Pytanie:
Prześladowanie przez krzesło wydziału
justin
2012-04-07 09:47:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak sobie radzisz, gdy krzesło wydziału robi wszystko, by sprawić Ci problemy? Zwłaszcza jeśli robi to z powodów osobistych, nad którymi nie mam kontroli (np. Płeć, kolor skóry, narodowość, religia, orientacja seksualna, akcent itp.). Moje krzesło mnie nienawidzi, więc nęka mnie kiepskim obciążeniem dydaktycznym, zbyt wieloma przygotowaniami, przydzielając mi jedną klasę o 8 rano na jednym kampusie i inną o 20:00 na oddzielnym kampusie trzy godziny drogi, co sprawia, że ​​uczę codziennie, podczas gdy inni uczą tylko dwa razy tydzień, odmawiając mi finansowania na konferencje, nie pozwalając mi na urlop naukowy itp. itd. Jest wysoce nieetyczny. Podejrzewam, że odrzuca dobre oceny z nauczania, które otrzymuję, i ołówki, które oceniam jako złe, ale nie mam sposobu, aby to udowodnić. Tworzy nieprawdziwe anonimowe skargi anonimowych studentów i anonimowe skargi anonimowych wykładowców / pracowników. Kiedy konkretna osoba nie jest zatrudniona, a wszyscy chcieli ją zatrudnić, szepcze wszystkim, że to ja głosowałem przeciwko zatrudnianiu. Próbuje obrócić wszystkich przeciwko mnie. Kiedy coś pójdzie nie tak, choćby w niewielkim stopniu, wini mnie.

Ma dziekana w kieszeni. Jest także przewodniczącym senatu wydziału, przyjacielem rektora z dzieciństwa, szwagrem rektora. Nie jest typem badawczym - ma jednego z tych Ed.D. stopni i jest administratorem kariery, który jest kierownikiem wydziału od 17 lat. Kiedy zostałem zatrudniony, był na zwolnieniu lekarskim, więc nie miał nic do powiedzenia w mojej decyzji o zatrudnieniu. Jest także jedyną osobą na wydziale, która nie prowadzi zajęć dydaktycznych ani naukowych związanych z wydziałem. Jest politykiem - byłym burmistrzem małego miasta - o wiele bardziej bystrym i politycznie sprytnym, niż ja kiedykolwiek mogę być. Jest nieuczciwy, rażący oszust i częsty kłamca, więc siedzenie z nim zdecydowanie nigdy nie pomogło. Ma świetne kontakty w mieście i polityce państwowej. Oprócz znalezienia nowej pracy, czy jest coś, co mogę zrobić? Nie mogę opuścić tej uczelni z powodów osobistych związanych z problemem dwóch ciał, rodziny, której pomocy potrzebuję przy opiece nad dzieckiem z poważną niepełnosprawnością oraz z innych powodów osobistych.

Nie chodź. Biegać.
Co powiesz na przeniesienie się do innego działu?
Dlaczego głosowanie za zamknięciem?
Polecam książkę _Ms. Nienaganna rada mentora dla kobiet w środowisku akademickim autorstwa Emily Toth, niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy nie. Wspaniale. Istnieje druga książka, która prawdopodobnie jest równie dobra, ale jej nie czytałem.
Zbierz dowody, zbierz sojuszników, przygotuj się do konfrontacji z nim!
W tym poście jest bardzo dużo informacji identyfikacyjnych. Pojawiła się skrócona wersja [tutaj] (http://www.econjobrumors.com/topic/how-do-you-cope-when-a-department-chair-is-all-out-to-cause-you-problems) kilka dni temu, co identyfikuje pole. Ostrożnie stąpaj.
Co teraz robisz?
Osiem odpowiedzi:
#1
+34
Anonymous Mathematician
2012-04-07 19:41:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z JeffE, że odejście jest najlepszym rozwiązaniem, ale może to nie być opcja. Jedno kluczowe pytanie dotyczy tego, czy masz etat: jeśli nie, prawdopodobnie jesteś skazany na porażkę (jeśli zachowanie krzesła jest tak złe, jak się obawiasz) i i tak będziesz musiał znaleźć inną pracę.

Zakładając, że masz rozsądne bezpieczeństwo pracy, siadałem z krzesłem i pytałem, co sobie wyobraża. Nie narzekaj, nie kłóć się ani nie próbuj przedstawiać swojej strony. Zamiast tego możesz zacząć od przyznania, że ​​oboje niestety rozpoczęli swój trudny początek w pracy i że ze względu na jego pozycję i rolę przywódczą ważne jest, abyście zasłużyli na jego szacunek, więc chcielibyście poznać jego rady jak poprawić sytuację. Twoim celem jest uczyć się, a nie debatować. Nie zgadzaj się wyraźnie z żadnymi faktami, które nie są prawdziwe, ale nie musisz sprawdzać faktów wszystkiego, co mówi, i nie powinieneś kwestionować jego punktu widzenia ani opinii w tej rozmowie.

Jedna możliwość jest taki, że jest niepewnym palantem, który chce, abyś poddał się jego władzy i autorytetowi. Jeśli to zrobisz i pozwolisz mu trochę rządzić, nie narzekając, może traktować cię trochę lepiej. [Zakłada się, że nie może cię traktować gorzej niż już jest. Jeśli obawiasz się, że może się pogorszyć, bądź ostrożny, ale Twoje pytanie sugeruje, że nie masz wiele do stracenia.]

Inną możliwością jest to, że po prostu nie chce cię w pobliżu i po prostu nie możesz zrobić nic, aby stanąć po jego dobrej stronie. W takim przypadku może mógłby pomóc Ci np. Przenieść się do innego powiązanego działu. Oczywiście nie możesz nawet o tym wspominać, jeśli nie masz pewności zatrudnienia, ponieważ w przeciwnym razie nie masz żadnej dźwigni. I ważne jest, aby robić to w sposób oszczędzający twarz. Nie ma mowy, żeby tak się stało, jeśli wygląda na to, że pozbywa się problematycznego pracownika (administracja i inny dział nie zaakceptują tego jako uzasadnionego powodu takiego przeniesienia) i oczywiście nie będzie współpracował, jeśli z podanego powodu wyrywa cię spod kontroli nieodpowiedzialnego krzesła. Zamiast tego musiałbyś nadać temu pozytywny obrót: pomagając swojej karierze, dając ci szansę rozwoju w nieco innym kierunku badawczym, budując więzi między działami i rozwijając interdyscyplinarne połączenia itp. To może być irytujące, ale musisz ustaw to w taki sposób, aby wyglądało na to, że twoje krzesło robi coś wartościowego dla uniwersytetu, pomagając w jego aranżacji. Jeśli możesz sprawić, że twoje krzesło będzie entuzjastycznie nastawione do tego i jeśli istnieje inny prawdopodobny wydział, to wpływ katedry na uniwersytecie może ci naprawdę pomóc. I nie należy zbyt restrykcyjnie wykluczać możliwych działów: może nie być odpowiedniego dopasowania, ale znam kilka przypadków, w których ludzie z powodzeniem rozwiązali konflikty osobowości, przenosząc się do działów, które były nieco dalej niż można oczekiwać (na przykład inżynieria kontra nauka). Jeśli masz etat, to uniwersytet ma potężną motywację do rozwiązania tego konfliktu, nawet jeśli oznacza to pozwolenie ci siedzieć na dziwnym wydziale.

Opuszczenie uczelni różni się radykalnie od zmiany wydziału i nie należy prosić katedry o pomoc w tym. Na uniwersytecie pozycja twojego krzesła w administracji będzie odgrywać główną rolę w tym, jakie możliwości są dostępne. Poza uniwersytetem twoje krzesło prawdopodobnie nie pomoże ci zbytnio, ale z pewnością może cię zranić, więc nie jest warte ryzyka.

Najgorszym scenariuszem jest to, że twoje krzesło cię nienawidzi i chce cię skrzywdzić. kariery, niezależnie od tego, na którym wydziale się znajdujesz. W takim przypadku nic nie możesz zrobić, jeśli Twoja katedra ma pełne wsparcie administracji i będziesz musiał albo opuścić uniwersytet, albo poczekać, aż krzesło przejdzie na emeryturę. Nie powinieneś jednak tracić nadziei, dopóki nie wyczerpiesz opcji, takich jak przesłanie lub przesłanie.

#2
+32
Suresh
2012-04-09 05:04:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby dodać do innych znakomitych komentarzy: chociaż nie mam osobistego doświadczenia, które mogłoby być wartościowe w Twojej sytuacji, myślę, że jest jedna rzecz, którą MUSISZ robić na bieżąco, niezależnie od wszystkiego innego.

Dokumentuj każdy przypadek, w którym uważasz, że ta osoba nadużywa swojej władzy w stosunku do Ciebie . Zbierz jak najwięcej dowodów w każdej sprawie i zbierz akta sprawy. Nawet jeśli nie przejdziesz do ofensywy, będziesz tego potrzebować, jeśli krzesło zacznie próbować bezpośredniej konfrontacji i prowokacji (zamiast pasywnego agresywnego zastraszania, które ma teraz miejsce)

Zgoda. Przechowuj również swoje nagrania poza kampusem.
#3
+18
Joanna Bryson
2012-04-09 00:49:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz do czynienia z tyranem, który czuje się niepewnie i jest przez Ciebie zagrożony, bezpośrednie negocjacje doprowadzą jedynie do dalszej manipulacji Tobą. Przeczytaj dostępną literaturę internetową na temat prześladowania dorosłych.

Zaprzyjaźnianie się z innymi wpływowymi osobami (np. Przełożonymi twojego szefa) jest skuteczne, w końcu możesz stać się kimś, kogo tyran chce "po stronie" i ich jawnych zachowanie będzie się po prostu obracać jak włącznik światła. Jeśli możesz udokumentować wszystkie swoje roszczenia, np. niektórzy członkowie wydziału, którzy mają dwukrotnie większe obciążenie dydaktyczne bez wyraźnego, publicznie określonego powodu politycznego, możesz mieć odwołanie prawne & będzie w stanie uzyskać bardziej wyrównane szanse, aby spróbować udowodnić swoje osiągnięcia akademickie (czy rozmawiałeś z HR? ) Ale jeśli sprawy są tak „zszyte”, jak mówisz, i nie ma pomocy ze strony działu kadr lub innej organizacji kampusu, najlepszą rzeczą jest zmiana pracy.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące lektury na temat prześladowania dorosłych? Niewiele o tym wiem, ale chciałbym dowiedzieć się więcej. Dzięki!
Obawiam się, że właśnie wyszukałem go w Google i Google, kiedy młodszy kolega zwrócił moją uwagę na sytuację, która, jak zdałem sobie sprawę, jest ekstremalna, jest zbyt znajoma. Jedyne artykuły, które uznałem za warte umieszczenia w moim indeksie cytowań, dotyczyły zastraszania w wieku szkolnym, ale istota artykułów z Psychology Today itp. Na temat dorosłych wystarczyła, aby pomóc mi pomóc moim kolegom. Wydaje się, że jest to obszar niedostatecznie zbadany, co jest ironiczne, ponieważ jego zrozumienie prawdopodobnie przyniosłoby korzyści również problemowi z dzieciństwa.
@AnonymousMathematician: blog internetowy [tutaj] (http://bulliedacademics.blogspot.co.uk/)
Książka „To wszystko Twoja wina! 12 wskazówek dotyczących zarządzania ludźmi, którzy obwiniają innych za wszystko” autorstwa Billa Eddy'ego jest niezwykle pomocna. Na Kindle można go kupić za grosze, co przyniosło mi wielki wgląd i zrozumienie. http://www.amazon.com/Its-All-Your-Fault-Everything/dp/0981509037
#4
+10
kmm
2012-04-10 01:25:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli rzeczywiście nękanie ma podłoże „np. płeć, kolor skóry, narodowość, wyznanie, orientacja seksualna, akcent itp.”, wówczas rząd federalny może się w to zaangażować. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia (http://www.eeoc.gov/).

#5
+8
Ellen Spertus
2012-04-09 11:01:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jest to pełna odpowiedź, ale sugestia: rozważ spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich uczelni (jeśli go ma), oficerem akcji afirmatywnej, oficerem EEOC itp.

#6
+6
ElCid
2012-08-28 15:49:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To bardzo interesujące pytanie i jestem zaskoczony, że w społeczności akademickiej SO nie ma już pojęcia „zastraszanie” (mam nadzieję, że to szybko się zmieni).

Jako anonimowy i nowy użytkownik, ja może podzielić się doświadczeniem:

1) Jeśli ktoś (wyższy w klasie) prześladuje Cię lub nęka, to smutne, ale oznacza to, że nie jesteś postrzegany jako osoba wnosząca cenny wkład w wydział. Nie „być może”, nie „być może”: to po prostu to, czym jest. To założenie może być słuszne lub błędne, ale każdy dziekan / przewodniczący / profesor chce mieć wspierający (uwielbiający?) Zespół. Więc albo dostosujesz się do systemu, albo sprawisz, że twoje życie będzie bardzo nieszczęśliwe: jasno przedstaw swój wkład, chwal się swoim obciążeniem pracą lub znajdź inne miejsce. Łobuzi lubią silne (i głośne) głosy.

2) Nie konfrontuj się z osobą znęcającą się: to i tak niesprawiedliwa walka, ponieważ i tak są menedżerami i mają wyższą rangę.

3 ) Bądź rażąco otwarty na to, co robisz, czyli „dmij w swoją własną trąbkę”: kiedy zaczynasz to robić, inni również odpowiadają i zaczynasz zdawać sobie sprawę, że twój „przypadek” nie jest gorszy ani lepszy od kogoś innego.

BŁĘDY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ: Myślę, że najgorszym błędem, jaki można popełnić w takich przypadkach, jest narzekanie na problem, używanie „sojuszników” do przedstawienia argumentów lub proszenie związków o zrobienie czegoś o tym. Jęczenie nie rozwiąże twojej sprawy, ale po prostu sprawi, że twój żołądek będzie bardziej kwaśny; sojusznicy wewnętrzni też nie: posiadanie sojuszników i wsparcia jest generalnie dobrą rzeczą, ale zdałem sobie sprawę, że „używam” ich po prostu do wzmacniania moich założeń i przekonań (kończąc na nieskończonej pętli współczucia); związki będą po prostu używać wstępnie zdefiniowanej strategii, która będzie z góry dobrze znana prześladowcom.

ŚRODKI: Ponieważ nie chcesz zmieniać swojej przynależności (ale niestety jest to jedyny prawdziwy sposób rozwiązania problemu, obawiam się), podchodzę do tego problemu szczerze i pytam, czy obciążenie pracą nie może być gorsze, lub jeśli mógłbyś poprosić o unikanie niektórych godzin nauczania, używając rozsądnych wymówek i generalnie przestając mieć negatywne nastawienie do tej osoby. To drugie jest trudne, ale znowu, jeśli jesteś (jawnie lub potajemnie) negatywny, łobuz jeszcze bardziej pogorszy Twoje życie.

ZASOBY: Doskonały blog na ten temat i „zewnętrzny” głos, z którym można porozmawiać (tak! mówią i słuchają Cię, także prywatnie ...), ale w Wielkiej Brytanii: http://bulliedacademics.blogspot.co.uk/

mnie? opuściłem instytucję
Zdecydowanie nie zgadzam się z tą odpowiedzią. Punkt początkowy jest właściwy - jeśli jesteś maltretowany, nie jesteś ceniony. Jednak właściwą reakcją na nadużycia nie jest „przyzwyczajanie się do tego”; to tylko przepis na ciągłe nadużycia. W tej sytuacji sojusznicy są * obowiązkiem *, tak jak w każdej innej stresującej, naładowanej emocjonalnie sytuacji. Próba rozwiązania tego problemu w pojedynkę jest niebezpieczna i zwykle niepotrzebna. Ale ważne jest, aby znaleźć sojuszników, którzy są dobrze poinformowani i brutalnie uczciwi - ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz, to komora echa.
Ostatnie zdanie jest szczególnie niepokojące. Tak, bycie pozytywnym i wybaczającym jest zdrowe, ale _ nie_, ponieważ negatywność sprawi, że łobuz będzie mniej myśleć o swojej ofierze.
drogi @JeffE,, co powiedzieć? Przeszedłem przez to, a wcześniej podzieliłem się twoimi opiniami. Walczyłem. Ciężko. Znalazłem sojuszników, którzy byli brutalnie szczerzy, ale jednocześnie bali się zrobić kolejny krok naprzód ze mną (formalna skarga). Próbował przezwyciężyć system, wielokrotnie spotykał oprawcę w jego „jaskini”, składał formalne skargi. Aby nie zatopić innych, uciekłem
Myślę, że postąpiłeś słusznie, znajdując sojuszników, walcząc zaciekle i odchodząc. Nic z tego nie jest łatwe.
#7
+2
rkdrury
2017-11-09 06:28:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeszedłem przez tego typu sytuacje dzięki połączeniu środków instytucjonalnych i osobistych.

Byłem narażony na mobbing ze strony grupy wykładowców z określonej dziedziny brytyjskiego litu (przed 1800 rokiem). Kiedy jeden z nich został przewodniczącym, a ja ustąpiłem ze stanowiska dyrektora programowego dla absolwentów, zaczęli się układać. Jeden złożył na mnie pozorną skargę. Kiedy to się nie powiodło po roku nękania (podczas którego straciłam matkę), nowe krzesło wyznaczyło mi nauczanie 3-4 nowych zajęć w każdym semestrze. Po czterech latach i po 3 osobnych skargach administracyjnych, które przeszły przez moje krzesło i zostały zatrzymane przez dziekana, złożyłem skargę po tym, jak moja katedra w końcu miała podstawy do złożenia negatywnej oceny pracy, ponieważ przeciążała mnie przez lata. Skarga była częścią procesu wzajemnej oceny; moi rówieśnicy znaleźli dla mnie pięć do jednego. Następnie zdiagnozowano u mnie raka piersi i dostałem 1 rok przerwy. W tym czasie moje krzesło dostało awans (!!!) i zniknęło. Problem rozwiązany, a poza tym miałem podstawy do złożenia skarg do EEOC z powodu dyskryminacji ze względu na płeć, wiek i niepełnosprawność. Wróciłem w tym semestrze. Jak dotąd dobrze, z krzesłem, które wydaje się nie mieć na to wszystko żołądka.

Jesteśmy tak bezbronni - i dopóki nasza dobra praca nie zostanie zniszczona, nie zdajemy sobie sprawy, jak bezbronni jesteśmy.

Walcz w dobrej walce, kiedy możesz, wycofaj się i cicho, kiedy możesz. Nie ma nic do stracenia, czy to w pracy, czy w szacunku do samego siebie.

Negocjowany, ponieważ jest to po prostu jedna przykładowa sytuacja.Odpowiedzi nie można zastosować do sytuacji ogólnych.
#8
  0
Ellen
2014-08-29 05:24:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wspomniałeś, czy masz związek, czy nie. Jeśli tak, udaj się do urzędnika ds. Zażaleń związku. Przynieś wszystkie dowody. Zorganizuj konferencję z przewodniczącym i przedstawicielem związku. To nie musi być wrogie. Skoncentruj się na tym, jak możesz być na równi z innymi członkami wydziału. Większość przedstawicieli ds. Skarg dobrze radzi sobie z budowaniem konsensusu. Zwróci uwagę przewodniczącego, że jego decyzje nie będą arbitralne i kapryśne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...