Pytanie:
Uczeń przyłapany na oszukiwaniu wychodząc z klasy po zdaniu mi egzaminu
Joseph
2018-05-06 02:36:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle mam pewność, że oszustwa i plagiat są niedopuszczalne. Chociaż w każdym semestrze mam do czynienia z kilkoma przypadkami plagiatu, nie spodziewałem się, że studenci będą bezczelnie oszukiwać na egzaminach. Kilka sekund po tym, jak jedna uczennica zdała mi egzamin, wychodząc, zauważyłem, że zapisała odpowiedzi na dłoni. Pokazała to koledze z klasy i śmiała się, kiedy wychodzili. W moim kraju zwykłe pisanie czegokolwiek na rękach lub w dowolnym miejscu, w którym mogą przeczytać (w tym na stole), jest zwykle uważane za oszustwo. Uczniowie mogą sprawdzić swoje odpowiedzi, gdy otrzymają z powrotem poprawione egzaminy.

Wiem, że mogłem stworzyć scenę na miejscu, uniemożliwić uczniowi wyjście z klasy, dostarczyć dowody oszukiwania i ocenić jej egzamin na 0. Ale inni uczniowie wręczali mi ich egzaminy w tym samym momencie, a wielu innych nadal zapisywało odpowiedzi. To z pewnością wywołałoby zamieszanie. Byłem sparaliżowany i nie wiedziałem, jak zareagować. Nadal nie jestem pewien, jak powinienem zareagować lub jak powinienem zareagować w przyszłości. Czuję, że bycie wodnistym może mieć wpływ na zachowanie innych uczniów, a także na moje poczucie szacunku do siebie.

Teraz mam dylemat. Uczeń nie został złapany in flagrante delicto . Dowody na oszustwa również zniknęły. Jeśli ma to znaczenie, ocena ucznia też nie była świetna (4,8 / 10). Nie mogę sam zdecydować, czy zostawić sprawę w spokoju, a zapomnieć o tym, ostrzej ocenić ucznia na następnych egzaminach, czy w jakiś sposób obniżyć ocenę ucznia (ostatnia opcja jest trochę ryzykowna, ponieważ uczeń mógłby mnie potępić).

- To z pewnością wywołałoby zamieszanie.Dlaczego myślisz, że?Z mojego doświadczenia wynika, że natychmiastowe wezwanie tej uczennicy i niezaliczenie jej egzaminu na miejscu spowodowałoby natychmiastową ciszę i bezruch na kilka sekund, a potem uczniowie kontynuowaliby to, co robili, ale być może ciszej.
Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/77147/discussion-on-question-by-joseph-student-caught-cheating-when-leaving-class-afte).Prosimy nie zamieszczać odpowiedzi w [email protected]: Proszę [edytuj] wszelkie wyjaśnienia dotyczące pytania.
Czy ** określona polityka ** dotycząca postępowania z oszustwami daje zero?Wydaje mi się to niezwykle wyrozumiałe;wysyła wiadomość, że oszustwo jest tak samo akceptowalne, jak nie pojawienie się, podczas gdy po prostu tak nie jest.W mojej szkole karą za jednorazowe oszustwo było uzyskanie * minus 100 * na egzaminie, a dwukrotne przyłapanie było * wydalenie *.Możesz skorzystać z okazji, aby wyjaśnić zasady swojej instytucji.
Czy to możliwe, że studentka przystąpiła do egzaminu czystą ręką, skopiowała własne odpowiedzi w dłoni przed oddaniem egzaminu, mając nadzieję na porównanie swoich odpowiedzi z kolegami, natychmiast porównując je z jednym z nich i śmiała się ze szczęścia, że uzyskała właściwą odpowiedź?
@Hamsterrific lub bardziej prawdopodobne, zapisał je, aby przejść do innej sekcji.
Bardziej surowa ocena lub obniżenie oceny byłoby nieetyczne.Możliwy sposób postępowania, jeśli jesteś przekonany, że uczeń oszukiwał, ale nie miał twardych dowodów: nie rób nic przez ten czas i czekaj na następny egzamin (zakładając, że taki jest), aby złapać ucznia w flagrante delicto.Uczeń prawdopodobnie spróbuje ponownie oszukać, jeśli za pierwszym razem uwierzy niezauważony, a Ty wiesz, czego szukać.
Czy to możliwe, że napis na dłoni nie był związany z testem?Mówię tylko, że może to być zupełnie niezwiązane, gdybyś się temu nie przyjrzał.Byłoby trochę dziwne, gdyby uczeń oszukał i pokazał swojemu przyjacielowi to, że oszukiwał w zasięgu słuchu / wzroku miejsca, które oszukiwał.
@GrumpyCrouton, technicznie tak, ale jak powiedziałem, gdzie mieszkam, po prostu pisanie czegokolwiek na rękach lub w dowolnym miejscu, w którym mogą przeczytać (w tym tabeli), jest zwykle uważane za oszustwo.
Odpowiednie pytanie meta: https://academia.meta.stackexchange.com/questions/3549/
Szesnaście odpowiedzi:
#1
+144
Nate Eldredge
2018-05-06 03:30:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dokładne zasady zależą od tego, gdzie jesteś. Ale zazwyczaj studentowi przysługują odpowiednie prawa procesowe: skonfrontowanie się z dowodami jej oszustwa i zwrócenie się do jakiegoś wyższego administratora lub organu, jeśli chce. Dwie opcje (ocena ostrzejsza / potajemnie niższa) to rzeczy, które zrobiłbyś jednostronnie, bez wiedzy ucznia i bez prawa do kwestionowania. Moim zdaniem te opcje są zatem całkowicie niewłaściwe i nieetyczne.

Dowodem przeciwko niej jest twoje zeznanie o tym, co zaobserwowałeś. Jeśli uważasz, że byłby to wystarczający dowód zgodnie z przepisami twojego uniwersytetu, stosowne jest zastosowanie formalnej kary zgodnie z przepisami. Jeśli uważasz, że to nie wystarczy, nie rób nic i pozwól uczniowi ukończyć resztę kursu bez uprzedzeń. (Chociaż oczywiście będziesz mógł przyjrzeć się jej uważniej w przyszłości i być może ustanowić procedury mające na celu ogólne powstrzymanie tego rodzaju zachowań.)

Przynajmniej na moim uniwersytecie w USA osobiście zgłosiłbym taki incydent i pozwolił naszemu akademickiemu urzędowi ds. Uczciwości na zbadanie sprawy i po rozmowie ze studentem zdecydowaliby, czy to wystarczający dowód.Jeśli znasz również imiona i nazwiska innych studentów, którzy mogli widzieć notatki na jej dłoni, uniwersytet może również uzyskać od nich potwierdzenie.
@Kimball dodatkowo mogą istnieć kamery, które miały odpowiedni kąt na ręce ucznia.Wyobrażam sobie, że nawet poza centrum egzaminacyjnym większość uniwersytetów ma kilka kamer bezpieczeństwa - nawet sam dowód, że było * coś * napisanego na dłoni, może być ważny w połączeniu z raportem.
@Jeutnarg Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział kamery bezpieczeństwa wokół budynków akademickich w USA.Widziałeś je gdzieś?
@Kimball https: // provost.harvard.edu / files / provost / files / final_video_camera_policy_may_25_2016.pdf - Wiem, że BYU to robi i wiem, że Harvard oficjalnie zezwala na ich użycie.Jakiś losowy raport z 2006 roku mówi, że mieli ponad 200 kamer na terenie kampusu i wyobrażam sobie, że liczba ta wzrosła tylko o ile w ogóle.
Jeśli to słabe świadectwo wystarczyłoby na cokolwiek, OP jest na szalonym uniwersytecie.
Profesor ma uprawnienia do wystawiania ocen.Nie muszą przeprowadzać rozprawy za każdym razem, gdy zdają egzamin.OP może jednostronnie przyznać wynik zerowy za egzamin.* Potajemnie * obniżanie ocen byłoby złym zachowaniem.
@Acccumulation: Na dużym uniwersytecie, na którym wcześniej pracowałem, obowiązywała zasada, że profesor musiał odbyć przesłuchanie ze studentem i poinformować go o zarzutach, zanim nałożył ocenę za oszukiwanie.Po rozprawie profesor mógł przyznać punktację zero, ale student mógł się odwołać.
Nie jestem profesorem, ale powiedziałbym, że zobaczenie * jakiegokolwiek * pisania na dłoni studenta jest podstawą do zera na egzaminie ... nie ma znaczenia, czy jest to numer telefonu zakochanego, czy co;wszyscy wiedzą, że pisanie na dłoni jest najstarszą sztuczką w książce i jest to logiczny wniosek, że nie powinno się pisać na dłoni, kiedy przystępuje się do egzaminu (lub go opuszcza).Fakt, że byłeś świadkiem * jakiegokolwiek * pisania na jej dłoni, jest wystarczającym dowodem, jeśli o mnie chodzi, jako były student.
@DoktorJ - A co by było, gdybyś miał tatuaż?
@Malandy: Zawsze wyraźnie zezwalałam na trwałe tatuaże i rekomendowałam konkretne formuły jako najlepszy tatuaż na kurs.
#2
+124
user92332
2018-05-06 11:48:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obawiam się, że w przypadku tego konkretnego przypadku okno możliwości działania zostało zamknięte. Przygotuj się na następny raz. Przygotuj aparat. Przygotuj coś do powiedzenia. Upewnij się, że obserwujesz tę konkretną uczennicę na następnym egzaminie: następnym razem nie będzie latać pod twoim radarem, a podczas zajęć ta przechwałka może kosztować więcej niż ta, którą kupił jej oszust.

Jeśli nie ma już z tobą kursów, prawdopodobnie będzie to robić z innymi. Możesz nieformalnie powiedzieć im o swoim głupocie, aby mieli oczy otwarte.

Najłatwiejszym wyjściem na dłuższą metę jest tworzenie egzaminów, w których oszukiwanie (brak komunikacji) nie pomaga. Pamiętam egzaminy, podczas których ludziom wolno było przynosić jedną ręcznie napisaną kartkę papieru A4 (w USA można było zadeklarować jedną kartkę „legalnego” dokumentu): takie skondensowanie treści kursu było tak dużym doświadczeniem edukacyjnym, że zwykle i tak mógł zrezygnować z prześcieradła. Były też inne osoby, do których wolno było przynosić wszystko oprócz urządzeń elektronicznych: czas tych egzaminów był po prostu zbyt krótki, aby zastosować znaczną ilość wiedzy, która nie została odpowiednio zinternalizowana.

Pamiętaj: w ich pracy będą pozwolono też na sprawdzanie rzeczy. Spróbuj więc uczyć i sprawdzać umiejętności, które wykraczają poza przeszukiwanie słownika.

Obawiam się, że jak dotąd jest to jedyna inna niż [Prawo i porządek] (https://en.wikipedia.org/wiki/Law_and_order_ (polityka)).Poważnie, po co egzamin lub kurs, skoro znaczną część jego treści można podsumować na jednej lub dwóch dłoni (nawet w przypadku dużych rąk)?Wydaje mi się, że to klasyczny egzamin „zostanie zapomniany za tydzień”.
Na moim kursie matematyki do większości egzaminów można było przynosić wszystkie potrzebne książki.Gdybyś nie studiował, nigdy nie byłbyś w stanie zastosować formuł lub dowodów twierdzeń na czas lub tak czy inaczej poprawnie.
i wygląda na to, że nie był to dobry wysiłek w oszukiwaniu… wydaje się dziwne
Amerykański sposób jest lepszy i aktywnie pomaga ci powtórzyć i podsumować twoją ściągawkę
@smci Jaki jest „amerykański sposób”?
@KonradRudolph: to, co powiedziałem, pozwala uczniom przygotować własną ściągawkę, która minimalizuje oszustwa i aktywnie pomaga ci powtórzyć i podsumować
@smci Och, czy to twoja odpowiedź?Konto zostało odłączone.W każdym razie z przyjemnością dowiesz się, że jest to również powszechne na europejskich uniwersytetach.
Nie, to nie jest moja odpowiedź.Powtarzam tylko innym.
Opowiadałbym się za zniesieniem egzaminów pisemnych.Jest tak wiele dowodów przeciwko takiej formie „oceny”.Być może nie ze wszystkich przedmiotów, ale ogólna zasada ciągłego oceniania rozwiązałaby wiele problemów, zwłaszcza ten.
-1 za sugestie, że nauczyciele powinni przygotować aparaty i spodziewać się robienia potępiających zdjęć swoich uczniów.
Nie zawsze będą mogli wyszukiwać rzeczy w swojej pracy: na przykład nie będą mogli używać słownika podczas rozmowy w obcym języku ...
@Suuuehgi: Może się zdarzyć, że studentka była po prostu zdesperowana, a notatki i tak nie pomogłyby jej zbytnio, ale nie postępowała zgodnie z kursem na tyle dobrze, by zrozumieć, że tak jest.Rzeczywiście, jeśli wartość notatek w dłoni ma znaczenie na egzaminie, prawdopodobnie coś jest z tym lub z kursem nie tak.(Chyba że ktoś ma dostęp do rzeczywistych odpowiedzi).
#3
+112
Lebbers
2018-05-06 19:07:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie udowodniono, że oszukiwała.

Znałem kilku uczniów, którzy zapisywali swoje odpowiedzi na dłoni podczas egzaminu, aby później mogli porównać swoje wyniki z innymi. Nie wiem, w jakim kraju się znajdujesz, ale jeśli powinieneś udać się po rzekomym oszustwie, student może wnieść sprawę do sądu.

To do Ciebie należy udowodnienie, że miała notatki przed przystąpieniem do egzaminu, co, jak wątpię, jest dla Ciebie możliwe. Dlatego proponuję odpuścić i być ostrożniejszym następnym razem, jeśli ponownie zobaczysz ucznia.

To była również moja pierwsza myśl.W rzeczywistości powszechną praktyką jest omawianie odpowiedzi tuż po zakończeniu testu, aby ludzie mieli pojęcie, jakie oceny otrzymają.
+1!Cieszę się, że nie muszę sam pisać tej odpowiedzi i zamiast tego mogę ją zagłosować.Potem często porównywałem wyniki i nieraz miałem na dłoni napisane odpowiedzi, więc mogłem to zapamiętać.Nie ma w tym nic złego.I oczywiście, gdybym miał właściwą odpowiedź, a moi przyjaciele nie, szanse byłyby duże, bym się chwalił.
Udając adwokata diabła, to było moje pierwsze przypuszczenie.Widziałem ludzi wyciągających pytania do rozwiązania później i na przyszłe lata.
Wspomniałeś o możliwości, ale czy masz jakiekolwiek dowody sugerujące, że istnieje precedens, aby ta interpretacja była oficjalnie faworyzowana nad interpretacją oszukańczą?Ponieważ robienie takich notatek w żaden sposób nie jest konieczne, wyobrażam sobie, że większość formalnych decyzji sprzyjałaby interpretacji oszukańczej, jeśli nie natychmiast, to przynajmniej idąc naprzód.Lub, jeśli po prostu mówisz, że oszustwo nie jest jedyną możliwością, niezależnie od tego, co doszedłby do wniosku jakikolwiek formalny organ, to dotyczy to prawie wszystkiego i dlaczego mówimy o uzasadnionych wątpliwościach.
Nagrywanie pytań lub odpowiedzi w quizie - często ich późniejsze udostępnianie przez Internet jest również technicznym oszustwem ... ponieważ służy do prezentowania innym podglądów lub nieuczciwych korzyści w testowaniu.W przypadku certyfikatów technicznych bardzo często siedzieć poza salą lekcyjną i płacić uczniom za werbalizowanie pytań, które zostały im zadane.
O ile OP wie, mógł to być numer telefonu dziewczyny lub chłopca, którego uczeń bardzo lubił, a który dostali tuż przed egzaminem.Istnieje domniemanie winy przez PO i niezależnie od okoliczności, jest to niesprawiedliwe.
@StephenG Percepcja jest czasami ważniejsza niż rzeczywistość.Jeśli nie widzisz, w jaki sposób posiadanie czegoś napisanego na dłoni podczas testu może sprawić, że zostaniesz oskarżony o oszukanie, jest to problem, który może w pewnym momencie bardzo dobrze zepsuć twoje życie.Niepowodzenie tego testu może być postrzegane jako lekcja życia.Ponadto OP wspomina o „odpowiedziach”, a nie tylko o „czymś”.
@NotThatGuy Nie jest zadaniem nadzorcy egzaminu (lub racja!) Narzucanie komuś „lekcji życia” na podstawie podejrzeń.Byłoby to całkowicie nieetyczne.A jeśli pisanie ręką mogłoby „po królewsku zepsuć ci życie”, to coś jest nie tak ze światem, a nie z ludźmi, którzy piszą.
@StephenG Nie powiedziałem, że pisanie czegoś na twojej dłoni może po królewsku zepsuć ci życie.Powiedziałem, że brak możliwości zobaczenia, jak można to postrzegać, może zepsuć ci życie.Jeśli zignorujesz postrzeganie na rzecz rzeczywistości, możesz biegać publicznie, celując w ludzi z zabawkowej broni i być słusznie zaskoczony, jeśli jakiś policjant cię postrzeli, zostaniesz niesłusznie skazany za mówienie prawdy lub stracisz rodzinę, ponieważ założyłeś swojego partneranie pomyślałby zbyt wiele o czymś, co wygląda tak, jakbyś ich zdradzał, kiedy tego nie robiłeś.
Gdyby osoba nie znała pytań egzaminacyjnych z wyprzedzeniem i miała tylko te odpowiedzi na ręku, to łatwo byłoby założyć, że odpowiedzi zostały napisane podczas egzaminu i zabrane do domu.Gdyby dana osoba miała zapisane na dłoni ogólne informacje z kursu (historyczne daty, formuły, cokolwiek dotyczył kursu), byłoby bardziej oczywiste, że zostały one wcześniej napisane, aby pomóc w egzaminie.
@Mirv uważam za interesujące (i wiele innych rzeczy na tej stronie), ponieważ większość egzaminów z uniwersytetu, na którym byłem, jest publikowana na stronach internetowych kursów / profesorów, a te, które nie są, są swobodnie udostępniane studentom, bez nikogoo tym.Ale jest to środowisko STEM, więc jest to tylko kilka różnych zastosowań matematyki, więc istnieje prawie nieskończona ilość pytań / problemów egzaminacyjnych.
@Mirv „Nagrywanie pytań lub odpowiedzi w quizie - często ich późniejsze udostępnianie przez Internet jest również technicznym oszustwem… ponieważ jest używane do udostępniania innym podglądów lub nieuczciwych korzyści w testowaniu”.To nie jest technicznie oszustwo.To tak, jakby powiedzieć, że zapamiętywanie odpowiedzi i dzielenie się nimi również jest oszustwem lub wykonywanie ćwiczeń z podobnymi rozwiązaniami jak na egzaminie.
Nie jestem tutaj, aby dyskutować o Tobie w komentarzach - po prostu uświadamiam ludziom, co jest uważane za oszustwo w miejscach takich jak NY, FL, TX, MN, CA (USA) w różnych dziedzinach.
@Lebbers Zapamiętywanie odpowiedzi i udostępnianie ich JEST oszustwem.Robienie czegokolwiek w celu udzielenia odpowiedzi osobie, która nie przystąpiła do testu, jest oszustwem.
@mbomb007 To nie jest uważane za oszustwo tutaj, może tak jest po prostu w twoim kraju.Nie bez powodu egzaminy powinny zawierać nowe pytania w każdym semestrze.Mamy nawet samouczki, w których do ćwiczeń używane są stare pytania egzaminacyjne.
@Lebbers, o którym mówię między lekcjami.Profesorowie często mają więcej niż jedną sekcję tej samej klasy w Stanach Zjednoczonych, więc niektórzy uczniowie mogą wziąć ją później tego samego dnia lub innego dnia w tygodniu.To samo dotyczy każdego, kto jest chory i musi to nadrobić.
@mbomb007 To wydaje się leniwe (nie można zadawać sobie nowych pytań).tutaj wszystkie egzaminy dla danej klasy odbywają się jednocześnie (w razie potrzeby w innym miejscu z większą ilością miejsca, jeśli kilka grup studentów musi zdawać ten sam egzamin).Każdy ma 2 szanse: istnieje powtórny egzamin (różne pytania) dla tych, którzy nie zdali egzaminu lub nie mogą (nie bez powodu) uczestniczyć w pierwszym.(Jeśli należysz do tej drugiej kategorii i nie zaliczysz pierwszej próby, w następnym semestrze możesz powtórzyć 1 próbę). Większość egzaminów i tak jest otwarta.Skupiają się na zrozumieniu, a nie na uczeniu się na pamięć rzeczy, które możesz w razie potrzeby przejrzeć w książce.
@NotThatGuy A bycie bezczelnym wobec kogoś, kto jest większy od ciebie, może cię pobić.Nie oznacza to, że dla nauczycieli bicie dzieci, gdy mówią, jest „lekcją życia”.
@mbomb007 Zależy to od zasad danego egzaminu (a jeśli nie wiesz, powinieneś zapytać, zanim zrobisz coś, co może być naruszeniem).Na niektórych zajęciach nierzadko zdarza się, że studenci otrzymują papier z pytaniami, aby zabrać je ze sobą do domu, a instruktor umieszcza stare egzaminy online.Na innych egzaminach pytania pozostają drażliwe i nikt nie może ich omawiać.Polityka powinna być jasno określona, aby nie było wątpliwości.
#4
+25
Solar Mike
2018-05-06 03:44:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musisz mieć zimne, twarde dowody.

Jeden z uczniów wręczył mi swój referat z dłonią z notatkami. nie do tego egzaminu - o tak
przepraszam, zrobiłem wczoraj kilka notatek i nie myłem rąk - byłem ostatnio w łazience?

Zrobiłem zdjęcia i poszedłem do komisja egzaminacyjna: sejf i sprawa zamknięta. Student może złożyć odwołanie wyjaśniające swoją stronę. Zdjęcia były wyraźne i rozstrzygające.

Więc zdobądź dowody albo nie możesz działać.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/77148/discussion-on-answer-by-solar-mike-student-caught-cheating-when-leaving-class-af).
„Musisz mieć zimne, twarde dowody”.- Gdzie to jest?To absolutnie nieprawda na niemieckich uniwersytetach.Byłoby to szalonym ciężarem dla instruktora: obecnie niewielu oszustów zostawia dowody.
Cóż, oczywiście nie w Niemczech, a niektórzy oszuści nie są wystarczająco inteligentni, aby pozbyć się dowodów, zanim zostaną złapani ...
@KonradRudolph: Poważnie?Uczniowie mogą być przekonani o oszukiwaniu, mając absolutnie _nie_ dowody, z wyjątkiem stwierdzenia instruktora, które samo w sobie jest słabe i niejednoznaczne?Mam nadzieję, że nie.
SolarMike: +1 za lekcję, którą udzielasz, ale w tym przypadku - nie zakładałbym nawet, że OP rzeczywiście widział oszustwo.
@einpoklum W zależności od sytuacji tak.Oczywiście instruktor nie może po prostu oblać testu po fakcie bez dowodów, ale jeśli oszust zostanie złapany podczas testu, nie ma potrzeby wykonywania dalszych dowodów ani procedury.W Niemczech panuje mniej sporny klimat niż w USA: nie trzeba robić z tego nic ważniejszego.Biorąc pod uwagę, że jesteś (według twojego profilu) w Holandii, przypuszczam, że twoja kultura jest dość podobna.
@KonradRudolph: Nie mówimy o „oszustu”, ani o kimś przyłapanym na oszustwie podczas testu.W tym drugim przypadku świadków jest wielu, a zeznania instruktora są jasne i rozstrzygające co do czynu.
@einpoklum Dokładnie.W końcu wydaje się, że jesteśmy na tej samej stronie.Zgadzam się, że w sytuacji OP statek odpłynął.Ale jeśli chodzi o przykłady w tej odpowiedzi, nikt w Niemczech nie mrugnąłby okiem, gdyby egzaminator zawiódł ucznia bez zrobienia zdjęcia (ten drugi faktycznie wydawałby się dziwny).
@KonradRudolph: Tak, myślę, że się zgadzamy.Słowo instruktora jest dobrym dowodem, ale nie wtedy, gdy jego świadectwo zaczyna się od „Myślę, że widziałem… to chyba było…” i tak dalej.
#5
+15
einpoklum
2018-05-09 20:18:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przepraszamy, ale nie udało Ci się przyłapać ucznia na oszukiwaniu

Podczas rozpraszania się, w otoczeniu wielu innych osób i hałasu, zobaczyłeś coś na dłoni ucznia, co zakładasz został napisany tekst, co do którego zakładasz , że był nielegalny. Zakładasz, że uczeń śmiał się, że oszukiwał na egzaminie.

Wiesz, co mówią o tym, co się dzieje, gdy zakładamy (urbandictionary. com) ...

enter image description here

Mogę dać ci wiele rozsądnych wyjaśnień tego, co się stało, z których żadne nie dotyczy oszukiwania ucznia (i, w rzeczywistości niektóre inne odpowiedzi już to zrobiły).

... ale mimo to spróbuj porozmawiać z uczniem.

Poproś go, aby przyszedł na twoje przyjęcie lub w innym innym razem do biura. Zapytaj ją o jej doświadczenie na kursie. Zapytaj, czy miała jakieś trudności, a jeśli tak, to jakie. Jeśli wskaże, że coś nie było idealne i nie ma idealnej pokerowej twarzy, zastanów się, jak Ty lub inni możecie jej pomóc poradzić sobie z tą trudnością.

Możesz pomyśleć, że to nagradzanie przestępstwa dobrocią - i myślę, że to prawda. Ale to mogłoby skłonić studenta, który ma problemy akademickie, do podjęcia pozytywnego sposobu stawienia czoła ich trudności. Może to zadziała, może nie - ale uczniowie są naszym podopiecznym, powinniśmy spróbować im pomóc, a ten uczeń może potrzebować pomocy.

Jest też - niezerowa - prawdopodobieństwo, że student przyzna się do winy na egzaminie. Jeśli tak się stanie, postępuj z tym według własnego uznania, ale nie „wyławiaj” tego wprost.

#6
+8
allo
2018-05-06 16:01:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby dodać inne spojrzenie na problem: są dwie rzeczy, które mogą być wykorzystane przez ucznia jako wymówka

 • Nie wiesz, czy notatki zostały użyte. To bardzo słaba wymówka, ale mogliby zaapelować, że notatki nie zostały wykorzystane i być może nawet nie przydały się na egzaminie. Prawdopodobnie ten wymóg jednak się nie sprawdzi.
 • Część bardziej skomplikowana: mogą twierdzić, że zrobili notatki podczas egzaminu. Dopóki nie możesz tego obalić, byłoby to w pełni uzasadnione.

Dlatego ważne jest, aby złapać ich na gorącym uczynku. Inną możliwością jest skonfrontowanie się z nimi i przyznają się do tego.

_Mogą twierdzić, zrobili notatki podczas egzaminu.Dopóki nie możesz tego obalić, byłoby to w pełni uzasadnione._ - Naprawdę?Myślę, że większość wykładowców i studentów zgodzi się, że notatki z ręki podczas egzaminu są podejrzane i stanowią podstawę do dochodzenia.Może gdyby student zapytał, czy mogliby to zrobić wcześniej i pokazał mi czyste ręce na początku egzaminu ...
Przynajmniej w przyszłości obie te kwestie można łatwo złagodzić, deklarując z góry przed egzaminem, że wszelkie notatki muszą znajdować się wyłącznie na dostarczonych przez opiekuna arkuszach papieru i nigdzie indziej, a wszelkie notatki znalezione gdzie indziej będą uważane zadostatecznie rozstrzygający znak oszukiwania i skutkujący natychmiastowym niezaliczeniem egzaminu.Zasady te były częścią standardowego ogłoszenia przed każdym egzaminem na mojej uczelni.
Podejrzliwość i podstawy do dochodzenia, absolutnie.Ale jeśli notatki pasują do arkusza egzaminacyjnego (zwłaszcza jeśli są błędy) i nie wyglądają jak zawartość żadnego podręcznika, to podejrzenie zostaje obalone.
@O.R.Mapper To byłaby cenna lekcja.Pozwól każdemu uczniowi przynieść jeden arkusz papieru z notatkami, jeśli chcesz, i miej trzy arkusze pustego papieru do sporządzenia notatek.Oznaczone, aby uczeń mógł je wyjąć.
Mówiąc technicznie, OP nie wie nawet, że nie porównuje odpowiedzi, które zapisali podczas egzaminu, a nie wcześniej,
@Cal: Rzeczywiście.Zobacz moją [odpowiedź] (https://academia.stackexchange.com/a/109473/7319).allo: Bez obrazy, ale byłbyś słabym obrońcą.Rozgrywasz swoją rękę ...
@Kimball: 1. Niekoniecznie.2. Podejrzenie nie jest dowodem.3. OP nie może nawet udowodnić, że uczeń miał coś na ręce.
#7
+8
A Simple Algorithm
2018-05-07 06:08:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sugerowałbym, że unikanie sceny publicznej jest właściwie najwyższym priorytetem. Poza samą uczennicą publiczny dramat / upokorzenie zdenerwowałoby innych uczniów i utrudniłoby wykonywanie pracy.

Po drugie, złapałeś ją na gorącym uczynku w tym sensie, że osobiście to widziałeś. Tak jakbyś zobaczył kogoś zaglądającego przez ramię sąsiada. Powiedz jej, że to widziałeś, być może eskaluj to (nawet jeśli donikąd nie dojdzie, będzie się pocić). I jest na bieżąco, żeby lepiej liczyć swoje błogosławieństwa i nie robić tego ponownie.

OP nie złapał ucznia na żadnym akcie.To tylko zbiór założeń, w połączeniu z okolicznościami, które zmniejszają wiarygodność nawet tego, co fizycznie widział.Zobacz moją [odpowiedź] (https://academia.stackexchange.com/a/109473/7319).
@einpoklum, aktem w tej sprawie było wnoszenie pisemnych notatek z egzaminu zamkniętego.Zawsze będą alternatywne wyjaśnienia i wymówki.A świadkom zawsze można zarzucić, że się mylą.Można to ocenić później w procesie.Ponadto może istnieć zapis oskarżeń, po których następują podejrzanie mało prawdopodobne wymówki.Jeśli nie, będzie jeden do przodu.
@ASimpleAlgorithm: Żadne takie działanie nie miało miejsca w przypadku OP i OP nie ma dowodów, które sugerowałyby inaczej.Jego własne zeznania są niezwykle pobieżne i nawet jeśli przyjmiesz wszystko, co twierdzi, co do faktów, żadna obraza nie zostanie udowodniona.
@einpoklum I OP mówi, że to się wydarzyło.Kłócisz się przez twierdzenie.
@ASimpleAlgorithm: 1. Odparłem twój argument twierdzeniem, że OP złapał ją na gorącym uczynku.2. Spieram się, co by argumentował uczeń, a OP nie może w żaden sposób zaprzeczyć twierdzeniu ucznia.
@einpoklum Właśnie powtórzyłeś argumenty, o których dobrze wiemy.Doskonale zdaję sobie sprawę z Waszych argumentów i ich podstaw, o których wspomniałem w moim komentarzu powyżej.Być może przegapiłeś to.
#8
+8
user3445853
2018-05-07 13:48:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problem w tym, że uniwersytet to dziś biznes, a studenci to jej klienci. Jeśli nie zdobędą dyplomu, nie udało Ci się zrealizować usługi, za którą zapłacił klient. To ważny czynnik i w twojej sytuacji kopnąłbym siebie za to, że pozwoliłem temu odejść, byłbym bardziej ostrożny w przyszłości i nie dążył do niczego karzącego .

Nieco podobna sytuacja: asystowałem w inwigilacji na uniwersytecie Russell Group w Wielkiej Brytanii (więc podrzędny; nie Oxbridge, ale tuż poniżej). Moim zadaniem jest pilnowanie egzaminów między sesjami (przyjmowanie nowych, przekazywanie ukończonych), rejestrowanie wszystkich przypadków, w których uczeń robi przerwę na toaletę (od / do), zastępowanie aktywnych opiekunów, którzy potrzebują przerwy na toaletę, oraz różne inne czynności, takie jak telefon pomoc, gdy uczeń miał napad. Jako jeden z moich sprawdzianów, podczas każdej sesji sprawdzam cysterny wszystkich toalet i podobne kryjówki [bez połączenia, w ten sposób szybko stwierdziłem, że jeden z tragarzy nie był „wyleczonym” alkoholikiem, jak twierdził].

Któregoś dnia znajduję zestaw notatek z kursu inżynierskiego na zamkniętej na taśmie mapie, na którym tylko czterech uczniów w tym budynku zdaje ten konkretny egzamin. Więc umieściłem na nim karteczkę z napisem „Masz kłopoty, lepiej idź skonsultować się z administratorem kursu, zanim sytuacja się pogorszy” ... Zbyt oczywista sztuczka, ale może zadziałać na zestresowanym uczniu? Przekazałem również wiadomość do głównych nadzorujących w obu pokojach, w których do egzaminu przystąpił uczeń. Tak więc obaj zeznali, że dokładnie jeden z czterech poszedł na przerwę w toalecie, około jednej trzeciej, a następnie kontynuował egzamin do pełnego wymiaru czasu. I ten student faktycznie natychmiast skontaktował się z administratorem w tej sprawie; więc masz pełne wyznanie, że ten konkretny uczeń przygotował się do oszukiwania i otworzył swoje notatki w połowie egzaminów. Nie wystarcza do żadnych kroków !!!

To, co się wtedy wydarzyło, to spotkanie komitetu, w którym uczestniczył student i przedstawiciel studentów w celu wsparcia; plus kierownik kursu i przedstawiciel prorektora; plus ja i różne pisemne oświadczenia osób nadzorujących. Ostatecznie orzekli, że tak, uczeń próbował próbować oszukiwać [!?], ale nie było żadnego dowodu, że faktycznie na tym skorzystali. Żadnej nagany, żadnego oficjalnego oświadczenia, nic; Domyślałem się, że ponowne przesłuchanie tego artykułu będzie absolutnie minimalną konsekwencją. W sumie straciłem dużo (nieopłaconych!) Godzin na papierkowej robocie; nisko płatna praca, którą wykonywałem, ponieważ przez większość czasu jest fajna i około 50 minut z każdej godziny mogłem efektywnie pracować na laptopie w innej firmie.

Podejrzany czynnik w tym wszystkim jest taki, że był to student z zagranicy , co oznacza, że ​​płacą oni znacznie więcej niż brytyjska granica 9000 funtów rocznie; prawie wszyscy zdają, mimo że większość zmaga się z językiem. Kolejnym gorzkim przypomnieniem, że pracowałem w branży drukującej stopnie naukowe, jest to, że uniwersytety w Wielkiej Brytanii (od poprzedniego rządu konserwatywnego) nie podlegają wydziałowi edukacji, ale wydziałowi biznesowemu.

Nikt nie zmusza cię do gry według zasad określonych w pierwszym akapicie.Są ewidentnie głupi.* Nie * graj razem.
#9
+6
Ben
2018-05-08 11:34:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wie każdy, kto ma choćby pobieżną wiedzę prawniczą, zeznanie naocznego świadka tego, co widział uczeń, jest dowodem. Nie jest prawdą, że trzeba sfilmować jakieś wydarzenie, aby mieć dowód, że miało miejsce. Domyślam się, że uniwersytet bardzo poważnie potraktowałby zeznania naocznych świadków od jednego ze swoich instruktorów i istnieje rozsądna perspektywa, że ​​w obliczu tych dowodów student nie zaprzeczyłby temu.

Jeśli ty chcesz to osiągnąć, musisz przejść przez odpowiednią procedurę, aby złożyć skargę dotyczącą wykroczeń akademickich. Nie ma powodu, dla którego potrzebowałbyś dodatkowych dowodów poza własną relacją naocznego świadka, ale jeśli chcesz to uzupełnić o inne dowody, możesz spróbować zapytać niektórych uczniów, przed którymi się popisała. Cokolwiek zdecydujesz, nie pomijaj tego procesu, a następnie jednostronnie ukaraj ucznia, oznaczając ją bardziej surowo przy innych pracach - to jest równoznaczne z pełnieniem funkcji sędziego, ławy przysięgłych i kata, a jeśli wyjdzie na jaw , zostaniesz wrzucony do świata gówna.

#10
+5
Jessica B
2018-05-07 13:51:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka przemyśleń na temat „co powinienem zrobić w przyszłości?”:

 • Jeśli zauważysz coś podobnego, nie rób z tego zbyt wiele, ale po prostu zawołaj ucznia do ciebie i poproś ich, aby zaczekali, aby porozmawiać z tobą, gdy inni odejdą. W ten sposób masz więcej czasu na poradzenie sobie z sytuacją, a uczeń ma mniej powodów do narzekania, że ​​oskarżyłeś go publicznie.
 • Kiedy rozmawiasz z uczniami, że oszukiwanie jest niedopuszczalne, przypomnij im, że świadomie przyzwalając inne osoby do oszukiwania również są niedopuszczalne.
#11
+2
Carol Miller 1600
2018-05-06 13:30:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy jesteś asystentem technicznym lub członkiem wydziału. Jeśli jesteś asystentem technicznym, powiedz profesorowi klasy. jeśli zmienisz swoje oceny na kogoś innego, powiadom tę osobę.

Jeśli jesteś nauczycielem, powiadom o tym kierownika wydziału i ewentualnie asystenta lub prodziekana kolegium studenta.

Ludzie będą oszukiwać i czasami będą to bezczelni. Rozmyślna ignorancja, w tym oszukiwanie w college'u, staje się coraz bardziej powszechna.

Cieszę się, że ponad 30 lat temu byłem asystentem jako absolwent, a umyślna ignorancja nie wydawała się wtedy tak powszechna ale może byłem po prostu naiwny i niewinny. To było dla mnie ponad pół wieku temu.

Mimo że nie zgadzam się z twoją radą, podzielam twoje zdanie na temat początku bezkręgowej bierności.
#12
+2
nilda vargas
2018-05-07 06:32:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu odpuściłbym ... na razie. Do następnego testu, wyciągnij całą artylerię, aby złapać ją na gorącym uczynku. Postaraj się zatrudnić opiekuna, aby w pokoju było dwóch nauczycieli, którzy mieliby służyć jako świadkowie.

#13
+2
theenigma017
2018-05-07 18:40:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czego NIE powinieneś robić:

 • Zmniejsz jej oceny / oceny jako drugorzędny skutek.

 • Oceniaj ją na podstawie tego przypadku podczas jej zajęć.

 • Porozmawiaj z nią o problemie, ponieważ mogłaby spróbować uniknąć przez cały kurs.

Co powinieneś zrobić:

 • Sprawdź uczniów PRZED wchodzą do sali egzaminacyjnej po kawałki papieru, urządzenia elektroniczne i wszelkie inne pomoce, których uczniowie mogą użyć do oszukiwania (ręczny wykrywacz metalu wyeliminuje całą elektronikę). Poproś uczniów, aby opróżnili kieszenie.

 • Jeśli w którymkolwiek momencie egzaminu wyraźnie widać, że oszukiwanie ma miejsce i jest to indywidualny przypadek, poproś osobę, aby cofnęła się po tym, jak wszyscy oddadzą prace i wyjdą z klasy. Jeśli jest telewizja przemysłowa, z pewnością możesz znaleźć dowody, aby zarezerwować osobę zgodnie z zasadami egzaminu.

 • Złap oszusta i powstrzymaj go, zanim opuści egzamin sala. (jeśli masz kamery CCTV, może to nie być konieczne)

 • Jeśli podejrzewasz, że ktoś oszukuje podczas egzaminu, powoli podejdź do niego i stań blisko tej osoby, jeśli wiedząc, że są obserwowani, jest mało prawdopodobne, że będą kontynuować.

 • Przed rozpoczęciem egzaminu poinformuj uczniów, że nie będziesz lekceważyć oszustwa, a osoby przyłapane na oszustwie poniesie ekstremalne konsekwencje. Powiedz im również, że nagranie z telewizji przemysłowej zostanie sprawdzone po każdym egzaminie.

A jeśli zdecydujesz się podjąć działanie, zrób to oficjalnie, konsultując się również z administracją szkoły, postaraj się, aby uczeń nie żywił do ciebie urazy później.

Chciałbym wiedzieć, czego negatywnym stronom nie spodobała się ta odpowiedź.
Heh .... ja też!
Naprawdę chcesz sprawdzić uczniów za pomocą wykrywacza metalu przed egzaminem?Musisz mieć dużo czasu!Jako student czułbym się urażony i jeszcze bardziej zdenerwowany.
@aparente001 Jeszcze tego nie oceniłem, właśnie zauważyłem tę odpowiedź.Mogę Ci powiedzieć, dlaczego nie podoba mi się ta odpowiedź - CCTV.Nie sądzę, by ludzie chcieli telewizji przemysłowej.O ile wiem, w moich klasach na uczelni nie ma telewizji przemysłowej.Właśnie znalazłem [artykuł] (https://www.dailyo.in/politics/installing-cctv-cameras-in-classrooms-is-a-ludicrous-idea-medical-council-of-india/story/1/15500.html) o instalacji CCTV w uczelniach medycznych w Indiach.Możesz zobaczyć, jak źle autorka się z tym czuje.Czy ludziom podoba się pomysł posiadania telewizji przemysłowej na zajęciach w college'u w USA?
@scaaahu - Dziękuję za wyjaśnienie.Tak naprawdę nie zastanawiałem się nad tym.Głosowałem za resztą i dlatego, że autor ostrożnie powiedział: „JEŚLI jest CCTV”.
@aparente001 Myślę, że nie jest dobrym pomysłem wspominanie o CCTV, nawet jeśli jest to „jeśli”.A autor zapomniał umieścić if w ostatniej kropce.
@scaaahu - Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienie swojej reakcji.Myślę, że ostatnią kulkę należy potraktować jako kontynuację „jeśli”, ale rozumiem twoją reakcję.// Ten numer stanowiłby bardzo interesujące pytanie dla tej witryny.
Większość szkół, w których mieszkam w Indiach, ma CCTV w każdym pokoju, korytarzu, na ziemi ... Ale nagrania nie są przez kogoś monitorowane w czasie rzeczywistym ani przeglądane później, chyba że zajdzie taka potrzeba.
@mafu, tutaj w Indiach przejdziesz test wykrywacza metali do najważniejszych egzaminów, głównie egzaminów ogólnokrajowych / stanowych, byłem częścią egzaminów JEE, które zostały przeprowadzone zaledwie miesiąc temu, nie mogliśmy wziąć nawet długopisów do egzaminuNa środku uczniowie zostali poproszeni o zdjęcie butów / trampek do sprawdzenia, przeszukali nas, a potem był wykrywacz metalu.Następnie przeniesiono nas do tymczasowej przechowalni, gdzie czekaliśmy godzinę przed rozpoczęciem egzaminu. 1,2 miliona ludzi pisze ten egzamin każdego roku, a bezpieczeństwo jest wysokie!
Materiał filmowy @aparente001, nie jest oglądany w czasie rzeczywistym ani przeglądany, chyba że zajdzie taka potrzeba, i jest nadpisywany co tydzień, zgodnie z polityką mojej szkoły.
W swoim profilu użytkownika wskazujesz, że jesteś licealistą.Kiedy mówisz, że _ Większość szkół w moim miejscu zamieszkania w Indiach ma CCTV_, czy miałeś na myśli szkoły średnie lub uczelnie?
_i był częścią egzaminów JEE_ JEE jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich do pisania w celu podjęcia nauki w college'u.Mam szczerą nadzieję, że już teraz poczujesz różnicę między liceum a college'em.Na studiach cieszysz się większą swobodą.CCTV jest czymś nie mile widzianym na uczelniach.
@scaaahu widzę ... miałem na myśli szkoły średnie ...
#14
+1
user83564
2018-05-10 18:37:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uczę CS i jestem naprawdę pełen endemicznego oszustwa. Mam studentów 3.5+ kopiujących kod z internetu. Ćwiczą starożytną technikę zaciemniania, zmieniając nazwy zmiennych. Stwierdzono również, że ta sama studentka nie była w stanie samodzielnie rozwiązać problemu o dwa stopnie wielkości, mniej złożonego. Po konfrontacji zaprzeczyła „zarzutowi”. Kontynuowała swoją passę kopiowania / wklejania / zmiany nazwy całej klasy. Końcowa ocena to 1.01, kolejna od minimalnej oceny zaliczającej, czyli 1.00, ponieważ nie chciałem robić dla niej również badań plagiatu w przyszłym roku.

Moje podejście polega na spędzaniu jak najmniej czasu z uczniami nie chce się czegoś nauczyć. Po prostu zdaję im egzamin z minimalnymi ocenami (żeby się ich pozbyć, w przeciwnym razie będą rejestrować moje zajęcia). Po co wydawać energię z takimi osobami, skoro w centrum uwagi ma być podnoszenie poziomu wiedzy, a nie pełnienie funkcji intelektualnej policji?

W towarzystwie uczniów chętnych do nauki (które nie są studentów, ale z czasem stają się dobrymi studentami), preferowane jest zadawanie pytań akademickich uczniom zainteresowanym jedynie ich ocenami, a nie nadzorowanie / egzekwowanie zasad. Staram się ograniczać swoją interakcję z tą drugą kategorią.

Nie sądzę, że jestem tu sam. Przeprowadziłem wywiady z osobami z sektora prywatnego i na przykład świeżo upieczony absolwent studiów magisterskich nie znał żadnego innego języka niż VBA (ale tylko Excel) i kiedy poproszono go o rozwiązanie wprowadzającego problemu dotyczącego pętli if w pętli, kandydat został zgubiony. Biorąc pod uwagę oceny, kandydat powinien być bardziej niż biegły w algorytmach, bazach danych, C ++ i Javie.

Moja rada: minimalna ocena i idź dalej.

Jak kopiowanie kodu z oszustwa internetowego?... Nigdy tego nie widziałem, dla CS?Tylko wymóg, aby nie używać niektórych pakietów lub czegoś takiego.Dałeś problem, oni znaleźli rozwiązanie.... Chyba że wyraźnie powiesz, że nie mogą kopiować kodu i rygorystycznie go egzekwować itp., Nie masz na czym stać?... Testujesz, czy rzeczywiście rozumieją rzeczy, używając quizów i testów, w których nie mogą po prostu sprawdzić, ale musi to być na miejscu.... Co to jest 1,01?Czy to dobrze, czy źle?... Jaka to skala?... Gdzie jesteś?
1.01 to kolejna minimalna ocena pozytywna, która wynosi 1.00
Jeśli chodzi o inne pytania, czy mówisz poważnie?W OOP, AOP, TDD czy MDD nie chodzi o rozwiązanie problemu, ale o spełnienie określonych wymagań projektowych.Samo osiągnięcie celów funkcjonalnych nie wystarczy.Jest to mniej więcej podobne do wymagań branżowych.Jeśli rozwiążesz problem, branża nie może nic zrobić z twoim rozwiązaniem, jeśli nie można go zintegrować z istniejącymi aplikacjami i utrzymać.Wiele osób rozumie, jeśli / dla i podstawowe struktury danych, ale nie potrafią zaimplementować klasy, zrozumieć bibliotek zewnętrznych (większość z nich jest zorientowanych obiektowo) lub użyć odpowiednich struktur danych.
Nie działają w środowisku biznesowym, ale uczącym?Dajesz im rzeczy do nauki i pomagasz im w tym.... A może mówisz o kursie opartym na projektach?
90% studentów przygotowuje się do pracy w branży, chociaż tylko 20% to IMHO.Ponad połowa uważa, że zna na przykład Javę lub C ++ i nie chce się uczyć niczego nowego, takiego jak OOP.Zajmuję się zarówno nauczaniem, jak i przemysłem.Mówiąc o zadaniach, takich jak rozkładanie na czynniki całkowite lub operacje wielomianowe, lub pytania do wywiadów, takie jak znalezienie w wektorze 10 najczęściej występujących liczb kończących się na zero i podzielnych przez 3, a nie przydziałów projektowych.Ja też to miałem i widziałem też plagiat.
#15
  0
Gryph
2018-05-08 08:17:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od twoich ogólnych relacji z uczniami, a zwłaszcza od tego ucznia.

Jeśli pozwalają na to lokalne przepisy i regulacje, poprosiłbym ucznia o rozmowę na ten temat. Potencjalnie możesz nagrać tę rozmowę lub mieć świadka (który w idealnym przypadku nie byłby innym profesorem na tym wydziale). Pamiętaj też, że uczeń może nagrywać, nawet jeśli tego nie robisz.

Podejdę do tego jako pytający punkt - „Widziałem, jak odchodzisz, śmiejąc się i wskazując na swoją rękę, i Obawiam się, że możesz nie podchodzić do tych zajęć zbyt poważnie. Czy mam rację? Otrzymałeś w tym miejscu 4,8 / 10. O co właściwie chodziło ze śmiechem? Nie lubię zakładać, że ludzie oszukują, ale całkiem mi się podobało. Czy działo się coś jeszcze? Jeśli zaczniesz od empatii (a nie domniemanej winy!), Prawdopodobnie zajdziesz dalej i stworzysz szansę na rozmowę.

#16
-1
Makjster
2018-05-06 16:12:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, że możesz teraz cokolwiek z tym zrobić.

Gdybyś teraz o tym wspomniał, mogłaby po prostu powiedzieć, że kłamiesz, a ponieważ to jest jej słowo przeciwko twojemu i nie masz żadnych dowodów, administracja prawdopodobnie stanie po jej stronie.

Więc nie zrobiłbym nic w tej sprawie teraz, ale na następnym egzaminie zwróciłbym na nią większą uwagę, a jeśli zrobi to ponownie, możesz ją wezwać.

_ administracja prawdopodobnie stanie po jej stronie_ - czy to prawda?zeznania świadków są na ogół uznawane za dowody, a tylko jedna strona prawdopodobnie ma motyw do kłamstwa.potencjalnie można znaleźć również innych świadków.
@Kimball,, jak można się domyślić z moich uwag powyżej, sama dziekan ma motywy, by bardziej wierzyć studentom (kiedyś nawet oskarżyła mnie, oczywiście bez dowodów, o wymyślanie zajęć, których nie prowadziłam i karanie studentów za nieuczestnictwo w tych fikcyjnych zajęciach.postać.)
@Joseph - Jak to możliwe?Niedokładne listy klas mają ponownie
@Joseph - Jak to możliwe?Niedokładne listy klas pozostały nieuszkodzone i rozpropagowane na tak wysokim poziomie?Coś tu jest nie tak.
@Joseph - Jak to możliwe?Niedokładne listy klas pozostały nieuszkodzone i rozpropagowane do tak wysokiego poziomu?Coś tu jest nie tak.
@Joseph - Jak to możliwe?Niedokładne listy klas pozostały nieuszkodzone i rozpropagowane na tak wysokim poziomie?Coś tu jest nie tak.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...