poczucie winy może doprowadzić mnie do szaleństwa. Martwię się, że moje krzesło zauważyło to w przeszłości, ale nie poprawili mnie, ponieważ czują, że jestem niekompetentny (co czuję na swój sposób, jeśli chodzi o statystyki). Czy powinienem napisać to ponownie, dać znać mojemu krzesłu i zapytać, co mam zrobić? W każdym razie muszę się wkrótce bronić. Zastanawiam się, czy mógłbym po prostu przedstawić tak, jakbym już to poprawił i wcześniej wysłać e-mailem poprawiony rękopis. Nie jestem tylko pewien, jak postrzegaliby kogoś, kto przeoczył tak oczywisty błąd. Każda rada byłaby mile widziana.

Porozmawiaj ze swoim przełożonym tak szybko, jak to możliwe!
Najwięcej pochwał, jakie kiedykolwiek otrzymałem, dotyczyło wskazania błędów w mojej pracy podczas obrony.Pokazuje uczciwość, która jest najważniejszą cechą w badaniach nad imo.
Czy jest to praca doktorska, magisterska lub licencjacka?
To praca magisterska.O ile słyszałem, jedyny raz, kiedy ktokolwiek zawiódł (ostatnio) miał miejsce podczas ich propozycji, co sprawia, że myślę, że program ogólnie jest dość chętny do pracy z uczniami / pozwala im wprowadzać poprawki (mam nadzieję!).Natychmiast kontaktuję się z przełożonym.Problem polega na tym, że źle zinterpretowałem sposób oceny instrumentu (jest to zbiór danych archiwalnych).W każdym razie zdecydowanie panikuję!
Weź głęboki oddech, odsuń go jak najdalej od umysłu i idź wcześnie spać.Nic z tego nie jest rzeczą, w której panika nie pomaga.Rano porozmawiaj ze swoim przełożonym tak wcześnie, jak to możliwe i poproś ją, aby rano omówiła Twoje obawy.Bardzo dobrze może się zdarzyć, że to ty błędnie interpretujesz dane teraz i że nie ma w ogóle pomyłki (zdarzyło mi się to dobre sześć tygodni * po * obronie, z odpowiednim artykułem rozpatrywanym przez sędziego).Jeśli jest błąd, nie jest to coś, co weekendowa panika pomoże rozwiązać.
Dziękuję Ci!Spróbuję.Prawdopodobnie nie spotkam się jutro z doradcą, ponieważ mam zajęcia / spotkania przez cały dzień, ale mam nadzieję, że jeśli wyjaśnię, co moim zdaniem poszło nie tak, będą mogli to zweryfikować.
@Gellen Jestem bardzo zainteresowany tym, jak się sprawy potoczyły.Daj nam znać!
Moja praca doktorska zawiera błąd.Nikt tego jeszcze nie zauważył (od 2012).Niczego nie unieważnia, twierdzenie jest nadal prawdziwe iw ogóle, więc w porównaniu z nim jest niewielkie.Chodzi mi o to: zachowaj spokój, zajmij się tym szybko i szczerze ... zdarzają się błędy ....
Odkryłem poważny błąd w mojej pracy doktorskiej na kilka tygodni przed obroną.Ostatecznie to tylko skróciło moją pracę o 15 stron.
@solalito Dla Twojej korzyści jeden z komentarzy OP opublikował: „Cześć wszystkim, tak, udało mi się poprawić moją tezę i wysłać ją na moje krzesło przez całą noc. Jestem pewien, że byli zirytowani, ale sprawdzili to itu i ówdzie zasugerował kilka zmian w sformułowaniu, nie wyobrażam sobie, żeby moja praca doktorska była choć trochę jak rozprawa doktorska, ale nadal stanowi wyzwanie z powodu ADHD (cały czas przeoczam szczegóły!), a mój ojciec nieoczekiwanie zmarł w zeszłym semestrze.Chciałem od razu przejść do programu doktoranckiego po uzyskaniu tego stopnia, ale opóźniam o rok, ponieważ myślę, że muszę się poprawić w niektórych obszarach ”.
Bądź szczery ze swoim przełożonym i egzaminatorem i powiedz im, że coś jest nie tak i masz zamiar to naprawić.Na koniec życzę ci wszystkiego najlepszego z twoim życiem.
Przeczytaj o „syndromie oszusta”.To brzmi jak coś, o czym powinieneś wiedzieć.Cieszę się, że masz świetne odpowiedzi i sugestie, i jestem pewien, że wszystko będzie w porządku.
@solalito Kilka nowych opinii od OP [tutaj] (https://academia.stackexchange.com/questions/87129/i-realize-i-made-a-huge-mistake-in-my-thesis-and-am-not-sure-what-to-do-im-def # comment220335_87183): * "Tak, zmieniło to moje wyniki, ALE poprawiło je. Całą noc zajęło mi edytowanie mojej pracy, ale poprawioną kopię wysłałem na moje krzesło torano, i poprosili mnie o przeredagowanie niektórych rzeczy tu i tam, ale to wszystko. ”*
Jeśli przydarzyło się to Poincare, może przytrafić się tobie.Zauważ, że stał się postacią epokową.Więc możesz.https://en.wikipedia.org/wiki/Henri_Poincar%C3%A9#Three-body problem
Publikowanie czegoś, co ukrywa znany błąd, jest * NIEDOPUSZCZALNYM * postępowaniem akademickim.Jak możemy kiedykolwiek skorzystać z badań, jeśli nie możemy ufać ich uczciwości?Nauka jest podważana.Jeśli naprawdę interesuje cię pogoń za wiedzą, obowiązkiem jest zgłoszenie błędu.Opinia publiczna ma już * wystarczająco * problemów z zaufaniem do badań naukowych.Czasami musisz postąpić właściwie, nawet kosztem siebie.Złe wyniki cię nie zrujnują, ale zła uczciwość tak.
Po obronie doktorskiej pogratulowała mi profesor, która była obecna w obronie tylko z własnej ciekawości, a jednocześnie wskazała błąd w jednym z równań.Kiedy spojrzałem na to w domu, okazało się, że na jednej z pierwszych stron mojej pracy napisałem kompletny nonsens.Później powiedziała mi to, co mówi wiele osób: nie martw się, to zdarza się nam wszystkim :)
@Airhead Tak, powiedziałem im o tym.Jestem pewien, że jest wiele osób, które decydują się nic nie mówić i uszło im to na sucho.Po tym, jak panika nieco ustąpiła, wiedziałem, że to nie jest dla mnie opcja.
@BartoszKP Dzięki!Nadal zastanawiam się nad pomyłką (chociaż obroniłem się w zeszłym tygodniu).Pocieszające jest wiedzieć, że dzieje się to częściej, niż myślałem.
@Joe Dzięki!Tak, mam do czynienia z syndromem oszusta, odkąd zacząłem mój program.Z pewnością podważyło to czasami moją pewność siebie / wyniki, więc wyobrażam sobie, że zrobiło to samo z niezliczonymi innymi studentami.
Zdaję sobie sprawę, że to starszy post, którego już broniłeś.Chciałbym jednak pochwalić Twoją uczciwość.O wiele bardziej wierzę w ludzi, którzy swoją pracą odgrywają rolę adwokata diabła i wskazują na jego wady, niż w tych, którzy tego nie robią.
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+171
WBT
2017-03-27 08:37:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teza i jej obrona nie polega na uzyskaniu wyników, które chciałeś osiągnąć, a bardziej na wykazaniu, że wiesz, jak przeprowadzić dobrej jakości badania i możesz nad nimi pracować nieco niezależnie. Chodzi o ustalenie, jakie pytania zadać i jakich metod można użyć, aby znaleźć odpowiedzi, a następnie zastosować te metody, aby uzyskać odpowiedzi. To, czym w rzeczywistości są odpowiedzi, nie jest tak ważne [dla celów zdania pracy dyplomowej], jak proces, który podjąłeś, aby je uzyskać. Odkrycie tego problemu i podjęcie natychmiastowych działań w celu jego rozwiązania wskazuje na zwrócenie uwagi na ważne szczegóły i integralność w procesie odkrywania wiedzy. Jasne, byłoby lepiej, gdybyś złapał to wcześniej, ale złapałeś to teraz, przed obroną, i przepisujesz dyskusję i wnioski, aby odzwierciedlić najlepszą analizę danych.

Moim zdaniem to, że to odkryłeś i twoje wysiłki, aby szybko to naprawić, mówią bardziej [pozytywnie] o tym, co teza ma oceniać, niż większość ukończonych tez.

Nie panikuj. Porozmawiaj ze swoim przełożonym i komisją. Powiedz im, co znalazłeś. Popraw dokument, aby odzwierciedlić nowe rozumienie. Może będziesz musiał trochę opóźnić obronę, ale bardziej prawdopodobne jest, że w tym samym czasie wystąpisz i porozmawiasz o tym, co znalazłeś; komisja może zażądać dostarczenia poprawionego dokumentu [kilka tygodni po prezentacji] odzwierciedlającego to przed podpisaniem. Może to zająć trochę czasu, ale powinno być w porządku i pozostawi cię z pracą, którą uważasz za solidniejszą.

Wyrazy uznania dla Ciebie za znalezienie problemu i uczciwość, aby go bronić. Powinno ci to pomóc w dłuższej perspektywie i podstawowej ocenie, o której tutaj mowa, kosztem dodatkowej pracy nad poprawieniem i być może starań o ponowne przećwiczenie poprawionej prezentacji.

Edycja: Gratulujemy zaliczenia!

Dzięki, twoja perspektywa sprawia, że czuję się trochę lepiej!Przygotowania na pewno będą mnie kosztować trochę snu w najbliższych dniach, ale warto.Mam nadzieję, że mój doradca i komisja nie będą zbyt zirytowani.
Zastanawiasz się, czy masz źródło informacji z pierwszego akapitu tego postu?
Myślę, że w pierwszym akapicie należy uważać, aby nie uogólniać.Tam, gdzie praca magisterska i obrona pracy magisterskiej jest najczęściej (lub wymagana) jest dla doktoratu - w takim przypadku, jeśli błąd unieważnia wszystkie lub większość podanych wkładów, ukończenie studiów jest mało prawdopodobne.Fakt, że plakat kończy pracę magisterską, powinien znaleźć się w samym pytaniu Twojej odpowiedzi.
@user58322 Aby nie zadawać podobnego pytania ponownie, ale nadal nie do końca rozumiem tutaj różnicę: * Dlaczego błąd unieważniający większość podanych wkładów miałby uniemożliwiać ukończenie studiów doktoranckich, ale nie miałby wpływu na ukończenie dla pracy magisterskiejśledzić SM? * Czy to dlatego, że praca magisterska jest tylko oceną, ale praca doktorska ma większą wagę?Czy to się różni w zależności od doradców / szkół?
@jrh Praca magisterska to badania z użyciem kółek treningowych, to sposób, aby dowiedzieć się, jak prowadzone są badania i wykazać, że opanowałeś umiejętności.Rozprawa na Ph.D.poziom polega bardziej na zademonstrowaniu umiejętności samodzielnego kierowania polem do przodu.Na teście nie wiesz, jak przeprowadzić badania, ale czy potrafisz z powodzeniem zastosować te umiejętności do odpowiedniego problemu.
@jrh Ukko ma do tego prawo.Chociaż uzyskanie stopnia doktora w jakimś wystarczającym stopniu jest konieczne, nie widziałem podobnego surowego wymogu stosowanego w przypadku stwardnienia rozsianego.Rzeczywiście, w Stanach Zjednoczonych ten sam tytuł magistra jest przyznawany studentom, którzy wybierają opcję zajęć, opcję opartą na projektach (praca dyplomowa) lub robią bezpośredni doktorat i otrzymują tytuł magistra po ukończeniu kwalifikacji.Nowatorskie wkłady (i opublikowane przez nich artykuły) są świetne i mają znaczący wpływ na powodzenie późniejszej aplikacji doktorskiej, ale wykraczają poza minimum wymagane do ukończenia studiów magisterskich.
@jrh, w jaki sposób mógłby znaleźć źródło własnych opinii i doświadczeń?Myślę, że potraktowałeś to trochę bardziej autorytatywnie, niż zostało to przekazane jako.Autor właśnie przedstawia swoją opinię na temat pracy.:)
@TheGreatDuck Myślę, że liczyłem na jakieś oficjalne wytyczne akademickie lub coś w tym rodzaju, nie byłem wtedy świadomy, że to głównie kwestia opinii.Wydaje mi się, że nadal nie do końca zorientowałem się, w jaki sposób kursy prac dyplomowych (ze stosunkowo ogólnikowymi wymaganiami) wpisują się w system oceniania uniwersytetu - To nie jest tak, jak zajęcia, na których dostajesz procentową ocenę z egzaminu / projektu i najwyraźniej nie jest jakpraca, w której musisz zrobić wszystko, co zaproponowałeś, a wyniki mają być konkurencyjne lub projekt się nie powiódł ... czy jest gdzieś pomiędzy?Coś tu chyba brakuje.
@jrh cóż, prawdopodobnie nadal jest oceniany jak normalny kurs.Chcę tylko powiedzieć, że tak jak w przypadku każdego kursu, ustalenie polityki zależy od wydziału i profesora prowadzącego ten kurs.Dlatego każdy może mieć własną kompetentną opinię na temat pracy doktorskiej, o ile ma przyzwoitą ilość doświadczenia.Nie różni się od innych kursów.Może się tak zdarzyć, że niektórzy * zdecydują się * uczyć go w taki czy inny sposób.To nie jest coś osadzonego w kamieniu.
@jrh W moim programie praca magisterska jest przeważnie doświadczeniem edukacyjnym.Nie spodziewali się, że popełnię 0 błędów metodologicznych, ale moja komisja wskazała je i omówiła ze mną.Biorąc to pod uwagę, są ludzie, którzy zawiedli podczas składania wniosku, jeśli ich projekt jest szczególnie nieoryginalny i podstawowy.W każdym razie w moim programie jest oczekiwanie, że zrobisz coś bardziej zaawansowanego niż na poziomie licencjackim.
#2
+162
Nate Eldredge
2017-03-27 02:22:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zejdź z Stack Exchange i skontaktuj się ze swoim doradcą już teraz. Jest najbardziej wykwalifikowaną osobą, która pomoże ci zrozumieć, co się dzieje i co z tym zrobić.

Możliwe, że będziesz musiał opóźnić obronę, aby to naprawić. Byłoby to niefortunne, ale nie koniec świata.

Z drugiej strony, jeśli wiesz o poważnym błędzie i mimo wszystko bronisz się w nadziei, że Twoja komisja tego nie zauważy, jest to głęboko nieetyczne . Mówimy o „wyrzuceniu cię ze szkoły średniej”, „odebraniu dyplomu po latach” nieetyczne. To nie jest opcja. Zapomnij o tym.

Wydaje mi się mało prawdopodobne, aby Twoja komisja wiedziała o błędzie, ale celowo go ignoruje, aby Cię "złapać w pułapkę". To byłoby bardzo niewłaściwe zachowanie z ich strony i nigdy nie słyszałem, żeby to się stało. Nie mieliby nic do zyskania w ten sposób. A nawet gdyby tak było, udawanie, że nie wiesz o błędzie, tylko pogorszyłoby sprawę.

Dzięki Nate, wysłałem im e-mail.Wiem, że prawdopodobnie nie sprawdzą do jutra rano (nie odpowiadają na e-maile w weekendy).Na pewno nie będę próbował bronić i nie mówić im!Myślę, że po prostu panikuję i myślę nielogicznie.
to tylko praca magisterska ^ ^ nic wielkiego.
@Rüdiger Ci ludzie będą akademickimi referencjami OP, z jednej strony, a biorąc pod uwagę, że istnieje tutaj kwestia etyczna, rozstrzygnięcie, że błędnie może wpłynąć na karierę bardzo negatywnie, czyż nie?
Jestem prawie pewien, że gdyby moja U zadeklarowała, że cofnęła mój dyplom, nic by to nie dało.Mam oryginalne dokumenty i zapieczętowane transkrypcje i to wystarczająco dobrze przekonałoby potencjalnego pracodawcę.Z 10-letnim doświadczeniem zawodowym nie sądzę, że i tak by się tym przejmowali.
@Joshua zależy od dziedziny, ścieżki kariery, stopnia itp. Pracowałem jakiś czas temu na stanowisku, na którym obowiązują szczególne wymagania ze względów prawnych i ubezpieczeniowych.Jedną kobietę trzeba było zwolnić, ponieważ nie miała odpowiedniego dyplomu, mimo że miała duże doświadczenie i wiedziała, co robi w pracy.
* „Wydaje mi się mało prawdopodobne, aby Twoja komisja wiedziała o błędzie, ale celowo go ignoruje, aby Cię„ złapać w pułapkę ”. * Członkowie komisji zapisywali takie trudne pytania do obrony, ale zgadzam się, że wydaje się to mało prawdopodobnedzieje się tutaj - szczególnie w przypadku pracy magisterskiej.
@Rüdiger Zastanawiasz się tylko, czy możesz wyjaśnić, dlaczego ta praca magisterska popełnia taki błąd "nie tak zły" jak błąd w pracy doktorskiej?Często słyszę takie rzeczy, jak „To tylko teza o SM”, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego nie są one aż tak wielkim problemem.Z jakiegoś powodu słyszałem wysokie oczekiwania wobec tez o stwardnieniu rozsianym i najniższe oczekiwania prezentowane z równą słusznością i niezbyt dużym uzasadnieniem dlaczego.Nawet między wydziałami w mojej szkole słyszę obie strony ...
Członkowie Komisji @WBT będą czasem próbowali pomyśleć o pytaniu, na które student nie może odpowiedzieć, aby sprawdzić, co z tym zrobią (mam nadzieję, że powiedzą coś w stylu „Nie wiem, ale tak bym poszedłodpowiedź ...").Lub jeśli metoda ma słabość, członkowie komitetu mogą poprosić cię o wyjaśnienie, w jakich sytuacjach twój wynik jest ważny, a w jakich nie.Jeśli jednak odpowiesz dobrze, te pytania nie wpłyną negatywnie na twoją ocenę.Nigdy nie słyszałem, żeby członek komisji ignorował prawdziwy błąd, aby wskazać go w obronie.
@jrh Zarówno praca magisterska, jak i doktorska nie mają znaczenia.Ile żyć lub dolarów od tego zależy?
@emory może to mieć znaczenie dla ludzi, którzy odpadną ze swojego programu studiów magisterskich, np. Z tej odpowiedzi: „Mówimy„ wyrzucam cię ze szkoły ”,„ unieważnij swój dyplom po latach „nieetyczne”.strata czasu może być bardzo znacząca.
@Gellen: Kiedy opadnie kurz, nie zapomnij przyjąć odpowiedzi!:) Powodzenia.Nie zazdroszczę twojej sytuacji.
@jrh nie kłam na ten temat, ale też nie przejmuj się zbytnio.Nikt nie umrze z powodu tego błędu.OP może być w stanie obronić tę tezę z nieutwardzonym błędem.Zajmij się tym we wniosku w sekcji „Sugestie dotyczące dalszych badań”.Teza nie miała być ostatnim słowem.Być może OP będzie musiał spędzać więcej czasu w szkole, ale być może nie.Żadna szkoła, która cofnęłaby stopnie naukowe za to, że jest mniej niż doskonała, nie jest szkołą, z którą chciałbym być związany.
@jrh to różnica, czy błąd sprawia, że 4 miesiące pracy są bezużyteczne, czy 4 lata pracy.po prostu nie da się porównać pracy magisterskiej z doktoratem ... większość prac magisterskich to tylko żart w porównaniu z pracą doktorską
Cześć, tak, udało mi się poprawić moją tezę i wysłać ją na moje krzesło przez całą noc.Jestem pewien, że byli zdenerwowani, ale przejrzeli to i zasugerowali kilka zmian w sformułowaniu tu i tam Nie mogę sobie wyobrazić, że moja teza jest czymś w przybliżeniu jak rozprawa, ale nadal jest trudna z powodu ADHD (przeoczę wszystkie szczegółyczas!) i mój ojciec odszedł niespodziewanie w zeszłym semestrze.Chciałem od razu przejść do programu doktoranckiego po tym dyplomie, ale opóźniam o rok, ponieważ myślę, że muszę się poprawić w niektórych obszarach.
@Gellen To wspaniale, że zauważyłeś i naprawiłeś to na czas!W zależności od sprawy, jeśli uznasz to za stosowne, możesz nawet wspomnieć (pisemnie lub w obronie), że należy zachować ostrożność, aby uniknąć takich błędów.Co więcej, ten błąd może nie być tak oczywisty, jak myślisz, w przeciwnym razie twoja komisja * powinna * również to zauważyć (tutaj zgadzam się, że jest mało prawdopodobne, aby odpuścili celowo).
@iled Tak, na szczęście nikt nie wspomniał o tym podczas obrony.Nie sądzę, by został zauważony, ale mimo wszystko cieszę się, że to zauważyłem.Z pewnością będę wyjątkowo ostrożny następnym razem po tym doświadczeniu!
#3
+32
dash2
2017-03-28 02:29:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To mi się przydarzyło. Znalazłem błąd w skomplikowanym dowodzie matematycznym w załączniku do jednej z moich prac. Lecąc do domu, aby go bronić, naprawiałem błąd w samolocie. W obronie opowiedziałem im o błędzie. Kazali mi to naprawić i przyznali mi stopień. To był formalny dokument dotyczący teorii politycznej; Wątpię, czy w ogóle przeczytali dodatek, ale cieszę się, że im powiedziałem.

Jeśli ten błąd nie zniweczy twoich wyników, najlepiej być uczciwym. (Właściwie w każdym przypadku najlepiej jest być szczerym. Jest tam wielu bzdurnych naukowców; nie bądź jednym z nich).

Tak, zmieniło to moje wyniki, ALE poprawiło je.Redagowanie pracy zajęło mi całą noc, ale dziś rano wysłałem poprawioną kopię na swoje krzesło i poprosili mnie o przeredagowanie niektórych rzeczy tu i tam, ale to wszystko.
Nie, ** zwłaszcza jeśli zniweczy Twoje wyniki **!Czy naprawdę chcesz, aby błędny wynik pozostał i całkiem możliwe, że schrzanisz kogoś innego, kto polega na twoich badaniach, aby kontynuować swoje?
#4
+14
einpoklum
2017-03-29 12:25:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dodam sugestię do doskonałych odpowiedzi już udzielonych:

Kiedy znajdziemy błąd w naszych dowodach lub nawet naszych twierdzeniach - szczególnie w czymś tak ważnym w naszym życiu jak te (nawet jeśli to praca magisterska) - uważamy, że wszystko jest zrujnowane, a badania są bezużyteczne. Naprawdę nie. Nawet jeśli nie możesz tego naprawić w jeden dzień. Chciałbym przejść do szczegółów, dlaczego tak jest, ale to nie ma teraz znaczenia.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest: Nie rób opisania błędu w centrum swojej pracy magisterskiej . Zdecydowanie powinieneś być uczciwy i otwarty: kiedy dojdziesz do części, która bezpośrednio opiera się na błędzie, powiedz komisji, że przygotowując się do obrony, znajdujesz błąd w tym roszczeniu / w dowodzie to twierdzenie. Nie zaczynaj bez przerwy opowiadać o błędzie, o tym, jak go popełniłeś i jak to wszystko unieważnia ; zrób swoją prezentację tak, jak byś nie znalazł swojego błędu, a kiedy dojdziesz do miejsca, w którym błąd faktycznie się wydarza, zamiast przedstawiać błędny argument, mówisz, co to był za błąd. Niech komitet zdecyduje, czy chcą się na tym skupić, czy też wolą usłyszeć resztę.

#5
+14
Robert White
2017-03-29 20:18:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słynny dowód Andrew Wilesa na temat krzywych eliptycznych również potwierdza ostatnie twierdzenie Fermata 356 lat po tym, jak Fermat je zaproponował. Dowód z 1993 roku zawierał błąd, którego naprawienie z pomocą swojego asystenta Richarda Taylora zajęło Wilesowi ponad rok. Nawet wielcy popełniają błędy lub przeoczają. Właśnie dlatego artykuły są w pierwszej kolejności recenzowane. Mimo pomyłki oryginalny dowód był cenny, ponieważ pokazywał innowacyjne podejście do problemu.

#6
+8
Bradley Ross
2017-03-29 03:00:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdybyś mógł naprawić tę tezę w mniej niż jeden dzień, nie był to poważny błąd. Mówiąc słowami Benjamina Franklina: „W razie wątpliwości mów prawdę. To zadziwi twoich przyjaciół i zdumiewa wrogów”. Po prostu ciesz się z edytorów tekstu. Kiedy byłem na studiach, musiałem pisać swoje prace ręcznie na maszynie do pisania i tworzyłem wykresy za pomocą linijki, trójkątów i pisaków Rapidograph.

#7
+3
Ken Clement
2017-03-30 03:09:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najpierw natychmiast porozmawiaj ze swoim doradcą. Ta osoba jest w najlepszej pozycji, aby cię poprowadzić. Po drugie, uświadom sobie, że najbardziej wartościowym przedmiotem handlu w życiu akademickim, wraz z kompetencjami, jest uczciwość. Błędy badawcze BĘDĄ się zdarzać, to jest fakt z życia i niedoskonały świat, w którym żyjemy. [Albert Einstein nie zrozumiał ogólnej teorii względności poprawnie, gdy po raz pierwszy ją opublikował i zachowując na czas I wojny światowej, dane eksperymentalne obaliłyby niepoprawną wersję GR.]

Potrzeba lub czekanie, aż ktoś inny zwróci uwagę na Twój błąd (zwłaszcza, że ​​już go odkryłeś) źle świadczy o naszych kompetencjach ORAZ uczciwości i na pewno nie chcesz tego wyniku.

Jeśli jest za późno na poprawienie tezy przed jej obroną, lepiej, aby nauczyli się od Ciebie błędu, niż gdy ktoś inny zwrócił na to uwagę. To pokazałoby zarówno twoje kompetencje, jak i uczciwość.

#8
+1
Stilez
2017-03-31 18:28:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobry komitet akademicki dostrzeże pozytywne znaczenie kandydata, który aktywnie sprawdza swoją pracę i poważnie traktuje błędy . Postrzegaliby to jako plus, a nie minus, bez względu na to, jaki będzie to wpływ na twoją tezę, bo sama praca jest narzędziem oceny ciebie jako badacza w tej dziedzinie, a to działanie rzeczywiście dobrze o tobie odbije. (I nie będziesz musiał się martwić, że ktoś inny zauważy to w przyszłości!)

Napisz formalną notatkę wyjaśniającą, co znalazłeś, i swoją wstępną ocenę tego wpływu - dodatkowy czas, wszelkie zmiany w papier itp. - i powiedz im, co chcesz (dodatkowy tydzień lub miesiąc na przepisanie tej sekcji lub zaktualizowanie jej w celu rozwiązania problemu lub rozważenie, czy jakakolwiek inna część jest dotknięta i wymaga zmiany).

Bądź rzeczowy i serdeczny - i porozmawiaj z przełożonym, w którym pokażesz mu sporządzoną przez siebie notatkę i sprawdź, czy wygląda dobrze. To również daje Twojemu przełożonemu ostrzeżenie, aby nie wyglądał na głupiego lub zaskoczonego, i daje szansę na udzielenie jakiejkolwiek innej rady.

Cześć!Dzięki za radę.To mniej więcej to, co zrobiłem i wyszło dobrze.Zdałem obronę w zeszłym tygodniu !!
#9
+1
Austin
2017-03-31 21:36:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ramach niezależnych studiów jako student przeglądałem projekty prac magisterskich i doktoranckich pod kątem błędów matematycznych. Każdy artykuł zawierał jakiś błąd lub błędy, niektóre były drobne, a inne poważne. To nigdy nie było nic wielkiego, chyba że doktorant zaczął się bronić. Zaakceptowanie krytyki i przejście dalej było częścią tego procesu. Studenci, którzy pozytywnie związali się z moim doradcą, aby zrozumieć wady i uzyskać głębsze zrozumienie, zostali naprawdę docenieni przez swojego doradcę i komisję.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...